Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-12-09, 22:03   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 392
Hírnév szint: 2
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Balance eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te ki tudsz venni a Piacból havi átlagban normális pénzt?
Ne fáradj a válasszal, hiszen mindenki tudja, hogy nem.
Jó oktató vagy, ismered az elméletet, tájékozott vagy, és ez az életed. Pénzt keresni mégsem tudsz vele.
Pl.: David Chateau tud kivenni havonta profitot? Nyilván ezek magánügyek, de azt gondolom, hogy vannak emberek, akiknek nagyobb a felelősségük itt a fórumon. Ilyen Forex Klub vagy David. Kiállnak a nyilvánosság elé és innentől fogva nagyobb a felelősségük is, hogy mit írogatnak ide. A fórumozok 99%-a egy arctalan,névtelen senki. Mint amilyen én is vagyok. De amikor valaki kiáll a tömeg elé, akkor lehetnek jogosan bizonyos elvárások vele szemben. Én tudom, hogy mindketten jó emberek és jót akarnak. Sokat segítenek, de veszélyes játék ez. Balance amúgy a 150 ezres kocsis gondolatot hülyeség volt. Semmit nem jelent. Vannak olyan emberek, akiket nem hoznak lázba a nagyon drága cuccok. Személyiség kérdése. Én is ilyen vagyok. Legyen egy 50 ezer ft-os autóm. De egy olyan nő üljön mellettem a kocsiban, akivel életem végéig nagyon szeretjük egymást. Ez sokkal nagyobb érték. Amúgy nem tudom láttad-e már BSZ családját személyesen. Nagyon egyszerű,aranyos család.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-09, 22:37   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pl.: David Chateau tud kivenni havonta profitot? Nyilván ezek magánügyek, de azt gondolom, hogy vannak emberek, akiknek nagyobb a felelősségük itt a fórumon. Ilyen Forex Klub vagy David. Kiállnak a nyilvánosság elé és innentől fogva nagyobb a felelősségük is, hogy mit írogatnak ide. A fórumozok 99%-a egy arctalan,névtelen senki. Mint amilyen én is vagyok. De amikor valaki kiáll a tömeg elé, akkor lehetnek jogosan bizonyos elvárások vele szemben. Én tudom, hogy mindketten jó emberek és jót akarnak. Sokat segítenek, de veszélyes játék ez. Balance amúgy a 150 ezres kocsis gondolatot hülyeség volt. Semmit nem jelent. Vannak olyan emberek, akiket nem hoznak lázba a nagyon drága cuccok. Személyiség kérdése. Én is ilyen vagyok. Legyen egy 50 ezer ft-os autóm. De egy olyan nő üljön mellettem a kocsiban, akivel életem végéig nagyon szeretjük egymást. Ez sokkal nagyobb érték. Amúgy nem tudom láttad-e már BSZ családját személyesen. Nagyon egyszerű,aranyos család.
Még nem annyit, amennyit első körben szeretnék, mert akkor már százezer dolcsim lenne. Az hat számjegyű, bár annak se veszem majd ki a nagy részét, nem ez motivál, hanem ha meglesz a százezer dolcsi átmegyek vele határidőzni. Nekem nincs más bevételem, semennyi sem, idén kiszálltam minden maradék bizniszből. Csak erre akarok fókuszálni továbbra is.

Addig jó ez a forex is, lehet jól tördelni a pozikat, lehet jó MM-et tolni

Legjobb az lenne, ha sikerülne a 100 eurót feltolni 100k-ra, remélem, ez azóta Szilajnak sikerült, brutál, milyen pszichó lép be, ahogy nő a számla. Nekem még totál kicsúszik a dolog 10k felett. Ez van. Anno Janonak is 10k körül volt egy "állomása", kezdem megérteni. Árpinak valahol 20-25k körül volt.

Ja, és előtte jó lenne még megcsinálni itt a fórumon is, amit szeretnék
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-12-09, 23:08   #103 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezért mondtam, ha még nem vagy teljesen kész, akkor óvatosan a kijelentésekkel, mert nagyon átlátszó. Téged ismernek. Én cikinek érezném, ha oktató lennék, de nem tudnék mit felmutatni.
Régi 2016-12-09, 23:16   #104 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én nem vagyok oktató, és nem is leszek.

Azt az élő kereskedést leginkább magamnak csinálom, nekem lesz jó próbatétel. Igazából nem is tudom, mások mit profitálhatnának belőle, mert nekem indifferens. Hitet esetleg, mást nemigen, bár a technika nem lesz ismeretlen.

Kész nem vagyok, mert a másik szakdogához még kell idő, mire elkészül. De segíthet valaki az ionwhistlerek kutatásábanXD

Amúgy nem tudom, mi ez a készen lenni. Tudatállapot, flow kell, mint amikor vezettem a blogot itt szeptemberben. Aki azokat bekötötte, láthatta. Lekereskedni persze teljesen más, de az meg nem a technikán múlik úgyse.

Ha meg nem jön össze, akkor nem jött össze, ez van.

Siker sehogyse lesz, mert ha esetleg elérném a célomat, atól más nem fog megtanulni trédelni semmilyen szinten, ha meg nem csinálom meg jól, akkor meg mondhatják, nem tudok kereskedni. Amen, legyen így

Hírnevemet is levetettem már régesrég. Hallgasson a nép a tapasztaltabbakra, mi itt "csak" diskurálunk.
Régi 2016-12-10, 03:29   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Még nem annyit, amennyit első körben szeretnék, mert akkor már százezer dolcsim lenne. Az hat számjegyű, bár annak se veszem majd ki a nagy részét, nem ez motivál, hanem ha meglesz a százezer dolcsi átmegyek vele határidőzni. Nekem nincs más bevételem, semennyi sem, idén kiszálltam minden maradék bizniszből. Csak erre akarok fókuszálni továbbra is.

