Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-04-25, 16:10   #351 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Filozofálni se rossz unalom ellen, de magunkba kéne nézni inkább és fejlődni, Jézus tanaiból a szeretet van központba, azzal kéne foglalkozni mit tehetek hogy jobb ember legyek és mindig gyakorolni az önkritikát, figyelni, elemezni a miérteket magunkon, ne más házán söpörjünk, hogy ő hite nagyobb e, mi közöm hozzá kivel mi van, mindenki annyit törődne magával mint minden mással akkor sokkal jobb élete lenne.
Ez nagyon igaz.
Én igyekszem nem firtatni senkinek a hitét.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 16:14   #352 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudsz válaszolni a feltett kérdéseimre?
Nem, nem értem mért fontos.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2015-04-25, 16:18   #353 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem, nem értem mért fontos.
Itt kezdődik a baj.
Amikor "hívőt hitkérdésben gondolkodásra bírni" kilátástalanságát ecseteljük, de a kérdéseimre nemhogy válasz nincs, hanem mégcsak nem is értjük, miért relevánsak itt.
De oké, nem firtatom tovább.
Régi 2015-04-25, 16:22   #354 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Általánosan mondom:
Jó dolog és hasznos, szórakoztató is megosztani a véleményeket, de ész érvek alapján, nem pedig fanatikus vakhittel. Azzal nem értek egyet.
Amúgy jelenleg és mindig is a legnagyobb ellenségem az unalom volt, hit se tan nem segít ezen, hiányt érzek.
Szerintem jobbat tenne a lelkemnek ha hívés helyett inkább barátokkal (főleg szeretem a női barátokat, aranyos a fiú lány barátság) és szeretteimmel lógni, persze szinte mindenhez pénz kell.
Szóval e hétvégét elemzésre gyúrással töltöm, meg itt trollkodom.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 16:27   #355 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Egyetlen egy "bajom" van Trollo-val és a hozzá hasolnó frissen az Úrat meglelt emberkékkel ( legútóbb az egyikük egy szélviharban 1.5 órán keresztül próbált Veresegyházán meggyőzni a forgalmas út mellett...sikertelenül), hogy egyetlen egytől sem hallottam a következőt: "képzeld megleltem az Úrat és ez nekem jó!", hanem általában azt hallom,hogy "képzeld megleltem az Úrat és csak neki van igaza ( hallaluja/ámen/áldás) és neked is meg KELL lelned, mert különben..." és jönnek a válogatott fenyegetések és zsarolások ( rossz helyre kerülök, istentkáromló vagyok és stb stb).
Könyörgöm! Másban hiszek, mert mást tapasztaltam. Örülök a tapasztalataiknak és hitüknek, de azok az ővéik és nem az enyémek! ( a különbségtételük meg egyenesen bicskanyitógató. A taoisták mennyivel rosszabb emberek,mint Ők?! az amazonasi indiánok mennyivel rosszabb emberek,mint Ők? Mindenkiben a közös, hogy meztelenül jöttünk és meztelenül megyünk...a többi illuzió)

Moncsi! Biztos olvasottabb Biblia szakértő vagy,mint én, DE a saját szakmámból tudom,hogy egy 1670-ben ófrancia nyelven írodott könyv téves fordítása milyen galibát okoz a mai napig. Mindenki ráhivatkozik, de kb 6 értelmezése van és még a mai franciák sem értik teljesen világosan...szóval a tény eddig ( 2015.04.25) az,hogy Jézus nem írt semmilyen feljegyzést. Így aztán,hogy Ő mit gondolt/tapasztalt/szeretett volna tanítani hitelesen rajta kivül senki sem tudja. Innentől kezdve nem látom sok értelmét egy könyvön vagy egyesek szerint "A" könyvön és annak értelmezésén/kialakulásán stb "vitatkozni". (megjegyzem,hogy minden könyv/írás az olvasónak pontosan annyit mond/jelent amilyen tudatossági szinten van. Valakinek csak egy regény valakinek meg "Az" útmutató.)

