Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-07-28, 18:52   #51 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ehhez még annyit, hogy a rendszer annyira nem fontos, mint azt a legtöbben képzeljük. Én amikor abbahagytam az élesszámlás próbálkozásomat, akkor egy saját magam által kreált rendszerrel hoztam össze kb. -8%-ot. Ez a rendszer egy majdnem teljesen véletlenszerű belépésre alapult és 5 percesen skalpoltam vele. Ma már nem próbálkoznék meg ezzel

DE! Ami érdekes, hogy később utánaszámoltam és elemeztem, mi történt. Az jött ki, hogy ha ennek a kezdetleges rendszernek pontosan betartom minden egyes (természetesen saját magam által kitalált) szabályát, akkor a -8% helyett +1% lett volna a vége, és talán le sem állok a kereskedéssel.

Azóta lényegesen kiforrottabb rendszerekkel ismerkedtem meg, szóval tudom, hogy nagyobb eséllyel vágok neki a kereskedésnek. Tudom, csak még nem hiszem el Egy ideje ezen dolgozok, hogy mentálisan felszívjam magamat, több-kevesebb sikerrel haladok az úton
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 18:54   #52 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Biztos
Én tudom, csak nehezen hiszem el, vagy mi...
És melyik módszert használod, ha "publikus" és így egy mondtaban le lehet írni?
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-07-28, 19:42   #53 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És melyik módszert használod, ha "publikus" és így egy mondtaban le lehet írni?
Semmi titok sincs benne, Price Action, fontos szintek és trendirány. Pin bar és Engulfing a belépési jel (eddig, de erősen tanulmányozom az Inside bar-t is, mert nagyon jó RR arányú belépőnek tűnik), ha megfelelő helyen, azaz fontos szinten vannak.

Bevallom, hogy most még pár "mankót" is használok, indikátorokat (boooooo!), de csak megerősítés céljából. Ezeket szeretném kiírtani majd a képernyőről, de most még szükségesnek érzem, hogy egy belépési lehetőséget több indikátor is "jóvá hagyjon".
Régi 2013-09-18, 11:02   #54 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Lightbulb 1 év után

Képzeljétek, arra döbbentem rá az előbb, hogy éppen egy évvel ezelőtt kezdtem teljesen nulláról a forxes karrieremet! És ha az anyagi oldalát nézem, akkor még mindig ott tartok!
Tavaly decemberben meg voltam róla győződve, hogy idén decemberre megötszörözöm majd a számlámat. A rossz hír, hogy nem sikerült. A jó hír, hogy bár minimális veszteséggel, de még megvan a számla És van még 3,5 hónap is decemberig, szóval bármi lehet!

Azért elég sok dologra jöttem rá az elmúlt egy évben. Van ebben a bizniszben pénz, amiből nem csak a nagyhalaknak és broki meg oktató cégeknek kerül az asztalra. Meglátjuk. Az egyszer biztos, hogy picit tovább tart a dolog, mint ahogyan azt annak idején gondoltam
Még mindig tanulófázisban vagyok, sokat olvasok "szakirodalmat" és még többet fórumokat, és egyre kevesebb az olyan újdonság, amiről azt mondhatom, hogy "Ezt nem is tudtam!".

Érdekes, hogy el lehet ezzel a dologgal pepecselni. Hónapok óta alig van egy-egy éles kötésem, csak figyelgetem a napos-hetes grafikonokat, és úgy gondolom, egyre többet látok is rajta. De majd jövő ilyenkor meglátjuk, mennyit tudok ebből hasznosítani.

Ha esetleg nem menne a kereskedés, még mindig foglalkozhatok oktatással... Bocs oktatók!
Régi 2013-09-18, 11:50   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

1 év múlva hol látod magad?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-18, 12:53   #56 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1 év múlva hol látod magad?
A csúcson
Régi 2013-09-22, 20:22   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hétvégén most ezeket néztem:

Leonardo da Vinci élete: http://www.youtube.com/watch?v=A59mHCuYS80

Michelangelo: http://www.youtube.com/watch?v=5f0BlSZnG1E

Lenyűgöző!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-03, 21:05   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez kész!
http://youtu.be/kgUOCkVQOh0?t=9m31s
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-04, 20:32   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

http://www.youtube.com/watch?v=ETy6KHfNaIk
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-04, 21:22   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagy divatja lett az összeesküvés elméleteknek... az emberek végre célpontot tudnak találni, minden gondjukért. "A Kormány a hiábás mindenért!"

A korruptságuk mértékében mindenképpen, illetve mi abban a meglepő, hogy ha valakinek van lehetősége hatalmat szerezni, akkor él is vele?

Két dolgot nem vesznek észre az emberek:

1) akár hogy is sír a szájuk, sokkal jobb az életszínvonal mint 20-30 éve (világviszonylatban).

2) az elitnek sem érdeke teljesen elnyomni a köznépet. Nekik csak a stabilitás fontos. Ha tüntetések vannak, az nekik sem jó!

Vicc, hogy az Occupy Wallstreet mozgalomat is egy véletlen indította el, amit egy infantilis csoport (Anonimus) kezdeményezett...

Nem a rendszert kéne szidni, hanem megoldásokat javasolni ..... az meg csak hab a tortán, hogy miket költenek még hozzá a valósághoz....

