Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-05-04, 18:42   #2051 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 343
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az Fxpro-nál megszűnt az Autochartist. Azért ez is érdekes: nem volt jó szignál? Vagy túl drága még az Fxpronak is? Vagy egyre kevesebb tradert érdekel ilyesmi?

Szóval a kérdések: ki lehet az a 7-10 megbízható szignálszolgáltató, akire egyáltalán érdemes figyelni? Ezekre mennyiért lehet előfizetni? Mennyit érne meg reálisan ez helyett egy olyan szolgáltatás, ami a legjobb szolgáltatók elemzéseit, jelzéseit összegzi?
Szia!

Nincs tapasztalatom szignál szolgáltatókkal, de inspirációdra életemben először megnyitottam a platformomon elérhető Autochartist. Első pillantásra egész izgalomba jöttem, mikor megláttam a statisztikai értelemben is megnyugtatóan nagy mintán nyugvó nyugvó siker statisztikáját:

69% Key Level Breakout
81% Key Level Approaches (akármit is jelentsen ez, talán visszapattanás?)
67% Chart Pattern

Aztán rápillantottam az aktuális három Forexes ajánlatra és kicsit lenyugodtam, hogy mégsem eszik olyan forrón a kását.

1. Az ajánlott TP és stop loss szintek kb 1:2 arányban vannak belőve, így a stop távolság kétszer akkora, mint a TP. Azaz valójában a siker százalék pusztán virtuális, a matematikai valószínűség közelítőleg ugyan akkora mint a signál által realizált, tehát érdemi piaci előnyről nem beszélhetünk.
2. Tovább rontja a hatékonyságot, ha nem a signál aktiválásának pillanatában/illetve áron sikerül piacra lépni, hisz tovább romlik az RR.

Nyilván egy ilyen gyors, kis mintán végzett és mindössze egy szolgáltatóra vonatkozó megfigyelés alapján messzemenő következtetéseket nem szabad levonni, hasznosítható tapasztalatként inkább annyit húznék alá, hogy érdemes mindig a számok mögé is betekinteni.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-04, 22:34   #2052 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.378
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Azt hittem, hogy a tradercentrum.hu nevű oktatócsapatot fogod ajánlani…
Ajánlhatnám az előzőek helyett, mert az Ethereum befektetésünk kevesebb, mint két hónap alatt 100%-ot hozott
Valójában a poszttól hozott annyit, az első vételtől 300%-ot emelkedett.

De mi inkább trédelünk. Tudod, mindig valami újjal rukkolunk elő
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-05-05, 07:40   #2053 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Hírnév szint: 5
Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De mi inkább trédelünk. Tudod, mindig valami újjal rukkolunk elő

tegnap reggel az usd-jpy elfáradt az emelkedésben és esésre állt....(szépen látszik az a bizonyos sáv)
aztán aki türelmes volt, jól járt

innentől no stressz és relax de csak a délutáni NFP adatokig
Csatolt kicsinyítések
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-usdjpy-0504-short.png  
Eszter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-05, 10:52   #2054 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 361
Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

arany sávozás tegnap este emelkedni akart, lássuk....
vagy sl vagy tp lesz

Aki halászni akar(t) halászhat akár a zavarosban is
Csatolt kicsinyítések
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-arany-0505.png  
Eszter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-05, 18:20   #2055 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki halászni akar(t) halászhat akár a zavarosban is
Igen, akik mindig panaszkodnak, hogy szar a piac, azok szerintem nem láttak még szar piacot. Vagy azoknak úgyis mindegy Akkor milyen a jó piac?

Szerintem az emberi pszichó tágabb tartományban tud változni, mint a piac "szarsága", főleg, ha nem egy terméket nézünk csak.

Fogok majd videókat közzétenni.
Régi 2017-05-05, 19:43   #2056 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 602
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen, akik mindig panaszkodnak, hogy szar a piac....
Azok NE kereskedjenek, hanem menjenek napi 8-10-12 órában dolgozni valami "biztos helyre" és keressenek vele annyit hogy olyan életet éljenek, amilyet megálmodtak maguknak.