És a végére egy mókás történet: Jézus embereket támasztott fel hamvaikból, enni adott több ezer embernek, a vízből bort készített, kézrátétellel gyógyított, több ezer ember előtt prédikált...és tényleg a rómaiaknak fizetni kellett valakinek ,hogy megmutassa ki Ő?!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 16:27   #356 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Általánosan mondom:
Jó dolog és hasznos, szórakoztató is megosztani a véleményeket, de ész érvek alapján, nem pedig fanatikus vakhittel. Azzal nem értek egyet.
Na, hát szallac, pont ezt szerettem volna én is.
Nem a hitére (úgy értem: hitvallására) vagyok kíváncsi senkinek sem, hanem a tudására. És nem én dobtam fel a labdát...
Szakmai vitába belemegyek, de hittérítésbe, esetleg egymás bántásába biztosan nem.
Régi 2015-04-25, 19:41   #357 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetlen egy "bajom" van Trollo-val és a hozzá hasolnó frissen az Úrat meglelt emberkékkel ...
Hogy milyen magaslatról emberkézel le engem, azt nem tudom, de ezek szerint nyilván van valami, ami miatt fel kéne néznem rád.
Ha már frissen az Urat meglelt ... bő 20 év elég friss?

Srácok, mindenkinek jogában áll mindent elkövetni, hogy kirekessze magát az üdvösségből.
Ezt a jogot itt sokan elég bőszen gyakorolják. Lelkük rajta, mindenki a saját életéért felelős.
Ha valaki elmulasztotta volna: link.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 20:09   #358 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Moncsi! Biztos olvasottabb Biblia szakértő vagy,mint én, DE a saját szakmámból tudom,hogy egy 1670-ben ófrancia nyelven írodott könyv téves fordítása milyen galibát okoz a mai napig. Mindenki ráhivatkozik, de kb 6 értelmezése van és még a mai franciák sem értik teljesen világosan...szóval a tény eddig ( 2015.04.25) az,hogy Jézus nem írt semmilyen feljegyzést. Így aztán,hogy Ő mit gondolt/tapasztalt/szeretett volna tanítani hitelesen rajta kivül senki sem tudja. Innentől kezdve nem látom sok értelmét egy könyvön vagy egyesek szerint "A" könyvön és annak értelmezésén/kialakulásán stb "vitatkozni". (megjegyzem,hogy minden könyv/írás az olvasónak pontosan annyit mond/jelent amilyen tudatossági szinten van. Valakinek csak egy regény valakinek meg "Az" útmutató.)
Berci, ez nem volt válasz a kérdéseimre.

A tudomány tévedhet - ezért van fejlődés a tudomány terén is. Én a tudomány jelenlegi állása szerint ismert adatokra vagyok kíváncsi. Amíg nem kapok rá választ, addig nem megyek bele olyan vitákba, hogy a hívők nem tudnak gondolkodni, és hülyeség az egész, és egyébként is...

Megvárom a válaszokat, és akkor folytatom esetleg a kifejtést.

Jézus nem írt le semmit, illetve nem lehet tudni, hogy fennmaradt-e tőle valami. A kortársai, a tanítványai viszont írtak.
Ezért is kérdeztem mindazt, amit kérdeztem, mert akkor lehet, hogy fény derült volna olyasmire, hogy mely könyvnek mi köze van Jézushoz.
De nem "hiszem-nem hiszem" szinten, hanem ismétlem: a tudomány jelenlegi állása szerint.

Sőt, tovább megyek: mindazt, amit azóta, 2000 év alatt a hittudósok megfogalmaztak, márpedig sokmindent megfogalmaztak, mind szemét, és semmi köze a kereszténységhez, pontosabban: ahhoz, amit Jézus itt megvalósítani akart?
Akik ma hitudománnyal, teológiával foglalkaoznak, ezt tanítják, és/ vagy a lelkivezetéssel, lelkipásztorkodással foglalkoznak, azoknak semmi közük Jézushoz, csak mert 2000 év a távolság köztük időben?