Addig jó ez a forex is, lehet jól tördelni a pozikat, lehet jó MM-et tolni

Legjobb az lenne, ha sikerülne a 100 eurót feltolni 100k-ra, remélem, ez azóta Szilajnak sikerült, brutál, milyen pszichó lép be, ahogy nő a számla. Nekem még totál kicsúszik a dolog 10k felett. Ez van. Anno Janonak is 10k körül volt egy "állomása", kezdem megérteni. Árpinak valahol 20-25k körül volt.

A 100K, határidő: d.t.-ben a CME-brókerek is adnak magas tőkeáttételt. Még Mt5-öt is. Elég ez a cirkusz az EU-ban a CFD/fx-brókerek ellen (bár valódi kupleráj ami körülöttük alakult).
Az igaz, hogy tört K nem létezik tőzsdei kereskedésben.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 05:15   #106 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nincs baj az exponenciális növekedéssel. DE vegyünk föl profitot! akkor is ha lassítjuk a növekedést.
Azt hiszem, haladó szinten talán inkább itt kellene folytatni…

Beszéljenek a számok.

Nézzünk egy egyszerű példát: ha képesek vagyunk napi 1%-t / havi 15-20%-ot termelni, és legalább havi 150 ezer nettót ki akarunk venni a rendszerből, akkor legalább 1 milliós elveszthető tőke kell legyen.

A dolog szépséghibája, hogy 150 ezerből csak szegényesen lehet megélni, napi 1% /havi 20% sem jön össze mindig mindenkinek, és csak kevesen engedhetik meg maguknak, hogy 1 milliót kidobjanak az ablakon.

Komolyan kíváncsi lennék tehát, hogy „közel-7-számjegyet-veszek-ki-havonta-a-kerítés-napos-oldalán-Dávid”, „mit-keres-itt-aki-kesereg-Zoli”, vagy éppen az általuk exkluzívan ismert misztikus-guru-profi-„ebből-élek”-traderek, vagy bárki, aki haladónak vallja magát, milyen üzleti tervet épített fel? Célösszeg, hozamelvárás, tőke?

(Aztán szépen végigmegyünk a stratégia többi pontján is majd. Lehet készülni.)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 05:49   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Üzleti tervem nincs, max pénzügyi Már nincs cégem, vagyis épp folyamatban a felszámolásuk

Lényegében leírtam az előbb, mit fogok tenni, és a pénz egy része megy "kevésbé" kockázatos dolgokba, amik nálam részvények.

Szépen, lépésenként előre.

Hozamelvárásnak nincs értelme, az pszichocsapda. Tőke meg lehet akár egészen kis pénz is.

Ha megremeg a kéz, azonnal újrakezdem a játékot.
Régi 2016-12-10, 07:43   #108 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hozamelvárásnak nincs értelme, az pszichocsapda. Tőke meg lehet akár egészen kis pénz is.
Kamu.
Ha valaki már több éve élesben kereskedik, akkor tapasztalatból tudnia kell, általában mire képes naponta, havonta, évente. Ha ez alá tervez, nincs semmiféle pszichocsapda.
A többi osztás, szorzás. De 7 számjegyű összeget biztosan nem lehet kivenni havonta egészen kis tőkéből.

Ha meg akarunk belőle élni, vállalkozásként kell kezelni (pl. fizetni magunknak a munkabért (adó, egészségügyi hozzájárulás, stb), a rezsit (áramot, internetet, lecserélni a laptopot), stb), így tervezni kell.
Ezért várnék konkrét, valós számokat, mindegy milyen kombinációban. Ennek hiánya számomra megkérdőjelezi a haladó szintet, de az éles kereskedést is.
Régi 2016-12-10, 07:45   #109 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon ráérsz mostanában Misi. Mi történt?
„A gép dolgozik, az alkotó pihen.”
Gondoltam visszatérek egy picit és felpörgetem a fórumot egy-két okossággal.
Régi 2016-12-10, 08:05   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerencsejáték? Ugyanezzel támadott az a szépseggversenyes cicababa, aki azóta focisták és személyi edzők között keresi a szolid boldogulást... Sokszor nem is tudom ki a nagyobb spekuláns, aki tőzsdézik, vagy akinek az élete nagy részét az teszi ki, hogyan menedzselje maga körül a pénztárcákat. Azért nincs harag, de egy fotó erejéig kíváncsi lennék a fejére, amint elsurranok előtte egy sesto elementoval. NA jó, legyen csak egy 150k-s népautó. Amúgy ez is hülyeség, miért ne lehetne valakinek szerény autója? Van aki a világot járja, és közben egy sima 1 millás autóval járkál. Kinek mi a fontos. Igazából akkor kezdődik a baj, amikor valaki azért vesz drága dolgot, hogy beszálljon a több vagyok másnál versenybe.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 08:18   #111 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Moneymentor, én mint még nem ebből élő írom: adott két "trader". Mind a kettő ugyanolyan képzett, és egyformák az eredmények. Egyik naptól az egyik már csak napi 1 órát kereskedik, a másik ugyanúgy napi 12-16 órát. Direkt írtam, hogy egyformák, mert így talán nem támadnak be azzal, hogy "de ha szvinges, akkor még többet is kereshet napi 1 óra alatt". Nem. Teljesen egyformák, és ha nem kapcsolna ki a gépet, nap végéig ugyanazokat a jeleket kötné, mint a másik, ugynakkora összeggel, és ugyanott szállna ki. Szerinted nem egy reális esély, hogy aki 12x annyi munkát tesz bele, az többszörösét keres(heti), mint a másik? Direkt nem 12x-est írtam, mert ez azért nem annyira kerek. Tudom, most jönnek majd az "ébredjek fel", "még többet is bukik, aki többet van a piacon", "ez a világ nem így működik"(de jó, hogy végre van valaki, aki tudja hogyan működik a világ, Hawking várja ma egy teára) jellegű megjegyzések, de már régóta nincsenek rám hatással.
Régi 2016-12-10, 08:24   #112 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
NA jó, legyen csak egy 150k-s népautó.
Zárjuk már le ezt az autótémát. Vakvágány, nem visz közelebb a célhoz.

