Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-03-20, 08:08   #1 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Exclamation BÉT, HUF, gazdaságpolitika: avagy Magyarország, én így szeretlek???

Mivel ez egy gazdasági fórum, miért ne lehetne politikai demagógia nélkül a mindenkit érintő magyar gazdaság-politikáról, annak torzulásairól, aktualitásairól, és persze a tőzsdére, forintra gyakorolt pillanatnyi hatásairól is beszélni?

Íme, néhány gondolatébresztő:

Történelmi hiba volt-e szétverni a tsz-eket, a szervezett mezőgazdaságot, meglévő piacokat?
Versenyképes lett-e a magyar paraszt néhány hektáron, szemben a nyugati nagyüzemi technológiákkal?
Jó-e, ha a föld végül zsebszerződésekkel külföldiek, vagy egy-egy feudális nagybirtokos kezébe kerül?
Történelmi hiba volt-e szétverni a feldolgozóipart (pl. eladni és bezárni a cukorgyárakat)?
Történelmi hiba volt-e piacot és szeméttelepet csinálni az országból?
Milyen párhuzamok vannak a modernkori globalizáció és a gyarmatosítás között?
Miért támogatja jobban a politika a betelepülő multit (adókedvezmény, állami támogatás), mint a magyar vállalkozót?
Tényleg autó-összeszerelő üzemekre kell építeni a jövőt?
Miért olcsó munkaerővel akarunk versenyképesek lenni?
Miért szavazza meg a havi 47 ezres közmunkát az a politikus, aki naponta keres ennyit?
Ha az árak már régen nyugatiak, a bérek miért nem?
Milyen nyugdíjak lesznek így?
Hogy nő így a fogyasztás?
Miért nem vagyon alapú az adórendszer?
Miért menekül külföldre mindig az értelmiség (orvosok, tudósok), vagy aki kilátástalannak látja itt a jövőt?
Miért csak lebutított oktatásra van szükség?
Miért csak a gazdagok fogják tudni megfizetni a felsőoktatást?
Miért kell a gazdasági gyarmatosító nyelvét beszélni a munkahelyeken?
Miért infrastruktúra-fejlesztést támogat inkább az Unió?
Mi lesz, ha leépül az egészségügy?
A devizahitelek a rosszak, vagy gyenge a gazdaság, nincs munka és jövedelem, hogy fizessék az emberek a hiteleket?
Miért kerül ki a nyilvántartásból a tartós munkanélküli?
Miért nincs számára átképzés, vállalkozóvá válás támogatás, adókedvezmény, egészségi ellátás, szociális háló?
Mennyire bizonytalanítja el a polgárt, befektetőt, vállalkozót a kiszámíthatatlan gazdaságpolitika, a jogállamiság leépülése?

Ki a rossz döntések felelőse, vállalja-e a felelősséget?
Miért nem visszahívható a mentelmi joggal is védett politikus, ha nem a szavazói érdekében nyom gombot?
Miért fonja át a mindennapokat a korrupció, a hazudozás, a politikai marketing?
Elegendő-e 4 évente rendszerváltás helyett gengszterváltás, vagy valami komolyabb civil, értelmiségi-szakmai kontroll kellene?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-24, 15:42   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
Hírnév szint: 8
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Engem leginkább a megoldások érdekelnének.
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-03-24, 16:23   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A kérdéseid többsége költői. Nem nagyon lehet róla értelmes beszélgetést folytatni.

A lényeg, ahogy Humor is írta, hogy mit lehetne másképp, jobban csinálni?
Nem könnyű erre válaszolni.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-24, 17:00   #4 (permalink)
Szenior tag

humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

1. Össze kell gyűjteni a megoldásra váró problémákat.
2. Össze kell gyűjteni olyan pozitív példákat amik hasonló nagyságrendű problémák esetében már működtek.
3. Megfelelő párosítást találni a 2 és 3 as pont között és hozzá igazítani a megoldást a problémához.
4. Széles körben ismertetni és erőforrást gyűjteni a megvalósításhoz.
5. Végül végig vinni.
6. Ezután vissza az 1-es ponthoz.
Régi 2013-03-24, 17:03   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Valamelyik nap hallottam erről a dologról a rádióban.
http://www.hazathazat.hu/
Régi 2013-03-24, 17:32   #6 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kérdéseid többsége költői. Nem nagyon lehet róla értelmes beszélgetést folytatni.

A lényeg, ahogy Humor is írta, hogy mit lehetne másképp, jobban csinálni?
Nem könnyű erre válaszolni.
Hát szomorú vagyok, ha ezekről a makrogazdasági témákról egy gazdasági fórumon (oktatók, befektetők, spekulánsok, traderek között), „nem nagyon lehet értelmes beszélgetést folytatni.”

Soros, Buffet, Kosztolany nem abból keresett dollármilliárdokat, hogy technikai jeleket figyeltek, hanem hogy fundamentális anomáliákat és a következményeiket mérlegelték.

Mellékelek egy képet a makrogazdasági körforgásról. Ha kevés jól működő cég van (ipari, mezőgazdasági), akkor kevés a munkaerő szükséglet, kevés bevétele van a háztartásoknak, kevesebb adó folyik be (ellenben arányosan több az állam kiadása), kevesebb jut a tőkepiacokra, kevesebb áru fogy, ami miatt még kevesebb működő vállalkozás marad talpon – és kezdődik a kör előlről…

Pl. az elmúlt 3 hónapban szinte egyetlen jó makroadat sem érkezett. Az unortodox tündérmese propaganda viszont az ellenkezőjét nyomja a médiában.

A ksh.hu oldalon látható hónapról hónapra, hogy milyen adatok érkeznek.

Épp az ilyen fórumokon lehetne erre felfigyelni, értelmezni a bejelentéseket, megnézni mikor, hogyan reagál rá az ár.

Ez persze csak a trader megközelítés.

De van egy másik is: a felelős állampolgáré.
De szép is lenne, ha a közgazdasági tényekkel tisztában lévők átgondolt programokra szavaznának 2014-ben, nem megélhetési hülyegyerekek jelszavaira, óriásplakátjaira…

Utoljára módosítva: kmisi által : 2013-04-05 08:11
Régi 2013-03-24, 17:56   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Thomas Peterffy viszont algoritmusokkal keresett milliárdokat. (Figyelő 2012.12.20) Ő az interactive brokers tulajdonosa és ő is magyar származású.

Szerintem lehet itt az általad említett témákról beszélni, csak nem könnyű "értelmesen", mivel kevesen értenek hozzá és a válaszokból nehéz kihagyni a politikát, mint ahogy már te sem tudtad.
Régi 2013-03-25, 06:38   #8 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Thomas Peterffy viszont algoritmusokkal keresett milliárdokat. (Figyelő 2012.12.20) Ő az interactive brokers tulajdonosa és ő is magyar származású.

