Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-12-03, 10:13   #1 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy?

Ha most 9 évvel ezelőtti önmagamnak kellene tanácsot adnom, azt mondanám: tanulj meg megtakarítani, befektetni, és a spekulációt kezeld költséges hobbiként…

A kezdők számára a forex (cfd) maga a kihívás. És tényleg: rengeteg új infó, reklámok, brókerek, oktatók, tanulás, rendszerezés, stratégiák, gyakorlás, tapasztalat, kockázat, veszteség, apró sikerek, rózsaszínű álmok...

De látom, haladóként sokaknak évekig se jön az igazi siker. Vagy csak néha-néha.
Ezért nem éri meg hosszú időn át időt, pénzt, energiát belerakni. Bár a marketingesek mást állítanak.

Van egyáltalán valaki, aki profi traderként csak a forexből él? Mi hozta meg számára az áttörést a biztos, folyamatos nyereséghez? Mennyire tekinthető ez tartós állapotnak? Mik azok a buktatók, amiket nehéz kivédeni?

Talán tanulságos és hasznos erről nyíltan beszélni egy külön topicban. A kezdőket elrettentheti a felesleges kockázatvállalástól, a haladókat meg jó irányba terelheti.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-03, 11:21   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Abban a formában, ahogy reklámozzák, szerintem nem létezik megélhetési szintű kereskedés.
Nem fogsz egy alkalmazotti létből kiugorva, rövid időn belül a forexből meggazdagodott "elithez" tartozni.

Több okból sem szokott összejönni.
- Óriási teljesítménykényszert szül a "megélhetési kereskedés", amibe a 99% beleroppan.
- A pénzhez való viszonyod nem tudod egyik napról a másikra megváltoztatni. Ha most 100-150 ezerért dolgozol egy hónapban, nem fogsz még csak 10 ezret sem feltenni egyetlen tranzakcióra úgy, hogy azt 1 perc alatt elveszítheted.
- Nekem tetszett Nenand videójában a maslow piramis. Csak akkor megy jól a kereskedés, ha életed minden más része stabil, és rendben van. Bármi hiányzik, összeborul az egész. Ezért a valamilyen kényszerből elkezdett kereskedés már eleve kudarcra van ítélve.
- Stb-stb.
Régi 2016-12-03, 15:09   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem a Tőzsdepszichológia topicban le van írva minden, ami a kérdéseidet illeti.

Nekem az ott leírt, és a mai napig fellelhető mondatok nagyon sokat segítettek.

Igaz, nekem ahhoz is fel kellett nőnöm, hogy megértsem, felfogjam az ott szépen megfogalmazott dolgokat, nem volt egyszerű.

Túl ezen, az ottani hozzászólókról is sokminden kiderül. Érdemes újra elolvasnia mindenkinek.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-03, 16:02   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem a Tőzsdepszichológia topicban le van írva minden, ami a kérdéseidet illeti.
Noha sok oktató, szolgáltató szívesen hivatkozik erre, nem hiszek abban, hogy a tőzsdepszichológia lenne a sikertelenség magyarázata az online tradingben.

Bár kétségtelenül fontos az önfejlesztés ezen a téren is, de ez egy sokkal bonyolultabb világ, és a „hibát” sem mindig önmagunkban kell keresni.
Lehet nagy önbizalmunk, de kerekes székkel akkor sem fogunk nyerni a Forma 1-en.
Régi 2016-12-03, 16:06   #5 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Noha sok oktató, szolgáltató szívesen hivatkozik erre, nem hiszek abban, hogy a tőzsdepszichológia lenne a sikertelenség magyarázata az online tradingben.

Bár kétségtelenül fontos az önfejlesztés ezen a téren is, de ez egy sokkal bonyolultabb világ, és a „hibát” sem mindig önmagunkban kell keresni.
Lehet nagy önbizalmunk, de kerekes székkel akkor sem fogunk nyerni a Forma 1-en.
Minden bizonnyal akkor nem értetted meg az ott leírtakat, és néhány, valóban sikeres trader sorait.

Végülis ezért (sem) sikeresek a legtöbben.

Mi a bonyolult ebben a világban, amit említesz? Mi a "hiba", amit nem önmagunkban kell keresni?

És ha nem a "tőzsdepszichológia" a sikertelenség elsőszámú oka, akkor szerinted mi?

Én nem, és mások sem a nagy önbizalomra helyezik a hangsúlyt. Mindenből annyit, amennyi kell.
Régi 2016-12-03, 16:31   #6 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Minden bizonnyal akkor nem értetted meg az ott leírtakat, és néhány, valóban sikeres trader sorait.

Végülis ezért (sem) sikeresek a legtöbben.

Mi a bonyolult ebben a világban, amit említesz? Mi a "hiba", amit nem önmagunkban kell keresni?

És ha nem a "tőzsdepszichológia" a sikertelenség elsőszámú oka, akkor szerinted mi?

Én nem, és mások sem a nagy önbizalomra helyezik a hangsúlyt. Mindenből annyit, amennyi kell.
Bár én 9 év alatt eggyel sem találkoztam, aki tényleg csak tradelésből élt, de ez is egy álláspont, és örülök, ha te és a többi sikeresnek mondott trader valóban sikeres.
Pontosan ennek a receptjét kellene röviden összefoglalnod, hogy megérthessük, és átlendülhessünk a holtponton.

Szerintem azért bonyolultabb átlátni nemzetgazdaságok gazdaság-politikai híreit, brókereket, szabályozást, felügyeletet, platformokat, manipulációt, hazugságokat, döntéseket hozni, kockázatot kezelni, stb., mint pl. hosszú távra venni egy befalapot, vagy részvényt és buy&hold.
Régi 2016-12-03, 16:43   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bár én 9 év alatt eggyel sem találkoztam, aki tényleg csak tradelésből élt, de ez is egy álláspont, és örülök, ha te és a többi sikeresnek mondott trader valóban sikeres.
Pontosan ennek a receptjét kellene röviden összefoglalnod, hogy megérthessük, és átlendülhessünk a holtponton.

Szerintem azért bonyolultabb átlátni nemzetgazdaságok gazdaság-politikai híreit, brókereket, szabályozást, felügyeletet, platformokat, manipulációt, hazugságokat, döntéseket hozni, kockázatot kezelni, stb., mint pl. hosszú távra venni egy befalapot, vagy részvényt és buy&hold.
Én már elmondtam, én milyen receptet gondolok, itt: https://www.youtube.com/watch?v=1qigEpSu_PY&t

Jegyzem meg, a Tőzsdepszichológia topicban, fight clubban, és még sok-sok topicban a komolyabb potenciállal bíró traderek mondanivalója mind itt van, olvasható. Én is órákat töltöttem el, mire végigolvastam több száz hozzászólást, topicot, és kijegyzeteltem, amik érdemesek nekem. Én ezekhez az emberekhez képest kismiska vagyok még a szakmában eltöltött időt, és megkeresett pénzt tekintve. Ráadásul itt jópár igazán jó trader ezerszer jobban megfogalmazta már a lényegeket szerintem. Igen, olvasni kell tudni. Csak mindenki a saját szűrőjén keresztül látja mások sorait. Én nem tudok konkrét tanácsot adni senkinek. Mindenki egyedi, a saját bajainkra nekünk kell rájönnünk. Ma már van elegendő segédeszköz, ha valaki változtatni akar az életén, sikerein.

Nem véletlenül írtam korábban, nekem sokat adott ez a fórum.

Én ismerek, bár nem sok sikeres trédert. Szinte csak kereskedéstechnikában különbözik a piacokhoz való hozzáállásuk. Ironikus

A hírek, és sokminden, ami a sajtóban elhangzik, jellemzően egy dologra jó: fókuszvesztésre. Én a hírekből csak a számokat mazsolázom ki, a többi kuka, és ebből alakítom a világlátásomat a gazdaságpolitikai folyamatokra. Bár szerintem daytrade esetén ezek vajmi keveset számítanak. Mindamellett én is játszom részvényekkel hosszabb távon.
Régi 2016-12-03, 16:55   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
Hírnév szint: 3
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az alapokat, meg más fontos dolgot sem gondolnak át egyesek.
Ha megvédjük vagy lebeszéljük a kezdőket, haladókat hogy minél kevesebbet bukjanak akkor kitől akarjátok nyerni a profitot?
Ez farkas világ, egymás húsát esszük, játék is.
Ha lecsökken az instrumentumok forgalma mert kevesebben nyomják és nem tartanak ki évekig, az kárt okoz a brókereknek és tradereknek is.
Ha megy annyira hogy sikeres legyek de keveset merek kockáztatni akkor is a kamatos kamat miatt ha naponta 4000 forintot tudok nyerni eleinte azt egyre emelve már hamar el juthat az ember a havi 200 ezerig, akkor leszámolhat egész nap nyomhatja, úgy maximumot tud teljesíteni.
Ha eléri hogy főállásba csinálhassa akkor sokkal több trade lehetősége lesz, többet nyerhet emiatt, fokozatosan emelve a lotot egyre gazdagabb lehet hamar.
Amennyiben sikeres valaki és nem nagy idősíkon kereskedik ritkán.
Feladni meg évekig nem érdemes ha látok még reményt a sikerességre.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-03, 17:05   #9 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jegyzem meg, a Tőzsdepszichológia topicban, fight clubban, és még sok-sok topicban a komolyabb potenciállal bíró traderek mondanivalója mind itt van, olvasható.
Ugyanolyan nehéz megkülönböztetni a tényt a véleménytől, az általános utalást a konkrétumtól, mint a sikeres tradert egy másik fórumos nicknévtől.
Régi 2016-12-03, 17:13   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ugyanolyan nehéz megkülönböztetni a tényt a véleménytől, az általános utalást a konkrétumtól, mint a sikeres tradert egy másik fórumos nicknévtől.
Így van, ez nehéz. Ehhez nem fér kétség. De idővel, kitartással elsajátítható, mi az, amire szükségünk van. Bár lehet, erre születni is kell némileg. Ez utóbbit én magam sem tudom véleményezni, de elképzelhetőnek tartom.

Viszont, ha eljut egy szintre az ember, utána letisztul a kép. És ez a trédelésre is igaz.
Régi 2016-12-03, 17:46   #11 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 6
Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Régóta gondolkozok rajta, hogy leírom a trader pályafutásomat röviden. Hátha valakinek a hasznára válik. Ne csak az álomvilág legyen a szemek előtt. Hát most volt egy szabad órácskám…

Sajnos pozitív végkifejletről én sem tudok beszámolni. De talán valakinek hasznosnak bizonyul az én történetem is. Én 7 évvel ezelőtt fogtam bele ebbe az egészbe, és kb 1 éve nem kereskedek. Az elején még fogalmam sem volt, hogy mibe vágok bele. Úgy értem, nem voltam tisztában azzal, hogy mennyi idő, és energia kell ahhoz, hogy az ember konzisztensen pénzt tudjon keresni itt. Úgy a második évben kezdtem kapizsgálni, hogy azért nem olyan egyszerű dolog ez. Ott kellett volna kiszállni…

Éppen nem volt más ötlet a tarsolyomban, és amúgy sem vagyok az a feladós típus, úgyhogy elhatároztam, hogy kerül, amibe kerül, de én bizony sikeres trader leszek.
Felmértem a helyzetemet, és úgy gondoltam, hogy a külső körülmények adottak hozzá. A vállalkozásom mellett elég időt tudtam az „új szakmám” megtanulására fordítani, anyagilag sem voltam kényszerhelyzetben, vagyis megengedhettem magamnak, hogy ne legyen teljesítménykényszerem, mert nem volt fontos pénzt keresnem a traderkedésből. A családi háttér is rendben volt, a párom támogatott. Mivel maximalistának tartom magam, így teljesen egyértelmű volt, hogy csak idő kérdése, hogy rendszeresen pénzt tudjak kivenni a Piacból. Úgy gondoltam: időm az van elég.

