Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-12-07, 09:12   #2051 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 421
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem az erofoleny miatt hazugsag, hanem a modszerek miatt. Ha valaki nem tudatosan keresi ezeket, eszre se veszi, hogy ott vannak. Ha tudatosan keresi, eszreveszi, es azt is, hogy minden kereskedeshez hasznalt eszkoz ugy van megtervezve, hogy a kereskedo pont ne lathassa azt, amit igyekeznek eltakarni. Engem nem zavar, hogy igy van, de ettol ez meg egy nagy hazugsag.
Ez meg magától értetődő, hogy aki sok éve szop a forexen, annak már a zsigereiben van, hogy figyelje az újabb és újabb "csapdát".
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 09:36   #2052 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 742
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem is azt állítottam, hogy erősség meghatározás nem jó, hanem azt, h. nem kell ahhoz uds-t minden más fontosabb elemmel(gbp, jpy, aud. cad stb.) reggel összevetnem ahhoz, hogy eurusd-n nyereséget érjek el. Ennyit állítottam. És hiába adott napon a leggyengébb eurusd, és oldalaz mint az állat 30 pipben, ettől még azon is nyereséget lehet elérni., ha felismeri valaki, h. oldalaz és úgy áll hozzá...
Kiemelném ezt a fontos gondolatodat.
FELISMERNI és nem belemagyarázni a tényekbe valami szubjektívet.
Ez is nagyon fontos, amit sokan elfelejtenek.
Ezer ilyen és ehhez hasonló apró részletből áll össze az aminek a végeredménye az hogy pénz termelődik.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-12-07, 09:38   #2053 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lehet, h túl amatőr vagyok, de sokat foglalkoztam a devizák erősségének összehasonlításával, az eredmény az lett, hogy amire meghatároztam, h melyik a legerősebb ill. leggyengébb és párba állítottam őket, sőt valami belépő szignált is adott, addigra borult a papírforma és nem jelentett semmi előnyt.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 09:44   #2054 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A mai nap (12.07) pl. tisztán világít, hogy AUD szarban van USD meg a legizmosabb, ebből adódik, hogy audusd sort a helyes döntés, na de a belépő...
sl,tp hová?? visszatesztnél? letörésnél? stb, stb.....
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 10:01   #2055 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.029
Hírnév szint: 7
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A mai nap (12.07) pl. tisztán világít, hogy AUD szarban van USD meg a legizmosabb, ebből adódik, hogy audusd sort a helyes döntés, na de a belépő...
Az au shortnak mindjart vege...
Rewand elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 10:14   #2056 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Az au shortnak mindjart vege...
Vagy nem, és megcsinálja a range expanziót.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 10:45   #2057 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez a megállapítás már közel 2 hónapja igaz.
Tehát ha ez így van, akkor az ember már benne van a shortban.
Ha pedig benne van, akkor már biztosan nem kellene hogy kockázatban legyen.
Ha meg nincs kockázatban, akkor meg teljesen mindegy hogy mi történik a jövőben, megfordul, avagy tovább megy lefelé.

A kérdés mindössze az, hogy jelen esetben kinek, milyen pozi managelő rendszere van, ami vagy tovább benne tartja, vagy kiveszi.

Egyébiránt a tartós nov 21-i szint alatt mozgás nekem azt mutatná hogy lefelé megyünk továbbra is.
Érdemes H4, vagy napi chartot is megnézni.

(Azt látom én is hogy trend vonal aljához érünk hamarosan D1-ben, tehát ez nem indokolja a mostani szinten való friss short nyitást).
Régi 2017-12-07, 18:59   #2058 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mai trade-ek..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-12-07-18-13-34.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-12-07-18-13-42.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-12-07-18-13-53.png  

Régi 2017-12-07, 19:22   #2059 (permalink)
Szenior tag

Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Lehet, h túl amatőr vagyok, de sokat foglalkoztam a devizák erősségének összehasonlításával, az eredmény az lett, hogy amire meghatároztam, h melyik a legerősebb ill. leggyengébb és párba állítottam őket, sőt valami belépő szignált is adott, addigra borult a papírforma és nem jelentett semmi előnyt.
NA ez az! Aki napin kereskedik, mondjuk sl nélkül és csak arra fogad, hogy a nap végi záróár magasabb lesz, mint a nyitó annak tökmindegy, de aki h4-h1 és alatta m5 tradel azt érheti meglepetés bőven!

