Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-11-20, 07:40   #101 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mégis írok, hátha nem megy kárba a tinta.

Egy biztos, az kellene, hogy az emberi önzőségből eredő ügynök probléma megoldása legyen a közgazdaságtan és a politikai gazdaságtan "rák kutatása". A megoldatlan ügynök probléma végeredménye a korrupció ami élve megeszi a társadalmakat. GP, nem azért megy ki a legtöbb ember az utcára tüntetni, mert az államfőnek, vagy a gyártulajdonosnak, vagy a bankigazgatónak jobban megy mint saját magának, hanem azért mert a ő általuk megszerzett javak nem tisztán lettek megszerezve (még ha a jog kicsavart betüi szerint nem is illegális, de egyébként legtöbbször az, lásd JPM 13 milliárdos büntetését amit aztán nem a bank CEO-jának kellett kifizetni, hanem a részvényeseknek). Nem az irigység viszi rá az embereket hogy felgyújtsák magukat, hanem az hogy az állam által megengedett korrupció a felső tízezernek mindent megenged és az átlagemberrel megpróbálja elhiteti hogy nincs pénz a gyerekek etetésére. Ha egy átlagember ellop százezer forintot azért megy a dutyiba, ha egy összekötetett üzletember lenyúl százmilliót az államtól az megy Baliba telelni. Ez bántja a legtöbb embert hidd el, nem az irigység.
Tehát a korrupció miatt gyújtja fel magát valaki? Az sem normális
Korrupció mindig volt és lesz is. Nincs rózsa tövis nélkül. Nem is értem hogy képes valaki azt feltételezni, hogy ha más lenne lenne a parlamantben, akkor ez nem így lenne

Olyan dolgokról beszélünk, ami az emberi természet alapvető gyökereiből ered.

Túlélési ösztön: magad számára, magad vagy a legfontosabb, második a családod (fordított sorrend lehet ha vannak gyerekeid) és minden más harmadlagos. Aki nem így gondolkodott az evolucio során, azt kihasználták / leigázták / elpusztították.

Ha van hatalmad ragaszkodni fogsz hozzá.

Ha tudsz magadnak kedvezni, kedvezni fogsz.

Ilyen egyszerű. Amúgy tényleg kit érdekel az a pár millio USD; amikor itt nem milliárdokról, hanem billókról van szó

-------------------------

A tüntetőket egy rövidlátó bagázsnak tartom, akik csak bomlasztják a Rendszert; győlöletet és rossz érzést keltenek magukban és másokban; ugyanakkor nem veszik észre, hogy tökéletesen tehetetlenek és a látványos szenvedésük teljesen felesleges!

Részemről téma lezárva, többet nem akarok erről írni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-23, 19:36   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem rég leköltöztem vidékre. A fennmaradó időben délelőtt is és délután is nagyokat sétálunk a feleségemmel. Állatokat fogok tartani és földet művelek.
3 napja most csipkelekvárt főzők
.
Ez az igazi gazdagság! Példaértékű.

A kis trónörökös szerintem kellő erőt fog adni ahhoz hogy erőt érezz magadban változtatni a megváltoztathatatlanon.

Talán már meg is tetted az első lépést és, mint jó gazda elültettél egy apró magot egy gondolat formájában az emberek fejében, ami néhány év múlva meg fogja hozni a gyümölcsét.

Jó egészség!
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-11-23, 21:15   #103 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez az igazi gazdagság! Példaértékű.

A kis trónörökös szerintem kellő erőt fog adni ahhoz hogy erőt érezz magadban változtatni a megváltoztathatatlanon.

Talán már meg is tetted az első lépést és, mint jó gazda elültettél egy apró magot egy gondolat formájában az emberek fejében, ami néhány év múlva meg fogja hozni a gyümölcsét.

Jó egészség!
Érdemes lesz meggondolni, hogy a gyerek fejébe milyen gondolatok kerülnek és azzal majd hogyan tud majd beilleszkedni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-23, 22:24   #104 (permalink)
Szenior tag

Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdemes lesz meggondolni, hogy a gyerek fejébe milyen gondolatok kerülnek és azzal majd hogyan tud majd beilleszkedni.
Néha az árral szemben kell úszni, ahhoz hogy megtaláljon a boldogság, vagy mehetsz a könnyebbik úton együtt sodródva a nyájjal, de az soha nem lesz a Te utad.
A cél mindkét esetben ismeretlen. Ha az út tesz boldoggá, akkor már inkább magam választom azt, mert ha a végére érek életemnek és akármi is fogadjon ott, tudni fogom, hogy az én döntéseim következménye, az én felelősségem és nem a rendszert fogom okolni nyomorult életemért. Ennyit a beilleszkedésről.
Alterman a halászról szóló remek története tökéletesen szimbolizálja mondandóm.
Régi 2013-11-24, 08:46   #105 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Én pusztán azon gondolkoztam el, hogy én hol nőttem volna fel legszivesebben: Londonban / Párizsban / NewYorkban vagy Kiskunböszörményen.

