Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-10-12, 15:00   #1101 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nyilván, nem is így tekintek rá, de mostantól fogom statisztikázni magamnak, hogy mi lett volna ha, és ha elég idő, darabszám igazolja, hogy van számomra használható létjogosultsága, akkor valamilyen módon beépíthetem a rendszerembe. Ettől függetlenül most erre a tényre te világítottál rá, ezért a köszönöm.

Van itt a fórumon sok jó ötlet, infó, csak el van bújva

Az amúgy, hogy milyen eszközöket hányan használnak, én erről kicsit mást gondolok, de az tény, hogy a heti, napi nyitók egzaktak.

Ok, használd egészséggel.
Bár ezeket már pár évvel ezelőtt is leírtam, úgy emlékszem.
Na, de mindegy, sosem késő.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-12, 15:18   #1102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.384
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ok, használd egészséggel.
Bár ezeket már pár évvel ezelőtt is leírtam, úgy emlékszem.
Na, de mindegy, sosem késő.
Azért az előző törölt nick-ed hozzászólásait elég szopóág volt visszakeresni, szóval nem csoda, ha valami kimaradtXD
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-10-12, 15:29   #1103 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Ráblédeztem

Idézet:
Hát persze, hogyne keltem volna fel Mr. Blade.
Penge a belépőd, még pengébb akkor lenne ha spread + 1pontra lenne a topod és legalább lenne benne 1:156-os R/R kalkuláció.
De azért ez sem rossz.

Én tartom a longokat az aktuális stopokig.
Most már nem tudom mit csináljak.
Camaro szerint a 3 pip SL életveszély,
Te + buzdítasz az 1-re..
Mindegy, csakazértis ráblédeztem
EURNZD lesz@rom SLabletta betéve, innentől csináljon amit akar.

Régi 2017-10-12, 15:36   #1104 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most már nem tudom mit csináljak.
Camaro szerint a 3 pip SL életveszély,
Te + buzdítasz az 1-re..
Mindegy, csakazértis ráblédeztem
EURNZD leszarom tabletta bevéve, innentől csináljon amit akar.

Így is van, az a biztos ha nem nyúlsz hozzá!

Inkább arról beszélj hogy amíg itt írogatom hogy milyen szinten mit csinálok, Te bekötötted-e a heti nyitóáron a gbpchf és a gbpjpy longokat, miután a shortok kiadták a mai nyereséget?
Mert miközben itt írogatunk, a piac meg szórja magából a jobbnál jobb lehetőségeket...
Régi 2017-10-12, 15:45   #1105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 698
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha ha ha, szerintem ugyanez megy GU-n is, felugrunk még vagy 150 pipet hamarosan
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-12, 15:55   #1106 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Így is van, az a biztos ha nem nyúlsz hozzá!

Inkább arról beszélj hogy amíg itt írogatom hogy milyen szinten mit csinálok, Te bekötötted-e a heti nyitóáron a gbpchf és a gbpjpy longokat, miután a shortok kiadták a mai nyereséget?
Mert miközben itt írogatunk, a piac meg szórja magából a jobbnál jobb lehetőségeket...
Én néha trédelek csak és akkor is csak hobbyból.
Ide is csak majomkodni járok

de ma jobb buli volt a békéltetű tárgyaláson a vízüggyel....
8 Hónapnyi huzavona után elutasították a méltányossági kérelmemet.
Nem kaphatok hivatalosan külön vizbekötést amíg nem fizetem ki a társasház által 15 év alatt felhalmozott másfél millás tartozást amihez semmi közöm.
Na ez az igazi slippeage/tüske

És milyen az igazi R/R ??
A fickó akinek az egyik cége felhalmozott 5.5 millót a másik meg 1.6Mft-t,
bedobta hogy adja el a ház a követelést egy követeléskezelő cégnek (ami az övé

Az 1.6-ért fizetne 800 ezret....ez még oké (az nem teljesen az övé, más f@szával könnyebb csalánozni , de az igazi RRRRR= az 5.5 milláért 190 ezer ennyit ajánlott érte...... és a kettő csak együtt

na hol van itt bárki ehhez a hatékonysághoz?
Régi 2017-10-12, 17:21   #1107 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás Blade_exit

