Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-12-07, 12:39   #1 (permalink)
Új tag

vata logója

Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 9
vata a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Technikai analízis

Ellenálások, támaszok, és indikátorok jelzéseiből levonható következtetések fóruma!
vata nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-07, 13:21   #2 (permalink)
Új tag

vata logója

Alapbeállítás

http://forum.tozsde.hu/attachment.ph...1&d=1260188212

A kérdésem az lenne hogy ebben az esetben jól határoztam meg a következő támasz szintjét (sárga vonal.)
???
Csatolt kicsinyítések
technikai-analizis-resistance.jpg  
Hirdetések
Régi 2009-12-08, 16:55   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
vata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://forum.tozsde.hu/attachment.ph...1&d=1260188212

A kérdésem az lenne hogy ebben az esetben jól határoztam meg a következő támasz szintjét (sárga vonal.)
???
Nem! Az csak egy leszúrás. Azt figyeld meg, hogy ha jól látom (sajnos most nem vagyok chartközelben) 1,4700 körül milyen erős torlódás van a gyertyákban. Látható küzdelem helyszíne. Na ott várhatsz támaszt! A kerek értékek környékén egyébként is támaszok/ellenállások szoktak kialakulni. Minnél több a nulla annál erősebbek.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-08, 22:05   #4 (permalink)
Új tag

vata logója

Alapbeállítás

Köszönöm,
Ezek a leszúrások az utóbbi 3 pozíciómban kiverték a stoppomat
Akkor ebben az esetben a támasz 1,4700 köré várható- hiszen ott van torlódás és sok nullla.

Még azt nem érem, hogy az a fehér vonal amit én is behúztam az és annak a meghosszabított egyenese értelmezhető egy gyengébb támasznak???
Mert sokszor látom hogy az árfolyamok erről a pontról rugaszkodnak el. És néha ahogy most is történt ezt a pontot (illetve vonalat) átverik.
Régi 2010-01-17, 11:55   #5 (permalink)
Tag

Madi logója

Összes hozzászólás: 93
Madi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Na akkor én is megpróbálkozok eggyel... Ha valamit nem jól írok, vagy másképp' kellene értelmezni, akkor kérlek javítsatok ki! Még csak nagyon kezdő vagyok ezen a téren. Ha nagy butaságok vannak, akkor inkább szóljatok és kitörlöm!

EUR/USD árfolyam:

A charton napi bontásban láthatók az árfolyamváltozások 2009. június vége és 2010 január közepe között.

- Látható, hogy az elmúlt év második felében emelkedő tendencia jellemezte az árfolyamot és az egy csatornán belül (kékkel jelölve) emelkedett - a csatorna alját bázisul használva. (Egyébként ez az emelkedés még korábban, 2009. márciusában indult, amikor az árfolyam elérte éves mélypontját 1,25-ön)

- Az emelkedésben a következő ellenállások alakultak ki, amelyek egyben bázisul is szolgáltak: 1,40 (alul bordóval jelölve), valamint az 1,4750.

- Fontos még megemlíteni az 1,45-ös szintet, amely - szerintem - nem szolgált erős bázisul, sem ellenállásul az elmúlt évben, azonban 2008 év elején bázisul, év végén pedig ellenállásként is szerepelt. Továbbá látható a charton, hogy az emelkedő csatornában az árfolyam nem érintette a csatorna alját, hanem erről az 1,45-ös szintről rugaszkodott el újra. (október eleje)
Úgy gondolom, hogy ez a szint, mint két tizedesérték közötti "felező", fordulók helyszíne lehet..

- Az 1,50-es szint érdekes, de inkább, mint "pszichológiai-szint" állíthatta meg a jegyzést november hónapban, de bázisként nem szolgált annak átlépésekor... Persze azért nem szabad elfeledkezni arról, hogy az ilyen kerek értékek, mindig ellenállásul és bázisul is szolgálnak, így ennek megfelelően tekintünk rá.

