Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-12-05, 17:17   #51 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 348
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia SMK! Huhh, nagyon jó amiket írtál, még ha néhány dologgal nem is értek egyet, de ez nem baj, mert az érvek ütköztetése visz előre.

1. Hogy ki mit ért siker alatt -mint írtam is- személyiség függő. Elfogadom, hogy valaki kizárólag a pénzt állítja a középpontba, de tartom a véleményemet, hogy ez hosszútávon zsákutca mert a kereskedéssel törvényszerűen együtt járó flusztrációk felőrlik az embert a tevékenység végzése közben érzett öröm nélkül. De. Ha elfogadjuk, hogy valakit csak a pénz motivál, de közben utálja az egészet, akkor meglátásom szerint igencsak megnehezíti a dolgát. Egyrészt hajlamos lesz fenntarthatatlan célokat kitűzni (havi 10% hosszútávon , másrészt könnyebben válik flusztráltá, ha ezt nem sikerül elérni, harmadrészt könnyebben vállalja túl magát tőkeáttétellel, csak hogy túl legyen már az egészen. Szerintem a sikeres emberek másképp működnek. Van egy mondás: válasz olyan munkát magadnak amit szeretsz csinálni és soha többé nem kell dolgoznod. Ha valamit szenvedélyből, intellektuális kihívásból csinálsz többnyire a siker és az evvel járó pénz sem marad el. Kivéve a tőzsdén, mondhatjátok sokan (lásd Balance története. Respect!!!) De ez nem igaz! Gondoljatok bele például hány tízezer ember edz nap mint nap eszméletlen keményen, de csak pár tucat lesz olimpiai bajnok és pár száz tud csak megélni belőle. Nem lehet mindenki Hosszú Katinka, de nem is lesz, ha meg sem próbálja. És ha nem sikerül elsőre, próbáld jobban. Gondoltátok volna, hogy Katinka 4 (?) évvel ezelőtt kis híján abbahagyta? Nem jöttek az eredmények, kezdte megutálni az egészet. Őt a férje/edzője billentette ki a holtpontról azzal, hogy megváltoztatta a fókuszt azzal, hogy ha edzeni nem, de versenyezni szeret, akkor a verseny legyen az edzése. Forexre lefordítva: Azért is fontos az önismeret, hogy megtudd, mi az ami motiválni képes téged. Nekem a szabadság és az anyagi függetlenség megteremtésének lehetősége. Ha neked a pénz, akkor le kell fordítanod magadnak, hogy az konkrétan milyen örömmel jár. Mert gondolom nem önmagában a sok nullára gerjedsz. Ha egy világkörüli utazás, egy szívdöglesztő ferrari, vagy... mindegy. A lényeg hogy erőt adjon minden nap a kudarcok elviseléséhez. Tudom közhelyes vagyok, de ismét példálózok. Edison 900 próbálkozás után fedezte fel a működő villanykörte "receptjét" Kizárt dolognak tartom, hogy csak a pénz motiválta ez idő alatt. Lehet, hogy mindössze a hosszú téli estéken olvasgatni akart...
De hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak. Emlékeztetőleg: sikeres vagyok-e vagy csak fantáziálok. A definiciód szerint a siker ott kezdődik, ha a kereskedési tőkét a megtermelt haszonból ki lehet venni, plusz a napi betevő fedezete. Én másképp közelítek ehhez. Jelenleg egy hét számjegyű számlát menedzselek. Elvben már kivehetném a betett pénzt, de nem teszem, mert a hosszútávú célom az, hogy akkora tőke jöjjön össze, amelyből az anyagi függetlenség a világ bármely pontján megteremthető legyen. Arra már rájöttem, hogy már ezen a számlaméreten is nehéz nekem bekötni húsz pippért egy 2%-kos kockázatú trédet. Tudom, hogy ha ötször ennyi pénzel nem jár együtt ötször akkora bátorság, tehát a hiperbolikus daytrader egyenlegnövekedésről nem is fantáziálok. Inkább halásznak definiálom magam: minden nap kivetem a hálómat, a kis halakból megél a család, de közben hegyezem a szigonyt, hogy ha felbukkan egy bálna készen álljak rá. Mert más megterhelés pszihikailag nap mint nap új lappal indulva durva kockázatot vállalni, mint évente két három alkalommal a hetes grafikonon felbukkanó trendre teljes fegyverzettel ráugorva alapvetően nagy potenciállal bíró trendeket megfogni.

PS. A hozzászólásodban csatolt grafikonra reagálva: bár érteni vélem mire utalsz vele, de azért arra felhívnám a figyelmet, hogy 1, az imponáló szám valójában ÉVI 8,9 százalékos növekedést jelent. 2, a statisztikák szerint gyakorlatilag alig van olyan befektető, aki pár (tíz) évnél tovább benne tud maradni, mert a nagy nyerő után mindig jön a psziho késztetés, hogy realizálj, mert túl sokat ment, várd a korrekciót és majd lejjebb újra beszállsz. :-)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 17:43   #52 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon tanulságos, érdekfeszítő ez a topic. ... de szerintem, ha ezt egy kezdő végigolvassa, akkor inkább elkerüli a ''kereskedést''.
Nem az a cél, hogy a kezdőket bátorítsuk. Arra vannak más topicok. Ez haladóknak szól.

Viszont Te korábban is nagy nyereségekről számoltál be. Tényleg érdekelne, konkrétan hogy csinálod.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-12-05, 18:19   #53 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 8
Szilaj a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én csak elcsépelt mondatokat tudok hozzá tenni,ami igazak,bár sokig nem hittem és hülyeségnek tartottam.

-Trend a barátod......
-olcsón vegyél,drágán adj el.....
-kamatos kamat.....
-nem lehet megoldani a problémákat,ugyan avval a gondolkodásmóddal,amivel csináltuk őket....
-aki nyavalyog,de nem változtat,annak még nem fáj eléggé.....
-amit nem tudsz,nem biztos hogy nem létezik......
-nem az gátolja a sikert,amit nem tudsz.A legnagyobb akadály az,amit rosszul tudsz....
-ha valamit próbálsz és nem sikerül,és ugyan úgy próbálod,ugyan úgy nem fog sikerülni,ha 1000xer próbálod is....
-változás

Nekem ezek segítettek, volt 10%-12%-40%-70%-400%-os stratégiám is,de addig még a pszichomat nem változtattam meg,csak vesztettem.....
A holtponton,mindig a nyerő sorozatokra gondolok,hogy ha egyszer megcsináltam,megtudom még egyszer (persze tudni kell hogyan csináltad,figyelni és jegyzetelni)
Szilaj nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 22:26   #54 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...Ha elfogadjuk, hogy valakit csak a pénz motivál, de közben utálja az egészet, akkor meglátásom szerint igencsak megnehezíti a dolgát.....
Kétségkívül. Én azonban szerettem/szeretek ezzel foglalkozni, de a munkámat is szeretem. Viszont az elsődleges cél akkor is a pénz. Ha nincs benne pénz, akkor nincs értelme időt fecsérelni rá.
Nyilván nem magára a sok nullára gerjedek, hanem arra, amit el lehet érni vele.

Idézet:
Tudom, hogy ha ötször ennyi pénzel nem jár együtt ötször akkora bátorság, tehát a hiperbolikus daytrader egyenlegnövekedésről nem is fantáziálok
Exponenciálisra gondoltál. És egyébként ez működhet bizonyos szintig. Ha több tőke tartalékod van, könnyebben kockáztatsz nagyobbat. Csak nem arányosan nagyobbat. Lehet, ha már 5x ekkora tőkéd lesz, 2% helyett csak 1%ot mersz majd kockáztatni tradenként, de az több lesz, mint a mostani 2%.

Idézet:
Egyrészt hajlamos lesz fenntarthatatlan célokat kitűzni (havi 10% hosszútávon ....
Ez a te példádból jött szám, én nem tisztán hozamszázalékban mérem a stratégia működőképességét.