Számomra a kérdés is nevetséges.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-24, 08:56   #106 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Alterman a halászról szóló remek története tökéletesen szimbolizálja mondandóm.
Aranyos történet, jól hangsúlyozza a valós emberi értékeket.
Viszont ha elkezdem boncolni és reálisan szemlélni a történetet (amire amúgy nincs szükség, mert nem ez a történet célja) akkor látok egy halászt, akinek minden napja egyforma, lehetősége sincs megtapasztalni egy csomó dolgot az életben, mert szegény mint a templom egere; a másik képzeletbeli személy pedig gazdag, de nincs ideje semmire.

Nyílván ez két szélsőséges példa. Az igazság valahol mindig középen van... Fontos, hogy a családra is jusson kellő idő, de célok és küzdelem nélkül az élet unalmas és értelmetlen.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-24, 09:09   #107 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem akarok belemenni személyes részletekbe magamat illetően, de maradjunk annyiban, hogy szerintem szüleim egyik legnagyobb hiábja az volt h eljöttünk egy 5 millios világvárosból (ahol születtem).

Aki pedig azzal érvvel, hogy Magyarország is "menő hely" az nem tudja miről beszél. Magyarországon csak 1 jó dolog van: végtelenül olcsó. Bárki kimegy nyugatra, ráeszmél, hogy ott minden kétszer annyiba kerül, noha az emberek is 5x annyit keresnek. Magyarország egy nokedli.
Jók az egyetemeink? Mihez képest? Egy Cambridge diplomához képest egy nagy 0.

Itt mire büszkék az emerek? Az ópusztaszeri skanzenre és a paraszt-betyár életre? Elég félelmetes belegondolni, hogy ugyanebben az időben milyen élet folyt mondjuk Chichagoban....

Most biztos felkorbácsoltam pár embernek a nemzeti önérzetét (nem ez volt a célom) de a realitás ez!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-11-24, 12:52   #108 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én pusztán azon gondolkoztam el, hogy én hol nőttem volna fel legszivesebben: Londonban / Párizsban / NewYorkban vagy Kiskunböszörményen.

Számomra a kérdés is nevetséges.
Azért Kiskunböszörmény egy kicsit durva ( van egyáltalán ilyen hely?). Kicsit szentimentalisták vagytok, ami elfogadható és megérthető, de jo ha a kereskedéssel kapcsolatban ezeket a gondolatokat elszeparáljuk.
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-24, 13:07   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Magyarországon csak 1 jó dolog van: végtelenül olcsó.
De jó dolgod van, ha így látod... Irigylem.

Relatíve olcsó, azt értem. De nem nyugathoz kell hasonlítani az "olcsóságot", hanem ahhoz, hogy itt ki mennyiből mit tud megvenni.

..Büszkeség? Lehet, hogy ez se sok van, de én erre a kevésre (??) is büszke vagyok. Egyszerűen csak azért, mert.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-24, 14:45   #110 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Aranyos történet, jól hangsúlyozza a valós emberi értékeket.
Viszont ha elkezdem boncolni és reálisan szemlélni a történetet (amire amúgy nincs szükség, mert nem ez a történet célja) akkor látok egy halászt, akinek minden napja egyforma, lehetősége sincs megtapasztalni egy csomó dolgot az életben, mert szegény mint a templom egere; a másik képzeletbeli személy pedig gazdag, de nincs ideje semmire.

Nyílván ez két szélsőséges példa. Az igazság valahol mindig középen van... Fontos, hogy a családra is jusson kellő idő, de célok és küzdelem nélkül az élet unalmas és értelmetlen.
A szegény halász csóró, de érzelmileg gazdag, körbeveszik a szerettei a gyerekei és várhatóan ugyan azt a szeretetet fogja visszakapni idős emberként, amit korábban adott, mert volt ideje és türelme számára fontos dologgal foglalkozni. A családjával!
Képzeletbeli gazdag halászunk akinek kihívásokkal teli, nyüzsgő életmódja folytán nem tud a gyerekeivel foglalkozni várhatóan ugyan azt a szeretet fogja visszakapni amit befektetett.

Szóval kinek mi a gazdagság. Érzelmi kontra anyagi gazdagság. Talán, ha a kettő együtt jár az a legszerencsésebb.
Sajnálom, hogy nem érzed magad otthon ebben a csodás, gyönyörű országban, remélem majd egyszer Te is otthonra és családra találsz.
Minden másra pedig ott a MasterCard...
Régi 2013-11-24, 16:07   #111 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A szegény halász csóró, de érzelmileg gazdag, körbeveszik a szerettei a gyerekei és várhatóan ugyan azt a szeretetet fogja visszakapni idős emberként, amit korábban adott, mert volt ideje és türelme számára fontos dologgal foglalkozni. A családjával!
Képzeletbeli gazdag halászunk akinek kihívásokkal teli, nyüzsgő életmódja folytán nem tud a gyerekeivel foglalkozni várhatóan ugyan azt a szeretet fogja visszakapni amit befektetett.

