Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-10-05, 17:05   #1001 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 676
Hírnév szint: 6
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ugyes fogas! Szep profit egy napra! Minden napra ennyit kivanok neked es akkor rendben vagyunk...
Egyébként ezt gondolom a párról, a rajz most nem várható ármozgás, nagyon sematikus, én se követem le, mert a nagy M W-be is fordulhat az 50 pip után. Best guess. Én csak az ázsiai session utáni ármozgást követően leszek okosabb, nem akarom ezt most komolyabban trédelni.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchfh1oct7.png  
Rewand elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-05, 17:44   #1002 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként ezt gondolom a párról, a rajz most nem várható ármozgás, nagyon sematikus, én se követem le, mert a nagy M W-be is fordulhat az 50 pip után. Best guess. Én csak az ázsiai session utáni ármozgást követően leszek okosabb, nem akarom ezt most komolyabban trédelni.
Helyesbítek, hülyeséget írtam, nem azért nem követem le, mert az M W-be fordulhat, hanem mert nem tudom most, hogy mi lehet a szándék, a harmadik szint horror kategória, csak akkor trédelek a csúcsról, ha már lejöttünk egy szintet, illetve teljesen a csúcsról, ha azt elértük, de szerintem azt még nem értük el, és hogy az milyen lesz, ahhoz látnom kell az ázsiai session-t és az abból való kitörés jellegét is. Ettől függetlenül az M W-be fordulhat, de azt is látni kell, hogy a harmadik szint még nincs kiépítve (nemhogy nincs, de nézzük meg, hogy milyen hosszú egy szint, napokig kitart az ár rajtuk), most megyünk csak fel az új szintre, és nem látható az, hogy harmadik szint épül majd és onnan megy egy csúcs a lejövetel előtt, vagy kiépül egy csúcs és alatta épül a harmadik/első szint. Meglátjuk, nálam ez most szürke zóna és még mindig inkább long, mint short.
Hirdetések
Régi 2017-10-06, 12:37   #1003 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Miert feszul mindenki ezen az oldalon, nem ertem?!... egy kis humorerzeket nem artana itt elhinteni, konnyebben menne a dolog. Nem kell annyit magyarazkodni... minden mondatot szemelyes sertesnek/tamadasnak venni...

Amugy, a miheztartas vegett: Egyetlen ilyen kotest tudsz mondani, az is intraday, ami kiuthette a SL-t... az az EURGBP long volt... amivel meghedgeltem a hosszutavu shortomat... es a vegen megis ugy lett, hogy csak megcsinalta azt a franya c hullamot, de elotte kiutott... ennyi volt az elmult 1-2 hetben ami nem jott ossze. Ugyhogy ne tedd fel erre a fogadasra az R-jeidet, nagyobb biztonsagban vannaka azok a zsebedben, ahol amugy lenniuk is kellene, nincs is jobb hely annal (vagy anal)...

Nem tudom mi az oka "befeszülésnek", talán a sok stressz amit a trade okoz némelyeknél.

Amúgy tettem a fenti hsz-be smile-t, tehát te se vegyél mindent komolyan.

"Miheztartás végett"---ez jó, tetszik.

Én csak tradek töredékét tettem ide ki, amiről éppen szó volt, tehát nem láthatod a teljes képet, ami alapján kiszámoltam hogy R tartozásod lenne felém.

Még csak az hiányozna hogy mindent ide kiposztoljak.
Egész nap gyárthatnám a képeket, meg a magyarázatokat.
Nincs az a pénz hogy ezzel foglalkozzak, csak annyit, amennyit van kedvem az egész fórumosdihoz.
Tback elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-06, 13:58   #1004 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Pain & suffering, there you go...
Nem kovetem ennel tovabb, itt lezartam, amit hozzatettem, meg mindent, nem mintha sok lett volna rajta.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-06-14-33-50.png  
Régi 2017-10-06, 15:32   #1005 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 356
Hírnév szint: 1
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

En most tettem be a masodik felet is a pozimnak a 78.6%-nal, jobbanmondva 3 fellel megyek most mar... az 1 percesen alltam be es BE-ben vagyok... miert? Mert: daily TL, szuper fordulopont, szuper flag (foolmeflat ) egyesek szerint Gartley pattern, valamikor jol jottek nekem is a harmonikusok, de most mar tobbet tudok, olyanok mint a biciklin a potkerek... struktura kesz van, fordulas ezerrel... es zuhan is innentol kezdve szerintem megkezdodott az 5.-ik lefele hullam...

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf.png
equalizer elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-06, 15:38   #1006 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Alpin, ez Neked:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf-div.jpg

1. a rozsaszin a divergencia (nagyobb TF)

2. a sarga a belso divergencia ezen a TF-en amin a rozsaszin itt divergencia (ez a sarga rendes divergencia egyel kisebb TF-en)

Mikor mind a ketto TF-en div van es a struktura komplett, mi tortenik??? erted mar?
Régi 2017-10-06, 16:08   #1007 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pain & suffering, there you go...
Nem kovetem ennel tovabb, itt lezartam, amit hozzatettem, meg mindent, nem mintha sok lett volna rajta.
Emlekezz arra amit mondtam neked, amikor mar mindenki be keszul dobni a torolkozot, akkor indul meg... amikor mindenki megunja a sok veszteseget ugy shortolva mint longolva egy ilyen kifulladasos formaciot, akkor lesz az amit te ugy hivsz bummmm!
Régi 2017-10-06, 16:17   #1008 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Emlekezz arra amit mondtam neked, amikor mar mindenki be keszul dobni a torolkozot, akkor indul meg... amikor mindenki megunja a sok veszteseget ugy shortolva mint longolva egy ilyen kifulladasos formaciot, akkor lesz az amit te ugy hivsz bummmm!
Persze, előre berajzolható, egy kicsit lejjebb, de az történt, amire számítottam. Megvan az 50 pip is. Viszont szerintem még valami hibádzik, és azt gondolnám, hogy ennyi volt mára a short. De meglátjuk, én nem vagyok benne, nincs érdekeltségem.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchfh1oct7_2.png  
Régi 2017-10-06, 16:50   #1009 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mert most ebben van érdekeltségem, már BE-ben. Nem tudom miért nem ütöttem jobban, egyszerűen nem gondoltam rá, nézegettem az UC-t, mert kíváncsi vagyok hogy mozog.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdm1oct7.png  
Régi 2017-10-06, 17:35   #1010 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Ertem en... de azert ezt a sell setup-ot ne hagyjatok ki, ott ahol a nyil van... az lesz a fordulopont kb. az 50% - 61.8% kozott kb. en ott meg teszek a pozira.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf.jpg
Régi 2017-10-06, 19:26   #1011 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.045
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
En bekotottem egy fel pozi (2 lot) shortot 0.9793-nal... hejho Silver majd szolok mikor kotom a masik felet is...
Ezzel mi lett?
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-06, 19:47   #1012 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezzel mi lett?
DD-ben volt ma majdnem egesz nap (100 pip SL-al nyitottam)... de most mar az is profitban van. Kicsit rosszul esett, amikor 40 pip veszteseg volt rajta es ha nem ismertem volna a strukturat meg lehet meg is ijedtem volna... igazsag az, hogy kicsit el is gondolkodtam, hogy talan nem vettem mindent szamitasba, talan felreismertem a dolgokat, talan nem kellett volna beleszokni stb. stb... de aztan pont azt csinalta amire 2-3 hete keszulok, ugyhogy emlekeztetnem kell magam meg egyszer, hogy sose ketelkedjek magamban, no matter what
Régi 2017-10-06, 19:59   #1013 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
DD-ben volt ma majdnem egesz nap (100 pip SL-al nyitottam)... de most mar az is profitban van. Kicsit rosszul esett, amikor 40 pip veszteseg volt rajta es ha nem ismertem volna a strukturat meg lehet meg is ijedtem volna... igazsag az, hogy kicsit el is gondolkodtam, hogy talan nem vettem mindent szamitasba, talan felreismertem a dolgokat, talan nem kellett volna beleszokni stb. stb... de aztan pont azt csinalta amire 2-3 hete keszulok, ugyhogy emlekeztetnem kell magam meg egyszer, hogy sose ketelkedjek magamban, no matter what
Szerintem még nincs vége a longnak, 9765-ig lejöhet, aztán 984-ig felmegy, netán a korekciós csatornáját is átüti, akkor 9853. ... szerintem... + a ''poén csíkjaim'' szerint de, ahogy mondani szoktam /amit Eszter magáévátett/ joo az fel is meg le is