Idézet:
az imponáló szám valójában ÉVI 8,9 százalékos növekedést jelent.
Tudom. Ezzel csak azt akartam mutatni, hogy ezt elfogadom nyerő, bár kétségkívül nem túl erős stratégiának. Ugyanezt, ha csak az utolsó 10-20 évet látnám (vagy bármelyik 10-20 évet) akkor nem fogadnám el nyerő stratégiának.
Más nyerő stratégiát még nem találtam, bár sok felé kerestem (és még keresek most is, bár kisebb intenzitással). Nyilván, ha egy stratégia ennél gyorsabb, erősebb, akkor kevesebb backteszt is elegendő.

Idézet:
2, a statisztikák szerint gyakorlatilag alig van olyan befektető, aki pár (tíz) évnél tovább benne tud maradni, mert a nagy nyerő után mindig jön a psziho késztetés, hogy realizálj, mert túl sokat ment, várd a korrekciót és majd lejjebb újra beszállsz.
Lehet, bár nálam ez nem annyira játszik. Teszteltem pár egyszerű időzítéses technikát, és arra jutottam, hogy jobb mindig benne ülni. A ki be ugrálás jellemzően véletlenszerű profit növekedést/csökkenést okozott, úgy ítéltem meg, hogy előnyt nem tartalmazott. Így nincs kísértés
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-06, 07:14   #55 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szilaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem ezek segítettek, volt 10%-12%-40%-70%-400%-os stratégiám is,de addig még a pszichomat nem változtattam meg,csak vesztettem.....
De legalább rájöttél mi okozza a legnagyobb problémát. Magunkon tudunk változtatni, de a piaci mozgáson nem.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-06, 12:42   #56 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó gondolatok ezek. És ott a (exponenciális) fejlődés is. Jó lenne többet olvasni róla:
Hogy ülteted át az alapelveket a gyakorlatba?
Miért csak volt ilyen stratégiád? Már nem működik? Miért kellett hozzányúlni? Módosítottál rajta, vagy újat kerestél?
Hogyan, mivel változtattál a pszichón?
Most már sikeres vagy?
Régi 2016-12-06, 17:47   #57 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Csak úgy megjegyzem: most épp 3 pozíciót építettem CADJPY longban. Kb. 2,5% pluszban voltam, mikor egyszercsak „nincs kapcsolat” az Fxpro-s mt4-en. Gyorsan átmentem webes felületre, nem sikerült belépni. Mire beléptem mobilon, elúszott a nyereség és kistoppolt kb. nullában.
Mára ennyi.
Sokszor nem a kezdeti RR-en, meg a pszichón múlik…
Régi 2016-12-07, 08:30   #58 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak úgy megjegyzem: most épp 3 pozíciót építettem CADJPY longban. Kb. 2,5% pluszban voltam, mikor egyszercsak „nincs kapcsolat” az Fxpro-s mt4-en. Gyorsan átmentem webes felületre, nem sikerült belépni. Mire beléptem mobilon, elúszott a nyereség és kistoppolt kb. nullában.
Mára ennyi.
Sokszor nem a kezdeti RR-en, meg a pszichón múlik…
Szia! Sajnálom, ugyanakkor gratulálok, hisz ha már pozíció építéssel kísérletezel, akkor jó úton jársz, ráadásul előrébb mint a többség. Ha nem veszed személyeskedésnek néhány észrevételem lenne a trade-del kapcsolatban, szigorúan építő szándékkal, a közjó és a számlaegyenleged épülése érdekében. A bejegyzésed alapján az alábbi feltételezésekkel éltem: A CADJPY páron a délutáni down trendbe szálltál be kb. 5 perces timeframen kb 85,95/85,80/85,65 entrykkel a spreadet beleszámolva 15 pipes stoppal (RR 1:1) melye(ke)t minden új pozi nyitásakor eggyel följebb szummáztad. Nyilván ez csak durva közelítés, de nem is a számok pontossága a lényeg, hisz alapvetően elvekre szeretném felhívni a figyelmet. Mire gondolok?
1. Az órás trenden legalább egy hónapja tartó, eddig 850 pippes massziv long trend van. Tehát ez a mozgás kontratrend, mely a pozíció építésben erős korlátot jelent.
2. A long mozgást erős fundamentumok támasztják alá. Egyrészről a CAD plusz hatású olajár upside konszolidáció, másrészt az usa választások kockázatának kiárazódása a menedékként szolgáló JPY-ben dowside oldalról.
3. 85,5-nél nagyon erős támasz található. (1, többszörös, felsőbb TF-is látható érintés/visszapattanás, 2. Utolsó hullám Fibo 50-es szintje)
4. Az órás grafikonon –legalábbis én- nem tapasztaltam fordulatra utaló jelet.
Mi következik számomra ebből? 85,6-nál döntési helyzetben vagyok. Van két pozíció, azon 45 pip profit. Nincs piaci jele annak, hogy a 85,52-ös ellenállás átszakad (na jó esetleg Elliot...) tehát a döntés megalapozásához marad a matematika. Három választásom van. 1. Kiszállok 45 pip profitban. 2. tovább építkezek 85,8-as szumma stoppal. Milyen kifejlet jöhet ekkor? vagy nyerek plusz 45 pippet, vagy elbukok 45-öt. Érdemes feltenni a kérdést: Önmagában a 85,65-ös beszálló szép setupot kínált? (értsd: magában is bekötöttem volna? meglett volna a megfelelő ideális stop és limit (támasz!) az elvárt RR?) Mert ha nem (és szerintem nem) akkor a big picturest is figyelembe véve az exit jobb döntésnek tűnik. De mi van, ha mégis átszakad a támasz? Akkor öt perc alatt nem +45, de +145 pip lesz a nyereség a három pozíción. Igaz, és ezek azok a mindennapos trader dilemák, melyek nem automatizálhatók, a trader pedig egy életen át keresheti rá a választ, de hiába, hisz egzakt megoldás nincs. 3. Egy erős támasz előtt esetleg azzal lehet csökkenteni a nyereség lenullázásának illetve a támasz esetleges áttörésekor kialakuló flusztráció fájdalmát, ha 85,6-on a nyerő trade-ket lezárjuk (45 pip plusz) és egy új tradet nyitunk 15-pipes stoppal (a 45 pip megnyert anyagi-mentális önbizalom fedezetére) és ha töri, akkor az egy pozin elért gyors kaszának örülünk, ha pattan akkor pedig a megmarad 30 pipnek. :-)
Régi 2016-12-07, 11:55   #59 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
néhány észrevételem lenne a trade-del kapcsolatban
Alapvetően jól olvasol a sorok között.

Bár én nem egy-egy technikai jel alapján hozok döntést.
Szerintem a forex egy eléggé gyorsan változó piac, sokan örülnének, ha az aktuális mozgásból napi X pipet meg tudnának rendszeresen csípni, esetleg néhány pozícióval még rányitva. Nem feltétlenül kellenek több páron több száz pipes mozgások, hatalmas RR-ek. Ezek csak utólag látszódnak szépen a charton.

Ezt a példát csak azért raktam fel, mert itt sem a pszichó-n múlott.
Régi 2016-12-08, 07:31   #60 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Ez a téma ide is kívánkozik:
„MyBusiness: Belgium, Franciao. egyszerűen betiltotta a CFD/fx-et retailben. Az USA-ban az fx engedélyezett a CFD betiltva.”

