Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-10-18, 21:17   #1301 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 319
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És akkor a végére itt a teszt feladat.
Kötöm-e a heti nyitó áron a gbpchf párt shortra?

Csatolás 11466
az ésszerű sl és tp szint 1,5 r/r-t eredményez, ha ilyen feltételekkel működik a rendszered akkor köthető szerintem.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-18, 22:19   #1302 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.545
Hírnév szint: 8
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Equilizer, vege az esti sorozesnek, es most abban a hangulatban vagyok, hogy ne fokozzuk tovabb a dolgot. En orulok, ha neked jo amit csinalsz. Nekem is jo es mindenkinek jo itt. Az erdeklodesunket felkeltik az alternativ nezopontok, de szerintem itt mindenki van annyira halado, hogy nem ker mar oktatast. Nekem nem kell a 80/20 talalati arany, meg az rr se, boldog vagyok a sajatommal. Szerintem masok is. Ahogy Alpinfx mondja, ezerfelekeppen alehet penzt lehuzni a piacrol. De nem is ez a lenyeg. Csak azt akartam meg mondani, hogy a szemelyes stilusodtol eltekintve tetszik, amit csinalsz es az is, hogy veszed a faradsagot, hogy rajzolj a chartra. Ezt sajnos kevesen teszik meg. Csak a te chartjaidat szoktam megnezni, mert csak azt ertem, a tobbieket nem, mert nem mondjak el, hogy mi a story, miert kellene ilyen vagy olyan iranyba menni.
Egy dolog nem tetszik csak rajta, az allandoan felmerulo ket alternativa. Nem tudom, hogy ez mibol fakad, de nalam mindig csak egy van. Nagyon ritka az, hogy azt mondanam, ha erre megy igy tredelem, ha arra megy, akkor ugy. Az EW kinal alternativakat vagy mibol fakad ez, esetleg ezek a tredek nem EW trade setupok?
Ps, uc kivagott be-vel de hard stoppal ujra bekotottem kep nincs, kicsi a pozi is, 005. Majd utom holnap, attol fuggoen, hogy hogy indul a nap.
Gu szerintem long ciklusba valtott.
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-10-18, 22:32   #1303 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Es a kepek, szar ez a rendszer a tiz percevel. Ha ehhez adminisztrator kell, akkor az hol van, amikor moderalni kellene.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-18-22-27-22.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-18-22-27-33.png  
Régi 2017-10-19, 06:03   #1304 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy dolog nem tetszik csak rajta, az allandoan felmerulo ket alternativa. Nem tudom, hogy ez mibol fakad, de nalam mindig csak egy van. Nagyon ritka az, hogy azt mondanam, ha erre megy igy tredelem, ha arra megy, akkor ugy. Az EW kinal alternativakat vagy mibol fakad ez, esetleg ezek a tredek nem EW trade setupok?
Ps, uc kivagott be-vel de hard stoppal ujra bekotottem kep nincs, kicsi a pozi is, 005. Majd utom holnap, attol fuggoen, hogy hogy indul a nap.
Gu szerintem long ciklusba valtott.
Peace! Nincs mit tobbet osztani/szorozni, vettem az adast es nem promovalom tobbet a disznotort, hiszen nem lehet Katit tancba vinni ha nem akarja...

Azert van mindig ket alternativam, mert abban a pillanatban amikor beallok egy trade-be mar elore korvonalazodik az is, hogy mit csinalok akkor, ha az arfolyam nem azt teszi amit elvarok tole. Mint a sakkban. Amikor lepsz, elorelatod azt is, hogy az ellenfel mit lephet (ez esetben a Piac) es megtervezed a kibuvot, hogy ne kapj meg sakkot sem, nemhogy mattot. Te a tegnapelott a GU-n sakkot kaptal... Toled fugg csak, hogy ne kapj mattot a mai napon.