Ne vicceljetek már, mert kezd nagyon komolytalanná válni a beszélgetés!

Hadd bővítsem ki a kérdéseimet:
- Mi az a szenthagyomány, mi köze van a szentíráshoz, mi köze van az egyházakhoz?
- Mi az a traditio apostolica?
- Mi a successio apostolica?
- Mi köze a fenti kérdéseknek a témánkhoz?

Másrészt: ha majd valaki 100 év múlva megírja a 21. század első felének magyar történelmét - holott ma még az illető nem is él, akkor annak semmi köze nem lesz a valósághoz?
Nem gondoljátok komolyan ezeket az érveket!

Nem kell itt vádaskodni térítéssel: mutassa meg bárki, hogy mikor és hogyan és mire akartam pl. én téríteni valakit! Egyfolytában csak a hittudomány szintjén kommunikálok.
A nagyon buta vagy erőszakosan térítő vagy nagyon provokatív, netán sértő megjegyzésekre nem is reagálok, mert ilyen lelkületnek semmi köze a krisztusi lelkülethez. (Nem csodálom egyébként, hogy sokan utálják a kereszténységet ilyesmi miatt! A sokféle, itt is előkerült torz istenképekről nem is beszélve! Isten őrizzen, hogy ilyen istenekbe higgyünk!)

Én hittudománnyal foglalkozom. Ha valaki ezen a szinten akar hozzászólni, arra válaszolok, a többit negligálom.
Régi 2015-04-25, 20:13   #359 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Srácok, mindenkinek jogában áll mindent elkövetni, hogy kirekessze magát az üdvösségből.
Ezt a jogot itt sokan elég bőszen gyakorolják. Lelkük rajta, mindenki a saját életéért felelős.
Ha valaki elmulasztotta volna: link.
Van egy gazdag férfi, övé minden jó, van egy nő, hozzá megy, mondván neki kell az a minden..
Prostitúció.
Vagy jó ember vagy és igazi, erős szeretet van a szívedben, vagy nem, parancsra vagy érdekből nem lehet őszintén annak lenni, ha eltörölném a mennyet és Istent, vajon jó lennél? Ha már nincs benne hasznod, nem jutalmaz érte Isten?
Akinek nem inge ne vegye magára, mert az igazság sokszor bánt, de csak az igaztalanokat.
Bátorság és önkritika kell a kínos kérdéseimbe aki bele mer gondolni.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 20:47   #360 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mondta mama menjek lelki pásztornak a gyülekezetbe, mondtam nem lehet, nem szeretnének ott engem, az emberek nem az igazra kiváncsiak hanem ami jól esik a fülüknek, nem támogatom hogy folyton pokollal, ördöggel félemlítenek a vezetők, meg mennyel akarnak lekenyerezni, menny és Isten stb csak filozofálás, a valóság az hogy szerintem a hívők legalább fele lop csal hazudik hűtlenkedik.. mit akarnak ezek Isten házába menni gyónni aztán előlről kezdeni a bűneiket.
Van aki ezen, van aki azon a szinten van lelki, érzelmi, jóságilag, ezen több ezer éve nem segített vallás se semmi, minek menjenek hívőnek, úgy sincsenek azon a szinten hogy változzanak, felfogják a tanokat. Az emberek kb 80% a max átlag de jónak nem nevezhető egy statisztika szerint, vagy igaz vagy nem.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 20:52   #361 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Néhány kérdésem volna, hátha tudsz segíteni:...
bocsika, tapasztaltabb vagyok már annál, hogy ilyen gyengécske próbálkozással berántsál egy tök értelmetlen hitvitába

de ez azért tetszett:"Egyfolytában csak a hittudomány szintjén kommunikálok" HITTUDOMÁNY- anyám, borogass
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 20:53   #362 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
bocsika, tapasztaltabb vagyok már annál, hogy ilyen gyengécske próbálkozással berántsál egy tök értelmetlen hitvitába
Értem. Válaszolni tehát nem tudsz.
Régi 2015-04-25, 20:59   #363 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
...ezek szerint nyilván van valami, ami miatt fel kéne néznem rád.
Ezt Te mondád!