-A chartot vizsgálva az 1,515 erős ellenállásnak bizonyult, amelyről az árfolyam lefordult és 2009 decemberében a fenti árfolyamról visszaesett 1,425 környékére (- ez a szint azonban nem tekinthető bázisnak, mivel korábban csak lokális minimum, ill. maximum értékként szerepelt - szerintem... )

- Erről az 1,425-ös szintről december végén - január elején újra mérsékelten felfele indult az árfolyam jegyzése (köszönhetően az olajár emelkedésének) és az 1,45-ös szint, mint lokális ellenállás megállította a jegyzést és a hét utolsó napján egy nagy piros gyertyával 1,438 körül zárt az árfolyam. Jelenleg itt tartunk.

- Fontos megjegyezni, hogy az olaj árfolyamát vizsgálva szembetűnik, hogy annak változása a devizapár változásában is ugyanolyan mozgást eredményez. (ha emelekedik az olaj ára, a dollár gyengül, tehát az EUR/USD árfolyam emelkedik)

- Nem tudom, hogy érdemes e vizsgálni, de én megtettem: Az olaj árának vizsgálatakor kiderült, hogy a 70 USD-s szint erős bázisul szolgált, amely szint elérésekor az EUR/USD árfolyamot 1,45-ön jegyezték (december közepe).

Következtetéseim:

- Az árfolyam az 1,4 - 1,6 sávban változhat az elkövetkezendő időszakban, alapvetően az olaj árfolyamának változását követve.

- Tekintettel arra, hogy az amerikai olajtartalékok növekedéséről számoltak be az elmúlt napokban, rövid távon még előfordulhat a dollár erősödése - így a nevezett devizapár árfolyama megközelítheti vagy akár érintheti is az 1,40-es értéket, de hosszabb távon - az olaj iránti kereslet növekedése, - legfőképp Ázsia feltörekvő országai részéről - tovább emelhetik az olaj árát, amely az EUR/USD árfolyam emelkedését fogja magával vonzani és ez alá a szint alá nem fog visszatérni az árfolyam.

- A véleményem szerint jelen helyzetben 1,45 alatt a vételi pozíciókat kell erősíteni (a trendet figyelve!), míg 1,50 fölött az eladásit. Amennyiben az árfolyam megközelíti az 1,40-et mindenféleképpen a vételi lehetőségeket kell keresni.

Remélem nem írtam nagy butaságokat!... Várom a véleményeket.
Régi 2010-01-19, 16:56   #6 (permalink)
Tag

Madi logója

Alapbeállítás

Akkor folytatom... feltételezem, hogy nem írtam égbekiáltó hüleségeket, mert senki nem szólt...

- mérsékelt emelkedési kísérletek az elmúlt napokban, mindig visszaszúrt 1,428-ra
- Bollinger szalagok beszűkülése
- MACD SIGNAL vonalak kereszteződése
- olaj ára heti szinten csökken

A fentiek alapján rövid távon esésre áll.

Régi 2010-01-19, 18:01   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 112
MIKXI a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Madi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor folytatom... feltételezem, hogy nem írtam égbekiáltó hüleségeket, mert senki nem szólt...

- mérsékelt emelkedési kísérletek az elmúlt napokban, mindig visszaszúrt 1,428-ra
- Bollinger szalagok beszűkülése
- MACD SIGNAL vonalak kereszteződése
- olaj ára heti szinten csökken

A fentiek alapján rövid távon esésre áll.

Szia Madi

Én is hasonlóképpen látom az EUR/USD-t.
Heti grafikonon ott van egy pin ami elég jól helyezkedik el esés várható.

Üdv Mikxi
MIKXI nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-21, 20:00   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem! Az csak egy leszúrás. Azt figyeld meg, hogy ha jól látom (sajnos most nem vagyok chartközelben) 1,4700 körül milyen erős torlódás van a gyertyákban. Látható küzdelem helyszíne. Na ott várhatsz támaszt! A kerek értékek környékén egyébként is támaszok/ellenállások szoktak kialakulni. Minnél több a nulla annál erősebbek.
Én eddig azért (is) kerestem a támassz szinteket, hogy az alá tegyem a stoppot, de ha 1,47 a támasz akkor ha alá rakom az sl-t, long esetén, akkor kiütne egy ilyen kanóc.
De amíg ezt írtam ráájöttem támaszt a belépéshez keresek, SL-t pedig az ilyen kanócok alá teszem.
Na remélem jól tisztult ez le bennem
THX!
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-22, 15:35   #9 (permalink)
Tag

Madi logója

Alapbeállítás

Aki hitt nekem, kereshetett rendesen az elmúlt napokban...

