Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-07-23, 18:42   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 267
Hírnév szint: 5
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Közös kereskedés

Hallott valaki ilyen kezdeményezésről, ahol több trader összefog és közösen kereskednek? Sajna nekem is ez az egyik problémám, hogy nincs annyi időm, energiám, amit bele kellene tenni. Én is járható útnak tartanám a "közös" tradeléssel csökkenteni az idő és energiaigényt, és lehetőleg a kockázatot.

Ha vannak lelkes jelentkezők, én szívesen összeszervezném a csapatot.
Aztán persze ki kell dolgozni, hogy elvileg és gyakorlatilag hogyan lehet ezt megvalósítani.

ui:
Csak az ötletelés kedvéért megjegyezném, hogy saját részre is jó lenne, de ha sikerülne összehozni, csak én ismerek 2-3 olyan üzletembert, aki lelkes lenne komoly pénzt rátenni, hogy nagy dolog legyen belőle, mások számára is elérhető formában.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-23, 19:50   #2 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hallott valaki ilyen kezdeményezésről, ahol több trader összefog és közösen kereskednek? Sajna nekem is ez az egyik problémám, hogy nincs annyi időm, energiám, amit bele kellene tenni. Én is járható útnak tartanám a "közös" tradeléssel csökkenteni az idő és energiaigényt, és lehetőleg a kockázatot.

Ha vannak lelkes jelentkezők, én szívesen összeszervezném a csapatot.
Aztán persze ki kell dolgozni, hogy elvileg és gyakorlatilag hogyan lehet ezt megvalósítani.

ui:
Csak az ötletelés kedvéért megjegyezném, hogy saját részre is jó lenne, de ha sikerülne összehozni, csak én ismerek 2-3 olyan üzletembert, aki lelkes lenne komoly pénzt rátenni, hogy nagy dolog legyen belőle, mások számára is elérhető formában.
Sehogy
Esetleg kereskedhetsz a barátoddal, amig le nem szeditek egymás fejét.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-07-23, 23:25   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

2-3 "üzletember" aki ebbe tenne pénzt?
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 06:52   #4 (permalink)
Szenior tag

safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sehogy
Esetleg kereskedhetsz a barátoddal, amig le nem szeditek egymás fejét.
Ezt csak így gondolod, vagy személyes tapasztalat?
Régi 2016-07-24, 06:54   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2-3 "üzletember" aki ebbe tenne pénzt?
2-3 van, aki már mondta.
Valószínűleg több van, aki tenne bele pénzt, ha mutatnának neki jó eredményt.
Régi 2016-07-24, 07:04   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Senkit sem akarokmegbántani, de meg kell mondjam, hogy a fórum olvasásának egyik oka részemről az, hogy minél többet olvasom, anál nagyobb meggyőződésem, hogyha sikerül valami értelmeset összehozni, akkor egy konkurenciamentes hatalmas piac vár rám nyitott karokkal...
Régi 2016-07-24, 07:39   #7 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem szokott működni.
Azok keresnek ilyen csoportokat, akiknek még nincs saját, eredményes rendszerük. Módszereket keresnek, ötleteket keresnek, megerősítést vagy tippeket várnak. Amint meglesz a saját, egyedi módszered, nem fog érdekelni, hogyan és mit csinálnak mások.

Közös kereskedés?
Kinek a nevén van a számla? Hogyan osztják a nyereséget, sikerdíjat? Hogyan másolják a kötéseket? Hogyan számolnak el a „befektetőkkel”? stb-stb. Ezekből folyton csak problémák meg viták vannak-lesznek. Közös lónak túros a háta…

Az egyik legnagyobb gond a közös kereskedésben, amibe én is beleszaladtam, az a figyelem megosztása. Kis idősíkon kereskedve, csak és kizárólag a chartra összpontosítva jönnek az eredmények. Ha megosztom a figyelmem, beszélgetek másokkal, küldözgetek képet, azt lesem mit csinálnak a többiek, legtöbbször elmegy a lehetőség az orrom előtt úgy, hogy időben tudnék gombot nyomni. Nem hogy előnyöm, de sokkal inkább hátrányom származik az egészből.
Régi 2016-07-24, 08:25   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem szokott működni.
Azok keresnek ilyen csoportokat, akiknek még nincs saját, eredményes rendszerük. Módszereket keresnek, ötleteket keresnek, megerősítést vagy tippeket várnak. Amint meglesz a saját, egyedi módszered, nem fog érdekelni, hogyan és mit csinálnak mások.