Szóval kinek mi a gazdagság. Érzelmi kontra anyagi gazdagság. Talán, ha a kettő együtt jár az a legszerencsésebb.
Sajnálom, hogy nem érzed magad otthon ebben a csodás, gyönyörű országban, remélem majd egyszer Te is otthonra és családra találsz.
Minden másra pedig ott a MasterCard...
Hehe, thx!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-20, 19:16   #112 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Gyönyörű chillout összeállítás videoval:

http://www.youtube.com/watch?v=emlP2o41Qxw
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-24, 11:53   #113 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Eurusd-n tegnapi m15-ös pin túl szép volt, hogy igaz legyen.. meg is oldódott 0:00-kor egy szép tüske és 15 pip spread kíséretében.. A hiba bennetek van. Mélyen gyökerezik, pszihológiai eredetű.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 10:19   #114 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
Misike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem akarok tele offolni egy topicot sem azért írom ide. Valahogy nem látom a célt magam előtt. Pár év távlatból k.rv@ nagy hiba volt belekezdeni ebbe a forex/tőzsde dologba. Miért ? a sok befektetett idő miatt ! és semmi anyagi haszon! nem a világot akartam megváltani csak fizetés kiegészítésnek szántam. Bemagoltam 1-2 állítólag jól működő stratégiát. Vártam a nagy áttörést. Ezt nem pár hónap demo után mondom. Hanem inkább pár év ! aztán kis számla élesben. hátha az más lesz. kb 400-500 éles kötés után is annyi van, hogy jobb esetben NULLÁBAN van a számla. Egyesek szerint ez is valami. Hát köszönöm akkor megérte a rengeteg szabadidő. Ok. lehet nem nekem való b@lf.sz vagyok. de valahogy csak ki kéne venni az embernek a részét ebből. ennyi idő után egy kis kárpótlás már JÁR! Hmmm. vannak itt profik. Adom a részüket és jól jár mindenki. Na most ugyebár a tradertárs belinkelte a BC Tippjeinek számlakövető/másoló eredményeit. Siralmas. Pedig abban bíztam, hogy ily módon tudnám fejleszteni magam. Másolva és tanulva. Akkor talán majd Quaestor Kereskedési tippek. Elég jó eredményeik vannak. Nem is! Számomra nagyon jók. Szóval megrekedtem, de szeretném kivenni azt ami jár ennyi idő után. hátha valaki olvassa és hasonló gondokkal küzd. mert ezeket nem olvasni pedig szerintem nagyon sokan vagyunk így. vagy ha nem akkor én vállaltam, hogy nem nagyon megyeget (MÉG). ilyen is van.
Misike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 10:34   #115 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Misike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem akarok tele offolni egy topicot sem azért írom ide. Valahogy nem látom a célt magam előtt. Pár év távlatból k.rv@ nagy hiba volt belekezdeni ebbe a forex/tőzsde dologba. Miért ? a sok befektetett idő miatt ! és semmi anyagi haszon! nem a világot akartam megváltani csak fizetés kiegészítésnek szántam. Bemagoltam 1-2 állítólag jól működő stratégiát. Vártam a nagy áttörést. Ezt nem pár hónap demo után mondom. Hanem inkább pár év ! aztán kis számla élesben. hátha az más lesz. kb 400-500 éles kötés után is annyi van, hogy jobb esetben NULLÁBAN van a számla. Egyesek szerint ez is valami. Hát köszönöm akkor megérte a rengeteg szabadidő. Ok. lehet nem nekem való b@lf.sz vagyok. de valahogy csak ki kéne venni az embernek a részét ebből. ennyi idő után egy kis kárpótlás már JÁR! Hmmm. vannak itt profik. Adom a részüket és jól jár mindenki. Na most ugyebár a tradertárs belinkelte a BC Tippjeinek számlakövető/másoló eredményeit. Siralmas. Pedig abban bíztam, hogy ily módon tudnám fejleszteni magam. Másolva és tanulva. Akkor talán majd Quaestor Kereskedési tippek. Elég jó eredményeik vannak. Nem is! Számomra nagyon jók. Szóval megrekedtem, de szeretném kivenni azt ami jár ennyi idő után. hátha valaki olvassa és hasonló gondokkal küzd. mert ezeket nem olvasni pedig szerintem nagyon sokan vagyunk így. vagy ha nem akkor én vállaltam, hogy nem nagyon megyeget (MÉG). ilyen is van.
sztem borzasztó rossz a megközelítésed
nem jár semmi, főleg nem "időarányosan", ez egy lehetőség
rágörcsöltél nagyon a profit oldalra, nem fog ez így menni
fogd fel egy hobbynak (jelenleg) és tölts el vele annyi időt, amennyi kedved van hozzá
ha megvalósulnak az elképzeléseid a charton és ezt kényelmesen tudod kivitelezni, onnantól lehet hátrébb dőlni

kitartás, ez mottója ennek az egésznek

szvsz
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 11:36   #116 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem jár semmi. Tőzsdén pénzt keresni nagyon nehéz dolog, rengeteg munkát, odafigyelés, türelmet igényel. Sok pénzt meg főleg csak sok pénzzel lehet biztonságosan keresni

Ha csak keresetkiegészítés, akkor hosszabbtávon nézegesd (naposban), daytradet felejtsd el. Még jobb ha ki tudsz fogni valami olyan sztorit, ami hetekig tudja vinni a piacot. Mondjuk van egy EU válság. Megpróbálsz nagy időtávon egy jó ellenállási pontnál beszállni trendirányba. Talán ez a legegyszerűbb.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 11:44   #117 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan tudom miről beszélsz!

Fél évig eredményesen demóztam (fél év bénázás után és kb.3 év egyéb pénzpiaci kalandozás után), minden 2 hetet plusszban zártam, idén elkezdtem éles számlán kereskedni minimális kezdővel és kötésmérettel, de már a számlám fele elégett. Nem hogy egy sikeres két hetem, de egy plusszos napom sem nagyon volt.

