Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-12-30, 21:18   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Bennfentesek - Inside Job

Érdekelne, hogy aki látta a Bennfentesek (Inside Job) című filmet az mit gondol róla?
Alapvetően ugye a válságról és annak okairól szól és többek közt az egész pénzügyi szektort olyan színben mutatja be, hogy...

Szóval én most azt érzem, hogy csak báb vagyok más játékában.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-18, 10:30   #2 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Megnéztem a filemet, egész jó volt. Így betekintést kaptam azok gondolatvilágába, akik gyakorlatilag az egész világot irányítják
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-01-24, 20:43   #3 (permalink)
Tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 8
gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"Érdekelne, hogy aki látta a Bennfentesek (Inside Job) című filmet az mit gondol róla?"

Láttam ezt a filmet. És van kis "előképzettségem" összeesküvés-elméletekből is. :-)*
Azt kell mondjam, egész korrekt anyagot hoztak össze a készítők. Ez a film számomra annyiból más, mint a "többi", hogy szinte alig található benne csúsztatás. Voltak már korábban is a 2008-2009-es gazdasági válság okairól, és a vélt okozóikról filmek. Leleplezések és hasonlók, nálám mégis ez került az első helyre. Valóban furcsa ezt a filmet dícsérni egy tőzsdésnek, mindenesetre kimondottan tetszett. Főleg, hogy a spekulációra volt kihegyezve. És az ilyen filmek után bennem mindig felmerül az a kérdés, hogy nem volna-e jobb (fenntarthatóbb) bizonyos mértékben hátatfordítani a nyugati kapitalista világrendnek? Legalábbis szabályozottabb keretek között tartani.

Mint a film is bemutatta, (ha jól emlékszem) Izland. A nagy szabadságérzés, privatizációk és a rossz szabályozás mellett eldurvult tőkepiaci spekulációk után milyen szinten összerogyott az amúgy addig rendben működő gazdaság.

És most egy picike politikát is idekeverek. Sokan fognak gyűlölni az miatt, amit mondok, de vállalom: Nekem valamiért tetszett az, amivel megpróbálkoz(tak) az Orbánék (múltidő?). Ha tudom jól értelmezni azt, amit szerettek (volna?) megvalósítani. Sajnálom, hogy elpancserkod(ták?). Pontosabban, talán nem is biztos, hogy csak bennük keresendő a sikertelenségük oka, hanem ... (ide most mindenki gondoljon amit akar)*
Mindezt csak az említett film, mint gondolatébresztő kapcsán keverem ide.

Aki esetleg nem látta, itt megnézheti online, szikronos változatban: http://vimeo.com/32873157
Régi 2012-01-24, 21:27   #4 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
gabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És most egy picike politikát is idekeverek. Sokan fognak gyűlölni az miatt, amit mondok, de vállalom: Nekem valamiért tetszett az, amivel megpróbálkoz(tak) az Orbánék (múltidő?). Ha tudom jól értelmezni azt, amit szerettek (volna?) megvalósítani. Sajnálom, hogy elpancserkod(ták?).
Kétségtelenül voltak jó lépéseik, mint ahogy rossz lépéseik is, de én nem sok koncepciót nem tudtam felfedezni az egész ténykedésükben. A ténykedésüket figyelve valahogy mindig a South parkban látott alsógatya gnómok üzleti modellje jutott eszembe
De komolyra fordítva a szót, szerinted mit szerettek volna megvalósítani?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-26, 06:06   #5 (permalink)
Tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 8
gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Smk:
"alsógatya gnómok üzleti modellje" Ez nagyon találó, teszett! :-)

Először úgy kezdtem neki ennek a hozzászólásomnak, túl azon, hogy válaszolok a kérdésedre. Gondoltam megpróbálom leírni azt is, miért is lehetene jó hosszútávon az amit az Orbánék elkezdtek. Hogy majd sorban levezetek mindent a saját nézőpontomból. A manyup pénzekről. A Mol és a Raba 2010decemberi tulajdonosi struktúrájanak ismertetésétől. Hogy miért volna jobb, ha nem szétforgácsolódva és részben külföldi tulajdonban volnának ezek a vállalatok. Hogy miért is jó hosszútávon, csökkenteni az államadóságot újabb Imf hitel helyett. De a sokadik oldal után úgy láttam ez így nem egy fórumra való. Csak a terjedelme miatt sem.

Ezért a válaszom:*
Szerintem ténylegesen megpróbálták új alapokra helyezni gazdaságot... Ha ügyesen csinálták volna, függetlenebbek lehettünk volna a mai kiszolgáltatott helyzetünkhöz képest. Csak azért írom ezt múltidőben, mert szerintem az Imf megállapodással nyugodotan le is zárhatjuk ezt a "lázadó korszakot".*Egyben erre a kormányzati ciklusra akár konzerválhatnánk is *az ország gazdasági állapotát ezen a szinten maximalizálva. Gondolom a Ft normalizálódik, a Bét helyrerázódik kicsit. Mondván a "piacok", a "befektetők" (akik valójában spekulánsok) milyen elégedettek kormányunk "helyes" döntéseivel.*

Címkék
Bennfentesek, film, Inside Job

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:37 , a GMT +1 időzóna szerint.