Rákattantam erre az Eurenzédére

ha a long is bejönne, az már felérne egy spontán m@gömléssel

Régi 2017-10-12, 18:50   #1108 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Nem kaphatok hivatalosan külön vizbekötést amíg nem fizetem ki a társasház által 15 év alatt felhalmozott másfél millás tartozást amihez semmi közöm.
Na ez az igazi slippeage/tüske

És milyen az igazi R/R ??
A fickó akinek az egyik cége felhalmozott 5.5 millót a másik meg 1.6Mft-t,
bedobta hogy adja el a ház a követelést egy követeléskezelő cégnek (ami az övé

Az 1.6-ért fizetne 800 ezret....ez még oké (az nem teljesen az övé, más f@szával könnyebb csalánozni , de az igazi RRRRR= az 5.5 milláért 190 ezer ennyit ajánlott érte...... és a kettő csak együtt
Ez az igazi vadnyugat, nem a kripto piac.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-12, 19:44   #1109 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Rákattantam erre az Eurenzédére

ha a long is bejönne, az már felérne egy spontán m@gömléssel
na ezt jól elbaltáztam...a francnak kellett hozzányúlnom.

Ebből viszont kegyetlen gyorsan meglett mindhárom:
http://hvg.hu/tudomany/20171012_iq_i...ikai_feladvany

nincs mese, el kell mennem programozónak
Régi 2017-10-12, 19:50   #1110 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
na ezt jól elbaltáztam...a francnak kellett hozzányúlnom.

Ebből viszont kegyetlen gyorsan meglett mindhárom:
http://hvg.hu/tudomany/20171012_iq_i...ikai_feladvany

nincs mese, el kell mennem programozónak
már megint ??
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-12, 19:56   #1111 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
már megint ??
Minden évben egyre jobban megy
Már majdnem Téged is elfelejtettelek, de 2 tized másodperc alatt beugrottál.
Régi 2017-10-12, 20:16   #1112 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Na most baromi jót röhögtem saját magamon.
Az előbb láttam egy setupot céháefjapánjenen,
nem tudom hogyan sikerült, amikor tök egyértelmű volt a helyzet,
de a másik irányt kötöttem be
És mit ad a gép ment mínuszba szemre.....
én meg gúvadok mellette, szurkolok neki hogy forduljon meg
Aztán lesem a profit számlálót (az a fájadalmas rész
az viszont plusszban volt
Sehogy sem értettem....amíg nem jöttem rá mi a f@xtól lehet.
Gyors zárás irtó pici plusszban, majd fordítás azonnal....
Ez szerintem rá is segített, hogy összezavarjam őket,
Mert megint pozitív.
Ha van ott a végén dealer, akkor most bevésett nekem egy elmebeteg jelet
Régi 2017-10-12, 20:31   #1113 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha ha ha, szerintem ugyanez megy GU-n is, felugrunk még vagy 150 pipet hamarosan
Hat igen, mindegy hogy mi a par... minden mozog
Csak meglett a 150. Nem volt veletlen ez sem.
Régi 2017-10-12, 21:56   #1114 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hat igen, mindegy hogy mi a par... minden mozog
Csak meglett a 150. Nem volt veletlen ez sem.
Csak, hogy ne tűnjön úgy, hogy a levegőbe beszélek, itt tartok most és ezt látom. És elmondom, hogy mennyire béna voltam ma.

1. Számítottam SH-ra, de nem a H4 vonatkozásában, hanem az M15-ében. Elbaltáztam, mert nem figyeltem eléggé a H4-re, ahol éppen a 2. szintre lépünk fel. Az SH ennek szólt. Elvisszük a piacot rossz irányba, mielőtt a "helyes" irányba visszük az árfolyamot.

2. A D1-et is megnéztem, ott a 3. szintre lépünk fel és éppen SH-van, mielőtt fellépünk egyet. ez nagyon hosszú kifutású, benne M15 és H4 short és long ciklusokkal, de érdemes ezt is számításba venni az általános irány meghatározásakor, ami észak.