Én is abban bízok, hogy előbb-utóbb a piac kárpótolni fog.
De most elég elkeserítő.

Közben elkezdtem olvasni MARK DOUGLAS, Trading in the zone című könyvét, ami talán kicsit kimozdíthat ebből az önsajnáló állapotból.

"I often find myself feeling that the markets are against me personally.
Agree / Disagree"

Sokat olvasok és nézek sikeres emberek életrajzait és azt veszem észre, hogy Ők is sokat szívnak, mielőtt sikeresek lesznek. Ez erőt ad.

És azt is hiszem, ha el tudok veszíteni 70-100 pipet egy nap, akkor nyerni is tudok annyit!

Sajna segíteni nem tudok, de együtt érzek veled!
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 12:02   #118 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pontosan tudom miről beszélsz!

Fél évig eredményesen demóztam (fél év bénázás után és kb.3 év egyéb pénzpiaci kalandozás után), minden 2 hetet plusszban zártam, idén elkezdtem éles számlán kereskedni minimális kezdővel és kötésmérettel, de már a számlám fele elégett. Nem hogy egy sikeres két hetem, de egy plusszos napom sem nagyon volt.

Én is abban bízok, hogy előbb-utóbb a piac kárpótolni fog.
De most elég elkeserítő.

Közben elkezdtem olvasni MARK DOUGLAS, Trading in the zone című könyvét, ami talán kicsit kimozdíthat ebből az önsajnáló állapotból.

"I often find myself feeling that the markets are against me personally.
Agree / Disagree"

Sokat olvasok és nézek sikeres emberek életrajzait és azt veszem észre, hogy Ők is sokat szívnak, mielőtt sikeresek lesznek. Ez erőt ad.

És azt is hiszem, ha el tudok veszíteni 70-100 pipet egy nap, akkor nyerni is tudok annyit!

Sajna segíteni nem tudok, de együtt érzek veled!
Az oké, hogy folyton rosszat kötöd, mert nem szelektálsz valszeg eléggé a tradek között, viszont hogy tudsz ilyen sokat elbukni minden nap??

Mármint arról beszélek, hogy miért van a számlád kitéve 100 pip risknek?!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 12:07   #119 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nem jár semmi. Tőzsdén pénzt keresni nagyon nehéz dolog, rengeteg munkát, odafigyelés, türelmet igényel. Sok pénzt meg főleg csak sok pénzzel lehet biztonságosan keresni

Ha csak keresetkiegészítés, akkor hosszabbtávon nézegesd (naposban), daytradet felejtsd el. Még jobb ha ki tudsz fogni valami olyan sztorit, ami hetekig tudja vinni a piacot. Mondjuk van egy EU válság. Megpróbálsz nagy időtávon egy jó ellenállási pontnál beszállni trendirányba. Talán ez a legegyszerűbb.
Mondjuk aki órabérben dolgozik, annak lehet nem is kéne tőzsdézni. Kiábrándító x nap munkát bebukni órák alatt
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 12:27   #120 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Az oké, hogy folyton rosszat kötöd, mert nem szelektálsz valszeg eléggé a tradek között, viszont hogy tudsz ilyen sokat elbukni minden nap??

Mármint arról beszélek, hogy miért van a számlád kitéve 100 pip risknek?!
14 párt figyelek, arra kapok egy nap összesen 10 jelzést órás cahrton, mindet elbukom 10 pip bukóban, meg is van a 100 pip.

Na jó, a max bukóm nem érte el a 100 pipet, de 70 fölött volt már, per nap.

Volt olyan napom is, mikor egyáltalán nem volt jelem, akkor nem is vettem fel pozíciót.

Néha érzem, hogy fegyelmezetlenül lépek be, de azok nélkül is masszív vesztőben lennék.
Pedig úgy érzem, ugyan úgy kötök, ahogy a demo periódus alatt.

Valahogy a stratégai, ami eddig kiválóan működött, valahogy "elromlott".

Idézet:
Mondjuk aki órabérben dolgozik, annak lehet nem is kéne tőzsdézni. Kiábrándító x nap munkát bebukni órák alatt
Mivel mikro lottal tradelek, annyira nem érvágás a dolog, inkább a tendencia és a pip mennyiség az elkeserítő.

Utoljára módosítva: Pilotfish által : 2014-01-30 12:29 Oka: túl sok a kötés :-D
Régi 2014-01-30, 12:39   #121 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.614
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem egy kicsit pihentetned kellene a témát. Ne akard görcsösen, hanem csak a partvonalról szemléld pár hétig az eseményeket. Én egy időben nem kötöttem, hanem csak végigrajzoltam az élő charton valós időben a kereskedési lépéseket. Itt nyitás, mert..... Itt részzárás mert... Itt stop módosítás, mert.... Itt ráépítés, mert.... Itt kilépés, mert....
Közben memorizáltam a chartot, és a stratégia lépéseit.
Nem a kötések mennyisége számít, és gyanítom nálad sem azzal van a gond, hanem azok minőségével, és a pszicho-val. Mivel nem tudom milyen időtávon, hogy kereskedsz, így sokkal többet nem tudok segíteni.
Szerintem kell egy kis pihi, és fejben össze kell rendezni a dolgokat. Ha már ennyi időt beleöltél, és tényleg a 0 körül billegsz, onnan már ne add fel!
Régi 2014-01-30, 13:08   #122 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
14 párt figyelek, arra kapok egy nap összesen 10 jelzést órás cahrton, mindet elbukom 10 pip bukóban, meg is van a 100 pip.