Szerintem lehet itt az általad említett témákról beszélni, csak nem könnyű "értelmesen", mivel kevesen értenek hozzá és a válaszokból nehéz kihagyni a politikát, mint ahogy már te sem tudtad.
Nem gondolom, hogy a gazdaságpolitika tabu téma kellene, hogy legyen, és ki kellene hagyni, amikor egy ország teljesítményéről, a devizájának erejéről beszélünk.

Magyarország esetében pedig kifejezetten a bőrünkre megy a játék.

(Ami Péterffy Tamást illeti, kevés az infóm arról, hogy pontosan hogyan kereskedik, ill. profitjában mekkora rész a tényleges kereskedésé, mekkora az online tőzsdei szolgáltatóként beszedett díj, jutalék, egyéb árbevétel.)
Régi 2013-03-25, 07:43   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akkor vedd le az egyik témát a polcodról és írd le mit gondolsz és majd meglátjuk ki mit mond rá.
Régi 2013-03-25, 08:11   #10 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor vedd le az egyik témát a polcodról és írd le mit gondolsz és majd meglátjuk ki mit mond rá.

A téma adott, csak figyelni kell rá:

• A kormányzati szektor bevételi és kiadási adatai
Tárgyidőszak:2012. IV. negyedév
Megjelenés dátuma:2013.04.02
• Kiskereskedelem
Tárgyidőszak:2013. február
Megjelenés dátuma:2013.04.04
• Előzetes ipari adatok
Megjelenés dátuma:2013.04.05
• Külkereskedelmi termékforgalom (előzetes)
Tárgyidőszak:2013. január-február (előzetes)
Megjelenés dátuma:2013.04.08
• Kereskedelmi szálláshelyek forgalma
Megjelenés dátuma:2013.04.10
• Fogyasztói árak
Tárgyidőszak:2013. március
Megjelenés dátuma:2013.04.11
• Ipar
Megjelenés dátuma:2013.04.12
• Mezőgazdasági árak
Tárgyidőszak:2013. január-február
Megjelenés dátuma:2013.04.12
• Építőipar
Megjelenés dátuma:2013.04.15
• Keresetek
Megjelenés dátuma:2013.04.18
• Népmozgalom
Megjelenés dátuma:2013.04.19
• Foglalkoztatottság
Tárgyidőszak:2013. január-március
Megjelenés dátuma:2013.04.26
• Munkanélküliség
Tárgyidőszak:2013. január-március
Megjelenés dátuma:2013.04.26
• Ipari termelői árak
Tárgyidőszak:2013. március
Megjelenés dátuma:2013.04.30

De rögtön ajánlhatnék egy másik érdekességet is.
Isten bizony nem a kurucinfóból tájékozódom (felejtsük is el hol található a cikk), de ez ma reggel ment körbe a facebookon, s tudom, hogy tényleg nem kamu.

Valóban erre épülne az új magyar gazdaság, ettől várunk GDP növekedést, ilyen befektetőket támogatunk az adófizetők pénzéből? http://kuruc.info/r/20/109635/

Vajon a politika miért nem reagál ilyesmire, vagy mondjuk Róna Péter kapcsolódó nyilatkozataira?
Régi 2013-03-25, 10:15   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És itt mi az a gazdaságpolitikai nézőpont aminek a megtárgyalására érdemes időt fordítani szerinted?
Beszélni és méltatlankodunk persze lehet csak a kérdés, hogy van-e értelme.
Ez ad számodra plusz infót pozíció nyitáshoz?

Vannak az érdekes és a hasznos témák. Ez nálam itt és most inkább az első.

Ha mégis némi hasznosságot akarunk beleerőszakolni, akkor egy alapproblémát meglehetne fogalmazni de ezt meg már nagyrészt úgy is tudjuk.

Én azonban úgy gondolom, hogy problémával Dunát lehetne rekeszteni míg működő megoldásokkal még egy patakszabályozási projekt sem biztos hogy megvalósítható lenne.

Ha ilyenekről szeretnénk beszélgetni javaslom, hogy megoldásokat vitassunk meg. Például olyat mint amit belinkeltem korábban.
Régi 2013-03-25, 12:11   #12 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Oké. Választhatjuk a témákat érdekes és hasznos csoportra.

Első, mint pl. a Mercedes, persze nem azonnal lekereskedhető, de ha a tényeket végiggondolod a makrogazdasági körforgás ismeretében, akkor bizony tágítja a látókört, és sokat mond a gazdaság általános állapotáról (állami pénzek elköltésének módja, hatás a munkaerő piacra, fogyasztásra, stb…) Valószínűleg az ilyen „nemzetstratégiai” súlyú témák nem kerülik el az elemzők, minősítők figyelmét sem.

A második, a hasznos, az lehetne, ami közvetlenül is lekereskedhető a HUF-on, vagy BÉT indexen. Pl. a fenti konkrét makroadatok. Tanulságos figyelni, mi a hír, hogyan döntenek, hogyan kommunikálják, mit mondanak az elemzők, hogy reagál a piac (részvény, kötvény, deviza).

Megoldások a felmerült problémákra? Sajnos nem hiszem, hogy a mi kompetenciánk lenne. A törvényeket a parlament hozza, az országot egy-egy kormány irányítja, a minisztériumokban, háttérintézményekben bizalmi emberek dolgoznak.
(Ha működne a képviseleti demokrácia, akkor talán előállhatnál megoldási javaslatokkal a képviselőd fele, de így csak figyelheted, amint ész nélkül nyomja a gombot, mert a pártfegyelem, vagy egyéni érdeke ezt diktálja.)

Tudom, hogy ez az egész téma bonyolultabb, mint trendvonalat húzni, vagy ikszelni a szavazólapon. De talán érdekes, hasznos. Ha nem, szóljatok, már be is fejeztem.
Régi 2013-03-25, 13:18   #13 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A legnagyobb cégek,nem trendvonalak alapján kereskednek,maximum az előre meghozott döntéseiket pontosítják vele.
Ha valakinek nem segítenek a fundamentumok,akkor marad a tömegben!
Tehát mindig hasznos ez a téma,csak nem mindegy hogy kinek.
Régi 2013-03-25, 14:16   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én nem vagyok nagy cég és egyelőre nem is szándékozok azzá válni, tehát ilyen szándékkal nem is igyekszek megérteni a gazdaságpolitikát. Inkább azt az elvet vallom magaménak, hogy minden információ hatása látszik az árfolyamokban.

Az pedig, hogy a megoldások tekintetében csak csücsüljünk szerintem nem a legoptimálisabb.

Komoly változásokat tudnak kis csoportok elindítani vagy akár egyetlen személy is.
Erre számtalan példa található csak kell egy kellően mély indíttatás és az ebből fakadó kitartás.