Viszont nem kalkuláltam azzal, hogy mi van, ha mégsem sikerül a dolog. Ilyen opció nem volt. Pedig higgyétek el, hogy számolni kell ezzel is. Sajnos a legtöbben meg is tapasztalják. Mindig is azt gondoltam, hogy én biztosan nem fogok a nagy átlaghoz tartozni.
Sokszor átbeszéltük a párommal a dolgokat, és úgy a 4.év második feléig mindig arra jutottam-jutottunk, hogy ha én nem leszek sikeres trader, akkor senki.

Szépen , lassan jött a felismerés: Először csak arra jöttem rá, hogy nem fogok tudni olyan pénzeket kivenni ebből, amennyit az elején gondoltam. Csak kb a 15-20 %-át. Mivel tényleg maximalista vagyok, úgy gondoltam: oké , keressek meg csak annyi pénzt itt, amivel kiegészítem az egyéb jövedelmemet, nem fogom feladni. Majd nyugdíjas koromra tök jó kis időtöltés lesz, és mellesleg egy nyugodt, biztos kis bevétel. A biztosról persze tudom, hogy nem az, és a rendszeresről is tudom, hogy nem igaz. Egyszer hopp, másszor kopp. Mégis a hosszú távú statisztika azt mutatta, hogy jönnek az eredmények, működik a dolog. Bár, mint írtam, itt már volt bennem egy jó adag megalkuvás.

Aztán egy-egy vesztő széria után egyre gyakrabban jöttek elő olyan gondolatok a fejemben, mint:
- kell ez nekem egyáltalán?
- mennyivel jobban jártam volna, ha ezt az energiát másba teszem
- ha már rájöttem, hogy nem fogok tudni annyi pénzt kivenni, amit elterveztem, akkor nem kéne inkább mással foglalkoznom?
- vagy tényleg megváltoztam, és már nem az a fajta vagyok, aki mindig eléri, amit akar?

És hasonlóak. Szépen, lassan eljutottam oda, hogy befejezem. Azt hiszem háromszor, vagy négyszer rugaszkodtam neki, mire sikerült elengednem a dolgot. Chartot ma már ritkán nézek, de a fórumot szoktam azért olvasgatni.

Az elején, amikor elkezdtem ezzel foglalkozni, akkor éreztem, hogy változnom kell. A Piac alázatra, türelemre, elfogadásra tanított, amitől jobb ember lettem a hétköznapokban is.
A végére viszont már azt éreztem, hogy a Piac a rengeteg pofonnal, amiből mindig fel kell állnom, folyamatosan próbára tesz, és ezzel szép lassan teljesen elveszi az önbizalmamat.
Sikeres embernek tartom magam, és eddig minden dologgal dűlőre tudtam jutni. Ha megoldható volt, akkor megoldottam, ha potenciált láttam benne, akkor ezerrel ráugrottam, és kihoztam belőle a maximumot, ha mellényúltam, akkor pedig gyorsan el tudtam engedni még időben, kis veszteséggel.
A tőzsde viszont kifogott rajtam, be kellett látnom.

Év elején elkezdtem egy teljesen más dolgot. Semmi köze a tőzsdéhez, és egy csomóan foglalkoznak vele az országban, meg persze a világon. Úgy, ahogy mindenhez hozzáállok az életben, vagyis komolyan vettem, időt, energiát nem sajnálva stb. Kb úgy, ahogy 6 éven keresztül a tradeléshez is viszonyultam. Az eredmény még engem is meglepett.
Azóta iszonyúan élvezem, hogy sikerem van, annyi pénzt keresek ezzel a dologgal, amit a tőzsdén csak szerettem volna, és hogy különb vagyok másoknál: ügyesebb, precízebb, megfontoltabb, és ennek azonnal kézzelfogható eredménye is van. Szűk a határ itt is a siker, és a bukta, vagy a nullpont között, de a tőzsdével ellentétben itt nagyon hamar sikerült a nyerő oldalra kerülnöm. Megint be tudtam magamnak bizonyítani, hogy nem vagyok én olyan hülye…

Szóval aki hasonló cipőben jár, ne habozzon! Nem szégyen abbahagyni, és másban megtalálni azt, ami jobban fekszik neki.

Nekem a tőzsdés időszakból a legjobban fájó dolog a kárba veszett 6 év. Azt már nem fogom visszakapni sajnos. De hát ez van, ez is csak egy pofon volt az élettől, amiből fel kellett állni.

Sok sikert traderek!

Ui: Remélem elhiszitek, hogy az utolsó sorokban nem magamat akartam fényezni. Egyszerűen csak azt akartam szemléltetni, hogy megfelelő hozzáállással igenis lehet sikereket elérni, de nem biztos, hogy minden területen. A tőzsdén nagyon, de nagyon keveseknek sikerül. De a sikertelen trader ettől még az élet más területén lehet, hogy kiemelkedő képességekkel rendelkezik.
Balance nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-03, 20:13   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Jó estét mindenkinek!

Én úgy látom ezt a dolgot, hogy sokaknak, sokunknak nagyon nehéz beismerni, belátni, hogy 5-10 év után lehet jobb leszámolni. Mindenki sajnálja a kidobott időt. Reménykedik, hogy hátha jövőhéten eljön végre a fordulópont, és bevillan valami. Hétről- hétre, évről- évre. Sokan elfelejtettünk a legelején magunkban tisztázni egy dolgot: ha eljön az idő, amikor minden bátorságra szükség lesz, vajon készen állunk majd lélekben? Ha most keresel 200 ezret havonta, és 5 év múlva jön a siker, készen állsz majd megnyomni egy 10-20 ezres pozit? Készen leszel már arra, hogy kvázi leváltsd a jelenlegi jövedelmed akár a többszörösére? Mert a forex köszöni, őt nem érdekli, hogy te mennyit keresel most, nála 5 perc alatt kereshetsz 5 ezret, de 500 ezret is.. Vagy bukhatsz ugyanennyit. Sokunkban van már meg a tudás, talán még több is mint kellene, de nem vagyunk képesek az árnyékunkból kilépni. Ami nekem megszokott havi 200 ezer, az másnak havi 20 millió. Egyáltalán ki lehet lépni önszántunkból az árnyékunkból? NEkem a hitem csorbult meg benne, főleg a svájci gát eltörlése óta. NEm hiszem azt, hogy ha bekerül valaki a 0.00000001%-ba, és tegyük fel csak nyer, annak kellemes mosollyal utalgatják a havi sok 10, vagy száz millió profitot. Tehát nem látom már nagyon értelmét küzdeni, ha nincs a végén kézzel fogható rendszeres pénz. Szerintem sokkal rosszabb az, ha profivá válsz és nem kapod meg a pénzed, mintha 2-3 év alatt elbukod a tőkéd. Egyáltalán, találkozott már valaki olyan emberrel, akinek vígan fizetik a havi milliós vagy tízmilliós nyereségét, és mindezt hosszú évek óta? Ha nem, akkor van ennek így értelme? Pedig ez lenne a lényege nem?
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-03, 21:19   #13 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
tejjel cukorral eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha eljön az idő, amikor minden bátorságra szükség lesz, vajon készen állunk majd lélekben? Ha most keresel 200 ezret havonta, és 5 év múlva jön a siker, készen állsz majd megnyomni egy 10-20 ezres pozit? Készen leszel már arra, hogy kvázi leváltsd a jelenlegi jövedelmed akár a többszörösére? Mert a forex köszöni, őt nem érdekli, hogy te mennyit keresel most, nála 5 perc alatt kereshetsz 5 ezret, de 500 ezret is.. Vagy bukhatsz ugyanennyit. Sokunkban van már meg a tudás, talán még több is mint kellene, de nem vagyunk képesek az árnyékunkból kilépni. Ami nekem megszokott havi 200 ezer, az másnak havi 20 millió. Egyáltalán ki lehet lépni önszántunkból az árnyékunkból?
Jól látod!

Sokszor olvasni, hogy egyesek lineárisan, vagy méginkább exponenciálisan növekvő profitgörbéket vizionálnak maguknak. Csak éppen még sose próbáltak egyre növekvő pozícióméretekkel élesben kötni. Mindenkinek megvan a saját határa, amit csak apró lépésekben lehet növelni.
Mennyi pénzt vagy képes elveszteni egyszerre?
Nem % a tőkéhez képest, nem fix poziméret, vagy fix stoptávolság, hanem konkrétan mekkora az az összeg, amit zsinórban akár 5*, 10* elveszthetnél anélkül, hogy ez komolyabban megviselne.

Innen indul minden számítás! Ha ez megvan, lehet kezdeni pozíció méretet, stoptávolságot, kockázatkezelést számolgatni.

Ha ez az összeg csak 1000 Ft, akkor csinálnod kellene havi 200R nyereséget, hogy csak a fizetésednél légy.
Régi 2016-12-03, 21:56   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Így van.

És sajnos igaza van smk-nak is abban, hogy mondjuk ha valaki keres 500 ezret havonta szakemberként, annak csak akkor éri meg feladni a szakmáját és főállásban trédelni, ha ennyit, vagy ennél többet megkeres forexen.
De itt még nagyon nincs vége a történetnek. Á, nehogy már azt hidd, hogy ilyen egyszerű és tuti a dolog. A második fázis, hogy KI IS LEGYÉL FIZETVE HAVONTA a PÉLDÁBAN MINIMUM 2000 dollár, és HOSSZÚ HÓNAPOKON, ÉVEKEN ÁT, és nem baszott egy-két hónapig.

És nem értem, miért nincs egy valaki, aki bemegy álbajuszba meg ballonkabátba egy netklubba, és kamu néven beregisztrál, és beírja, hogy igen, én gyerekek ebből élek, és szarrá keresem magam. Azt hiszem ez a minimum lenne, amit elvárunk, ha már a mi bukásunk finanszírozza az ő arany életét. Éreznie kellene, hogy a haladók, bukdácsolók mennyire ki vannak már éhezve egy nyomorult profira, aki végre színt vallva kiáll a nyilvánosság elé, hogy emberek, igen ezt meg lehet csinálni. Helyette ott röhög a gép mögött a sok elkeseredett kommenetelőn.

Tudom, hogy van ilyen ember, mert én is voltam abban a fázisban rengetegszer, amikor azt mondtam, na innen már nincs mit újat tanulni, aztán rá pár hétre hónapra olyat vettem észre, hogy azt mondtam, na basszus ezt tuti nem látta eddig a 90%, akkor ennyi, nincs új a nap alatt, rá fél élve megint megállt az ütő bennem, amit észrevettem.. És emiatt küzdök még mindig, mert nem lehet tudni, hogy két hónap múlva jön egy spanyolviasz? Vagy 20 év múlva? Na ez a nem mindegy... Bárcsak tudnánk mindannyian, látnánk valami varázsgömbben. Lehet elmegyek egy jóshoz, ma is láttam kiírva, hogy bejelenkezés, és egy telszám, de miért? Nem látja, mikor érkezem??
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-04, 08:05   #15 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Köszönöm az őszinte hozzászólásokat. Egy idő után szerintem mindannyian ugyanazokkal az érzésekkel küzdünk.

Közben látványosan hullanak a traderek, fórumozók, bloggerek. Csak a kitartással lenne probléma? Csak a tőzsdepszicho?

A neten találtam még régen az alábbi képet, amit igaznak is éreztem. Tudom, hogy van kezdeti lelkesedés, van siker, és MINDIG vannak hullámvölgyek, stagnáló szakasz is.