Íme pár longos nap, a variáció kifogyhatatlan:
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-de-jo-long.png  
Régi 2017-12-07, 19:54   #2060 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
NA ez az! Aki napin kereskedik, mondjuk sl nélkül és csak arra fogad, hogy a nap végi záróár magasabb lesz, mint a nyitó annak tökmindegy, de aki h4-h1 és alatta m5 tradel azt érheti meglepetés bőven!

Ez valóban így van.
És ebből akkor mi a következtetésed?
Mit lehet csinálni ha ezek a tények, amiken nem tudunk változtatni?

Van egy jó könyv, ami azt hiszem elég sok eladási listát vezet.
Olyasmi a címe hogy a sikeres emberek 7 szokása, vagy valami hasonló.
Na az ebben található dolgok nagyon is ráillenek sok kereskedési témakörre.

Olvasta esetleg valaki?
Régi 2017-12-07, 20:33   #2061 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A ponros cím: Stephen R. Covey – A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása
Engem is érdekelne, ha valakinek megvan pdf-ben.

Sajnos már megszűntek az olyan remek oldalak, ahonnan minden nélkül le lehet tölteni az ilyesmit. pl.: MegaUpÉoad
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 21:27   #2062 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.347
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A ponros cím: Stephen R. Covey – A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása
Engem is érdekelne, ha valakinek megvan pdf-ben.

Sajnos már megszűntek az olyan remek oldalak, ahonnan minden nélkül le lehet tölteni az ilyesmit. pl.: MegaUpÉoad
Ha ezt keresitek:
https://vdocuments.site/stephen-r-co...27d8bc835.html
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 21:29   #2063 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Már azt hittem, ide is elér Bence unokám keze))
Régi 2017-12-08, 04:20   #2064 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 15
VikThor1029 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Köszönet a könyvért.
Tudtok még hasonló okító könyveket ajánlani?

Sent from my iPhone using Tapatalk
VikThor1029 elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-08, 09:05   #2065 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez valóban így van.
És ebből akkor mi a következtetésed?
Mit lehet csinálni ha ezek a tények, amiken nem tudunk változtatni?

Van egy jó könyv, ami azt hiszem elég sok eladási listát vezet.
Olyasmi a címe hogy a sikeres emberek 7 szokása, vagy valami hasonló.
Na az ebben található dolgok nagyon is ráillenek sok kereskedési témakörre.

Olvasta esetleg valaki?
Semmi. Pusztán azért tettem fel, hogy vegye a lapot az, aki eddig abban a hitben élt, hogy majd talál olyan tuti beszállót, ami nem üti ki soha. A kérdés csak az, hogy ha valaki profin erőt mér, stb. az-és jön a tőlem megszokott örök visszatérő kérdés- mi a f... nem egy pálmafás szigeten húzogatja a konyakos poharát és pirítja a Napon hab testét? Itt kiemelném, h. nem személyeskedem, pusztán triviális dolgokat állítok. A fenti rajzaim még tankönyvi példák, de a valóságban képzeljen el mindenki az esések és emelkedésekhez tutti évszázad beszállója jeleket, amit majd leszúr a következő gyertya vagy nem.