Szar piac?
Ez olyan mint a szar bróker, szar szoftver, szar net, szar minden...
A kifogások keresése az egyén hibáira. Anti-Trader gondolkodásmód.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-05, 21:32   #2057 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sajnos előfordult már, hogy egy üzlettársam hanyagsága és hazugsága miatt pénzt vesztettem. Bíztam benne - tanultam belőle. Egyik fő ok, amiért kereskedéssel foglalkozok, hogy itt minden csak rajtam múlik, minden döntés az én felelősségem.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-05, 23:38   #2058 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azok NE kereskedjenek, hanem menjenek napi 8-10-12 órában dolgozni valami "biztos helyre" és keressenek vele annyit hogy olyan életet éljenek, amilyet megálmodtak maguknak.

Szar piac?
De az ilyenektől is behalok: Ez mai beszélgetés, egy olyan emberrel, aki már 4-5 éve a szakmában van. Most kicsit csúnya ezt így kiragadni, de nincs az a szövegkörnyezet, amiben ez helytálló lenne szerintem:

nekem már csak akkor van minuszos kötésem ha valamiért kicsit előbb nyitok és nem várom meg a rendes jelet.

Én meg mondtam neki, én nem vagyok ennyire jó előrelátó, és sok vesztőm is van

Nagyon durván el vannak tévedve az emberek.

Szerinte is mostanság szar a piac, naposon trédel. És azt mondja, több pénzt lehet keresni, mert amíg én napon belül ki-be ugrálok, ő nem lép ki. Mintha az időtávon múlna, és nem az MM-en, készen vagyokXD
Régi 2017-05-06, 07:01   #2059 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szar piac?
Továbbra sem láttam még olyan embert, aki bizonyíthatóan tradelésből él. (És a fórumozók között sem tudnék ezzel senkit megalapozottan gyanúsítani.)
Így nem olyan rossz megoldás az, ha valaki napi munkával is keres pénzt, biztos alapokat épít és hobbi szinten foglalkozik a vagyona növelésével.
A Piac pedig mániás-depressziós. És van szar bróker is. Meg minden lehet szar. Ez nem antitrader gondolkodásmód, egyéni hiba, hanem néha a realitás, amit tudni kell kezelni.
Néha úgy érzem, ti másik bolygón éltek.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-06, 07:13   #2060 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sajnos előfordult már, hogy egy üzlettársam hanyagsága és hazugsága miatt pénzt vesztettem. Bíztam benne - tanultam belőle. Egyik fő ok, amiért kereskedéssel foglalkozok, hogy itt minden csak rajtam múlik, minden döntés az én felelősségem.
Itt a legtöbb esetben a brókercég az üzlettársad.......,
bár igazad van, nagyon ritkán nevezhetők hanyagnak.
Régi 2017-05-06, 11:56   #2061 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 69
Timothy Wilson a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Szerinte is mostanság szar a piac, naposon trédel. És azt mondja, több pénzt lehet keresni, mert amíg én napon belül ki-be ugrálok, ő nem lép ki. Mintha az időtávon múlna, és nem az MM-en, készen vagyokXD
Lehetni lehet, de azt elárulta, hogy valójában keres is vele pénzt?
Timothy Wilson nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-06, 20:08   #2062 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A Piac pedig mániás-depressziós. És van szar bróker is. Meg minden lehet szar. Ez nem antitrader gondolkodásmód, egyéni hiba, hanem néha a realitás, amit tudni kell kezelni.
Szerintem minden, ami realitás, az a kockázatkezelésbe tartozik. Én így állok ehhez.

Az, hogy ki mit hisz, saját döntése. Ezzel nincs baj, csak ha már előre predesztinálja valaki a jövőbeli cselekedeteit, akkor ne érje meglepetésként, hogy soha nem látott még sikeres tradereket.