Na jó, a max bukóm nem érte el a 100 pipet, de 70 fölött volt már, per nap.

Volt olyan napom is, mikor egyáltalán nem volt jelem, akkor nem is vettem fel pozíciót.

Néha érzem, hogy fegyelmezetlenül lépek be, de azok nélkül is masszív vesztőben lennék.
Pedig úgy érzem, ugyan úgy kötök, ahogy a demo periódus alatt.

Valahogy a stratégai, ami eddig kiválóan működött, valahogy "elromlott".

Mivel mikro lottal tradelek, annyira nem érvágás a dolog, inkább a tendencia és a pip mennyiség az elkeserítő.
Szerintem nincs napi 10 jó kötés. És legtöbb kötést nem lehet megtenni 10 pip SL-al. Próbálj kevesebbet kötni és kicsit nagyobb SL-el. (20-25 pips)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 17:45   #123 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Néha nekem is megfordul(t) a fejemben, hogy minek nekem ez az egész? Baromi sok időt áldoztam rá, ehhez képest még csak fizettem érte. Egyszer hagytam is pihenni az agyamat 2-3 hónapig, de aztán megint nekimentem. Én is érzem, amit Misike, hogy járna valami vissza, hogy ki kellene most már venni is belőle valamit, de értem, hogy ez sajnos nem így működik.

Ha nem működik élesben a kereskedés, de demón igen, akkor az valószínűleg pszichológiai eredetű probléma. Mondjuk ha demón ment, aztán élesben nem, akkor változtatás nélkül visszamennék demóra. Ha ott sem működik, akkor a piac változott, és a stratégia nem jól működik a jelen körülmények között. Vagy változtatsz, hogy működjön, vagy kibekkeled, amíg újra működni fog. Csak a számla bírja addig

Én lassan eljutottam addig, hogy hiszek a rendszeremben, képes vagyok vele élesben is pénzt csinálni. Sosem volt még olyan, hogy élesben két hetet nyereséggel tudtam volna zárni, de most igen. (Ráadásul igencsak nehezített körülmények között, lásd a Dukascopy topicos hozzáaszólásaimat).
Van még mit csiszolni a rendszeren, ezt teszem folyamatosan. És van még hová erősödni pszichikailag, mert most is össze tud szorulni a gyomrom, mikor az ár nem jó felé megy, hiába tudom, hogy az egyes trédek kimenetele nem lényeges, ha hosszabb távon nyereség várható.

Én is azt mondanám, hogy ha eddig eljutottál, ne add fel. Én sem tettem, és lehet, hogy én is bukni fogok a végén, de legalább megpróbálom. Ez az esélyem arra, hogy kitörjek, hogy a saját magam ura lehessek. Vagy ha nem, akkor legalább egy kis extra pénzt csináljak.
Inkább pihenj egy kicsit, pár hetet vagy hónapot, aztán menj neki megint, sokkal nagyobb erővel. És megint. És megint. Ott a pénz, csak el kell venni!
Ha másoknak sikerül, akkor nekünk is sikerülhet, nem egy rakétatudomány ez a dolog.
Még ne add fel!
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 19:22   #124 (permalink)
Szenior tag

Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Aki fórumozgat az nem tradel. ennyi
Régi 2014-01-30, 19:31   #125 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

De ha megszegem ezt a szabályt, ugye nem fog megsemmisülni a világegyetem? Kár lenne érte....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 20:08   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nem, max. lemaradsz egy-két jó beszállóról, majd utána kötöd a bukót és jössz ide panaszkodni, hogy minuszos vagy

de inkább visszaszívom, mert nem akarok vitába bonyolódni mert az = fórumozgatás.
Régi 2014-01-30, 20:09   #127 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Andre Kostolany: "A tőzsdén keresett pénz fájdalompénz. Előbb jön a fájdalom, aztán a pénz"

Mindenki átesett ezen, aki nem adta fel. Emlékszem, hogy milyen lehetetlennek tűnt, hogy egy hetet nyereségesen zárjak. És micsoda boldogság volt, amikor először sikerült. Aztán ugyanez később egy hónappal. Meg van a dolgok menete és minden lépcsőn végig kell menni. Igen az is eredmény, ha már nullában tudod tartan! Vannak, akik már korábban feladták. Te már ideáig eljutottál. Igen sokan vannak, akik "nullásan" adják fel.
Szerintem egyébként baj van az arányokkal. Ha jól értem, akkor több év demo és csupán 500 éles kötés? Én kb fél év alatt kötök annyit. Elképzelhetőnek tartod, hogy valaki fél év forexezés után sikeres legyen? Én nem.
A demozás tized annyi tapasztalatot ad, úgyhogy azt én nem is számolnám.
Szóval lehet, hogy még 2000 éles kötés, de lehet, hogy még 5000 kötés, amíg stabil nyerő leszel. De biztos, hogy nem 500 után.

