Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-04-16, 15:33   #1 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 12
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Lósport, avagy a legcsodálatosabb "állat?" ami a Földre született?

Büszkén nyitom meg ezt a topicot, mert egy olyan lényt szeretnék bemutatni benne, aki szerintem az ember talán legősibb társa persze a kutyán kívül. Számtalan jelzővel illethetném úgy mint gyönyörű, kecses, nagyon intelligens, hűséges egy életen át...stb de soha nem jönne át, hogy milyenek is ők valójában. Inkább azt mondom, hogy látni, ismerni, érezni kell őket. Igen ők a lovak, akik a szememben, már nem állatok, mert időnként úgy érzem messze felette állnak az állatvilágnak, sőt a maguk területen képesek messze az ember fölé is kerekedni. Na most nagyon elfogult voltam velük, de nekem tényleg gyermekkori kedvenceim, és megadatott, hogy kapcsolatban legyek velük azóta is.
Néhány évvel ezelőtt, néhány barátomban felmerült, hogy mi lenne ha a lóversenysportba fektetnénk némi tőkét. Amikor nekem is elmondták a tervüket, és megkérdezték, hogy csatlakoznék e hozzájuk, szinte azonnal igent mondtam, mivel ez számomra nem csak befektetés, hanem érzelmi kérdés is, és nagyon remélem, hogy nemzeti ügy is lesz.
Aztán a baráti körből többen lemorzsolódtak a kezdeti lelkesedés után, olyannyira, hogy tulajdonképpen csak ketten maradtunk, akik elindultunk az úton.
A célunk nem volt kevesebb, mint, hogy eljussunk külföldi neves versenyekre, a lovainkkal, de a fő cél, hogy valamilyen módon a magyar lóversenysport is visszakerüljön az európai főáramlatba. Aki ismeri a magyar viszonyokat, az tudja, hogy ez nagyon grandiózus terv (egyesek szerint lehetetlen, de mi is az a szó, hogy lehetetlen? ). Nem is teljesen pénzkérdés, bár óriási tőke kell hozzá, hanem elsősorban akarat, és óriási szakértelem és szellemi tőke, ami kihalóban van, nálunk. No de majd feltámasztjuk, és, hogy ennek van realitása, azt mi sem mutatja jobban, hogy pénzemberek képesek voltak azért összefogni azért, hogy Overdose magyar kézben maradjon. Szóval nincs minden veszve!!!
Na nem is ragoznám tovább a dolgot, hanem büszkén jelentem, hogy megtörtént a csoda. Az egyik reménységünk a napokban részt vett egy európai versenyen, ami már komolynak nevezhető, és az előkelő harmadik helyen zárta a futamot. Mivel megérkeztek az első képek a futamról meg is osztanám veletek őket. A képek sorrendben vannak a futamról, illetve az utolsó képről annyit, hogy ez a ló már egy új reménység. Kicsit csalóka a kép, mert bár pályán fut, de komoly versenye még nem volt, viszont már teljes "menetfelszerelésben" gyakorol, és lassan készen áll a megmérettetésre.
Csatolt képek

sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-16, 15:36   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás További képek!

Hát egyáltalán nem sorrendbe tette be a képeket valamiért, de végül is mindegy.
Csatolt képek

Hirdetések
Régi 2010-04-16, 15:38   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás Az első kép az új reménységről!

No itt az új fickó is! Mármint a ló új, de a zsoké elég tapasztalt!
Csatolt képek

Régi 2010-04-17, 21:14   #4 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Violet a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tyű ...
Violet nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-15, 13:19   #5 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 911
Hírnév szint: 10
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Sidius, az az őszes úriember öltönyben, te vagy a képen?
Régi 2010-05-19, 18:52   #6 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sidius, az az őszes úriember öltönyben, te vagy a képen?
Ja bocs, hogy nem válaszoltam, de valamiért nem rakja be olvasatlan hozzászólásként nálam.