De egyébként, amíg nem lesz nemzetközi összefogás az offshore pénzek "felszámolására" nem kell sok változásra számítani, mert az okos gazdag nem fog egy fillért sem az országban hagyni, ha legálisan(!) kiviheti ....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-05, 12:07   #61 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

és mindez a Zeitgeist alapján jutott az eszedbe?
Régi 2013-10-05, 12:10   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

kicsit hosszú, de szintén kötelező darab:

http://www.youtube.com/watch?v=4Xx_5PuLIzc
Régi 2013-10-05, 13:12   #63 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
és mindez a Zeitgeist alapján jutott az eszedbe?
Képzeld!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-06, 22:47   #64 (permalink)
Szenior tag

Microtrader logója

Összes hozzászólás: 352
Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Microtrader már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha már szóba kerültek az összeesküvések, ez se indul rossz anyagnak:

http://www.youtube.com/watch?v=87Om2PVR5qA

Ki tudja mi mindenre lenne használható a tőzsdén az agy pihenő 90%-a
Microtrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-06, 22:59   #65 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha már szóba kerültek az összeesküvések, ez se indul rossz anyagnak:

http://www.youtube.com/watch?v=87Om2PVR5qA

Ki tudja mi mindenre lenne használható a tőzsdén az agy pihenő 90%-a
Erre van egy egyszerű élettani magyarázat Az ingerületben lévő agysejtek, a körülöttük lévőket automatikusan gátolják; ez szükséges az egészséges agyműködéshez, ellenkező esetben tünetek léphetnek fel mint pl epilepszia...

A természet (evolucio) nem pazarol, nem tudnak 90%-ig kihasználatlan, bonyolult szervek kialakulni
  Válaszol idézettel
Régi 2013-10-07, 21:16   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én azt olvastam, hogy ez az egész "hány százalékát használjuk az agyunknak?" dolog egy téves kísérletből alakult ki. Majmokkal kerestettek élelmet egy labirintusban. Aztán mindig kivágták az agyának egy részét és megismételték a kísérletet. 90%-os hiánynál már nem találta meg az élelmet. Ebből vonták le azt a következtetést, hogy az agy többi része "felesleges".
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-08, 19:32   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

(Chyler Leigh)

<3
Csatolt kicsinyítések
faradt-goz-chyler_leigh_2005.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-18, 21:56   #68 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Fáradt gőz

Egy kis lazulás, a fáradt gőz kiengedése:
Caro Emerald
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 17:16   #69 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Gyerekkoromban csodálkoztam, amikor mondták, hogy a brókerek kiégnek és csak 40 éves kor körülig lehet csinálni. Már akkor égett bennem a tűz a tőzsde iránt és én meg voltam róla győződve, hogy ezt gond nélkül fogom majd tudni csinálni az életem végéig.
Ahogy nem értettem a MOL vezérigazgatóját sem, aki a mi szegényes kis falunkba költözött nyugdíjazása után. Annyi pénzzel miért nem költözött ki a Bahamákra? Nem értettem.
30-as éveim közepén vagyok és elfáradtam, annak ellenére, hogy bár nem vagyok milliárdos, de azért nincsenek anyagi gondjaim.
Belefáradtam abba, ami körülvesz.
A jövőkép nélküli kábítószerező fiatalokba,
az embereket kizsigerelő gazdasági rendszerbe,
abba, hogy ribancokat, bűnőzöket, kulturálatlan parasztokat állít a média a fiatalok elé, mint példaképek,
a cél nélkül a végzetébe rohanó világba,
a vállalatok, egyének korlátlan, gátlástalan pénz-és profitéhségébe,
a másik emberrel törődés tökéletes hiányába,
a demokrácia álcája alatt észrevétlenül leépített nem létező szabadságunkba,
az életszínvonal látszólagos növekedésébe...

Egyre hosszabb távú pozikat nyitok megint. Érdekes volt, hogy napos chartról kezdtem anno ezt a történetet és egészen 5 percig jutottam. Onnan pedig szépen újra vissza. Egyre inkább úgy telnek a napjaim, hogy délelőtt ránézek a charta, elolvasom a híreket, megnézem, hogyan állnak a benyitott pozik, aztán mással foglalkozok. Néhány óránként pedig megint ránézek.
Nem rég leköltöztem vidékre. A fennmaradó időben délelőtt is és délután is nagyokat sétálunk a feleségemmel. Állatokat fogok tartani és földet művelek.
3 napja most csipkelekvárt főzők
A tőzsdétől már csak évi 10-15%-ot várok el. Nem hajtok arra, hogy annyi pénzem legyen, hogy ne kelljen soha többet megmozdulnom. Isten mentsen meg tőle. Ez az összeg már bőven elég arra, hogy amit nem tudok megtermelni, azt megvegyem. Szinte csak a szolgáltatásokért fogok fizetni. De amennyire lehet, ezektől is függetleníteni fogom magam. És nem azért, mert nem telik rá, hanem mert egyszerűen hányok tőlük.
És mert, nem biztos, hogy holnap is érkezik mondjuk földgáz, vagy áram a házamhoz...de ebbe most nem mennék bele.

Életemben most kezdem először érezni, hogy az életszínvonalam tényleg nő.
Az egész napot otthon a családdal töltöm és az életem teljesen stresszmentes lehetne, ha nem egy ilyen világ venne körül.
Régi 2013-11-19, 17:28   #70 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Irigyellek.
Régi 2013-11-19, 18:28   #71 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A világ olyan amilyenné tesszük!
Mindneki felelős, senki sem ártatlan!
Régi 2013-11-19, 18:50   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Régi 2013-11-19, 19:25   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

@Jano: Köszönöm. Valahogy már kikívánkoztak belőlem ezek. Valójában semmi okom a rosszkedvre, és mégis.
Ahogy egyszer egy vezérigazgató barátom mondta: "Nem tudod magad jól érezni az aranypalotádban, ha körülötted mindenki szenved."