Összegezve: ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, h. hiába pld. eur leggyengébb és zar legerősebb, attól még eurzar-on simán kivehet beszálló után az ár a tuti jellel, és ugyanazon időben egy egymáshoz hasonló erősségű páron vígan elmegy 3 R-ig visszateszt nélkül. Ha ilyen egyszerű lenne, hogy leggyengébbhez legerősebbet rendelem, akkor már nem itt írogatnék, hanem Trinidadon. Meg mindenki aki itt van.
Régi 2017-12-08, 09:11   #2066 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Már azt hittem, ide is elér Bence unokám keze))
Nincs mit ezen pepecselni. A szemléltetésnek tökéletes. Itt van például egy szebbnek mondható longos nap, ettől vannak durvábbak is. A képen az is látható, hogy hiába mondjuk a trend long, ettől még simán lehet oda-vissza keresni akár short-tal is. És bukni is.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gyoenyoeru.png  
Régi 2017-12-08, 11:19   #2067 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Semmi. Pusztán azért tettem fel, hogy vegye a lapot az, aki eddig abban a hitben élt, hogy majd talál olyan tuti beszállót, ami nem üti ki soha. A kérdés csak az, hogy ha valaki profin erőt mér, stb. az-és jön a tőlem megszokott örök visszatérő kérdés- mi a f... nem egy pálmafás szigeten húzogatja a konyakos poharát és pirítja a Napon hab testét? Itt kiemelném, h. nem személyeskedem, pusztán triviális dolgokat állítok. A fenti rajzaim még tankönyvi példák, de a valóságban képzeljen el mindenki az esések és emelkedésekhez tutti évszázad beszállója jeleket, amit majd leszúr a következő gyertya vagy nem.

Összegezve: ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, h. hiába pld. eur leggyengébb és zar legerősebb, attól még eurzar-on simán kivehet beszálló után az ár a tuti jellel, és ugyanazon időben egy egymáshoz hasonló erősségű páron vígan elmegy 3 R-ig visszateszt nélkül. Ha ilyen egyszerű lenne, hogy leggyengébbhez legerősebbet rendelem, akkor már nem itt írogatnék, hanem Trinidadon. Meg mindenki aki itt van.
Részben egyetértek (nagyobb részben).

Az én megközelítésem a következő.
Mivel az árfolyamok mozgására "nulla" ráhatásom van, így egyfajta trader gondolkodásmód szerint eszem ágában sincs azon töprengeni, hogy adott nap, akár eső, akár nem, mekkora szivatás, meg hogy hogyan tudnék ez ellen tenni valamit.
Mivel semmi ráhatásom sincs bizonyos dolgokra, így azokra energiát egyáltalán nem fordítok, de még gondolati szinten sem!
Ez egyszerűen hangzik, de rohadtul nem az!

Figyeld csak meg pl. hányszor bosszankodnak emberek akár itt is, olyan dolgok, tények, stb miatt, amire a ráhatásuk a nullával egyenlő, vagy esetleg óriási energia ráfordítással tudnak icipicit tenni valami ellen.
Erről kell leszokni a leggyorsabban agy tradernek.
(lásd pl. politika, stb, ugyanez a kategória)

De hogy jön ez ide?
Ahelyett hogy azon töprengenék hogy milyen gyorsan ki tudja venni a stopomat egy ilyen "összevissza" mozgó nap, azon gondolkodom inkább hogyan tudnám azt az előnyömre fordítani.

Ha pl. megállapítom hogy a charton sok olyan nap van, amikor megy valamilyen irányba, ha csak tisztán az O-H-L-C értékeket nézem, akkor annak van értelme, hogy a stopomat pl ezen átlagos értéken kívül helyezzem el.
Mert ahogy Te is írtad, egy M5-ös idősíkon kidobál a poziból, de mégis nap végére simán megteszi azt amit meg kell neki.

Természetesen ugyanez a logika igaz ha eleve M5-ön babrálsz a charttal.

Tehát a piacon az előny az jelen van, de nem adják könnyen annak a felismerését.
Erre írtam már sokszor hogy mi traderek, egyfajta "állatfaj" vagyunk, akiknek meg kell tanulni a "normális" átlag gondolkodástól merőben másképp látni a dolgokat.

A piac teli van látszólagos hátrányokkal.
Ezek egy része ellen nem tudunk semmit tenni, másik részét tudjuk kontrollálni és a javunkra fordítani.

Nagyon, de nagyon más a nézőpontja sok embernek ebben a szakmában.

Van egy primitív gyakorlat, amivel magadon is le tudod szűrni hogy az agyunkat mennyire tudjuk kondicionálni azokra a dolgokra amiket akarunk meglátni és ami fontos nekünk.

