Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-11-19, 15:00   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 5
Dantepuma a hírnévhez vezető út elején jár.
Exclamation $1000 Nyeremény!

Vegyél részt nyereményjátékunkon, ahol a nyertest egy $1000 értékű számlafeltöltéssel ajándékozzuk meg!

Részletek: MT4 Trade Manager oldalon - HUN
Dantepuma nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-19, 16:44   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
Hírnév szint: 6
KJudit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

már megint pénzt akarnak osztani? hmmmm.... ennek a fele se tréfa!
KJudit nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-11-19, 17:00   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
már megint pénzt akarnak osztani? hmmmm.... ennek a fele se tréfa!

Túl jól hangzik? Vagy mi a gond vele?
Régi 2012-11-19, 20:36   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Csak nekem tűnik úgy, hogy a videokban magyar akcentusa van az ürgének? Magyar fejlesztés?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-19, 21:03   #5 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak nekem tűnik úgy, hogy a videokban magyar akcentusa van az ürgének? Magyar fejlesztés?
Kallo Géza, ausztrál magyar
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-19, 21:15   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Jó kis programnak tűnik, a gombok már nem villognak. Annyi problémám akadt, hogy azt írja, hogy "waiting for new tick" holott ez már megtörtént És most ha EA-nál a módosításokra megyek rá, akkor nem ugrik elő semmilyen panel.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-19, 21:43   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jó kis programnak tűnik, a gombok már nem villognak. Annyi problémám akadt, hogy azt írja, hogy "waiting for new tick" holott ez már megtörtént És most ha EA-nál a módosításokra megyek rá, akkor nem ugrik elő semmilyen panel.
A számolás elindult, elolvastam a kézikönyvet is, nagyon alapos munka! Szerintem sokat fogom használni. Mindent tud amire szükségem van és nem többet! Regisztrálni miért jó?

Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy a trailing stop by step és a sima között ügye az a különbség h a steppes az 25-ös beállítással pl mindig 25 pipnyire húzza a stoppom ha 50 pip nyerőbe kerültem, a sima pedig folyamatosan 25?
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-19, 21:46   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
fxpolice a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jó kis program. Egyetlen szépséghibája van, hogy Kalló lopta a programot LongLacitól. Nem másolta, nem hasonlót csinált, hanem egyszerűen az eredeti forráskód felhasználásával, minimálisat változtatva rajta ellopta az eredetit. Az igazi pofátlanság viszont, hogy mindezt a saját fejlesztéseként árulja!
fxpolice nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 11:02   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
A számolás elindult, elolvastam a kézikönyvet is, nagyon alapos munka! Szerintem sokat fogom használni. Mindent tud amire szükségem van és nem többet! Regisztrálni miért jó?

Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy a trailing stop by step és a sima között ügye az a különbség h a steppes az 25-ös beállítással pl mindig 25 pipnyire húzza a stoppom ha 50 pip nyerőbe kerültem, a sima pedig folyamatosan 25?
Szia,

Összegzem egy hozzászólásban a válaszokat

Így van, ahogy _pda_ is írta, Kallo Géza beszél a videóban. Ausztrál fejlesztés, az ausztrál adó és tőzsde jogszabályoknak megfelelő titkosítással, és adatvédelemmel.

A kézikönyvben akkor mindent megtaláltál. Ha estleg bármiféle kérdésed lenne, írj nyugodtan ide nekem, vagy az email címre.

Regisztráció: 5 napig ingyenesen használhatod, minden funkciója 100%-an működik. 5 nap után regisztrálnod kell, hogy működjön. (A mostani akcióval még nyerhetsz is egy $1000-os feltőltést )

A programot folyamatosan fejlesztjük, felhasználói visszajelzések alapján. Mindegy melyik verziót vásároltad meg, a fejlesztések mindenkinek járnak.

A trailing Stop Loss mindíg lépésenként (step) megy és a lépések mértékét tudod itt beállítani. Csak lépésenként tud menni, nem tud "folyamatos" lenni, mert a bróker nem tudja értelmezni a "folyamatos" állítást, értékenként tudja csak változtatni a hard Stop Losst.

Köszönjük a visszajelzést, és sok sikert kívánunk a kereskedéshez!
Régi 2012-11-20, 11:07   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxpolice eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó kis program. Egyetlen szépséghibája van, hogy Kalló lopta a programot LongLacitól. Nem másolta, nem hasonlót csinált, hanem egyszerűen az eredeti forráskód felhasználásával, minimálisat változtatva rajta ellopta az eredetit. Az igazi pofátlanság viszont, hogy mindezt a saját fejlesztéseként árulja!
Ahh, ilyet csak egy hozzá nem értő írhat.
Forráskódot feltörni nem csak illegális, de nagyon nehéz, gyakorlatilag lehetetlen.