@Pilotfish: ez csak részben igaz, de ezzel hülyítik az embert, hogy ha rosszul érzi magát, akkor még legyen bűntudata is plusszban és magában keresse az okokat.
Valójában csak kisebb dolgokban van döntési lehetőségünk, de az átlagemberek tömege kénytelen a kisebb ellenállás felé haladni mindenben. Ha ettől el akarsz térni, akkor az irreálisan nagy áldozatot követel tőled. Vagy csak egyszerűen tilos. Ezer példát tudnék mondani...
A korlátokat, amiben a tömegek és a körülöttünk zajló folyamatok haladnak, azt nem mi hozzuk létre. Időnként lehet rajta szélesíteni, esetleg kicsit más irányba terelni, de alapvetően nincs beleszólásunk.
Mondhatjuk, hogy a marha egy szabad állat, mert a karámon belül oda megy, ahová akar, vagy pedig be van zárva?
Ha dobnak elé háromféle abrakot, akkor azt eszik, amit akar, vagy amit megetetnek vele?
Remélem érted.
Aztán jön a gazda és elmondja, hogy mindez az állat érdekében van. Meg kell védeni a karámmal a ragadozóktól. Az élelem pedig sokéves kutatás alapján lett összeállítva, hogy neki a legjobb legyen.
Csakhogy a marha korábban, amikor szabad volt meg tudta védeni magát, mert elég jól megtermett. És pontosan tudja öszöntösen, hogy mire van szüksége a szervezetének és azt fogyasztaná, ha engednék.
És itt jön a legnagyobb tragédia. Ha a marhát ezek után szabadon engednék, akkor lehet, hogy már annyira életképtelen lenne, hogy tényleg elpusztulna.

Talán néhányan megértik a példabeszédem.
Régi 2013-11-19, 19:52   #74 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gyerekkoromban csodálkoztam, amikor mondták, hogy a brókerek kiégnek és csak 40 éves kor körülig lehet csinálni. Már akkor égett bennem a tűz a tőzsde iránt és én meg voltam róla győződve, hogy ezt gond nélkül fogom majd tudni csinálni az életem végéig.
Ahogy nem értettem a MOL vezérigazgatóját sem, aki a mi szegényes kis falunkba költözött nyugdíjazása után. Annyi pénzzel miért nem költözött ki a Bahamákra? Nem értettem.
30-as éveim közepén vagyok és elfáradtam, annak ellenére, hogy bár nem vagyok milliárdos, de azért nincsenek anyagi gondjaim.
Belefáradtam abba, ami körülvesz.
A jövőkép nélküli kábítószerező fiatalokba,
az embereket kizsigerelő gazdasági rendszerbe,
abba, hogy ribancokat, bűnőzöket, kulturálatlan parasztokat állít a média a fiatalok elé, mint példaképek,
a cél nélkül a végzetébe rohanó világba,
a vállalatok, egyének korlátlan, gátlástalan pénz-és profitéhségébe,
a másik emberrel törődés tökéletes hiányába,
a demokrácia álcája alatt észrevétlenül leépített nem létező szabadságunkba,
az életszínvonal látszólagos növekedésébe...

Egyre hosszabb távú pozikat nyitok megint. Érdekes volt, hogy napos chartról kezdtem anno ezt a történetet és egészen 5 percig jutottam. Onnan pedig szépen újra vissza. Egyre inkább úgy telnek a napjaim, hogy délelőtt ránézek a charta, elolvasom a híreket, megnézem, hogyan állnak a benyitott pozik, aztán mással foglalkozok. Néhány óránként pedig megint ránézek.
Nem rég leköltöztem vidékre. A fennmaradó időben délelőtt is és délután is nagyokat sétálunk a feleségemmel. Állatokat fogok tartani és földet művelek.
3 napja most csipkelekvárt főzők
A tőzsdétől már csak évi 10-15%-ot várok el. Nem hajtok arra, hogy annyi pénzem legyen, hogy ne kelljen soha többet megmozdulnom. Isten mentsen meg tőle. Ez az összeg már bőven elég arra, hogy amit nem tudok megtermelni, azt megvegyem. Szinte csak a szolgáltatásokért fogok fizetni. De amennyire lehet, ezektől is függetleníteni fogom magam. És nem azért, mert nem telik rá, hanem mert egyszerűen hányok tőlük.
És mert, nem biztos, hogy holnap is érkezik mondjuk földgáz, vagy áram a házamhoz...de ebbe most nem mennék bele.

Életemben most kezdem először érezni, hogy az életszínvonalam tényleg nő.
Az egész napot otthon a családdal töltöm és az életem teljesen stresszmentes lehetne, ha nem egy ilyen világ venne körül.
A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján a napi halászatból és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik. A piackutató azt kérdezi a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán. A halász azt feleli, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.
- Mivel tölti az idejét? - kérdezi a szakember.
- Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal és zenélünk egy kicsit - feleli a halász. A piackutató itt közbevág, és ezt mondja:
- Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia. Akkor több pénzt keresne, és hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni ennél a kis kivájt fatörzsnél.
Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló halászflottára.
- És azután? - kérdezi a halász.
- Azután ahelyett, hogy viszonteladón keresztül árulná a halait, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna menni ebből a porfészekből Párizsba vagy New Yorkba, és onnan irányíthatná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletet, és akkor már milliókat kereshetne.
- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődik a halász.
- Úgy 15-20 év alatt - válaszolja a piackutató.
- És azután? - folytatja a kérdezősködést a halász.
- Ekkor kezd érdekessé válni az élet - magyarázza a szakember. - Nyugdíjba vonulhatna. Otthagyhatná a városi rohanó életformát, és egy távoleső faluba költözhetne.
- És azután mi lenne? - kérdezi a halász.
- Akkor volna ideje halászgatni, játszani a gyermekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával és összejönni a barátaival zenélgetni kicsit...
Régi 2013-11-19, 19:57   #75 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ha nem tetszik a világ változtassunk rajta: alapítsunk egy prop tréder céget azzal a céllal, hogy a megtermelt profitot úgy forgatjuk vissza, hogy abból segítsünk .. az embereken, az országon, óvodák, iskolák, igazság, tisztesség.. esetleg támogassunk autonom életmódra törekvő közösségeket, oktatás, erkölcsök.. A forex concepts ugyis most ment tönkre megüresedett a piac.