(Én egyébként 2001-ben vettem egy vadiúj Suzuki Swiftet. Azóta belehajtottam 120 ezer km-t, közben bejártam vele nyaranta a környező országokat. Soha nem hagyott cserben, tökéletes kisautó, szívemhez nőtt. Nem adom el csak azért, mert mások esetleg mit gondolnak.
Ja, és közgazdásznak Érték = Funkció / Költség.
Igaz, most már egy új Ford Focusszal járok. De az munkaköri kötelesség.)

Fókuszáljunk inkább a lényegre: Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy?
Régi 2016-12-10, 08:33   #113 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerinted nem egy reális esély, hogy aki 12x annyi munkát tesz bele, az többszörösét keres(heti), mint a másik?
Érdekes felvetés.
Elméletileg „igen” a válasz.
Gyakorlatilag nem biztos. 12 óra alatt hosszú távon jobban bele lehet fásulni, többet lehet hibázni, mint az, aki csak 1-2 órát ül gép elé naponta.
Ezért lennének hasznosak olyan haladók válaszai a topicban, akik élesben ezt csinálták is néhány évig.
Régi 2016-12-10, 08:44   #114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kamu.
Ha valaki már több éve élesben kereskedik, akkor tapasztalatból tudnia kell, általában mire képes naponta, havonta, évente. Ha ez alá tervez, nincs semmiféle pszichocsapda.
A többi osztás, szorzás. De 7 számjegyű összeget biztosan nem lehet kivenni havonta egészen kis tőkéből.
Valamiért te nem bírsz engem, ez még oké lenne, de nem tudod magadat itt sem türtőztetni, kár a párbeszédért

Az, hogy Te nem tudsz kivenni, más még kivehet. Hidd el, közel sem én vagyok itt a "legjobb" trader, nincs is ilyen kategória. Amúgy nem írtam, minden hónapban 100euróval kezdem. De ott van Szilaj példája, 110 euróból csinált 26ezret 3 hét alatt. De láttam ennél durvábbakat is már, de vegyük ezt, ez szerinted hány számjegyű forintban? Ja igen, én a hét számjegyűt forintra értettem, ha te dollárra gondoltál, akkor igazad volt És ha utána az ember 3 hónapig semmit sem csinál, akkor is átlagban, forintban hét számjegyű a bevétel.

Azért jó látni, kezdenek páran "befutni" komolyabban. Zoli is jó úton jár Mélypontjai mindenkinek vannak, kérdés, ki hogy tud felállni belőlük. És nem az eredményekre mondom, hanem a gondolkodásmódra. Az eredmény mellékterméke a jó mentális állapotnak.

És igen, nekem is feltűnt, ráérsz, és kis önigazoló valamit keresel ezzel a topic-kal, ezzel sincs baj, de a Dávidfóbiádat elhagyhatnád végre

Én szívesen írom azt, amit esetleg tudok hozzátenni ehhez a beszélgetéshez, ami konstruktív. Nekünk le nem írt felelősségünk van a kezdők felé, ne felejtsük, úgyhogy tegyük itt félre a személyes elfogultságot, ha lehet.

Nekem nincs hozamelvárásom. Piaccal szemben nem lehet szerintem elvárásunk, legfeljebb magunkkal szemben, hogy jó mentális állapotban legyünk, flow-ban legyünk a végrehajtáshoz. Árfolyam nélkülünk is pontosan ugyanúgy fog rajzolódni.
Régi 2016-12-10, 08:53   #115 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
De ott van Szilaj példája, 110 euróból csinált 26ezret 3 hét alatt.
Ez mire példa? Volt aki 200 Ft-ból csinált 5 milliárdot (a lottón). Majd ha minden 3. héten kiszáll 26ezerrel egy évig akkor már esetleg nem a szerencsejáték kategóriába esik amit művel.

Jaa leesett! 110 EUR az durván 34k HUF abból elköltött 8ezret és így lett 26ezer. Ezt bárki meg tudja csinálni.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 09:06   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez mire példa? Volt aki 200 Ft-ból csinált 5 milliárdot (a lottón). Majd ha minden 3. héten kiszáll 26ezerrel egy évig akkor már esetleg nem a szerencsejáték kategóriába esik amit művel.

Jaa leesett! 110 EUR az durván 34k HUF abból elköltött 8ezret és így lett 26ezer. Ezt bárki meg tudja csinálni.
Nem az első számlája volt, és nem csak ő csinálta már meg És ő sem egyszer. Tudom, hihetetlen, elképzelhetetlen, világ összes kamuja, én is biztos fel vagyok bérelve, Gyíkembereknek dolgozom

Sőt, ha azt mondom, 3 ilyen embert is ismerek, ki leszek tagadva
Régi 2016-12-10, 09:11   #117 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem az első számlája volt, és nem csak ő csinálta már meg És ő sem egyszer. Tudom, hihetetlen, elképzelhetetlen, világ összes kamuja, én is biztos fel vagyok bérelve, Gyíkembereknek dolgozom
Még valamit hozzátennék:
Tehát nincs hozamelvárás, azt is elismeritek hogy vannak rosszabb hónapok, és mínuszba is kerülhet a számla amiről szintén nem tudjátok mennyi ideig tarthat, tehát lényegében semmi konkrétumot nem tudtok a várható eredményekről. Ez miben különbözik a szerencsejátéktól?
Mindemellett hogy semmiben nem vagytok biztosak azért az fix hogy a hét számjegy az meglesz hamarosan. Honnan jött akkor ez a szám ha nincs várható érték?
Ez itt egy haladó topik, itt komoly emberek vannak akik nem csak számokkal dobálóznak. Kíváncsi volnék annak a levezetésére hogy honnan van a hét számjegy. Ne beszéljünk mellé ha szabad ilyet kérni, arra biztos vannak politikai fórumok is.
Régi 2016-12-10, 09:20   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még valamit hozzátennék:
Tehát nincs hozamelvárás, azt is elismeritek hogy vannak rosszabb hónapok, és mínuszba is kerülhet a számla amiről szintén nem tudjátok mennyi ideig tarthat, tehát lényegében semmi konkrétumot nem tudtok a várható eredményekről. Ez miben különbözik a szerencsejátéktól?
Mindemellett hogy semmiben nem vagytok biztosak azért az fix hogy a hét számjegy az meglesz hamarosan. Honnan jött akkor ez a szám ha nincs várható érték?
Ez itt egy haladó topik, itt komoly emberek vannak akik nem csak számokkal dobálóznak. Kíváncsi volnék annak a levezetésére hogy honnan van a hét számjegy. Ne beszéljünk mellé ha szabad ilyet kérni, arra biztos vannak politikai fórumok is.
Hagyjuk, tényleg, leírtam mindent Olvasd vissza!