Szerencsere a hullamelmelet megtanit, hogy strukturakat ismerj fel es ezt a ”skillt” felhasznalva latod elore, hogy melyek a fennmarado lehetosegek egy struktura kibontakozasaban. Azt pedig, hogy melyik ut a fout es melyik a kibuvo a ket (vagy tobb) alternativa kozul egy bizonyos TF-en, a strukturak statisztikai elofordulasi rataja valamint egy komplex indikatorallas adja meg valamint a szemelyes tapasztalatom. Igy tudtam elkapni, ugyanazzal a strategiaval mint amit bemutattam, a shortot lefele a GU-n, ott is ugyanaz a ket alternativa volt mint a nagyobban, a longban amit posztoltam, de ott a kibuvo ut lett a nyertes. Az eredmeny: egy nyero trade (4 az 5-bol) es egy BE (0,9 az 5-bol).

USDCHF-et ma hanyagolom, shortra vartam, de inkabb buy setup van kialakuloban, ami nem tetszik, ugyhogy ha nem tetszik es az alternativ megoldasok sem tetszenek, akkor egyszeruen tovabballok. Attol meg lehet short, de a strukturaja miatt nekem mar nem felel meg, statisztikailag rossz a diagnoziskepem vele kapcsolatban...

GBPUSD-vel kapcsolatban, ha longra jatszasz, es a tegnap ezt jelentetted ki, hogy habar a kisebb (15m, 1h) TF-ek shortra mutattak, azert a nagyobbal (4h, 1d) meg mindig felfele... El kell szomoritsalak, nekem a nagyobb TF-ek mutatnak lefele... ime, igy:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusd-alt.png

nekem a feher alternativa a favoritom most, statisztikailag nagyobb valoszinuseget latok benne a time factor miatt (az eddigi korrekcio tul kicsi meg idoben). De barmelyiket is nezem, innen vagy teljesen lefele megyunk, vagy meg kicsit lefele aztan fel es utana a nagyobb zuhanas. Az is lehet, hogy megnezem hogyan alakul ez a mostani kisebb TF-es korrektiv flag es shortba allok meg kb. 100-120 pipnyit, tetszik ez a flag, ami 15 percesen egy komplex WXY korrekcio...

Sok sikert!
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-19, 06:13   #1305 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
de szerintem itt mindenki van annyira halado, hogy nem ker mar oktatast.
Ezzel a szempontoddal azert vitatkozhatnek kicsit, foleg a mindenki resszel, de nem teszem... Vagy ez az elobbi mondat megis annak szamit, burkolt modon? Vagy nem is annyira burkoltan?
Régi 2017-10-19, 06:43   #1306 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

GBPUSD-vel kapcsolatban, ha longra jatszasz, es a tegnap ezt jelentetted ki, hogy habar a kisebb (15m, 1h) TF-ek shortra mutattak, azert a nagyobbal (4h, 1d) meg mindig felfele... El kell szomoritsalak, nekem a nagyobb TF-ek mutatnak lefele... ime, igy:

Csatolás 11477

nekem a feher alternativa a favoritom most, statisztikailag nagyobb valoszinuseget latok benne a time factor miatt (az eddigi korrekcio tul kicsi meg idoben). De barmelyiket is nezem, innen vagy teljesen lefele megyunk, vagy meg kicsit lefele aztan fel es utana a nagyobb zuhanas. Az is lehet, hogy megnezem hogyan alakul ez a mostani kisebb TF-es korrektiv flag es shortba allok meg kb. 100-120 pipnyit, tetszik ez a flag, ami 15 percesen egy komplex WXY korrekcio...

Sok sikert!
Most megnyugtattál a fehérrel, szerintem is a főút balsávjában fordulunk.
... a kép, lehet számotokra maszatolás, nálam viszont mérvadó
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu_elem_1017.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-19, 07:32   #1307 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meglatjuk uc-t, egyebkent ott en is longot latok, ezt korabban is mondtam, mert szerintem a d1 utolso szint felfele meg hianyzik. Itt tehat valoszinu, hogy egyutt megyek majd Tback-kel, felfele. Ezt be-re huztam, nem hagynam ott semmikeppen.ps ki is vagott.
A gu-n nalam struktura azonossag van, be is kereteztem, ahhoz, hogy ebbol kiforduljunk, ma kellene egy short nap, es a heten se szabadna alaesnunk a tegnapi melypontnak.A vonalad szamomra is lehetseges ezzel egyutt, csak meg nem latom megvalosulni. Annyira sok pozim nincs mar rajta, letepeztem amit tegnap nyitottam. Ha lemegyunk es a pa tamogatja, nap vegen nyitok ujakat. Ma egyebkent se tudok tredelni.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-19-07-22-00.png  
Régi 2017-10-19, 07:40   #1308 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EURAUD-t figyelem shortra. Mar van rajta pozim fentrol, de most, ha ez a struktura kijatszodja magat, meg egy pozit teszek ra es lennebb hozom a felso pozim SL-at, igy mar dupla pozival zuhanok ugy, hogy a profit mar garantalt.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-euraud-sell-pozi-2.png