Közös kereskedés?
Kinek a nevén van a számla? Hogyan osztják a nyereséget, sikerdíjat? Hogyan másolják a kötéseket? Hogyan számolnak el a „befektetőkkel”? stb-stb. Ezekből folyton csak problémák meg viták vannak-lesznek. Közös lónak túros a háta…

Az egyik legnagyobb gond a közös kereskedésben, amibe én is beleszaladtam, az a figyelem megosztása. Kis idősíkon kereskedve, csak és kizárólag a chartra összpontosítva jönnek az eredmények. Ha megosztom a figyelmem, beszélgetek másokkal, küldözgetek képet, azt lesem mit csinálnak a többiek, legtöbbször elmegy a lehetőség az orrom előtt úgy, hogy időben tudnék gombot nyomni. Nem hogy előnyöm, de sokkal inkább hátrányom származik az egészből.
Teljesen egyetértek Forex Klubbal és tapasztalatból is mondtam.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 08:57   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem szokott működni.
Azok keresnek ilyen csoportokat, akiknek még nincs saját, eredményes rendszerük.
Köszönöm a válaszod. Picit félreértetted a javaslatot.
A "közös kereskedés" nem azt jelentené, hogy együtt, ugyanazt. Mindenki saját startégiáját kereskedné.

Amúgy ezt a választ már láttam 1000* a fórumon, és nem tartom túl konstruktívnak. "Az keres csoportot, akinek nincs saját eredménye. Az oktat, akinek nincs saját eredménye." stb.

Pl. Megnéztem a weblapod. Látom oktatással is foglalkozol, és hogy minőségi, amit csinálsz.

Nem az volt az első gondolatom, hogy "na ennek sincs normális saját eredménye, hogy oktatással kell foglalkoznia", hanem hogy "végre egy komoly ember, majd később jobban megnézem a dologait. Lehet érdemes lenne vele együttműködni".

Utoljára módosítva: safe által : 2016-07-24 09:00 Oka: lemaradt egy karakter
Régi 2016-07-24, 09:05   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Közös kereskedés?
Kinek a nevén van a számla? Hogyan osztják a nyereséget, sikerdíjat? Hogyan másolják a kötéseket?
Hát ebbe a válaszba 2 percet raktam bele. Először emebrek kellenek. A rendszert meg lehet oldani.

Pl: Nem skalper stratégiával kereskedő x embernek van hozzáférése ugyanahoz a demo vagy élő számlához, majd annak a számlának a kötéseit aki akarja, amekkorában akarja átmásolja a saját számlájára egy trade copy programmal.

A befektetőkkel való elszámolás sem túl atomfizika, de mindent a maga idejében

Először is várlak téged, a tradejeiddel, aztán majd ha van egy csapat, meg akár még eredmények is, ígérem meg lesz oldva az összes többi kérdés is.
Régi 2016-07-24, 10:42   #11 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
hogyha sikerül valami értelmeset összehozni, akkor egy konkurenciamentes hatalmas piac vár rám nyitott karokkal...
Egyáltalán nem új az ötlet.
Ha pedig sikerül valami értelmeset összehozni, akkor majd túl sok értetlenkedő, irigy, stb. emberrel is találkozol. De sok sikert.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 11:43   #12 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én már annyi átverést láttam, hogy senkinek nem hiszek el semmit.
Eddig mindről az derült ki, hogy vagy kamu, vagy nem fizetnek. Legutóbb lásd pl. shortosgyula esetét, ahol a az éles (barna emberes) számláról derült ki, hogy demó volt az egész. Szerencsére nem öltem bele sok időt. Pedig még ez tűnt a leghihetőbbnek az összes eddigi közül.