3. M15-ben is megvolt a három szint, ezt kicsit benéztem, tehát ki kellett volna szállnom a pozimból. Éreztem hogy baj lesz, de nem hittem a szememnek, mert rossz szintre vártam az SH-t, megzavart, ami történt. A timingot, az ármozgás ritmusát baltáztam el, és nem hittem a szememnek, hogy nem SH mintát látok, minden áron azt akartam látni, pedig az amit a csúcson rajzoltunk, nem volt az.

Az alap 3 pozim érintetlen, mert a tervemmel ellentétben nem zártam le, ezt is elbaltáztam. Sőt, még egy dolgot elbaltáztam, lefelé menet rákötöttem elég sokat és a mélyebb elemzésemet csak utána végeztem el, sőt azt is már túl későn, amikor már jól lent voltunk és jöttünk felfelé. Azt tudtam, hogy ez csak egy SH, de azt nem gondoltam elsőre, hogy ennyire lemegyünk majd, mert más szintre vonatkozó SH-t vártam.

Tehát bevallom, hogy ezt rohadtul elbaltáztam. Nagyon szarul csináltam, majdnem mindent.

Viszont: az elemzés után láttam, hogy mi a story, nem estem kétségbe, mert akkorra már tudtam, hogy hol van az ár a ciklusban és mi az IGAZI irány és mi az igazi SZÁNDÉK. Viszont az is igaz, hogy ezt viszonylag későn végeztem el, így a teljes profitom mindössze 170 dollár lett ezen a tréden (a képen láthatóval együtt), amiről legalább 500-at le kellett volna húzni.

És most nagyon szégyellem magam
Tulajdonképpen nagyon összezavarodtam ma. Így jár, aki nem végzi el rendesen a házi feladatot.

És ebből sokkal rosszabbul is kijöhettem volna. És ez nem trade stratégiai, hanem tréder issue. Még szerencse, hogy tudom mit látok a charton, ha tényleg veszem a fáradtságot és rendesen megnézem. És ha valaki most azt gondolná, hogy a "Price moves on its pre-designed path" állítás nem igaz, akkor azt kell mondjam, hogy sajnos igaz, csak rosszul értelmeztem az ármozgást, ezért nem követtük le a rajzomat, magyarán rosszul rajzoltam, amiért elnézést kérek.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusddailyoct12_3.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdh4oct12_2.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdm15oct12_4.png  

Régi 2017-10-12, 23:27   #1115 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs ezzel gond, kinek a pap, kinek a papné.

Nézzük eur/cad-ot.
Ha a forduló elkapására spekulálsz, akkor értem a long várását.
Heti nyuitó ár felett van, és mai napot nézve gyakorlastilag nyitó áron vagyunk, nem történt semmi.
Miért?
Mert alapvetően euro az harmatos gyenge eddig.
Alig van olyan eurós pár, ahol nyitó ár fölött lennénk jelentősen.

Én ilyenkor nem keresem euróban a lehetőséget, mert neutrális a momentuma.

Ha a cad-ot nézem önállóan, akkor az hasonlóan gyenge (de nem a leggyengébb) a mai napon.
Így nekem ez a párosítás jelenleg kiesik a látókörből.
Ha cad mellé keresnék egy párt, akkor egy relatív erőset néznék, mint pl aud, vagy nzd.

És félre ne értsd, itt most nem a jövőt jósolom, mert bármikor, bármi megtörténhet, azonnal átfordulhat az egész piac totál ellentétesbe.
Csupán egy alap szemléletet próbálok körül írni, aminek célja, hogy poziba kerülés után a várakozási idő minél rövidebb legyen, a kockázati állapot le tudjon rövidülni és e mellé a nyereség oldal megfelelő mértékű legyen.
Mindeközben technikailag is megállja a helyét az adott trade, legyen benne ismétlődő logika (tehát stratégia).