Mivel ma az Aradi vértanukra ''ittunk'', keveset voltam gép közelben... és elcsesztem pár spekulációs műveletet az Opcióimmal... pedig milyen szép zárás lett volna megint hétfőn 9-kor a nyitásnál pár shortos Call opció átugrásos zárása... de kivett délután profitba, k9zelre tettem a TP-t, mert akkor tudja jóóóól átugrani ugye, ha ártitek egyáltalán miről van szó.
Régi 2017-10-06, 20:10   #1014 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

equalizer, lehet havi lejáratú Opciókkal kereskedni a dukánál, konkrétan DAX Call és Put? esetleg,ha lehet: Ott is ingyenes a fenntartása?
Régi 2017-10-06, 20:16   #1015 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem még nincs vége a longnak, 9765-ig lejöhet, aztán 984-ig felmegy, netán a korekciós csatornáját is átüti, akkor 9853. ... szerintem... + a ''poén csíkjaim'' szerint de, ahogy mondani szoktam /amit Eszter magáévátett/ joo az fel is meg le is

Mivel ma az Aradi vértanukra ''ittunk'', keveset voltam gép közelben... és elcsesztem pár spekulációs műveletet az Opcióimmal... pedig milyen szép zárás lett volna megint hétfőn 9-kor a nyitásnál pár shortos Call opció átugrásos zárása... de kivett délután profitba, k9zelre tettem a TP-t, mert akkor tudja jóóóól átugrani ugye, ha ártitek egyáltalán miről van szó.
Na, az az én 200 pipem, amit beterveztem múlt pénteken
Elmondom mi a gondom a párral.
Az, hogy mindössze két szintet jöttünk fel H1-ben és messze még a H4-es, szintépítéshez berajzolt 3-as számom is.
A H1-es második szinten, ami ma épült csak egy dolgot láttunk, egy ki..tt nagy stopvadászatot, M átfordult W-be, majd visszatértünk a szintközépre.
Azért tudtam megrajzolni az akkumulációt, a kitörést és a szint alá történő árfolyammozgást, mert... nem részletezem
Szóval erre számítani lehetett, de minthogy ma nem mentünk fel egy szintet sem, ezért egyáltalán nem lehetünk biztosak abban, hogy nincs még egy szint, amin nem lesz még egy stopvadászat vagy konszolidáció és utána egy stopvadászat. És ez csak a H1-es szint!!!! Ezért tartom nagyon rizikósnak a shortot. H4-en még veszélyesebb egy short, többször kiráznak, mielőtt délnek megyünk, de az is lehet, hogy nem megyünk délnek, hanem újrakezdjük a szintszámlálást felfelé.
Az biztos, hogy ami jön, az horror lesz, mert az utolsó H4-es és H1-es szint mindig az, max napiban kereskedném, trendfordulót nem lehetséges most elcsípni még, legalábbis szerintem. És ez a bajom azzal, ha számosítható árszintre kereskedünk és nem árszint-struktúrákra és PA-ra.
Beszámoztam az árszinteket és kereteztem a stopvadászatot, ami természetesen az M és W alakzat volt, alacsonyabb időtávon jól láthatóak. Nem véletlenül láttam, hogy vége a short sztorinak
És nem arról van szó, hogy nem eshetünk le, csak túl nagy a bizonytalanság. Szerintem, de nekem sincs mindig igazam.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchfh1oct7_3.png  
Régi 2017-10-06, 20:28   #1016 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na, az az én 200 pipem, amit beterveztem múlt pénteken
Elmondom mi a gondom a párral.
Az, hogy mindössze két szintet jöttünk fel H1-ben és messze még a H4-es, szintépítéshez berajzolt 3-as számom is.
A H1-es második szinten, ami ma épült csak egy dolgot láttunk, egy ki..tt nagy stopvadászatot, M átfordult W-be, majd visszatértünk a szintközépre.
Azért tudtam megrajzolni az akkumulációt, a kitörést és a szint alá történő árfolyammozgást, mert... nem részletezem
Szóval erre számítani lehetett, de minthogy ma nem mentünk fel egy szintet sem, ezért egyáltalán nem lehetünk biztosak abban, hogy nincs még egy szint, amin nem lesz még egy stopvadászat vagy konszolidáció és utána egy stopvadászat. És ez csak a H1-es szint!!!! Ezért tartom nagyon rizikósnak a shortot. H4-en még veszélyesebb egy short, többször kiráznak, mielőtt délnek megyünk, de az is lehet, hogy nem megyünk délnek, hanem újrakezdjük a szintszámlálást felfelé.
Az biztos, hogy ami jön, az horror lesz, mert az utolsó H4-es és H1-es szint mindig az, max napiban kereskedném, trendfordulót nem lehetséges most elcsípni még, legalábbis szerintem. És ez a bajom azzal, ha számosítható árszintre kereskedünk és nem árszint-struktúrákra és PA-ra.
Beszámoztam az árszinteket és kereteztem a stopvadászatot, ami természetesen az M és W alakzat volt, alacsonyabb időtávon jól láthatóak. Nem véletlenül láttam, hogy vége a short sztorinak
És nem arról van szó, hogy nem eshetünk le, csak túl nagy a bizonytalanság. Szerintem, de nekem sincs mindig igazam.
Miwonahamindigmindenkinekigazawoona
Szerintem sem trendforduló, annak nagyon sima és gyanús ez egy korrigálási múwelet.
Régi 2017-10-06, 20:32   #1017 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miwonahamindigmindenkinekigazawoona
Szerintem sem trendforduló, annak nagyon sima és gyanús ez egy korrigálási múwelet.
Na akkor erre iszok egy++ cseresznyés pálinkát
Aztán ennyi volt a hétre, zártam mindent, jó hétvégét mindenkinek!
Régi 2017-10-06, 20:39   #1018 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na akkor erre iszok egy++ cseresznyés pálinkát
Aztán ennyi volt a hétre, zártam mindent, jó hétvégét mindenkinek!
Neked is kellemes és jó 7végét, de hová szaladtok mind? most kezdem shortolni a Daxot hétfőn majd jól aláugrik sé dül a lé Olllléééé!... ez enm febektetési tanács, ti ott az ajtóban 100felett, ne vegyétek komolyan!!!
Régi 2017-10-06, 20:41   #1019 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Sracok, a trendfordulot elkapni az elejen erdemes, mert a kozepen garantalom, hogy nem allsz be mert attol felsz, hogy lassan vege lesz a trendnek... mit neveztek ti itt trendfordulonak? Mert a napos trend lefele van... esetleg a h4-es hullam trendjerol beszelhettek, ami fordulni fog, ez a pont ahonnan fordult a tokeletes pont minden altalam ismert elmelet szerint... ugyhogy hajra, en benne vagyok aztan ha valami csoda folytan igazatok lesz, majd huzok egy BE-t es majd meglatom hogyan tovabb... de ha igazam van, akkor en huzok egy kover profitot egy olyan treade-en amit 3 hete babusgatok, hogy csak megerik vaegyszer... es szerintem megert.