Szerintem, aki csak a pénzért csinálja, az sohasem lesz sikeres. Olyan mértékű fanatikusság, elhivatottság kell, amihez még egy olyan egyébként jelentős motivációs erő, mint a pénz is kevés.
Fura módon akkor jön a pénz (legalábbis nálam így volt) , amikor már szinte lemondasz róla és már csak azért csinálod tovább, mert akarod, szereted, élvezed csinálni, még, ha nullában is jössz ki. Aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy egyre tovább tudod tartani a nyerő pozit, egyre több napot, hetet, hónapot zársz nyerőben.

Meggyőződésem, hogy csak abból nem lesz nyerő tréder, aki előbb feladja, mint, hogy azzá váljon!
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 20:25   #128 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki fórumozgat az nem tradel. ennyi
Ezzel nagyon nem értek egyet. Persze, ha 1-5 percesen trédel valaki, akkor megértem.
Vagy, ha munkahelyen teszi ezt, akkor sem nézik jó szemmel. De egyébként miért ne férne bele.

Nem kell görcsösen állandóan a pozi fölött ülni és félni, reménykedni, attól függően, hogy éppen plusszban van, vagy mínuszban. Megvolt a belépő, stop, tp. A többit elintézi a piac (leszámítva a pozimenedzselés részét)
Én közben nézek más lehetőséget, aztán meg elemzéseket olvasok, és igen fórumozgatok is. Utóbbit főleg, mert kikapcsol és mert nagyon magányos dolog trédelni.
Közben rápillantok időnként a chartra és beavatkozok, ha úgy látom, de alapvetően hagyom, hogy tegye a dolgát.
Régi 2014-01-30, 20:40   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel nagyon nem értek egyet. Persze, ha 1-5 percesen trédel valaki, akkor megértem.
Vagy, ha munkahelyen teszi ezt, akkor sem nézik jó szemmel. De egyébként miért ne férne bele.

Nem kell görcsösen állandóan a pozi fölött ülni és félni, reménykedni, attól függően, hogy éppen plusszban van, vagy mínuszban. Megvolt a belépő, stop, tp. A többit elintézi a piac (leszámítva a pozimenedzselés részét)
Én közben nézek más lehetőséget, aztán meg elemzéseket olvasok, és igen fórumozgatok is. Utóbbit főleg, mert kikapcsol és mert nagyon magányos dolog trédelni.
Közben rápillantok időnként a chartra és beavatkozok, ha úgy látom, de alapvetően hagyom, hogy tegye a dolgát.
Én csak magamból indulok ki. Én akkor tapasztaltam a javulást először a tradingben, amikor elhagytam a fórumozást, égy -tudom, most sokan ledöbbennek- de a fészbukot is.. Ma már mindkettőre napi max. 5-10 percet szánok és kész..kicsit sokba került 2 évig , amikor itt irogattam, közbe meg lemaradtam egy jó kis mozgásról(istenem de hányszor volt te jó ég..) --lehet pont most is

Senkit nem akarok megbántani, de fészbuk , fórumok stb. legtöbbje kéz-a kézben jár, olyan értelemben, hogy full lehúzó emberek osztják az észt, rád ragasztják a minuszukat stb.. engem ez nagyon ki tud billenteni a tradingből.
És ez igaz akkor is, ha épp aznap H1-hez van kedvem... olvasok valami full lehúzó vagy épp ellenkezőleg pökhendi nagyarc hozzászólást(pedig elvileg a sikeres trader az szerény...) és máris kibillent a gondolkodásból, tele lesz vele az agyam és amig tudok visszazökkenni.
Régi 2014-01-30, 20:49   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

tessék...cad! no comment...
Régi 2014-01-30, 21:08   #131 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Uhh, elég szomorú ezt igy olvasni.

mégis mi alapján trédelsz hogy ennyire be vagy keseredve?
Régi 2014-01-30, 21:08   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Engem nem döbbentesz meg a facebookkal, mert én azt az 5-10 percet havonta szánom rá
Volt már, hogy faképnél hagytam a baráti társaságot, mert összeültünk 6-an, abból 4-en a telefonon nyomkodták az FB-t. Nem is értem, hogy akkor minek találkoztunk?
Vagy miről tudnak azok beszélgetni, akik mondjuk bár fél év után először találkoznak, de még azt is látták az fb-n, hogy mi volt a tegnapi vacsora.

Én mondjuk ebből a szempontból extra zakkant vagyok. Évekig nem vettem telefont például, mert azt mondtam, hogy ha valaki akar tőlem valamit, akkor jöjjön el hozzám. És én ugyanezt tettem másokkal is.

Ha Téged ennyire megvisel a fórumozás, akkor fogd fel mentális tréningnek
Régi 2014-01-30, 21:13   #133 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Érdekes, nekem ebéd után aludni is van időm, pedig daytradelek, meg van h közbe fut a pozícióm....