Én sem láttam először. Csináltam (továbbvittem, de ez most lényegtelen) egy klubot, elindultam a nulláról, mert nem akartam elhinni, nincsenek sikeres traderek. Évek múltán egyre többel találkoztam. Megérte. Ma már nincs kétségem afelől, vannak-e sikeres traderek. Én is tudom, milyen az, amikor még egy nyerőt se láttál.

Idézet:
Timothy Wilson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehetni lehet, de azt elárulta, hogy valójában keres is vele pénzt?
Saját elmondása szerint igen, de egyéb más cselekedeteiből, attitűdjeiből lerí, hogy nem. Szerintem.
Régi 2017-05-07, 07:03   #2063 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én sem láttam először. Csináltam (továbbvittem, de ez most lényegtelen) egy klubot, elindultam a nulláról, mert nem akartam elhinni, nincsenek sikeres traderek. Évek múltán egyre többel találkoztam. Megérte. Ma már nincs kétségem afelől, vannak-e sikeres traderek.
Ez tényleg jó hír.
Elhiszem neked és a baráti körödnek is, hogy ebből éltek. Még számlakimutatást se kérnék.
De ez a topic éppen azért jött létre, hogy a profik elmondhassák, mi az az elméleti, gyakorlati tudás, ami kell a REPRODUKÁLHATÓ sikerhez. Nosza.
(De eddig Rewandon kívül nem sokan írtak konkrét dolgokat. Biztosan ezt értettem félre.)
Régi 2017-05-07, 11:06   #2064 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez tényleg jó hír.
Elhiszem neked és a baráti körödnek is, hogy ebből éltek. Még számlakimutatást se kérnék.
De ez a topic éppen azért jött létre, hogy a profik elmondhassák, mi az az elméleti, gyakorlati tudás, ami kell a REPRODUKÁLHATÓ sikerhez. Nosza.
(De eddig Rewandon kívül nem sokan írtak konkrét dolgokat. Biztosan ezt értettem félre.)
Én már leírtam, elmondtam, de még egyszer összefoglalom, ahogyan én látom.

Nagyon fontos a szükséges idő megléte, valamint a helyes gondolkodásmód kialakítása, és majd ennek fenntartása. Sziklaszilárd elhatározás, és tenniakarás kell, ehhez persze az is kell szerintem, hogy szeressük, amit csinálunk, és a céljainkkal erkölcsileg, lehetőségileg összeegyeztessük. Kell, hogy tudjuk, miért csináljuk.

Nekem ebben a traderek önéletrajzai is segítettek, de már ez a fázis is egyedi.

És innentől egyre egyedibb dolgok jönnek csak, úgyhogy talán itt annyit érdemes megemlíteni, nekem mi segített. Mivel láthattam pár tradert, akik pénzt csináltak, összehasonlítottam őket, és kivettem az általam érzékelt, és felfogott tényekből, mi az, amikben hasonlítanak. Gondolkodásmód, végrehajtás, hozzáállás. Technikai dolgokat is meséltek, de bevallom, elején nem értettem, hogy lehetett az, hogy az a pár trader tökre nem ugyanazokat a dolgokat kereste a charton, és menedzselte a pozijait. Ekkor rájöttem, nincs egyfajta működő stratégia. Hanem rengetegféle lehet. Viszont volt igen sok közös attitűd ezekben az emberekben a piachoz, élethez való hozzáállásban. Okosságról,kreativitásról nem is beszélve. Amúgy mind máshonnan jött, más szakmákból, egymást se ismerték.