Ez a szemlélet kizárólag a jelen objektív felmérésén alapul.
Nem szükséges hozzá tudni a jövőt, és elfogulatlannak kötelező lenni a piaccal szemben.
Most este kicsit jobban megvizsgáltam pozik nélkül, amiket ma beszéltünk.
Szóval, a tájékozódási pontod a heti és napi nyitóárak, és ezek egymáshoz viszonyított helyzete? Jól értem? Te így rakod össze a 'heatmap-et'(?) Nem visszafejteni akarom a stratégiád, csak a szemléletet megérteni.

Megnéztem a ma szóba került AUDCHF párt. Hetes nyitóár alatt kezdett ma, igaz,a napos nyitóártól felfele száguldott, de óráson azért egy elég eső trendből jöttünk le. Bár a múltheti heti nyitóár lényegében ugyanott volt, mint a mostani. AUDCAD-en hasonló a helyzet, talán magasabbról indult a heti csökkenés. AUDNZD is elég nyögvenyelős volt a héten, EURAUD is emelkedett a héten (ma délutáni esés már más téma, de most a délelőtti állapotot nézem). AUDUSD is csökkenésben volt, úgy kb az egész heti összességében. Tehát AUD meglehetősen gyenge így a számításaim szerint. Yennel szemben szerdától emelkedett a hét csüt délelőtti állapotáig. Tehát az AUD ígyx ezek alapján ha nem is hulla, de gyenge.

A CHF amcsi dollárral szemben erősebbnek bizonyult a héten, sőt, ma délelőtt az NZD-vel mínuszban állt, CAD-del semleges, JPY-nél erősebb volt, GBP-vel szemben mutatott erősebb mozgást délelőttig ma (csütörtökről beszélek a ma alatt). Euróval szemben ugyan gyengült a CHF. Összességében kb semleges, talán picit erősebb, mint gyengébb, bár mindent mindennel szemben most nem vizsgáltam meg, de 4-5 másik devizával szemben igen.

Ezek alapján az AUDCHF longot nem teljesen értem, délelőtt ugyan emelkedett, és a heti nyitóára fölé is ment (ahogy a képeden is látni). Mármint a miért long várás alapelv mentén, a technikai résztől (hol léptél be, ki) tekintsünk el, az 'irányos' szemléletedre gondolok.

Aztán lehet, valamit nem jól néztem, és máshol vannak a napi nyitóárak nálam, de ekkora eltérés talán mégse lehet.
Régi 2017-10-12, 23:47   #1116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Vagy... a nap eleji, éjjeli mozgását veszed leginkább figyelembe aznapra az adott devizánál, hogy ahhoz a naphoz képesti nyitóhoz hol van? Mert akkor kb megállja a helyét az audchf. Szóval még azt tudom elképzelni, hogy lényegében az aznapi éjjeli mozgásokat veszed figyelembe aznapra az irányok meghatározásához. Lehet, akkor túl nagy időintervallumot vettem alapnak.
Régi 2017-10-13, 08:04   #1117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nezzuk, mi lesz ebbol, a stop order mar teljesult, a tp-t kivettem, feltettem 36-ra. Megjegyzem, beeshetunk meg az azsiai session ala, akkor viszont adok meg neki PA alapon. Mondjuk nem tartom tul valoszinunek..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-13-08-18-05.png  
Régi 2017-10-13, 08:11   #1118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én azt trédelem amit látok, soha nem mérlegelek két pár között, mert szerintem minden pár közel ugyanúgy mozog csak az árciklus más és más mintázatait rajzolják éppen a ciklus más és más pontján. Ha tudom, hogy hol van az ár a cikluson belül, mindegy, hogy milyen párra kötök, mert mindig tudom, hogy merre van az arra. Különben meg, ha hasonló a mozgás, akkor minek két párra kötni azt, amit egyre is lehet? Minek váltogatni a képernyőt, az min segít?