Hogy tudnék bármit előre, ha a világon max páran vannak, akik tudják, mikor merre megy valami? Nem tartozom közéjük Várható érték a fejekben van. Én úgy állok ehhez, mint egy jó cég az osztalékkal. Ha jól megy, kiveszek, ha nem, akkor nem.

Itt a fórumon fent van minden. Tényleg. Nincs is mit írnom, amiket írtam, az is ismétlés. Én nem győzködni akarok senkit sem, ahhoz nincs kedvem, bocs Mindig lehet mindenben a hibát keresni, de jobb, ha előbb magunkban nézünk körül. Ok, legyek komolytalan, nem érdekel, én ilyen ember vagyok, ilyen attitűdökkel. Nincs megfelelési kényszerem senki irányában sem. Tudod mit, ne is higgy el nekem semmit se, hazudtam, rommá buktam magam Ezt talán el is hiszed, és akkor nem lesz több komolytalan kérdésed Én tudok trollkodni, nem fogok megsértődni, nem fűz üzleti érdek a fórumhoz
Régi 2016-12-10, 09:24   #119 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Valamiért te nem bírsz engem,

És igen, nekem is feltűnt, ráérsz, és kis önigazoló valamit keresel ezzel a topic-kal,
Látod, ez az igazi pszichocsapda, Mester. Számok helyett érzelmi kirohanás.

Fentebb ajánlottam az „Agyam és a pénz” című könyvet a neuroökonómiáról. Úgy látom elkerülte néhány ember figyelmét.
Bár én ezt Karácsonyra vetettem meg magamnak, de tudom melyik szekrénybe rejtette az asszony, így néha beleolvasok. Ebben írják: alapvetően 2 szoftver alapján működik az agy, érzelem és értelem. Az első, gyorsabb az érzelem, sokszor dönt, végrehajt, nem is engedi érvényesülni az értelmet.

És nyugalom, ha zavarom néhány ember köreit a fórumon, ha több melóm lesz, újra eltűnök…
Régi 2016-12-10, 09:26   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Látod, ez az igazi pszichocsapda, Mester. Számok helyett érzelmi kirohanás.

Fentebb ajánlottam az „Agyam és a pénz” című könyvet a neuroökonómiáról. Úgy látom elkerülte néhány ember figyelmét.
Bár én ezt Karácsonyra vetettem meg magamnak, de tudom melyik szekrénybe rejtette az asszony, így néha beleolvasok. Ebben írják: alapvetően 2 szoftver alapján működik az agy, érzelem és értelem. Az első, gyorsabb az érzelem, sokszor dönt, végrehajt, nem is engedi érvényesülni az értelmet.

És nyugalom, ha zavarom néhány ember köreit a fórumon, ha több melóm lesz, újra eltűnök…
Hűha, ha ez neked érzelmi kirohanás volt, ott gondok vannak

Megnézem a könyvet, volt osztálytársamék ajánlották nemrég. És nyugi, nem zavarod, max a saját köreid
Régi 2016-12-10, 09:33   #121 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ennek hiánya számomra megkérdőjelezi a haladó szintet, de az éles kereskedést is.
Ne sértődj meg, de részemről pont ez a hozzáállás kérdőjelezi meg a haladó szintet.

Keresünk stratégiát, felállítunk rá statisztikát, matekozunk a várható hozammal, és amikor pedig elkezdünk élesben kereskedni borul az egész. Miért?
Mert bejön a pszicho! (Aki azt mondja, hogy nem jön be, az még nem tart itt.)

Nem az elvárások, hanem a lehetőségek oldaláról kellene kezdeni az egész számolást. A többi csak álmodozás!

Lehetőség a rendelkezésedre álló tőke, de ami ennél is sokkal fontosabb, az igazi realitás, az a te személyes kockázatvállalási hajlandóságod. Ez mindenkinél más és más, ezért is értelmetlen mások eredményei után kíváncsiskodni.

Mekkora összeget tudsz érzelemmentesen elveszíteni, akár többször is egymás után zsinórban?
100 Ft? 1000 Ft? 10.000 Ft?
Ez az összeg hogyan aránylik a jelenlegi jövedelmedhez? Hány %-a? (Ha pár %-nál többet mondasz, akkor még mindig csak álmodozol, és még magadnak is hazudsz!)

Na most kezdjél el matekozni! Egy légből kapott példa: 1000 Ft/tréd (mert ennyit tudsz érzelemmentesen kezelni), 50% nyerő-vesztő arány, és átlag havi 30db üzletkötés, ahol tudsz egy 1:2 R/R-t tartani. 15 vesztő (-15000 Ft) meg 15 nyerő (30000 Ft), maradt 15000 Ft.

Mennyi kellene a megélhetéshez? Minimum ennek a tízszerese! Képes vagy 1000 Ft helyett 10000 Ft-ot kockáztatni? Nem, mert nem bírod pszichóval! Megremeg a kezed, amint belegondolsz, hogy te ezért a pénzért mennyit dolgozol.

Mit tehetsz még?
- Növeled a kötésszámot, abban bízva, hogy a több tranzakcióval több nyerőd lesz. Így viszont oda is helyzetet fogsz képzelni, ahol nincs is lehetőséged. Többet ülsz a gép előtt, hogy ne maradj le semmiről. Elhanyagolod a családod, barátaidat, akik elfordulnak tőled, te meg idő előtt kiégsz. A több kötés ellenére is kevesebbet keresel, mintha ritkábban, de minőségi tranzakciókat hajtanál végre.