Nem kívánok senkivel együtt dolgozni.
Ha erre valaha is sor fog kerülni, akkor pedig megválogatom kivel. Én szabom majd a feltételeket, nem vállalok magamra teljesítménykényszert, és én fogom eldönteni, hogy mikor kapcsolom le a kedves "befektetőt" ha esetleg elfelejt fizetni.
Régi 2016-07-24, 12:08   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 2
xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hallott valaki ilyen kezdeményezésről, ahol több trader összefog és közösen kereskednek? Sajna nekem is ez az egyik problémám, hogy nincs annyi időm, energiám, amit bele kellene tenni.
bocsi, de ha nincs időd és energiád, akkor hagyd abba a tőzsdét. a közös kereskedés az esetek nagy részében halálra van ítélve.
egy közösségben is a traderek 90%-a veszteséges. most az lenne különbség, hogy nem egyedül, hanem közösen veszítenétek el a pénzt.
hiába akartok bármit felépíteni, ha a tagok nagy része veszteséges. + csak nagyobb teher is. ForexKlub-nak van igaza.
xyz123 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 13:32   #14 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

B.Z. tárt karokkal vár Téged és talán a befektetőid pénzét is
http://ussbforex.com/
Régi 2016-07-24, 17:23   #15 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 224
Hírnév szint: 7
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
.... csak én ismerek 2-3 olyan üzletembert, aki lelkes lenne komoly pénzt rátenni, hogy nagy dolog legyen belőle, mások számára is elérhető formában.

Betét gyűjtés? Pénzügyi és bróker stb szolgáltatás?
Ezek nem engedély kötelesek? Mr Matolcsy engedi ezt Neked?

Én profitos vok 6 éves szinten. Ha összeállnék Veled és az üzletembereiddel, Ti mit adnátok? Még több pézet? Én tudom azt, hogyan kell hosszú (nagyon hosszú) távon profitosnak lenni. Ti mit tudtok? Ti tudnátok, hogy egy 9 (kilenc) számjegyű HUF számlával mit kell csinálni? Egyenlő partnerek tudnátok lenni egy ilyen társulatban?
Mindeközben Te más elfoglaltságaid miatt nem érsz rá a PIAC-cal foglalkozni. Ami számomra teljesen értelmezhetetlen, mert ha itt beleteszed az energiádat, az erődet, a kis pézecskédet, s türelmes és kitartó vagy, akkor a profit a csillagos ég. E helyett Te (kényszerből?) bulcsizol valahol alkalmazottként jó esetben pár 100k huf-ért. A két altern nem összehasonlítható. De látnod kell, ha itt nem teszed oda magadat 100asan, akkor a PIAC eltapos...

Egy páran már kinyilvánították kétségeiket. Egyetértek Velük. De, ha most azt mondanám, hogy OK, csináljuk! Mit mondanál? Hogyan kezdjük?

Mondj valami okosat és törvényeset! Beszélgessünk!
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 17:30   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyáltalán nem új az ötlet.
Ha pedig sikerül valami értelmeset összehozni, akkor majd túl sok értetlenkedő, irigy, stb. emberrel is találkozol. De sok sikert.
Emiatt nem izgoluk annyira. Ahogy egy kedvenc ismerősöm fogalmazott: "Több 10 milliárd forint vár befektetési lehetőségre, mint ahány jó kereskedési rendszer van. E miatt ne izgulj. Ők fognak megtalálni téged".

Utoljára módosítva: safe által : 2016-07-24 17:38 Oka: elírás
Régi 2016-07-24, 17:45   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
xyz123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
bocsi, de ha nincs időd és energiád, akkor hagyd abba a tőzsdét.
Van , csak hatékonyabban szeretném kihasználni.

Idézet:
a közös kereskedés az esetek nagy részében halálra van ítélve.
egy közösségben is a traderek 90%-a veszteséges. most az lenne különbség, hogy nem egyedül, hanem közösen veszítenétek el a pénzt.
hiába akartok bármit felépíteni, ha a tagok nagy része veszteséges.
Egyetértek. Természetesen fel kellene mutatni egy profitos kötéslistát azoknak, akik részt akarnak benne venni. Hogy ez 2 hónap, vagy 2 év, vagy 1000 trade lenne, azt majd el kell dönteni.

Idézet:
+ csak nagyobb teher is.
Na ebben viszont nem értek egyet. Ha így lenne, akkor nagy cégek nem alkalmaznának 1000 tradert, hanem csak a legjobbra koncentrálnának. De értik, hogy így csökkenteni tudják a kockázatuk.
Régi 2016-07-24, 18:11   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ambrika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy páran már kinyilvánították kétségeiket. Egyetértek Velük. De, ha most azt mondanám, hogy OK, csináljuk! Mit mondanál? Hogyan kezdjük?