Továbbá:
20pip=100pip=1000pip=.... etc
&
money=money
&
Kockázat:
-ütni, kimaxolni, amíg meleg
-azonnal zárni, ha nem azt csinálja, amit várok tőle

Értem, köszi a választ. Mondjuk te csak néhány párat nézel (3-4, ha jól számolom), így érthető munka mellett. A sok termékkombóhoz "főállású" trada kell.
Régi 2017-10-13, 08:27   #1119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem, köszi a választ. Mondjuk te csak néhány párat nézel (3-4, ha jól számolom), így érthető munka mellett. A sok termékkombóhoz "főállású" trada kell.
Valójában egyet nézek, a többit csak checkpoint. Pl. most a GU-t trédelem, de ránézek az EU-ra, az UC-re és az UJ-re is. Elég, amit azokon látok. Nem nézek híreket se, de ha nem értek valamit, akkor megnézem, hogy volt-e, lesz-e valami, ami miatt éppen koszolják a chartomat.
Szerintem egyszerre nem kell több pár, akkor se, ha valaki főállású. De valószínűleg egyedül vagyok ezzel a véleményemmel. Így színes a világ
Régi 2017-10-13, 08:38   #1120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Valójában egyet nézek, a többit csak checkpoint. Pl. most a GU-t trédelem, de ránézek az EU-ra, az UC-re és az UJ-re is. Elég, amit azokon látok. Nem nézek híreket se, de ha nem értek valamit, akkor megnézem, hogy volt-e, lesz-e valami, ami miatt éppen koszolják a chartomat.
Szerintem egyszerre nem kell több pár, akkor se, ha valaki főállású. De valószínűleg egyedül vagyok ezzel a véleményemmel. Így színes a világ
'Főállás' azért más, mert pl én szeretem nézni az összképet devizapárok, indexek, nyersanyagok, kötvények, de még a kriptókat is. nem lehet a világ összes termékét, de egy összpiaci rálátást igen. Devizákból meg az a jó, hogy mindig van valamelyik, ami mozog aznap, ha mást nem, akkor index, arany, olaj, államkötvény, vagy valami tuti

Biztosan meg lehet élni egy termékből is, erről nem tudok nyilatkozni.
Régi 2017-10-13, 08:54   #1121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
'Főállás' azért más, mert pl én szeretem nézni az összképet devizapárok, indexek, nyersanyagok, kötvények, de még a kriptókat is. nem lehet a világ összes termékét, de egy összpiaci rálátást igen. Devizákból meg az a jó, hogy mindig van valamelyik, ami mozog aznap, ha mást nem, akkor index, arany, olaj, államkötvény, vagy valami tuti

Biztosan meg lehet élni egy termékből is, erről nem tudok nyilatkozni.
Én tudok. Nézd meg mit tesz egy pár az account-ommal két nap alatt és ez csak a floating
Nem is kell sok pénzt tartani a számlán, elég, ha ami van, abból kihozom a maximumot.
Lezárhatnám és kereshetném a következő tökéletes belépőt, csak vagy nincs időm vagy lusta vagyok, meg más is van az életben, nem csak pénz.

Így aztán ott hagyom, aztán lehet, hogy vissza is esek. De nagyon nem érdekel... Miért? Mert bármikor lehúzok róla annyit, amennyit akarok.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-13-09-43-22.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-13-09-43-30.png  
Régi 2017-10-13, 09:06   #1122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én tudok. Nézd meg mit tesz egy pár az account-ommal két nap alatt és ez csak a floating
Nem is kell sok pénzt tartani a számlán, elég, ha ami van, abból kihozom a maximumot.
Lezárhatnám és kereshetném a következő tökéletes belépőt, csak vagy nincs időm vagy lusta vagyok, meg más is van az életben, nem csak pénz.