De van-e meredeken felfelé ívelő szakasz is, ami miatt megéri kitartani? Tényleg reális gondolat-e biztos főállásként, exponenciálisan növekvő vállalkozásként tekinteni a tradingre? És igen, engedi-e ezt a rendszer (pl. a bróker nem manipulál és ki is fizeti az állandó nyereséget)?
Csatolt kicsinyítések
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-trader-ut.png  
Régi 2016-12-04, 09:37   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mi kisbefektetők az összforgalom 2,5%-át adjuk a világon a pénzkereskedelemnek. Ugye nem gondolja azt senki komolyan, hogy ez a 2,5% lényegesen befolyásolna bármit is. Piac lesz nélkülünk is, ahogy a 90-es évek előtt is volt piac nélkülünk. Szóval ezen semmi nem múlhat, hogy ki tudunk-e venni a rendszerből pénzt...

A másik: szerintem gondolja végig mindenki, miért vágott bele a kereskedésbe, de őszintén! Nem a pénz iránti vágy csak? Ha őszinték akarunk lenni, akkor érdemes feltenni magunkban a kérdést, mennyire szeretjük magát a tőzsdézést. Az érzést, a bizsergést, a hajcihőt, a kételyeket, az izgalmakat, a nyugalmakat, a kreatív gondolkodást, statisztikázást, önfejlesztést, brókerfigyelést, pénzkezelést, expert programozást, tőzsdés könyvek olvasását, hírfigyelést, angoltanulást(!)... A tőzsdézéshez például (de nem feltétlenül!) ilyenek is hozzátartoznak! Sőt, aki szenvedélyből csinálja, és mert tényleg akarja, azoknak nem "csak" kereskedésből, chartelemzésből áll ez a szakma.

Harmadik: jópár trader tett már ide ki eredményeket, sőt, komplett szisztémákat is taglaltak már egyesek. Tőzsdepszichóról is esett szó nem kevés. Nagyon nincs mit többet részletezni.

Nem mindenkinek való, ahogy igaz ez minden más szakmára is. Van, aki ebben, van, aki másban jó. Senkinek sem való a világ összes dolga. Olyan nincs, hogy valaki mindenben sikeres. Csak ebbe a szakmába sokan belecsábulnak a "korlátlan" pénz miatt. Pedig az az igazság, hogy itt nincs átmenet, hogy kicsit csinálom, kicsi pénzem lesz belőle, mint egy munkahelyen, ahol fix fizu van. Itt nincs. Itt vagy eljutsz az "élményig", vagy nem, nincs minimálbér, meg szánalomdíj.

Aki akarja ezt az egészet, annak a körülményeket a legnehezebb megvalósítania, hogy tudjon erre pénzt, időt szánni. De az igazán kitartóak elérik céljukat, ha szenvedéllyel csinálják, amit csinálnak. Bármi legyen is az. Itt (sem) elég csak a kitartó munka, ennél többről van szó.

Én így látom.

De ha elolvastok pár tőzsdés önéletrajzot, hihetetlen mód lejön, miről is szól ez a szakma. Aki nem olvasott ilyeneket, tegye meg mielőbb, aki pedig elolvasta, és nem ment át neki a lényeg, az olvassa el újra figyelmesen.
Régi 2016-12-04, 10:16   #17 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én így látom.
Oké. Az elején mindenki így látja, mindenki lelkes.

1. Lehet, hogy csak 2,5%-át adjuk a forgalomnak, de ez a legkiszolgáltatottabb, „remegő kezű” réteg, a legkönnyebben elvehető 2,5% a profik számára (brókereknek, bankoknak, nagy tőkével bíró intézményi befektetőknek…). És több millió dollárról beszélünk.

2. Nem azt állítom egyébként, hogy ezzel nem szabad foglalkozni, vagy hogy elvesztegetett idő. Lehet szeretni, hobbiként csinálni. Sokat lehet belőle tanulni. De szerelemből nem lehet főállásban megélni.

3. Sok stratégiát láttunk, de egyik se volt hosszú távon tuti sikeres. Én is tettem már ki részeredményeket. Pl. 3 nap alatt 100% találati arány 100% hozam a fórumos verseny kapcsán. Meg tudom bármikor folyamatosan csinálni? Akkor is, ha emelem a tétet? Őszintén: fenét, élesben utána mindig jön egy-egy bukószéria. Aztán mindig oda lyukadok ki, hogy a stratégiám jól átgondolt, most nem tudok jobbat, csak épp az exponenciális eredmény nem jött…

Nem tűnik egyébként meseszerűnek, hogy amíg a komoly, képzett, profi alapkezelők évi néhány %-t (sem) tudnak, addig noname felkészületlen reklám-fórum-traderek több száz %-ból vígan élnek?
Régi 2016-12-04, 10:21   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Oké. Az elején mindenki így látja, mindenki lelkes.

1. Lehet, hogy csak 2,5%-át adjuk a forgalomnak, de ez a legkiszolgáltatottabb, „remegő kezű” réteg, a legkönnyebben elvehető 2,5% a profik számára (brókereknek, bankoknak, nagy tőkével bíró intézményi befektetőknek…). És több millió dollárról beszélünk.

2. Nem azt állítom egyébként, hogy ezzel nem szabad foglalkozni, vagy hogy elvesztegetett idő. Lehet szeretni, hobbiként csinálni. Sokat lehet belőle tanulni. De szerelemből nem lehet főállásban megélni.

3. Sok stratégiát láttunk, de egyik se volt hosszú távon tuti sikeres. Én is tettem már ki részeredményeket. Pl. 3 nap alatt 100% találati arány 100% hozam a fórumos verseny kapcsán. Meg tudom bármikor folyamatosan csinálni? Akkor is, ha emelem a tétet? Őszintén: fenét, élesben utána mindig jön egy-egy bukószéria. Aztán mindig oda lyukadok ki, hogy a stratégiám jól átgondolt, most nem tudok jobbat, csak épp az exponenciális eredmény nem jött…

Nem tűnik egyébként meseszerűnek, hogy amíg a komoly, képzett, profi alapkezelők évi néhány %-t (sem) tudnak, addig noname felkészületlen reklám-fórum-traderek több száz %-ból vígan élnek?

A tőkeáttétel, és a kis összeg mindig teljesen más körülmény, mint a milliárd dollárok, ahol már piaci tényező is lehetsz, és nem könnyű mozgatni.

De én leírtam, amit gondolok, másban nem tudok segíteni, ez van, hajrá mindenkinek
Régi 2016-12-04, 11:35   #19 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Balance hozzászólása ütött. Sok sok ember vesztett az életéből 6-10 évet már. Nem beszélve a fizikális és pszichés károkról. Gép előtt görnyedés, stressz. Ez plusz 10 év alsó hangon. Ismerünk rengeteg spekulánst itt a fórumon is, mind boldogtalan. Legjobb szó erre az angol miserable szó. Így írnám le őket a saját környezetemben is.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy aki spekulálgat, el tudja e fogadni, hogy ez szerencsejáték. Nem különb a kaszinótól. Csak itt a "ház" a brókercég és az "asztal" a tőzsdeszoftvereitek. Ahogy kaszinóban is, a spekulációban is lehet kitalálni money menedzsmentet és lehet álszenten, önigazolóan pszichés okokra hivatkozni, miért nem tudsz pénzt keresni 6-10 év után se, vagy miért nem gazdagszol meg.

A hedge fund-ok, befektetési alapok és a bankok nem spekulálnak, befektetnek. Ők a világ egyik legjövedelmezőbb üzletét a hitelezést űzik. Veszteségeiket többnyire fedezik az adósok és a százmillió számra kis hangyaként robotoló dolgozó adófizetők. És természetesen a jutalékok is, plusz egyéb megszámlálhatatlan bevétel( személyi és dologi biztosítékok, az életed!).

Ha valaki a spekulációnak/kaszinónak szenteli az életét, lelke rajta. De mindenkinek kötelessége ezért 100%-ban felelősséget vállalni, és a károkért amiket a spekuláció okozott életében. És mielőtt belevágsz a szerencsejátékba, mindig jusson eszedbe, ahogy Balance is leírta, nem is a pénzed az igazi tét, hanem az ÉLETED.
allspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-04, 12:01   #20 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha most keresel 200 ezret havonta, és 5 év múlva jön a siker, készen állsz majd megnyomni egy 10-20 ezres pozit? Készen leszel már arra, hogy kvázi leváltsd a jelenlegi jövedelmed akár a többszörösére?
Sokunkban van már meg a tudás, talán még több is mint kellene, de nem vagyunk képesek az árnyékunkból kilépni. Ami nekem megszokott havi 200 ezer, az másnak havi 20 millió. Egyáltalán ki lehet lépni önszántunkból az árnyékunkból?
NEkem a hitem csorbult meg benne, főleg a svájci gát eltörlése óta.
NEm hiszem azt, hogy ha valaki csak nyer, annak kellemes mosollyal utalgatják a havi sok 10, vagy száz millió profitot. Egyáltalán, találkozott már valaki olyan emberrel, akinek vígan fizetik a havi milliós vagy tízmilliós nyereségét, és mindezt hosszú évek óta?
Negatív egyenleg ellen az véd ha minél nagyobb a tőkéd és ahhoz képest kis tőkeáttételt használsz.
A brókereknél lévő pénzt és a be nem utalt bankban maradtat én egynek veszem, a tőkeáttételt ahhoz hasonlítom. Ha bankban van 800 ezrem brókernél meg 100, akkor számomra az egyszeres tőkeáttétel=900 ezer huf, nem csak a beutalt összegem létezik, az csak a brókerkockázat miatt kicsi.
Erre azt mondanák hogy kis tőkeáttéttel nem lehet gyorsan gazdagodni. Ez se igaz.
Pár mikro lottal fxen naponta 10 000 forintot elbukhatunk/nyerhetünk egy pozin, r:r arénytól is függ.
Eleinte napi mondjuk 1000 forint amit mer valak kockáztatni, aztán később fokozatosan eljuthat a 10 ezerig, majd még tovább.
H1 es idősíkon ha már poziban vagyok, nem vesz el sok időt ha óránként ránézhetek a telefonomra buszon vagy máshol. M1 től akár a h1 ig lehet napon belüli, vagy egy-két napos pozikat nyitni és akkora összeget elbukni vagy nyerni ami elég hogy leszámoljak ha merek.
A market makerek nem örülnek ha 10 milliót vagy többet nyersz havonta valószínűleg, ha nem market makernek mondja valaki magát az is lehet hazugság. Viszont ha eljutok odáig hogy valahány hónap vagy év alatt össze nyerek 10 milliót, akkor lehet menni valódi határidősre ahol kifizetnek ha havi 500 milliót nyerek is, kivéve ha csőd vagy ilyesmi van. Vannak megbízható fx brókerek is, próbálkozni kell és csak a teljes tőkém egy pl 10% át beutalni.
Ha lenne akkora tudásom hogy képes lennék havi 20 milliót keresni akkor addig próbálkoznék míg nem találnék egy jó brókert, mert kell hogy létezzen, mindig kiutalnám a nyereségem így ha csődbe megy x év múlva akkor is a tőkém legnagyobb része biztonságban lenne, az is lehet hogy 50 év után se megy csődbe.
Régi 2016-12-04, 12:35   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mi kisbefektetők az összforgalom 2,5%-át adjuk a világon a pénzkereskedelemnek. Ugye nem gondolja azt senki komolyan, hogy ez a 2,5% lényegesen befolyásolna bármit is. Piac lesz nélkülünk is, ahogy a 90-es évek előtt is volt piac nélkülünk. Szóval ezen semmi nem múlhat, hogy ki tudunk-e venni a rendszerből pénzt...
Lehet, biztosra megyek inkább, meg ha tovább adsz másoknak egy közepesen nyereséges tudást talán tovább fejleszti és milliárdos lesz, pár másik milliárdos traderrel együtt megrángatják a devizák árát mondjuk nagybankon keresztül tradelve. Nem tudom ez mennyire lehetséges, de jobb az óvatosság. Idővel egyre esnek ki a veszteségesek akik feladják, a nyereségesek meg egyre gazdagodnak és mivel ők maradnak a veszteségesek fokozatosan kopnak így egyre nagyobb lesz a nyereségesek aránya talán, hacsak nem jönnek mindig elegen újabb vesztesek. Emiatt attól tartok időzített bomba a trédelés, ha sikerül több százezret vagy minél több milliót keresnem érdemes lesz emellett mással is foglalkozni, bérbeadás stb. A szinte korlátlan pénz így is vonzz, ha csak pár évig tudnék havi 20 milliót keresni már megérte, ráadásul ha változik a piac mert egyre több lesz talán a sikeres trader akkor a végén tudnom kell mindig alkalmazkodni a változó piachoz és akkor maradhat az ember nyereséges örökre is, míg más nyereségesek akik nem tudnak alkalmazkodni kiesnek.
Régi 2016-12-04, 12:41   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem értek egyet azzal hogy ha 500 ezer a fizetésem akkor ne számoljak le ha daytraderként tudok jelenleg!! 200 ezret keresni, mert ott van kamatos kamat. Emelhetem a lotméretet fokozatosan ahogy növekszik a tőkém azzal arányosan. Egy év múlva már 2 millió is lehet a jövedelmem.
Ha főállásban trédelek akkor sokkal több időm van, több tradet tudok nyitni hónapon belül. Munka mellett napi 1 nél több már nekem fárasztó folyton ráfigyelnem mobil vagy laptopról.
Ha meló mellett tudnék 200 ezret daytradelni akkor főállásba szerintem dupláját, kétszer több trade az kétszer több nyereség, amennyiben nyereséges vagyok, amit meg tudok visszaforgatnék hogy egyre nagyobb lottal elérjek előbb utóbb minél több milliót havonta.