Mondj valami okosat és törvényeset! Beszélgessünk!
Már írtam javaslatot. De kb ennyi:
A közös kereskedéshez kellene:
1, Több trader (profitos kötéslistával)
2, Nem skalper stratégiával kereskedő tradereknek van hozzáférésük ugyanahoz a demo vagy élő számlához, majd annak a számlának a kötéseit aki akarja, amekkorában akarja átmásolja a saját számlájára egy trade copy programmal.
3, Ha sikeres a rendszer, akkor ki kell dolgozni, hogyan lehet mások számára elérhetővé tenni.

De ez a sorrend. 1 nélkül nincs értelme a 2,3-nak. 1,2 nélkül nincs értelme a 3 -nak.
Régi 2016-07-24, 19:06   #19 (permalink)
Szenior tag

xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.xyz123 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
B.Z. tárt karokkal vár Téged és talán a befektetőid pénzét is
http://ussbforex.com/
már neki se megy a közös kereskedés. elvileg hamarosan ingyen elérhetővé válik az egész ussb tananyag.
Régi 2016-07-24, 19:08   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyetértek. Természetesen fel kellene mutatni egy profitos kötéslistát azoknak, akik részt akarnak benne venni. Hogy ez 2 hónap, vagy 2 év, vagy 1000 trade lenne, azt majd el kell dönteni.
egy nyereséges trader, miért akarna csatlakozni egy közös kereskedésbe? ő megvan egyedül. jól érzi magát.
Régi 2016-07-24, 19:22   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
egy nyereséges trader, miért akarna csatlakozni egy közös kereskedésbe? ő megvan egyedül. jól érzi magát.
Ha nem haragszol, mint szenior tagnak, nem válaszolnék erre a kérdésre. Gondolkozz légyszi egy picit rajta, és ha van kedved, akár be is írhatsz ide 5 jó választ a kérdésedre.

Továbbá meg kell mondjam, hogy lusta ember vagyok. Ha van itt néhány zseni forexes kereskedő, akinek jutalék ellenében lehet másolni a kötéseit, én lelkes vagyok rá. Várom a jelentkezését nyilvánosan, vagy akár privátban is.

Emellett persze már leírtam párszor, hogy miért tartanám előnyösnek a közös kereskedést is.
Régi 2016-07-24, 20:07   #22 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
Hírnév szint: 8
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez nem tudom jó lesz-e neked?
http://www.codesidetrading.com/
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 20:31   #23 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Haha, no, ha már belinkeltétek, írok róla.

Szóval ez egy iroda, ahol összejárunk trédelni, mindenki a saját számláján.

Ha van kedved, nézz be ide, jó móka, nekem mindenképp megéri, mert trédről nem tudok sokakkal beszélni, meg rengeteg tapasztalatot ad. Van közös számla is amúgy.

Viszont, mi páran tervezünk egy prop shop céget létrehozni. Lehet, nem lesz az egészből semmi, de én látok esélyt arra, hogy páran összehozzunk egy ilyen céget itthon. Most amúgy sincs Magyarországon. Ja, igen, és csak nyereséges traderek fogjuk most megalapozni, aztán ha beválik a rendszer, kilépünk a fényre

Tőke van, lehetőség van, kapcsolat van, sikeres traderek vannak. A kérdés, így együtt is fog-e menni. Mindannyian jó barátaim az illetők, ha ezt sikerül összehoznunk, az valami hihetetlen siker lenne számomra.

Nagyon durva kedvezményeket lehet elérni így a brókereknél, tőzsdéknél, bankoknál, és szerencsére mindenki más piacokon trédel.

Ja, és átbaszás nálunk nem játszik.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 20:31   #24 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
már neki se megy a közös kereskedés. elvileg hamarosan ingyen elérhetővé válik az egész ussb tananyag.
Szerintem van az a pénz amiért menne
Régi 2016-07-24, 20:35   #25 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
ambrika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

....

Én profitos vok 6 éves szinten.

.....

Bakker Ambrika, 6év nagy idő, de Neked lehet mindössze volt egy longod, egy shortod és most talán még mindig benne ülsz egy longban kb ezer darabban

Apropó, mennyi kötést bír el egy meta??, mert még mindig azon töröm az agyam, hogy egy arabnál majd év vége előtt szelektálok csak a selejtekből......
Régi 2016-07-24, 20:51   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Eddig mindről az derült ki, hogy vagy kamu, vagy nem fizetnek. Legutóbb lásd pl. shortosgyula esetét, ahol a az éles (barna emberes) számláról derült ki, hogy demó volt az egész. Szerencsére nem öltem bele sok időt. Pedig még ez tűnt a leghihetőbbnek az összes eddigi közül.
Nem Demó, csak MM számla.