egy lehetséges cégnév:
©Jano International antiglobalisation freeyourmind forex FTH™

*fth = forumtozsdehu
Régi 2013-11-19, 20:02   #76 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ha nem tetszik a világ változtassunk rajta: alapítsunk egy prop tréder céget azzal a céllal, hogy a megtermelt profitot úgy forgatjuk vissza, hogy abból segítsünk .. az embereken, az országon, óvodák, iskolák, igazság, tisztesség.. esetleg támogassunk autonom életmódra törekvő közösségeket, oktatás, erkölcsök.. A forex concepts ugyis most ment tönkre megüresedett a piac.

egy lehetséges cégnév:
&copy;Jano International antiglobalisation freeyourmind forex FTH™

*fth = forumtozsdehu
fc:
"Whether based on academic theory or empirical observation, our trading strategies are grounded in solid economic principles and common sense. In a market where diversification is limited, we have sought to control risk and enhance returns by using diverse instruments, markets, and trading styles. "
Régi 2013-11-19, 20:05   #77 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:

egy lehetséges cégnév:
©Jano International antiglobalisation freeyourmind forex FTH™

*fth = forumtozsdehu
Pontosan!
Valami ilyesmiről van szó!
Régi 2013-11-19, 20:05   #78 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Alterman: honnan a búbánatból szeded a példabeszédeidet?

Jano: ha végre profitot tudok termelni, én beszállok
Régi 2013-11-19, 20:28   #79 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
@Pilotfish: ez csak részben igaz, de ezzel hülyítik az embert, hogy ha rosszul érzi magát, akkor még legyen bűntudata is plusszban és magában keresse az okokat.
Valójában csak kisebb dolgokban van döntési lehetőségünk, de az átlagemberek tömege kénytelen a kisebb ellenállás felé haladni mindenben. Ha ettől el akarsz térni, akkor az irreálisan nagy áldozatot követel tőled. Vagy csak egyszerűen tilos. Ezer példát tudnék mondani...
A korlátokat, amiben a tömegek és a körülöttünk zajló folyamatok haladnak, azt nem mi hozzuk létre. Időnként lehet rajta szélesíteni, esetleg kicsit más irányba terelni, de alapvetően nincs beleszólásunk.
Mondhatjuk, hogy a marha egy szabad állat, mert a karámon belül oda megy, ahová akar, vagy pedig be van zárva?
Ha dobnak elé háromféle abrakot, akkor azt eszik, amit akar, vagy amit megetetnek vele?
Remélem érted.
Aztán jön a gazda és elmondja, hogy mindez az állat érdekében van. Meg kell védeni a karámmal a ragadozóktól. Az élelem pedig sokéves kutatás alapján lett összeállítva, hogy neki a legjobb legyen.
Csakhogy a marha korábban, amikor szabad volt meg tudta védeni magát, mert elég jól megtermett. És pontosan tudja öszöntösen, hogy mire van szüksége a szervezetének és azt fogyasztaná, ha engednék.
És itt jön a legnagyobb tragédia. Ha a marhát ezek után szabadon engednék, akkor lehet, hogy már annyira életképtelen lenne, hogy tényleg elpusztulna.

Talán néhányan megértik a példabeszédem.
A marha azért marad a karámban, mert elég jó neki a karámban lenni.
Ha nem érezné jól magát a karámban, akkor elszökne.

Réges rég volt egy beszélgetésem egy barátommal, akinek Én szídtam a rendszert, mennyire utálom, milyen rossznak tartom, stb.
Mire Ő, azt mondta:
"Ha nem tetszik a rendszer, akkor költözz a hegyekbe és legyél remete!
De amíg kiélvezed a rendszer (társadalom) nyújtotta előnyöket, addig nincs jogod szídni azt!
Ez olyan - mondja Ő -, mint a punkok, akik szídják a globalizációt, de Coca Colát isznak (keverik a VBK-ba), és McDonalds-ba járnak."

Az átlag embernek sem kell a kisebb ellenálás felé haladni, de arra haladni kényelmesebb. És, ahogy íród, nem igényel nagy áldozatokat. Azután, a lelkiismeret megnyugtatása érdekében, jól szídjuk a körülményeket.
Na most, az a kis ember, aki nem ezt az utat választja, és vállalja az áldozatot, na, Ő lesz aztán a Nagy ember!

Kénylemesebb otthon a fotelből elégedetlenkedni, mint forradalmat szítani és az élére állni. Ez, ma, Magyarországon tökéletesen látszik.
És kényelmesebb elfogadni a feltételeket (lásd:korrupció, csalás, lopás, átverés, lehúzás), mint vállalni a nehezebb utat, és becsületesnek lenni.

Az a baj, hogy ma, mindneki indivídum akar lenni egy társadalomban.
Mindneki azt mondja, Én csinálom a dolgomat, a többit, majd oldják meg mások. Nem fogadjuk el, hogy felelősek vegyunk a környezetünkért, nem követeljük ki, változást, ha valami nem tetszik, és pláne nem állunk a változás élére.

Ki akadályoz meg abban, hogy más utat járj?
Ők?
A titokzatos többes?

Ezek szerint "Ők" még is tudnak valamit!

Mondok egy élő példát:
Szídom a vállalkozókat, akik elcsalják az adójukat, ezzel engem hozva nehéz helyzetbe, mert nekem vonják.
Mondom: "Milyen szemetek, mert meglopna, hiszen az Én adómból fedezik az Ő orvosi ellátásukat is, mege a gyerekük oktatását!"
Aztán, jött a lakásfelújítás ideje.
Mondja a szaki: "Számlával 1 800 000.-, okosban 1 200 000.-"
Cinkosává váltam a rendszernek!

Nyílván valamelyest behatároltak a keretek, ha másért nem, mert emberek, élőlények vagyunk. De marhák is vagyunk, mert elég jó nekünk a karám és az odavetett zab, mint, hogy kimerészkedjünk a kerítés túloldalára.