- Próbálod javítani az R/R arányt. Szűkebbre veszed a stopot. Ezzel pedig eléred, hogy a bróker, vagy simán csak a piaci mozgás, többször vegyen ki veszteségben, mint ami az eredeti rendszereddel lenne. Még több veszteség.

- Megadsz távolabbi célárakat, amiket valami rejtélyes okból mégsem vagy képes kiülni, és idő előtt zársz valamilyen félelem miatt. Túlbecsülöd a piaci lehetőségeket, várod a mamutot, közben meg többet engedsz vissza a lebegő nyereségből, mint az egyébként indokolt lenne. Kevesebb nyerő.

Ez mind-mind pszichológia, és aki azt mondja hülyeség, az még nem töltött el elég időt a piacon, hogy megértse, ezen múlik minden.

Csatlakozom Dávidhoz, én is kiszállok, mert olyan az egész, mintha egy született vaknak próbálnám meg elmondani, milyen a kék szín.
Régi 2016-12-10, 09:47   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A tanulni vágyóknak miért nincs egyéni FELELŐSSÉGVÁLLALÁSA?! Ki a hibás, ha te elmész egy kóklerhez, mert azt ígérte neked, hogy 3 nap alatt megtanít kereskedni?
Hát pont ez a baj. Hogy minden oktató ígérget, ahelyett hogy csinálna egy honlapot, ahova feltöltené a számlatörténetét évekre visszamenőleg. A tanulni vágyók pont azért futnak bele néha kóklerekbe, mert nagyon kevés a hiteles oktató és nem tud hova menni. Nincs választási lehetősége. Az ismertebb embereknek jobban kell vigyázni. Én írhatok bármit a fórumon, de "Ti nem". Mert megbomlik a bizalom. A TN-es David is meghívott 500 előadott,500 oktatótól tanult, elolvasott 500 könyvet,évek óta kereskedést tanulja, de nem nagyon van látszatja. Ezzel nem abba kételkedem, hogy sikeres vagy nem. Nem ez a lényeg, hanem hogy mit mutat a külvilág felé. Ebben a felelőssége, mert tényleg egy idő után már nem fogják komolyan venni. Erre akartam célozni. És ezzel vigyázni kell. Egy ember, aki tömegek elé áll ki, annak bizony van felelőssége. Én nem érezném jól magam, ha úgy oktatnék tömegnek vagy csinálnék rendezvényeket, hogy nem tudok mit felmutatni évek után se. Szerintem ez ciki. Nem lenne hozzá bátorságom. Ezt nem tartom jó dolognak. De én nem kritizálni akarlak benneteket. Csak felhívtam a figyelmet, hogy szerintem ez nem helyes.
Régi 2016-12-10, 09:52   #123 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nekem nincs más bevételem, semennyi sem, idén kiszálltam minden maradék bizniszből. Csak erre akarok fókuszálni továbbra is.
Ezt nagyon rosszul teszed. Tudom elcsépelt, de diverzifikáció és ha baromi jól megy a tőzsde akkor is csak diverzifikáció. Egyéb területekkel, legfőképp ingatlan. Szerintem.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 10:14   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, nektek még válaszolok, mert ti jó témát feszegettek

@Megalith: én bízom annyira magamban, hogy a valósidejű számlás dolgot meg tudom csinálni nyilvánosan is. Másrészt nem tanítok, se ingyen, se pénzért. Vagyis de, matekot szoktam, és van, hogy pénzért. De az se komoly bevétel, elhihetitek. Azért ne csináljunk plusz felelősséget senkinek sem. Zoli is korrekten leírta most (és múltkor ezért volt a kis afférunk, és amiért most egyébként abszolút gratulálok Zolinak) mi vele a helyzet! Szerintem ennél többet nekünk nem kell virítani. Részemről ez a fórumozás is hobbi, nem szabad túl beleélni magam, mert visszaránt az a közeg, ahonnan megszabadultam nehezen.

@ForexGump: igazad van, teljesen, de nem értek az ingatlanokhoz. Részvényekkel foglalkozom még. Ingatlan nekem nem túl likvid, de persze majd még átgondolom. Most amúgyse vennék nagy eséllyel, majd ha beesik az áruk. Én amúgy azt szeretem, ha nincs semmim, ami kézzelfogható, csak pénzem. Nem a pénz iránti szeretetből, hanem az a leggyorsabban "pénzzé" tehető. Ezért is tetszett meg a trédelés.
Régi 2016-12-10, 10:48   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha jól megy, kiveszek, ha nem, akkor nem.
Mindezt főállásban? Várható érték nélkül honnan tudod hogy egyáltalán profitos vagy? Jaaa, hogy az elmúlt X időszakban az voltál és kerestél adott összegeket. Aztán most úgy gondolod hogy meglesz a hátszámjegyű. Ez tényleg nem egyenlő a várható értékkel de mindegy..
Látom ám mit csinálsz, direkt idejöttél szétkomolytalankodni ezt a topikot.
Régi 2016-12-10, 10:48   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Másrészt nem tanítok, se ingyen, se pénzért. Vagyis de, matekot szoktam, és van, hogy pénzért. De az se komoly bevétel, elhihetitek. Azért ne csináljunk plusz felelősséget senkinek sem.
Tartottál előadást TN-en. Ahol eléggé felvillanyoztad a hallgatókat. Rossz lenne, ha csalódást okoznál nekik és nem tudnál hitelessé válni. Amúgy felelősséget nem kell csinálni. Az alapból van. Ti Zolival példaképek vagytok a kezdők számára, de nem nagyon akarjátok megérteni és az ezzel járó felelősséget vállalni. Ezért mondtam korábban, hogy veszélyes játék ez. Azt gondolom, hogy oktatni vagy előadást tartani(ingyen vagy pénzért) joga annak van, aki mutat is valamit. Én nem szívesen mennék olyan orvoshoz, akinek nincs meg diplomája. De hagyjuk ezt a témát, mert már unom.
Régi 2016-12-10, 10:49   #127 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
No, nektek még válaszolok, mert ti jó témát feszegettek