Szep hetveget mindenkinek! Esszel koltsetek a heten termelt profitot!
Régi 2017-10-06, 20:43   #1020 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer, lehet havi lejáratú Opciókkal kereskedni a dukánál, konkrétan DAX Call és Put? esetleg,ha lehet: Ott is ingyenes a fenntartása?
A Dukascopy-nal nincs opciokereskedes... csak spot.
Régi 2017-10-06, 20:58   #1021 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sracok, a trendfordulot elkapni az elejen erdemes, mert a kozepen garantalom, hogy nem allsz be mert attol felsz, hogy lassan vege lesz a trendnek... mit neveztek ti itt trendfordulonak? Mert a napos trend lefele van... esetleg a h4-es hullam trendjerol beszelhettek, ami fordulni fog, ez a pont ahonnan fordult a tokeletes pont minden altalam ismert elmelet szerint... ugyhogy hajra, en benne vagyok aztan ha valami csoda folytan igazatok lesz, majd huzok egy BE-t es majd meglatom hogyan tovabb... de ha igazam van, akkor en huzok egy kover profitot egy olyan treade-en amit 3 hete babusgatok, hogy csak megerik vaegyszer... es szerintem megert.

-mit neveztek ti itt trendfordulonak? : itt semmit
joovanno, csak vicceltem
Neked is kellemeset!
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-uc-xxx.gif  
Régi 2017-10-07, 05:32   #1022 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Néhány kérdés:
Milyen trend az, aminek az elejét el akarod kapni, H4-D1-es? Miért látod úgy, hogy a napi trend lefelé van?
Ha arra gondolsz, hogy intraday (kb. M15-H1), akkor abból miért következik, hogy a következő nap is short lesz?
Ha a napi trend lefelé van, feltételezem intraday-re gondolsz, akkor az miért lenne lefelé? Remélem nem azért, mert a záróár lejjebb van, mint a nyitó..
Mi következik szerinted abból, ha jelentősen feljebb lesz a nyitás hétfőn, mi abból, ha lejjebb és mi abból, ha ugyanott? Mit fogsz csinálni ezekben az esetekben?
Ezeket azért kérdezem, mert reális szcenáriók. Pl. ha 50 pippel feljebb nyitunk, akkor az mit jelent majd neked, mit fogsz csinálni?
Hol van a stopod, akár fix, akár mentális, tehát hol van az a pont, ahol úgy gondolod, hogy tévedtél az ármozgás előrejelzését illetően?
Hol van a körülbelüli TP-d, mekkora déli ármozgásra számítasz?
Ha három hete babusgatod a trédet, és tudtad, hogy felmegy az ár ide, akkor miért nem longoltad idáig, hiszen a long pont olyan trend volt eddig, mint most a short? Miért lenne ez a short különb az előző longnál profittermelés szempontjából?
Miért kellene a trendfordulót az elején elkapni, a trend az trend, vagy nem?
Miért kellene az árgörbe bármely pontján félni, akár poziban vagy akár nem?
Régi 2017-10-07, 09:52   #1023 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Néhány kérdés:
Szuper kerdesek! Szeretem az ilyeneket, mert tanulasra ad lehetoseget, mindket felnek, sot, a hallgatosagnak is... szoval, itt vannak a velemenyeim a temakrol amiket felvetettel:

1. Milyen trend az, aminek az elejét el akarod kapni, H4-D1-es?

Altalaban minden/barmilyen trend-et az elejen szeretnek elkapni. Miert? Mert igy van eselyed relativ kis rizikoval relativ nagy penzt kiszedni a piacbol, tudod, az R/R ratio...

Mit jelent, az en olvasatomban, egy bizonyos trendet az elejen elkapni? Nos, ide kell a strukturak ismerete. Barmilyen TF-en kialakuloban levo trendnek ugyanazok a karakterisztikai: impulzusok viszik elore oket mikozben ezek kozott az arfolyam korrektal. Egy bizonyos TF-en egy trendet az elejen elkapni csakis ugy lehet, hogy megvarod az elso impulzust es ennek a korrekcioja utan beallsz trendiranyban. Ide kell a strukturafelismeres, hogy pontosan identifikald azt a pillanatot amikor az elozo, ellentetes iranyu trend befejezoben van es az amit latsz az az uj trend elso impulzusa. Most mondhatnam, hogy ez nem is olyan nehez, de hazudnek, sok minden kell hozza. A masik fontos mozzanat pedig az, hogy kihasznalod a piac fraktalis termeszetet... Mi ez? Az, hogy egy bizonyos TF-en egy impulzus (tegyuk fel) 5 hullambol all, aminek az elso hullama is impulzus, ergo az is 5 hullambol all (de ez mar egy kisebb TF trendje) aminek az elso hullama is impulzus, ergo az is 5 hullambol all (ez meg egy TF-el kisebb trend) es igy tovabb. Tehat, ha tegyuk fel a napos charton a korrektiv struktura veget ert, es ezt fel tudtad ismerni, kovetkezik egy napos impulzus tovabb trendiranyban. Ennek az impulzusnak megkeresed az elso hullamat a 4 orason, majd annak az impulzusnak az elso hullamat az 1 orason, majd annak az elsojet a 15 percesen, majd annak az elsojet az 5 percesen, majd annak az elsojet az 1 percesen... es ha jo volt az analizised, akkor az 1 percesen el tudod kapni a 4 oras trendfordulot, amit nem kell mondjam neked, hogy mit jelent, nezd meg a trade-et amibe bealltam, 1:89 R/R. Felteve, ha igazam van. Ha nincs, akkor majd ujra probalkozom, amig elindul.