Miután ezt megértettem, jött a technikai rész, amikor csak figyeltem a grafikonokat, az általam kiválasztott piacokat, és csak néztem. Mi az, amire rááll a szemem. Ez pár hét alatt kiderül. Ehhez ki kellett ürítenem a fejem a korábban megtanult alakzatok, indikátorok miatt, nem volt könnyű. Szóval elkezdtem észrevenni bizonyos ismétlődéseket, "az én helyzeteimet". Még demóban se kötöttem, mert nem volt mit, és nem akartam, a számok hatással legyenek rám. Ezután olvastam sokat MM-ről, és szép lassan kialakult egy rendszer, amit csinálok a mai napig, de ehhez kreativitás is kell. Ha ez nem megy magunktól, más nem fogja megmondani nekünk, mit kell látnunk.

Itt van rewand, ha már őt említetted. Biztosan jól tradel, de mit mutatott nekünk? Az ő, SAJÁT be-, és kilépési pontjait! Én máshol, és mást figyelek. És ez az, ami egyedi. Én úgy hiszem, nincs két teljesen egyforma stratégia, trader. Eleve nem lehet 100%-ban azonosulni másvalakinek a kereskedési rendszerével, vagy, mert nem értjük, hogy jött ez a meggyőződés, vagy mert nem tudunk vele egyetérteni. Nem arra áll rá az agyunk, pszichénk (például MM-nél). Misi, te például valami fund-tech cuccot használsz. Én nem nézek sosem belső értéket pl. Ettől még nálad működhet.

Én is meghallgatok sokszor másokat, mert tanulni, gondolkodni, új aspektushoz jutni nem szégyen. Rewand képeit is biztosan van itt olyan, aki fel tudta használni, én nem, de mondom, ez nem csökkenti rewand érdemeit, nekem mások a meggyőződéseim.

Szerintem az is egy szint, hogy elfogadjuk mások meggyőződéseit.

Én ezt így látom.

Technikai dolgokra kihegyezni ezért sem tartom célszerűnek a kereskedés lényegét, de persze beszéljünk róla. Chucky például telón, linecharton nyomja 3-4 collon. És megy neki, azon te mit látnál? Be se rajzol semmit. Én se nagyon amúgy. A flow a lényeg, amikor érzed a piacot. Van, akinek ehhez ezerféle vonal kell (lásd habibau), másnak "manipuláció" (lásd rewand), nekem meg határidőn pl market profile, footprint imbalance.

Én eleve kétféle rendszert nyomok, TST-n és forexen, mert mások a feltételek, vagy hármat, mert részvényezek is, ott már fundát is beleveszem kicsit, sőt, a kriptovalutáknál meg szinte fundát (híreket) olvasom hozzá, meg bányásszuk, az is tök más megközelítés.

Én ezért úgy látom, egy jó trader tud adaptálódni a piachoz, számokhoz, de legfőképpen önmagához. És ha kell, rugalmasan, kreatívan tud változtatni (pl. akkor, amikor "szar" a piac).

Piaci szemléletmódot kellene tanulni, inkább, mint a charton egymásnak ellentmondó (pl. ez csökkenő háomszög, másnak meg emelkedő fülescsésze) infókat nyomatni. Ettől lehet persze chartolni is, de a viták miatt mindig eldurvul, pedig ahhoz is csak fel kéne nőni. Annak is, aki mondja, és annak is, aki kérdez.