Én nem mernék kiállni a közönség elé ha gazdag lennék, legalább is ha nagyon gazdag, irigység, ellenszenves lennék sokaknak, páran zaklatnának hogy kezeljem a számlájukat ami törvénytelen, nincs rá jogom, de ha lenne se akarnám.
Ha egy év után azt mondanám bocs de nekem nyűg veled, veletek foglalkozni, nincs is szükségem rátok akkor harag lenne, plusz az irigység ott van. Ha nagyon jóindulatú emberrel találkoznék annak segíthetnék, de nem tudom tényleg elég jó e, fog e megváltozni, véletlen elkottyintja e bárkinek hogy segítettem rajta. Emiatt a többi haverom, ismerősöm vérig sértődne hogy bezzeg rajtuk nem segítettem.
Amúgy is ha felvállalja egy gazdag hogy az, akkor teli lesz érdek emberrel, rácsimpaszkodnak hogy segítsen rajtuk. Sokan vannak akik megérdemlik a segítséget de elég sok energia lenne minden segíteni, az se tartana sokáig. Utána újra bajba kerülnek akkor megint segítsen nekik a gazdag trader, ez menne élete végéig hogy a nyűgjeikkel foglalkozzon.
Ha lenne pénzem egy 100 milliós Lamborghinire akkor is egy 10-20 milliós szerényebb kocsit vennék. Sajna a buta gonosz világban a felét minimum le kell tagadni annak akinek sok van.
Fenntartom a vélemény változtatás jogát a jövőben.
Régi 2016-12-04, 12:45   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A görnyedés sem törvény, én meló közben meg buszon tradelek mobilról, vagy otthon. Laptoppal is kényelmesen be lehet ülni egy fotelba. Ha nem percesen tradel valaki akkor nem sok időt vesz el rápillantgatni egy h1, h4 es pozira.
A személyiségen is sokat fejleszt, türelemre, alázatra tanít, a sok elbukott pénz és energia miatt jobban tudunk örülni bárminek, jobban becsülök ma már egy x összegű dolgot.
Eleinte buktam az 50 ezreket, ma már sokkal többre tartok egy ekkora összeget mert rájöttem milyen könnyű elveszteni, tartósan megkeresni meg marha nehéz.
Régi 2016-12-04, 13:11   #24 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Csodamacska:
Igazad van. Elméletileg. Mindannyian tudjuk a matekot: természetesen nem utalunk minden pénzt a brókernek, nem kockáztatunk nagy tőkeáttétellel, nyereség esetén emeljük a poziméretet, főállásban több idő több pénz… Hát kívánom, hogy meg is tudd csinálni.

allspark:
Pénzt lehet bukni, de nem gondolom, hogy elvesztegetett idő forexezni. Sokat lehet tanulni belőle, és vannak költségesebb, károsabb hobbik is.
Azt is merem remélni, hogy ez több, mint egy szimpla szerencsejáték. Mégiscsak gazdasági folyamatok vannak a háttérben.
Én nem tartanék ott, ahol, ha nem ezzel foglalkoztam volna az elmúlt években. Még pénzügyesek, bankosok között is kevésnek vannak ilyen területen valós tapasztalatai.

Csak hát azt a „laptopon a pálmafák alatt keresem exponenciálisan a milliókat” feelinget érzem totál átverésnek.
Régi 2016-12-04, 14:22   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Gyakorlatilag egyetértettél velem. Csak azért nem teljesen mert, ahogy írtad is reménykedsz. A remény egy fontos oka az emberi psziché nyomorának. A remény és a félelem meggátolja, hogy a jelenben élj és onnantól már buktad az életed, és elkezdesz szerencsejátékozni, inni, enni, drogozni, satöbbi.

Nézd meg, mindenki számára elérhető az otp bank mérlege.
https://www.otpbank.hu/static/portal...nyeges_049.pdf

- gyakorlatilag forrás és eszköz oldalon a részvények aránya elenyésző. A részvény tekinthető a legkockázatosabb befektetési formának. A bankoknak, hedge fundoknak eszébe nem jutna nagyobb tőkét spekuláció célra részvénybe vagy isten ments devizába fektetni. Csak kizárólag befektetési célzattal.
Nézd meg mekkora a követelés az ügyfelekkel szemben, 70-80% bevétele a bankoknak/fundoknak ilyen követelésekből származik. Másik fontos bevételi forrásuk a kötvények, amik nem annyira kockázatosak mint a részvények. A kötvények hozamát a bankoknak/fundoknak a dolgozók milliói termelik ki adók formájában. Mind az államnak mind a többinek.

Ezeknek a pénzügyi szervezeteknek a forrásaik az adófizetők pénzéből és megtakarításaiból vannak finanszírozva. MO-n jelenleg a kötelező tartalék ráta 2% kb, az lófasz.
Szükséges lenne megérteni, hogy legyen az BÁRMILYEN vállalkozás: pénzügyi, ingatlan, informatikai, mezőgazdaság BÁRMI. Végső soron a dolgozó ember finanszírozza meg a forrásokat, és fizeti meg az eszközök bevételét. A milliók MUNKÁJA/ADÓJA/BEFEKTETÉSE az ami ezeket Giga-mega cégeket finanszírozza. Nem szerencsejáték, nem spekuláció, nem a jézuska, meg a mikulás, teréz anya, meg iron man.

Emberi életek és elvesztegetett évek, pénz, verítékes fizikai, vagy számítógépes munka...mind egykutya. Ti spekulánsok (dolgozók), ti fizetitek ki a világcégeket... ennyi a matek az egészben.

Idézet:
Csodamacska:
Igazad van. Elméletileg. Mindannyian tudjuk a matekot: természetesen nem utalunk minden pénzt a brókernek, nem kockáztatunk nagy tőkeáttétellel, nyereség esetén emeljük a poziméretet, főállásban több idő több pénz… Hát kívánom, hogy meg is tudd csinálni.

allspark:
Pénzt lehet bukni, de nem gondolom, hogy elvesztegetett idő forexezni. Sokat lehet tanulni belőle, és vannak költségesebb, károsabb hobbik is.
Azt is merem remélni, hogy ez több, mint egy szimpla szerencsejáték. Mégiscsak gazdasági folyamatok vannak a háttérben.
Én nem tartanék ott, ahol, ha nem ezzel foglalkoztam volna az elmúlt években. Még pénzügyesek, bankosok között is kevésnek vannak ilyen területen valós tapasztalatai.

Csak hát azt a „laptopon a pálmafák alatt keresem exponenciálisan a milliókat” feelinget érzem totál átverésnek.
Régi 2016-12-04, 15:53   #26 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
allspark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A remény egy fontos oka az emberi psziché nyomorának.
Nézd meg, mindenki számára elérhető az otp bank mérlege.
A részvény tekinthető a legkockázatosabb befektetési formának.
Hát a remény hal meg utoljára. No meg csak pozitívan, mint az Uniqum.

Szerintem részvénybe fektetni közép-hosszú távon nem igazán kockázatos, feltéve ha alulértékelt, jól működő/termelő cégeket találunk. Vannak ilyenek.

Az OTP alapvetően jó cég, bár én Csányit már kirúgtam volna a tulajdonosok helyében, hisz mindennel foglalkozik (saját cégek, foci, stb.), csak épp a bankkal nem. Legutolsó adatok alapján egyébként én 5000 alatt bátran vennék, a fölött viszont már túlértékeltnek érzem.

A banki mérleg egy kicsit speciális. Forrás oldalon van a saját tőke és az ügyfelek betétei, ezt próbálja eszközoldalon nyereséggel forgatni (hitelkihelyezések, ingatlanok, egyéb bevételek (áthárított szolgáltatási költségek, befektetések)). Ilyen a banküzem.

Fogyasztói társadalomban élünk. Végső soron mindenki a végfelhasználó pénzére pályázik.
Régi 2016-12-04, 16:17   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

jaja, igazad van. Elfelejtettem megjegyezni, hogy a legkockázatosabbat "befektetés" szintjén értettem. Nem spekuláció természetesen. Részvénybe fektetni/részesedést vásárolni teljesen már történet. Jaja banki mérleg más, én is kezdő vagyok benne de jól látszik rajta, hogy hitel < kötvény < részvény a sorrend. Fundoknál a kötvény részvény nagyobb hangsúlyt kaphat mint bankoknál, gondolom. Rövid távú spekuláció alig létezik szerintem, csak finanszírozás, kamatokért meg ilyenekért. Legalábbis otp mérlegben ilyet nem is látok. Deviza műveletek bevétele gondolom eladási/vételi árfolyam különbözete. Nem látok arra utaló jelet hogy éven belüli spekulációs műveleteket hajtanának e végre. Jó lenne tudni hogy létezik e ilyen a nagyoknál. Vagy csak a kis emberek hiszik magukat isteneknek és azt gondolják képesek arra amire még a legnagyobbak se Elgondolkodtató azért. Az is látszik, hogy az adózott eredmény mekkora a főösszeghez képest, van amikor (-) előjelű. És akkor jön a kisember, hogy több 100%-t fog csinálni és havonta exponenciálisan növeli a jövedelmét, jajj.

Idézet:
Hát a remény hal meg utoljára. No meg csak pozitívan, mint az Uniqum.

Szerintem részvénybe fektetni közép-hosszú távon nem igazán kockázatos, feltéve ha alulértékelt, jól működő/termelő cégeket találunk. Vannak ilyenek.

Az OTP alapvetően jó cég, bár én Csányit már kirúgtam volna a tulajdonosok helyében, hisz mindennel foglalkozik (saját cégek, foci, stb.), csak épp a bankkal nem. Legutolsó adatok alapján egyébként én 5000 alatt bátran vennék, a fölött viszont már túlértékeltnek érzem.