Mint kb a brokerek 99 % -nál az összes számla.

Héczei Szabolcsot azért mindenki kerülje el jó messziről, az utolsó pillanatig azzal etetett milyen likviditásszolgáltatókhoz osztották el a pozijaimat. (jelenleg a tricomfx-nél rontja a levegőt.)
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 21:00   #27 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 224
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Bakker Ambrika, 6év nagy idő, de Neked lehet mindössze volt egy longod, egy shortod és most talán még mindig benne ülsz egy longban kb ezer darabban

.....
Ez komoly? 1 long, 1 short 6 év alatt?
Mi van ma? Jul vége?
Ebben az évben eddig a p/l +83%. Ez nehezen jött volna össze az írtaddal. A további akadékoskodást megelőzve: a floating ebben a pillanatban -9%, de ez időszakonként felmegy erős +ba is.
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-24, 22:53   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Haha, no, ha már belinkeltétek, írok róla.
Üdítőleg hat a pozitív hozzáállás. Sok sikert kívánok a kezdeményezéshez
és a cégalapításhoz.
Régi 2016-07-25, 09:07   #29 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönjük szépen!

Ha Buda felé jársz, ugorj be hozzánk
Régi 2016-07-26, 09:35   #30 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Safe leírom, hogy én hogyan értelmeztem az ötleted, aztán ha tévedek kijavítasz:

Nem tudsz profitosan kereskedni, vagy nincs időd rá, vagy mert nem tudtad/akartad megtanulni, és már eléggé szégyelled a társasági köreidben, hogy bukdácsolsz a piacon, ezért bizonyos összeg fejében szeretnél követni profitos tardert, hogy végre a nyertes oldalon állhass. Egy nyertes tradernek ajánlhatsz akármennyit,(ezen a fórumon sokat senki nem fog..), mert ő nem alamizsnára pályázik, hanem a te elbukni való pénzedre...Neki az a jó ha te bukdácsolsz még pár évig. Minek foglalkozna szignál megosztással? Én így látom.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-27, 05:02   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Safe leírom, hogy én hogyan értelmeztem az ötleted, aztán ha tévedek kijavítasz:
Légyszi olvasd végig a bejegyzéseket, és akkor majd látod, hogy mire gondoltam. Köszi.
Régi 2016-07-27, 07:59   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Légyszi olvasd végig a bejegyzéseket, és akkor majd látod, hogy mire gondoltam. Köszi.
Nincs mit visszaolvassak, itt a lényeg:

"Továbbá meg kell mondjam, hogy lusta ember vagyok. Ha van itt néhány zseni forexes kereskedő, akinek jutalék ellenében lehet másolni a kötéseit, én lelkes vagyok rá. Várom a jelentkezését nyilvánosan, vagy akár privátban is."
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-27, 08:12   #33 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

xxxxxxxxxxxx

Viszont, mi páran tervezünk egy prop shop céget létrehozni. Lehet, nem lesz az egészből semmi, de én látok esélyt arra, hogy páran összehozzunk egy ilyen céget itthon. Most amúgy sincs Magyarországon. Ja, igen, és csak nyereséges traderek fogjuk most megalapozni, aztán ha beválik a rendszer, kilépünk a fényre

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ezt csak neked írom: Van ilyen.
De ennél tovább nem rontom a bussssinesed.

A többieknek: ez így leírva jobbnak tűnik, ezért is kérném a privát felesleges askok mellőzését, meg amúgy is betelt
Régi 2016-07-27, 19:59   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jaja, van egy magyar tulajdonú, de ők nagy cég, másrészt itthoni irodás klasszik prop shop nincs tudtommal. Csak kaméleonok

Amúgymeg konkurencia sem árt, de a kereskedés rovására nem mehet semmi sem!
Régi 2016-07-27, 22:04   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

...mert ő nem alamizsnára pályázik, hanem a te elbukni való pénzedre...Neki az a jó ha te bukdácsolsz még pár évig. Minek foglalkozna szignál megosztással? Én így látom.
Bocsi, ha előző válaszom flegmának tűnt, nem annak szántam.