A tőzsde eleve egy dinamikus rendszer, mint az időjárás. Ezt kéne megérteni. Nincs tuti tipp, szignál. Nem lehet közvetlenül hasznosítani, de mindnekinek ajánlok egy kis árfolyamelméletet is olvasgatni, mielőtt kialakulnának magunkban olyan meggyőződések, amikre nem tudunk hatni.
Régi 2017-05-07, 20:01   #2065 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 687
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Moneymentor, dobj egy mailt, megirom neked a forrast, nekem attol nem lesz kevesebb, ott lathatsz nehany tredert, akik sikeresek, rengeteg charttal, elotte, utana. De az igazsaghoz hozzatartozik, hogy hiaba minden informacio, vannak akik egyszeruen nem tudjak osszerakni a kepet. Nem ertik, hogy annyi tenyezore kell automatikusan reagalniuk, hogy annyi apro tenyezo jelenletet kell az agyukban felismerniuk, annyi dolgot kell melysegeben kitanulniuk, hogy a bonyolulttol eljussanak az egyszeruig, hogy valahol elvesznek az uton a siker fele. Ha ranezel nehany treder koteseire, azt fogod mondani, hogy ilyen nincs. Pedig van. Es ez fogja tartani benned a lelket. Hogy lehet, hogy o latja es en nem? A forum nem sokkal tobb, mint Mauro, de nehany szerintem lenyeges elteres azert van kozottuk. Viszont szerintem mar Mauro is a siker kulcsa. De: hanyan ertik ezt a legutolso reszletig? Azert nem megy nekik, mert nem foglalkoznak vele, akar honapokig is, akar egy evig, mert meg egy tapasztalt tredernek is kell annyi, mire minden reszletet megismer es alkalmazni tud. Kitartas, turelem.. lehet ez mas strategia is, leirtam mar, nem az a lenyeg, hogy manipulaljak-e a piacot, hanem hogy az erre epulo strategia mukodik-e es milyen hozamot tud felmutatni. A penzert kell ezt csinalni, nem azert, hogy igazad legyen.
En nem posztolok tobbet tredeket, mert elvonja a figyelmem a penzkeresetrol, es semmi hasznom nincs belole, csak karom, ugyanezert nem is irogatok ide olyan jelentos szamban, ahogy korabban. A lenyeg viszont, hogy nem ujabb kerdeseket kell megvalaszolni, hanem ahogy David is irja, ki kell alakitani azt a kereskedesi format, ami neked mukodik. En megmutattam egy alternativat, aki akart, raharapott. Aki eddig irt nekem, kerte, megkapta a forrast is. Tanitani nincs idom, igy olyan is megkapta, aki ezt szerette volna, de nem tudtam bevallalni. Abszolut nincs erdekem abban, hogy valaki ezt komolyan veszi-e vagy nem. De akkor megis hogy lehet, hogy megse megy at az uzenet? Nyilvan az egyenben kell keresni az okokat, a ket ful kozott, a nyitottsagban, az attitudben, a kitartasban, a felkeszultsegben, a turelemben, az eletkorban, az elethelyzetben, stb. Nyereseges treder van csak, nem nyereseges strategia. A nyeresegesseg szemelyes felelosseg, nem lehet ezt a strategiara kenni. Es ezert irrelevans mas szamlaja is. Hiaba minden, ha a treder esze es szive nincs a helyen.
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-26, 12:49   #2066 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 240
Hírnév szint: 4
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekiálltam hogy írok valami értelmeset, de nem ment, így ez lett belőle:

forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-f.png

Warning: not compiled, not tested...
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-28, 15:38   #2067 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kereskedési hiba, na az volt ma szépen... ki is akadtam, szerintem leteszem a lantot 1 hónapra..
Csatolt képen (remélem csatolta, mert ma már semmi nem jön össze) EU, m15-m5-m1 nézegetésével shortoltam éjszaka óta.. volt amit eltettem, volt amit kis minuszban zártam, lényeg, hogy délelőtt a nagy bika menetben elkezdtem gridelni a shortokat, mivel én biztosra vártam az esést. (Hogy mi alapján döntöttem így az más téma).
1648 környekén megállt a felfelé törtetés, és tudtam hogy itt lesz a forduló amiből bezuhan 1620 körülre biztos, hú de jó, benne vagyok vagy 5 pozival gridben, nem is rossz helyeken, (1638-1648 közöttiek voltak) na akkor essen.. de csak nem akart.. oldalazott, ugrált fel le 8 pipeket.. saját szabályaimat megszegve, miszerint nincs stop, mivel haverom mindig ezzel baszogat, tettem be 1652-re, hogy na ha ezen a szinten mégis átmegy akkor legyen, mert 200 kmt vezetek, nehéz folyamatosan figyelni az M1 mozgast, főleg hogy így oldalazott..
A lényeg.. 4 db perces gyertya jött mint a bika, kinyomott mindent, stop, és utána zuhant vissza a pokolba.. egyenlegem a béka segge alatt, mert az a stop nagyon kellett ám, amúgy meg ez a grid hozott volna annyit hogy én legyek dagobert bácsi.. de nem.. előtte felugrott egy pillanatra kivenni.. most életkedvem sincs..
Tanúlság: sose hallgass másokra, és csináld úgy ahogy be szokott jönni..