a kisebb A hullam 127%-a egybeesik az egesz korrekcio 38.2% szintjevel, es nem, ezek a FIB szintek, de meg a ketto egybeesese sem S/R szintek...
Régi 2017-10-19, 09:11   #1309 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most megnyugtattál a fehérrel, szerintem is a főút balsávjában fordulunk.
... a kép, lehet számotokra maszatolás, nálam viszont mérvadó
Magyarazd kicsit, hogy Te ebben a krix-krax-ban mit is latsz pontosabban? Mi szerint dontod el, hogy felfele vagy lefele fog menni?
Régi 2017-10-19, 09:17   #1310 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meglatjuk uc-t, egyebkent ott en is longot latok, ezt korabban is mondtam, mert szerintem a d1 utolso szint felfele meg hianyzik. Itt tehat valoszinu, hogy egyutt megyek majd Tback-kel, felfele. Ezt be-re huztam, nem hagynam ott semmikeppen.ps ki is vagott.
A gu-n nalam struktura azonossag van, be is kereteztem, ahhoz, hogy ebbol kiforduljunk, ma kellene egy short nap, es a heten se szabadna alaesnunk a tegnapi melypontnak.A vonalad szamomra is lehetseges ezzel egyutt, csak meg nem latom megvalosulni. Annyira sok pozim nincs mar rajta, letepeztem amit tegnap nyitottam. Ha lemegyunk es a pa tamogatja, nap vegen nyitok ujakat. Ma egyebkent se tudok tredelni.
Erdekes, hogy mit latsz benne, nekem a hasonlosag csak formailag tunik fel, strukturailag teljesen mas adottsagokkal kellene felszerelkezve legyenek, ettol fuggetlenul a kimenetel hasonlo is lehet, de sokkal kisebb valoszinuseggel. Es a kereskedest, legalabbis en, a valoszinusegekre epitem, nem pedig a kinezetelre.

Vigyazz a GBPUSD-vel, 1 ora mulva fontos hirek vannak es ezt az alkalmat kihasznalhatjak, hogy ejtsek az arfolyamot, de kemenyen... mert a struktura ezt megengedi, a rozsaszin alternativa alapjan. En shortban vagyok, mint ahogy mondtam az elobb.
Régi 2017-10-19, 09:49   #1311 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Formailag es strukturalisan is ugyanannak latom, ha mo-on leszek mt4-esitem es posztolom, hogy mit latok. A hir miatt lejohetunk 55 kornyekere. Pontosabban nem a hir miatt, hanem azert, amire a hirt hasznaljak, szerintem. Meglatjuk ezt is meg ma.
Régi 2017-10-19, 09:53   #1312 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Apropo alternativak, ime itt van egy az EURAUD-re, ez egy nagy valoszinusegu setup, mikor mar mindenki azt hiszi, hogy lefele az ut, az alj elott megall a C hullam es a nagyobb C hullamra felfele megy, majd amikor mindenki meg van gyozodve, hogy felfele megyunk, akkor a nagyobb C hullam befejezodik es megkezdodik az eses... es tokeletes flat a flatben a flatben struktura, nagyon szep...

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-euraud-sell-pozi-3.png

Alpin: rozsaszinnel jelolve a brutalis V fordulok amikrol a minap beszelgettunk... ezeket lehet opcioval elore megtradelni. De spoton is ezek hozzak a legtobb lovet (vagy viszik a legtobbet, ha PA kereskedo vagy es benezed a bazi mozgasnak kinezo, de hamar es brutalisan fordulo C hullamokat)
Régi 2017-10-19, 12:53   #1313 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás DAX sell setup

Meg egyszer felhivom a figyelmet a DAX setup-okra. (Nem kell figyelembe venni azt amit mondok es azt sem ahogy analizalok, de azert, ha jo trade-et akarsz, csak vess egy sanda pillantast olykor a DAX-ra).