Nem én vagyok (annyira még nem őszültem meg ), viszont ugyanazon a képen pici részletem látható a ló túlsó oldalán. Nem én voltam ugyanis a sztár, hanem a paci.
Régi 2010-05-22, 12:20   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 11
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
viszont ugyanazon a képen pici részletem látható a ló túlsó oldalán.
Hiába próbálkozol, alexander "titokzatosságán" nem tudsz túltenni
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-10, 10:17   #8 (permalink)
Új tag

nagyarc logója

Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 9
nagyarc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

gondolom nagy probléma a magyar verseny lovakra nézve,hogy nem használják ki az ebben rejlő lehetőségeket. Bár én azt látom,hogy itthon sajnos még kereset sincs az egészre. Nem egy elterjedt dolog. Bár valóban nagyon sok pénz mozoghat benne. Nem kaptam lehetőséget,hogy mögé lássak...de van képzelőerőm!
nagyarc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-12, 15:54   #9 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
nagyarc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
gondolom nagy probléma a magyar verseny lovakra nézve,hogy nem használják ki az ebben rejlő lehetőségeket. Bár én azt látom,hogy itthon sajnos még kereset sincs az egészre. Nem egy elterjedt dolog. Bár valóban nagyon sok pénz mozoghat benne. Nem kaptam lehetőséget,hogy mögé lássak...de van képzelőerőm!
A lehetőségek valóban hatalmasak, hiszen például Angliában rengeteg pálya van és egy egész iparág épült rá, a tenyésztésen, a fogadásokon keresztül egészen a családi programok biztosításáig, vagyis jelen van a szolgáltató ipar is! Ha valaki megnézi például a betfair.com -on, gyakorlatilag negyed-óránként van futam, még hétköznap is, óriási érdeklődéstől kísérve!
A magyar lóversenysport igazából fénykorát egyértelműen a Monarchia előtt és alatt élte (ugye mindenkinek ismerősen cseng Kincsem neve, és érdekes, hogy ő is egy angol telivér volt és 1874. március 17-én született), de még a háború előtt is szépen fejlődött, hiszen 1925-ben nyílt meg a Kincsem Park, ami akkoriban Európa legmodernebb versenypályája volt! Azóta meg inkább hagyjuk, de azért nem menthetetlen a helyzet, viszont ehhez, egyrészt kell egy olyan állami felismerés, hogy megértsék a döntéshozók, hogy ha előrébb lendítik a folyamatot, az nagyon kifizetődő lesz presztízs és adóbevétel szempontjából. Szintén hasonló felismerés kell azoktól, akik tudnak, és hajlandóak lennének pénzt invesztálni ebbe az egészbe. Harmadrészt a jövedelmi viszonyok olyan változása kell, hogy ne csak „úri sport” legyen a ló, hanem egy szélesebb réteg számára legyen elérhető, és ez által kialakuljon egy elkötelezett réteg, aki szereti ezt a sportot, és a névadó csodálatos állatát.
Egyébként ez a mai helyzet azért is nonszensz, mert sok külföldi nép szemében mi még mindig, mint lovas nemzet szerepelünk, és ők lepődnek meg a legjobban, amikor meghallják, hogy ilyen sanyarú a helyzete itthon!
De mondom szerintem nem menthetetlen a helyzet, és én például nagyon elkötelezett vagyok a témában. Akinek van ideje, nézze meg, hogy Domonyvölgyben a Lázár testvérek milyen lovasparkot hoztak létre, és rengeteget tesznek a lósportért. Valamint egyébként teljesen ingyenesen szintén érdemes elmenni július elején Jászágó településre, ahol lesz egy jó kis fogathajtó verseny, és meg lehet tekinteni hogy teljesen amatőrök is milyen remekül teljesítenek. Ez utóbbi egyébként szívügyem, mivel támogatója vagyok, bár ebben az évben éppen lehet, hogy pont úgy esik a verseny, hogy külföldön leszek, lóversenyen, ahol futnak a saját lovaink! De mindenkinek szívesen ajánlom!
Válaszol

Címkék
Lósport, lóversenysport

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:12 , a GMT +1 időzóna szerint.