Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-28, 14:58   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 4
JhonLocke a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mikor szálljunk ki?

Azt olvastam, hogy a jó spekulánst nem arról lehet felismerni mikor száll be, hanem, hogy tudja-e mikor kell kiszállni a lehető legnagyobb profittal.
Az oldalon készült felmérés alapján itt a fórumozók 8%-a isteninek és ha jól emlékszem 7% profinak tartja magát. Ti akik ebbe a két rétegbe vagytok, mi/mik alapján zártok nyereséges pozíciót?
JhonLocke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-28, 21:18   #2 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Én általában H1-en kereskedem, M30-on és H4-en. Annyiból áll a stratégia, hogy ha pl H1-en vagyok, akkor nézem a H4 trendjét és összevetem a H1 Macdjével, hogy támogatja e. Közben többször rá nézek az M5re és M15-re is, hogy mennyire mennek szembe a H1es trendel amibe beszálltam. Ezen kívül imt ajánlott nézni? Amikor H1el kereskedem akkor kulcsfontosságú a H4 trendje ehhez, mit mondotok?
Hirdetések
Régi 2014-04-28, 22:49   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
JhonLocke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én általában H1-en kereskedem, M30-on és H4-en. Annyiból áll a stratégia, hogy ha pl H1-en vagyok, akkor nézem a H4 trendjét és összevetem a H1 Macdjével, hogy támogatja e. Közben többször rá nézek az M5re és M15-re is, hogy mennyire mennek szembe a H1es trendel amibe beszálltam. Ezen kívül imt ajánlott nézni? Amikor H1el kereskedem akkor kulcsfontosságú a H4 trendje ehhez, mit mondotok?
az a MACD nem igazán használható, sajna, de gndolom erre lassan te is rájössz. Gyertyázol?
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-29, 13:15   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az a MACD nem igazán használható, sajna, de gndolom erre lassan te is rájössz. Gyertyázol?
a Macd mt4-en tényleg nem használható, de az ipades Macdam igen, azt szoktam nézni és úgy kereskedek. Nem negyon nézek gyertyát, az idősíkok összehangolt változásakor szoktam belépni és elsősorban mindig azt nézem, hogy a felettes idő sík igazolja e amit az alárendelt mutat. Aztán mégegyszer mondom, kivárom, hogy M15 is arra forduljon és kötök. Ilyen helyzet ritkán van és biztosan ismertek hatékonyabb megoldást. A kiszállást is ezzel a stratégiával intéztem eddig, de nem eléggé stressz mentes továbbra sem. Akinek itt 10ből 8-9 kötése és kiszállása sikeres az hogyan csinálja? Csak a stratégiájának főbb, kulcs pontjait is elég, ha elmondja. Nagy segítség lenne minden kezdőnek és haladónak egyaránt!
Régi 2014-04-30, 15:33   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Akinek itt 10ből 8-9 kötése és kiszállása sikeres az hogyan csinálja?
Kisebb TP, nagyobb Stop...
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-30, 20:18   #6 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kisebb TP, nagyobb Stop...
Hmm...Mit mond az aki hasonlóan sikerees, mint kamionos és 10 kötésből 8at 9et profittal zár? Hogy megy végbe a folyamat ami rendszeres sikerrel végződik?
Milyen indikátorra/iindikátorokra támaszkodtok, milyen mértékben bízzátok rá magatokat az indikátoraitokra. Van akinek elég az indikátorban bíznia amit használ, hogy ilyen jó eredményei legyenek?
Régi 2014-05-01, 05:34   #7 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hmm...Mit mond az aki hasonlóan sikerees, mint kamionos és 10 kötésből 8at 9et profittal zár? Hogy megy végbe a folyamat ami rendszeres sikerrel végződik?
Milyen indikátorra/iindikátorokra támaszkodtok, milyen mértékben bízzátok rá magatokat az indikátoraitokra. Van akinek elég az indikátorban bíznia amit használ, hogy ilyen jó eredményei legyenek?
amikor a sztochasztic és a macd metszi egymást es a a CTI divegencia pozitivba megy at akkor a mozgoatlagra huzott trendvonal meredeksege es az ar pivotjainak aránya amit figyelni kell, de erdmes backtesztelni HFT adatokon kis spreaddel, es nagyon gyors brokeri vegrehajtassal hirek utani 3. vagy 4. gyertya után.
hidd el ezt 8 éve nyomom azota volt 7689 nyitasom es a myfxbookomban is latható hogy csak 4x volt vesztes pozim, egyszer amikor ellett a riska, egyszer amikor nem voltam ott meg egyzser amikor veletlenül melléklikkeltettem a fapturbo-III/ beta verziojan a paraméterekkel mert az mt4- en akkor meg a brokernél nem lehetett beállítani, hogy ecn/stp vagy hogy inkább zerospred no loss alwayswin Dr. andras legyen a grides stoploss.