Tavaly jelent meg egy könyv. A címét sajna már nem tudom de egyértelműen érthető belőle , hogy a tőzsdés nyereségekről szól.
Arról ír, hogy a minden napi életben meglátható információkat milyen módon lehet átkonvertálni tőzsdei kereskedésre és hogy a szerző ezt hogyan is csinálta és többszörözte meg a vagyonát pár év alatt.
Például említi, hogy Obama elnök megválasztása után a felesége megemlítette, hogy melyik ruha bolt termékét hordja szívesen. Aki megfigyelte ezt és észrevette, hogy az adott cég weboldala mennyire leterhelődött, az esetleg előre láthatta, hogy ebből a cégből bizony be kellene zsákolni. Esetleg érdemes lenne ezt a könyvet elolvasnod.
Régi 2013-03-25, 17:22   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Erre gondoltam: "Keress te is milliókat a tőzsdén - Camillo, Chris"
Régi 2013-04-05, 15:00   #16 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Nagy bánatomra ezzel a kezdeményezésemmel is elértem, hogy egyesek rontsák hírnévpontjaim számát, így csak nagyvonalakban néhány magyar makroadat:

04.02. A túlzotthiány-eljárás (EDP) keretében az Európai Uniónak jelentett adatok szerint a kormányzati szektor hiánya 2012-ben 566,7 milliárd forint volt, mely csak a GDP 2,0%-a.

04.04. 1,4%-kal csökkent a kiskereskedelmi forgalom.
Matolcsy 3 lépéses vállalkozásösztönző programot jelentett be, ami elsőre kedvezőnek tűnik, de jobban belegondolva csekély mértékű, és a bankok kockázatát is némileg növeli (Róna Péter szerint).

04.05. 5,4%-kal csökkent az ipari termelés volumene.

Akinek ez mond valamit, vesse össze a charttal.
Régi 2013-04-05, 21:34   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem tudom, miért csökkent vagy ki miatt, de nekem is van 4 és nekem nem kell.
Nem érdekel és még csak azt sem tudom mitől van.
Neked adom mindet.
Harzol mester old meg légyszíves ha lehet.
Régi 2013-04-06, 06:38   #18 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom, miért csökkent vagy ki miatt, de nekem is van 4 és nekem nem kell.
Nem érdekel és még csak azt sem tudom mitől van.
Neked adom mindet.
Harzol mester old meg légyszíves ha lehet.
Heeee? Ez meg mi a fene? Érti valaki?

Mi van neked 4, ami nem kell? Mit adsz nekem? Mit kell harzolnak megoldani?

Na iszok egy kávét, mert úgy látszik korán reggel még nem látom tisztán az összefüggéseket.

Ja, rájöttem, biztos a hírnévpontra gondolt a humoros beíró. Köszönöm az építő jellegű hozzászólást a témához.
Régi 2013-04-06, 14:35   #19 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ebbe inkább itt nem folynék bele.

Van róla egy ősi téma, ha gondoljátok ott lehet ötletelni: Pontrendszer
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-06, 17:22   #20 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebbe inkább itt nem folynék bele.

Van róla egy ősi téma, ha gondoljátok ott lehet ötletelni: Pontrendszer
Nem is kell vele foglalkozni. Nem komoly. Ha lehetne, törölném ezt a off-ot.
Régi 2013-04-07, 12:49   #21 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Minden amit felvetettél kmisi valós probléma. De itt mi nem fogjuk megtalálni rá a megoldást.Itt nem politikusok fórumoznak. A legtöbbjük kisember, akinek csak egy célja van, hogy valahogy megfejje a piacot. Ez az ország haldoklik. A spekuláns érdeke, hogy minél kevesebb adót kelljen befizetni a nyeresége után. A fidesz egyenlőre ebben partner. Tehát mindenki próbáljon minél több profitot csinálni, a politikát meg hagyjuk az elbaszott politikusokra.
Régi 2013-04-25, 07:14   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kmisi említette, ezért ide beteszem.
Gondolom erre gondolt:

http://port.hu/szechenyi_napjai/pls/...i_county_id=-1
Régi 2013-07-19, 15:41   #23 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Az OTP árfolyama kevesebb, mint 3 nap alatt közel 20 százalékot esett.

A brutális hanyatlás megint csupán annak köszönhető, hogy a kormány – ismét egyeztetés, előkészítés nélkül - újabb devizahiteles mentőcsomag ötletével állt elő, ami ugyan a bajba kerülteknek nem segít, de a bankrendszert megrengetheti.

Persze ez lehet cél is a takarékszövetkezetek államosítása előtt.

Ugyanakkor Orbán Viktor miniszterelnök a Wall Street Journalnak adott interjújában arra is utalt, hogy még sokáig maradhatnak a válságadók, tranzakciós és egyéb, a lakosságra áthárított adónemek.

Nem volt ezért jó üzenet a befektetők fele az sem, hogy Csányi, az OTP elnök-vezérigazgatója erre majdnem 8 milliárd forintért adott el tulajdonrészéből (néhány nappal a megemelt tőzsdei nyereségadó bevezetése előtt).

Az Orbán-család vagyonát egyébként egyes közírók 500 milliárd forint körülire teszik, amihez hozzátartozik egy Pintér Sándor belügyminiszterrel közösen vásárolt és fenntartott horvátországi sziget az Adrián, valamint pl. egy 600 millió Ft. értékű jacht is.

"Nemzeti" vagyonadó, luxusadó bevezetése már csak ezért sem fog napirendre kerülni.

Helyette marad az ilyen agyament ötletelés, ami teljesen elbizonytalanítja a magyar piacot, a befektetőket, a lakosság megtakarítási kedvét, s láthatólag megindítja a pénz külföldre menekítését.
Régi 2013-07-21, 13:02   #24 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Megvan még az FHB-pakkod?
Régi 2013-07-21, 16:39   #25 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megvan még az FHB-pakkod?
Abból már rég kiszálltam. Mint szintén jeleztem, azon vettem OTP-t 4600 alatt, amit aztán megint el kellett adni a fentiek miatt.

De nem mernék mostanában akkora összegekkel játszania BÉT-en, mint régen. Bosszantó, hogy amikor már a legtöbb tőzsde emelkedik, ezek a f@szfejek önérdekből taccsra vágják a magyar piacot.

Hol itt a politikus felelőssége? Milyen vezérigazgató az, aki előbb politikai okból magára hagyja a magánnyugdíjpénztári tagokat, majd bedönti saját cégét?

Kíváncsi leszek, hogyan akarnak szépíteni a következő hetekben, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát.
Régi 2013-07-21, 16:48   #26 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Abból már rég kiszálltam. Mint szintén jeleztem, azon vettem OTP-t 4600 alatt, amit aztán megint el kellett adni a fentiek miatt.

De nem mernék mostanában akkora összegekkel játszania BÉT-en, mint régen. Bosszantó, hogy amikor már a legtöbb tőzsde emelkedik, ezek a f@szfejek önérdekből taccsra vágják a magyar piacot.

Hol itt a politikus felelőssége? Milyen vezérigazgató az, aki előbb politikai okból magára hagyja a magánnyugdíjpénztári tagokat, majd bedönti saját cégét?