Moncsi! Szerintem válasz volt (részemről), csak nem érted!

Utoljára módosítva: Berci által : 2015-04-25 21:01 Oka: közben több hsz érkezett és így félreérthető...mondjuk így is! :)
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 21:02   #364 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Te mondád!

Moncsi! Szerintem válasz volt, csak nem érted!
Berci, igazad lehet. Egy dr még nem elég ezekhez a magas röptű eszmecserékhez.
Megyek tanulni!
Régi 2015-04-25, 21:04   #365 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

elképzeltem isten létezésének bizonyítását kettős vak próbával
(bocs, lejárt a szerk. idő)
Régi 2015-04-25, 21:05   #366 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem. Válaszolni tehát nem tudsz.
hagyd már a szokásos hívő fölényeskedésedet:
mondás kissé átalakítva: ne vitatkozz hívőkkel hitről, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. minden jót
Régi 2015-04-25, 21:13   #367 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
mondás kissé átalakítva: ne vitatkozz hívőkkel hitről, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. minden jót
Tehát megerősítetted, hogy a feltett kérdésekre nem tudsz válaszolni. Sőt, a "hittérítés" és a tudományos disputa közti különbséget sem érted.

Tudod, ez éppen az egyik fő ismérve az általad is elítélt és valóban agyament hittérítő szektások "érveléseinek": ha nem tudnak válaszolni, akkor más témára nyargalnak, és közben le is minősítik az embert.
Nem baj, neked is minden jót!
Régi 2015-04-25, 21:50   #368 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De te csak erőltesd a szokásos hitetlen fölényeskedést.
Igen, inkább vitatkozz a hitről hitetlenekkel. Vak és világtalan együtt bólogat, hogy nincs is narancssárga.

Bátran köpd le a segítségként feléd nyújtott kezet.
Ma még tart a kegyelem korszaka, de ez nem lesz mindig így.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-25, 21:54   #369 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

"Tehát megerősítetted, hogy a feltett kérdésekre nem tudsz válaszolni."- nem erősítettem meg semmit,ezt csak te írtad. hol olvastál ilyet? idézd kérlek
" Sőt, a "hittérítés" és a tudományos disputa közti különbséget sem érted."
tudományos disputáról a kérdéskörben akkor kezdj írni, ha jézus csodás gyógyításait kettős vak próbával igazolták. volt ilyen? te teudsz róla? vagy elég egy 2000 éves iromány, hogy elhidd?

Tudod, ez éppen az egyik fő ismérve az általad is elítélt és valóban agyament hittérítő szektások "érveléseinek": - nekem minden egyház, felekezet híve agyament szektás, nem korlátozom ezt a kifejezést pl. jehova tanúira, nehogy egyedül érezzék magukat

ha nem tudnak válaszolni, akkor más témára nyargalnak, - nem tértem át más témára. irtam volna vhol pl. az aerodinamikáról? nem hiszem
-és közben le is minősítik az embert.:ebben sajnos egyet kell értsek, utálom is magam- de most ez komoly- hogy sikerült elveim ellenére hívővel hitetlenként hitről beszégetésbe elegyedni.

próbálok ezen változtatni, és megígérem, bármit is reagálsz(ha teszed) nem írok semmit.- fogjuk fel ezt részemről személyiségfejlesztésnek
Régi 2015-04-25, 21:59   #370 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
De te csak erőltesd a szokásos hitetlen fölényeskedést.
Igen, inkább vitatkozz a hitről hitetlenekkel. Vak és világtalan együtt bólogat, hogy nincs is narancssárga.