Alapvetően jó, hogy lehet(ett) forex és cfd-vel is kereskedni. Része lehet egy portfóliónak. Okosan, kis tőkeáttéttel.
De az emberi butaság és kapzsiság ezt szépen tönkre tette alig 10 év alatt. Az oktatók hazugságai, a brókerek trükközései, a manipulálható platformok, az átvert és önveszélyes kisbefektetők…
Kell új szabályozás, de remélem, azért megmarad a lehetőség.
Régi 2016-12-08, 08:26   #61 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

csak idő kérdése és betiltják MO-n is az online forex brókereket, ugyanúgy, mint az online kaszinókat. A kisemberek pénzét ezzel megvédik, többet tudnak adózni az adott államnak. Mivel a szerencsejáték zrt nem foglalkozik forex gamblinggel egyszerűen csak be fogják tiltani.
Egy az egyben ugyanaz mint az online kaszinó, cask forex veszélyesebb, mert a bróker ház ellophatja az összes pénzed a kaszinó házzal ellentétben, még csak apró betűs rész sem kell. És természetesen a forex brókerek offshore cégek és nem adóznak az adott államnak, igazából a függő kis ember aki elszerencsejátékozza a pénzét le van szarva. A nagy pénzek amiket az online forex kaszinók keresnek, nem adóznak a brutális nyereségük után, ezért szépen fokozatosan betiltják őket.

Ha a szívünkre tesszük a kezünket és egy pillanatra kitekintünk a remény/félelem által irányított szerencsejáték függő tudatunkból, mind a lakosságnak, mind államnak hasznos lépés.

Ui: cfd és forex nem része semmilyen portfóliónak bankoknál és fundoknál. Max azoknál a pénzügyi cégeknél akik relatíve "kicsik", felhúznak egy mt4/mt5 szervert, benyomnak 500 tőkeáttételt és meg is született a piac, hogy megfejjék a kis ember 5-10 ezer dolláros megtakarítását. Ahogy te is mondtad, mindenki a végfelhasználó pénzére pályázik, abból lehet meggazdagodni.

Idézet:
Ez a téma ide is kívánkozik:
„MyBusiness: Belgium, Franciao. egyszerűen betiltotta a CFD/fx-et retailben. Az USA-ban az fx engedélyezett a CFD betiltva.”

Alapvetően jó, hogy lehet(ett) forex és cfd-vel is kereskedni. Része lehet egy portfóliónak. Okosan, kis tőkeáttéttel.
De az emberi butaság és kapzsiság ezt szépen tönkre tette alig 10 év alatt. Az oktatók hazugságai, a brókerek trükközései, a manipulálható platformok, az átvert és önveszélyes kisbefektetők…
Kell új szabályozás, de remélem, azért megmarad a lehetőség.
allspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-08, 08:49   #62 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
allspark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mind a lakosságnak, mind államnak hasznos lépés.
A netbankolás irányába megyünk, online ügyintézünk, utalunk, tőzsdézünk. Ebbe beleillik az online trading is.

Ezért gondolom, hogy jól szabályozva, fair brókerekkel beleillik a kisbefektetők saját portfóliójába a forex , vagy a cfd (részvények, áruk, indexek, stb) kereskedése is.
Régi 2016-12-08, 09:32   #63 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
Alapbeállítás

elég lenne egy hazai bróker, a szerencsejáték zrt felhúz egy mt4/mt5 szervert. A lakosság kiélheti szerencsejáték függőségét is, a veszteség MO határain belül marad. Az adót pedig befizetik az államnak.

Hidd el mindenki magasról szarik a szabályozásra, a saját rokonaidat nem érdekli, hogy te elszerencsejátékozod a pénzed. Viszont a cégek/üzletek, beleértve az államot is pályáznak a pénzedre, és ha nem nekik fizetsz közvetlen/közvetett módon adót/jutalékot törvénnyel vagy lobbival megváltoztatják/betiltják az adott dolgot.

Senkit nem érdekel, hogy fair a bróker, hogy te cigizel és belehalsz, hogy iszol, drogozol, hogy forex gamblingezel, de ezek után az állam követeli a jussát, ha az ország határain belül teszed, mégpedig az adót.

Senkit nem érdekel, hogy te hova szórod el a pénzed, a jutalék (átvitt értelemben hitel) amit megfizetsz, és az utánad felszámított adó, nah az az igazán fontos.
De amit te írtál az is jogos, csak semmi értelme. A felügyeleti szervezet az érdekvédelem MO-n több pénzt vinne el, mint amennyi hasznot hozna, mivel a bróker cégek nem adóznak utánad a Magyar költségvetésbe. A legjövedelmezőbb állami szemszögből egyszerűen betiltani.

Idézet:
A netbankolás irányába megyünk, online ügyintézünk, utalunk, tőzsdézünk. Ebbe beleillik az online trading is.

Ezért gondolom, hogy jól szabályozva, fair brókerekkel beleillik a kisbefektetők saját portfóliójába a forex , vagy a cfd (részvények, áruk, indexek, stb) kereskedése is.
allspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-08, 11:05   #64 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
allspark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
elég lenne egy hazai bróker, a szerencsejáték zrt felhúz egy mt4/mt5 szervert. A lakosság kiélheti szerencsejáték függőségét is, a veszteség MO határain belül marad. Az adót pedig befizetik az államnak.

Hidd el mindenki magasról szarik a szabályozásra, a saját rokonaidat nem érdekli, hogy te elszerencsejátékozod a pénzed. Viszont a cégek/üzletek, beleértve az államot is pályáznak a pénzedre, és ha nem nekik fizetsz közvetlen/közvetett módon adót/jutalékot törvénnyel vagy lobbival megváltoztatják/betiltják az adott dolgot.

Senkit nem érdekel, hogy fair a bróker, hogy te cigizel és belehalsz, hogy iszol, drogozol, hogy forex gamblingezel, de ezek után az állam követeli a jussát, ha az ország határain belül teszed, mégpedig az adót.

Senkit nem érdekel, hogy te hova szórod el a pénzed, a jutalék (átvitt értelemben hitel) amit megfizetsz, és az utánad felszámított adó, nah az az igazán fontos.
De amit te írtál az is jogos, csak semmi értelme. A felügyeleti szervezet az érdekvédelem MO-n több pénzt vinne el, mint amennyi hasznot hozna, mivel a bróker cégek nem adóznak utánad a Magyar költségvetésbe. A legjövedelmezőbb állami szemszögből egyszerűen betiltani.
ez a "A felügyeleti szervezet az érdekvédelem MO-n több pénzt vinne el, mint amennyi hasznot hozna,"
dolog nálunk szerintem pont nem igaz. Az összes ilyen típusú üzlet kifejezetten virágzik, szóval lesz itt még nemzetiemténégy
Amelyik ország betiltja, egyértelműen saját magával cseszik ki, mert marhakönnyű máshol számlát nyitni.
Mindenhol meg úgysem húzzák le a rolót.
Majd ha az angolok is beszüntetik, akkor talán komolyabban aggasztani ez a dolog.
Arra azért nem sok esélyt látok.
Régi 2016-12-08, 17:54   #65 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
Szilaj a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó gondolatok ezek. És ott a (exponenciális) fejlődés is. Jó lenne többet olvasni róla:
Hogy ülteted át az alapelveket a gyakorlatba?
Miért csak volt ilyen stratégiád? Már nem működik? Miért kellett hozzányúlni? Módosítottál rajta, vagy újat kerestél?
Hogyan, mivel változtattál a pszichón?
Most már sikeres vagy?
Most olyan stratégiát használok,amit versenyeken használnak,ha megnézed ott az elsőket,akkor látod a %-ot.....
A 10%-os stratégiával is lehet pénzt keresni és vagyont építeni csak elég tőke kell hozzá,csak én több mint 40 számlát nulláztam és többször elveszítettem a teljes vagyonom,ezért mindig jobb stratégiát kerestem,Működnek ugyan úgy a stratégiák,és a végén a 10%-osnál kötök ki úgy is.....
De hiába voltak meg ezek a stratégiák,ha nem tudtam üzemeltetni,türelmetlenség,kereskedési kényszer,félelem,kapzsiság és még sok más.....ekkor jöttem rá,hogy magamon kell változtatni,és elkezdtem olyan könyveket olvasni,hogyan lehet gyorsan megváltozni,jött a hipnozis meg ilyen fajta könyvek,és végül az NLP-s könyvekben volt számomra a leggyorsabb és leghatékonyabb technikák,amit használtam,és a negativ tulajdonságokat pozitívan használtam/használom fel már kereskedés közben,és varázs ütésre elkezdtek jönni az eredmények.