Kíváncsi leszek, hogyan akarnak szépíteni a következő hetekben, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát.
Nem kell idegeskedni,az árak azért tudnak felfele menni,mert néha lefele is mennek.
Régi 2013-07-22, 05:42   #27 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem kell idegeskedni,az árak azért tudnak felfele menni,mert néha lefele is mennek.
Szerintem van ok idegeskedni annak, aki ebben az országban él.

Nem csak azért, mert az összes OTP vezér egyszerre és most öntötte a cég részvényeit a piacra, s közben hülyeséggel etetik a népet (Csányi beteg, így lemond, de közben már új befektetésekben töri a fejét, ezért vágná le az aranytojást tojó tyúkját lombardhitel, állami támogatás, pályázati pénz helyett, s véletlenül sem erődemonstráció ez Viktátor fele, stb…)

Nagyobb baj, hogy már Botswana szintjén vagyunk egy főre jutó nemzeti jövedelemben, versenyképességben, miközben ijesztően nő a korrupció a Világbank jelentése szerint.

De a vezér is kijelentette, „senki se várjon kiszámítható gazdaságpolitikát egy válságban”, „legalább 10 évig maradnak a válságadók”.

Ez az igazán elgondolkodtató üzenet.
Régi 2013-07-22, 08:23   #28 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem van ok idegeskedni annak, aki ebben az országban él.

Nem csak azért, mert az összes OTP vezér egyszerre és most öntötte a cég részvényeit a piacra, s közben hülyeséggel etetik a népet (Csányi beteg, így lemond, de közben már új befektetésekben töri a fejét, ezért vágná le az aranytojást tojó tyúkját lombardhitel, állami támogatás, pályázati pénz helyett, s véletlenül sem erődemonstráció ez Viktátor fele, stb…)

Nagyobb baj, hogy már Botswana szintjén vagyunk egy főre jutó nemzeti jövedelemben, versenyképességben, miközben ijesztően nő a korrupció a Világbank jelentése szerint.

De a vezér is kijelentette, „senki se várjon kiszámítható gazdaságpolitikát egy válságban”, „legalább 10 évig maradnak a válságadók”.

Ez az igazán elgondolkodtató üzenet.
Én még mindig szívesebben élek itt, mint mondjuk Portugáliában vagy Görögországban stb.

Nem hiszem, hogy rosszabbul fogok élni azért, mert Csányi kiszállt a részvényeiből. Igen. Sejtet valamit a lépés. Az miatt meg pláne nem aggódok.

Nem is tudtam, hogy Botswana ilyen fejlett. Respect!

Hogy melyik bábszervezet és nyugati bábmédia mit jelentget, írogat, az pont nem érdekel. Szerintük itt tombol az antiszemitizmus és a cigányok munkatáborokban vannak. De sorolhatnám még napestig az ostobaságaikat. Szóval fenntartással kezelendő.

A fejlett országok pénzügyi vezetői talán jól körülírt terv szerint cselekszenek? Azt sem tudják merre vannak arccal és mit tegyenek. Rögtönzésekből és sűrű fohászokból áll a válságkezelésük. Miért lenne nálunk másképp?
Ennek ellenére azt látom, hogy mi még jobban tudjuk, hogy merre tartunk. Hogy ez jó lesz-e vagy nem az még kérdés. De legalább van irány.

Amíg hasznot érnek el a válságadótól sújtott cégek, bankok, addig maradni fognak, még ha kisebb is a profitjuk. És még mindig itt vannak! Görögország, Portugália, Spanyolország stb. csak a saját lakosságát nyomorítja az újabb megszorításokkal. Nem azt látom, hogy versenyképesebbek lennének ettől. Az már csak bónusz, hogy az igazságérzetemnek is jót tesz.

A háttérben ezeknél a kérdéseknél egy sokkal nagyobb harc zajlik, de ebbe most nem mennék bele. Viktorék még csak kirakták az indexet. Ez a négy év csak előkészület volt. Ha megnézitek, akkor a folyamatosan csökkenő kamatok ellenére az országot már nem tudják a forinton keresztül támadni, ahogy eddig szokták. Nyilván van valami megállapodás egy keleti (talán Oroszország?) országgal, akik "ideológiai" alapon veszik az államkötvényeinket, ezzel védve minket. Ezért támadják ilyen intenzíven verbálisan az országot, a kormányunkat Andersen meséit meghazudtoló történetekkel.

Ha van miért aggódni, az az, hogy faltörő kos leszünk/vagyunk egy omladozó falú kapitalista vár elleni ostromban. Ezek a harcok még sok áldozattal fognak járni a mi országunk polgáraitól(akárcsak, mint eddig bármikor a történelemben). A magyar mentalitás már csak ilyen. Akkor szívjuk fel magunkat a legjobban, amikor semmi esélyünk
Ez engem speciel nem zavar és készülök rá. Ha maradnak az elmúlt 20 év folyamatai, akkor a fiam teljes rabszolgaságban élné majd le az életét a saját hazájában. Én hajlandó vagyok sok áldozatot meghozni, hogy ez ne így legyen.

Na...leírtam a véleményem. Nem fogok vitatkozni róla, mert aki tudja, hogy miről beszélek, annak nem kell elmagyarázni. Aki meg nem, az meg úgyis csak akkor fog rájönni, amikor már a kellős közepén leszünk az eseményeknek.
Ez még csak a kezdet...

Mielőtt valaki politikai elfogultsággal vádolna...98-ban voltam először és utoljára szavazni.
Régi 2013-07-22, 09:30   #29 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Hogy melyik bábszervezet és nyugati bábmédia mit jelentget, írogat, az pont nem érdekel.

Ennek ellenére azt látom, hogy mi még jobban tudjuk, hogy merre tartunk.

Viktorék még csak kirakták az indexet. Ez a négy év csak előkészület volt.

Ezek a harcok még sok áldozattal fognak járni a mi országunk

Ez még csak a kezdet...
Érdekes dolgokat írtál. Nem vitázok vele, mert nem ugyanazt a kommunikációt, számokat tartjuk hitelesnek, szakmailag fontosnak.

Nekem egyébként a politikai korrupció tette tönkre a karrierem, majd miután pert nyertem ellenük, azóta nem kapok munkát a környéken. Jövőre a lányom továbbtanulna, de még ha kiköhögöm is az extrém tandíjat, vajon már csak közmunka jut neki ebben a leépülő országban?

Most egy réteg jól él. Egyre jobban. Politikusok és az új elit baráti kör. Közszféra, földmutyi, állami pályázatok, trafikok, szerencsejáték… De a növekvő terhek miatt a középréteg lassan eltűnik, 4,6 millióan a szegénységi küszöbön, vagy alatta. Ez lesz az igazi rabszolgaság.