Bátran köpd le a segítségként feléd nyújtott kezet.
Ma még tart a kegyelem korszaka, de ez nem lesz mindig így.
kb. erről beszélek. nem kell túl sok provokáció, és az úr, v jézus, mohamed, péterpálszentteréz.... birkalelkű szolgái a pokol összes rémségét szórják rád, pedig csak kb. nem értesz velük egyet(de azt nagyon nem)
na ezért az agymosásért utálom az összes egyházat, szektát, akármit.
ez a hozászólásod tökéletes példája a beléd, belétek nevelt álszentségnek, (ál- megbocsátásnak...)
most őszintén: valld be, te is gondolatban számtalanszor lemészároltad a charlie hebdo összes karikaturistáját

neked is minden jót
Régi 2015-04-25, 22:48   #371 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kb. erről beszélek. nem kell túl sok provokáció, és az úr, v jézus, mohamed, péterpálszentteréz.... birkalelkű szolgái a pokol összes rémségét szórják rád, pedig csak kb. nem értesz velük egyet(de azt nagyon nem)
na ezért az agymosásért utálom az összes egyházat, szektát, akármit.
ez a hozászólásod tökéletes példája a beléd, belétek nevelt álszentségnek, (ál- megbocsátásnak...)
most őszintén: valld be, te is gondolatban számtalanszor lemészároltad a charlie hebdo összes karikaturistáját

neked is minden jót
Neked is minden jót.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 06:19   #372 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Másrészt: ha majd valaki 100 év múlva megírja a 21. század első felének magyar történelmét - holott ma még az illető nem is él, akkor annak semmi köze nem lesz a valósághoz?
Nagy valószínűséggel nem fog pontos képet alkotni.
A történelmet a politika meghamisíthatja. A fennmaradt dokumentumok csak a valóság töredékét adják majd vissza, egy-egy politikus benne lesz a történelemkönyvben, de kisemberek mindennapi problémái, gondjai, gondolatai nem. ( pl. a Kheopsz piramist se Kheopsz építette két kezével, hanem többezer szolga az élete árán.)

Ez a mostani vita is szerintem akkor lenne hasznos, ha nem az Írásról, szokásokról, hanem hétköznapi kisember számára is objektíven bizonyítható, megtapasztalható, megélhető tanításokról lenne szó…
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 07:04   #373 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A történelmet a politika meghamisíthatja. A fennmaradt dokumentumok csak a valóság töredékét adják majd vissza, egy-egy politikus benne lesz a történelemkönyvben, de kisemberek mindennapi problémái, gondjai, gondolatai nem. ( pl. a Kheopsz piramist se Kheopsz építette két kezével, hanem többezer szolga az élete árán.)

Ez a mostani vita is szerintem akkor lenne hasznos, ha nem az Írásról, szokásokról, hanem hétköznapi kisember számára is objektíven bizonyítható, megtapasztalható, megélhető tanításokról lenne szó…
Objektív tényekről írtam, és a kérdéseim is azokra vonatkoztak. Mi az, hogy "objektív?" - Valójában nincs ilyen 100%-ig, de ebbe most ne menjünk bele. Fogadjuk el kiindulási alapnak, hogy a tudományos kutatások által feltárt eredmények érdekelnek. Úgy, ahogy azt ma tudjuk. (Hogy majd a jövőben felfedeznek valami újat, vagy a jelenlegiekről kiderül, hogy nem helyesek - az a jövő dolga, ezzel MOST nem tudunk foglalkozni.)
A tudományosságot fontosabbnak tartottam, mint a hitről csevegni, éppen azért, mert az előbbiben van a legnagyobb objektivitás, az utóbbi már nagyon szubjektív, és könnyen annak a vádja alá kerül az ember, hogy "térít", és "szajkózza a maga hitét", stb.