Nem az gátolja a sikert,amit nem tudunk,a legnagyobb akadály az,amit rosszul tudunk-tehát én megkérdőjeleztem minden tudásom és meggyőződésem a piacról és a hozzá kapcsolodó érzelmekröl,és az NLP-vel megváltoztattam dolgokat......

Itt csak az a baj,addig még szentül meg vagy győződve a saját szemeddel ,hogy a pohár félig üres,addig hiába fogja mondani neked bárki hogy a pohár félig tele van,nem fogod meglátni és elhinni.Szóval itt a baj a saját meggyőződéseddel van.

A technikai része,meg itt fent van a forumon:HWtrader,Sidius,P Peter,ők már rég mindent leírtak,csak tudni kell használni kell.

Ez egy haladó szekcio,és lenne pár költői kérdésem: biztos volt már 4-5 10- vagy több nyerő sorozatod,hogyan csináltad?akkor miért nem ismétled meg?miért nem csak azt csinálod,abban a piaci szituációban?megcsináltad már,akkor miért nem csinálod mindig ugyan azt?miért vagy olyan brókernél ,aki kicseszik veled?
Nem kell ezekre válaszolni......

Egy egyszerű embernek tartom magam,nem sikeresnek.
Szilaj nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 10:12   #66 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez egy haladó szekcio,és lenne pár költői kérdésem:
Kösz a tartalmas hozzászólást.

Írhatnál ezekről a versenystratégiákról. Mi a különbség szerinted egy versenystratégia, és egy a hagyományos között?
Szerintem alapvetően nem sok, talán a money management: sokkal nagyobb a vállalt kockázat, sokkal agresszívabb a pozícióméretezés…
Igazából ezt a mindennapokra nem is ajánlom, ha védeni szeretné a tőkéjét is valaki.

Érdekes téma az NLP. Biztosan itt is meg tudnál osztani néhány gyakorlati technikát. Mert sokaknak túl misztikus ez a tőzsdepszichó, meg önfejlesztés.
Ja, erről jut eszembe , most jelent meg egy új könyv neuroökonómia témában: Agyam és a pénz. (A neuroökonómia új tudományágnak tekinthető, éppen a tőzsdepszichót, agyműködést, döntéshozást próbálja vizsgálni.)

Ami a költői kérdéseidet illeti: én évek óta kiforrott, átgondolt módon kereskedek, de szerintem (is) minden trade más (mások a szereplők, a körülmények, stb.), így más lehet a kimenetele is. Forex daytradeben részben szerencse dolga a sok nyerő sorozat. A brókerekben pedig már általában nem bízom annyira, hogy komolyabb összegeket parkoltassák náluk. De valahol mégiscsak kell éles számla, ha kereskedni akarok.
Régi 2016-12-09, 10:39   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na, érdekesen alakul ez a topic.

Tisztán látszik, hogy olyanok beszélgetnek, akik egy része a kerítés egyik, a másik része a kerítés másik oldalán van. Aki átmászott már kemény munkával a kerítésen, az tudja, mi a lényeg, a többiek meg csak azt látják, hogy valami "felettes" dologról beszélgetünk, ami látszólag hülyeség, vagy nem annyira lényeges (tőzsdepszichó).

Az érdekes az az egészben, hogy ésszerű kérdéseket tesznek fel az egyik oldalról a másiknak, de nem lehet ezt úgy megválaszolni, hogy tökéletesen értse a másik.

Az, hogy működő stratégiákat keres a többség, érthető, de nem célravezető. Itt a másik topicban taglalt MarketGeometry például (amiből már több ismerősöm is sikeres), vagy egy szögegyszerű dolog,amit Szilaj, Tomy, meg én csinálunk, de vannak még másféle technikák is, pl. amit HWTrader, vagy sidius taglalt. Mind működik, de csak azoknál, akik előtte megdolgoztak érte. Igen, kell nézni a chartokat, DOM-ot, fundamentumokat, vagy akinek ami az eszköze, tökmindegy.

Kell a kreativitás is, egy kitalált rendszer, amibe az üzemeltetés is beletartozik.

Beszélgettem több, sikeres traderrel, mindenkinek más volt a kereskedéstechnikai meggyőződése, de valahogy mégis ki tudnak venni pénzt a rendszerből. A többség meg kergeti a tuti stratégiákat.

Szerintem kezdje mindenki az önfejlesztéssel, a megnyilatkozó, még nem sikereseken teljesen látszik, bőven van még hova fejlődniük, hogy megértsék az egész tőzsdézés szerepét az életükben.

Ja, és nem szerencsejáték a tőzsdézés. Nem egy árfolyamadaton végeztünk elemzéseket, a dimenzió 1,5-nél nagyobb lett, és a Hurst-exponens is 0,5 feletti. VAN statisztikai előny eleve, nem is Gauss-görbét rajzol ki az eloszlás... (lásd Medallion pl., vagy kvantitatív kereskedési rendszerek). Igen, a tartósan kimagasló, nagyösszegű eredmény már igencsak nehéz, ahol piacbefolyásoló tényező az adott rendszer.

Ha annyira minden szerencsejáték lenne, akkor nem lenne soha senki sikeres benne tartósan, ez pedig nem így van. Ott a világbajnokság transzparens eredménye, vagy a sikeres traderek által írt könyvek pl. Ja, és forex csak 20-25 éve van, előtte is ugyanez volt, amikor még nem voltak kis játékosok a pénzkereskedésben. Akkor a nagyok egymástól lopták a pénzt? De persze bármi lehet a meggyőződés alapja. Amúgy a bankokban is daytrade-lnek, lásd Kolba Miki Traders' Night-os előadását. Szóval van gond itt rendesen. De a jó hír, mindenen lehet változtatni.

Ha eljutok oda, fogok vezetni valósidejű, demószámlás történetet. Lehet, menni fog, lehet, nem, bevállalom, de ha menni fog, attól nem lesz itt senki sem sikeresebb, akár ugyanazzal a technikával sem, ezt tartsa mindenki szem előtt! Ezer órák chartolását nem lehet megspórolni, a többiről nem is beszélve...