Ha azt kérném tőled hogy sorolj fel 5 dolgot, ami a közvetlen környezetedben van és piros színű, amilyen gyorsan csak tudod, akkor gyanítom hogy 3-5 másodperc alatt meg tudnád ezt tenni.
Szétnéznél és egyszerűen meglátnád amit keresel: a pirosat.

Ha ez után azt kérném tőled hogy csukd be a szemed és szintén a lehető legrövidebb idő alatt sorolj fel 5 kék színű dolgot ami körülötted van, azt hiszem hogy 5 másodpercig csak gondolkodnál, de lehet hogy alig találnál a kéket magad körül.

Egy ilyen, egyszerű dolog is jól mutatja, hogy azt vesszük észre, amit akarunk, amire az agyunkat kondicionáljuk.

Kezdő traderek csak a pirosat látják, ami nekik a veszély, a veszteség, a sikertelenség, a bukás, a szemét bróker, stb...

Miközben ha a kékre koncentrálnának, amit jóval nehezebb észrevenni, akkor rájönnének hogy az éremnek van egy másik oldala is.

Remélem valamelyest érthető a párhuzam.
A gondolati szinjteinken kell elsődlegesen változtatni.

Nézd meg az átlagembereket, az életben is csak a pirosat látják.
Szar az ország ahol élünk, teli van a híradó rossz dolgokkal, szar a politika, a gazdaság, az egészségügy, és amúgy minden nagyon rossz nálunk.
Na ez a piros, amit mindenki lát, ha ezt AKARJA látni.

De hidd el, van itt kék is bőven!
Régi 2017-12-08, 11:24   #2068 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 92
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs mit ezen pepecselni. A szemléltetésnek tökéletes. Itt van például egy szebbnek mondható longos nap, ettől vannak durvábbak is. A képen az is látható, hogy hiába mondjuk a trend long, ettől még simán lehet oda-vissza keresni akár short-tal is. És bukni is.
Ha az x tengelyen az idő van az y-on az árfolyam, akkor az azért durva nap, ahol visszafelé halad az idő néhol és egy-egy időponthoz több ár is tartozik
Régi 2017-12-08, 11:49   #2069 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Részben egyetértek (nagyobb részben).

Az én megközelítésem a következő.
Ezt olvastam valamelyik könyvben, de nem emékszem a címére(piros-kék)

Azt hiszem kb. mindenben egyetértünk, amit leírtál, viszont kiegészíteném azzal, hogy valamilyen szinten mindenkinek igaza van, a károgóknak is, a rewandoknak is, akik csalást, szivatást látnak, ezt pl. jól példázza a mai eu, ne mondja már senki, h. nem lehetett volna puhábban mennie, de tudom ez megint nem egy trader gondolkodásmód egy trader nézőpontjából...Ez van, viszont rugalmasnak kell lenni a hozzáállással is, mert van amikor a károgás és a gyanakvás lesz ám a kifizetődő! Ezt is menedzselni kell, mikor károgsz mint egy vénasszony, és mikor vagy Napnyugta lelkű pozitív trader. Mind a kettőre szükség van! Egyik sincs a másik nélkül.
Régi 2017-12-08, 11:50   #2070 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha az x tengelyen az idő van az y-on az árfolyam, akkor az azért durva nap, ahol visszafelé halad az idő néhol és egy-egy időponthoz több ár is tartozik
Ez azért van, mert én nem szerkesztek órákig egy képet, nem abból élek.
Régi 2017-12-08, 14:19   #2071 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt olvastam valamelyik könyvben, de nem emékszem a címére(piros-kék)

Azt hiszem kb. mindenben egyetértünk, amit leírtál, viszont kiegészíteném azzal, hogy valamilyen szinten mindenkinek igaza van, a károgóknak is, a rewandoknak is, akik csalást, szivatást látnak, ezt pl. jól példázza a mai eu, ne mondja már senki, h. nem lehetett volna puhábban mennie, de tudom ez megint nem egy trader gondolkodásmód egy trader nézőpontjából...Ez van, viszont rugalmasnak kell lenni a hozzáállással is, mert van amikor a károgás és a gyanakvás lesz ám a kifizetődő! Ezt is menedzselni kell, mikor károgsz mint egy vénasszony, és mikor vagy Napnyugta lelkű pozitív trader. Mind a kettőre szükség van! Egyik sincs a másik nélkül.