Mitől lesz egy tényanyag " hétköznapi kisember számára is objektíven bizonyítható"? - Itt volna nagyon lényeges, hogy nem saját véleményt írjak, meg saját hitet, és ne magamra hivatkozzak, hanem szaktekintélyek bizonyított kutatási eredményeire.

"megtapasztalható, megélhető": ez lenne a szubjektív dimenziója az előbbieknek, ide sorolnám a pasztoráció valamennyi formáját (pasztorálteológia, pasztorálpszichológia, lelkivezetés, misszió, diakónia, stb. területei,) Na de Isten őrizzen ilyen szubjektív vizekre evezni, nem vagyok én ennyire őrült!

Soha senkit nem térítek (de ezt már többször leírtam), bár már ezt is megkaptam - és majd elgondolkodom rajta, hogy mire is kéne térítenem az embereket, meg hogy magam is miben hiszek. Végülis nem haszontalan ezzel is tisztában lenni.

Tehát tárgyi tudást igénylő válaszokat vártam, magam is ilyesmit írtam nagyrészt (ezt is többször írtam, hiába).
De ez itt nem megy, mert az sem nagyon érthető, hogy mi a különbség a hittudomány és a hittérítés között.

Nem is ezzel van baj, hiszen itt nem kell, hogy teológusok legyenek. Hanem azzal, hogy némely megnyilvánulás éppen olyan, mint amit ő maga kárhoztat a "hittérítőkben" és "hívőkben", csak más szemében a szálkát könnyebb észrevenni, mint magunkéban a gerendát.
Régi 2015-04-26, 07:35   #374 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A történelmet a politika meghamisíthatja. A fennmaradt dokumentumok csak a valóság töredékét adják majd vissza,
Természetesen, MINDEN nem lehet benne. Az lesz benne, amit a szerző fontosnak tart, az pedig a TELJES valóságnak csak egy bizonyos szelet lesz, mert képtelenség MINDENRŐL írni. Abszolút értelemben.
Erre utaltam, amikor azt írtam korábban, hogy lesz köze a valósághoz (illetve kérdeztem...), hiszen vannak objektíven kutatható aspektusai a témának, meg lehet írni így is. A teljesség igénye nélkül.

Idézet:
egy-egy politikus benne lesz a történelemkönyvben,
Ha ezek lesznek az író elsődleges szempontjai, akkor ők lesznek benne.
Idézet:
de kisemberek mindennapi problémái, gondjai, gondolatai nem.
Ha nem ez a célja, akkor nem lesz benne.
De ha ez utóbbit szeretné, úgyszintén nem lesz benne MINDEN "kisember" "minden problémája, gondolatai", mert lehetetlen.