Kamionos: telefonomban nekem sincs 20 névnél több néha még a PIN-t is elfelejtem
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 21:18   #134 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na igen, azt már régebb óta levágtam, hogy kamionossal rokonlelkek vagyunk gondolkodásban, mert olvasom a hozzászólásaid. Én -minden túlzás nélkül-gyakorlatilag likvidáltam sznte a teljes baráti kört, hasonló okok miatt amit írsz! Azóta nem talizunk, helyette ők elvannak jól a kis fészbuk világukban és átgyűlölködik a napot, mindenkit utálva aki kitűz egy célt maga elé.
Szerintem sokan tudják miről beszélek, sokan átélték. Szerintem az nem is lehet sikeres, aki nem redukál, mert valljuk be, a baráti kör 99%-ától olyan szintű negatív energia érkezik, ami ellehetetleníti a sikert. Vagy az irigység vagy a lenézés..stb. Már rég megértettem Gekko mondatát, tarts kutyát ha barátot akarsz, de egyébként tényleg, jobb barát nem is kell!
Volt, hogy egy -később kiderült- álszent havert akartam tanítani én állat a tradingre, de közölte, hogy ő nem hisz a szerencsejátékokba, és hazament neten pokerezni meg warcraftozni.. azóta orrol rám és megvet...
Régi 2014-01-30, 21:20   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
tessék...cad! no comment...
Mindig jön másik lehetőség. A tőzsde holnap is itt lesz. Ennyi erővel 24 órában kellene trédelni...
Én simán kihagyok akár 1-2 napot is, ha mondjuk éppen nem vagyok jó passzban. Nem ezen múlik.

De véletlenül sem akarlak rábeszélni, hogy fórumozzál. Akik Téged idegesítenek, azok engem szórakoztatnak. Emiatt már megéri feljönni...legalábbis nekem.
Régi 2014-01-30, 21:39   #136 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Azt hittem a tőzsdések és a pókeresek jól megértik egymást Én ilyen körökben találtam barátokat... a régiek is megvannak még, csak az életszemléletünk már túlságosan eltér.... persze van aki így is megmaradt.

Tényleg kevés az olyan ember, aki emberileg is szerethető és mellette úgy sikeres, hogy nem a saját dicsfényével van elvakítva
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 21:45   #137 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
Misike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mélyen megtiszteltek kedves fórumozó társak, hogy válaszra méltattátok helyzetem!
Abban biztos vagyok, hogy görcsösen akarom a nyerőt. Lelkesedésem azt kell, hogy mondjam hihetetlen - magamhoz mérten. Közeli hozzátartozók ámulnak, hogy tudok szinte egész nap bambulni a monitorba. amikor időm engedi persze. nem kényszerből, szimpla élvezet. keresgélem, manuálisan tesztelgetem a stratégiákat, jegyzetelek. tágítom a látóterem, mindent elolvasok befogadok, hátha majd részét képezi valaminek majd egyszer az információ. aztán szépen lassan beszippantott. azon kaptam magam, hogy eltelt pár év, egyre többet foglalkozok ezzel, és ez nincs arányban az eredménnyel. nem pont az szomorít el, hogy most épp kicsit mínuszos a számla. Hanem, hogy talán rosszul választottam. Ezt az energiát másba is fektethettem volna. Akár szakmai (munkahelyről beszélek) fejlődésemben. Ezzel előrébb lennék anyagilag és megbecsülés szempontjából is. Nem mellesleg azt a munkát is szerettem. De a lelkesedés másfelé húzott ... Remélem átjön, hogy mi is a probléma a jelenlegi helyzettel. Azt még el kell mondanom, szeretem csinálni az elemzéseket, a trédelést, de csupán kiegészítésként képzeltem el életemben. Munka mellett! Egyesek szerint baj ha valaki órabérért dolgozik -többször olvastam már itt. Jelenleg azt teszem. Amúgy megnézném a fórumon hányan rajtam kívül ... Valahonnan el kell indulni. Nem a csillagokat céloztam meg ezzel a tőzsdei pályafutással, de ha elérem őket egyszer az sem lesz baj Megfogadom a tanácsot. Kisebb pihenő jön. Volt már ilyen. Próbáltam elhagyni teljesen is. Sikertelenül. Szenvedély ez már!
Köszönöm ismét a tapasztalatot, segítséget. Jó látni nem csak én vagyok néha mélyponton! Hitet és kitartást mindenkinek
Misike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 21:50   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Érdekes, nekem ebéd után aludni is van időm, pedig daytradelek, meg van h közbe fut a pozícióm....

Kamionos: telefonomban nekem sincs 20 névnél több néha még a PIN-t is elfelejtem
El sem tudom képzelni a napot egy fél óra szieszta nélkül ebéd után. Biztos előző életemben olasz voltam. A gond mindig az volt, hogy amikor dolgozni jártam, akkor ezt nem annyira tolerálták Pedig utána kétszer annyit csináltam mindig, mint más, aki csak imititálta addig is, hogy dolgozott...

Ma töltöttem fel a telefonom, mert 4 napja már le volt merülve. És ez elég gyakran megesik. Mondják is, hogy "mi történt, úgy eltűntél?" -Dehogy tűntem el...itthon voltam, ha tényleg kerestél volna.
Régi 2014-01-30, 22:00   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ja igen ez vicces tud lenni, amikor várja mindkét fél, hogy egyik a másikat keresse.. ) tipikusan a "láttam az utcán ,de nem köszönt..." esete
Régi 2014-01-30, 22:07   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Misike: Pontosan tudom, hogy miről beszélsz. Sokszor fel akartam én is adni. Valami mindig átlendített a holtponton. Talán csak szerencsém volt...nem tudom.