Így aztán ott hagyom, aztán lehet, hogy vissza is esek. De nagyon nem érdekel... Miért? Mert bármikor lehúzok róla annyit, amennyit akarok.
Ügyes, bár egy trade nem trade

Nekem sem csak a pénz van, fél év daytrada, fél év 'pihi'. Nekem ez a felosztás jobban bejön, mert így a flow-ban benne tudok maradni,és azt élvezem is a hétköznapokban. Le is programoztam magamnak jópár expertet, amik segítenek a hétköznapokban, és így szinte az összes kombón rajta tudom tartani a szememet, bár az kétségtelen, fejben kell tartanom a heatmap-et, de én ezt nevezem flow-nak, amikor minden mozgást látok, és tudok cselekedni azonnal. ilyenkor engem kkifejezetten zavar, ha 3-4 óránál többet nem látom a piacokat, sőt. Éjjel meg gyakran megálmodom a mozgásokat, totál kész
Régi 2017-10-13, 09:17   #1123 (permalink)
Szenior tag

Thumbs up

Idézet:
Ügyes, bár egy trade nem trade

Nekem sem csak a pénz van, fél év daytrada, fél év 'pihi'. Nekem ez a felosztás jobban bejön, mert így a flow-ban benne tudok maradni,és azt élvezem is a hétköznapokban. Le is programoztam magamnak jópár expertet, amik segítenek a hétköznapokban, és így szinte az összes kombón rajta tudom tartani a szememet, bár az kétségtelen, fejben kell tartanom a heatmap-et, de én ezt nevezem flow-nak, amikor minden mozgást látok, és tudok cselekedni azonnal. ilyenkor engem kkifejezetten zavar, ha 3-4 óránál többet nem látom a piacokat, sőt. Éjjel meg gyakran megálmodom a mozgásokat, totál kész
Na, hát én is ezt szeretném, mert a munkából már nagyon elegem van néha, it just kills the flow..
Úgy érzem, hogy nincs már messze Még egy pusht megy felfelé a GU, csinál egy SHt, fölé megy, majd újra megteszteli és akkor elmegyek nyugdíjba
Persze, láthatóan nem sokat dolgozok, ha mindig itt lógok a fórumon
Régi 2017-10-13, 09:21   #1124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na, hát én is ezt szeretném, mert a munkából már nagyon elegem van néha, it just kills the flow..
Úgy érzem, hogy nincs már messze Még egy pusht megy felfelé a GU, csinál egy SHt, fölé megy, majd újra megteszteli és akkor elmegyek nyugdíjba
Minek dolgozol? Főleg ilyen félgőzzel Van elég hobbi, amit lehet a trada mellett csinálni (pl. befektetések menedzselése is elég sok időt tud igénybe venni, vagy új piacokra nyitás).
Régi 2017-10-13, 09:24   #1125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Most mondhatna nekem valaki, hogy ha azt mondom meg egy push, akkor miert nem kotom be...
Tehat bekotottem.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-13-10-22-30.png  
Régi 2017-10-13, 09:28   #1126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Minek dolgozol? Főleg ilyen félgőzzel Van elég hobbi, amit lehet a trada mellett csinálni (pl. befektetések menedzselése is elég sok időt tud igénybe venni, vagy új piacokra nyitás).
Mert egyelőre hiányozna az az 5 kiló a háztartásból, mi másért? Soha nem állítottam, hogy nagy tőkém van és azt sem, hogy a trédelésből élek. Bár szerintem most már tudnék, de ehhez a jelenleginél nagyobb tőkére van szükségem. Talán fél év múlva.
Viszont kényelmes a munkahelyem nagyon
Régi 2017-10-13, 09:33   #1127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mert egyelőre hiányozna az az 5 kiló a háztartásból, mi másért? Soha nem állítottam, hogy nagy tőkém van és azt sem, hogy a trédelésből élek. Bár szerintem most már tudnék, de ehhez a jelenleginél nagyobb tőkére van szükségem. Talán fél év múlva.
Viszont kényelmes a munkahelyem nagyon
Ennyi. Hajrá
Régi 2017-10-13, 09:36   #1128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Oocso voot, ahogy C@maro mondana, igy vettem meg egy kicsit. Azert ez a sorozat nem egy trade-nek szamit
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-13-10-34-01.png  
Régi 2017-10-13, 09:47   #1129 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerinted ezekben van még erő?... legyenweled