Na, de ha ilyesmiről beszélünk, akkor a "haszontalan, unaloműző filozófálás" vádja alá fogunk esni, úgyhogy jobb lesz ezt itt abbahagyni.
Régi 2015-04-26, 12:07   #375 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Engem az zavar hogy pokol.. fenyegetőznek az agymosott hívők és mennyel érvelnek. De ha amúgy nem vagyok rendes és csak a mennyért megyek közéjük akkor az érdek, ez nekem üti az elveimet. Jól akarok csinálni valamit, nem félelem (pokol) vagy jutalom (menny) miatt akarok jó lenni hanem mert ez a normális amúgy is, de ezt nem bírják felfogni a tagok, ők csak az irhájukat mentik pokoltól félelmükben és azért akar engem téríteni hogy Istennek hízelegjen, jó pontot szerezzen nála. Persze van kivétel.
Nekem komoly elveim vannak, aki nem ért az vagy nem normális vagy semmi erkölcsi érzéke, de nem akarom őket bántani, csak bosszant a dolog ezért is szeretem szóvá tenni.
Szeretnék odáig fejlődni hogy ezek se bosszantsanak, sajna még nem tudok közömbös lenni.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 12:13   #376 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Azok az emberek akik érdekből állnak egy valaki, vagy elv oldalán azok át is állnak ha máshol jobb ajánlatot kapnak, nem tartanak ki az elveik mellett, nincs is nekik, ha van akkor se értik a lényegét csak betartják mint parancsolat, de ész nélkül követve.
Jézust is elárulták a hívei, meg is lett ölve, nagyából mindenki elállt tőle, persze könnyű halála meg feltámadása után vissza pártolni, de nekem nonszensz akkor is, ezek köpönyegforgató emberek voltak, ma is sokan vannak. Csak a csodák meg a menny miatt, nem a jóság elve miatt hívek.
Mért mindig a mennyel jönnek, ha nem így van?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 12:15   #377 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Engem az zavar hogy pokol.. fenyegetőznek az agymosott hívők és mennyel érvelnek. De ha amúgy nem vagyok rendes és csak a mennyért megyek közéjük akkor az érdek, ez nekem üti az elveimet. Jól akarok csinálni valamit, nem félelem (pokol) vagy jutalom (menny) miatt akarok jó lenni hanem mert ez a normális amúgy is, de ezt nem bírják felfogni a tagok, ők csak az irhájukat mentik pokoltól félelmükben és azért akar engem téríteni hogy Istennek hízelegjen, jó pontot szerezzen nála. Persze van kivétel.
Nekem komoly elveim vannak, aki nem ért az vagy nem normális vagy semmi erkölcsi érzéke, de nem akarom őket bántani, csak bosszant a dolog ezért is szeretem szóvá tenni.
Szeretnék odáig fejlődni hogy ezek se bosszantsanak, sajna még nem tudok közömbös lenni.
Ha ilyen emberrel találkozol, akkor ezt mondd el neki! És azt is, hogy gondolja át a keresztény hitét - ha éppen keresztény hittérítővel van dolgod, ha meg más hitűvel, akkor azt gondolja át!
Régi 2015-04-26, 12:25   #378 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A mama tag a Vidám vasárnap gyülekezetben, igazi a hite, tényleg beleélte magát, akart is téríteni engem, a hitével nincs baj, szikla szilárd, de sok mindenben nem értek egyet a pásztoruk beszédeivel, tiltanak szinte mindent, élet ellenesek, nem lehetek világi, ne szórakozzak, kerüljem az átlag nem hívő embereket mert rossz hatásúak rám, talán még az önkie.. is tiltják ebben nem vagyok már biztos, de ha nem teszi valaki arról fog álmodni és lehetetlen örökké megállni, így teremtődtünk, természetes dolog.
Rengeteget kell imádkozniuk és olvasniuk, nagyon fanatikusan komolyan kell venni, ezeket várják el asszem, nekem ez nem szimpatikus.
Túl sok a tiltás, nem vagyok biztos benne de minden féle szórakozást is világinak tartanak, rossznak, mondtam mamának hogy ilyenek nincsenek is benne a Bibliába szerintem, kezd diktátorrá válni Németh Sándor vezetőjük, saját véleményét beleszövi és Biblia mögé bújva uralkodik, szedi a tizedet, pénzeket be.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-04-26, 12:31   #379 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A mama tag a Vidám vasárnap gyülekezetben, igazi a hite, tényleg beleélte magát, akart is téríteni engem, a hitével nincs baj, szikla szilárd, de sok mindenben nem értek egyet a pásztoruk beszédeivel, tiltanak szinte mindent, élet ellenesek, nem lehetek világi, ne szórakozzak, kerüljem az átlag nem hívő embereket mert rossz hatásúak rám, talán még az önkie.. is tiltják ebben nem vagyok már biztos, de ha nem teszi valaki arról fog álmodni és lehetetlen örökké megállni, így teremtődtünk, természetes dolog.
Rengeteget kell imádkozniuk és olvasniuk, nagyon fanatikusan komolyan kell venni, ezeket várják el asszem, nekem ez nem szimpatikus.
Túl sok a tiltás, nem vagyok biztos benne de minden féle szórakozást is világinak tartanak, rossznak, mondtam mamának hogy ilyenek nincsenek is benne a Bibliába szerintem, kezd diktátorrá válni Németh Sándor vezetőjük, saját véleményét beleszövi és Biblia mögé bújva uralkodik, szedi a tizedet, pénzeket be.
Közeledünk: már be tudsz azonosítani egy irányzatot, de ott is még csak egy embert. Ebből aztán lesz a végletes általánosítás, ha nem figyelünk.
Vagy beszélgetsz a mamával a te nézeteidről, ellenvetéseidről, vagy minden jót kívánva szépen odább állsz. Nem olyan bonyolult ez.
Régi 2015-04-26, 12:40   #380 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Elfogadtam őt, sokat beszéltünk, mondtam neki majd odaát meglátjuk kinek volt igaza, fogadja el én már választottam utat. Osho t érdemes olvasni, indiai guru, de professzor is, jókat ír.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 21:25   #381 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás A magyar Ugaron