@ForexGump: igazad van, teljesen, de nem értek az ingatlanokhoz. Részvényekkel foglalkozom még. Ingatlan nekem nem túl likvid, de persze majd még átgondolom. Most amúgyse vennék nagy eséllyel, majd ha beesik az áruk. Én amúgy azt szeretem, ha nincs semmim, ami kézzelfogható, csak pénzem. Nem a pénz iránti szeretetből, hanem az a leggyorsabban "pénzzé" tehető. Ezért is tetszett meg a trédelés.
Nem nagyon szólok hozzá a fórumhoz, de figyelemmel olvasom. Most is csak azért reagáltam, mert pont így gondoltam én is 25 évvel ezelőtt mint Te Aztán idővel ráébredtem, rosszul gondoltam. Lehet most még nem jut el a lényeg de ha beülteti valaki a bogarat és többször gondolsz erre akkor talán idővel megérik a gondolat Kell a diverzifikáció.
Nem feltétlen adni-venni, hanem befektetni.
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 11:05   #128 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én nem szívesen mennék olyan orvoshoz, akinek nincs meg diplomája. De hagyjuk ezt a témát, mert már unom.
Te nem a diplomát keresed, hanem az orvos statisztikáját, hogy hányan gyógyultak meg, vagy haltak meg a keze által a műtőasztalon.

Aki megkeres, annak el szoktam mondani mire számítson. Csak a saját tapasztalataimat próbálom meg átadni. Hogy rajtad ez segíteni fog-e, nem tudom előre. Nekem ezek váltak be.
Régi 2016-12-10, 11:24   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mit tehetsz még?
- Növeled a kötésszámot, abban bízva, hogy a több tranzakcióval több nyerőd lesz. Így viszont oda is helyzetet fogsz képzelni, ahol nincs is lehetőséged. Többet ülsz a gép előtt, hogy ne maradj le semmiről. Elhanyagolod a családod, barátaidat, akik elfordulnak tőled, te meg idő előtt kiégsz. A több kötés ellenére is kevesebbet keresel, mintha ritkábban, de minőségi tranzakciókat hajtanál végre.

- Próbálod javítani az R/R arányt. Szűkebbre veszed a stopot. Ezzel pedig eléred, hogy a bróker, vagy simán csak a piaci mozgás, többször vegyen ki veszteségben, mint ami az eredeti rendszereddel lenne. Még több veszteség.

- Megadsz távolabbi célárakat, amiket valami rejtélyes okból mégsem vagy képes kiülni, és idő előtt zársz valamilyen félelem miatt. Túlbecsülöd a piaci lehetőségeket, várod a mamutot, közben meg többet engedsz vissza a lebegő nyereségből, mint az egyébként indokolt lenne. Kevesebb nyerő.

Ez mind-mind pszichológia, és aki azt mondja hülyeség, az még nem töltött el elég időt a piacon, hogy megértse, ezen múlik minden.
"Te nem a diplomát keresed, hanem az orvos statisztikáját, hogy hányan gyógyultak meg, vagy haltak meg a keze által a műtőasztalon."

Erről nem vitatkozom tovább. Amit írtam, abban igazam van és nem lehet vita tárgya.

Ez így van. Sok pszichocsapda van. Az erős,jó mentális állapot az alap, amire lehet építkezni. Egyébként a kötésszám növelése megnövelheti a vesztő sorozatot is, ami mentálisan még jobban megterhelheti a tradert. Balance írta, hogy 7 éve kínlódik. Ha évekkel ezelőtt csak 1 termékkel kezdett volna kereskedni 0.01 lottal, akkor ma már kb. 5 lotnál tarthatna. És egy 1 terméknél kisebbek a vesztősorozatok. Itt van pl. a dax vagy EUR/USD. M15-M30-on belépsz és kicsik lesznek a vesztősorozatok, mert nem tud annyi kanyart ,hullámot csinálni egy nap a dax vagy bármilyen más termék, hogy sok lenne a vesztősorozat/nap. Mondjuk tartani a pozit másnapra olyan terméken, ami gapet csinálhat nem túl veszélytelen. A lényeg, amit írtál a pszicho és józan paraszti ész. 5 lottal egy terméken napi átlag 10 pipet megfogni nem lehetetlen(kb. 500 USD/nap). Olyan terméket érdemes választani, aminek elég nagy a volatilitása. https://www.oanda.com/forex-trading/...ncy-volatility Ebből már meg lehet élni. Egy termékre koncentrálsz. A figyelmed nem szórod 100 felé. Kisebb vesztősorozatok nem okoznak kritikus mentális állapotokat, amik rossz irányba vinnék a soron következő döntéseidet. Csak ugye mire ezeket a dolgokat a kezdő trader felismeri.. Évek telnek el. A kérdés, hogy addigra a trader anyagilag,mentálisan túléli-e.
Régi 2016-12-10, 11:28   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Emberek... Egy dolgot senki nem vesz figyelembe: a fórumtagok átlagéletkorát.. Érdemes lenne erről is egy statisztikát csinálni, hogy tisztán lássunk. Egy szép korú 50-60 éves, egzisztenciáját kiépített ember, biztos/több lábon álló ember nem fog már extra energiát beletenni abba, hogy ő forex milliomos legyen... Nem fognak infarktust kockáztatni. Nem foglalkoznak havi x ezer euro nyereség megszerzésével, amikor ugyanabból az időből lehet a többszörösét keresik. Cserébe nem kellene széttrollkodni a fórumot, és elvenni a kedvét azoknak, akik még tetterősnek érzik magukat. A videokon is a fejek nem épp arról árulkodtak, hogy egy kis létszámú feltörekvő fiatalság összegyűlt egymással ismerkedni, tanulni, tapasztalatot cserélni.
Régi 2016-12-10, 11:48   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na jó, tényleg utolsó mára

@Megalith: én mutattam már a klubban nem egyszer eredményeket. Nekem nincs mit takargatnom. Kielemeztük nem egyszer, mit miért csináltam. Ennél többet nem érdemes szerintem ezzel foglalkozni.