1. Egy kis emlekezteto, hogy mit varunk el a hetes charton:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-dax-weekly-y.jpg

A honapos Y hullam, hetes Z hullamjanak a napos Y hullamjanak a vegen vagyunk, szerintem, innen egy napos X hullam utan jon az utolso napos Z ami befejezi a hetes Z-t ami befejezi a honapos Y-t es utana egy nagy zuhej lesz, olyan 2008 tipusu.

2. A napos charton eszreveheto, hogy a napos Y hullam veget jarjuk, szerintem be is fejezodott, mivel a 4 oras Z hullamban megvolt az 5 hullam es belso divergenciaval parosult trendvonaltores tortent ma, impulziv modon.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-dax-daily-setup-z.png

3. Vegul a 4 orason keressunk mar egy jo short beallot, ime:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-dax-4h-setup.png

Az en olvasatomban, ha tokre biztosra akarsz menni, akkor megvarsz a trendtores utan egy flag-et es annak a kitoresenel shortba allsz, SL vagy a flag folott, vagy pedig az egesz struktura folott (ez utobbi biztonsagosabb).

Viszont az en beallom kicsit agresszivebb lesz (mivel az elkepzelesem szerint ez a struktura akar nagy valoszinuseggel kesz is van a lefele menetre):

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-dax-sell-setup.png

En megkockaztatom, hogy beallok a 61.8%-nal, a stoppom a struktura (csucs) folott es hejho Silver... a feher trendvonal cseppet elcsuszott, de sebaj, azt mar attortuk, azt tudjuk.