Egyébként:
A szkriptet az első betűtől az utolsóig mi fejlesztettük. A program eredetileg kizárólag GZA-nak készült. De mivel társai is látták,
elkezdték Ők is használni, oda jutottunk, hogy most megosztjuk másokkal is.

A kód teljesen eredeti, és egyedi megoldásokat tartalmaz, jogvédett szoftver.
Régi 2012-11-20, 11:17   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
KJudit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki beírná mennyire versenyképesek a spreadek ?
köszi
KJudit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 13:30   #12 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Dantepuma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Forráskódot feltörni nem csak illegális, de nagyon nehéz, gyakorlatilag lehetetlen.

Egyébként:
A szkriptet az első betűtől az utolsóig mi fejlesztettük. A program eredetileg kizárólag GZA-nak készült. De mivel társai is látták,

Szuper!

Kívülálló egyébként valóban könnyen összekeveri ránézésre a két progit, de hát ebben a témában nem egyszerű markánsan újat alkotni.

Nekem is lenne egy kérdésem, a honlapotok kapcsán:

The world fastest trading script on the market"

Ez mit jelent? Gyorsabb a script lefutása, mint a hasonló célú egyéb programokban? Kb. mennyivel átlagosan?
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 13:50   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szuper!

Kívülálló egyébként valóban könnyen összekeveri ránézésre a két progit, de hát ebben a témában nem egyszerű markánsan újat alkotni.

Ez mit jelent? Gyorsabb a script lefutása, mint a hasonló célú egyéb programokban? Kb. mennyivel átlagosan?
Hello,

Programozási szempontból megfogalmazva, úgy képzeld el, hogy más kódoknak azt mondod, hogy "vedd ki a tejet a hűtőből", akkor a következő történik:
- Kinyitja a hűtőajtót
- Megkeresi a tejet
- Kiveszi a tejet
- Visszacsukja a hűtőajtót
- Odaadja neked.

Ezt pedig úgy képzeld el, hogy megkéred, hogy "vegye ki a hűtőből a tejet" és odaadja neked. A felesleges lépésekkel nincs "terhelve".

Átlagos időt, mindenki a saját gépével tud mérni, mert ugye ezt több dolog befolyásolja. (internetkapcsolat, gép sebessége, szabad kapacitás)
Régi 2012-11-20, 14:47   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezt a választ mihamarabb fogalmazd át mert jelenleg úgy néz ki hogy megcsáklyáztad a saját hajódat a magyarországi vízrebocsájtás előtt.

Nincs azzal semmi baj ha marketingcélból hatalmasakat hazudik az ember csak nem mindegy milyen célközönségnek teszi.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 15:15   #15 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt a választ mihamarabb fogalmazd át mert jelenleg úgy néz ki hogy megcsáklyáztad a saját hajódat a magyarországi vízrebocsájtás előtt.

Nincs azzal semmi baj ha marketingcélból hatalmasakat hazudik az ember csak nem mindegy milyen célközönségnek teszi.
Hello,

Nem értem pontosan mire gondolsz. Mit írtam rosszul, vagy mit javítsak ki?
Régi 2012-11-20, 15:41   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 182
Hírnév szint: 7
Styann01 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hello,

Nem értem pontosan mire gondolsz. Mit írtam rosszul, vagy mit javítsak ki?
Azt a részét, ahol úgy nézel hülyének embereket, hogy hülyeségeket írsz.

Bocs a nyersességért, de ez a halálom. Kábé azt írtad le, hogy a programotok kérésre beba**a a kezét a hűtőajtón és hozzád vágja a tejet, mindezt egy mozdulattal Semmi mással nem foglalkozik, pl. azzal, hogy 1 óra múlva is innék hideg tejet, de nem marad hűtőm

Jól meg van írva a kód, oké, gratula. De ne sugalljuk azt, hogy ettől még a piaci végrehajtás is gyorsabb
Styann01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 16:26   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Egyébként:

Nem kellett feltörni a forráskódot, mert én adtam oda neki, amikor kint jártam nála AU-ban. Arra is megkértem, hogy csak saját maga használja, szóval fxpolice nem jár olyan messze a valóságtól, ami a pofátlanság kérdését illeti.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 16:59   #18 (permalink)
Szenior tag

aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kellett feltörni a forráskódot, mert én adtam oda neki, amikor kint jártam nála AU-ban. Arra is megkértem, hogy csak saját maga használja, szóval fxpolice nem jár olyan messze a valóságtól, ami a pofátlanság kérdését illeti.
Háát ez így meg elég meleg....