Egy általam nagyraértékelt trader mondása ez: "A pénzt ne a charton keresd, mert nem ott van!"
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 10:55   #68 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A brókerekben pedig már általában nem bízom annyira, hogy komolyabb összegeket parkoltassák náluk. De valahol mégiscsak kell éles számla, ha kereskedni akarok.
Én sem bízom bennük, de van egy jó hírem, elég 100 dollárral kezdeni
Régi 2016-12-09, 11:01   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És bocs a stílusért, nem akartam senkit se ledegradálni, eszembe se lenne ilyen, de annyira szilárd meggyőződések beszélgetnek itt el egymás mellett, hogy sajnos nem sok értelme van így a topiknak, az az igazság. Egy kezdő nem fogja érteni, egy haladóbb meg vagy ezzel, vagy azzal azonosul, és megint nem lesz átjárás. Bár, ha egy embernél kigyúltak a fények, már megérte, csak legyen ilyen!
Régi 2016-12-09, 11:02   #70 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ami látszólag hülyeség, vagy nem annyira lényeges (tőzsdepszichó).
Ez a "tőzsdepszichó" nagyszerűen alkalmas racionalizációra, és hogy sokan tök feleslegesen továbbra is reménykedjenek a forexes sikerről. Pl: a múltkor meg tudtam csinálni azt a nyerő sorozatot és krvára sokat kerestem, most meg egyfolytában csak vesztek. Biztos az a mocskos tőzsdepszichó az oka!!!!!!!! Nem pedig az, hogy az egész egy nagy szerencsejáték......
Mondhatja nekem akárki hogy folyamatosan pénzt vesz ki a piacról, mert azzal a hozam-kockázat aránnyal amivel itt sokan próbálkoznak, ennél nem több az egész.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 11:41   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
egy szögegyszerű dolog
Azért ez nem annyira igaz, azért szögegyszerű nektek, mert már sok óra gyakorlás benne van + a leesett tantuszok, a trader találkozókon való beszélgetések során kapott kulisszatitkok stb. Az agyad úgy végigpörgeti a sok megtanult infot pillanatok alatt, hogy észre sem veszed, és úgy tűnik, mintha ez mindig is tök egyszerű lett volna, és csak arra kell figyelni, hogy a psziho rendben legyen. De ha visszagondolsz az első fél évedre, hiába lett volna ott is kőkemény psziho, biztos buktál volna. Az élet más területein is, egy rutinos festő teljesen felszabadultan, szórakozva megfest egy tájképet, egy kezdő meg retteg még egy pötty felkenésétől is, mert 100% hogy elsőre egy giccsparádé, erőltetett alkotás lesz, de legalábbis a kigondolt képhez nem fog hasonlítani az tuti. Van, akinek az ötvenedik festménye lesz olyan, hogy na azt már meri vállalni. És nem azért, mert tehetségtelen, hanem mert még nem gyakorolt eleget. Gőze sincs arról, hogyan kell keverni a sziennát, vagy hogy ha barna mellé szürkét ken, akkor az kéknek fog tűnni.. Aki ezt már tudja, az előnyben van vele szemben. És ahogy a másikba írtam, nem mindig a kereskedő tehet róla, hogy nem lesz profitos. Lehet nem olyan volt az életútja, nem 30 évesen mutatták be neki a kalapácsot. Az ember amortizálódik az évek alatt, szíve, idegei tönkremennek, nem feltétlen a lustaság és a gyenge akarat miatt nem ér célba. Ezért is veszélyes akárkit arra bizatni ismeretlenül, hogy küzdjön, ne adja fel, mert nem tudni mit élt át a múltban, és mennyi hasznosítható energia maradt még benne.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 11:53   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért ez nem annyira igaz, azért szögegyszerű nektek, mert már sok óra gyakorlás benne van + a leesett tantuszok, a trader találkozókon való beszélgetések során kapott kulisszatitkok stb. Az agyad úgy végigpörgeti a sok megtanult infot pillanatok alatt, hogy észre sem veszed, és úgy tűnik, mintha ez mindig is tök egyszerű lett volna, és csak arra kell figyelni, hogy a psziho rendben legyen. De ha visszagondolsz az első fél évedre, hiába lett volna ott is kőkemény psziho, biztos buktál volna. Az élet más területein is, egy rutinos festő teljesen felszabadultan, szórakozva megfest egy tájképet, egy kezdő meg retteg még egy pötty felkenésétől is, mert 100% hogy elsőre egy giccsparádé, erőltetett alkotás lesz, de legalábbis a kigondolt képhez nem fog hasonlítani az tuti. Van, akinek az ötvenedik festménye lesz olyan, hogy na azt már meri vállalni. És nem azért, mert tehetségtelen, hanem mert még nem gyakorolt eleget. Gőze sincs arról, hogyan kell keverni a sziennát, vagy hogy ha barna mellé szürkét ken, akkor az kéknek fog tűnni.. Aki ezt már tudja, az előnyben van vele szemben. És ahogy a másikba írtam, nem mindig a kereskedő tehet róla, hogy nem lesz profitos. Lehet nem olyan volt az életútja, nem 30 évesen mutatták be neki a kalapácsot. Az ember amortizálódik az évek alatt, szíve, idegei tönkremennek, nem feltétlen a lustaság és a gyenge akarat miatt nem ér célba. Ezért is veszélyes akárkit arra bizatni ismeretlenül, hogy küzdjön, ne adja fel, mert nem tudni mit élt át a múltban, és mennyi hasznosítható energia maradt még benne.
Jó, igen, igazad van. Én egyébként nem a tőzsdézésre buzdítom az embereket, hanem az önismeretük fejlesztésére. Utána érdemes beszélgetni a tőzsdéről.

Kell a kreativitás, és a szakma iránti elhivatottság is, és a LEHETŐSÉG. Ezt egyik itteni korábbi hozzászólásomban írtam is. De százból egy lehet annak az aránya, hogy aki nagyon akarja, szereti, amit csinál, és mégsem éri el a célját vele, mert nincs rá módja, vagy valami olyan esemény érte. Van ilyen is biztosan, nem is egy, de nem ez a sikertelenség legáltalánosabb oka. És ez minden másra is vonatkozik, ami a sikereket illeti az adott témában.
Régi 2016-12-09, 12:09   #73 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tisztán látszik, hogy olyanok beszélgetnek, akik egy része a kerítés egyik, a másik része a kerítés másik oldalán van.
Nincs itt semmiféle misztikus kerítés. Pláne nem spirituálisan beavatottak és a másodrendű útkeresők közt.
(Esetenként (ál)naívnak tűnő) kérdések és remélhetőleg haladó szintű válaszok vannak.
Ezért kérek mindenkit, hogy NE DEMÓS TAPASZTALATAIT OSSZA MEG. Ott végülis lényegtelen, van-e szerencsefaktor a forex daytrade-ben (könyörgöm, ne keverjük össze a tőzsdével), vagy nincs.
Régi 2016-12-09, 12:10   #74 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 75
Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Igen, valóban érdekesen alakul ez a topic. Utólag visszaolvasva a saját hozzászólásom, lehet, hogy kicsit nagyzolósnak tűnik. Sajnálom, és pont ezért nem nagyon akartam szóba hozni a következő dolgot. De csak nem bírom ki, hogy megkérdezzem, mert szerintem igen is van jelentősége.
A siker mindenkinek mást jelent. Egy normál fizetésért dolgozó alkalmazott, akinek mindig megmondják, hogy mit csináljon, nyilván elégedett egy hasonló mértékű átlag hozammal úgy, hogy közben teljesen ő osztja be az idejét (már ha évek alatt eljut addig).
Nekem mindig is más céljaim voltak a tőzsdével. Sajnos nem sikerült elérnem.( Vagy csak nem vagyok elég kitartó, vagy csak eljutottam arra a pontra, ahol azt mondtam, hogy nem érdemes tovább küzdeni, mert a végcél nagyon messze van).

Ezt a témát lehetne még boncolgatni bőségesen egyébként. Mármint azt, hogy ki mennyi pénzt tud kivenni a Piacból. Véleményem szerint összehasonlíthatatlanul könnyebb kis tételben folyamatosan nyereségesen kereskedni, mint valóban milliókat rendszeresen kivenni.
Az embernek kell a megerősítés, hogy jó úton jár. Én mikor erre a kérdésre próbáltam megerősítést találni, többször is csalódtam. Nem egy általam nagyra tartott emberről derült ki, hogy aprópénzzel sikeres (vagy még azzal sem).