Ha 2014-ben ez folytatódik, én is elgondolkodom a költözésen, mint már félmillióan. A tengerparton is lehet forexezni.
Régi 2013-07-22, 09:36   #30 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Thumbs up

Idézet:
Én még mindig szívesebben élek itt, mint mondjuk Portugáliában vagy Görögországban stb.

Nem hiszem, hogy rosszabbul fogok élni azért, mert Csányi kiszállt a részvényeiből. Igen. Sejtet valamit a lépés. Az miatt meg pláne nem aggódok.

Nem is tudtam, hogy Botswana ilyen fejlett. Respect!

Hogy melyik bábszervezet és nyugati bábmédia mit jelentget, írogat, az pont nem érdekel. Szerintük itt tombol az antiszemitizmus és a cigányok munkatáborokban vannak. De sorolhatnám még napestig az ostobaságaikat. Szóval fenntartással kezelendő.

A fejlett országok pénzügyi vezetői talán jól körülírt terv szerint cselekszenek? Azt sem tudják merre vannak arccal és mit tegyenek. Rögtönzésekből és sűrű fohászokból áll a válságkezelésük. Miért lenne nálunk másképp?
Ennek ellenére azt látom, hogy mi még jobban tudjuk, hogy merre tartunk. Hogy ez jó lesz-e vagy nem az még kérdés. De legalább van irány.

Amíg hasznot érnek el a válságadótól sújtott cégek, bankok, addig maradni fognak, még ha kisebb is a profitjuk. És még mindig itt vannak! Görögország, Portugália, Spanyolország stb. csak a saját lakosságát nyomorítja az újabb megszorításokkal. Nem azt látom, hogy versenyképesebbek lennének ettől. Az már csak bónusz, hogy az igazságérzetemnek is jót tesz.

A háttérben ezeknél a kérdéseknél egy sokkal nagyobb harc zajlik, de ebbe most nem mennék bele. Viktorék még csak kirakták az indexet. Ez a négy év csak előkészület volt. Ha megnézitek, akkor a folyamatosan csökkenő kamatok ellenére az országot már nem tudják a forinton keresztül támadni, ahogy eddig szokták. Nyilván van valami megállapodás egy keleti (talán Oroszország?) országgal, akik "ideológiai" alapon veszik az államkötvényeinket, ezzel védve minket. Ezért támadják ilyen intenzíven verbálisan az országot, a kormányunkat Andersen meséit meghazudtoló történetekkel.

Ha van miért aggódni, az az, hogy faltörő kos leszünk/vagyunk egy omladozó falú kapitalista vár elleni ostromban. Ezek a harcok még sok áldozattal fognak járni a mi országunk polgáraitól(akárcsak, mint eddig bármikor a történelemben). A magyar mentalitás már csak ilyen. Akkor szívjuk fel magunkat a legjobban, amikor semmi esélyünk
Ez engem speciel nem zavar és készülök rá. Ha maradnak az elmúlt 20 év folyamatai, akkor a fiam teljes rabszolgaságban élné majd le az életét a saját hazájában. Én hajlandó vagyok sok áldozatot meghozni, hogy ez ne így legyen.

Na...leírtam a véleményem. Nem fogok vitatkozni róla, mert aki tudja, hogy miről beszélek, annak nem kell elmagyarázni. Aki meg nem, az meg úgyis csak akkor fog rájönni, amikor már a kellős közepén leszünk az eseményeknek.
Ez még csak a kezdet...

Mielőtt valaki politikai elfogultsággal vádolna...98-ban voltam először és utoljára szavazni.
Úgy ám!!
(egyébként nem kell ide titokzatos vevő,ott a Templeton aki önmaga birtokolja az adósság 20%-át.És ők értenek a gazdasági real folyamatokhoz rendesen,főleg a M.H.)
Régi 2013-07-22, 09:37   #31 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
Érdekes dolgokat írtál. Nem vitázok vele, mert nem ugyanazt a kommunikációt, számokat tartjuk hitelesnek, szakmailag fontosnak.

Nekem egyébként a politikai korrupció tette tönkre a karrierem, majd miután pert nyertem ellenük, azóta nem kapok munkát a környéken. Jövőre a lányom továbbtanulna, de még ha kiköhögöm is az extrém tandíjat, vajon már csak közmunka jut neki ebben a leépülő országban?

Most egy réteg jól él. Egyre jobban. Politikusok és az új elit baráti kör. Közszféra, földmutyi, állami pályázatok, trafikok, szerencsejáték… De a növekvő terhek miatt a középréteg lassan eltűnik, 4,6 millióan a szegénységi küszöbön, vagy alatta. Ez lesz az igazi rabszolgaság.

Ha 2014-ben ez folytatódik, én is elgondolkodom a költözésen, mint már félmillióan. A tengerparton is lehet forexezni.
Ez bizony igaz,bárhol lehet forexezni!Csak internet kell,és egy laptop!
Régi 2013-07-22, 11:14   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Félreértesz. Én egyetlen kommunikációt, közölt adatok sem fogadok el vakon. Szerintem egyetlen tréder sem engedheti meg azt a luxust magának, hogy elfogult legyen. Az pénzbe kerül. A kormány sokszor röhejes és valótlan kommunikációjával és adataival éppen úgy tisztában vagyok. Akárcsak az erőteljes központosítással. Igyekszek nyitott szemmel járni.

A kormányok tagjai és a sleppje mindig is jól éltek. Ez most sincs másképp. Az ember már-már arra is képes, hogy ezt elfogadja, ha azt látja, hogy egyébként ezen a "kötelező" körökön kívül valami pozitív is történik.
Az ország mostani állapota az elmúlt 20 év összes kormányhibájának a következménye, nem pedig a mostanié. Meggyőződésem, hogy az MSZP vezetésével mostanra már mi is az aktuális alamizsnáért könyörögnénk az IMF-nél. Annak ára volt, hogy ez ne így legyen. Szerintem ehhez képest nem fizettünk túl nagy árat érte. Rosszabbra számítottam.

A személyes benyomás és tapasztalat persze mindig erős. Biztos másképp látnám az eseményeket, ha ugyanazt átéltem volna, amit Te. Sajnálom, hogy ez történet veled.
A lányod kérdésében már a válasz is benne van. Ha nincs értelme diplomát szerezni, akkor nem kell. Az öcsém félbehagyta a főiskolát, mégis az átlagfizetés háromszorosát keresi itthon. Én befejeztem, ha már elkezdtem, de egyetlen többletforintot sem jelentett még. És nem is fog valószínűleg. Sok fiatalnak (és főleg a szüleinek!) a diploma a cél, aztán rájönnek, hogy nem volt értelme. A cél a megélhetés! Ha ehhez diplomán keresztül vezet az út, akkor azzal, ha mással lehet elérni, akkor mással.