Na most, ezt leforditva az USDCHF-ra, az en velemenyem az volt, hogy fordulopontnal vagyunk, mert egy 5 hullamu napos lefele trendnek vagyunk a 4.-ik hullamanak a vegen, innen kell egy kovetkezo 5.-ik hullam jojjon, amely at fogja szakitani az elozo napos aljat. Ezt nagyon sok tehnikai argumentum alatamasztotta, ezert bizok benne, hogy igy lesz. Tevedhetek? Igen. De fel vagyok keszulve arra, hogy akkor mit kell csinaljak, hogy korrigaljam a hibat. Az, hogy lementem az 1 percesig a fraktalelmelettel es ott kaptam el a fordulot, az kivetelnek szamit, altalaban nem megyek lennebb mint a 15 perces, de most gep elott voltam es a pont ahol fordult tokeletes volt minden szempontbol, 3 hete keszulok ra.

2. Miért látod úgy, hogy a napi trend lefelé van? - Mert, velemenyem szerint egy hetes impulzusban vagyunk lefele, amely feloszthato egy napos trendre aminek az elso 4 hullama megvan es hianyzik egy 5.-ik lefele, a trend pedig igy nez ki:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf-trend.png

3. Ha arra gondolsz, hogy intraday (kb. M15-H1), akkor abból miért következik, hogy a következő nap is short lesz? - nem ertem a kerdest, ok-okozati viszony hianya/hibaja valamint a fogalomzavar miatt amit tukroz... Amikor arra gondolok, hogy intraday, akkor 5, 15, max. 60 perces chartokra gondolok amit napon belul kereskednek altalaban a trederek es semmilyen elorevetitesi tulajdonsaga a kovetkezo napos gyertya szinere nem lehet, mert nincs osszefugges a ket fogalom kozott...

4. Ha a napi trend lefelé van, feltételezem intraday-re gondolsz, akkor az miért lenne lefelé? Remélem nem azért, mert a záróár lejjebb van, mint a nyitó.. - Mikor napos lefele trendrol beszelek, akkor a Daily chartrol beszelek ahol a hullamok ugy helyezkednek el ahogy azt az elozo valaszaimban leirtam es a charton lathato. Nekem egy napos gyertya nyito- vagy zaroara semmit nem mond, nekem egy bizonyos TF-en egy gyertyaeggyuttes (struktura) tud valamit mondani...

5. Mi következik szerinted abból, ha jelentősen feljebb lesz a nyitás hétfőn, mi abból, ha lejjebb és mi abból, ha ugyanott? Mit fogsz csinálni ezekben az esetekben?

6. Ezeket azért kérdezem, mert reális szcenáriók. Pl. ha 50 pippel feljebb nyitunk, akkor az mit jelent majd neked, mit fogsz csinálni? - lehet, hogy realis szcenariok de elofordulasi aranyuk annyira kicsi, hogy nem veszem oket figyelembe. Ide pedig az is hozzatartozik, hogy ha gap-el kezdunk, annak a nagy valoszinuseg az, hogy lefele, a struktura iranyaban tortenjen 80/20 aranyban. Ha 50 pippel fennebb nyit, akkor az kb. BE 2 x 2 lotomnak es veszteseg az eredeti 2 lotomon... de ne fessuk az ordogot a falra

7. Hol van a stopod, akár fix, akár mentális, tehát hol van az a pont, ahol úgy gondolod, hogy tévedtél az ármozgás előrejelzését illetően? - altalaban a stopom egy struktura felett/alatt helyezkedik el, hogy amikor azt eleri az arfolyam biztos lehessek benne, hogy a strukturat nem jol ertelmeztem. Szoval ha egy impulzust varok lefele, akkor az elozo korrekcio legmagasabb csucsa folott van a stopom. Specifikusan az USDCHF-en, a stopom BE-ben van a csucs kozeleben, azert, mert ott alltam be es azt a pontot nem valoszinu, hogy visszalatogatja az arfolyam... Az eredeti pozim stopja 100 pip volt a beallotol, mert az mar boven kint volt abbol a zonabol ahol a fordulot vartam.

8. Hol van a körülbelüli TP-d, mekkora déli ármozgásra számítasz? - ritkan szoktam elore TP-t beallitani, most sem tettem. A kereskedesben csak egyetlen dolgot tudsz elore meghatarozni, es az az, hogy mekkorat veszitsz ha nincs igazad. Szerintem az ar minimum az elozo aljat fogja atutni, de inkabb azt oda varom ahova a feher szaggatott nyilam mutat a charton amit tettem, kb.

9. Ha három hete babusgatod a trédet, és tudtad, hogy felmegy az ár ide, akkor miért nem longoltad idáig, hiszen a long pont olyan trend volt eddig, mint most a short? - Altalaban egy olyan hullam vegen ahol momentum kifulladas van, ott nem longolok, mert nem tudhatom, hogy honnan zuhan be... ilyen esetben csakis shortot keresek meg akkor is, ha minden altalam csucsnak titulalt helyet meg kell shortoljak ami BE-ben torkollik, mert meg ut par uj csucsot kifulladasaban... de a vegen az egyik csak bezuhan... Ezert van nekem csucskozelben 4-5 nemikor 10 BE trade-em mielott elkapnam a nagy durranast. De ha azt elkapom, akkor az min. 1:20-hoz trade, van amikor 1:100...Ugyanez volt a GBPJPY-en, ahol tobb mint 10 probalkozasom utan kaptam el 835 pipet felfele 5 lottal (1:42 trade volt) mikozben mindenki fogta a fejet, hogy kimaradt a trade-bol es egyszeruen nem volt hol mar beallni annyira impuzliv mozgas volt... Egy dolgot jegyezz jol meg, apropo, hogy szerinted a "long pont ugyanolyan volt mint a short": nem longolunk egy long trend vegen es forditva a shortra is... a trendet ugy kell elkapni ahogy leirtam az elobb... hacsak nem az 1 percest tredeled es a trend amit figyelembe veszel az a 1 oras... de az majdnem biztos jegy a pszihiatriara egy bizonyos ido utan.

10. Miért lenne ez a short különb az előző longnál profittermelés szempontjából? - nem kulonb, ha az elozo long trendet is az elejetol kezdve tredelted volna... de te a vegen, a kifulladaskor kezdted el, amikor pedig mar a shortot kell varni, ha nem vagy longban, vagy ha longban vagy, akkor keresed az idealis TP szintet es a beallot shortra... meg azt sem lehet figyelmen kivul hagyni, hogy ez most lefele csinalhat 5-600 pip profitot, ami jol fog, foleg ha nagy(obb) pozival jatszod meg. Ha igazam van es ugy alakul ahogy szeretnem, az eredeti 6 lot melle meg jocskan bekotok mire leerunk, a legnagyobbat akkor, amikor az elso impulzus utani korrekcio utan kovetkezik a 3.-ik hullam, az pedig $$$ szamolj utan kicsit... hany ilyen trade-re van szukseged minden honapban ahhoz, hogy jol megeljel belole?