Persze, mindenkinek igaza van, ez nem is kérdés.
Mindenkinek a saját világában.
De sokszor nem is az a kérdés hogy igazad van-e (vagy igazad akarod-e hogy legyen), hanem hogy mennyit veszítesz, vagy nyersz amikor igazad van!
Olyan kiváló elemzők élnek a világon, csak gondolj bele, akiknek annyiszor igazuk van, mégsem képesek megélni tradeből.
Mert nem elég hogy igazad van, az kell hogy az igazad időnként sok pénzt is hozzon!

Az EU-val nem értem mi a gond.
Az én világomban ma is egy csodálatos nap volt, esett mint a héten minden nap.
Mivel én az esést figyelem, arra koncentrálok, mert nekem ennél ez a "kék", szóval amíg ebben igazam van (ami igazán nem nehéz, mert a vak is látja hogy lefelé megy), addig ebből az igazságból (ami kizárólag a tényeken alapszik és nem elképzeléseken) pénzt csinálok.

Ja és nagyon fontos!
Amikor annak érdekében hogy kiderüljön, hogy igazam van-e vagy sincs, pénzt kockáztatok, akkor belül, 1000%-osan elfogadom azt amikor nincs igazam és ki kell fizetnem annak a költségét hogy tévedtem.

Ezeket csak azért írom le ilyen szájbarágós, dedós módon, hogy tudatosítsuk a legegyszerűbb módszerekkel azt hogy mit miért csinálunk és mikor mit várhatunk, valamint hogy mindennek megvan az ára.

Kérlek ne vedd magadra e szavakat, ha túl dedós a megközelítés.

EU m15:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eu-ez-het.jpg
Régi 2017-12-08, 14:51   #2072 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én nem kezelem ilyen mereven azt a tényt, hogy valami esik vagy emelkedik. Pontosabban vannak olyan helyzetek, amikor egyáltalán nem érdekel, hogy 100 napja mint a kő zuhan valami, simán megjátszható longra. Ilyen helyzetek vannak szép számmal tudod jól. Ma egyetlen tradem volt, az utolsó aljnál akartam megint lépni, de lekéstem.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eu.png  
Régi 2017-12-08, 14:53   #2073 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Emlékeztek amikor a karmestert említettem?
Régi 2017-12-08, 15:05   #2074 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én nem kezelem ilyen mereven azt a tényt, hogy valami esik vagy emelkedik. Pontosabban vannak olyan helyzetek, amikor egyáltalán nem érdekel, hogy 100 napja mint a kő zuhan valami, simán megjátszható longra. Ilyen helyzetek vannak szép számmal tudod jól. Ma egyetlen tradem volt, az utolsó aljnál akartam megint lépni, de lekéstem.
Azt azért ne feledjük hogy na az NFP időpontjában nézzük azt hogy M1-en miért is bolondultak meg az árak EU-n...
De ezt is érdemes olyan tényként elfogadni, amin NEM tudsz változtatni.
Azt érdemes vizsgálni, hogy mi az amit Te tudsz mellé tenni ennek az infónak, és ami neked előnyt tud kovácsolni ebből a jelenlegi tényből?
Szerintem ez viszi előrébb a tradert lépésről, lépésre.

Van néhány opció:
-Kidolgozol egy rendszert, amivel NFP-t tradelsz M1-en a hír időpontjában.
-Nem kereskedsz NFP-kor.
-Olyan idősíkon kereskedsz, amin egy átlagos NFP bármilyen irányú mozgása nem jelet hátrányt.
-NFP előtt X nappal más nem nyitsz pozíciót.
-NFP-t követően kezdsz el poziba lépni.
-stb...stb...stb...