A banki mérleg egy kicsit speciális. Forrás oldalon van a saját tőke és az ügyfelek betétei, ezt próbálja eszközoldalon nyereséggel forgatni (hitelkihelyezések, ingatlanok, egyéb bevételek (áthárított szolgáltatási költségek, befektetések)). Ilyen a banküzem.

Fogyasztói társadalomban élünk. Végső soron mindenki a végfelhasználó pénzére pályázik.
Régi 2016-12-04, 17:34   #28 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
allspark eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem látok arra utaló jelet hogy éven belüli spekulációs műveleteket hajtanának e végre. Jó lenne tudni hogy létezik e ilyen a nagyoknál. Vagy csak a kis emberek hiszik magukat isteneknek és azt gondolják képesek arra amire még a legnagyobbak se .
Gondolom erre hoznak létre pl. alapkezelőket.
Mindenféle befektetési alap van. Azok között, pl. az abszolút hozamúaknál nem ritka a spekulációs ügylet (tőkeáttétel, long-short, stb) sem.

Ez az átlagember számára sem rossz befektetési alternatíva. De van kockázat, és valahogy nem tudnak produkálni több 100% hozamot.
Régi 2016-12-04, 20:57   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Azzal nincs semmi probléma, ha fél évig nullszaldós, felhúz egy sátrat a pálma alá és eszi a kókuszdiót.. Hawaii-ra is állítólag rengetegen mennek hivatásos koldusnak: jó idő, rengeteg milliomos turista, nyugodt élet. Jobban keresnek, mint sokan itthon gyári munkásként..
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-04, 21:10   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Negatív egyenleg ellen az véd ha
Ez mind jól hangzik, de ezt csinálod is, vagy még csak tervezgeted?

Például a svájci gát eltörlésénél is hiába emeled csak lassan a lotokat, ha egy kis stopmértetet kell kötnöd, akkor nagy lotot kell beadni... ez ilyen, ha nem akarsz naposon kötni, 100 pipes stoppal, hogy kis lotot köthess, akkor nagy lotot vagy kénytelen kötni. Ez esetben hiába vállalsz össztőke 1%-ot, egy 3000 pipes szakadéknál 1 szem lottal elbuktál 30000 dollárt!!!! 10 lottal? Valaki volt itt tavaly a fórumon, azt írta, hogy a stratégiája nagy lotokat kíván, mert szúk stoppal daytradel, és ha egy ilyen sájci essést kifogott volna 50-100 lottal, még 2100-ban is fizette volna a tartozását...Pedig csak a tőkéje 1%--t kockáztatta! Volt olyan, aki 200 milliot bukott emiatt(ha igaz). Hogy bevasalták e rajta azt nem tudni..
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-04, 22:16   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem használok nagy tőkeáttétet, nem tudok pipet mondani, kb tudom ránézésre hova teszem a stopot, azon később variálhatok ha gondolom. Azt tudom hogy max mini lottal nyitok, ott nagy baj nem lehet, akár h4 től m15 ig vagyok mostanában, napi 1 kötés.
Nem vagyok ott de fxpronál ecn számlán sincs negatív egyenleg.
Ahol van is ott nem kell túl nagy lot.
Régi 2016-12-05, 07:50   #32 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia! Nagyon jó a topik felvetésed. Köszönjük! Ami a konkrét kérdést illeti:
A siker kulcsa egy ordas nagy közhely: Többet KELL nyerni, amikor nyerünk, mint a veszteség, amikor veszítünk. Persze ezt mindenki tudja... de vajon betartja-e? A dailyfx gazdasági portál csinált tavaly egy 43 millió (!) retail deviza tranzakcióra kiterjedő elemzést (egy éves időszak, 15 major devizapár a legnagyobb brókercégeknél) https://www.dailyfx.com/forex/fundam...ders-make.html

A lényege: a nyereségesen lezárt ügyletek aránya 50-60 százalékos az egyes devizapároknál. Az átlagos nyerő 40 pip ügyletenként, az átlagos vesztő viszont 60 pip felett volt. A végkifejlet innentől kezdve sejthető, hisz bróker összeesküvés nélkül is pusztán matematika. De miért van ez? Miért van, hogy TUDJUK, a sikerhez az RR-nek (helyesebben: a PF-nek) 1:1 felett KELL lennie, de nagyon sokan mégsem vagyunk képesek szisztematikusan megvalósítani ezt a mindennapi kereskedésben. Véleményem szerint -egyetértve Dáviddal- itt jön képbe a pszihológia. Milliónyi, az emberi törzsfejlődés során belénk kódolt psziho csapda személyre szabott eredője az, hogy sokan nem tesznek stoppot, mások tesznek, de ha közelít az ár eltolják, vagy mentális stoppot alkalmaznak, de a kritikus pillanatban a veszteség realizálásától való félelemtől lebénulva mégsem tudják megnyomni a gombot, vagy hiába van célár, az első korrekciónál kiszállnak, hogy védjék a profitot, vagy mert kell az egójuknak a siker (=magas találati arány=jó vagyok) hamis illúziója, vagy mert -nagyon egyetértve Forexklubbos Zolival- nem jól ismerik a saját veszteségtűrő határukat és a sorozatban elszenvedett x. száz dollár bukó után a düh és a visszavágás ösztöne veszi át náluk az irányítást stb, stb, stb.
Ez nagyon szép elmélet, mondhatjátok sokan. De mihez lehet ezzel kezdeni a gyakorlatban? Szerintem az első lépés a szembenézés a problémával. Sokan vagyunk akik nem szerencsejátéknak tartjuk a tőzsdét, ezért legjobb tudásunkat, szorgalmunkat, reményeinket tettük bele. És igen: hosszú hosszú éveket. Nekem 3 felismerés segített. 1. a mind több gazdasági hír elolvasása és kiértékelése csak illúzió, pótcselekvés, mellyel azt akarjuk magunkkal elhitetni, hogy ha alaposan felkészülünk a siker jár nekünk. 2. A technikai elemzés alapjainak elsajátítása fontos, de nem szent grál. A piaci előny -ha egyáltalán van ilyen- nem az, hogy majd találunk egy tuti indikátor kombinációt, gyertyaalakzat mintát stb, ami majd megmondja az irányt. Iránytalálgatás helyett valószínűség eloszlásban gondolkodjunk. Az adott piaci konstellációhoz tartozó valószínűség eloszlás ösztönös felismeréséig viszont csak a szorgos, ám de unalmas naplózással, statisztika elemzéssel vezet az út. 3. És végül a legfontosabb felismerés: Mindaddig rossz a fókusz, amíg kívülről (a hírekből, a piaci reakciók kiértékelésétől, guruktól, fórum tippektől) várjuk a sikert. A kulcs önmagunk mind teljesebb megismerésében van. És ez nem jó hír. nagyon nem az. Hisz az agyunkkal kellene megérteni az agyunkat. Kemény meló. Nem véletlen, hogy az ember már járt a holdon, de az emberiség legjobb tudósai a mai napig sem értik, hogy hogyan működik az ember személyiségét, cselekedeteit, érzéseit meghatározó irányító központ, az agyunk. Ami miatt mégsem reménytelen küldetés mindez, hogy nekünk nem úgy általában az emberi pszihé működését kell megfejtenünk. Első lépésben elég ha önmagunkat ismerjük meg azáltal, hogy minden egyes piaci reakcióra adott tudat alatti pszihés reakciónkat dokumentáljuk és kielemezzük. Pár hónap és jobban fogjuk ismerni magunkat mint valaha. Lehet, hogy a kép nem fog egyezni azzal, amit addig gondoltunk magunkról. Nem kis erő kell a szembenézéshez, de ha sikerül a folyamat végén tudni fogjuk: 1. Egyáltalán alkatilag alkalmasak vagyunk-e arra, hogy hosszútávon fegyelmezetten működtessünk egy mechanikus kereskedési rendszert egy sziociálisan elzárt közegben 2. pszihés terhelhetőségünk arányban áll-e azokkal a profit elvárásokkal, amiket támasztunk a forexxel szemben. 3. mi motivál bennünket a kereskedésben a pénzen kívül, szeretjük-e önmagában annyira ezt az életformát, hogy a benne töltött időt ne életünk elfecsérlésének érezzük, mint fentebb írták sokan.

PS. Elnézést a hosszú eszmefuttatásért azoktól, akik azt gondolták a tőzsdei sikerhez elég annyit tudni, hogy long vagy short :-)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 08:10   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Szerintem ez a pszichó dolog túl van lihegve.

Amennyiben valaki kifejleszt egy stratégiát és azt tisztességgel leteszteli és a kapott adatok alapján megállapítja, hogy ez igen is működik, akkor ne mondja már nekem azt senki, hogy mindezek ellenére vét a szabályok ellen az éles kereskedés során.
Ha ez mégis így történne akkor ez nem egy pszichó csapda hanem az illető egy f@szkalap.

Persze sokan próbálkoznak olyan stratégiával amiben a be-ki lépő jelek nincsenek pontosan definiálva.

Ez esetben ne írjuk a pszihó számlájára a veszteséget meg a kudarcot. Ilyenkor egyszerűen stratégia nélkül kereskedik az illető ami előre vetíti a végkimenetelt.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 08:18   #34 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@deimos: egyetértek.
@AlpinForex: "Nekem 3 felismerés segített...A kulcs önmagunk mind teljesebb megismerésében van..."
Ezeket úgy írod, mint múltbeli tapasztalatokat, amik téged a sikerre vezettek, és k**** sok pénzt eltettél már, vagy ezek a reményeid, és úgy gondolod, hogy majd ez a gondolkodásmód fog sikerre vezetni?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 08:46   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem használok nagy tőkeáttétet, nem tudok pipet mondani, kb tudom ránézésre hova teszem a stopot, azon később variálhatok ha gondolom. Azt tudom hogy max mini lottal nyitok, ott nagy baj nem lehet, akár h4 től m15 ig vagyok mostanában, napi 1 kötés.
Nem vagyok ott de fxpronál ecn számlán sincs negatív egyenleg.
Ahol van is ott nem kell túl nagy lot.
Na jó, te is valami komolytalan álmodozó gyerek vagy, azt sem gondolod át amit írsz. Írod, hogy a kamatos kamaty, meg a lassú lotnöveléssel vagyont fogsz építeni, most meg azt írod, hogy max. mini lotot nyitsz, így nem fogsz sokat bukni egy gapen... Akkor most mi van? Megállsz minilottal, de kamatos kamat és vagyonépítés, meg leszámolás? Vedd már ki a biliből az ujjad.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 08:52   #36 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Azt kellene már megérteni, hogy a világ és az emberiség útelágazáshoz érkezett, minden téren. Az emberek már belefáradtak a sok hülyítésbe, a kamu cukormázas reklámokba, a

Sablonos.

Igen.

Tudod.

Szugeráló.

Csak neked.

Rég lerágott csont.