Ne felejtsük:
1956-ban a fiatalok az életüket áldozták fel azért, mert "Nem tetszett a rendszer!".

Ki lenne ma hajlandó ilyen áldozatra?

Aki nem tesz semmit, körülményei ellen, vagy azokért, az elismeri, hogy elég jó így is. Annak nincs joga szídni azt!

És igen, nem lehetsz gazdag, éhezők között. Ezért kellene egymásért tenni, mint egy társadalomban illene. De mindenki indivídum, "Mit érdekel engem más nyomora."

Csak azt akarom mondani, hogy
Azé a lehetőség, aki vállalja a felelősséget is.
Aki lemond a felelősségről, annak nem lesznek lehetőségei sem.

(Ez úgy igaz a tőzsdében is. :-D)
Régi 2013-11-19, 21:15   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A vállalkozós történeted is egy jó példa arra, amiről beszélek. Egyszerűen a kisebb ellenállás felé haladtál. Mondhatnánk, hogy ésszerű döntést hoztál. Megváltozott volna bármi is, ha számlával kéred? Az égvilágon semmi nem változott volna. Mert a korlátokat nem te húzod meg, hanem azok a törvényhozók, akik teret engednek ennek. Ezen sem te tudsz változtatni. És ez nagyjából mindenre igaz.

Szívesen hallanék a rendszer előnyeiről...

"Aki lemond a felelősségről, annak nem lesznek lehetőségei sem."
Nagyon nagy igazság. És itt jön a kérdés, hogy lehet-e olyanokkal forradalmat véghezvinni, akik nem vállalnak felelősséget semmiért?

Én becsületesen élek és más utat igyekszek járni. Nem érzem, hogy ettől jobbá lett volna a világ.

A karám. Amikor az elítéltek a szabadulásukhoz közelednek, akkor egyre jobban megzakkannak. Volt olyan eset, hogy két héttel a szabadulás előtt megfojtotta a szobatársát, mert az nem halkította le a TV-t. Más meg dörömbölt a kapun, hogy vissza akar menni. Pánik van rajtuk, hogy mi lesz majd utána. Eddig megmondták nekik, hogy mikor, mit csináljanak. Kaptak teljes ellátást még ha olyan is, amilyen. Utána csak bizonytalanság van.
A következtetés akkor egyértelmű. Börtönben lenni jó!!
Mégis, ha megkérdezel 10 embert, akkor 10 nem szeretne börtönbe kerülni. Hogy is van ez akkor?
Régi 2013-11-19, 21:23   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

@Alterman: nagyon szeretem a példabeszédeid. Kisebb kanyarral, de talán még időben rátaláltam a helyes útra. Azt a 15-20 kiesett évet nem pótolja semmi, amíg karriert, vállalkozást építesz.
A kamionosok is hiába keresnek igen jól. Nem látják felnőni a gyereküket, kimaradnak kezdve a születéstől, az első szavakig, az első járni tanulástól a ballagásokig. A feleségükkel is többnyire másvalaki tölti el az időt. Nincs az a pénz, ami kárpótolni tudna mindezért.
Régi 2013-11-19, 21:39   #82 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
A vállalkozós történeted is egy jó példa arra, amiről beszélek. Egyszerűen a kisebb ellenállás felé haladtál. Mondhatnánk, hogy ésszerű döntést hoztál. Megváltozott volna bármi is, ha számlával kéred? Az égvilágon semmi nem változott volna. Mert a korlátokat nem te húzod meg, hanem azok a törvényhozók, akik teret engednek ennek. Ezen sem te tudsz változtatni. És ez nagyjából mindenre igaz.

Szívesen hallanék a rendszer előnyeiről...

"Aki lemond a felelősségről, annak nem lesznek lehetőségei sem."
Nagyon nagy igazság. És itt jön a kérdés, hogy lehet-e olyanokkal forradalmat véghezvinni, akik nem vállalnak felelősséget semmiért?

Én becsületesen élek és más utat igyekszek járni. Nem érzem, hogy ettől jobbá lett volna a világ.

A karám. Amikor az elítéltek a szabadulásukhoz közelednek, akkor egyre jobban megzakkannak. Volt olyan eset, hogy két héttel a szabadulás előtt megfojtotta a szobatársát, mert az nem halkította le a TV-t. Más meg dörömbölt a kapun, hogy vissza akar menni. Pánik van rajtuk, hogy mi lesz majd utána. Eddig megmondták nekik, hogy mikor, mit csináljanak. Kaptak teljes ellátást még ha olyan is, amilyen. Utána csak bizonytalanság van.
A következtetés akkor egyértelmű. Börtönben lenni jó!!
Mégis, ha megkérdezel 10 embert, akkor 10 nem szeretne börtönbe kerülni. Hogy is van ez akkor?
A rendszer előnye az, hogy megspórólhatsz 600 ezret.
Cserébe el kell fogadnod a lerohadt egészségügyet és a korrupt politikusokat.
...De, ha nagyon jó vagy, mehetsz Németországba műttetni magad.
Régi 2013-11-19, 21:40   #83 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
@Alterman: nagyon szeretem a példabeszédeid. Kisebb kanyarral, de talán még időben rátaláltam a helyes útra. Azt a 15-20 kiesett évet nem pótolja semmi, amíg karriert, vállalkozást építesz.
A kamionosok is hiába keresnek igen jól. Nem látják felnőni a gyereküket, kimaradnak kezdve a születéstől, az első szavakig, az első járni tanulástól a ballagásokig. A feleségükkel is többnyire másvalaki tölti el az időt. Nincs az a pénz, ami kárpótolni tudna mindezért.
De az államnak(kormánynak)nem jó üzlet ha Te nem építesz karriert 20 éven át,mert nem tud tőled pénzt elvenni,amit utána szét oszt a népes szegényebb választórétegnek.(Akik majd megválasztják a kormányt,azt a kormányt,aki többet oszt szét nekik,-és magának-,nyilván a Te pénzedből)..
Régi 2013-11-19, 21:41   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

egy lehetséges cégnév:
ˆJano International antiglobalisation freeyourmind forex FTH™