Mint említettem, nagyon hasonló a kettő, de úgy, hogy még az előbb készült forráskódja is megvolt a 2. árúsítójának. ez így túl sok. Bár hihető, hogy kidobtátok a kukába és az üres monitor előtt találtátok ki, hogy milyen legyen a tietek, ami véletlen tök hasonló lett :-)
Már, ha fxtom nem csak tréfál?
Amúgy, ha jól tudom az elsőből sem adtak el számottevő példányt. Most talán 39 dollárért próbálják osztogatni...
Régi 2012-11-20, 18:52   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Időközben kaptam egy sms-t Gézától, hogy bántó, ami írtam az előző hozzászólásomban, úgyhogy megpróbálom most tisztába tenni ezt a kérdést. Remélem Géza sem haragszik meg, ha itt válaszolok.
Amikor odaadtam neki a már említett kódot, azt kértem tőle és erre ígéretet is tett, hogy nem használja fel saját céljain kívül másra. Mivel Gézát korrekt embernek ismertem meg, ezért fogadjuk el az aSzabe-féle verziót, miszerint a
LongLaci-féle forráskód birtokában, "üres monitor előtt" kifejlesztettek egy nagyon hasonlót. Ezzel önmagában nem is lenne baj, mondjuk azt, hogy még hihető is lenne, ha nem szerepelne benne egy nagyon egyedi megoldás, a "BUY, SELL", stb gombok az MT4-es felületre felvarázsolva. Tudtommal ezt LongLaci programozójának sikerült először megoldania és ezek szerint nem sokkal később Gézáéknak is. Maradjunk ennél a nagyon jóindulatú verziónál...
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-20, 19:21   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt a részét, ahol úgy nézel hülyének embereket, hogy hülyeségeket írsz.

Bocs a nyersességért, de ez a halálom. Kábé azt írtad le, hogy a programotok kérésre beba**a a kezét a hűtőajtón és hozzád vágja a tejet, mindezt egy mozdulattal Semmi mással nem foglalkozik, pl. azzal, hogy 1 óra múlva is innék hideg tejet, de nem marad hűtőm

Jól meg van írva a kód, oké, gratula. De ne sugalljuk azt, hogy ettől még a piaci végrehajtás is gyorsabb
Hello,

Így már érhető. Nem szoktam senkit hülyének nézni, és nem is szeretnék. Hülyeségeket sem szeretnék írni, csak olyat, amivel képben vagyok.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Elnézést.

A piacon fellelhető (kb. 11 különféle) hasonló funkciójú szkriptek mind más és más módon kezelik le az ordereket.
A legtöbb egy új "réteget" húz rá a MetaTrader felületére, és azon dolgozol, és mikor megnyomod a gombot, akkor "csak" az új rétegen nyomod meg, annak meg kommunikálnia kell a Metatraderrel.

Ez egy plusz lépés, ami időt vesz igénybe, még ha millisecundomokról beszélünk akkor is.
A mi logikánk szerint ez a lépés kimarad teljesen, a mi fejlesztésünk közvetlenül a MetaTradernek adja át a megbízást, ettől gyorsabb.

Ez a különbség nagyon jelentős, ha több ablakban futtatod egyszerre a szkriptet (akár 8-10 ablakban, különböző időtávokon és devizapárokon is egyszerre)

Köszönöm, jól esik a gratuláció. Nem akartam senkinek suggalni semmit, csak próbáltam érzékeltetni a különbséget.
Régi 2012-11-20, 19:28   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

A fentiekre válaszolva:

Erre sajnos, vagy nem sajnos, nem tudok mit mondani, nem akarok megbántani senkit.
A logika a .DLL fájlban van, amit lehetetlen feltörni, vagy visszafejteni.

Az hogy csinálsz egy autót, az nem jelenti azt, hogy más nem tud „jobbat”, vagy más fajtát, a piacon kb. 11 hasonló funkciójú, megoldású termék kering.

Amit biztosan tudok, hogy a forrást, mi írtuk!

A kódunk teljesen egyedi, minden karaktere és metódusa egyedi fejlesztés, jogtiszta és jogvédett.
Régi 2012-11-20, 19:53   #22 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szuper!

Jóval gyorsabb, tesztek alapján fele annyi idő alatt adja át a megbízást a brókernek, mint bármelyik más, hasonló termék a piacon.

Ez a megbízás átadása a brókernek. A teljes végrehajtás függ a géped sebességétől, az internet kapcsolatodtól, és a brókerrel való kapcsolatodtól is. Azokon egyik szkript sem tud javítani.
Régi 2012-11-21, 07:22   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jóval gyorsabb, tesztek alapján fele annyi idő alatt adja át a megbízást a brókernek, mint bármelyik más, hasonló termék a piacon.