PS: meg jobban orvendenek, ha ugy kerulnek be pozicioba, hogy az ar felgappel holnap reggel vagy hetfo reggel, de nem uti at a csucsot... mert az entry orderem oda lesz keszitve 61.8%-hoz, a gap pedig jobb poziba juttat majd... ha igy lesz, akkor korrigalom majd, gap eseten, a pozim nagysagat attol fuggoen, hogy hol indul az arfolyam (tehat rakok meg ra rendesen, hogy az eredeti rizikom legyen lefedve).
Régi 2017-10-19, 16:38   #1314 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Accumulation, extention, 3 push down, true (intraday) trend. Business as usual.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-19-16-36-35.png  
Régi 2017-10-19, 18:57   #1315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Accumulation, extention, 3 push down, true (intraday) trend. Business as usual.
Ebbe azert ne nagyon eld bele magad... ennek meg van lefele. De ha birod marginnal, meguszhatod a mattot, mert meg par 10 pip utan utunk majd egy uj csucsot szerintem.
Régi 2017-10-20, 19:56   #1316 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ebbe azert ne nagyon eld bele magad... ennek meg van lefele. De ha birod marginnal, meguszhatod a mattot, mert meg par 10 pip utan utunk majd egy uj csucsot szerintem.
Ezt jol lattad! Ki kellett lepnem belole, mert ellenem fordult. Alakul a long, igy allok vele, de ez nyilvan vicc, mert akkor is egy elcseszett trade, ha nyereseges lesz a vegere. Heti ciklusban sem hibazhatok, ezt kielemzem a hetvegen. Marginban meg meglepoen sokaig birnam, de ez nem margin kerdes, hanem nem lett volna szabad hibazni.
UC-ben mas is benne van? En belongoltam es tartom meg, hatha megugrik meg kerekre estig, egy pozit zartam csak.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-20-19-50-23.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-20-18-45-51.png  
Régi 2017-10-20, 20:08   #1317 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt jol lattad! Ki kellett lepnem belole, mert ellenem fordult. Alakul a long, igy allok vele, de ez nyilvan vicc, mert akkor is egy elcseszett trade, ha nyereseges lesz a vegere. Heti ciklusban sem hibazhatok, ezt kielemzem a hetvegen. Marginban meg meglepoen sokaig birnam, de ez nem margin kerdes, hanem nem lett volna szabad hibazni.
UC-ben mas is benne van? En belongoltam es tartom meg, hatha megugrik meg kerekre estig, egy pozit zartam csak.
Nem tudom minek bohóckodsz így, de azt tudnod kell, hogy
ezzel az egyszerre Dollár le, Dollár fel dologgal egy minorosan majdnem egzotikum vagy
Lehet így legózni, de csak akkor éri meg, ha jobban jön ki a spread.
Mivel nálad ez nem játszik, ezért lehet egyszerűbb lenne nyomni egy GéBéPéCéHáeFet ...
Régi 2017-10-20, 20:19   #1318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom minek bohóckodsz így, de azt tudnod kell, hogy
ezzel az egyszerre Dollár le, Dollár fel dologgal egy egzotikum vagy
Lehet így legózni, de csak akkor éri meg, ha jobban jön ki a spread.
Mivel nálad ez nem játszik, ezért lehet egyszerűbb lenne nyomni egy GéBéPéCéHáeFet ...
Lehet, de nem nezem, alig van par, amit nezek. Azt tredelem, ami elottem van es azokon minden nap van valami, nem jutok el a gc-hez igy soha... nem nezem azt sem, hogy merre kellene mennie az usd-nek, csak hogy a parnak merre kell mennie. Mindegyik koveti a sajat ciklusat, neha egyutt, neha kulon mozognak. Es neha egyik vezeti a masikat, igy az egyiken elobb tortenik meg az, ami a masikon kesobb.
Egyebkent tok igazad van, megneztem a gc-t, es milyen szep, nem koszoltak el a tolvajok a mintat ugy, mint a gu-n. A gbp tehat long es az is marad meg egy ideig. Nalam. De en hivatalosan csak 50 pipet akarok, szoval van egy csomo nem hivatalos posztolt tredem is.
Régi 2017-10-20, 20:27   #1319 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ebbol meg itt lezarok megegy pozit. A tobbi marad hetvegere.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-20-20-26-56.png  
Régi 2017-10-23, 16:06   #1320 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez egy jó trade volt addig, amíg el nem szúrtam azzal, hogy később betettem BE-be, 71-hez. Ki is vágott. Bekötöttem utána néhány 5 mikrost, de közel sem jártam olyan jól velük, mint ahogyan ezzel jártam volna, még ha pluszban is vannak. Kurva SL-ek, ezért nem szoktam betenni őket, inkább kikattintom a pozikat ha nem az van, amit akarok. Gondolkodtam azon is, hogy zárom a felső 1-2 pozit, hogy lejjebb mehessen a BE, de így utólag könnyű okosnak lenni.
A 4 5 mikrosomból kettőt már zártam. Itt most zárom a többit, van még pozim múltkorról 0.25-nyi.
Ha hagytam volna az eredeti tervet és nem szórakozok az SL-lel, lassan már teljesen BE-ben lennék a GU-n.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdm5oct23_2.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdm5oct23u3.png  
Régi 2017-10-23, 17:46   #1321 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

GU nezzuk megegyszer.
Betoltam egy eu-t is longra.
Ha nem indulnak meg, kikattintom oket.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-17-41-38.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-17-43-16.png  
Régi 2017-10-23, 18:03   #1322 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szeretem, amikor ilyen engedelmesek a parok
Targetek, ezekre a pozikra. Aztan majd meglatjuk menet kozben.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-17-58-59.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-18-00-07.png  
Régi 2017-10-23, 18:24   #1323 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezt 55-ig longoltam, egy pozim jutott 73-ig, viszont ujra bekotottem, meglatjuk lesz-e belole valami. Szerintem kellene, ha nem is ma, most nem varok tole ugrast, de azt sem, hogy megzuhanjon, ebben az esetben katt ki.
A gu es eu tradek jelentos reszet zartam itt. Ha adnak, fogadd el.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-18-20-50.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-18-08-48.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-18-08-59.png  