Átlátszó.

mArKeti_nG BuLLShitEKbe

EREDMÉNYEKET, valós eredményeket akarnak látni, hogy dönthessenek, belevágjanak e vagy sem. Ennyi. Kár reménykedni, hogy a régi jól profitáló világ, amikor naponta 100x hívott a hálidéjes üzletkötő, hogy menjek Bécsbe jó áron telelni, visszatér. Az emberek már csak röhögni tudnak rajtatok, meg a nyáresti tábortűznél horror mesékbe szőni benneteket.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 09:02   #37 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@tejjel cukorral: szerintem tévedsz, az emberek még mindig elhisznek bármit, ami reményt ad.
Régi 2016-12-05, 09:45   #38 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 389
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De miért van ez? Miért van, hogy TUDJUK, a sikerhez az RR-nek (helyesebben: a PF-nek) 1:1 felett KELL lennie, de nagyon sokan mégsem vagyunk képesek szisztematikusan megvalósítani ezt a mindennapi kereskedésben. Véleményem szerint -egyetértve Dáviddal- itt jön képbe a pszihológia. Milliónyi, az emberi törzsfejlődés során belénk kódolt psziho csapda személyre szabott eredője az, hogy sokan nem tesznek stoppot, mások tesznek, de ha közelít az ár eltolják, vagy mentális stoppot alkalmaznak, de a kritikus pillanatban a veszteség realizálásától való félelemtől lebénulva mégsem tudják megnyomni a gombot, vagy hiába van célár, az első korrekciónál kiszállnak, hogy védjék a profitot, vagy mert kell az egójuknak
Ez így van. Aki azt mondja, hogy nem fontos a pszicho az hülye. Egy jó mentális állapot az alapja és legfontosabb része a kereskedésnek. De nem csak a kereskedésnek, hanem az életben minden másnak is. E nélkül előbb utóbb a trader elveszti a tőkéjét. Általában kezdők szoktak ilyet mondani, akiknek nincs tapasztalatuk éles kereskedésről. Ha van is, akkor kb. 1000 ft-os kockázatokkal. Van olyan kockázat, amivel már nehéz betartani a szabályokat, mert nagy stresszt jelent. Sok megkeseredett ember van már itt a fórumon is, akik hosszabb ideje csak írogatnak elméletekről és filozofálnak. Persze ezzel semmire nem mennek. Úgy fognak járni, mint Balance. Csak idő kérdése. Aki nem tudja elengedni a nyerőket és nincs stabil mentális állapotban, annak vége van a tőzsdén. Nincs más út, mint ezt megérteni. Mert az piac mozgása kiszámíthatatlan. Önmagában a tech. elemzés "semmit" nem ér. Aki csak erre támaszkodik, annak kapáltak. A rengeteg elemző, akik cégeknél dolgoznak.. Egyik töketlenebb, mint a másik. Egy megoldás van a nyerőket elengedni, de ehhez jó mentális állapot kell. Az emberek 99%-a ezt nem tudja megtenni és a tech. elemzésbe keresi a csodát. Egész nap olvashatja a forexfactory fórumát. Semmire nem megy vele. Sehova nem fog jutni. Csak újabb évek telnek el vele teli álmodozásokkal.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 09:57   #39 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Szerintem ez a pszichó dolog túl van lihegve.

Amennyiben valaki kifejleszt egy stratégiát és azt tisztességgel leteszteli és a kapott adatok alapján megállapítja, hogy ez igen is működik, akkor ne mondja már nekem azt senki, hogy mindezek ellenére vét a szabályok ellen az éles kereskedés során.
Ha ez mégis így történne akkor ez nem egy pszichó csapda hanem az illető egy f@szkalap.

Persze sokan próbálkoznak olyan stratégiával amiben a be-ki lépő jelek nincsenek pontosan definiálva.

Ez esetben ne írjuk a pszihó számlájára a veszteséget meg a kudarcot. Ilyenkor egyszerűen stratégia nélkül kereskedik az illető ami előre vetíti a végkimenetelt.
Szia! Értem az álláspontod, de vitatkoznék veled.
1. Azt írod: "kifejleszt egy stratégiát és azt tisztességgel leteszteli és a kapott adatok alapján megállapítja, hogy ez igen is működik, akkor ne mondja már nekem azt senki, hogy mindezek ellenére vét a szabályok ellen az éles kereskedés során." Ez az elmélet. A gyakorlatban ez tapasztalatom szerint ugyanakkor úgy működik, hogy az első komolyabb DD esetén az emberek többsége elbizonytalanodik, hogy valóban jó a stratégia? Nem csak a backtesten működik? (ha már az elején kifog egy rossz sorozatot) Vagy nem változott azóta a piac? Ha nem, miért nem jönnek az elvárt eredmények? Ha változott, akkor változtatni kell vagy kuka. Rossz esetben jönnek a rögtönzések és maszatolások a stratival, jó esetben csak az első repedés a gyors meggazdagodásba vetett hitben. Vegyünk egy példát. Ha indulsz egy 10e dolláros számlával és a tutinak hitt stratégiával egy év alatt csinálsz belőle harmincat, majd egy hónap alatt elbukod a felét, ki tudja miért, hisz mindent ugyan úgy csináltál mint eddig. Nem visel meg lelkileg? Amíg az ember nem élte meg, addig teljes átéléssel mondhatja azt, hogy dehogy, hisz még így is 50 százalék a plusz. De amikor egy éve ráment és minden felfogható ok nélkül elégett egy akkora pénz, amit már fejben ötször elköltött, le a kalappal az előtt, aki rezzenéstelen arccal köti be másnap újra a fejben már leírt stratit. Ne feledjük: ha egy szisztéma várható nyerési aránya 50%, akkor egy 100 elemes átlag akár úgy is kijöhet, ha az első 50 bukó. Többek között ezért nem ajánlja senki például a Martingale módszert, pedig, ha valami ELMÉLETBEN bizonyítottan működik, akkor ez az. Ja csak a gyakorlatban egy rossz szériánál nincs az a pénz, és/vagy nincs az az ember amivel sikerre lehetne vinni. De ne menjünk a kaszinók világa felé. Az igazán tipikus lúzer stratégia szerint nem rakunk stopot, mert a gonosz bróker levadássza, meg úgyis visszajön blabla. Mindenki ismeri. A találati arány közel 100 százalékos. Aztán jön, mert mindig jön egy-két nagy bukó, ami mindent visz. Pénzt, de főképp a lélekből egy darabot, hisz a hosszú, stresszes hónapok alatt felépített egyenleg (=álmok+idő+munka) egy felfoghatatlanul rövid idő alatt elolvad.
2. Ha igaz lenne, hogy létezik olyan mechanikus, fixen paraméterezhető stratégia a piacon, ami hosszútávon abszolút nyerő, akkor be is csukhatnák a tőzsdét, hisz egy 10e dolláros induló vagyonú robot egy év alatt képes lenne bedönteni. De nincs ilyen. Legalábbis addig, míg a robotok nem gondolkodnak, csak végrehajtanak, tehát az apró változásokat nem érzékelik és arra nem reagálnak finomhangolással... Mert az ember épp ezt teszi. A diszkretcionalisan gondolkodik, bár látszólag mechanikusan elemez és fix stratégia mentén cselekszik, de valójában tudat alatt milliónyi tapasztalat, információ, vágy és érzés stb kavarog a fejében. Ezt hívjuk tapasztalásnak, de a csapda az, hogy ez folyamatosan kétségeket szül és belső feszültséget teremt. A jó trader az, aki uralni tudja ezt, de a többséget felőrli. Aki pedig magát bio robotként definiálva, érzelem és gondolat nélkül csak beköti a starti által megszabott jelet úgy végzi hosszútávon, mint az expertek.
3. Az előző posztban idézet kutatás 43 millió társunk kötéseinek eredményét elemzi. 43 millió adat már a forex piacon is releváns volumen. Ha ezt elfogadjuk, a tény az, hogy az átlagos vesztő kétszerese a nyerőnek. A kérdés csak az, hogy egy logikus világban amit az idézett hozzászólásodban vízionáltál, hogy lehetséges ez? Tényleg mindenki f@szkalap, vagy csak gyarló, érző ember, aki a stresszre és a kereskedéssel együttjáró psziho feszültségre emócionálisan reagál?
Régi 2016-12-05, 10:17   #40 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
A siker kulcsa egy ordas nagy közhely: Többet KELL nyerni, amikor nyerünk, mint a veszteség, amikor veszítünk.
Köszi, elgondolkodtató hozzászólás volt. Jó a link is.

El is tudnám fogadni, ha nem lennének egyéb tapasztalataim.
Részvénybefektetés esetén pl. nem feltétlenül kell RR-eket számolgatni ahhoz, hogy 100% találati aránnyal és szép haszonnal kereskedj. Csak kiülni.
Forexnél se jön ki mindig a matek egy mániás-depressziós, vagy épp manipulálható piacon. És ez nem pszichológiai okból van! Így aztán vagy lezárod korábban, vagy visszacsorog mínuszba. Vagy kistoppol, mielőtt megindulna. Vagy kiülöd. Stratégia, vagy épp helyzet kérdése.

Azzal viszont már kevéssé tudok egyetérteni, hogy „gazdasági hír elolvasása és kiértékelése csak illúzió, pótcselekvés, mellyel azt akarjuk magunkkal elhitetni, hogy ha alaposan felkészülünk”. Több market wizard is éppen ezt tartja a siker egyik feltételének. Elvégre nem lázgörbét elemzünk.

A technikai elemzés szerintem sem szent grál, csak egy része a nagy mozaiknak. Bár sokan mást mondanak. Mert egyszerűbb ezt tanítani és erre stratégiákat építeni.

Ez a pszicho téma is érdekes. Persze, mi döntünk, csak magunkra számíthatunk, ezért fontos. De szerintem is túl van misztifikálva azzal a céllal, hogy a hibát ne a rendszerben, hanem magadban keresd.

Mindenesetre örülök, hogy konstruktív párbeszéd alakul ki a témában.
Régi 2016-12-05, 10:40   #41 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Így, van és már megint elérkeztünk oda amit én írtam a világ pénzügyi nagyhatalmai NEM spekulálnak és NEM szerencsejátékoznak. Befektetnek. Az adófizetők adóját és munkájából megtakarított pénztét kockáztatják, saját (szinte kockázatmentes ) hasznukért és az ügyfelek hasznáért. Megnéztem a barcles hathaway balance sheet-jét, és ki lehet mazsolázni, hogy a befektetéseik 30% azoknak is kölcsön/hitel. loan! A többi állampapírok, kötvények és részvények. Befektetési értékpapírok
Míg bankoknál az OTP kimutatás szerint nem létezik rövid lejáratú forgalom spekuláció célra. A hedge fundoknál ez az érték már 1-5% lehet. De elenyésző mértékű, és valószínűleg nem árfolyam nyereség a célja, hanem a hosszú távú befektetések megvédése opciókkal stb.

De amennyi bölcs ember megtalálható ezen a fórumon és amennyi sikeres multi milliomos ember posztolgat ide, és amennyi pszichológiailag megvilágosodott elme van itt, kezdem azt hinni, hogy a bankokban/fundokba idióta barmok dolgoznak, és innen kéne válogatni az alkalmazottakat...

Idézet:
Köszi, elgondolkodtató hozzászólás volt. Jó a link is.

El is tudnám fogadni, ha nem lennének egyéb tapasztalataim.
Részvénybefektetés esetén pl. nem feltétlenül kell RR-eket számolgatni ahhoz, hogy 100% találati aránnyal és szép haszonnal kereskedj. Csak kiülni.
Forexnél se jön ki mindig a matek egy mániás-depressziós, vagy épp manipulálható piacon. És ez nem pszichológiai okból van! Így aztán vagy lezárod korábban, vagy visszacsorog mínuszba. Vagy kistoppol, mielőtt megindulna. Vagy kiülöd. Stratégia, vagy épp helyzet kérdése.

Azzal viszont már kevéssé tudok egyetérteni, hogy „gazdasági hír elolvasása és kiértékelése csak illúzió, pótcselekvés, mellyel azt akarjuk magunkkal elhitetni, hogy ha alaposan felkészülünk”. Több market wizard is éppen ezt tartja a siker egyik feltételének. Elvégre nem lázgörbét elemzünk.

A technikai elemzés szerintem sem szent grál, csak egy része a nagy mozaiknak. Bár sokan mást mondanak. Mert egyszerűbb ezt tanítani és erre stratégiákat építeni.