*fth = forumtozsdehu
Gondolkodtam hasonló megoldásokban, de ezek csak cseppek a tengerben. Apró sebtapasz az artériás vérzésre. Valódi eredményeket akarok. Strukturális változásokat. Sajnos ehhez a társadalom még nem érett meg. Türelmesen kell várni és készülni arra a pillanatra, amikor csak kérdéseket hallani majd mindenfelől. Akkor kell majd kész válaszokkal rendelkezni.
De ezt a témát nem feszegetem tovább nyilvános fórumon.
Régi 2013-11-19, 21:45   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A rendszer előnye az, hogy megspórólhatsz 600 ezret.
Orvos a betegnek: -Van egy jó hírem és egy rossz.
Beteg- Mi a jó hír?
Orvos:- A műtét sikerült.
Beteg:- Nagyszerű. És a rossz?
Orvos:- A másik lábát műtöttük meg...
Régi 2013-11-19, 21:49   #86 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kamionos témaindító hozzászólására reagálnék: én maximálisan megértelek... nekünk szerintem van némi rálátásunk a Rendszerre és kissé kiábrándító a kép Én is így látom.

Ezen a ponton mindenki felteszi magának a kérdést, hogy őt mi tenné boldoggabbá.

A) Megszökni a rendszerből (keletre / Indiába) költözni - ilyenkor számolni kell azzal, hogy valószínűleg amiért az életben dolgozott az kukába megy. (Boldogok a tudatlanok )

B) Beletörődni és (megpróbálni) örülni az élet apró örömeinek. - Legtöbben ezt teszik.

C) Kihasználni azt. (A tőzsdések is ezt próbálják tul képpen) és a rendszer játékszabályai szerint nyertesnek lenni. - Néhány embernek még sikerül is.

D) Lázadni ellene és tüntetésekre járni. (Na ennek aztán végképp semmi értelme!)

E) Megpróbálni változtatni rajta (itt a politikai karrier kevés lesz; ide már jól kell házasodni és úgy karriert csinálni..... )

-----------------------------------------------
Végül eljutunk arra a pontra, amire Te is jutottál: Rendszernél fontosabb kérdés a családunk szeretete és jóléte

De hozzáteszem: ehhez is kell egyfajta szerencse. Az élet ösvényei kifürkészhetetlenek. Vannak akik a családdal szerencsések; megismerik azt a párt, akivel boldog családi életet élhetnek; mások pedig a tehetségükért szerencsések, mások pedig a karrierért, meg persze vannak olyanok is, akik mindenben szerencsétlenek még ha jó helyen is van a szivük és az eszük.

Szerintem mindenki maga érzi mi teszi őt boldogabbá és úgyis aszerint cselekszik.....
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 22:01   #87 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De az államnak(kormánynak)nem jó üzlet ha Te nem építesz karriert 20 éven át,mert nem tud tőled pénzt elvenni,amit utána szét oszt a népes szegényebb választórétegnek.(Akik majd megválasztják a kormányt,azt a kormányt,aki többet oszt szét nekik,-és magának-,nyilván a Te pénzedből)..
Sokan negatívan állnak hozzá a kormányhoz (a korrupció miatt jogosan) és úgy átalában a globalizációhoz vagy az Új Világrendhez (már ha létezik ilyen )

Hiú ábrándnak tartom, hogy egyszer az emberek majd elvesztik irigységtől elvakított hitüket, miszerint mindenki csak az ő bőrükre pályázik.

Stabil és lassan növekedő Rendszerre van szükség és tegyük hozzá az életszívonal valóban sokat nőtt. Nincs nagyobb szabadság mint x éve? Mi ebben a meglepő? Ott még nem tart a technológia, hogy minden munkát emberszabású gépek végezzenek ....

Jó dolognak tartanám a Globális Politiaki hatalmat, ami országokon átnyúlna; meg tudná szüntetni az offshore pénzeket és megadóztatná jobban a nagyvállalatokat.

Nem értem miért nem veszi senki észre, hogy pont effelé haladunk - még ha össze is omlik a mostani pénzügyi rendszer - és hosszútávon ez a helyes út!

De végülis tökmidnegy, hogy én mit mondok, a Rendszer úgyis mindig úgy fog fejlődni, hogy egy új formában jobban tudjon működni. Ez az entrópia törvénye.

/És senki ne kérjen nagyobb szabadságot 6 milliárd embernek a mai technológiai színvonal mellett - mert ez nem lehetséges!/
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 22:05   #88 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sokan negatívan állnak hozzá a kormányhoz (a korrupció miatt jogosan) és úgy átalában a globalizációhoz vagy az Új Világrendhez (már ha létezik ilyen )

Hiú ábrándnak tartom, hogy egyszer az emberek majd elvesztik irigységtől elvakított hitüket, miszerint mindenki csak az ő bőrükre pályázik.

Stabil és lassan növekedő Rendszerre van szükség és tegyük hozzá az életszívonal valóban sokat nőtt. Nincs nagyobb szabadság mint x éve? Mi ebben a meglepő? Ott még nem tart a technológia, hogy minden munkát emberszabású gépek végezzenek ....

Jó dolognak tartanám a Globális Politiaki hatalmat, ami országokon átnyúlna; meg tudná szüntetni az offshore pénzeket és megadóztatná jobban a nagyvállalatokat.

Nem értem miért nem veszi senki észre, hogy pont effelé haladunk - még ha össze is omlik a mostani pénzügyi rendszer - és hosszútávon ez a helyes út!