Ez a megbízás átadása a brókernek. A teljes végrehajtás függ a géped sebességétől, az internet kapcsolatodtól, és a brókerrel való kapcsolatodtól is. Azokon egyik szkript sem tud javítani.
Köszönöm, ez kulturált válasz volt.
Akkor ennek szellemében azt ajánlanám írjátok át a reklám mondatot arra, hogy "ez a leggyorsabb utasítás továbbítású azok közül a kereskedő scriptek közül, amik egérkurzorral nyomkodható gombokat rajzolnak a chartra".

Elég nehezen lenne szerintem bizonyítható, hogy gyorsabb lenne két program közül egy rengeteg plusz számítást végző, de ugyanazt a kommunikációs utat választó program. Az egérrel való objektumkeresés és a gyorsbillentyű megtalálási sebesség közti különbség nyertese szintén kérdéses.
És ugye tudjuk, hogy többféle kereskedő script is létezik, ami nem rajzolja tele a chartot és gyorsbillentyűvel vezérelhető. :-)
Régi 2012-11-21, 09:07   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bocsáss meg, de tényleg elég komoly programozók kíváncsiak most már 2 dologra (természetesen amennyit lehet, csak annyit árulj el):
  • Milyen eljárással teszel egy dll fájlt visszafejthetetlenné? Rengeteg decompile lehetőség van sajnos.
  • Az, hogy maguk a gombok nem zabálják a gépet, értelmesen van megírva a program, optimalizálva van, dícséretes dolog (bár ennek kéne az alapnak lenni, de nem mindig az, tény). De menjünk már bele egy picit komolyabban és hagyjuk a rétegeket, meg minden ködös dolgot: Megnyomtam mondjuk a BUY gombot, megtörtént az esemény, itt ugye nagyon gyorsan lekérdezi a program azt az 1-2-3 objektumot ami alapján kiszámolja a lotméretet, berakja majd a stopot, stb, és mindezt fölösleges körök nélkül. Oké. De innentől PONTOSAN hogyan adja át gyorsabban a brókernek a megbízást?
Régi 2012-11-21, 09:14   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki beírná mennyire versenyképesek a spreadek ?
köszi
Igen, nagyon jók. Nyiss számlát egy segédprogram oldalán.

Headshot.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-24, 10:57   #26 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

http://www.mt4trademanager.com.au/ht...%20Forexen.pdf

"Ok nézzük a számokat.

Tételezzük fel, hogy fogalmunk sincs róla, hogy az árfolyam merre fog menni:

így 50 százalék esélyünk van rá, hogy eltaláljuk.
A stop loss-t 20 pipre tesszük, ezt nevezzük egy egységnek. A célárat 40

pipre, azaz 2 egységre. Így a kockázat-nyereség arányunk 1:2 lesz.
Minden 100 kereskedésből 50 nyerő és vesztő lesz."

Ezt hogyan sikerült így kiszámolni??
-ezek szerint ha a tp-t 300 pipre teszem a stopot meg 20 pipre akkor is 50 nyerőm lesz 100 trédből?
Ami pedig a 10-20 pip slippage-t illeti elgondolkodnék rajta, hogy brókert váltok...
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-24, 11:29   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Ok nézzük a számokat.

-ezek szerint ha a tp-t 300 pipre teszem a stopot meg 20 pipre akkor is 50 nyerőm lesz 100 trédből?
Ami pedig a 10-20 pip slippage-t illeti elgondolkodnék rajta, hogy brókert váltok...

Tipikus idióta, balf..sz hozzáállás: a "nem tudom mi lesz" -t nagyvonalúan számszerűsíti 50 % -ra.
Mintha vennék egy lottót, nem tudom nyerek-e de lehet hogy igen azaz 50 % esélyem van rá...
Utána erre a fals logikára elkezd RR -t számolni.
Jézusmária, komolyan ...
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-25, 18:58   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

"Ok nézzük a számokat.

Ha véletlenszerűen teszem meg akkor ez nyílvánvalóan hamis állítás.