Én és a párom is éltünk már külföldön. A magunk részéről nincs egyetlen olyan ország sem per pillanat itt Európában, ahol szívesebben élnénk, mint itthon. Már csak azért sem, mert ahogy Alterman is írta, tőzsdézni mindenhol lehet. Még itthon is...
Régi 2013-07-22, 12:37   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Miért nem élnétek külföldön?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-22, 13:24   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért nem élnétek külföldön?
Mert annyival nem élnek jobban, mint azt sokan gondolják. Leszámítva a Svájciakat. Ami ott van az nem emberi, köszönhetően az erős franknak.

Ráadásul a nyugat-európai és kelet-európai életszínvonalnak hosszútávon közelíteni kell majd egymáshoz az Európai integráció melléktermékeként. Valószínűleg sosem fogunk olyan életszínvonalon élni, mint tőlünk nyugatra, de a különbség csökkenni fog. Bármilyen hihetetlen, ez a folyamat már el is kezdődött. Először természetesen az univerzális szakmákban. Hogy hű maradjak a becenevemhez...egy német kamionos a válság előtt közvetlenül 2300, egy holland 2500 eurót keresett. Ez ma 500(!)- al kevesebb. Míg a magyar kamionos átlagkeresete nagyjából 25%-al nőtt ugyanezen idő alatt. De tudnék más példákat is mondani...

Tény, hogy a párom is jól keres itthon. Amit én összetőzsdézek, az pedig pont annyi lenne bárhol máshol. Csak reálértéken itthon többet ér.
Szóval ezek a döntések mindig szubjektívek is. Azért a csöppnyi gazdasági előnyért itt kellene hagyni a hazánkat, családunkat, barátainkat. Aki élt kint, az tudja, hogy mennyire tudnak hiányozni. Arról nem is szólva, hogy a legnagyobb létbiztonságot nem a jó fizetés adja, hanem ha van egy összetartozó család, baráti kör, ahol mindenki tud valamiben a másiknak segíteni. Nekünk ez meg van.

Szóval ez mint közrejátszik.
Régi 2013-07-22, 13:33   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Értem
(Én azért kimennék )
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 13:26   #36 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Kmisi sejtem milyen helyzetben lehetsz, (sokan vannak így ezzel...) és ha a lányod jövője nagyon fontos számodra, akkor hozzátennék ehhez egy keveset.

Én már ahhoz a korosztályhoz tartozom akik a gazdasági válság kitörése után kezdtek el dolgozni (2009 második felében), ezért nyugodtan mondhatom hoyg nekem nem tette tönkre a karrierem a kurrupció, mivel nekem el se idult a karrierem és nagy eséllyel nem is fog (legalábbis itt Magyarországon nagyon nem valószínű).
Az én korosztályomban már most is szinte mindenki a szakmák hivatások mondjuk 80%-ában úgy dolgozik, hogy "örülj hoyg egyáltalán van munkahelyed", illetve azzal kezdik az elején hoyg pl "1 évig van pénz erre a melóra amit csinálnál utána pedig majd valami lesz.)
A fiatalokat (ezalatt a huszonéveseket értem) gyakran teljesen hülyének nézik már lassan mindenütt, tökmindegy mihez ért, hány diplomája van hány nyelven beszél stb, szinte mindenütt az alakult ki, vagy van kialakulóban, hogy egy keménymag irányít egy céget (tulajdonos plusz felsővezetők) akik hülyére keresik amgukat alattuk pedig a dolgozók 90%ával (fiatalok előnyben, ) senki nem foglalkozik, mert fiatalok között akkora a munkanélküliség már most is, hogy úgyis találnak embert szinte bármilyet amilyen kell. Mindemellett jobb esetben szinte senki nem fejleszt semmit, minimalizál, rosszabb esetben pedig leépít mondván, "ilyen bizonytalan környezetben mit lehet hosszabb távra tervezni?, semmit"
és ez így is van.

Egy haverom nemrég váltott melóhelyet, és kb 4-5 év tapasztalattal felvették egy kisebb gyógyszeripari céghez ahol ő volt az egyik utolsó mohikán, akit még felvettek dolgozni, de utána beindult ez a "minimlaizálás", és hirtelen semmire nem volt pénz, nincs normális fűtés, nem vesznek új eszközöket, nem költenek semmire, mert ugye a bevétel is apad.... (olyasmi helyzet állt elő amikor pl úgy kell lefesteni az ajtót hogy nem adnak hozzá ecsetet ), senkivel nem foglalkoznak, fizetésemelés ismeretlen fogalom, akinek nem tetszik bármi, mehet ahova akar, a lényeg hogy a cég nullára kijöjjön év végén, plusz hogy a vezetőknek így is úgyis tele legyen a zsebe.

Ő így fogalmazott erről a helyzetről:

"Utánam az özönvíz, de akik utánam jönnek azoknak már víz se lesz."

Félre ne érts, nem akarok én beleszólni semmibe, de a lányod márpedig utána jön, szóval ha tényleg minden előtt legfontosabb neked a gyerekeid jövője és anyagilag megengedheted magadnak (és ugye tőzsdézni is lehet akárhonnan), akkor szerintem lassan csomagolj és települj át mihamarabb egy még működő országon belül, egy olyan helyre ahol az utódoknak lesz lehetőségül sikeresen és főleg nyugodtan (!) kibontakozni, önálló lábra állni, és emellett normális életet élni.

Mivel ha ez az ország olyan ütemben pusztul le ahogyan, akkor mire a gyerekeid odakerülnek "nekik már víz se lesz", addigra nagyon jó eséllyel majd vagy lesz melójuk vagy nem, ha lesz is a fizetésük semmire nem lesz elég, nem látnak majd jövőt, elegük lesz mindenből stb...

Tény, fiatalok esetében sokminden függ a szülők pénztárcájának a vastagságától, illetve kisebb részük, ha tényleg nagyon értékes végzettségük van (programozó, gépészmérnök, villamosmérnök, fizkus, legjobb 1-2 közgázegyetem hm...kb ennyi...) akkor még lehet hoyg "lesz nekik víz", na de ahogy Sidius fogalmazott egyszer egy nagyon jó brokerrel kapcsolatban, aminél 50 ezer$ volt a minimum deposit:

"Láttam én már karón varjút, plusz én is voltam már karón"...)

Na erről van szó.
Én már vagy 8 -10éve foylamatasan karón vagyok (ronggyá szivatós nehéz egyetem+ plusz szélmalomharc a semmiért haldokló munakhelyeken, amiken minden le van szarva a főnökök millióit kivéve.) és már kurvára elegem van belőle.

Nagyrészt csak azért nem léptem le eddig az országból, mert olyan végzettségem van, amivel nem mertem totál pályakezdőként, vagy 1-2 tapasztalattal elhúzni, mert tartottam tőle, hogy akkor egy komolyabb országban csak a szart lapátolnám meg a budit pucolnám, és úgy döntöttem egy kb öt évet még maradok, hogy minél önállób legyek a szakmámban, mert azért tény hogy nyugat fele a segédmunkások is megélnek de azért kijárni az ország egyik legnehezebb egyetemét és utána lapátolni a szart évekig, vagy ki tudja meddig, várva az előrelépést az egy kicsit meredek volt nekem, nem vállaltam ezt.