Régi 2017-10-23, 19:07   #1324 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EU,t eldobtam, gbpre ujrakotottem.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-19-06-31.png  
Régi 2017-10-23, 19:30   #1325 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lassuk igy lesz-e
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-19-29-31.png  
Régi 2017-10-23, 22:22   #1326 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ki is leptem ket pozibol a nyil tetejen, alul ujra beleptem 3 pozival. Egyebkent errol van szo, lassuk, megutjuk-e a 9885-ot az ejszaka, az osszes pozit letepezem ott, ha ugy lesz, ahogy gondolom.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-23-22-15-16.png  
Régi 2017-10-24, 10:24   #1327 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gu & UC, az utobbit lehet, hogy egy kicsit tulpakoltam.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-10-22-49.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-10-23-07.png  
Régi 2017-10-24, 11:02   #1328 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gu & UC, az utobbit lehet, hogy egy kicsit tulpakoltam.
Szerintem a GU buyt megint elsietted... es megint ott vag ki ahol fordulni fog...
Régi 2017-10-24, 11:07   #1329 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Emlekeztetlek, hogy par poszttal elobb milyen szcenariokat allitottam a GU-nak, ime:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu60.png

Ugy nez ki, hogy most mar felfele az irany, a feher ut lesz a nyero.

Ezt en igy tredelnem meg:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu15.png

A zold utat valasztanam... ha te mar longban vagy, akkor a stoppot erdemes az alj ala tenni, onnan nem kellene kivegyen mielott fordul...
Régi 2017-10-24, 11:14   #1330 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem a GU buyt megint elsietted... es megint ott vag ki ahol fordulni fog...
Igazad van, nekem se tetszett, kiszedtem oket, egyet hagytam csak be-ben, ki is utott, viszont szerintem meg felmegyunk egyszer, ugyhogy pakolom a buy stopokat, ha ez a short resz lezarul.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-11-11-09.png  
Régi 2017-10-24, 11:48   #1331 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

En igy gondolkodom, tp 3230.
Nem latom, hogy mi oka lenne lejonni harom hullamban..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-11-45-14.png  
Régi 2017-10-24, 13:18   #1332 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
en igy gondolkodom, tp 3230.
innen meg le
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu.gif  
Régi 2017-10-24, 13:22   #1333 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tartottam es kotottem meg ra. Szerintem gyorsan felmegyunk, pihenunk, gyorsan visszajovunk a melypont ala. Bekotottem ezt a szcenariot is lefele. Utana az lesz a GU alja. De utana tokolunk meg egy kicsit afolott kicsivel. Meglatjuk. Az igazi mozgas talan holnap jon majd. A jelenlegi pozijaim jol vannak, bevedem oket hamarosan. PS, 88-nál kivettem a pozik felét.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-13-22-08.png  
Régi 2017-10-24, 13:29   #1334 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
innen meg le
Levalidáljuk és megyünk tovább felfelé... meglátjuk.
Régi 2017-10-24, 13:32   #1335 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindekozben... eleg jol allunk ezzel is. Remelem mas is latta ezt. Zarok nehany pozit hamarosan..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-13-30-34.png  
Régi 2017-10-24, 13:40   #1336 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
innen meg le
Jo meglatas volt, milyen tavra varod a delt?
Ezert jo, ha zsebre vagja az ember a profit nagy reszet, mielott visszaveszik
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-13-37-25.jpg  
Régi 2017-10-24, 13:42   #1337 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
En igy gondolkodom, tp 3230.
1. Nem 3 hanem 5 hullamban megy lefele.

2. Az ok az, hogy strukturailag ez kell(ene) csinaljon egy expanded flat-et (tehat atuti az elozo kisebb TF aljat) vagy egy running flat-et (ami nem uti at ezt az aljat, hanem hamarabb fordul)... ennyi az ok, es ha jol megnezed, csinalja is...
Régi 2017-10-24, 14:08   #1338 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jo meglatas volt, milyen tavra varod a delt?
Ezert jo, ha zsebre vagja az ember a profit nagy reszet, mielott visszaveszik
3126-IG, de a kék szaggatottól már lehet longba lépek
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu_2.gif  
Régi 2017-10-24, 14:11   #1339 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
1. Nem 3 hanem 5 hullamban megy lefele.