Gondolom már te sem ma kezdted, de ilyen és hasonló felismerésekből lesz még jó néhány a jövőben is.
Régi 2017-12-08, 15:56   #2075 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meszarszek az egesz. Direkt letrehozzak azokat az arszinteket, ahol majdan a megbizasok tobbsege koncentralodik. Odamennek a trederek, koltik a penzt, majd lent es fent kiutik oket, attol fuggoen es olyan hosszan, ameddig erdemes ottmaradni a varhato profit tekinteteben. Ezt az egeszet beleagyazzak az arciklusba es az armintaikba, aztan dol a le.
Régi 2017-12-08, 16:07   #2076 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azt azért ne feledjük hogy na az NFP időpontjában nézzük azt hogy M1-en miért is bolondultak meg az árak EU-n...
Jó de ezt nem értem miért sorolod, pont letojtam, hogy nfp lesz, láttam egy lehetőséget és megjátszottam 1:1RR-el, sőt imádkoztam is, h. kifusson nfp előtt. Ez nem hírkereskedés volt, így hozta a sors, hogy kifutott előtte. Egyébként ha jobban megnézed eu-t, nem egy átlagos szopató nap volt ugye? Egyébként a hírek utáni leszúrás volt a teteje mindennek...arra még egy anti-szivatás hívő is összeráncolta a szemöldökét...
Régi 2017-12-08, 16:08   #2077 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt ki kell nyomtatni, nem az arszint a lenyeg, hanem a minta. Ha legkozelebb ezt latod, es tudod, hogy hol vagy az arciklusban, akkor nem kell az aljat elkapnod, hiszen ismert lesz az armozgas iranya.
Régi 2017-12-08, 16:09   #2078 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szép jó napot!
Jó-pár pozíciót lezártam a La-Ti-Do időszakban, mert visszatérések lesznek-HETNEK
Közben részt vettem egy nemzetközi versenyen is... ahová fél órával zárás előtt léptem be és 10percen múlt a hatalmas profit keletkezése igy is... de lezárták
Azért igy is 36. lettem fél óra alatt ... 35-ből... persze
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-trade_p500_081217_1.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-trade_p500_081217_2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-trade_p500_081217_3.gif  

Régi 2017-12-08, 16:12   #2079 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt ki kell nyomtatni, nem az arszint a lenyeg, hanem a minta. Ha legkozelebb ezt latod, es tudod, hogy hol vagy az arciklusban, akkor nem kell az aljat elkapnod, hiszen ismert lesz az armozgas iranya.
Ez nem alj elkapás volt, a közepén is meg tudod játszani ugyanezt, csak jól összeálltak az elemek és meg kellett nyomni. De mint látható majdnem beszoptam azt is, de nem lepődök meg a mai napot látva.
Régi 2017-12-08, 16:21   #2080 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az, hogy a trend az LONG, nem jelenti, hogy SHORTmentes!!!
Ha a TREND LONG: Akkor 5 akkord dallam (1 fel, 1 le, 1 fel, 1 le, 1 fel és a refr. ), a 2 shortos korrekciónak ''szabványosnak kell lenni, a többi hamis... látni kell, ki kell számolni.
Utána következik a Shortos dallam: 3 akkorddal -1 le, 1 fel, 1 le és a refr.
Régi 2017-12-08, 16:51   #2081 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem alj elkapás volt, a közepén is meg tudod játszani ugyanezt, csak jól összeálltak az elemek és meg kellett nyomni. De mint látható majdnem beszoptam azt is, de nem lepődök meg a mai napot látva.
Felreertettem, nem vettem eszre a trededet. En arra gondoltam, ami utana jott. Az a minta, nem ami elotte van.
Régi 2017-12-08, 17:14   #2082 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szép jó napot!
Jó-pár pozíciót lezártam a La-Ti-Do időszakban, mert visszatérések lesznek-HETNEK
Közben részt vettem egy nemzetközi versenyen is... ahová fél órával zárás előtt léptem be és 10percen múlt a hatalmas profit keletkezése igy is... de lezárták
Azért igy is 36. lettem fél óra alatt ... 35-ből... persze
UJ visszavéve... nem volt időm képezni, vendégem van... TÉrdelünk ujra eladjuk
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_0812_17_longok.gif  
Régi 2017-12-08, 17:57   #2083 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem a pillanatnyi erősség mutatókat kell figyelni! Meg kell határozni a ''TRADE csatornát'', megnézni a többi páron is mikor jelenik meg a csatornaváltás.
Lásd UJ: piros csatorna! Ha tovább haladna csatornaváltás nélkül, mikorra érne oda az ár, ahol most van? Oldalazni meg azért törvényszerű, mert nem mehet az ár állandóan csak fel, vagy le és csikot sem húzhat, mert az hulla jele
Mellékelem a tegnapi Long elemzésem és a mait.
Amugy meg mit érdekel engem mi is történik ott, ha beléptem 112,096 on Longba
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_0712_17_long_xd.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_0812_17_long_xd.gif  
Régi 2017-12-08, 18:14   #2084 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