Én átéltem azt is, amikor szakmai tanulmányokba öltem az időt, hogy előrébb jussak a karrierben, de túl sokan kezdték félteni a munkájukat tőlem, úgyhogy lenyomtak a mélybe. Szóval a részemről köszi, de nem kérek többet belőle. (valójában sokat segítettek rajtam ezzel, mert megkönnyítették, hogy továbblépjek és ne egy agyongyötört karrierista legyek)

Itt csak rajtam múlik a siker. Ráadásul a legbiztosabb munka, ami csak létezik.
Régi 2014-01-30, 22:11   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szóval csak annyit akartam írni, hogy van fény az alagút végén!
Régi 2014-01-30, 22:13   #142 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szóval csak annyit akartam írni, hogy van fény az alagút végén!
csak ne a vonat legyen az, mint szokták mondani
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-30, 22:29   #143 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én is szoktam sziesztázni.Fél óra,és üde vagyok.
A mostani piac elég nehéz egyébként,bár nem hiszem hogy ez nagy vigasz.
Sok cég befuccsolt az elmúlt években.Tapasztalt traderek.
Lesz ettől könnyebb is.
Régi 2014-01-30, 22:55   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Elég sok olyan ismerős hagyott fel a kereskedéssel az utóbbi időben, akik már évek óta csinálták, de úgy érzik, hogy az elmúlt 1-2 évben a piac kihúzta alóluk a talajt. Volt, aki a HFT-ket okolja, mások meg a jegybankokat.
Régi 2014-01-31, 08:31   #145 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás "Addig barátom küzdj, mint egy oroszlán!"

Misikének, Pilotfishnek, minden struggling trader-nek, így magamnak is és mindenkinek aki szereti, küldöm ezt a számot. Sajnos klipp nincs hozzá, csak hallgassátok: http://www.youtube.com/watch?v=wEuRfDyVYBQ
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-31, 08:57   #146 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A piacon csak akkor lehet pénzt csinálni ha túljárunk mások eszén. Mivel mindenki erre törekszik, ezért fokozatosan a játékszabályok is megváltoznak. Először az nyer, akinek tapasztalata van, aztán az aki az új szabályokat írja. Aki nem adaptálódik, az pedig kihal, mint a dinoszauruszok
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-31, 08:58   #147 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Elég sok olyan ismerős hagyott fel a kereskedéssel az utóbbi időben, akik már évek óta csinálták, de úgy érzik, hogy az elmúlt 1-2 évben a piac kihúzta alóluk a talajt. Volt, aki a HFT-ket okolja, mások meg a jegybankokat.
és olyan van, aki saját magát okolja? gondolom se Ben Bernanke, se Jim Simons nem nyomott pisztolyt a homlokához és rabolta el a pénzét
ha meg vki nem érti meg az összefüggéseket, az nyilván lehúzza a rolót...
akinek eddig bonyolult volt (5 éves bikapiac!!!) a tőzsdézés, az ne most kezdjen bele
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-31, 09:22   #148 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Misikének, Pilotfishnek, minden struggling trader-nek, így magamnak is és mindenkinek aki szereti, küldöm ezt a számot. Sajnos klipp nincs hozzá, csak hallgassátok: http://www.youtube.com/watch?v=wEuRfDyVYBQ
YES!
Imádom ezt a számot, meg úgy az LB27-et általában!

Megfogadtam a tanácsodat és visszamentem demózni, amíg meg nem találom a homokot a gépezetben.

Ez a lehetőség föl sem merült bennem.
Régi 2014-01-31, 09:33   #149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
YES!
Imádom ezt a számot, meg úgy az LB27-et általában!

Megfogadtam a tanácsodat és visszamentem demózni, amíg meg nem találom a homokot a gépezetben.

Ez a lehetőség föl sem merült bennem.

na srácok, használjuk már az eszünket! Vagyunk itt páran akiknek azért megy a trédelés, és jópáran akik küzdenek a pipekért. Aztán van itt traders nite ahol meg ugy látom mindenféle kamuguru osztja az észt.

Én szívesen segítek bárkinek webcastozás online észosztás formájában. Szerintem van még jópár aki benne van. Come on!!!

Azt mindenesetre sérelmezem, hogy itt gyakorlatilag nincs piacelemzés... Alig látok rendesen kielemzett chartot, látok csucson eladott pozikat,de igazi massiv térképet a piacról, hogy hol vannak eladók, vevők azt nem helyete gridet meg mittomén miket.
Régi 2014-01-31, 09:53   #150 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Amúgy a piacnak van még egy érdekes sajátossága (ahogy megfigyeltem...)

Jó belépő csak ott van, ahol ordít h be kell lépni. Amikor csak csalogatja az embert, az meg a tuti bexopatás része. Ha nincs elég volume egyirányba, akkor az ár úgyis a stopok felé megy.

Néha viszont van olyan is az egész váratlanul megy sokat egyirányba (nagy meglepetés, sok bepróbálkozó ellentétes irányba...) Ilyenkor elgondolkozik az ember h mennyire fontos a nyerőket kitartani, a vesztőket meg hamar elvágni.

Mindenki másképp látja a piacot, de én előnyt abban látok h nagyon szelektív vagyok a belépésekkel és nagyon sokáig hagyom elfutni az árat.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:20 , a GMT +1 időzóna szerint.