Tehát a kérdés:
Dávid, ismersz olyan embert, aki hosszútávon, folyamatosan, átlagosan havi 7 számjegyű összeget tud kivenni a Piacból?
Azért Dávidnak intéztem a kérdést, mert úgy gondolom, ha van ilyen személy, akkor Ő valószínűleg tud róla. Természetesen más is válaszolhat. Azt sem bánnám( és gondolom más sem), hogy ha van ilyen személy, akkor nagy vonalakban le lennének írva az illető kereskedési szokásai.
Balance nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 12:13   #75 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a "tőzsdepszichó" nagyszerűen alkalmas racionalizációra, és hogy sokan tök feleslegesen továbbra is reménykedjenek a forexes sikerről. Pl: a múltkor meg tudtam csinálni azt a nyerő sorozatot és krvára sokat kerestem, most meg egyfolytában csak vesztek. Biztos az a mocskos tőzsdepszichó az oka!!!!!!!! Nem pedig az, hogy az egész egy nagy szerencsejáték......
Abban nagyban egyetértek, hogy maga az árfolyam mozgás határozza meg az eredményt. Az adott árfolyam mozgás az úr. Ő a főnök. Pl. pár napja a dax mozgás olyan, hogy sok ész nem kell a siker eléréséhez. Szép összegeket lehetett keresni. Ha mindig így mozogna, akkor "mindenki" sikeres lenne. Viszont a dax-on is megváltozhat a mozgás.
Lehet, hogy elkezd 2 hétig oldalazni és olyan csúnya mozgás végezni, hogy ugyanazzal a stratégiáddal
drasztikusan leromlanak az eredményeid. Ez a valóság. Ezzel nem tudunk mit kezdeni. Rá vagyunk utalva az adott árfolyam mozgására. De egy biztos, ha eközben nem vagyunk mentálisan topon, akkor nem csak attól kell tartanunk, hogy több veszteségünk lesz, hanem a számlát is lenullázhatjuk. A nehéz időben mentálisan nem bírjuk és emiatt még rosszabb döntéseket hozunk. Tehát a stabil mentális alap és kötelező függetlenül attól, hogy a stratégiánknak megfelelő vagy rossz piaci mozgás van az adott időszakban,adott termékeken. Ez nem lehet vita tárgya. Ha megvan a stabil a mentális állapot, akkor ez segíthet túlélni a nehéz időszakot. Az eredményességet 3 dolog befolyásolja: 1. Piaci mozgás 2. Mentális állapot 3. Stratégia. A piaci mozgással nem tudunk mit kezdeni, de a mentális állapottal és a stratégiával igen. Olyan stratégia kell, ami olyan nagy nyereségeket termel, hogy pluszba marad a számla, akkor is amikor a piaci mozgás rossz. Pl. sokkal tovább maradunk a trédbe, akkor amikor megy, mint az állat + bevetünk nyereség maximalizáló technikákat. Ez az egyetlen esélyünk a tőzsdén.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 12:29   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nincs itt semmiféle misztikus kerítés. Pláne nem spirituálisan beavatottak és a másodrendű útkeresők közt.
(Esetenként (ál)naívnak tűnő) kérdések és remélhetőleg haladó szintű válaszok vannak.
Ezért kérek mindenkit, hogy NE DEMÓS TAPASZTALATAIT OSSZA MEG. Ott végülis lényegtelen, van-e szerencsefaktor a forex daytrade-ben (könyörgöm, ne keverjük össze a tőzsdével), vagy nincs.
Spiritualitás messze áll tőlem, kár ezért a hasonlatért

Egyébként nagyon nem. Egy demót se tudnak a legtöbbet felmutatni hosszabbtávon jó eredménnyel. Neked van ilyen? Nem kell bemutatni, se válaszolni rá, de tudjuk jól, hogy a legtöbben egy demo eredménynek is örülnének. És ez nem baj, mindenki így kezdi. Egyébként ez is olyan, hogy aki komolyan veszi a demot, azzal is meg lehet szenvedni. Betartva az összes szabályunkat, nem könnyű ott sem szerintem. Szerencsefaktor meg nincs állandóan, ez meg nem demofüggő, kár ezzel érvelni.

De bocs, ha tévedek. Viszont én biztosan demóban fogok valós időben trédelni azon a számlán, pluszként nem akarok még terhet rakni magamra ennyit, nehéz is lesz a saját tréd mellett így is. Vagyis nekem nehéz, másnak lehet, könnyű
Régi 2016-12-09, 12:34   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Balance eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dávid, ismersz olyan embert, aki hosszútávon, folyamatosan, átlagosan havi 7 számjegyű összeget tud kivenni a Piacból?
Azért Dávidnak intéztem a kérdést, mert úgy gondolom, ha van ilyen személy, akkor Ő valószínűleg tud róla. Természetesen más is válaszolhat. Azt sem bánnám( és gondolom más sem), hogy ha van ilyen személy, akkor nagy vonalakban le lennének írva az illető kereskedési szokásai.
Igen, ismerek, és hamarosan én is elérem ezt a szintet, ha így haladok.

Egyébként igen, a szokás nagy úr. Még nekem sem állandóan rutinból jön, de már csak ritkán térek el. Azért kell pl. nekem a szokások betartása, hogy benne maradjak a flow-ban, és ezáltal a játékban, mert ez az elsődleges cél! Játékban maradni!

Iszonyat sokat küzdöttem a korán alvással pl. Nekem az nagy kereszt volt.

Amúgy a Tőzsdepszichológia topicban nagyon jók vannak erről leírva, abban Te is aktívan részt vettél. Sokat merítettem én is azokból is. De ha valami már beidegződik, néha változtatok én is a szokásokon.

De van itt a fórumon is nem egy olyan tag, aki ennyiket keres, mert ismerem személyesen is őket. Persze ez az összeg leosztva átlagban értendő, van, amikor ők is pihennek
Régi 2016-12-09, 12:51   #78 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Viszont én biztosan demóban fogok valós időben trédelni azon a számlán...
Pedig te írtad fentebb, hogy már 100 usd-től is van éles számla, sőt közel 7 számjegyű profitot veszel ki a Piacból havonta…
Na mindegy, nem kötözködni akarok. A demo jó gyakorlásra, eseti tesztelésre. De nem jelent éles, haladó szintű tapasztalatot.
Régi 2016-12-09, 12:54   #79 (permalink)
Tag

Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát megmondom őszintén, nem hittem volna.Nekem mindig csak a negatív megerősítések jöttek. Talán ha két évvel ezelőtt tudom ezt meg, akkor másképp alakulnak a dolgok részemről. Mindenesetre gratulálok Neked is, és a többi valóban sikeres tradernek.
Nekem a határidős Dax volt a végcél azokkal az eredményekkel, amit kicsiben tudtam hozni, de messze voltam tőle. Aztán amikor a nagy B.SZ.- t megláttam egy 150000 ft-os autóból kiszállni a városban, már tényleg nem tudtam, hogy mit gondoljak.
Amit most csinálok, az tényleg lefoglal, kielégít minden értelemben, de azért most beletetted a bogarat a fülembe. Ugyanis nekem tényleg az volt a legnagyobb fal, hogy nem láttam olyat, aki valóban meg tudja csinálni.
Régi 2016-12-09, 13:06   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pedig te írtad fentebb, hogy már 100 usd-től is van éles számla, sőt közel 7 számjegyű profitot veszel ki a Piacból havonta…
Na mindegy, nem kötözködni akarok. A demo jó gyakorlásra, eseti tesztelésre. De nem jelent éles, haladó szintű tapasztalatot.
Nem is értem, miről beszélsz, az két teljesen eltérő kontextus volt

Nem áll jól a kötözködés
Régi 2016-12-09, 13:11   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát megmondom őszintén, nem hittem volna.Nekem mindig csak a negatív megerősítések jöttek. Talán ha két évvel ezelőtt tudom ezt meg, akkor másképp alakulnak a dolgok részemről. Mindenesetre gratulálok Neked is, és a többi valóban sikeres tradernek.
Nekem a határidős Dax volt a végcél azokkal az eredményekkel, amit kicsiben tudtam hozni, de messze voltam tőle. Aztán amikor a nagy B.SZ.- t megláttam egy 150000 ft-os autóból kiszállni a városban, már tényleg nem tudtam, hogy mit gondoljak.
Amit most csinálok, az tényleg lefoglal, kielégít minden értelemben, de azért most beletetted a bogarat a fülembe. Ugyanis nekem tényleg az volt a legnagyobb fal, hogy nem láttam olyat, aki valóban meg tudja csinálni.
Igen, ez sokáig nekem is az volt, bevallom. De, miután több sikeres tradert is megismertem, és azt is megtudtam, mi a stratégiájuk, leesett az állam. Valami szent grált vártam, ehelyett pofonegyszerű dolgokat mondtak. Viszont mindenki a felkészültséget nevezte elsődlegesnek!