2. Az ok az, hogy strukturailag ez kell(ene) csinaljon egy expanded flat-et (tehat atuti az elozo kisebb TF aljat) vagy egy running flat-et (ami nem uti at ezt az aljat, hanem hamarabb fordul)... ennyi az ok, es ha jol megnezed, csinalja is...
Tetszik a zöld szcenárió, de szerintem nem megyünk annyira alá a mélypontnak, én elkezdtem megint longolni és van árfolyam mozgás elvárásom is, egy m betű, olyan írott féle, amit az iskolában tanultunk másodikban (a közepének az alja ott lesz, ahol járunk most60 körül), nagy tp-m nem lesz, a mostani lefelé mozgás 50%-os visszatesztjénél letépézek (vagy ha úgy érzem, hogy elég, amit kapok). Újra pakoltam a pozikat, teszem a képet is mindjárt.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-10-24-14-12-08.png  
Régi 2017-10-24, 14:25   #1340 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
3126-IG, de a kék szaggatottól már lehet longba lépek
Aha, szerintem 50-55-ig ha lemegyünk még.. meglátjuk ezt is.
Régi 2017-10-24, 15:51   #1341 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Aha, szerintem 50-55-ig ha lemegyünk még.. meglátjuk ezt is.
Látjavagynemlátja én ráshortolOK-tam a barnánál... bocs kergettem a Germánokat
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu_3.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu_3_p500_short3.gif  
Régi 2017-10-24, 16:13   #1342 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Látjavagynemlátja én ráshortolOK-tam a barnánál... bocs kergettem a Germánokat
Jól tetted, mindannyian mindenben mást látunk. Gondolom nem ülsz bele hosszú időre.
Régi 2017-10-24, 16:34   #1343 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jól tetted, mindannyian mindenben mást látunk. Gondolom nem ülsz bele hosszú időre.
Megjöttünk
Én azt látom, ami a charton van a sok ''maszatomat''
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu_3_short4.gif  
Régi 2017-10-24, 19:37   #1344 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás EURAUD sell setup

Ez nagyon tetszik nekem:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-euraud-sell-setup.jpg
Régi 2017-10-24, 19:53   #1345 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nagyon tetszik nekem:

Csatolás 11520
Jó meglátás, de szerintem 2 emelettel feljebbről indul a banzáj
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ea_el_short.gif  
Régi 2017-10-24, 20:59   #1346 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
innen meg le

Cím:  Cama.gif
Megnézték: 120
Méret:  40,8 KB
Hirtelen ez jutott eszembe a "szabásmintádról" .
Nem mai, de szerintem Te még emlékezhetsz rá.

https://www.youtube.com/watch?v=qFj8J403GCU

.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-24, 21:22   #1347 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

.

Nem idegen, sőt én rengeteg ilyent rajzoltam, meg kötőgépeket programoztam norvégmintákra.
Régi 2017-10-25, 06:53   #1348 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jó meglátás, de szerintem 2 emelettel feljebbről indul a banzáj
Aminek metszenie kell a csatornaszelőt, az metszi is.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ea_el_short_bummm.gif  
Régi 2017-10-25, 13:17   #1349 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

.
Tomy lehet ezt még fokozni is... cél észak
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu_3_long.gif  
Régi 2017-10-25, 13:27   #1350 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megjöttünk
Én azt látom, ami a charton van a sok ''maszatomat''
Végre kijöttem az elcseszett GU trade-emből
Bár őszintén bevallom, tegnap kicsit megremegett a kezem és csak ma reggel értettem meg, hogy pontosan mit látok. Kifogott rajtam. Van ilyen. Szerintem kis visszateszt után megyünk megint felfelé. Egyelőre 1 minit kivéve zártam mindent, de pakolom a visszateszt után megint.
A maradék két UC pozimat lezártam 99-nél, elég volt, meg nem is szeretek egynél több párra koncentrálni.
Kipróbáltam az Oanda webes felületét, nagyon tetszik, mostantól nézhetek rendesen chartokat napközben is, csak nehezebb őket menteni. Szuper a chart overlay funkció, pont amit eddig nem tudtam megcsinálni rendesen.
Viszont kicsit abbahagyom a posztolást, mert elvonja a figyelmem a trédeléstől és emiatt is csak nő a hibalehetőség, mert túl sokfelé kell koncentrálnom, munka, család, gyermek, házépítés, edzés, háztartás..
Aztán, ahogy ismerem magam, lehet, hogy holnaptól már megint itt fogok posztolni, de megpróbálok visszavenni az eddigi menetből.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gu.jpg  
Válaszol

« Számlakivonat | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 21:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 21:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 19:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 08:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05

A pontos idő 21:42 , a GMT +1 időzóna szerint.