Ez a pszicho téma is érdekes. Persze, mi döntünk, csak magunkra számíthatunk, ezért fontos. De szerintem is túl van misztifikálva azzal a céllal, hogy a hibát ne a rendszerben, hanem magadban keresd.

Mindenesetre örülök, hogy konstruktív párbeszéd alakul ki a témában.
Régi 2016-12-05, 11:48   #42 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@deimos: egyetértek.
@AlpinForex: "Nekem 3 felismerés segített...A kulcs önmagunk mind teljesebb megismerésében van..."
Ezeket úgy írod, mint múltbeli tapasztalatokat, amik téged a sikerre vezettek, és k**** sok pénzt eltettél már, vagy ezek a reményeid, és úgy gondolod, hogy majd ez a gondolkodásmód fog sikerre vezetni?

Olyan válasz lehetőség nincs, hogy sikerre vezettek, de k***** sok pénz még nem tettem el? :-)
Érdemes lenne definiálni kinek mi a siker.
1, A szabadság az? Hogy nincs főnök, nincsenek határidők? Nincs öltönyös feszengés, vagy reggelente araszolás a dugóban? Számomra igen, de ez személyiségfüggő. Igen ennek az az ára, hogy nincs fix fizetés, vagy hogy itt bukni is lehet. És igen, kell hozzá egy már megteremtett egzisztencia, hogy a kereskedés ne váljon görcsössé, hogy mi lesz hó végén, ha nem kerestem eleget a tőzsdén.
2, Vagy a lehetőség siker? Ha valaki havi 200-ért robotol, szíve mélyén tudja, hogy az anyagi függetlenség elérése csak álom. A tőzsde lehet, hogy csak egy illúziót árul, de tény: szerencsével vagy tudással bármikor benne van a nagy dobás lehetősége. Azt szokták mondani, hogy a nyereség felfelé korlátlan, lefelé az ember max a tőkét bukhatja el. (kivéve...) Sokak szerint ez délibáb kergetés, szerintem viszont csak akkor, ha az ember nap mint nap nem azon dolgozik, hogy ha itt az idő készen álljon. Szerintem az hinni az igazi illúzió, hogy -szörfös hasonlattal élve- ha itt lesz a nagy hullám megfelelő fizikai és lelki felkészülés nélkül is fel tudunk rá állni és rajta is tudunk maradni. (értsd: egy évente előforduló ezer pipes megatrendből nem a 10-20 pipes csipegetés a siker, még csak nem is a forduló elkapása, hanem a mozgás velejének kockázatkezelt pozícióval történő kifacsarása. Erre még pszihésen nem állok készen, de az eszemmel már tudom, hogy csak ez lehet releváns cél. Mindehhez a mindennapi kereskedés a szükséges tapasztalatot adja és jó esetben annyi ösztöndíjat, ami egy tisztességes megélhetéshez elég.
3, Vagy az önmagunk megismerése, az érték és a talmi közti határ kivilágosodása a siker? Hogy a piac megtanítja nekünk, a pénz az csak pénz, a mindennapi öröm forrását önmagunkban (család, hobbi, munka stb) kell megtaláljuk, pusztán attól hogy több pénze lett hosszútávon még nem lett boldogabb senki.
4, Vagy tényleg csak és kizárólag a k...sok pénz a siker mércéje? Ha igen akkor az mennyi? Havi ezer? tízezer? százezer euro? vagy több? Szerintem mindenkinek más és más a száma, így a siker definiciója relatív. Még úgy is, hogy azt a kérdést fel sem tettük, hogy milyen áron? Mert aki a tevékenységben magában is örömet lel, az már egy tisztes megélhetéssel is elégedett, míg aki utálja az evvel járó stresszt havi milliók mellett ugyan egyes emberek szemében "sikeres", de valójában boldogtalan lesz.
Régi 2016-12-05, 12:11   #43 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 389
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia! Értem az álláspontod, de vitatkoznék veled.
1. Azt írod: "kifejleszt egy stratégiát és azt tisztességgel leteszteli és a kapott adatok alapján megállapítja, hogy ez igen is működik, akkor ne mondja már nekem azt senki, hogy mindezek ellenére vét a szabályok ellen az éles kereskedés során." Ez az elmélet. A gyakorlatban ez tapasztalatom szerint ugyanakkor úgy működik, hogy az első komolyabb DD esetén az emberek többsége elbizonytalanodik, hogy valóban jó a stratégia? Nem csak a backtesten működik? (ha már az elején kifog egy rossz sorozatot) Vagy nem változott azóta a piac? Ha nem, miért nem jönnek az elvárt eredmények? Ha változott, akkor változtatni kell vagy kuka. Rossz esetben jönnek a rögtönzések és maszatolások a stratival, jó esetben csak az első repedés a gyors meggazdagodásba vetett hitben. Vegyünk egy példát. Ha indulsz egy 10e dolláros számlával és a tutinak hitt stratégiával egy év alatt csinálsz belőle harmincat, majd egy hónap alatt elbukod a felét, ki tudja miért, hisz mindent ugyan úgy csináltál mint eddig. Nem visel meg lelkileg? Amíg az ember nem élte meg, addig teljes átéléssel mondhatja azt, hogy dehogy, hisz még így is 50 százalék a plusz. De amikor egy éve ráment és minden felfogható ok nélkül elégett egy akkora pénz, amit már fejben ötször elköltött, le a kalappal az előtt, aki rezzenéstelen arccal köti be másnap újra a fejben már leírt stratit. Ne feledjük: ha egy szisztéma várható nyerési aránya 50%, akkor egy 100 elemes átlag akár úgy is kijöhet, ha az első 50 bukó. Többek között ezért nem ajánlja senki például a Martingale módszert, pedig, ha valami ELMÉLETBEN bizonyítottan működik, akkor ez az. Ja csak a gyakorlatban egy rossz szériánál nincs az a pénz, és/vagy nincs az az ember amivel sikerre lehetne vinni. De ne menjünk a kaszinók világa felé. Az igazán tipikus lúzer stratégia szerint nem rakunk stopot, mert a gonosz bróker levadássza, meg úgyis visszajön blabla. Mindenki ismeri. A találati arány közel 100 százalékos. Aztán jön, mert mindig jön egy-két nagy bukó, ami mindent visz. Pénzt, de főképp a lélekből egy darabot, hisz a hosszú, stresszes hónapok alatt felépített egyenleg (=álmok+idő+munka) egy felfoghatatlanul rövid idő alatt elolvad.
2. Ha igaz lenne, hogy létezik olyan mechanikus, fixen paraméterezhető stratégia a piacon, ami hosszútávon abszolút nyerő, akkor be is csukhatnák a tőzsdét, hisz egy 10e dolláros induló vagyonú robot egy év alatt képes lenne bedönteni. De nincs ilyen. Legalábbis addig, míg a robotok nem gondolkodnak, csak végrehajtanak, tehát az apró változásokat nem érzékelik és arra nem reagálnak finomhangolással... Mert az ember épp ezt teszi. A diszkretcionalisan gondolkodik, bár látszólag mechanikusan elemez és fix stratégia mentén cselekszik, de valójában tudat alatt milliónyi tapasztalat, információ, vágy és érzés stb kavarog a fejében. Ezt hívjuk tapasztalásnak, de a csapda az, hogy ez folyamatosan kétségeket szül és belső feszültséget teremt. A jó trader az, aki uralni tudja ezt, de a többséget felőrli. Aki pedig magát bio robotként definiálva, érzelem és gondolat nélkül csak beköti a starti által megszabott jelet úgy végzi hosszútávon, mint az expertek.
3. Az előző posztban idézet kutatás 43 millió társunk kötéseinek eredményét elemzi. 43 millió adat már a forex piacon is releváns volumen. Ha ezt elfogadjuk, a tény az, hogy az átlagos vesztő kétszerese a nyerőnek. A kérdés csak az, hogy egy logikus világban amit az idézett hozzászólásodban vízionáltál, hogy lehetséges ez? Tényleg mindenki f@szkalap, vagy csak gyarló, érző ember, aki a stresszre és a kereskedéssel együttjáró psziho feszültségre emócionálisan reagál?
Ez egy értelmes hozzászólás volt. Köszi.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-05, 12:29   #44 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:

Szia! Szívemből beszélsz, de sajnos tartom a véleményemet. Piackutató, tanácsadó szakmában eltöltött 20 év után -sokak szerint súlyos infomániás attitűddel- érkeztem öt évvel ezelőtt a tőzsdére. "Meggyőződésem" volt, hogy ha minden hírt átolvasok, minden adatot objektíven kiértékelek összeáll a big picture és pár éven belül Soros hozzám fog járni tanácsért. Hát nem... Releváns példák a közelmúltból: brexit, Trump, vagy a mai Olasz választásra adott 200 pipes Dax up? Dáviddal értek egyet, hogy a hírek olvasása többnyire csak fókuszvesztésre jó. A hírek jelentős része érdektelen, másik része manipulatív. Nem vagyok paranoiás, sem konteó függő, de például, ha nagybefektetőként egy túlvett piacon (hogy az általad említett részvényekről is beszéljünk) olcsón akarsz beszállni milliárdos tételben nyilván jól jönne egy gyengekezűeket kirázó korrekció, melyet nahát, akár magad is kiválthatsz fillérekért némi világvége forgatókönyv illetékes helyeken történő megszellőztetésével. A lelkes hírfogyasztó pedig csak leseget, hogy hogy lesz a Démoni Trump megválasztásának reggelén (!) már nemzetépítő, gazdasági fejlődést felpörgető Új Remény a médiában, persze addigra már valaki jól bevásárolt. Érdemes elolvasni Livenmore életrajzát, abból kiderül, hogy már 100 éve is iparszerűen ment ez.
Persze mindezzel nem azt mondom, hogy nem szabad híreket olvasni, csak azt, hogy az azokban sugallt véleményeket, irányokat nagyon nagyon fenntartással érdemes kezelni.
Régi 2016-12-05, 13:49   #45 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Dáviddal értek egyet, hogy a hírek olvasása többnyire csak fókuszvesztésre jó. A hírek jelentős része érdektelen, másik része manipulatív.
Igaz lehet. Pontosítani kell a hír fogalmát.
Kommentárokat, véleményeket, elemzéseket, pletykákat … felesleges olvasgatni.
De tényeket, számokat szerintem nem.
Régi 2016-12-05, 14:18   #46 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Olyan válasz lehetőség nincs, hogy sikerre vezettek, de k***** sok pénz még nem tettem el? :-)
Érdemes lenne definiálni kinek mi a siker.
Ha spekulálunk, ha ebből akarunk élni, a topic szándéka szerint az exponenciálisan növekvő (a végén k*** sok) pénz lenne a siker.

A szabadság itt nem siker. A munkanélkülinek, kényszervállalkozónak sincs főnöke, de a bevétele, megélhetése is bizonytalan.
A lehetőség még nem siker. Vagy bejön, vagy nem.
Önmagunk megismerése itt nem siker. Azt megkapom egy tréningen, coachingon is.
Ez csak marketing. „Haszonérv”.
Régi 2016-12-05, 15:02   #47 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... Egy jó mentális állapot az alapja és legfontosabb része a kereskedésnek....
Szerintem nem így van. Szerintem a látás, és a hallás a legfontosabb része. Ha tök vak, és süket is vagy egyszerre, szinte biztosan nem leszel sikeres kereskedő. Egyébként valójában a számítástechnikai alapismeretek a legfontosabb része. Gondolj bele, ha nem tudod melyik gombot kell megnyomni a gépen, hogy az elunduljon, és nem tudsz kattintani az egérrel, akkor nem sok reményed van. Sőt! szerintem a legfontosabb része az, hogy legyen tőkéd! Ha nincs 1000 Ft megtakarított pénzed, se jövedelmed, akkor nemhogy nem tudsz beutalni aprópénzt a brókerhez, de éhen halsz, mielőtt lezáródik a traded.... Lehet, hogy a szorgalom a legfontosabb! Ha túlzottan lusta vagy, akkor nem fogod tudni megnynomni a gombot, amikor kell.
Nem árt némi intelligencia, kreativitás sem.