Azt viszont, mielőtt visszatérnél, tudd magadról, hogy tényleg neked való-e a szakma! Ha igen, akkor hajrá Nem szabad, hogy csökkentse az önbecsülésedet bármi is érjen, ha minden tőled telhetőt megtettél. Ahogy Szilaj írta: amiről nem tudunk, az nem biztos, hogy nincs. Lehet, ezzel nem sokat segítettem, de nekem ez sokat segített anno. Vannak itt a fórumon sikeres traderek, nem kell mindent kamunak hinni. Sokan kötözködnek, fanyalognak, de ez mindenhol így van.

Egyébként sok sikert kívánok természetesen
Régi 2016-12-09, 13:58   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

@Balance: egyszer gyere el egy Traders' Night-ra, Tőzsdekocsmára, ott találkozhatnál is egy-egy sikeressel
Régi 2016-12-09, 14:05   #83 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Sziasztok! A 7 számjegyű havi hozam elvárásból arra következtetek, hogy forint alapon folyik a diskurzus. Ezzel kapcsolatosan lenne egy észrevételem. Tudom hogy többségében Magyarországon élünk és forintból veszünk tejet és kenyeret, de szerintem a kockázati tőkét és a kereskedési eredményt szigorúan euróban vagy dollárban érdemes számontartanunk. Elsősorban fejben, de nyilván sokat segít, ha a deposit is ebben van. Lehet, hogy sokatok szerint ez csak egy újabb forex jedi elmetrükk, de nekem például nagyon sokat segít(ett) veszteség idején észnél, nyereség esetén a földön maradni, hogy munka közben esetenként pár száz, max pár ezres –lényegében elvont, hétköznapi értelemben picinyke- számok pörögnek föl le az egyenlegen. Más egy ezres elvesztését mentálisan kezelni, mint ha az ember azt látja, hogy öt perc alatt egy fél havi fizetés elégett.
Régi 2016-12-09, 15:15   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Engedjétek el, lépjetek tovább, ettől még lehet egy szép és boldog életetek, de fejezzétek már be a kesergést!
Bár szerintem pont most Balance volt az egyetlen, aki korrekten írt, és nem kesergőset, de ezzel most abszolút egyetértek Zoli

Pont a szerencsejátékosok ismérve az el nem szakadás jelensége
Régi 2016-12-09, 15:28   #85 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Engedjétek el, lépjetek tovább, ettől még lehet egy szép és boldog életetek, de fejezzétek már be a kesergést!
Nem hiszem, hogy kesergés folyna itt.
A fő cél: haladó szintű, őszinte tapasztalatmegosztás éles számlák exponenciális növekedésének esélyeiről.
Ez azoknak biztosan nem fog tetszeni, akik népszerűségre hajtanak, vagy kezdőknek továbbra is a misztikus rózsaszínű álmot szeretnék árulni.
Nekem fontosabb a szakmaiság.
Régi 2016-12-09, 15:55   #86 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem hiszem, hogy kesergés folyna itt.
A fő cél: haladó szintű, őszinte tapasztalatmegosztás éles számlák exponenciális növekedésének esélyeiről.
Ez azoknak biztosan nem fog tetszeni, akik népszerűségre hajtanak, vagy kezdőknek továbbra is a misztikus rózsaszínű álmot szeretnék árulni.
Nekem fontosabb a szakmaiság.
Nincs baj az exponenciális növekedéssel. DE vegyünk föl profitot! akkor is ha lassítjuk a növekedést.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 16:06   #87 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kedves Zoli
Amiket leírtál, azokról én is tudtam. Sőt ,még tőkéje is lehet akárkinek, és akármiből. Akár még több is mint 50000 eur. Ez valakinek sok, valakinek pedig nem. Birgerről mostanra pedig már mindenki tudja, hogy nem tud eredményeket produkálni. Fűzhetném tovább, és magyarázkodhatnék, de kinek, és minek?
Kifordítottadd a szavaimat. Én egy üzletnek gondolom a tőzsdét. Azért kezdtem bele, mert azt gondoltam, hogy KORLÁTLAN pénzkereseti lehetőség.
De ha már ilyen „kedvesen” beszélsz, akkor feltehetek egy kérdést?
Te ki tudsz venni a Piacból havi átlagban normális pénzt?
Ne fáradj a válasszal, hiszen mindenki tudja, hogy nem.
Jó oktató vagy, ismered az elméletet, tájékozott vagy, és ez az életed. Pénzt keresni mégsem tudsz vele. És az utóbbi időben pedig a beírásaidon is meglátszik a frusztrációd.
Sajnálom, még senkivel nem akasztottam össze itt a bajszom, de sikerült kihoznod belőlem…
Régi 2016-12-09, 17:18   #88 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
lolkabolka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

lolkabolka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 18:41   #89 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ezért komolyan megérte beregisztrálni (nem irónia).
Régi 2016-12-09, 18:43   #90 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Balance! Rendkívül szimpatikus volt számomra az a bátorság és őszinteség, mellyel megosztottad történetedet velünk a topik elején. Szerintem sokunk számára ismerős érzéseket, vívódásokat fogalmaztál meg, de szerintem még ennél is fontosabb, hogy rámutattál: A forexen kívül is van élet. Újrakezdted, sikeres vagy, elismerés és tisztelet érte. De. A 150k-s autó példád, mint a siker értékmérője engem is gondolkodóba ejtett. Az alábbiak nem rólad szólnak, csak a hozzászólásod kapcsán jutottak eszembe. Egyrészt véleményem szerint az igazi siker és gazdagság éppen ott kezdődik, ahol az ember a külvilág véleményére fittyet hányva azt csinál amit ténylegesen tenni akar. Tucatnyi ismerősöm van, aki kétszer akkora házban lakik, kétszer olyan drága kocsiban feszít, mint amit reálisan megengedhetne magának, lelke legmélyén pusztán azért, hogy a világ felé azt mutathassa ő már valamit elért. Közben a talmi látszat fenntartásáért szemét főnök, nyomasztó hitel és állandó stressz súlya alatt elfut mellette az élet. Véleményem szerint az igazi jólét (siker?) a döntési szabadság, a szuverinitás megteremtésével kezdődik. Meglehet B.SZ éppenhogy már annyira gazdag, hogy senkinek nem kell bizonygatnia, hogy az. Ezért –ha történetesen nem tartozik a gépkocsi márka fanok táborába- megteheti, hogy egy szakadt autóval jár. Nincs rászorulva arra, hogy bárki csodálja, elég, hogy ő maga tudja mire képes, tudja mit ért el, mások véleménye se pozitív se negatív irányban nem befolyásolja. Rendkívül felszabadító érzés tud lenni, ha önmagad lehetsz. Ha tudod, hogy megvehetnéd bármelyik státuszszimbólumot, de nem teszed, mert minek. Vagy tényleg megveszed, de csak azért, mert önmagadért és önmagáért kell. A pénznek mint célnak az én megközelítésemben ezen a téren van legitím szerepe. Persze eddig el kell jutni. Sokan ezért vannak itt, az egyetlen vonzerő a sok pénz ígérete. Ezzel nincs is gond. Még azt is megértem, hogy a sokunk számára kell egy példakép, akinek pusztán a léte legitimálja a sok munkát, az újabb és újabb talpraállás szükségességét, hisz ha neki sikerült, akkor nekem is sikerülhet. De vegyük észre, hogy ez csak egy újabb psziho illúzió. Ha tényleg csak egy tőzsdén sikeres ember példájára vágyunk, ott van például Soros. Kapaszkodónak legalább olyan jó, mint egy hasonlóképp virtuális személy a fórumról vagy egy oktató. Ráadásul az ő számlaegyenlegét látnunk sem kell, hogy kétség se férjen a sikerességéhez. De ne ragadjunk le nála, tucatnyi nevet sorolhatnék fel, annak ellenére, hogy tudom olyan ember nincs akit mindenki elfogadna, hisz aki akarja tovább ásni azt a bizonyos gödröt maga alatt milliónyi kifogást találhat a valós problémával való szembenézés helyett. (nem forex, nem itthon, nem nulláról, nem, nem nem...)A lényeg az, amit Dávid, Zoli és a „megélhetési traderei” is mantraként hajtogatnak. A siker kulcsa a hozzáállásban, az önmotiválásban és igen a felelősségvállalásban van. Igen, lehet, hogy sokszor kiszedi a stoppot, tágítja a spreadet, vagy elérhetetlen a bróker. Válts céget. Kiráz a zaj: csökkentsd az áttételt, vagy válts feljebb time framet. Pszihésen megterhelő a rossz találati arány: Válts stratégiát. stb. stb. Vagy hagyd abba az egészet. Csak egyet ne tegyél: hogy mástól várod a megoldást. Einstein mondta állítólag: Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen. Balance e tekintetben is jó példa. Nagyon nehéz lehetett 7 év reményt, munkát és küzdést elengedni. Elismerésem. Ugyanakkor jó hogy itt van még, mert coming out-ja egyeseknek követendő példát, másoknak inspirációt jelent.
Régi 2016-12-09, 19:11   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
De. A 150k-s autó példád, mint a siker értékmérője engem is gondolkodóba ejtett.
Azért azt ugye tudod, hogy az az elméleted hogy B.SZ. (amúgy ő kicsoda?) megteheti, hogy 150k-s autóval jár, nem állja ki Occam borotváját?
Van az a mondás hogy: Én nem vagyok olyan gazdag hogy olcsó sz@rt vásároljak, talán B.SZ. már olyan gazdag, de Soros Gyuri bácsi még biztos nem. Vagy te nem lepődnél meg ha őt ilyen kocsiból látnád kiszállni?
Régi 2016-12-09, 19:20   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez azért vicces volt, na, akárki tolta ezt be Troll level 10.