De előbb utóbb, ha a szakmában akarok maradni, úgyis belekényszerülök, hogy elhúzzak, mert pénz nélkül nem lehet élni.
(komolyabb kezdőtőke híján mondjuk évi minimum 100%ot kellene forexen produkálnom hogy ezt elkerülhessem )

Annak idején a szüleimnek volt lehetőségük eltelepülni értelmesen működő vidékre onnan ahol felnőttem.
Nem tették, ha meglépték volna nagy eséllyel nem lennék 10 éve karón, vagy legalábbis ennyire szinte biztosan nem.
Ezzel persze nem akarok másokra mutogatni, nem stílusom, így is segítettek az egyetem finanszírozásában, etettek, ruháztak stb, de amit írtam vitathatatlan tény.

Szóval ennek szellemében szerintem gondold át jól ezt a kitelepülős dolgot, mert tény hogy az ember nehezen hagyja ott, a megszokott környezetet, barátokat, rokonokat, testvéreket szülőket stb, de szerintem egy lelkiismeretes szülőnek azt is nehéz lehet nézni hogy a gyerekei folyamatosan karón vannak egy éppen kb Bulgária szintjére visszasüllyedni készülő országban.

Márpedig mindentől függetlenül aki most 17-18 éves annak erre bombajó esélye van.

Legjobbakat!
Microtarder
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 16:45   #37 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Még egy apróság.
Ha netán jövőre egy baloldali kormány veszi át az ország irányítását és legyünk optimisták, valamelyest értelmesebb gazdaságpolitikát fognak folytatni, azzal a már említett fiatalság még túl sokra nem fog menni.
Tudtommal a baloldali közdász szakértők is elismerik, hogy néhány év alatt pénzügyi befektetésre alkalmasabbá lehet tenni az országot nagy általánosságban, de hogy a beruházások ténylegesen beinduljanak és profitot termelejenek, és tömegesen afféle értékteremtő munkahelyek jöjjenek létre, amelyekre a mai 20 évesek majd alapozhatnak valamit, az még olyan messze hogy szinte le se lehet írni, az évtizedes munka.
Láttam pár interjút baloldali szakértőkkel erről, akik eléggé egyetértettek abban, hogy az ő terveikkel az esetleges kormányváltás után 1-2-3 évvel reálisnak tartják a 2% körüli GDP növekedést.
Felteszem a kérdést mit fog ebből érezni az átlagember vagy a fiatalság?
Gyakorlatilag semmit.

Szlovákiában a Dzurinda féle reformoknak szinte 8 év kellett mire eredméynét kezdte látni az ország (és a második választást még így is elbukták).
Még vagy 40 éve az a bizonyos "finn csoda"
kb 10-15 évvel megkezdése után kezdett működni, profitot termelni.
Dél Koreában is volt a helyzet, szintén kb 40 éve, ott is rengeteg idő kellett.
Nemrégiben az íreknek is, bár őket a válság nagyon visszarántotta.

Szóval ahhoz hogy itt mondjuk 5-10 éven belül komoly, az átlagember számára is érezhető környezetjavulás, életszínvonalemelkedés legyen, ahhoz gyakorlatilag vmi kárpát medencei kistigrissé kellene jövőre alakulni, erre meg aztán roppant sok az esély.

Egyszer rossz pillanatomban kiszámoltam, hogy a szlovák gazdaság 2000 és 2012 között kb 60%ot nőtt úgy hogy még a válság is ott volt közben.
Tökmindegy ki lesz kormányon, ilyesmire semmi esélyt nem látok.

Pedig bizony valami ilyesmi kellene itt is a következő 10 évben, hogy a következő generációk "lássák a koncepciót" ebben az országban és ne ez legyen a történet vége mint pl Bulgáriában ahol az EU csatlakozás óta a 9ből egymillió ember kivándorolt (gyakorlatilag sztem az ottani munkaerőpiac negyede-harmada) és ma is a fiatalok ott gyakorlatilag felülnek a vonatra és mennek amerre látnak elfelé ezzel kezdik.

Nagyjából ugyanez a helyzet Erdélyben és Szerbiában is. Egy erdélyi származású ismerősöm mondta egyzser, hogy

"Magyaroszágon rengeteg ember gondolkodik a kivándorláson, viszont Erdélyben senki nem gondolkozik rajta, ott csomagolnak és mennek az első vonattal"
Régi 2013-07-28, 17:46   #38 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Legjobbakat!
Microtarder
Kösz az együttérzést. És örülök, hogy elgondolkodtál a dolgon.

Nem panaszkodni akartam, mert szerencsére és az ellenségeim meglepetésére vígan eltradelgetek. Így talán a jövő sincs veszélyben.

Persze szeretnék tudásomnak, tapasztalatomnak megfelelőbb, hasznosabb munkát is végezni, ha hagynák.

De a tények, számok azt mutatják, hogy ez az ország egyre kevesebb ember számára élhető.

Vagy demokratikusan lesz változás, vagy erőszakkal, vagy tényleg érdemes lehet pakolni.
Régi 2013-07-28, 21:35   #39 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Én pont azért tradelek, hogy az ilyen kérdések miatt ne kelljen aggódnom.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-29, 07:28   #40 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Én pont azért tradelek, hogy az ilyen kérdések miatt ne kelljen aggódnom.
Ez jól hangzik, de sajnos nem igaz.

1. Nem lehet mindenki trader. Nem is alkalmas rá, ill. szükség van más szakmákra is (ahol van munka, jövedelem, fogyasztás, ezért működik a gazdaság,..).
2. A traderek nagy része veszteséges. Segít a pénzügyi döntésekben az ilyen tapasztalat, de egyetlen bevételi forrásként meglehetősen bizonytalan.
3. A bizonytalanság oka éppen az, hogy jelenleg ötletszerűen változó, korrupcióval átszőtt makro- és mikrogazdasági környezetben kell dolgozni.
4. Valahol ezért nincs az sem rendben, hogy a korrupt politikus, a gátlástalan vállalkozó, vagy a botlábú focista, esetleg a trafikmaffia lesz milliárdos, a többi meg szívatják, adóztatják (pl. tranzakciós adó mellett most +6% a befektetéseknél!!!), listázzák, közmunkára küldik.
5. Értelmiségiként mindannyiunknak van ebben felelőssége.