Folytathatnám ezt a végtelenségig. A lényeg, hogy rengeteg dolog kell a sikeres tradeléshez a fent felsoroltakon, és a megfelelő pszichológiai képességeken kívül is. Úgy gondolom, több millió ember van, aki az összes felsorolt feltételnek megfelel. Ennek egy kis része probálkozik spekulációval. És azoknak, akik próbálkoznak, és minden szükséges képességgel is rendelkeznek töredéke talál működő stratégiát.

Végezhetnénk közvéleménykutatást erről is: ki az, aki még nem talált profitos stratégiát, és ki az, aki már talált, de azt pszicho okok miatt nem tudja üzemeltetni.
Nem tudom, de ha nekem csak ennyi problémám lenne, akkor alakítanék egy teamet, aki az általam adott elvek alapján kereskedik helyettem, és én fizetést adok nekik.

"első komolyabb DD esetén az emberek többsége elbizonytalanodik, hogy valóban jó a stratégia..."
Mi az, hogy komolyabb DD? olyanDD, amire számítok, mert minden évben többször előfordult? vagy olyan DD, ami a backteszteken látottakhoz képest extrém nagy? Nem lehet, hogy ekkora DDnél már nem is működik a stratégia?

"Ha indulsz egy 10e dolláros számlával és a tutinak hitt stratégiával egy év alatt csinálsz belőle harmincat, majd egy hónap alatt elbukod a felét"
Tegyük fel, hogy a stratégia karakterisztikája úgy néz ki (backtesztek alapján), hogy havi átlag 10% hozamot hoz, és jellemzően nincsenek 5-10%nál nagyobb DDk, és azok sem tartanak pár hónapnál tovább. Ha ilyen s stratégiád statisztikája, akkor jóval 50%os DD előtt leállítod, mert látod, hogy nem az elvárásnak megfelelően működik. Azt, hogy mi fér bele, már a stratégia éles kötése előtt meg kell határozni.
Olyan stratégia, aminél teljesen normális, és megszokott 50% DD, óráisi profittal kell, hogy rendelkezzen. Pl ha van backteszted, amiben azt látod, hogy a stratégia a befektetett tőkét megszázezerszerezte, akkor abba belefér a feleződés, harmadolódás is. Ha backteszten csak egy triplázódást néztél végig, abba nem fér bele a tőkefeleződés.

"Ha a szisztéma várható nyerési aránya 50%, akkor egy 100 elemes átlag akár úgy is kijöhet, ha az első 50 bukó"
Az ilyen stratégia szar stratégia.

"Martingale módszert, pedig, ha valami ELMÉLETBEN bizonyítottan működik, akkor ez az"
Martingale elméletben sem működik. Aki azt bizonygatja, hogy működik, az hibásan bizonyít.

"robotok nem gondolkodnak, csak végrehajtanak,... "
eddig jellemzően igaz.
"tehát az apró változásokat nem érzékelik és arra nem reagálnak finomhangolással"
Ez nem igaz. A robot is tanulhat. Enyém tanult. Ha jól megtanítjuk tanulni, akkor jobban is tanulhat, mint ahogy az ember képes.

Kétségkívül brutális pszichológiai teher egy olyan stratégiát futtatni, ami extrém kockázatos. Kérdés, hogy érdemes e? Visszatérve a te példára: ha a háromszorozó, majd felező stratégia nem egyenletes, max 5-10%DDkel hoz évente 300% hozamot, hanem évente többször is van 50%DD, akkor a tőkeáttétet csökkenteni kell. Nem baj, ezt kompenzálhatjuk azzal, hogy hosszabb backtesztet végezzünk. De mi van, ha backteszten is azt látjuk, hogy a stratégia csak az utolsó 2 évben működött. Ebben a 2 évben tízszerezett, és volt mondjuk 3-4 alkalom, amikor 50%DD volt benne. Na az ilyen stratégiát én el sem kezdem kötni, mert szar. Ha adsz nekem egy néhány ezer pörgetésből álló rulett historyt, simán találok neked benne olyan stratégiát, amivel ilyen hozamokat értem el a múltban. Attól ezek a jövőben még nem működnek.
Gondolom fej-írás pénzfeldobásnál sem állsz neki spekulálni azzal, hogy az utolsó 100 feldobásból 65 fej volt, ezért fejre fogadva majd 65%os találati arányod lesz... Aztán élesben kötve h azt tapasztalod, hogy a következő 1000 dobásból csak
520, vagy 460 fej lett, akkor ott is bizonygatnád a kezdőknek, hogy ez működik, csak erős idegek kellenek hozzá? Esetleg, ha azt látod, hogy az utóbbi 50 dobásban a páros számú dobások között csak 30%a lett fej, akkor finomhangolod a stratégiádat, hogy csak a páros dobásoknál fogadjál?

Én nem foglalkozom olyan stratégiával, ami az utóbbi időben nem tud olyan backtesztet felmutatni, ami legalább 10x több profitot hozott a teszt időszakban, mint amennyi a legnagyobb DD volt, és azt is látnom kell, hogy a profitot nem egyszeri szerencse okozta (pl időben szét van terülve, viszonylag egyenletes).
Buy&hold ilyen. Sp500 1870től kb 20x duplázott. Volt pár feleződés, és 1 alakalommal negyedelődés. A hozam időben nagyjából egyenletes volt.
Szóval valami ilyesmit várok egy működő stratégiától:
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-sp500.png
Esetleg jobbat.

"Érdemes lenne definiálni kinek mi a siker. "
Nagyjából jó amiket írtál, de mivel a spekuláció egyetlen célja hogy profitot termeljünk (közben persze érezhetjük jól is magunkat) ezért a sikert itt úgy lehetne definiálni, hogy a spekuláns akkor sikeres ha meg tud belőle élni, legalább olyan szinten (munka minőség+kereset szempontjából), mint ahogy másból meg tudna élni. Mivel a spekulációból származó jövedelem ingatag, a kiadások viszont egyenletesek, ki kell termelni akkora tőkét, ami ezt az ingadozást kisimítja. Tegyük fel, hogy egy ember keres éves szinten 5Millió Ftot. Pont annyira szereti csinálni a munkáját, mint a spekulációt. Kb annyira biztos a munkahelye, mint a stratégiájának a jövőbeli működőképessége. Tegyük fel, hogy a stratégia kockázati karakterisztikája 20M Ft tőkét követel meg ahhoz, hogy biztosított legyen az éves 5M Ft pénz kivehetősége (ha veszteség van, akkor is kivesszük). Ez persze nem ad 100% biztonságot, de mondjuk annyi biztonságot ad, mint az, hogy a munkahelyét meg tudja tartani.
A fenti kereskedő az én nézőpontom alapján akkortól lesz sikeres, ha a stratégiájával kitermelt 20M Ft ot (tőkének), és kivette az eredetileg befektetett, pénzét, ezen felül kivett már annyi hozamot, amennyi a tanulásra fordított időt+pénzt fedezi.
Pontosan ennél a pontnál jut el oda, ahova akkor jutott volna, ha a normál állásában vállal többletmunkát. Ha ekkor feladja az eredeti munkáját, egy pontosan ugyanolyan jó, ugyanannyira jövedelmező munkát választhat helyette.
A működési tőke kitermelése kiváltható azzal is, ha pl rábíznak egy rakás pénzt, hogy kezelje, és az ebből kapott jutalékból termeli ki a szükséges jövedelmet.
Régi 2016-12-05, 15:16   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megállsz minilottal, de kamatos kamat és vagyonépítés, meg leszámolás?
Fokozatosan érdemes emelni ahogy nő a tőkéd. Nem tartok ott hogy minilotnál nagyobbat nyithassak, nem arról van szó hogy fix 1 minilot amit betartok, hanem a jelenlegi tudásommal max akkorát érdemes és ezzel is sokat lehet bukni vagy nyerni havonta. Szerintem 300 ezret akár, elméletileg.
Vannak nem market makerek ahol nincs negatív egyenleg, de azért óvatosak legyünk, bennük se kell bízni.
Akkor fogok merni 1 lottal nyitni ha annyi pénzem lesz hogy nem halok bele egy nagy gapba se.
Régi 2016-12-05, 15:48   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A pszihó miatt lehet hogy kiszállnak fél r nél, de van aki azért száll ki mert a stratégiája szerint most nem fog sokat menni az ár. Ha fél r a célom de nagy a találati arány az ugyan úgy működhet, mintha 3 r a cél de kisebb találati aránnyal.
Remélem a sok itt a bölcs szöveg nem rám vonatkozik, mint szinte mindenkinek nekem is az a célom hogy fokozatos lot emeléssel havi eleget keressek majd. A legtöbben emiatt vágnak bele és nem adják fel évekig, ebben semmi bölcseskedő okoskodás nincs, ez a legtöbb trader célja. Vannak akik nem nagy jövedelemről álmodoznak és a céljuk annyi hogy dolgozni ne kelljen, de ők inkább nagyobb idősikon vannak, ritkábban tradelnek nagyobb pénzzel, vagy csak szeretnének.
Régi 2016-12-05, 17:16   #50 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.057
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nagyon tanulságos, érdekfeszítő ez a topic. ... de szerintem, ha ezt egy kezdő végigolvassa, akkor inkább elkerüli a ''kereskedést''.
Lehet valakinek jó technikai elemzése, mentális, pszichés tehetsége, elég belefutni egy gagyi ''segítőkész'' brókerba és HOLTPONT!
Amit ide piszkozok, az egy ........-s demóverseny, amibe menet közben, unalomból beszálltam múlt héten. Pár nap alatt ''kerestem'' 5M Ft-t, aztán jöttek a gagyik (nem nyitja meg a megbizást, nem zárja le a TP-t). A levelekre sem válaszolnak (1 kivéttel). Pénteken már nem engedett lezárni nyerő pozikat kézzel sem, mivel úgy gondoltam fordulás lesz, hát lezárom kézzel. Hahaaa, csak akartam. Ma már folyamatosan, reggeltől fenn áll ez a probléma (elérte a TP-t, és kitörli detto SL). Küldtek egy válaszlevelet: Olvassam el a kézikönyvet, és a fontos teendőket. Semmi olyant nem találtam, ami nem úgy volna beállítva mint eddig amíg működött rendesen.
Szóval, ha ez most éles lenne, akkor verhetném a fejem a falba és nem tehetek semmit, a reggeli +5000 USD profitom most -4785USD amit nem lehetett lezárni... detto most a GER30... többi kép az ERSTE-n
Csatolt kicsinyítések
forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ger30-allas-17_18-tan-most-teljesuel.jpg   forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ger30-allas-17_18-faszomata-kiszedte-tpket.jpg   forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ger30-allas-17_29ujtp-sl.jpg  

forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ger30-allas-17_30ujtp-sl-tp-kiszedve.jpg   forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ger30-allas-17_34uj-sl-kiszedve.jpg   forex-haladoknak-holtpont-vagy-halott-uegy-ger30-pozizaras2-no.jpg  

C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56
EQUITAS vagy ERSTE ? Stockwalker Brókercégek 10 2011-01-22 22:33
V vagy W ez itt a kérdés Pancser A kategóriás részvények 1 2010-01-25 07:51

A pontos idő 08:13 , a GMT +1 időzóna szerint.