Viszont mondjuk én se szeretem a státuszszimbólumokat, de egy autón biztosan nem fogok spórolni, mert bármikor megdögölhetünk egy szar autóban. Jóban is, de talán kevesebb eséllyel.

Viszont Balance nem mond hülyeségeket! Sajnos, vagy éppen jó, de mivel a Traders' Night jóvoltából eljutottam több, elismert oktatóhoz, akár a lakásukba is. Hát, mit ne mondjak, teljesen jogos, amit Balance ír. Pintér Péter kivételével hagyjuk, mennyi pénzük volt... Voltak kellemes meglepetések is, akiknek volt valamennyiük, de ők meg nem a trédből szedték össze...

Akiről szó van B.Sz., ő az egyetlen, akiről nem tudok biztosat.
Régi 2016-12-09, 19:31   #93 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért azt ugye tudod, hogy az az elméleted hogy B.SZ. (amúgy ő kicsoda?) megteheti, hogy 150k-s autóval jár, nem állja ki Occam borotváját?
Van az a mondás hogy: Én nem vagyok olyan gazdag hogy olcsó sz@rt vásároljak, talán B.SZ. már olyan gazdag, de Soros Gyuri bácsi még biztos nem. Vagy te nem lepődnél meg ha őt ilyen kocsiból látnád kiszállni?
:-)

B.SZ = Balázs Szilárd. A TradersNighton találsz vele videót.

Okham borotvája és a 150k-s autó: Persze minden lehetséges, még az is hogy 100k-ért vette, csak már felment az árfolyama. :-)

Soros: Én már azon is csodálkozom vele kapcsolatban, hogy 86 évesen a saját lábán tud kiszállni bármiből. :-)
Régi 2016-12-09, 19:35   #94 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Viszont Balance nem mond hülyeségeket! Sajnos, vagy éppen jó, de mivel a Traders' Night jóvoltából eljutottam több, elismert oktatóhoz, akár a lakásukba is. Hát, mit ne mondjak, teljesen jogos, amit Balance ír. Pintér Péter kivételével hagyjuk, mennyi pénzük volt... Voltak kellemes meglepetések is, akiknek volt valamennyiük, de ők meg nem a trédből szedték össze...

Akiről szó van B.Sz., ő az egyetlen, akiről nem tudok biztosat.
Ilyen alapon senki nem a trédből szedte össze. Pintérék jó években 80-100 milliót kaszáltak oktatással, és akkor még az ingatlanozásról nem is beszéltünk.
Csatolt képek

Régi 2016-12-09, 19:38   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ilyen alapon senki nem a trédből szedte össze. Pintérék jó években 80-100 milliót kaszáltak oktatással, és akkor még az ingatlanozásról nem is beszéltünk.
Igen, igaz, de ő tud kereskedni is! Mondom, én leszarom, kinek mekkora vagyona van másból (ahhoz gratulálok egyébként), vagy mekkora nincs, de ha a trédből nincs, akkor kezeljük helyén a dolgokat. Én konkrétan a trédből szerzett vagyonokra gondoltam. Túlontúl másból sem volt pénzük jellemzően...
Régi 2016-12-09, 19:41   #96 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Alpinforex, csak pontosítok: nem 7, hanem csak 6 év, de igazából nincs jelentősége.
Az autós történet nem ült igazán, ezt én is érzem. De attól még elég megdöbbentő volt. Főleg annak tükrében, hogy a nagy német példakép előszeretettel mutatta magát luxusautókban. Valóban nincs jelentősége, hogy ki mit mutat a külvilág felé, és bizony nekem is van olyan ismerősöm, aki simán megengedhetne magának akár 2 db 30 millás kocsit, és egy Insigniával jár. Meg persze az ellenkezőjére is akad példa bőven. Az említett autóra is lehet többféle magyarázat. Azt azonban nehezen tudom elképzelni, hogy valaki, akinek nem igazán számít a pénz, önszántából ilyen autóval közlekedjen. Nem kell villantós kocsi, de azért ne egy fostalicska legyen, hanem egy szolíd feltűnésmentes 5-6 éves középkategóriás.
De mindegy is, ezek nem lényeges dolgok.
Igen, azért írtam le a történetemet, mert ilyet eddig senki nem mert bevállalni. Pedig 100 emberből 95 állítólag nem 6 év, hanem 1-2 alatt kihullik. Mindenki szégyenli a dolgot, és inkább hallgat róla. Pedig ha én ilyet olvastam volna az elején, akkor valószínűleg elengedem a dolgot. Talán valakinek segít ez is a döntésben.
Régi 2016-12-09, 19:49   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja a másik: akinek van értelmes profitgörbéje, az kérés nélkül is megmutatta eddig. Igaz, nem verte nagy dobra, de önszántukból megmutatták, max. négyszemközt. Nem pedig magyarázkodtak, meg megindokolták, hogy miért nem...

Egy oktató, vagy bárki, meg tudja ezt tenni ezerféleképpen, de egy oktatónak kötelessége lenne szerintem. Onnantól meg a vagyontárgyi spekuláció, és az egyéb jövedelmekből származó látszólagos tárgyak értelmüket vesztenék igencsak a kezdők, haladók, fórumozók szemében is.

Mindegy, elkanyarodtunk az eredeti témától, bocs az offért, de Misi, lassan vonhatnál konzekvenciát ennyi hozzászólásból, mi ment át neked, ha már te nyitottad a topicot.
Régi 2016-12-09, 20:05   #98 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azt olvastam elsőre hogy B. Sz. 150k usd-s autóval jár, nem értettem mi bajotok ezzel
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 20:17   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
:-)
Soros: Én már azon is csodálkozom vele kapcsolatban, hogy 86 évesen a saját lábán tud kiszállni bármiből. :-)
Egy valamiből ki tud, a vesztő tradekből, a nyerőket meg futni hagyja. A rozoga lábaival úgyse érné utol őket.
Na tessék, így kell profitosan kereskedni.
Régi 2016-12-09, 20:53   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valld be, hogy csak megijedtél, hogy autót kell cserélned, ki ne nézzenek.
Előbb jöjjön át Budára, ne ott lenn messze délen
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 22:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 12:20 , a GMT +1 időzóna szerint.