Persze azért fordulónál beléjük marok pár pipinyit 1-1 nagy téttel
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdcad_06_131017_short.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd_06_131017_long.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_10_131017_short.gif  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusd_12_131017_long2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdusd_11_131017_long2.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-13, 09:50   #1130 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Oocso voot, ahogy C@maro mondana, igy vettem meg egy kicsit. Azert ez a sorozat nem egy trade-nek szamit
Régi 2017-10-13, 10:07   #1131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Viszont ezt magyarázza meg nekem valaki... mi az, hogy '' a Short TP nem teljesülhet, ha az ár alulról éri el''
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-call13000_09_131017_short_zarasno.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-call13000_spread.gif  
Régi 2017-10-13, 10:13   #1132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerinted ezekben van még erő?... legyenweled

Persze azért fordulónál beléjük marok pár pipinyit 1-1 nagy téttel
Nem tudom, mert nincs MT4 előttem, amit átláthatnám, hogy mi van. A GU longot biztosan hagynám, akkor is, ha ma alámegyünk az ázsiai session-nek.

Most látom, hogy benéztem kicsit egy dolgot rajta, azt hittem, hogy az M15-ös akkumulációs résznél vége volt az ázsiai session-nek, de nem, az első push tehát még azon belül volt és a session határ is feljebb van. Ennyit a hanyagságomról, ettől egy kicsit más lett a kép. Azért néztem meg, mert nem értettem, hogy miért úgy megy az ár, ahogy. Ettől függetlenül longban vagyok és maradok.
Régi 2017-10-13, 10:15   #1133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[ATTACH]Csatolás 11391[/ATTACH]
Idézet:
Viszont ezt magyarázza meg nekem valaki... mi az, hogy '' a Short TP nem teljesülhet, ha az ár alulról éri el''
Ez a tegnapi nyitás, az a kis piszok ott alul
Régi 2017-10-13, 10:18   #1134 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha FX lenne azt gondolnám, hogy az a gyertya azért lett megrajzolva, hogy csak a short megbízások teljesüljenek, a short tp-k ne. Gondolkozz rajta... ha nem megy segítek, de csak fx-re vonatkozóan, nem tudom mi megy a dax-on.
Régi 2017-10-13, 10:20   #1135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
[ATTACH]Csatolás 11391[/ATTACH]

Ez a tegnapi nyitás, az a kis piszok ott alul
Bocs... a 12950-eset tettem be előbb... az napközben lezárt, ahogy a nagykönyvben megwamírwa: fentrőllefele
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-call13000_09_121017_short_zarasnoxx.gif  
Régi 2017-10-13, 10:24   #1136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha FX lenne azt gondolnám, hogy az a gyertya azért lett megrajzolva, hogy csak a short megbízások teljesüljenek, a short tp-k ne. Gondolkozz rajta... ha nem megy segítek, de csak fx-re vonatkozóan, nem tudom mi megy a dax-on.
És ki az a ''bolond''OK... akik ott akarnak Shortolni a béka segge alatt?
Régi 2017-10-13, 10:31   #1137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És ki az a ''bolond''OK... akik ott akarnak Shortolni a béka segge alatt?
Akikből mi élünk, nem bolondok, csak van elszórni való pénzük
Régi 2017-10-13, 10:34   #1138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs... a 12950-eset tettem be előbb... az napközben lezárt, ahogy a nagykönyvben megwamírwa: fentrőllefele
Bid ár vagy nem? A kérdés az, hogy hol van az Ask ár, ha jól értem..
Régi 2017-10-13, 10:43   #1139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bid ár vagy nem? A kérdés az, hogy hol van az Ask ár, ha jól értem..
Az jó kombináció lenne, ha a beadott short megbízás úgy nyilna meg, hogy BID megnyitja és ASK-on teljesül ... ebben az esetben, ha ASK ott fennragadt a 17:30-as gyertyán 56,20-on... ez nagyonjoo5letnek tűnik

Talán Zalán elmagyarázná ''wadnyugatosian'' fals szignál + hasonló... most úgy is konferenciázni fognak a ''Vadnyugat hőseivel'' a kryptokról... kellenek a statiszták a vadnyugatra
Régi 2017-10-13, 10:52   #1140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az jó kombináció lenne, ha a beadott short megbízás úgy nyilna meg, hogy BID megnyitja és ASK-on teljesül ... ebben az esetben, ha ASK ott fennragadt a 17:30-as gyertyán 56,20-on... ez nagyonjoo5letnek tűnik