11. Miért kellene a trendfordulót az elején elkapni, a trend az trend, vagy nem? - azert, mert ha nem az elejen kapod el, akkor csinalsz egy atlagos R/R-t azt is csak ha teljesen igazad van... kerdezd meg Tback-et aki az USDCAD utolso daily impulzusan 6 honap alatt csinalt 1:2 trade-et... bocs Tback... ha pedig az elejen kapod el, akkor van sanszod az 1:40-re, olykor az 1:100-ra... nem tennel fel 1000 dollar rizikot egy ilyen trade-re 40.000-ert cserebe minden alkalommal, minthogy 1000-bol esetleg 2000-et csinalj 6 honap alatt, ha egyaltalan ki tudod varni azt, hogy megerjen es elerje a targetet? Nem evidens, hogy miert kell(ene) elkapni az elejen? De igazad van, nem kell az elejen elkapni... de en ott szeretem, mert tudom, hogyan kell felismerni a trendfordulot, erre tanultam ra az utolso 3 evben es mind jobb es jobb vagyok benne.

12. Miért kellene az árgörbe bármely pontján félni, akár poziban vagy akár nem? - nem kell felni, ez a kereskedes lenyege, de megis a tapasztalat mast mond, nalam is ez volt egy pillanatig es bizonyosan nalad is, de a nagy tobbsegenel a kereskedknek ez megszokas, ezert veszit 90%-uk... mert szerintuk a piac random, felnek egy-egy gyertyatol amely esetleg kiverhetne oket a pozibol, felnek a spike-oktol, a "stopvadaszattol", ami nem letezik, a gap-ektol, stb. es mindez azt eredmenyezi, hogy hamarabb zarjak a nyero pozikat... tudom, mert megeltem en is... a masik felen pedig ott van a remeny, ami ugyanabbol a tudatlansagbol fakad, egy torol szarmazik a felelemmel... ezert nem zarjak a veszto pozikat idoben, mert remelik, alaptalanul olykor, hogy fordul... tudom, mert ezt is megeltem. De ahhoz, hogy ne felj az kell, hogy ismerd, hogy mit csinal(hat) egy struktura... ezert nem ijedtem meg a tegnapi 40 pipes ellenemvalo mozgastol, sot, raadtam a csucsnal, mert tudtam, hogy ez a mozgas meg benne volt a strukturaban, sot meg tobb is benne lett volna, de a vegen jol alakult. Sajnos el kell mondjam, hogy egy pillanatra megint elkapott a csucs kozeleben a ketelkedes... de buszke vagyok arra, hogy nem engedtem teret neki, talan eloszor a trader karrierrem soran, hanem hideg fejjel menedzseltem a dolgot, sikerult raepitsek ugy, ahogy azt a nagykonyv es a strategiam irja.
Régi 2017-10-07, 10:12   #1024 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Az 5-os kerdesre eltunt a valsz, ugy latom... pedig megirtam azt is...

Ime, reprodukalom a mondanivalojat:

5. Mi következik szerinted abból, ha jelentősen feljebb lesz a nyitás hétfőn, mi abból, ha lejjebb és mi abból, ha ugyanott? Mit fogsz csinálni ezekben az esetekben? - Semmi nem kovetkezik ebbol, hacsak a jelentos feljebb nem 150 pipet jelent (ami eleg ritka a devizapiacon). Akkor az egyreszt azt fogja jelenteni, hogy a struktura amire nezek valtozott es ujra elemeznem kell majd, masreszt pedig, hogy szivok egy nagyot a pozicioim miatt amik futnak... mivel 4 lotom BE-ben van a csucsnal es 2 lotomnak ugyanott a stopja de az nem a BE, mivel lennebb/elobb nyitottam egy nappal. De ez a riziko velemenyem szerint hanyagolhato ebben a pillanatban, ha gap-elni fog annak a lefele irany valoszinubb ugy 80/20 aranyban, hiszen a struktura arra mutat...

Nezd meg a tegnapi es azelotti USD hireket, mindegyik pozitiv es megis a USD parosok nem indultak impulziv modon felfele (20-40 pip mozgas ezeken a strukturakon belul nem mervado)... sot, a jo hirek ellenere egesz jol beesett az USDCHF is... erdekes nem? Pedig egy fundamentalis kereskedo azt mondta volna, hogy most kiszkitjuk a tetot... ezen elgondolkodott valaki vaegyszer, hogy miert van az, hogy egy hir ellentetes reakciot valt ki a piacon mint maga a hir erteke? Ez azert van, mert a piac nem a hirek alapjan mozog, jobbanmondva nem azok a hirek alapjan amik a mi tudomasunkra jutnak... ezert holtvagany a hirkereskedes, hacsak nem a tehnikai struktura iranyaba keszulsz elkapni a momentumot amit egy hir general...
Régi 2017-10-07, 18:47   #1025 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Koszonom equalizer, hogy idot szantal a kerdesekre, nagyon erdekes, amit irtal es most meginkabb kivancsi vagyok arra, hogy mi fog tortenni a paron! Jovo heten okosabbak leszunk mindannyian.
Régi 2017-10-08, 07:30   #1026 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Koszonom equalizer, hogy idot szantal a kerdesekre, nagyon erdekes, amit irtal es most meginkabb kivancsi vagyok arra, hogy mi fog tortenni a paron! Jovo heten okosabbak leszunk mindannyian.
Az USD/CHF-en nyitaskor most valoszinuleg semmi,
DE!
Ha ha nyitaskor EUR beesik mint állat az USD ellenében, a CHF pedig ezzel a kettovel elegge harmonizal, akkor ez a mozgas at fog terjedni a CHFre is.... és akkor kardjába dől Elliott

Latok vagy 200 pipnyi szakadast az EURUSD-n !
Lehet a Katalánok miatt ???
Vagy csak csipás a szemem, meg az
ágyban mobilnet nem egészséges, könnyen benézhető, de az biztos hogy ma este adok a mazohizmusnak és kínzom magam vele ahogy nem nyitják majd ki időben a kereskedést.
Régi 2017-10-08, 09:52   #1027 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az USD/CHF-en nyitaskor most valoszinuleg semmi,
DE!
Ha ha nyitaskor EUR beesik mint állat az USD ellenében, a CHF pedig ezzel a kettovel elegge harmonizal, akkor ez a mozgas at fog terjedni a CHFre is.... és akkor kardjába dől Elliott

Latok vagy 200 pipnyi szakadast az EURUSD-n !
Lehet a Katalánok miatt ???
Vagy csak csipás a szemem, meg az
ágyban mobilnet nem egészséges, könnyen benézhető, de az biztos hogy ma este adok a mazohizmusnak és kínzom magam vele ahogy nem nyitják majd ki időben a kereskedést.
Egyem a szived Kockas, te mindig olyan vicces vagy (kiveve amikor nem... )... 200 pip gap (szakadas) az EURUSD-n piacnyitaskor??? Ez ellen tobb penzt tennek fel fogadaskent mint a F.C. Barcelona vs. Fradi meccsen a Barcara... ha mar a katalanokrol beszelunk...