Azt is vállalom, hogy valószínűleg elsők között vagyok köreinkben abban az összegben, aki Martingale strattal nyert pénzt. Ugyanúgy az ilyen kamu MLM-eken is nyerészkedtem anno, mert még a legelején szálltam be, és jó helyen volt a TP (nem ügynökösködtem) Igaz, ehhez a szerencse akkor kellett, belátom. De azóta persze teljesen mást csinálok, tradelek. Kár, hogy bónuszozásban nem tartozom az elsők közéXD

@lost89: Csak nem moneymentor az alteregód? Azt szerintem ne firtassuk, kinek a hozzáállása sikerorientáltabb

@Etna: Ez egy nagyon jó aspektus, grat! Van néhány kortársam, akiket még nem rontott meg az élet, csodákra képesek sokszor. Nekünk a pár ezer euró még sok pénz, nincs még komolyabb vagyonunk, ez tény. Suli mellett pont jó elfoglaltságnak indult.

De a klubban nem a mi korosztályunk a jellemző.

@ForexGump: Köszönöm, megjegyzem soraidat! Tanulni nem szégyen, sőt, sokszor életbevágó!

Szép napot!
Régi 2016-12-10, 13:03   #132 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ne sértődj meg, de részemről pont ez a hozzáállás kérdőjelezi meg a haladó szintet.
Nem sértődtem meg. Lepattan.

Jó írás, jól összefoglaltad a problémát. De nem a megoldást.

Haladó szinten már feltételezhető, hogy van saját stratégia és éles eredmények. Nem demó backteszt, nem légből kapott számok. Ehhez már lehet elvárást is tervezni.

(Azért lett volna jó a csapatmunka és a számokat látni, mert azt gondolom, átlagban hasonló paraméterek lennének a sikeres daytradereknél. Bár ez csak feltételezés.)

És ha éles számlán tényleg nyereséges a stratégia, akkor pszichésen is könnyebb emelni a kockázatot 100-ról 1000-re, majd 10000-re.

A tőke végképp nem probléma tőkeáttétel mellett.
Régi 2016-12-10, 18:39   #133 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
De annyira SENKI...
Van aki senki, van aki proli, ez az igazság, nem rosszból mondta.
Kell annyi alázat mindenkinek hogy ha valaki őszinte, (ha!)nem rossz indulatból mondta a véleményét, vagy tény közlését, akkor elfogadjuk sértődés nélkül.
Ha pedig nem értesz egyet a sértő állítással akkor lehet cáfolni, vitázni.

Erről jut eszembe, akármilyen buta valaki (ez nem célzás senkire) lehet igaza, ezért én nem értek egyet azzal a mondással hogy azt nézd ki mondja, ne azt hogy mit. Az igazság független a személytől.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 18:42   #134 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az a lényege a névtelenségnek hogy ki merjük jobban mondani a dolgokat, ettől jó, néha rossz a fórum.
Régi 2016-12-10, 19:10   #135 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Most olvastam végig az elmúlt két napot.
Nagyon furcsa nekem, hogy "főállású" traderek viszonylag alacsony számlaegyenleggel kereskednek. Eddig teljesen mást gondoltam.
Igaz ugyan, hogy én más léptékben gondolkozom, mint itt sokan: kb. 30% az ÉVES profitcélom, 10-20k nem, de még 100k sem elegendő ahhoz, hogy ezzel a profitelvárással valaki hátradőljön és csak ezzel foglalkozzon.

Dávid, annó 21 éves koromban én is csináltam olyat, hogy felszámoltam mindent (akkoriban elég jó jövedelmem volt) és csak a tőzsdével foglalkoztam. Életem legrosszabb döntése volt. Ha érdekel a sztori, majd a legközelebbi klubbnapon elmesélem.

Még 1-2 adalék:
Ha valaki sikeressé válik, az -stratégiától függően- elképzelhető, hogy 1-2 év alatt látszik (profit, szórás, legnagyobb visszaesés, stb.). De nehogy valaki azt gondolja, hogy az illető 2 év múlva egy Maseratiból fog kiszállni. Honnan lenne ennyi pénze? A kereskedésből még nem lehet, főleg ha időközben pénz is vett ki vagy esetleg célja a számlaméret növelése, ezért nem luxuscikkekre költ.
Az autókról: a kocsim értéke a teljes vagyonom kevesebb, mint 1 %-a. Lúzer vagyok, vagy igénytelen? Szerintem az autó rossz befektetés, ezért nem viszem túlzásba.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-10, 19:12   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a lényege a névtelenségnek hogy ki merjük jobban mondani a dolgokat, ettől jó, néha rossz a fórum.
Én ezzel a nick-kel is elmondom a véleményem, nincs mit szégyellni, pipeket nem erre osztogatják, de ezek a vicces képek überjók

Csodamacska, mint lolkabolka előre szabadkozol?
Régi 2016-12-10, 19:21   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most olvastam végig az elmúlt két napot.
Nagyon furcsa nekem, hogy "főállású" traderek viszonylag alacsony számlaegyenleggel kereskednek. Eddig teljesen mást gondoltam.
Igaz ugyan, hogy én más léptékben gondolkozom, mint itt sokan: kb. 30% az ÉVES profitcélom, 10-20k nem, de még 100k sem elegendő ahhoz, hogy ezzel a profitelvárással valaki hátradőljön és csak ezzel foglalkozzon.

Dávid, annó 21 éves koromban én is csináltam olyat, hogy felszámoltam mindent (akkoriban elég jó jövedelmem volt) és csak a tőzsdével foglalkoztam. Életem legrosszabb döntése volt. Ha érdekel a sztori, majd a legközelebbi klubbnapon elmesélem.

