Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-12-16, 14:01   #2251 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.400
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Amigo7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
C@maro írtam neked.
Hová? .... rövid aszongya
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-16, 14:14   #2252 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.041
Hírnév szint: 8
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az első piros csikod felfele az OK, ott kéne befejezni a korrekciós hullámot, de a tetejétől lefele van az 5. hullám.
Mintát rajzoltam be, daily-ben az EU egy short pár, látni kell mindenekelőtt, hogy hogyan megyünk felfelé. Ha követi a mintámat, akkor szerintem reális, hogy megütjük a 19-20-at. De lesz még idő az első megállóhelyen gondolkodni. Nyitáskor vagy nyitás után várok még egy 20-30 pipes esést, utána adok neki longra! Sajnos a spread ott nagy lesz, így lehet, hogy a shortosoknak rossz lesz, és nekünk is, mert mi meg kénytelenek leszünk a jelenlegi áron vásárolni.
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-12-16, 16:23   #2253 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bocs, hogy hasraütök, de nálam ez így néz ki h4-en. Még hiányzik 80-100 pip lefelé, most, hogy befejeztük a 4. hullámot.
AU - Én még a képem aljának megütésére is fogadnék, csak előbb felpattanunk majd az első vonalamról, onnan longolnám csak. De nézzük, hogy mit hoz a jövő, amit már most látunk, csak nem egyformán
Régi 2017-12-17, 10:29   #2254 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 571
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
AU - Én még a képem aljának megütésére is fogadnék, csak előbb felpattanunk majd az első vonalamról, onnan longolnám csak. De nézzük, hogy mit hoz a jövő, amit már most látunk, csak nem egyformán
Haaaaat.... meg szerencse, hogy nem ugyanazt latjuk amikor egy chartra nezunk ra.... az en szerencsem...

De mindenkepp megkoszonnem Neked, hogy egyaltalan felhivtad a figyelmemet az AUDUSD-re... lemaradtam volna egy tokeletes long poziciorol... de most igy, ime amit en latok a charton (es egyuttal megvan a 4.-ik jeloltem a millios projektben...):

A hetes strukturat a napos chartra vetitve ezt kapjuk:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-trade-no.-4-audusd-buy-setup-d.png

Ez egy tipikus komplex korrektiv struktura amely nagy valoszinuseggel meg nem ert veget, hanem meg egyet megy felfele mielott bezuhanna egy nagyobb idosavu impulzusra lefele... Ez egy tipikus WXYXZ struktura (triple three), aminek, szerintem, a Z hullama kovetkezik. Ezt tobb tenyezo is alatamasztja, pl. a hetes strkturaban a divergencia hianya a W es Y kozott, a hetes trendvonalrol pattanas, az X hullamok hasonlosaga, struktura kinezete stb. stb.

Most, hogy belottuk a napos/hetes velheto iranyt, belepot keresunk kisebb TF-en, es mi sem lehet jobb pillanat ennel, mint a hetes trendvonalrol (feher) valo pattano - FELFELE. Nezzuk csak a 4h-s chartot:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-trade-no.-4-audusd-buy-setup-4h.png

Kielemezve a lefele jovo napos X hullamot, tisztan latszik (de lehet csak nekem), hogy ez nagy valoszinuseggel befejezodott, mivel, azonkivul, hogy pontosan a hetes trendvonalrol pattant fel, ami nem sokat er ugy magara, strukturajaban felfedezheto 5 hullam WXYXZ, divergenciaval az Y es Z kozott. A visszapattano pedig attorte a lefele trendet, mint ahogy azt mar az elozo posztban is mondtam...

KONKLUZIO: MAJDNEM, de csak MAJDNEM KIZART, hogy ez lefele menjen innen meg egy aljnyit... en igy latom...