UJ-re visszatérve... Szerintem H4 szerint a keretben van az 1. Short korrekció. Most vagyunk a 3. hullámban (vagyis a 2. lökés, trend hullámban) és most rajzolja ki a trend középértékét. Viszont elég meredek lesz a 2. Short hullám, ami most következik.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_0812_17_long_xd_h4.gif  
Régi 2017-12-08, 18:27   #2085 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nezzuk ujra az eg-t.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-12-08-18-26-13.png  
Régi 2017-12-08, 18:34   #2086 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nezzuk ujra az eg-t.
EG- most készül az 1. Short korrekció az 5 Akkordos dallamban. Mivel sima volt a felvitel, nem hinném, hogy 0,874 alá jönne. Maradok Longon!
Régi 2017-12-08, 18:36   #2087 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
UJ-re visszatérve... Szerintem H4 szerint a keretben van az 1. Short korrekció. Most vagyunk a 3. hullámban (vagyis a 2. lökés, trend hullámban) és most rajzolja ki a trend középértékét. Viszont elég meredek lesz a 2. Short hullám, ami most következik.
Szerintem meg a h1 szerinti utolso hullam nem teljes, 113.7-9 korul vegzunk, az lesz a h4 2. hullamanak is a vege, hetfotol tehat h4 h1-es shortra lehet majd tredelni, ha vege az eszaki mulatsagnak es mar mindenkit beetettek longra. Viszont 5 napos volt az elso h4-es hullam, ezt is figyelembe vennem a short kezdetenel, figyelni kell az armintat, ahogy azt latom, hogy figyeled is. Szoval jo lesz ez is...
Régi 2017-12-08, 18:40   #2088 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem meg a h1 szerinti utolso hullam nem teljes, 113.7-9 korul vegzunk, az lesz a h4 2. hullamanak is a vege, hetfotol tehat h4 h1-es shortra lehet majd tredelni, ha vege az eszaki mulatsagnak es mar mindenkit beetettek longra. Viszont 5 napos volt az elso h4-es hullam, ezt is figyelembe vennem a short kezdetenel, figyelni kell az armintat, ahogy azt latom, hogy figyeled is. Szoval jo lesz ez is...
Most neked mi a 2. hullám???
Régi 2017-12-08, 18:52   #2089 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
EG- most készül az 1. Short korrekció az 5 Akkordos dallamban. Mivel sima volt a felvitel, nem hinném, hogy 0,874 alá jönne. Maradok Longon!
Elliotot szamolsz? Meglatjuk, nalam ez egy short par, zuhanhat nagyot meg ma is. Arminta es ciklus alapjan, persze benezem neha, de hogy longban lennenk? Nem latom...
Régi 2017-12-08, 19:02   #2090 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Most neked mi a 2. hullám???
Mast szamolunk. En ciklust szamolok. 3-5 nap fel, 3-5 nap le. Egy h1-es ciklus fel harom szinttel az egyenlo 1 h4-es szinttel. De, ha ranezel a parra h4-ben, peruidus elvalasztoval, akkor az aljatol a tetejeig ott kezdodik idoben, ahol befejezodik. 1 arszintet itt beszamoltam. Utana van ket visszateszt szint. Majd megyunk felfele. Tudom, hogy a h1- nek nincs vege, harom nap nem volt meg, se stopvadaszat a teton. Hova varom tehat a masodik szint tetejet? Majd pont oda, a perioduselvalaszto melle, ahol az elso teto van. Es akkor beszamolom a masodik h4-es szintet. Nincs hullamom, mert nem tudom, hogy mi az, csak arszintem es arciklusom van.