Hogy mi a magyar jelen kórtünete már sokan leírták, hogy milyen gyógyír kellene, arra is vannak elképzelések.

Kevesen vannak, akik tesznek is valamit.

Földiák András, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma elnöke
Téma: Érdekvédelem, társadalmi kapcsolatok újragondolása.

Inforádió, Aréna

1. rész.
2. rész.

Személyes megjegyzés:
Tényleg elhiszi bárki, hogy lehet Magyarországon egy jobb világ, amikor egy épkézláb tüntetést sem lehet összehozni?

cím
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 21:53   #382 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

gondolom nem akarod,hogy leirjam, hogyan irtottak, ki a cionistak a munkasosztaly vezetöit, igy nincs iranyito, aki vezesse öket!! igy röhög a genyo vetya , en kiirtanam es lenne uj boldog MAGYARSAG
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-08-05, 22:03   #383 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
gondolom nem akarod,hogy leirjam, hogyan irtottak, ki a cionistak a munkasosztaly vezetöit, igy nincs iranyito, aki vezesse öket!! igy röhög a genyo vetya , en kiirtanam es lenne uj boldog MAGYARSAG
Azért ez az egyszerűbb válasz, remélem Te is így gondolod!
Ez a felelősség áthárításos nézőpont kétségtelenül kényelmes állapotot teremt, bár sokat nem segít.
Régi 2015-12-26, 22:21   #384 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Róna Péter - Magyarország meghalt

Ökopolisz videótár -
Magyar kapitalizmus a rendszerváltás után Róna Péter előadása

YouTube
Régi 2015-12-27, 03:42   #385 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Még csak az elején tartok, amikor is a közgazdaságtannal úgy általánosságban foglalkozik, de tetszik. Nem értek mindennel egyet Rónával, de szerintem még így is a magyar közgazdászok egyik legjobbja. Főleg ha összahasonlítom a Király Júliával, aki szinte megnyalja Bernanke seggét (azt az interjút be sem tudtam fejezni mert a számba büfiztem a sok hülyeség hallatán); közel sincs a két ember tudása, és/vagy morális állapota között.

http://www.atv.hu/videok/video-20151...esz-2015-12-15
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-27, 04:06   #386 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Bocsi a gyenge fogalmazásért, késő van. De csak hallgatom a prof. szavait, eddig nagyon jól prédikál. Sajnos ez megváltozni nem fog, soha, mert az emberek többsége nem vevő a kemény igazságra (ahogy ezt Moneymentor is írta), és nem hajlandó magának gondolkodni. De ez világjelenség, csak a média próbálja eltakarni mert ki lehet találni kinek dolgoznak (spoiler: nem Neked vagy nekem).

http://www.zerohedge.com/news/2015-1...-crazy-believe
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-27, 08:13   #387 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na, ez érdekesnek ígérkezik. Mielőbb megnézem az egészet
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
A nap vendég, Aréna, Gazdasági rádió, Infórádió

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:15 , a GMT +1 időzóna szerint.