De végülis tökmidnegy, hogy én mit mondok, a Rendszer úgyis mindig úgy fog fejlődni, hogy egy új formában jobban tudjon működni. Ez az entrópia törvénye.

/És senki ne kérjen nagyobb szabadságot 6 milliárd embernek a mai technológiai színvonal mellett - mert ez nem lehetséges!/
Egyetértek.
Régi 2013-11-19, 22:13   #89 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Összefoglalva röviden a lényeget: annak kell örülni, ami van Ha család, akkor annak, ha pénz, akkor annak, ha nagy kuki, akkor annak

A Rendszer olyan, amilyen, nem lehet változtatni rajta, tehát felesleges agyalni is ezen; egyenlőtlenségek mindig voltak és lesznek; a világ sosem volt igazságos és nem is lesz; nincs stabil gazdaság, de nem ezen múlik az emberiség jövője; +annyi mozgástere mindenkinek van, hogy ha kell akkor a xarból is várat tudjon építeni, de mint tudjuk minden sikerhez kell szerencse is.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 22:30   #90 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Néha eljátszom a gondolattal, hogy mi lett volna ha politikai pályára lépek, de aztán gyorsan le is beszélem magam: valószínűleg az állatkert csak egy újabb szegletét ismerném meg.

Ilyen szempontból egyedül az szerencsés, aki zsidó és van esélye benne lenni a világ vezetői között. Mindenki más csak pocsékolja az idejét!

Meg mire megyünk azzal, ha minden ember önmegvalósító, független indiviidum akar lenni? Ki fog dolgozni? Honnan lesz GDP? Tüntessünk az elnyomás ellen? Még csak működőképest alternatíva sincsen!!! Milyen elnyomás az, ahol minden komfort tényező adott és magától értetődő?
Én a kormány helyében sokkal komolyabb cenzúrát alkalmaznék és kitörölném az ilyen idióta gondolatokat.
Dolgozol - ezért eszel. Ez a világ rendje!

És ha már itt tartunk: ha én lennék a FED (vagy a többi nagybank) úgy szétszívatnék mindenkit árráncigálással meg kacsa hírekkel, hogy azt senki nem úszná meg ép bőrrel!

Éss ha már itt tartunk: szerintem tőzsdén is csak az tud tartósan sikeres lenni, aki látja az elkerülhetetlen fundamentumokat vagy nagyon jól érti a sentimentet (és mellé még tud technikailag is elemezni), mert a többi csak a csali rángatása az orrunk előtt
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 22:37   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Nem is kérdés, hogy efelé tartunk. De én kissé pesszimistább vagyok.
Ahhoz, hogy az egyes országok önként tegyék hurokba a fejüket, elég nyomós érv kell. Mondhatni egyetlen megoldásként kell, hogy látszódjon a globális kormányzás és a világpénz (vagy legalábbis a nyugati tömböt összefogva). Ez az ok valószínűleg egy csúnya gazdasági összeomlás vagy annak nyilvánvaló lehetősége lesz majd.
Ezzel tovább, egy új fázisba léphet a kapitalizmus. Valószínűleg az utolsó, legvadabb fázisába.
Kétlem, hogy a globalizált hatalmat offshore pénzek felszámolására és a nagyvállalatok nagyobb megadóztatására használják majd. A politikusok éppúgy, mint most zsebben vannak. Csak nagyobb teret fog nyerni a tőke mostani garázdálkodása. Az lesz az a pont, amikor már az átlagembernek is le fog esni, hogy mi is folyik itt.

Mit is nevezünk tulajdonképpen életszínvonalnak? Nekem jó minőségű árukat, stabil, személyiséghez illeszkedő munkahelyet, több együtt töltött időt a családdal, stb. jelent. Az én fogalmaim szerint az életszínvonal folyamatosan és állandóan esik nem csak itthon, hanem még az egész nyugati társadalomban is.
Eladósodottsággal, tömegtermeléssel (és azzal, hogy más, kevésbé fontos tényezőkre irányították a figyelmet) időlegesen fenntartották az életszínvonal-növekedés illúzióját. Mindezt úgy, hogy közben az átlagember egyre többet kell, hogy dolgozzon, egyre stresszesebb körülmények között. Cserébe egyre silányabb élelmiszert és egyéb termékeket kap a munkájáért.

Szabadság alatt én nem azt értem, hogy nem kell dolgozni. Sőt...
Vagy hogyan értetted az utolsó mondatod?
Régi 2013-11-19, 22:42   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Milyen elnyomás az, ahol minden komfort tényező adott és magától értetődő?
Az elképzelhető legrafináltabb és legalattomosabb. De úgy sem foglak tudni meggyőzni erről
Régi 2013-11-19, 22:51   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A politikusok éppúgy, mint most zsebben vannak.
Igen, de senkinem sem érdeke tönkretenni a Renszert. Azoknak sem, akik megvették a politikusokat. Ahogy írtam: a stabilitás a lényeg (és a lassú növekedés, ami az előbbi feltétele); a pénz és haszon, csak másodlagos, igazából csak egy eszköz a rendszert kontrollálni.

Ha az embereknek elmagyaráznák, hogy szükségük van Világ Vezetésre, akkor nem is lenne gond ha rájönnének Csak az idiótákat kéne időben leállítani, akik nem látnak tovább az orruknál.

Mi az életszínvonal? Az h fél napi keresetből bárki vehet 2 szatyor kaját; a gyereknek van cipője (asszonynak 8... ); fűtve van a lakás; szinte mindenkinek van autója; kiváló egészségügyi ellátás van. Tekerjük vissza az időt 5 generációval (~100év) és nézzük meg ezek közül melyik volt

Aki panaszkodik az a ciklusról beszél, nem pedig a hosszútávról.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 22:52   #94 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Az elképzelhető legrafináltabb és legalattomosabb. De úgy sem foglak tudni meggyőzni erről
Írd le szerinted hogyan nézne ki egy jobb világ!

ps.: *idioták alatt többszörösen azokat értettem, akik a Rendszer ellen lázadnak, tudás és hatalom nélkül akarják azt megváltozatni és mindennek tetejébe másokat is erre akarnak rábeszélni. Az egész Occupy Wallstreet mozgalmat úgy kiírtanám, hogy 2 év múlva már azt se tudnák mi volt az.