Csak nem tudom hova tenni, hogy a fórum tele van zseni kereskedővel, aki "nem alamizsnára pályázik", és "Minek foglalkozna szignál megosztással"

Csak a gagyi Goldman Sachs meg a Citigroup hajlandó foglalkozni a pénzemmel, a menő "fórum lovagokat" hagyjam békén, ők nem szorulnak sem segítségre sem alamizsnára. Én ezt nem értem. Egyszerűen nem látom benne a logikát.
Régi 2016-07-28, 00:42   #36 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Csak nem tudom hova tenni, hogy a fórum tele van zseni kereskedővel, aki "nem alamizsnára pályázik", és "Minek foglalkozna szignál megosztással"

Csak a gagyi Goldman Sachs meg a Citigroup hajlandó foglalkozni a pénzemmel, a menő "fórum lovagokat" hagyjam békén, ők nem szorulnak sem segítségre sem alamizsnára. Én ezt nem értem. Egyszerűen nem látom benne a logikát.
Mit jelent az, hogy a Goldman és a Citigroup "foglalkozik" a pénzeddel?
Régi 2016-07-28, 02:17   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit jelent az, hogy a Goldman és a Citigroup "foglalkozik" a pénzeddel?
Azt hogy vannak különböző pénzügyi termékeik, pl befektetési alapok, amikbe összegyűjtenek pár milliárd dollárt.

És úgy tűnik, hogy annak ellenére hajlandóak az én kis pénzemmel is foglalkozni, hogy van pár száz zseni szakemberük, meg pár száz millió dolláros informatikai rendszerük. És nem izgulnak miatta, hogy alamizsnát gyűjtenek tőlem és nem csak a saját rendszerükkel és a saját pénzükkel pumpálják a zsebükbe a pénzt a "nagy kalapból".
Régi 2016-07-28, 03:05   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

OK, köszönöm az infót.
Régi 2016-07-28, 09:31   #39 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt hogy vannak különböző pénzügyi termékeik, pl befektetési alapok, amikbe összegyűjtenek pár milliárd dollárt.

És úgy tűnik, hogy annak ellenére hajlandóak az én kis pénzemmel is foglalkozni, hogy van pár száz zseni szakemberük, meg pár száz millió dolláros informatikai rendszerük. És nem izgulnak miatta, hogy alamizsnát gyűjtenek tőlem és nem csak a saját rendszerükkel és a saját pénzükkel pumpálják a zsebükbe a pénzt a "nagy kalapból".
van egy kis félreértés a logikádban: nézd meg, hogy az alapkezelők, akik bef. alapokat menedzselnek nem 1-2, hanem még hazai viszonylatban is 10-20-30 alapot indítanak. De pl. a Vanguardnak 127! bef alapja és 55 etf-je van. ennek egy része bejön, benchmarkot meghaladó hozamot termel és örülünk, vagy nem, de arról minden alapkezelő kussol, de nagyon.
Nyilván foglalkoznak a pénzeddel úgy, hogy vegyél belőle ilyen olyan alapot- esetleg jó pénzért még tanácsot is adnak. Nos, szerinted mennyit lehet elérni ezekkel az alapokkal? Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, kb. a piaci átlagot.
Magyarul, ha veszel ilyen olyan us.large cap,mid.cap stb. alapot(value, blend,growth..),de hosszú távon szinte tök mindegy mit, nagyjából eléred vele azt a hozamot, amit a piac átlagosan tud.
itt van pl. egy hosszú adatsor, http://mebfaber.com/2016/05/18/insti...cation-models/ hogy milyen hozamokat érhettél el különféle bef.stratégiákkal (agresszív, átlagos, kevéssé agresszív).hát nagy meglepetés, pápápápámm: mindegyik évi 9-10 %-ot hozott 43 év alatt.
ezzel csak azt akarom mondani, hogy igen, foglalkoznak a pénzeddel: jutalékért, mert abból élnek. aztán hogy te keresel, vagy nem az kb.senkit sem érdekel.
ha ennyit szeretnél elérni, vegyél olcsó index etf-et, ha nem szereted a nagy dd-ket, akkor diverzifikálj rv. kv, ingatlan, nemesfém közt, oszt csá.