Talán Zalán elmagyarázná ''wadnyugatosian'' fals szignál + hasonló... most úgy is konferenciázni fognak a ''Vadnyugat hőseivel'' a kryptokról... kellenek a statiszták a vadnyugatra
Most elcsumákoltam a GBPNZD Shortot vagymit SH-t
Régi 2017-10-13, 10:53   #1141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Ja, forexben ez megy, ez a pinek jelentősége, ahol a Bid ar ott van, ott nem feltétlenül van Ask ár is (és vica versa), a loser új shortost elviszik egy körre, a régit meg nem engedik el. Ki van ez találva...
Régi 2017-10-13, 11:59   #1142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ja, forexben ez megy, ez a pinek jelentősége, ahol a Bid ar ott van, ott nem feltétlenül van Ask ár is (és vica versa), a loser új shortost elviszik egy körre, a régit meg nem engedik el. Ki van ez találva...
... feltételezem, hogy EU most fogja visszatesztelni a fibo 50-et (1,1805-öt), na akkor most innen megyünk min. másik 50% fel, azaz 100-ig vagyis 1,1942 + ... csak elmélkedek
NZDUSD-n viszont hiányzik nekem egy short 25-45 pipis...
Régi 2017-10-13, 13:31   #1143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
... feltételezem, hogy EU most fogja visszatesztelni a fibo 50-et (1,1805-öt), na akkor most innen megyünk min. másik 50% fel, azaz 100-ig vagyis 1,1942 + ... csak elmélkedek
Usdchf short lesz e nyerő, legalábbis remélem.
Régi 2017-10-13, 13:34   #1144 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
HeuuuuRÉKA ba+, ott hagyott 5lót 6pipivellejjebb NU
Régi 2017-10-13, 13:38   #1145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
HeuuuuRÉKA ba+, ott hagyott 5lót 6pipivellejjebb NU
Úgyis halálra kerested már magad a héten, ne sopánkodj hogy nélküled lőtt ki az eu űrrakéta!
Amúgy meg mondtam hogy HETI nyitóár a lényeg.
Látod, ha így nyitottad volna az usdchf-et (ami végül is eu ellentétje), akkor velem együtt jobban jártál volna.
pipre pontosan ott fordult!
Régi 2017-10-13, 13:40   #1146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás GU

És minő véletlen, Rewand GU-ja is a napi nyitóárról lőtte ki magát...
Régi 2017-10-13, 13:42   #1147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Usdchf short lesz e nyerő, legalábbis remélem.
Ez is paklis voot... de 977-re vártam... nem nyitott pozit
Régi 2017-10-13, 13:47   #1148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez is paklis voot... de 977-re vártam... nem nyitott pozit
Csak hogy lásd, más is szív azért, nekem UJ short kb egy hangyaf...sznyin múlott hogy nem kötötte be. Pedig ez is pár perc alatt lement volna a célárig, sőt tovább, ahogy látom.
Ez van, ezentúl még 3 pippel a fontos szintem elé teszem a limit ordereket.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-uj-short-limit.jpg
Régi 2017-10-13, 13:54   #1149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás usdchf

usdchf viszont szépen pattant lefelé a heti nyitóról.
Hiába, a Swissek azok precizek!
Mindjárt be is halássza a mai nyereményt az sl.
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchfshort.jpg
Régi 2017-10-13, 13:59   #1150 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
kontaar a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

[QUOTE=C@maro;94315]... feltételezem, hogy EU most fogja visszatesztelni a fibo 50-et (1,1805-öt), na akkor most innen megyünk min. másik 50% fel, azaz 100-ig vagyis 1,1942 + ... csak elmélkedek

erről tudnál feltenni egy képet, hogyan húztad be a fibót?
kontaar nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 20:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 20:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 18:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05

A pontos idő 12:37 , a GMT +1 időzóna szerint.