A setup amit be fogok kotni:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-trade-no.-4-audusd-buy-setup-4h-entry-point.png

A belepest az 1h-n fogom vegrehajtani kb. abban a pontban ahol a 4h-n mutatom, igy az R/R sokkal nagyobb lesz mint 1:11, mivel a SL a korrekcios struktura ala kerul, nem pedig az idealis pont ala ahogy a charton most van prezentalva. Egyesek ezt a setup-ot nevezik Head&Shoulders-nek... helyesen amugy a hagyomanyos old-school traderek szerint.

ALTERNATIV LEHETOSEG: ha az tortenik, hogy tenyleg vege van e hetes korrektiv strukturanak, vagyis WXYXZ helyett csak egy WXY struktura volt, divergencia nelkul, akkor hamarosan lefele at fogjuk utni a hetes trendvonalat es akkor lefele az irany. Ebben az esetben nekem nem lesz belepesi jelem, igy nem leszek seggel a lovon sem = nincs veszteseg... de nyereseg sem. De ennek nemhogy a jeleit nem latom, hanem pont annak latom a jeleit amit fent leirtam. Igy most mar az eselyek szerintem 90%-10% az en elkepzelesem javara.

Ertheto voltam?
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-17, 13:21   #2255 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ertheto voltam?
Érthető vagy, csak továbbra sem értem, hogy ha tudod, hogy oda fog lemenni, akkor miért nem kötöd be shortra? 60 pip délre, abból is lehet milliomos projektet csinálni. Aztán majd csinálsz egy másik milliomos projektet északra, ha akkor, amikor odaér az ár még mindig azt látod, amit most.

Én maradok a saját projektemnél, és a jelenlegi pozícióból a shortot végül te is megerősítetted. Az első kockázat, ha lesz ma este jó belépési pont, 60 pippel lejjebb lesz. Odáig egyetértünk, szerintem ez a legfontosabb, hárman háromféle nézőpontból megerősítünk egy 60 pipes déli mozgást. Be kell kötni!
Régi 2017-12-17, 17:50   #2256 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Érthető vagy, csak továbbra sem értem, hogy ha tudod, hogy oda fog lemenni, akkor miért nem kötöd be shortra? 60 pip délre, abból is lehet milliomos projektet csinálni. Aztán majd csinálsz egy másik milliomos projektet északra, ha akkor, amikor odaér az ár még mindig azt látod, amit most.

Én maradok a saját projektemnél, és a jelenlegi pozícióból a shortot végül te is megerősítetted. Az első kockázat, ha lesz ma este jó belépési pont, 60 pippel lejjebb lesz. Odáig egyetértünk, szerintem ez a legfontosabb, hárman háromféle nézőpontból megerősítünk egy 60 pipes déli mozgást. Be kell kötni!
1. Azert, mert ahhoz, hogy bealljak shortba, kellene egy jel... ami egy impulzus lefele es egy korrekcio, hogy elkapjam a kovetkezo impulzust... az lenne a masodik egyenes narancssarga vonal a narancssarga krix-krax utan... maskepp counter-trend beallast kellene vegrehajtsak ami pedig nem koser nekem... erted? Mert semmi nem garantalja azt, hogy innen meg felfele menjen az arfolyam es fennebb korrektaljon... vagy ne korrektaljon meg 300 pipet felfele... Es a masodik egyenes kis impulzus pedig limitalt lefele mozgast ad, mivel ha csak atuti az elso kis narancssarga egyenes aljat, az mar konfirmalja az ABC korrekciot ami pedig itt specifikusan nem short jel, hanem onnan keresem majd a longot... Nekem az a 30 pip amit adhat nem eri meg a veszodest. Inkabb megvarom a nagyobb, 1000 pipes mozgast.

2. Ne legyen felreertes: en a shortot nem erositettem meg... nem tudom ha es mennyit fog lemenni... csak szeretnem ha megtortenne, mert akkor lesz nekem tokeletes beallo.