Gondolom nem ez szíved vágya, hanem olyan kereskedők másolósa, akik megverik a piacot hosszú távon.
Nos, ez már problémásabb.Gondold át:ha te nem adsz semmit- értsd nincs bizonyíthatóan nyereséges rendszered, módszered, ami legyőzi a piacot- ahol nálad azért sokkal jobban képzett, tapasztaltabb, több infóval rendelkezők vannak, akkor miért is engedné neked bárki, aki ilyet tud, hogy ingyé, v bagóért másolgasd a kötéseit?
Másik, hogy ha már van vkinek ilyen rendszere, minek kellene neki másé?
nekem pl. hiába mutatnának évi 100% hozamot produkáló fx rendszert, nem különösebben érdekelne, pedig "csak" 15-20 %-ot tudok évente, de azt stabilan, alacsony dd-vel.(3-8%).Ha ezt 2x-es áttétellel kereskedem, akkor a hozam 28-38%, 16%dd mellett.
Ez nekem pl. bőven elég, nem kell100% hozam 80%dd-mellett, esetelg 100%dd, ami ugye game over...
és végül alapkezelőkkel kapcsolatban egy tévedésed: kiemelkedően teljesítő hedge fundokat nem is érdekli a pénzed. zártak.Jim Simmons ktg-ek után 40%-ot fizető alapjából a büdös életben nem tudtál venni semennyit.
Arról is volt vhol egy jó írás, hogy átlagos hf-be be tudsz szálni sok-sok pénzzel, de megesett már, hogy ez is simán visszaadta a pénzed, ha jobban ment a szekér.ott vmi olyan volt a konklúzió, hogy abba a hf-be nem érdemes beszállni, aki elfogad befektetőként.ahová pedig be szeretnél szállni, oda nem kellesz(a pénzed).

no ennyit a bef alapokról, meg hogy hogyan kezelik a pénzed
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-28, 11:10   #40 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

Volt itt egy tag bő egy éve max vagy 4 hónapig. (másik fórumról, régi motoros)
Pedzegette ezt a dolgot, tehát a kínálat/kereslet egymásra találhat.
Keresd őt, hátha bevállal. (mesebeli rendőrfigura
Régi 2016-07-28, 11:40   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ezzel csak azt akarom mondani, hogy igen, foglalkoznak a pénzeddel: jutalékért, mert abból élnek. aztán hogy te keresel, vagy nem az kb.senkit sem érdekel.
Először is köszi az alapos válaszod.

De közben fel is jött az a bonyolult pont, amit nem akartam én kimondani:
igen egy sikeres kereskedő jutalékért hajlandó megosztani a tudását, a kötéseit. És hogy miért tenné ezt? Szerintem azért, mert egy sikeres kereskedő azért sikeres, mert próbálja csökkenteni a kockázatát, és védeni a tőkéjét. És mivel tapasztalt, sejti, hogy az ő rendszere sem fog kitartani örökké, ezért amíg lehet, próbálja a legtöbbet kihozni belőle, pl. úgy hogy kívülről is behoz tőkét, amivel mellesleg neki személyesen nincs kockázata.

Szóval ez az egyik fő ok arra, hogy sikeres kereskedők miért osztanák meg a tradejeiket, és ez az egyik ok arra, amiért lelkes voltam elkezdeni egy témát a közös kereskedésről.

Szerintem az a hozzáállás, hogy "én vagyok a forex király most és a következő 1000 évben, nekem aztán nincs szükségem senkire és semmire", nem egy túl érett hozzáállás, és nem is túl hatékony, még ha van is alapja az adott pillanatban.
Régi 2016-07-28, 11:56   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ha szeretnéd, Árpi és Zsolti barátom vezet colletive-on szignálszolgáltatást.

Elkérjem a linkjeiket?

Teljesen transzparensek.
Régi 2016-07-28, 13:34   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha szeretnéd, Árpi és Zsolti barátom vezet colletive-on szignálszolgáltatást. Elkérjem a linkjeiket?
Köszönöm. Várom a linket.
Régi 2016-07-28, 13:45   #44 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

........................