Valószínűleg abból a feltételezésből indulnak ki, hogy egy ellenállás vagy megfogja az árat vagy nem. 20 pip ad némi mozgásteret ehhez. Illetve ha valóban fordul az ár (főleg trend irányba) akkor jó esély van rá, hogy elmegy többet, mint amekkora a kockázat volt.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-25, 20:33   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Valószínűleg abból a feltételezésből indulnak ki, hogy egy ellenállás vagy megfogja az árat vagy nem. 20 pip ad némi mozgásteret ehhez. Illetve ha valóban fordul az ár (főleg trend irányba) akkor jó esély van rá, hogy elmegy többet, mint amekkora a kockázat volt.
Ez így jól hangzik,csak sajnos nem így működik.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-25, 22:52   #30 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Persze, ha van egy RR 1:2 50% találati arányú strati akkor oké. De ezt leírva nem látom.
Ha meg a slippage ennyire hazavág egy stratit akkor eleve nem lesz 1:2-es a tréd ami miatt változik a találati arány.
A slippage miatt a találati aránynak növekednie kell mert közelebb nyílik meg a tp-hez a tréd
ezért nem értem tisztán a 100-ból 50 nyerést.
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-26, 08:15   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Persze, ha van egy RR 1:2 50% találati arányú strati akkor oké. De ezt leírva nem látom.
Ha meg a slippage ennyire hazavág egy stratit akkor eleve nem lesz 1:2-es a tréd ami miatt változik a találati arány.
A slippage miatt a találati aránynak növekednie kell mert közelebb nyílik meg a tp-hez a tréd
ezért nem értem tisztán a 100-ból 50 nyerést.
Olyan brókernél kell számlát nyitni, ahol nincs ilyen gond, ennyi. Amúgy sima MT4 alatt is be lehet állítani a max slippage-et, szóval nem értem miért kell ennek akkora feneket keríteni.
  Válaszol idézettel
Régi 2012-11-26, 12:10   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A hülye marketing duma miatt van felfújva. 10-12 pip slippage a mesében sincs, de ha mégis lenne, akkor nincs az a script ami ettől megóv. Ugyanis ECN brókernél (pontosabban ECN style, mert a lehúzás eszközparkja más) slippage-t nem is lehet állítani, simán kötődik, ahol kötődik. Nem ECN-nél persze be lehet határolni a max. eltérést...

De gondolom a scriptnek mindkét esetre van megoldása, mint ahogyan az előző két kérdésemre is megvannak a komoly szakmai válaszok, csak ide nem írja le senki
Régi 2012-11-26, 18:36   #33 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia,
Mivel nem építőjellegű a „hozzászólásod”, és a téma alapból nem is erről szól, nem is kommentálnám, de mivel választ szeretnél, így írok.

1. Törd fel a dll fájlt! Sok decompiler van, ez igaz. Nem akarom lebecsülni senkinek a tudását. Ha feltöröd, ügyes vagy! (Megjegyzem, komoly programozó nem kérdezne ilyet…)
2. Fentebb olvashatod a választ. De szerintem elovasod a kérdésed, kicsit gondolkozol, és rájösz. Annyit segítek, kezd el cserélgetni a fogalmakat (feladatokat)

Továbbiakban, felesleges, nem építőjellegű hozzászólásokat, nem szeretném kommentálni.

Elfogadom, ha nem nyerte el tetszésedet(ket) a program.

Sok sikert kívánok nektek a kereskedői karrieretekhez!
Régi 2012-11-26, 20:22   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia,
Mivel nem építőjellegű a „hozzászólásod”, és a téma alapból nem is erről szól, nem is kommentálnám, de mivel választ szeretnél, így írok.

1. Törd fel a dll fájlt! Sok decompiler van, ez igaz. Nem akarom lebecsülni senkinek a tudását. Ha feltöröd, ügyes vagy! (Megjegyzem, komoly programozó nem kérdezne ilyet…)
2. Fentebb olvashatod a választ. De szerintem elovasod a kérdésed, kicsit gondolkozol, és rájösz. Annyit segítek, kezd el cserélgetni a fogalmakat (feladatokat)

Továbbiakban, felesleges, nem építőjellegű hozzászólásokat, nem szeretném kommentálni.

Elfogadom, ha nem nyerte el tetszésedet(ket) a program.

Sok sikert kívánok nektek a kereskedői karrieretekhez!
1. Küldd el a dll-eteket, ha ilyen bátor vagy, és ennyire bízol az eredeti állításodban. Megnézem mit tehetek az ügyben.
2. Az ordersend()-et cseréltétek fel az ordersend()-el, vagy az ordersend()-et az ordersend()-el?

Elég szánalmas, hogy bepróbálkozol egy ilyen magas lóról leosztással (nyilván érdemi válasz hiányában). Idővel rájösz, hogy engem aztán hidegen hagy ez a stílus, de javaslom minél hamarabb, hogy ne legyen olyan fájdalmas.
Válaszol

Címkék
FOREX, intraday, MetaTrader

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:47 , a GMT +1 időzóna szerint.