(És nem, nincs olyan h de ha kilő 100 pipet északra mivan, mert nem lőtt ki, és tudtam h nem fog)

Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Pontosan ilyen élmények miatt indítottam ezt a topicot.
Régebben én is kísérleteztem stop nélküli kereskedéssel, mint a részvényeknél. De ma úgy gondolom, a forex más, kockázatosabb.
Aztán éppen a 2015.01-i események miatt már inkább távoli stopban gondolkodtam.
Aztán rájöttem, hogy az esetek többségében jóval kisebb stop és veszteség is elég lett volna, hogy lássam, tévedtem.
Ebben az esetben mekkora lett volna az optimális stop: a stop huntig 5 pip, spread 3, a pozíció távolsága a csúcstól 2-12 pip, tehát min. 10-20 pip.
Ez nem is irreális alacsony idősíkon, de sajnos nem lehet úgy belőni, hogy az esetek x %-ában mégse stoppolódjunk ki teljesen feleslegesen. Minél kisebb a stop, annál valószínűbb, hogy kiveszik.
25 pip körüli profitcélnál pedig nem is ésszerű túlságosan növelni (RR).
Ördögi kör.
Saját tapasztalat szintén, hogy nem nyitnék be 5 pozíciót, ha egy helyben topog az ár. Védeni kell a tőkét, ha sokáig játékban akarunk maradni.
Régi 2017-07-29, 11:53   #2068 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan ilyen élmények miatt indítottam ezt a topicot.

Régebben én is kísérleteztem stop nélküli kereskedéssel, mint a részvényeknél. De ma úgy gondolom, a forex más, kockázatosabb.

Aztán éppen a 2015.01-i események miatt már inkább távoli stopban gondolkodtam.

Aztán rájöttem, hogy az esetek többségében jóval kisebb stop és veszteség is elég lett volna, hogy lássam, tévedtem.

Ebben az esetben mekkora lett volna az optimális stop: a stop huntig 5 pip, spread 3, a pozíció távolsága a csúcstól 2-12 pip, tehát min. 10-20 pip.

Ez nem is irreális alacsony idősíkon, de sajnos nem lehet úgy belőni, hogy az esetek x %-ában mégse stoppolódjunk ki teljesen feleslegesen. Minél kisebb a stop, annál valószínűbb, hogy kiveszik.

25 pip körüli profitcélnál pedig nem is ésszerű túlságosan növelni (RR).

Ördögi kör.

Saját tapasztalat szintén, hogy nem nyitnék be 5 pozíciót, ha egy helyben topog az ár. Védeni kell a tőkét, ha sokáig játékban akarunk maradni.