Szerintem az a hozzáállás, hogy "én vagyok a forex király most és a következő 1000 évben, nekem aztán nincs szükségem senkire és semmire", nem egy túl érett hozzáállás, és nem is túl hatékony, még ha van is alapja az adott pillanatban.
Viszont szerintem az én leszek holnaptól és mindörökké a forexkirály típusú gondolatok nélkül nem igazán lehet eljutni a mostba ........

vagy van itt olyan akinek e nélkül sikerült??
Régi 2016-07-28, 15:24   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Viszont szerintem az én leszek holnaptól és mindörökké a forexkirály típusú gondolatok nélkül nem igazán lehet eljutni a mostba ........vagy van itt olyan akinek e nélkül sikerült??
Érdekes kérdés.

Lehet nem értem pontosan mire gondolsz, de szerintem is majdnem mindenki átmegy ezen a fázison, de nem emiatt, henem ennek ellenére lesznek egyesek sikeresek. Magyarul szerintem ez egy hiba, amibe majdnem mindenki beleesik, akinek nincs egy jó mentora.
Régi 2016-07-28, 17:54   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm. Várom a linket.
Nem régiek, ezért bocs, de nem terveznek rövidtávra remélem

Zsolti holnap fizeti be az éleset, mert demoban csak 5 trade-t enged napon belül.

https://collective2.com/system102550241
https://collective2.com/system104810400
Régi 2016-07-29, 11:25   #47 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Idézet:
Nem régiek, ezért bocs, de nem terveznek rövidtávra remélem

Zsolti holnap fizeti be az éleset, mert demoban csak 5 trade-t enged napon belül.

https://collective2.com/system102550241
https://collective2.com/system104810400
olyannyira rövid távra terveztek, hogy árpi k.o-t kapott pár hét után XDXDXDXD penny stocks-al azért lehet milliókat csinálni, mert indexxel ellentétben individuális, nem 300 vagy mennyi részvény átlaga. Sokkal jobb lesz a risk reward és találati arány éppen ezért. De ehhez cask józan paraszti ész kell és nem kell fizikusnak lenni hozzá ha valaki tanyulmányozta az opciós görögöket akkor biztos vagyok benne, hogy megérti miért a penny stocks-al lehet vagyont csinálni alacsony akár 2000 -10.000 dolláros kezdőtőkével. Fél évtized is kellhet hozzzá de 2-4 millió dollárt meg lehet csinálni ennyi idő alatt. Persze ha a pszicó és a strat is rendben van. Penny stocks-nál van a legkevesebb tick, kevés gyertya van mert nem tradelik szarrá, kevesebb a zig zag benne és ezért kevesebbszer lesz stop fölöslegesen. Jobban hatnak a hírek, az opciós görögök, és minden szar. Nem véletlen lett Timothy sykes milliomos belőle, és lett számtalan tanonca dollár milliomos, akik kb saját stratágiával tradelnek. Csak azért lettek miliomosok mert penny-t tolják.
allspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-29, 11:54   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jah, tegnap egy rossz hír érte, aztán begőzölt.

Én mondtam neki, nem kéne felbaszódnia. De simán visszahozza, nem gond.

Én nem értek a centes cuccokhoz. Timothy shortolja őket tudtommal, ne feledjük! Zsolti meg longolja.

De mindegy is, mi a termék, a lényeg, hogy menjen.
Régi 2016-07-29, 12:03   #49 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Idézet:
Jah, tegnap egy rossz hír érte, aztán begőzölt.

Én mondtam neki, nem kéne felbaszódnia. De simán visszahozza, nem gond.

Én nem értek a centes cuccokhoz. Timothy shortolja őket tudtommal, ne feledjük! Zsolti meg longolja.

De mindegy is, mi a termék, a lényeg, hogy menjen.

Amikor long setupja van longol, amikor short setupja van és IB-nél van shortolható részvény akkor shortol, vagy e*trade-nél, de náluk általában van. Rosszul tudtad. Árpit meg sajnáljuk. Majd helyrejön. Ez most nem jött össze.
allspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-07-29, 12:21   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na, ez nekem is új. Nem tudtam, longolni is szokott, kösz az infót!

Árpi helyrejön, segítünk neki.

Te korában előfizettél Timothy-ra, vagy figyeled a kis papírokat is?

Én csak annyit tudok, Martin Shkreli visszatért, KBIO újra Nasdaq-on
Válaszol

Címkék
csapat, Daytrader, Kézi kereskedés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Közös kereskedés Mackópajtás Kezdőknek 21 2014-02-11 07:04

A pontos idő 07:16 , a GMT +1 időzóna szerint.