Még 1-2 adalék:
Ha valaki sikeressé válik, az -stratégiától függően- elképzelhető, hogy 1-2 év alatt látszik (profit, szórás, legnagyobb visszaesés, stb.). De nehogy valaki azt gondolja, hogy az illető 2 év múlva egy Maseratiból fog kiszállni. Honnan lenne ennyi pénze? A kereskedésből még nem lehet, főleg ha időközben pénz is vett ki vagy esetleg célja a számlaméret növelése, ezért nem luxuscikkekre költ.
Az autókról: a kocsim értéke a teljes vagyonom kevesebb, mint 1 %-a. Lúzer vagyok, vagy igénytelen? Szerintem az autó rossz befektetés, ezért nem viszem túlzásba.
Érdekel hát a sztori

Amúgy szerintem én sosem leszek az a csilliárdos, mert nem célom. Persze legyen pénzem, minél több, de nem a pénz motivál főleg. Kerestem én már tök másból ennél többet is, meg bármikor tudok pénzhez jutni nem túl nagy ráfordítás árán, de én most ezt szeretem egy jó ideje. Azért érdekel mindenféle szemlélet, ForexGump is eljöhetne egyszer a klubba Ez most a jelenlegi valóságom, holnapra lehet, másként gondolom. Érdekel, mit hogy gondolnak a tapasztaltabbak
Régi 2016-12-10, 19:29   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amúgy érdekel, mi mibe fektet, vagy hogy áll hozzá a diverzifikációhoz, csak én még primkó vagyok kb. minden ilyesmihez (ingatlan, egyéb hosszútávú, illikvidebb dolgok).

Ha azt is akarom majd űzni, akkor bele kell tanulnom, nincs mese. Jelen pillben viszont még nem tudok ennyimindenre fókuszálni egyszerre. Idővel, szóval nyitott vagyok, lejegyzetelem magamnak, ha meséltek majd
Régi 2016-12-10, 19:33   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Forex Klub,
Féltem hogy valakivel egyezik az ip-m és akkor betámadtok. Szeretem megelőzni a bajt ezért írtam oda.
Visszatámadni, sértődni? Ezt mondod?
Hagyjuk ezt a gyerekes szintet, én normálisan megvitatni szeretek mindent, nem visszatámadni, hanem érvelni, ezt ne vedd támadásnak.
Az a baj hogy nem hiszitek el ha valaki tényleg jószándékkal mond valamit ha az bántón hangzik.
Névvel is sokat próbálok segíteni sokakon akik utána belémrúgnak, sértődnek, ha nem szokott igazuk lenni akkor is.
Példa, azt mondta egy idős néni hogy ha nem bízok az emberekben akkor magamból indulok ki, mondtam neki hogy a világból, tényekből és valószínűségekből indulok ki.
Logikus vagyok, igyekszem hogy az eszem irányítson, ne a harag, sértődés, vagy egyéb negatív érzelmek, nehezen sikerül, az egyik életcélom legyőzni magamat.
Régi 2016-12-10, 19:43   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jelenleg egy nickem van, eddig is simán ki mertem mondani a véleményeimet, minek akarnék új nicket? A lolkabolka meg nem tudom mit jelent.
Régi 2016-12-10, 19:46   #141 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
..

. A lolkabolka meg nem tudom mit jelent.
Lehet ez a baj...
Régi 2016-12-10, 19:51   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Elmagyaráznád?
Régi 2016-12-10, 20:34   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Frakkra pompomra stb emlékszem, lolka bolkára nem. A korom legyen titok, szeretnék itt senki lenni, név nélkül
Régi 2016-12-10, 20:43   #144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A korom legyen titok
Mondta a magát sminkelő kéményseprő..
Régi 2016-12-10, 20:46   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szombat, szokásos meddő viták tömkelege
Régi 2016-12-10, 20:46   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

.........XD
Csatolt kicsinyítések
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-1353164721.0549-bolkalolka-f.jpg  
Régi 2016-12-10, 21:29   #147 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Szeretném felhívni harzol figyelmét, hogy David Chateau és Forex Klub nickneveket vélhetőleg meghackelték.

Az említett uraktól elméletileg okos hozzászólásokat várhatnánk, míg most kínjukban csak értelmetlen szófosással offolják a topicot.
Régi 2016-12-11, 07:36   #148 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megint én vagyok a hibás, hát persze. Megyek, és csinálok egy kamu nicket, azzal mindent lehet.
Ide tényleg kell a magasszintű pszicho(analitika). Megpróbálom.

Zolika és Dávidka, miután elfogyott a tudomány, és ezért kritikát kaptak, rohantak az óvonénihez, hogy az érintett IP és első hozzászólás kivizsgálásra kerüljön, miközben ők teleszemetelhetik a topicot és mindenkit alsóbbrendűnek nézhetnek?

Ha nem tudtok konstruktívak lenni, ne itt szórakozzatok, hanem keressetek inkább egy kezetek ügyében lévő apró játékszert.
Régi 2016-12-11, 08:15   #149 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ide tényleg kell a magasszintű pszicho(analitika). Megpróbálom.

Zolika és Dávidka, miután elfogyott a tudomány, és ezért kritikát kaptak, rohantak az óvonénihez, hogy az érintett IP és első hozzászólás kivizsgálásra kerüljön, miközben ők teleszemetelhetik a topicot és mindenkit alsóbbrendűnek nézhetnek?

Ha nem tudtok konstruktívak lenni, ne itt szórakozzatok, hanem keressetek inkább egy kezetek ügyében lévő apró játékszert.
Nagyon jó, nagyon jó, he he he he .
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-11, 08:15   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jah, biztos én vagyok a fasz, mert te lekamuztál engem, meg állandóan kötözködsz az én konstruktív beírásaimra Igen, az utóbbi néhány nem volt az, és? Mintha te még sose tettél volna vicces megjegyzést semmilyen topikba. Meg mintha nem te lettél volna már kitiltva egyszer a primkó viselkedésedért?

Na nem baj, lásd, kivel van dolgod, lelépek
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 22:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 19:39 , a GMT +1 időzóna szerint.