Régi 2017-12-08, 19:26   #2091 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mast szamolunk. En ciklust szamolok. 3-5 nap fel, 3-5 nap le. Egy h1-es ciklus fel harom szinttel az egyenlo 1 h4-es szinttel. De, ha ranezel a parra h4-ben, peruidus elvalasztoval, akkor az aljatol a tetejeig ott kezdodik idoben, ahol befejezodik. 1 arszintet itt beszamoltam. Utana van ket visszateszt szint. Majd megyunk felfele. Tudom, hogy a h1- nek nincs vege, harom nap nem volt meg, se stopvadaszat a teton. Hova varom tehat a masodik szint tetejet? Majd pont oda, a perioduselvalaszto melle, ahol az elso teto van. Es akkor beszamolom a masodik h4-es szintet. Nincs hullamom, mert nem tudom, hogy mi az, csak arszintem es arciklusom van.
Ha van rá 1 10esed, akkor elmagyarázom a rejtelmeit fél nap alatt megtanulsz tradelni, persze HA nincs a fejed teletömve ''OKTATÓI'' dumával
Régi 2017-12-08, 19:49   #2092 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megcsordult az olajam is. Ezt a belépőt nem lehetett kihagyni
Jó hullámban haladunk
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-oil_0812_17_sell.gif  
Régi 2017-12-08, 20:43   #2093 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha van rá 1 10esed, akkor elmagyarázom a rejtelmeit fél nap alatt megtanulsz tradelni, persze HA nincs a fejed teletömve ''OKTATÓI'' dumával
Kuldtem egy privit, de szerintem ugyanazt nezzuk, csak maskepp. Te is azt nezed, hogy hova iranyul a mozgas, mikor kell odaernie a megadott helyre, milyen strukturakon keresztul nyilvanulnak meg a hullamok, melyik elemeket kell az armozgasbol diszkontalni. Te is felbontod a mozgast kiseebb harmas egysegekre. Es neked is csak nyeroid vannak
Régi 2017-12-08, 21:04   #2094 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Végül csak kiadta a longot, de nyögvenyelősen, mára már hagyom, ma még lehet megüti a nyitót, de inkább nem. Örülök, hogy 0-ba kihoztam a köcsög mozgás miatt. Jó hétvégét
Régi 2017-12-08, 22:00   #2095 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Végül csak kiadta a longot, de nyögvenyelősen, mára már hagyom, ma még lehet megüti a nyitót, de inkább nem. Örülök, hogy 0-ba kihoztam a köcsög mozgás miatt. Jó hétvégét
Most nyitottam EG-re Sellőt, majd szépen átugorja nyitásnál
Régi 2017-12-09, 08:47   #2096 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Most nyitottam EG-re Sellőt, majd szépen átugorja nyitásnál
EU végül megérintette a nyitót zárás előtt kicsivel... Sunyi egy nap volt...
Régi 2017-12-09, 22:01   #2097 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
23-ra oda is ért
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ct_cs_1011803_eurusd_2017-12-09_21-42-38.jpg  
Régi 2017-12-10, 09:52   #2098 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pont olyan volt, mint a többi, semmi váratlan nem történt..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-001.-eurusdm30-dec-9.png  
Régi 2017-12-10, 09:57   #2099 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pont olyan volt, mint a többi, semmi váratlan nem történt..
GJ is jól beásított
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ct_cs_1011803_gbpjpy_2017-12-09_21-30-30.jpg  
Régi 2017-12-10, 18:39   #2100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AU vájtfülüeknek..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-002.-eurusdm30-dec-9.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-007.-audusdh4-dec-9.png  
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 6 (2 tag és 4 látogató)
Rewand, tapci
Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 21:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 21:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 19:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 08:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05

A pontos idő 12:54 , a GMT +1 időzóna szerint.