Viccet felreteve, par napja ezt tettem fel az EURUSD-rol:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd-past.png

A strukturak par napos alakulasa utan pedig most ez a velemenyem:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd-future.png

Mint lathato, lenyegeben nem valtozott, meg mindig felfele varom miutan elerte kb. a 1.162 szintet, azt latom meg mindig fordulopontnak... Elliott ide vagy oda.

De kerlek oszd meg, hogy mi alapjan latsz 200 pip szakadast, hatha valamit nem veszek eszre es tenyleg igazad van...
Régi 2017-10-08, 11:49   #1028 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még csak az hiányozna hogy mindent ide kiposztoljak.
Egész nap gyárthatnám a képeket, meg a magyarázatokat.
Nincs az a pénz hogy ezzel foglalkozzak, csak annyit, amennyit van kedvem az egész fórumosdihoz.
Talan a szakma valamilyen uton-modon megkoszonne neked, ha megis megtenned...

Mindegyikunk csak azert posztol, mert kedve van hozza, en is... maskepp miert? Ki tudna megfizetni azt amit atadsz? Egyaltalan miert csinalnad, ha kereskedesbol sokkal tobbet nyersz(hetsz)... ?
Régi 2017-10-08, 12:57   #1029 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.665
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egyem a szived Kockas, te mindig olyan vicces vagy (kiveve amikor nem... )... 200 pip gap (szakadas) az EURUSD-n piacnyitaskor??? Ez ellen tobb penzt tennek fel fogadaskent mint a F.C. Barcelona vs. Fradi meccsen a Barcara... ha mar a katalanokrol beszelunk...

Viccet felreteve, par napja ezt tettem fel az EURUSD-rol:

Csatolás 11337

A strukturak par napos alakulasa utan pedig most ez a velemenyem:

Csatolás 11338

Mint lathato, lenyegeben nem valtozott, meg mindig felfele varom miutan elerte kb. a 1.162 szintet, azt latom meg mindig fordulopontnak... Elliott ide vagy oda.

De kerlek oszd meg, hogy mi alapjan latsz 200 pip szakadast, hatha valamit nem veszek eszre es tenyleg igazad van...
No para.
Sajna csak 2 pip lesz felfele.
Emiatt ne maradj fennt este.
Gyuri bacsi mégsem állt a felkelés mellé.
Biztos megijedt az okosabb vagyok Zuckerbergnél csávótól hogy visszavág egy illiberálisat.
Régi 2017-10-09, 07:38   #1030 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

A kovetkezo a terv az USDCHF-en:

1. Mikor lattam a bullish flag-et, zartam azt a 2 lotos poziciomat ami nagyjabol BE-ben volt a zaraskor... kb. $70-et megis sikerult csinalni rajta. Maradtam a 4 lottal amit fent nyitottam ahol a pozi mutatja. Miert zartam? Mert innen vartam egy felfele kis 5 perces impulzust ami most ugy nez ki megy is, amely egy oras flaget fog kepezni...

2. Visszaallok ezzel a 2 lotos pozimmal kb. a 127%-nal, ahol a felso lila kor van. Ez az a pillanat amikor (ha meg nem vagy shortban es megfelelo a rizikovallalasi kepesseged) be kellene allnod shortba. Alpinnak: emlekezz a Ramki konyvre... elhagyjuk a reflex pontot egy 5 hullamu impulzussal es eladjuk mint allat a 3 hullamu korrekciot amikor elhagyja az 50%-ot... SL a struktura folott... odaig nem fog elmenni ha ez lefele kell menjen.

3. Akinek nem akkora a rizikovallalasi kepessege es a strukturakban sem bizik annyira, annak ott van a zaszlobol valo kitoresnel beallas lehetosege, a masodik rozsaszin kornel. En ott meg teszek 4 lotot ra es ezzel a felepitett 10 lotos pozival varom, hogy mi fog tortenni... nagyjabol mar teljesen rizikomentesen, mivel a felso 4 lot SL-at lehozom a flag fole ahol a tobbie is lesz, ezzel pedig leatlagoltam a rizikot kb. zerora...

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf.png
Régi 2017-10-09, 08:31   #1031 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem tudok csatolni, de nyitottam egy kisebb pozit eszaknak 9782-nel, szerintem megyunk eszaknak. DE: en nem vagyok trend trader, csak MM trend trader, tehat addig tartom, ameddig latom benne, amit szoktam. Nem fogom piszkalni ezt a pozit, csak akkor, ha magerintjuk a 9738-at. Akkor gondolkodok megint. Csak 005.
Régi 2017-10-09, 09:01   #1032 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Most talan sikerul. UC long.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-09-09-57-33.png  
Régi 2017-10-09, 09:14   #1033 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Most talan sikerul. UC long.
Ezek azok a helyzetek amiket ha longolsz, hosszsutavon a szamlad csodjehez vezetnek... meg akkor is, ha kivetelesen egyszer-ketszer, vagy pont most az USDCHF-en igazad lesz...

Amugy TE azt mondod, hogy PA trader vagy... akkor megis hogyan engedheted meg magadnak, hogy olyan platformon kereskedj amely falcs gyertyakat ad ki magabol... pl. az az alj ott a USDCHF-en, amely az impuzlus alatt van... azt megneztem es olyan nem letezett a piacon.
Régi 2017-10-09, 09:25   #1034 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hogyan nezett ki nalad? Nem tudom, hogy melyik gyertyara gondolsz. Viszont en nem kereskedek gyertyara, legalabbis egy darabra sose, tehat teljesen lenyegtelen a dolog.
Régi 2017-10-09, 09:25   #1035 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

A kovetkezo a terv az USDCHF-en:

1. Mikor lattam a bullish flag-et, zartam azt a 2 lotos poziciomat ami nagyjabol BE-ben volt a zaraskor... kb. $70-et megis sikerult csinalni rajta. Maradtam a 4 lottal amit fent nyitottam ahol a pozi mutatja. Miert zartam? Mert innen vartam egy felfele kis 5 perces impulzust ami most ugy nez ki megy is, amely egy oras flaget fog kepezni...

2. Visszaallok ezzel a 2 lotos pozimmal kb. a 127%-nal, ahol a felso lila kor van. Ez az a pillanat amikor (ha meg nem vagy shortban es megfelelo a rizikovallalasi kepesseged) be kellene allnod shortba. Alpinnak: emlekezz a Ramki konyvre... elhagyjuk a reflex pontot egy 5 hullamu impulzussal es eladjuk mint allat a 3 hullamu korrekciot amikor elhagyja az 50%-ot... SL a struktura folott... odaig nem fog elmenni ha ez lefele kell menjen.