Köszönöm a meglátásod.
A stop hunting igen, 5 pip volt jelen esetben, de a spread 0,3 pip nem 3.. M1-en teljesen jó számok ezek, mert nekem a gyors skalpok jöttek be. (Bár küzdök az átokkal is rendesen, mert ha oldalazás van és zárok 3 óra állás után, 2 percre rá megindul 20 pipet a jó irányba.. DE csak amikor zárok, addig nem ) szal trendfüggetlenül az előzmény ellen kötök SR szinteken, és 10ből 10x bejön, leginkább a zárást szrom el.. (mint amit előbb is írtam, vagy ha lejön 8 pipet és zárok, lejön még 100at, ha nem zárok akkor meg visszamegy és minuszban kell kilőni.. ez is 100%ban így valósul meg, mert a sors ellenem van, mint mindig, de lenyomom emiatt általában 5-8-10-12 pipeknél zárok nyerőben, függetlenül attól, hogy mi várható még, és kimaradok a többszáz pipből.. Ebben az esetben biztos voltam a nagyobb idősíkú short irányú elmozdulásban, azért toltam rá több pozit, csak azzal nem számoltam, hogy ha nagyobb idősíkon tuti lefelé megy, attólmég M1 lehet rossz.. de azt se értem, hogy mikor mások is látják ezt, és oldalaz, és pont ez csak erősíti a rövid long pullback életét, hogy nem tud továbbmenni, ezért ki az aki mégis rányom a longra, hogy ott legyen egy spike... Lehet nekem sem 2-5 pipre kellene raknom a stoppot, de ha 20ra rakom, akkor addig megy el és vesz ki és fordul jó irányba, szal teljesen mindegy ezért nem szeretek használni, és ebben az esetben nem zártam volna kézzel mivel csak felszúrás volt, másrészről igen, szeretek úgy pozit nyitni hogy 2-5 pip kézi stop elég legyen, amikor nem egy biztos mozgást kereskedek le, hanem egy lehetőséget, és vagy-vagy..

Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-29, 20:52   #2069 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.054
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

1 kis esti elmefuttatás
Gondolom látja mindenki a chartján, amit látni lehet
Csatolt kicsinyítések
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-chf290717_fordszamitas.jpg  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-31, 13:46   #2070 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 343
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebben az esetben biztos voltam a nagyobb idősíkú short irányú elmozdulásban, azért toltam rá több pozit, csak azzal nem számoltam, hogy ha nagyobb idősíkon tuti lefelé megy, attól még M1 lehet rossz.. de azt se értem, hogy mikor mások is látják ezt, és oldalaz, és pont ez csak erősíti a rövid long pullback életét, hogy nem tud továbbmenni, ezért ki az aki mégis rányom a longra, hogy ott legyen egy spike...
Szia!

Miért és ki vesz egy ellenállás előtt? Bár a kérdésed valószínűleg költői, hisz régóta a piacon vagy, de talán hasznos valakinek, ha leírom szerintem hogy működik ez:

Tegyük fel, hogy egy több millió dolláros letéttel gazdálkodó pro trader vagy egy árjegyző banknál, esetleg egy HFT robotot üzemeltető hedge fund stratégájaként dolgozol. A képernyődön pontosan látod, hol és mennyi megbízás van a „könyvben”, milyen a retailerek pozícionáltsága és volumene, ráadásul historikus adatok és kielemzett statisztikai scenáriók alapján értelmezni is tudod ezt. A grafikonon M1-en kialakul egy dupla csúcs, melyet a technikai analizis alapján kereskedő emberek és robotok ellenállásként értelmeznek, alá short, főlé inkább long megbízásokat helyezve. Mikor az összegyűlt megbízás volumen elér egy előre lemodellezett nagyságrendet akcióba lépsz. (lásd a képet) Az ár 1643, az ellenállás az 1650-52 zónában van. A cél az, hogy gyorsan sok pénzt keress, szinte kockázatmentesen. Ha az ellenállástól lefelé lépsz piacra (short), akkor bizonytalan ki veszi majd meg nyereségben a pozíciódat. (mindenki más is vissza akarja majd venni nyerőben a shortját) Viszont, ha long irányba, a tömeggel szemben indulsz el, akkor már most tudod, hogy kitől veszel és milyen árfolyamon, illetve mekkora nyereséggel kinek adsz el, hisz az ehhez szükséges megbízás volumen már a könyvben van. „Csak” annyit kell tenned, hogy kisöpröd az ajánlati könyvet az ellenállásig (megveszed a nettó short pozícionáltságot), majd az ellenállás fölött a kitörésre játszók, illetve a shortosok stop nettó long pozíciói segítségével 5 pip átlagos nyerővel megcsinálod az exitet 100K usd nyerőben. (Nyilván ezek csak hasraütésszerű adatok, melyek egyedüli célja a demonstráció. Maga a példa is elnagyolt, a való világ ennél bonyolultabb, de talán a gondolatmenet bemutatására alkalmas.)

