Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-15, 11:46   #1 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás Munkavállalás külföldön

Tudom most sok emberben felmerül a kérdés, hogy mi köze a tőzsdéhez, vagy a forexhez a külföldi munka. Hát nagyon is sok. Nagyon sok ember már elvesztette, vagy a közeljövőben el fogja veszteni azt a pénzt, amit a kereskedésre szánt, összespórolt. Tehát újra fel kéne tölteni az egyenleget, de hát miből? A magyarországi fizetések mint tudjuk a legtöbb esetben a béka valaga alatt vannak. Ebből kell eltartani a családot, fizetni a rezsit, és félretenni. Sokszor ez lehetetlen. De itt kialakult egy jó közösség, és sokan látogatják ezt a fórumot. Tehát van lehetőség segiteni egymásnak. Van egy mondás, miszerint asszonyt, kocsit, és pénzt soha ne adj kölcsön. Ez igy is van. De ha valakinek szüksége van munkára, és tudunk rajta segiteni, akkor miért ne tegyük meg. Elég, ha itt leirjuk, hogy melyik országban, milyen munkakörben tudnánk munkalehetőséget biztositani, és ha valakit érdekel, akkor azt privátban lelehet egyeztetni. A példa okáért, ha valaki tud mondjuk Belgiumban a hentes szakmában állást, akkor az ideirja, hogy én tudok állást Belgiumban , kezdési idő 3 hét múlva , fizetés xxxxxx euro. Ha valakit érdekel keressen meg privátban. Meg ehhez hasonló. De nehogy nekem most küldjétek a priviket Segitsünk egymásnak, ha tudunk. Egy esélyt mindenki megérdemel.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-26, 08:57   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
tőzsdecápa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia !

Én is gondolkodom, hogy kimegyek külföldre, legalább egy lakás árát összespórolni, mert a legnehezebb dolog egy fiatal párnak az, hogy lakáshoz jussanak ebben az országban, bár nincs szakképesítésem, de nagyon gondolkodom a diploma mellé egy szobafestő tanfolyam elvégzésén, mert kint egy szobafestő legalább annyit keres mint egy diplomás felső vezető itt szép kis hazánkban, ha legalább valami esélyt adna a fiataloknak a kormány, de mindegyik a nyugdíjasokra koncentrál, mert ők lassan többen vannak, persze hozzáteszem, hogy tisztelem az időseket!
Aki tudna valami munkát Angliában vagy Skóciában az feltétlenül szóljon, tudok angolul!
tőzsdecápa nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-27, 11:43   #3 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
tőzsdecápa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia !

Én is gondolkodom, hogy kimegyek külföldre, legalább egy lakás árát összespórolni, mert a legnehezebb dolog egy fiatal párnak az, hogy lakáshoz jussanak ebben az országban, bár nincs szakképesítésem, de nagyon gondolkodom a diploma mellé egy szobafestő tanfolyam elvégzésén, mert kint egy szobafestő legalább annyit keres mint egy diplomás felső vezető itt szép kis hazánkban, ha legalább valami esélyt adna a fiataloknak a kormány, de mindegyik a nyugdíjasokra koncentrál, mert ők lassan többen vannak, persze hozzáteszem, hogy tisztelem az időseket!
Aki tudna valami munkát Angliában vagy Skóciában az feltétlenül szóljon, tudok angolul!
Nagyon keresettek a szobafestők, és az egészségügyben dolgozók. Sajnos a korhatárt meghúzták 45 évben.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-30, 23:38   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 7
chicho a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hát ez egy régebbi topic de azért hozzászólok hátha olvassátok.
Aki kint akar munkát az egyesült királyságban annak adok egy két tippet:
Ha itthonról nincs a meló "letutizva" akkor fél millát vigyél magaddal...(ha nem akarsz az utcán aludni vagy ha nem jön össze akkor legyen pénzed a visszaútra is.)
Itthonról nem nagyon állnak szóba az emberrel de ha kint vagy és van már címed ahol laksz akkor igen. Először szerezz egy kinti sim kártyát a telefonodba és már keresheted is az állásokat. Én a gumtree.co.uk-t ajánlom! Én főleg szállodákban és kisebb hotelekben melóztam azokban mindig akad meló (még ha nem is a legjobb...) Skócia gyönyörű de vannak hátulütői. A fiataloknak nem ajánlom! Ott tényleg csak a meló van... Londonban jobbak a munka körülmények de szarabb a pénz is. A bentlakásos melókkal (főleg vidéken) sokkal többet félre lehet tenni. A national insuranc -odat minél előbb csináltasd meg mert különben emergency tax-ot fog levonni a munkáltatód a fizudból ami elég magas adózást jelent. Ha valakinek van kérdése csak nyugodtan, ha tudok válaszolok.
chicho nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-16, 14:45   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Angliában a minimálbér 300 ezer Ft körül van, de ebből a legjobb esetben is lejön 240 ezer Ft lakásbér. Tehát marad kb 60 ezer, amiből kell kaját és egyebet venni. Tehát minimálbérért nem érdemes kimenni, ha a szállást nem állják ingyen vagy sokkal olcsóbban. Úgy tudom, hogy szakma nélkül elég nehéz munkát találni, már itt is 7%-os munkanélküliség van egy statisztika szerint.
Ausztriában szakácsot, pincéreket keresnek jobban, állítólag mert ott kevés jól képzett munkaerő van belőlük. Körül kell nézni.
Eredetileg Angliába szerettem volna kimenni, de még nem találtam melót. Szakma nélkül nehéz, a nyelvet meg most tanulom. Ausztriába is jó lenne, de csak ha valaki kint segíteni tud. Nem tudok németül.
Egyébként én is üzemeltetek egy oldalt, de mostanában nem írtam cikket:
http://elet-kulfoldon.com/

Címkék
állás, álláskeresés, külföldi munka, munka

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:17 , a GMT +1 időzóna szerint.