Napi grafikon alapján az EUR/USD:

jelenleg:
- az 1,40-et ugyan nem érte el, "csak" 1,403-ig ment le
- MACD eladási jelzés, aminek dacára bearishből bullisba fordult a mai nap
- forgalom élénkülése a devizapár kereskedésében
- pesszimista hangulat az értékpapírpiacokon
- olajár 75,5 USD-re csökkent (szabályos mozgást mutat, korábban 75 támasz volt már)
- az EUR stabilitást mutat más devizákkal szemben

várható:
- köv. hét elejétől emelkedés valószínű (max 1-2 napig pangás még előfordulhat, esetleg 1,40-ig leszúrással)
- a forgalom további élénkülése
- a korábbi tapasztalatok alapján az emelkedésben megállók és "erőgyűjtések" helyszínei lehetnek: 1,425 - 1,44 - 1,45 - 1,48 értékek, majd a későbbiekben 1,50.

Profitban gazdag napokat mindenkinek!
Régi 2010-02-04, 23:14   #10 (permalink)
Új tag

vata logója

Alapbeállítás

későbbiekben 1,50 hmmm nekem úgy tűnik most a piaci hírek mást okoztak mint a technikai előrejelzés.

Az ssd naposban már nagyon lent van szerintem közeledünk az árfolyam aljához
Régi 2010-02-05, 15:48   #11 (permalink)
Tag

Madi logója

Alapbeállítás

nahát mik nem történtek ebben a 2 hétben, amíg nem voltam...
Régi 2010-02-10, 06:28   #12 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 59
ványadt bácsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
vata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
későbbiekben 1,50 hmmm nekem úgy tűnik most a piaci hírek mást okoztak mint a technikai előrejelzés.
Szerintem nem egészen hozott mást... technikai alapon is várható volt a negyedikei esés. Előző nap PPZ-n + kerek számon kialakult egy elnyelő gyertya, ráadásul fő trendirányban:

technikai-analizis-beszurashoz-eurusd.gif
ványadt bácsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-10, 23:09   #13 (permalink)
Új tag

vata logója

Alapbeállítás

Nem egészen értem ezt a PPZ -s dolgot. ez mit jelent?
Régi 2011-09-14, 15:21   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 199
Hírnév szint: 7
gogolak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv Mindenkinek!
Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem!
Két dologban szeretnék segítséget kérni:
Jelenleg külföldön élek, igy sajnos nincs módom tanfolyamokra járni, de szeretném képezni magam technikai és fundamentális elemzés terén (főleg technikai!). Tudnátok esetleg ajánlani egy pár magyar nyelvű könyvet amikből megfelelő tudásra tehetnék szert. (Várkúti Géza könyvét már olvastam)
A másik kérdésem:
Daytrade-del szeretnék foglalkozni M15 charton. Munkaidőmből adódóan hajnali 3.30- 16.00 ig tudok gépközelben lenni. Természetesen nem szeretnék egyfolytában 12 órán keresztül grafikonokat figyelni, kereskedni. Napi 6-8 órát szánok a dologra. Az lenne a kérdésem hogy ez idő alatt mikor lenne a leghasznossabb trade-elni és mely devizapárokkal? Egyáltálán mennyi instrumentumot érdemes (egyszerre) figyelnem ahhoz, hogy eredményes trader lehessek?
Előre is köszönöm a válaszokat!
gogolak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-22, 21:46   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
boygo2 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Deviza elemzéseket itt is olvashattok:

Gft
boygo2 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:11 , a GMT +1 időzóna szerint.