Összegzés: A bankok részéről az adat, a tőke, a motiváció adott, a kockázat minimális. Az vesse rájuk az első követ, aki hasonló helyzetben nem használná ki a lehetőséget. Ráadásul az egészben az a legszebb, hogy a pro szemszögéből teljesen mindegy, hogy a kitörés végül behal, vagy sikeres lesz.

forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ginew-info.jpg
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-31, 19:35   #2071 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Miért és ki vesz egy ellenállás előtt? Bár a kérdésed valószínűleg költői, hisz régóta a piacon vagy, de talán hasznos valakinek, ha leírom szerintem hogy működik ez:

Tegyük fel, hogy egy több millió dolláros letéttel gazdálkodó pro trader vagy egy árjegyző banknál, esetleg egy HFT robotot üzemeltető hedge fund stratégájaként dolgozol. A képernyődön pontosan látod, hol és mennyi megbízás van a „könyvben”, milyen a retailerek pozícionáltsága és volumene, ráadásul historikus adatok és kielemzett statisztikai scenáriók alapján értelmezni is tudod ezt. A grafikonon M1-en kialakul egy dupla csúcs, melyet a technikai analizis alapján kereskedő emberek és robotok ellenállásként értelmeznek, alá short, főlé inkább long megbízásokat helyezve. Mikor az összegyűlt megbízás volumen elér egy előre lemodellezett nagyságrendet akcióba lépsz. (lásd a képet) Az ár 1643, az ellenállás az 1650-52 zónában van. A cél az, hogy gyorsan sok pénzt keress, szinte kockázatmentesen. Ha az ellenállástól lefelé lépsz piacra (short), akkor bizonytalan ki veszi majd meg nyereségben a pozíciódat. (mindenki más is vissza akarja majd venni nyerőben a shortját) Viszont, ha long irányba, a tömeggel szemben indulsz el, akkor már most tudod, hogy kitől veszel és milyen árfolyamon, illetve mekkora nyereséggel kinek adsz el, hisz az ehhez szükséges megbízás volumen már a könyvben van. „Csak” annyit kell tenned, hogy kisöpröd az ajánlati könyvet az ellenállásig (megveszed a nettó short pozícionáltságot), majd az ellenállás fölött a kitörésre játszók, illetve a shortosok stop nettó long pozíciói segítségével 5 pip átlagos nyerővel megcsinálod az exitet 100K usd nyerőben. (Nyilván ezek csak hasraütésszerű adatok, melyek egyedüli célja a demonstráció. Maga a példa is elnagyolt, a való világ ennél bonyolultabb, de talán a gondolatmenet bemutatására alkalmas.)

Összegzés: A bankok részéről az adat, a tőke, a motiváció adott, a kockázat minimális. Az vesse rájuk az első követ, aki hasonló helyzetben nem használná ki a lehetőséget. Ráadásul az egészben az a legszebb, hogy a pro szemszögéből teljesen mindegy, hogy a kitörés végül behal, vagy sikeres lesz.

Csatolás 10829
A gondolatmenet tetszik!
Ez egy újabb leprogramoznivaló.
A neve már megvan:
szarfazék_sim_behal_v1.exe
Régi 2017-07-31, 20:19   #2072 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 1
Gyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Na 250 pip profit,bár mehetett volna meszebb a TP úgy 400-ig de nem akartam nagy kockázatot vállalni,így is jó
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-eurusdmicroh1.png
Gyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 22:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 04:32 , a GMT +1 időzóna szerint.