De ezzel egyelőre be is fejezem ezt a témát, míg valami újabb „nemzeti szabadságharcos csoda” fel nem b…sz agyilag.
Régi 2013-07-29, 21:48   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Na ebből mi lesz: http://www.youtube.com/watch?v=-Mq8zSsAfWw
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-11, 08:21   #42 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Értem
(Én azért kimennék )
És mi tart vissza egyébként? Trade-elni és nőzni, feleséget keresni akárhol lehet, ha pedig pl Londonba mész még akár egy befektetési alapot is csúcsra futtathatsz (persze végülis itt is csak itt "egy fokkal" kevesebb a befektető)
Régi 2013-08-11, 08:59   #43 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Alapvetően szvsz becsülendő lenne hogy segíteni akarnak a devizahiteleseknek (és nemcsak annak a lóvés 15%nak akit régebben a végtörlesztéssel kihúztak az adósságból) csak egy "kicsit" azért válogatni kellene az eszközökben.
Ilyen törvényeket szabályokat hogy mostantól semmis a szerződés, meg szabjunk árfolyamgátat meg egyéb marhaságokat a szomszéd macskája is tudna hozni.

Nem vagyok gazdasági szakember, de ordít erről az egészről hogy akik probálnak ebbe beavatkozni azoknak a gazdasági szaktudása vagy a béka segge alatt van 60 kilométerrel vagy olyan szinten nem érdeklik őket a következmények ahogy a nagykönyvben megírják.

Ha ilyen eszközökkel húzzák ki a szarból a devizahiteleseket, akkor az az egyébként is élőhalott bankrendszert még jobban padlóra fogja verni, pár bank netán ki is fog vonulni.
Tény és való hogy erre óriási sikerpropgandát lehet építeni:

"Kiűztük a bankokat akik tönkretették 1 milló devizahiteles életét!"

De arról senki nem fog propagandázni, hogy ha egy EU-s országban iylen szinten összevágják a bankrendszert, akkor annak az országnak gyakorlatilag szerintem meszeltek.
Normális bankrendszer nélkül nincs normális gazdaság, és mi a normális gazdaság szinttől már most is ezer fényévekre vagyunk...

Az egyész EU-ban itt a legalacsonyabb most a beruházási ráta 16%, senki nem mer költeni semmit semmire, mert mindenki (vagyis a legtöbben )hülyét kap a totális kiszámíthatatlanságtól.

Ha pár bank ilyen intézkedések miatt elkezd csomagolni szvsz az egy gazdaságnak szinte az elképzelhető legnagyobb szegénységi bizonyítványa a befektetők előtt, a forint árfolyam keméynen megsínylené a dolgot, a bux index gondolom rakétaként kezdene zuhanni, és ennek minden közvetett következménye miatt ki szívna:

Természetesen az átlagemberek

Egyre kevesebb (még ettől is) befektetés egyre nagyobb recesszió, egyre kevesebb munkahely, egyre drágább kenyér, egyre nagyobb nyomor vidéken (főleg kelet felé) ,és egyre több kivándorló

Ezenkívül az államnak utat nyithat egyik sokat emegetett célja felé hoyg a bankrendszer fele legyen állami kézben, mert ugye elég könnyű lenne csődközeli bankot vásárolni...

De a legrafináltabb az egészben hogy amit írtam arról a hétköznapi emebrek igennagy százalékának egyszerűen halvány fogalma nincs.
Pár napja beszéltem erről egy pesti 35 körüli relatíve értelmesebb fickóval, halvány fingja nem volt az egészről amit dumálok.....és akkor hol van még ettől Kovács Jóska Bácsi az ukrán-magyar-román hármashatár mellett, vagy egy alföldi tanya közepén...

Szóval bizonyos értelemben a kidolgozók részéről a koncepció igencsak ötletes:

"Kőbaltával pusztítjuk a bankokat, mivel nem értünk a gazdasághoz, közben pedig nyomjuk a közéletbe hogy bosszút álltunk a bankokon, a devizahitelezés miatt, amivel rengeteg szavazót lehet majd szerezni, mivel a legtöbb emeber úgyse tudja felmérni miről van szó és mekkor akárt okozunk ezzel"

Tény, a devizások jól fognak járni, de arról keveset fognak tudóstani, hoyg mekkora kárt okoz majd ez az országnak, és uyge nem kell feledni a devizásokat úgyis "meg lehetne menteni" hoyg a bankrendszer és vele gyütt az ország nem rokkan bele, csak ahhoz már érteni is kellene egy kicsit.
Régi 2013-08-11, 09:16   #44 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Idézet:
Értem
(Én azért kimennék )
Ja és még egy nagyon nagy:

Ehéten a főnököm csak úgy hirteln szerda délután alkalmából alőadta hoyg mire lejár a a papír a közös "együttdolgozásunkról" ő a helyemben mindenképpen keresne egy külföldi állást
Értékeltem a nyitottságot, és az őszinteséget.

Továbbá szintén nagyon nagy hogy pár hét múlva lesz egy bolgár ronggyá képzett fejlesztő munkatársam, mert ugye közülük még a komoly szakemberek és sokkal olcsóbbak mintha innen kellene keresni/felvenni valakit

Megfordult a fejemben hogy szóvá teszem, hogy a bolgár fickó fizetéséből inkább alkalmazni kellett volna 3-4 kínai vagy indiai mérnököt, és máris duplájára nőne a "részlegünk"

Szóval így merje mondani valaki hoyg nem fejlődik a cégünk:

Na ennyit a kapitalizmusról, meg az országról, meg a kivándorlásról.
Régi 2013-08-26, 17:35   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez egy jó cikk, ide kapcsolódik: http://hataratkelo.postr.hu/a-letbiz...elleme-eltunik
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-26, 17:57   #46 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Norvégiában van az emberke fél éve, és erről próbál a cikk messzemenő következtetéseket levonni. 6 hónap az inkább egy hosszú vakació csupán, és még így is azt mondja hogy gyakran járnak haza Mo-ra. A nagy szomorú igazság az az hogy sehogy sem jó. Ha az ember kimegy külföldre, akkor lehet hogy nem kell mindennel garasoskodnia, de hiányozni fognak a rokonok-barátok meg a megszokott környezet. Ha meg otthon marad az ember akkor meg keményen küzd a mindennapokkal, és mindig úgy érzi hogy máshol mennyivel boldogabb lehetne.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-26, 18:07   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nekem senki nem hiányozna, mert aki fontos, azt kivinném magammal.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-01, 12:29   #48 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Alapbeállítás

Ez igen, na erről beszéltem.
Ha igaz minden amiket mondanak ezt már lassan Kazahsztánban is megirigyelhetnék.

http://www.atv.hu/videok/video-20130...zovetkezeteket

De az ország jól teljesít és ez a lényeg.
Válaszol

Címkék
BÉT, gazdaság-politika, HUF, Magyarország

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Én így látom smk Kezdőknek 80 2016-12-23 18:58
USD/HUF devizapár Sityu Devizatőzsde 18 2015-10-23 20:25
SL vs TP / fixed bet vs % GP57 Kezdőknek 65 2013-01-25 11:51
Külföldi részvények a BÉT-en Kisbefektető Európai tőzsdék 3 2011-12-02 09:02
Eur/huf Gabissimo BetBulls 0 2009-11-16 15:24

A pontos idő 20:41 , a GMT +1 időzóna szerint.