vágod mokusvirág?
Régi 2014-05-01, 05:56   #8 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
amikor a sztochasztic és a macd metszi egymást es a a CTI divegencia pozitivba megy at akkor a mozgoatlagra huzott trendvonal meredeksege es az ar pivotjainak aránya amit figyelni kell, de erdmes backtesztelni HFT adatokon kis spreaddel, es nagyon gyors brokeri vegrehajtassal hirek utani 3. vagy 4. gyertya után.
hidd el ezt 8 éve nyomom azota volt 7689 nyitasom es a myfxbookomban is latható hogy csak 4x volt vesztes pozim, egyszer amikor ellett a riska, egyszer amikor nem voltam ott meg egyzser amikor veletlenül melléklikkeltettem a fapturbo-III/ beta verziojan a paraméterekkel mert az mt4- en akkor meg a brokernél nem lehetett beállítani, hogy ecn/stp vagy hogy inkább zerospred no loss alwayswin Dr. andras legyen a grides stoploss.

vágod mokusvirág?
Azert a lenyeget ne hagyd ki, volt ott meg nehany villa es kanal is.
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-01, 06:01   #9 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

ez kimaradt az elobb
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-01, 06:31   #10 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem jó irányból közelítesz. Az ár mozgását kell kereskedni, nem az indikátorok jelzéseit. Ettől még használhatsz indikátort megerősítésre, de ne az indikátor jelzése legyen a mérvadó, hanem az ár mozgása.
A kilépés leginkább attól fog függni, hogy a lebegő nyereségedből mennyit vagy hajlandó visszaengedni. Mert ahogy a nagy tőzsdeguru is mondta: "A tőzsdén a 4 soha nem 2+2, hanem 5-1"
Régi 2014-05-01, 06:35   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nem akartam ilyen advanced dolgokba belemenni, n dimenzios terekben a quantumelmélet és a hurelmélet nehezen emészthető átlagemberek számára akik még a sajat nevüket sem tudják helyesen leirni es azt hiszik hogy ha nézem az árat abból megtudom hogy merre megy... olyan ez mint a vicc ahol Rocco, a farkas megkérdezi az erdőben sétáló kislányt, hogy:

- szia kislány! Hogy hívnak? Mit viszel? Hova mész?
- Esztergomba!
Régi 2014-05-01, 06:48   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

na de komolyra fordítva a szót és gunyolodás és köcsögölési nélkül ( nehéz lesz, de megpróbálom),

olyan valami kell ami időben jelez és előre jelez és a jelzése után még van bőven lehetőség, hogy belépjek, ad egy szintet ahova nyugodtan be tudom helyezni a stoppomat és mivel ez az egész az árfolyamváltozásról szól még előre látom hogy kb mi lesz az irány kb meddig és kb mikorra.

leszögezhetjük, hogy ezek a dolgok amik kellenek egy akármilyen indikátorhoz, mintához.. bármihez? ebben egyetértünk?

p.s.: és persze mindez magában foglalja, hogy ennél kevesebb info esetén nem érdemes belépni/ kilépni/ ...
Régi 2014-05-05, 09:48   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert ahogy a nagy tőzsdeguru is mondta: "A tőzsdén a 4 soha nem 2+2, hanem 5-1"
Ez tetszik!
Eszembe jut róla a Jó Könyvelő/Rossz Könyvelő teszt:

Mennyi 2 + 2 ?
Rossz Könyvelő: 4.
Jó Könyvelő: Mennyi legyen?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-05, 16:37   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

[QUOTEA kilépés leginkább attól fog függni, hogy a lebegő nyereségedből mennyit vagy hajlandó visszaengedni. Mert ahogy a nagy tőzsdeguru is mondta: "A tőzsdén a 4 soha nem 2+2, hanem 5-1"][/QUOTE]

Hát ebből az aspektusból még nem is gondoltam rá. De nem rossz.
Eredetileg Kostolany azt értette alatta, hogy ha van egy elképzelésed, akkor először minden másképp fog alakulni, mint gondoltad és aztán az lesz, amit kigondoltál. Ezt csak annak írom, aki nem olvasta a könyveit...
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
deviza, spekuláns, stratégia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Mikor érdemes tőkeáttéten gondolkozni? harzol Tőkeáttét 86 2012-11-01 13:54
mikor kell részvényket venni? dragoner Kezdőknek 7 2011-01-14 20:33

A pontos idő 21:40 , a GMT +1 időzóna szerint.