3. Akinek nem akkora a rizikovallalasi kepessege es a strukturakban sem bizik annyira, annak ott van a zaszlobol valo kitoresnel beallas lehetosege, a masodik rozsaszin kornel. En ott meg teszek 4 lotot ra es ezzel a felepitett 10 lotos pozival varom, hogy mi fog tortenni... nagyjabol mar teljesen rizikomentesen, mivel a felso 4 lot SL-at lehozom a flag fole ahol a tobbie is lesz, ezzel pedig leatlagoltam a rizikot kb. zerora...

Csatolás 11340

EQ azt látom hogy nagyon rá vagy állva az usdchf short storyra.
Remélem bejön a terved és nagyot szakítasz.

De azért lenne egy kérdésem.
Alapvetően az usd gyengülésre játszol, vagy a chf erősödésre?
Régi 2017-10-09, 09:42   #1036 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
EQ azt látom hogy nagyon rá vagy állva az usdchf short storyra.
Remélem bejön a terved és nagyot szakítasz.

De azért lenne egy kérdésem.
Alapvetően az usd gyengülésre játszol, vagy a chf erősödésre?
Na latod, ez is egy jo kerdes alapvetoen a kovetkezo szcenariokra jatszok ra es az en szempontombol abszolut mindegy, hogy melyik a nyero, meg az is lehet, hogy egy pillanatban az egyik a masikban a masik, korrekciokban meg teljesen az ellentete, addig amig az USDCHF azt csinalja amit kell, tehat lefele megy... ez a szep benne, hogy nem erdekel a fundamenta... :

1. USD gyengules, CHF stagnalas

2. CHF erosodes, USD stagnalas

3. USD gyorsabban gyenguljon mint a CHF

4. CHF gyorsabban erosodjon mint az USD

5. USD gyneguljon + CHF erosondjon = fonyeremeny!

Erted? Tehat nem erdekel mi lesz, ki robbant fel kit, ki lo ki hidrogenbombat kire, ki lazad fel ki ellen stb., a struktura az ami erdekel es az azt mutatja, hogy nagy valoszinuseggel (ami nemegyenlo a bizonyossaggal) lefele az irany az USDCHF-en. Es en ezt megjatszom, mert tudom, hogy tobb esetben van igazam ilyen helyzetben, mint nincs, kb. 80/20 aranyban. Ez lenne a W/L arany az ilyen strukturak/formaciok/setup-ok eseteben... kombinalva a > 1:3 R/R-el el tudod kepzelni matematikailagg, hogy ez mit jelent, ha csak ennyit hoznek ki minden nyero trade-bol, 1:3-at? Ne beszeljunk itt most 1:10-rol, vagy 1:20-rol... de meg se emlitsuk az 1:89-et... csak ido kerdese amig lesz akkora gatyam (vagy kumulalt profitom), hogy igazan nagy pozikat nyissak ilyeneken es ne erdekeljen, ha mondjuk pont azt fogom ki ami nem ugy megy ahogy kell... mint ahogy a GBPAUD, azt is lefele vartam, mehetett volna tobbet is, de 1:6 eleg volt nekem, vagy a GBPNZD, ahol 1:3-at fogtam rajta amikor nem az lett amit elore vartam... de ezert van fejed, hogy idokozben felmerd a strukturabeli valtozasokat es cselekedj, ha kell...
Régi 2017-10-09, 12:05   #1037 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

GU reloaded. En csak egy buta kismacko vagyok, ha longot latok, bekotom, minek bonyolitsam..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-09-13-04-35.png  
Régi 2017-10-09, 13:18   #1038 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

De cuki flag na... mindjart indul az amcsi piac, az elobb felloditja, hogy fejezze be a strukturat a 127%-nal, majd lefele mint allat... na?

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf-2.png
Régi 2017-10-09, 14:14   #1039 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
De cuki flag na... mindjart indul az amcsi piac, az elobb felloditja, hogy fejezze be a strukturat a 127%-nal, majd lefele mint allat... na?

Csatolás 11343
Kerdes, mi olyan kulonleges az 1.27-ben?
Masik kerdes, miert gondolod, hogy az amerikai piac rogton delre viszi az arfolyamot?
Ps ha befer, harmadik kerdes lehetne, hogy miert nem longoltad be, ha azt vartad, hogy felmegy oda?
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-09-13-36-15.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-09-15-13-05.png  
Régi 2017-10-09, 14:23   #1040 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kerdes, mi olyan kulonleges az 1.27-ben?
Masik kerdes, miert gondolod, hogy az amerikai piac rogton delre viszi az arfolyamot?
Hová lett, amiket beraktamhmm
Régi 2017-10-09, 14:26   #1041 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hová lett, amiket beraktamhmm
Jo az fel is meg le is
Jön ez szépen lefele, nem?
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-chfusd_091017_elemxx.gif  
Régi 2017-10-09, 14:34   #1042 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jo az fel is meg le is
Jön ez szépen lefele, nem?
Te, forgathatjuk ezt ahogy akarjuk, fejjel lefele es forditva, ez nekem ugyis felfele (CHFUSD) es egyben lefele (USDCHF) nez ki.. meg mindig. De orvendek, hogy vegre megtalaltad a tradingview-t...hasznat veszed jobban mint a PLUS500 chartokank.
Régi 2017-10-09, 14:46   #1043 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Ott a C es egyben a kis 5 vegen fogok en beallni meg egy par pozival...

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchf-2.jpg
Régi 2017-10-09, 14:50   #1044 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Te, forgathatjuk ezt ahogy akarjuk, fejjel lefele es forditva, ez nekem ugyis felfele (CHFUSD) es egyben lefele (USDCHF) nez ki.. meg mindig. De orvendek, hogy vegre megtalaltad a tradingview-t...hasznat veszed jobban mint a PLUS500 chartokank.
Ez az Investing chartja, a P500-on pedig ott van minden, ami nekem kell.
Régi 2017-10-09, 15:27   #1045 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mara zaras itt.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-09-16-26-16.png  
Régi 2017-10-09, 15:47   #1046 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mara zaras itt.
Meg egy csucsnyit hagyhattad volna, akkor mind a 7 pozid nyereseges lett volna, igy csak az also 3 szamit annak... en az uj kis csucs utan allok be shortba megint...
Régi 2017-10-09, 16:04   #1047 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg egy csucsnyit hagyhattad volna, akkor mind a 7 pozid nyereseges lett volna, igy csak az also 3 szamit annak... en az uj kis csucs utan allok be shortba megint...
Nem kell, hogy tokeletes vagy szep legyen a trade, a lenyeg, hogy nyereseges legyen.
Régi 2017-10-09, 17:38   #1048 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na latod, ez is egy jo kerdes alapvetoen a kovetkezo szcenariokra jatszok ra es az en szempontombol abszolut mindegy, hogy melyik a nyero, meg az is lehet, hogy egy pillanatban az egyik a masikban a masik, korrekciokban meg teljesen az ellentete, addig amig az USDCHF azt csinalja amit kell, tehat lefele megy... ez a szep benne, hogy nem erdekel a fundamenta... :