A gyűlületkeltésnél és lázongásnál nincs károsabb.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-19, 23:20   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A politikusok éppúgy, mint most zsebben vannak.
Igen, de senkinem sem érdeke tönkretenni a Renszert. Azoknak sem, akik megvették a politikusokat. Ahogy írtam: a stabilitás a lényeg (és a lassú növekedés, ami az előbbi feltétele); a pénz és haszon, csak másodlagos, igazából csak egy eszköz a rendszert kontrollálni.

Ha az embereknek elmagyaráznák, hogy szükségük van Világ Vezetésre, akkor nem is lenne gond ha rájönnének Csak az idiótákat kéne időben leállítani, akik nem látnak tovább az orruknál.

Mi az életszínvonal? Az h fél napi keresetből bárki vehet 2 szatyor kaját; a gyereknek van cipője (asszonynak 8... ); fűtve van a lakás; szinte mindenkinek van autója; kiváló egészségügyi ellátás van. Tekerjük vissza az időt 5 generációval (~100év) és nézzük meg ezek közül melyik volt

Aki panaszkodik az a ciklusról beszél, nem pedig a hosszútávról.
Naná, hogy nem érdeke annak, aki hasznot húz belőle. Szerintem a stabilitás az eszköz és a pénz a cél.

Nem gondoltam volna, hogy egyszer még nyilvánosan le fogsz idiótázni

Fél napos keresetből egy kisebb szatyorra sem telik. Pláne nem olyan biominőségűre, ami 100 éve még általános volt. De tovább megyek. Épp tegnap beszélgettem egy idősebb rokonnal, aki mesélte, hogy 50 éve 1 hét aratásért mai értéken 120ezer forint értékű gabonát kaptak cserébe. Ma azért sokan 1 hónapra is összetennék a kezüket, ha ennyit keresnének. 100 éve csak 1 cipőre tellett, de az tovább bírta, mint most a nyolc. Fűtés volt akkor is. Persze az autókat akkoriban még éppen csak elterjedőben voltak, úgyhogy mindenki "kénytelen" volt helyben személyesen élni a közösségi életét. Az egészségügyi ellátás tényleg javult. Szükség is van rá, mert köszönhetően többek között az ócska élelmiszereknek a mai ember 10-ed annyit sem bír fizikailag, mint dédapáink.
Akkoriban még egy mesterséget tanítottak, nem csak papírt adtak az iskolákban. A fiatalok tisztelték a szüleiket és meghallgatták az idősebbek véleményét. A csendőr még valóban rendet tehetett. Általánosságban jellemző volt, hogy mindenki hasznosnak vélte azt a munkát, amit csinált. És ezt mások is megerősítették benne. Nem volt ennyi magányos ember, mint most. A bűnözők még nem követendő példák voltak, hanem akiket le sem köptek volna.
Régi 2013-11-19, 23:25   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Alapvetően nincs gondom a kapitalizmussal, mert a leghatékonyabb gazdasági rendszer. Valószínűleg soha nem lesz jobb alternatíva. A gond az, hogy önállóan kezelik és nincsenek összefésülve a társadalmi hatásokkal. Szükség lenne apróbb módosításokra benne, amik ezeket is figyelembe vennék.
Régi 2013-11-19, 23:45   #97 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sajnos ez van minden fórumon, ahol kezd becsúszni a politika
kár érte
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-20, 00:01   #98 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A kapitalizmus mai formája, a vadkapitalizmus, a rablókapitalizmus (ahol a Walmart dolgozói az USA-ban kinn állnak a bolt előtt és kajáért könyörögnek a vásárlóktól mert nincs pénzük a Hálaadás ünnepi pulykára - már ez is mekkora irónia) nem biztos hogy a legmefelelőbb társadalmi forma. Ebben a témában 100%-an osztom Kamionos nézeteit, így nem is fogom pocsékolni a tintát a saját nézeteim leírására.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-20, 01:30   #99 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mégis írok, hátha nem megy kárba a tinta.

Egy biztos, az kellene, hogy az emberi önzőségből eredő ügynök probléma megoldása legyen a közgazdaságtan és a politikai gazdaságtan "rák kutatása". A megoldatlan ügynök probléma végeredménye a korrupció ami élve megeszi a társadalmakat. GP, nem azért megy ki a legtöbb ember az utcára tüntetni, mert az államfőnek, vagy a gyártulajdonosnak, vagy a bankigazgatónak jobban megy mint saját magának, hanem azért mert a ő általuk megszerzett javak nem tisztán lettek megszerezve (még ha a jog kicsavart betüi szerint nem is illegális, de egyébként legtöbbször az, lásd JPM 13 milliárdos büntetését amit aztán nem a bank CEO-jának kellett kifizetni, hanem a részvényeseknek). Nem az irigység viszi rá az embereket hogy felgyújtsák magukat, hanem az hogy az állam által megengedett korrupció a felső tízezernek mindent megenged és az átlagemberrel megpróbálja elhiteti hogy nincs pénz a gyerekek etetésére. Ha egy átlagember ellop százezer forintot azért megy a dutyiba, ha egy összekötetett üzletember lenyúl százmilliót az államtól az megy Baliba telelni. Ez bántja a legtöbb embert hidd el, nem az irigység.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-20, 07:36   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Reméltem, hogy nem ez fog lejönni és szerintem éppen ezért itt be is fejezem a véleményem kifejtését.
  Válaszol idézettel
Válaszol

« Segítség | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:53 , a GMT +1 időzóna szerint.