Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Daytrade

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-01-05, 16:39   #1 (permalink)
Tag

Madi logója

Összes hozzászólás: 93
Hírnév szint: 9
Madi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás DT ügyletek nap végi elszámolása

Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki magyarázni az alábbi dolgot, ami ma történt a tőzsdei tranzakcióim elszámolását illetően?
(Az egyszerűség kedvéért a mennyiséghez mindenhova x-et írok, mivel az mindig ugyanannyi volt a tranzakciók során.)

MTELEKOM
2009.12.30-én vettem 722 Ft-ért x db-ot
2010.01.05-én ez történt:
- 10:27-kor eladtam 735 Ft-ért a teljes meglévő (x db) mennyiséget. (Normál eladás, LIFO)
- 10:52-kor ugyanazt a mennyiséget (x db) visszavettem 733 Ft-ért (DT vétel), majd
- 16:24-kor a teljes mennyiséget eladtam 739 Ft-os áron (DT eladás, LIFO), de záróáron még akkor
- 16:39-kor szintén vettem 738 Ft-os áron x db-ot (DT vétel).

Az eladási tranzakcióknál minden esetben LIFO készletpárosítás lett beállítva.

A fentiek alapján nálam x db 738 Ft-on vásárolt MTELEKOM részvénynek kellene lennie, illetve az alábbiaknak kell(ene) a nyereséglistámon szerepelnie:

beszerzési ár / eladási ár
722 Ft / 735 Ft
733 Ft / 739 Ft

Ezzel szemben a tőzsdei zárást követően a nyerséglistámon a 738 Ft-os vételi árfolyammal lett párosítva a 739 Ft-os eladási árfolyam és a meglévő MTELEKOM részévények 733 Ft-os bekerülési áron szerepelnek a portfóliómban.

Azt értem, hogy ha a LIFO helyett a FIFO-t használtam volna az utolsó eladási tranzakciónál, akkor 100%, hogy a 733-as áron vásárolthoz párosította volna a rendszer, de a LIFO beállításakor nem terveztem, hogy még aznap veszek ismét és egyébként is furcsának találom, hogy egy long pozíció zárást (eladást) egy későbbi újabb long pozíció nyitással (vásárlást) párosít a rendszer.

Már nem először találkozok ezzel a - számomra furcsa - jelenséggel a zárást követően (nap közben minden "rendesen" jelenik meg), ezért remélem most tud valaki segíteni nekem, hogy most én csinálok rosszul valamit vagy a tőzsdei rendszer párosítja rosszul a tranzakciókat. (kicsit bosszantó is, mert így kevesebb nyereség lett ma számomra jóváírva, így holnap kisebb pénzből nyithatok pozíciót... )

Előre is köszönöm a válaszokat!

Profitban gazdag napokat mindenkinek!
Régi 2010-01-05, 18:08   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Madi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki magyarázni az alábbi dolgot, ami ma történt a tőzsdei tranzakcióim elszámolását illetően?
(Az egyszerűség kedvéért a mennyiséghez mindenhova x-et írok, mivel az mindig ugyanannyi volt a tranzakciók során.)

MTELEKOM
2009.12.30-én vettem 722 Ft-ért x db-ot
2010.01.05-én ez történt:
- 10:27-kor eladtam 735 Ft-ért a teljes meglévő (x db) mennyiséget. (Normál eladás, LIFO)
- 10:52-kor ugyanazt a mennyiséget (x db) visszavettem 733 Ft-ért (DT vétel), majd
- 16:24-kor a teljes mennyiséget eladtam 739 Ft-os áron (DT eladás, LIFO), de záróáron még akkor
- 16:39-kor szintén vettem 738 Ft-os áron x db-ot (DT vétel).

Az eladási tranzakcióknál minden esetben LIFO készletpárosítás lett beállítva.

A fentiek alapján nálam x db 738 Ft-on vásárolt MTELEKOM részvénynek kellene lennie, illetve az alábbiaknak kell(ene) a nyereséglistámon szerepelnie:

beszerzési ár / eladási ár
722 Ft / 735 Ft
733 Ft / 739 Ft

Ezzel szemben a tőzsdei zárást követően a nyerséglistámon a 738 Ft-os vételi árfolyammal lett párosítva a 739 Ft-os eladási árfolyam és a meglévő MTELEKOM részévények 733 Ft-os bekerülési áron szerepelnek a portfóliómban.

Azt értem, hogy ha a LIFO helyett a FIFO-t használtam volna az utolsó eladási tranzakciónál, akkor 100%, hogy a 733-as áron vásárolthoz párosította volna a rendszer, de a LIFO beállításakor nem terveztem, hogy még aznap veszek ismét és egyébként is furcsának találom, hogy egy long pozíció zárást (eladást) egy későbbi újabb long pozíció nyitással (vásárlást) párosít a rendszer.

Már nem először találkozok ezzel a - számomra furcsa - jelenséggel a zárást követően (nap közben minden "rendesen" jelenik meg), ezért remélem most tud valaki segíteni nekem, hogy most én csinálok rosszul valamit vagy a tőzsdei rendszer párosítja rosszul a tranzakciókat. (kicsit bosszantó is, mert így kevesebb nyereség lett ma számomra jóváírva, így holnap kisebb pénzből nyithatok pozíciót... )

Előre is köszönöm a válaszokat!

Profitban gazdag napokat mindenkinek!
Mivel az elszámolás tudtommal a magyar piacon T+3 kicsit várj még!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Válaszol

Címkék
Daytrade, elszámolás, FIFO, LIFO

« - | Dax - daytrade »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:45 , a GMT +1 időzóna szerint.