1. USD gyengules, CHF stagnalas

2. CHF erosodes, USD stagnalas

3. USD gyorsabban gyenguljon mint a CHF

4. CHF gyorsabban erosodjon mint az USD

5. USD gyneguljon + CHF erosondjon = fonyeremeny!

Erted? Tehat nem erdekel mi lesz, ki robbant fel kit, ki lo ki hidrogenbombat kire, ki lazad fel ki ellen stb., a struktura az ami erdekel es az azt mutatja, hogy nagy valoszinuseggel (ami nemegyenlo a bizonyossaggal) lefele az irany az USDCHF-en. Es en ezt megjatszom, mert tudom, hogy tobb esetben van igazam ilyen helyzetben, mint nincs, kb. 80/20 aranyban. Ez lenne a W/L arany az ilyen strukturak/formaciok/setup-ok eseteben... kombinalva a > 1:3 R/R-el el tudod kepzelni matematikailagg, hogy ez mit jelent, ha csak ennyit hoznek ki minden nyero trade-bol, 1:3-at? Ne beszeljunk itt most 1:10-rol, vagy 1:20-rol... de meg se emlitsuk az 1:89-et... csak ido kerdese amig lesz akkora gatyam (vagy kumulalt profitom), hogy igazan nagy pozikat nyissak ilyeneken es ne erdekeljen, ha mondjuk pont azt fogom ki ami nem ugy megy ahogy kell... mint ahogy a GBPAUD, azt is lefele vartam, mehetett volna tobbet is, de 1:6 eleg volt nekem, vagy a GBPNZD, ahol 1:3-at fogtam rajta amikor nem az lett amit elore vartam... de ezert van fejed, hogy idokozben felmerd a strukturabeli valtozasokat es cselekedj, ha kell...

Örültem, sőt megnyugodtam hogy végül is akkor nincs rossz kérdés, Mr. Nostradamus.

Nagyon előre szaladsz a gondolataidban, úgy érzem, de te tudod.

A kérdésem mögött semmi esetre sem volt bármiféle fundamentális megközelítés.
Az nem az én asztalom.

Viszont ugyanazt a problémakört látom nálad mint kb 1 hete.
Játszani akarsz egy folyamatra, de valójában nem a legjobb terméket választod.
Így a kezdeti, látszólagos aranybányának ígérkező tradeből nem sok marad meg, sőt ahogy olvaslak azt érzem hogy kicsit magyarázod a bizonyítványodat.

Két dolgot tehetsz, amit további két felé bonthatsz.
Vagy usd esésre spekulálsz, vagy emelkedésre.
Vagy chf emelkedésre spekulálsz, vagy annak esésére.
Szerintem nem mindegy hogy a kettő közül melyiket válsztod.

HA az elsőt, tehát usd shortolása a cél, akkor én választanék hozzá egy másik ellenoldali párt, de jó eséllyel nem a chf-et.

HA chf emelkedésre spekulálsz, akkor a chf mellé választanék egy másik oldali devizát, de nagyon nem az usd-t.

Én pl pénteken nfp körül jpy -vel szemben tradeltem, pld usd-t, gbp-t.
Ezeknek az esési potenciáljában sokkal nagyobb lendület, (trend, momentum, vagy nevezzük bárminek) volt.

Chf emelkedésre való spekuláció esetében pénteki napra vonatkozólag egy nzdchf volt az egyik legkedvezőbb, lévén hogy nzd eleve esett még usd-hez képest is, tehát adja magát a párosítás.

A mai nap szintén jó példe arra hogy a nyerő ló hozza a legtöbbet.
gbp longokat nyitottam, zártam a legnagyobb eredményekkel.
Nem játszom pl usdchf longot, mert usd ma egy rakás sz...r.
Mi a legnyerőbb párosítás mára?

Mivel chf esik a legjobban és gbp emelkedik a legjobban, így gbpchf foglalja el a mai long portfólió nagy részét.
Nyilván való hogy ilyen egyértelmű szitukban nem 1-2% a kockázat...és nem is +2R a nyeremény.

Szóval csak azt akarom kihozni az egészből, amiről korábban is írtam és talán Alpinforexnek ment át legjobban a mondanivalója, hogy nem várok csodát olyan pároktól, aminek az egyik tagja harmatos gyenge, de megjátszom azokat a párokat elég agresszíven, amiben benne van a potenciál, aznapra és előzmény szinten is.

Ahelyett hogy várnám az előremegmondottcsodafordulást, beérem azzal amit a piac szolgáltat.

És hidd el, pont ugyanúgy nem érdekel hogy lesz-e terrortámadás, ki, kit robbant fel, vagy bármi...ez természetesen lényegtelen kell hogy legyen egy tradernek.
És az usa nyitásnak is mindössze annyit hagyok meg mint elvárás, hogy nyisson ki a piac és ennyi.
Nincs hír semmi szinte mára.
Miért várnék usa nyitástól bármit?
Szerintem irreális elvárás.

No, de ez is csak egy nézőpont, ami pont annyit ér, amennyit valaki megvalósít belőle.
Régi 2017-10-09, 17:40   #1049 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mara zaras itt.
Szép volt.
Szerintem pont ott zártad ahol kellet, ahol legjobb tudásod és tapasztalatod alapján a stratégiád lezáratta veled a pozikat.
Senki sem tudta volna Tőled jobban zárni a Te pozijaidat.
Lényegtelen hogy mennyit kerestél ezzel az egy trade sorozattal, és az is teljesen mindegy hogy ezt követően mi fog történni, ha érted mire gondolok.
Régi 2017-10-09, 18:34   #1050 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szép volt.
Szerintem pont ott zártad ahol kellet, ahol legjobb tudásod és tapasztalatod alapján a stratégiád lezáratta veled a pozikat.
Senki sem tudta volna Tőled jobban zárni a Te pozijaidat.
Lényegtelen hogy mennyit kerestél ezzel az egy trade sorozattal, és az is teljesen mindegy hogy ezt követően mi fog történni, ha érted mire gondolok.
Én itt hajtottam tovább a lovakat 80% lefölözve a csúcsoknál, ezek meg menjenek le vagy fel...1111
Leshortoltam csúcsközelben a Francokat és a Germánokat, jól vannak.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd_091017_long_2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusd_091017_long_2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gold_091017_long.gif  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdusd_091017_long.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpcad_091017_long_2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdcad_091017_short.gif  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-fr40_091017_short.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ger30_091017_short.gif  
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 12 (5 tag és 7 látogató)
AlpinForex, equalizer, Rewand, Tback, VikThor1029
Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 20:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 20:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 18:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05

A pontos idő 10:33 , a GMT +1 időzóna szerint.