Be kell kötni! - Nem, nem KELL bekotni... de bekotheted ha ugy erzed, hogy igazad van.
Régi 2017-12-17, 17:54   #2257 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AUDCHF - shortot keresek, de majd csak holnap északról.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-12.-audchfm15-dec-17.png  
Régi 2017-12-17, 18:07   #2258 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nézegetem az AUD párokat, de mindegyek lefelé konyul.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-6.-audjpyh1-dec-17.png  
Régi 2017-12-17, 20:56   #2259 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EURCAD is long
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-dec-17.jpg  
Régi 2017-12-18, 10:02   #2260 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
EURCAD is long
EC Terv szerinti.. kétharmadot kivettem itt.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurcadlong.jpg  
Régi 2017-12-18, 10:04   #2261 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EURUSD terv szerinti, ezt még tartom.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusdlong.jpg  
Régi 2017-12-18, 10:08   #2262 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

GU long, lehet, egyelőre tartom ezt is, de bevédem, ahogy az EU-t is. Vagy zárok 1-1 pozit mindegyiken, nem tudom még, de vesztő nem lesz egyik sem.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusd-long.jpg  
Régi 2017-12-18, 10:11   #2263 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AUDJPY, ezt elsiettem nyitáskor, de csak egy pozival, fent rákötöttem, lássuk mi lesz belőle.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audjpy-short.jpg  
Régi 2017-12-18, 10:17   #2264 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 163
Gyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok, lenne egy bugyuta kérdésem.
Milyen sokáig tudja egy völgy vagy alj a további kereskedést befolyásolni?
Az EUR/USD Nov 6-án volt a legalacsonyabban, dec 18-án viszont nem értettem hogy miért indult meg felfelé míg nem húztam trendvonalat Nov 6-ig.így viszont lett értelme.
Szóval meddig befolyásolja a múlt eredménye a jövőt a kereskedésben,akkor is ha nem feltétlenül a legalacsonyabb vagy legmagasabb értékről van szó?

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusdmicroh1.png
Gyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-18, 10:30   #2265 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AUDCHF short, elsiettem egy pozival ezt is, AUDCAD-em is hasonló. AUDUSD-m is, ott másfél minilotom van, várom az áresőt. EU-n, GU-n, EC-n egy-egy pozit hagytam, többit zártam végül.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audchf-short.jpg  
Régi 2017-12-18, 10:39   #2266 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az EUR/USD Nov 6-án volt a legalacsonyabban, dec 18-án viszont nem értettem hogy miért indult meg felfelé míg nem húztam trendvonalat Nov 6-ig.így viszont lett értelme.
Szóval meddig befolyásolja a múlt eredménye a jövőt a kereskedésben,akkor is ha nem feltétlenül a legalacsonyabb vagy legmagasabb értékről van szó?

Csatolás 12210
Nem az alj befolyásolja az ármozgást, hanem az ármozgás hozza létre az aljat. Nem mindegy, hogyan gondolkodsz.
Régi 2017-12-18, 10:47   #2267 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-1111.png

Igaz így is oké

Rewand, kifejtenéd ezt bővebben? Értem hogy nem az alj befolyásol mert az árfolyam bármikor hoz létre újjat ha a piac úgy hozza, de a meglévő alj kihat a jövőbeli eredményekre is valamennyit nem? Erről szól a trend vonalazás nem? A múlt adataiból következtetünk a jövőre.
Régi 2017-12-18, 11:45   #2268 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csatolás 12212

Igaz így is oké

Rewand, kifejtenéd ezt bővebben? Értem hogy nem az alj befolyásol mert az árfolyam bármikor hoz létre újjat ha a piac úgy hozza, de a meglévő alj kihat a jövőbeli eredményekre is valamennyit nem? Erről szól a trend vonalazás nem? A múlt adataiból következtetünk a jövőre.
Nem húzogatok trendvonalakat, egy indikátorom van, az ár maga (plusz a naphatároló, mint mankó, de rövidesen az se kell már).
Amit most írok, az nem független attól, amit eddig megosztottam (gyakorlatilag mindent), tehát tovább nem tudom részletezni, de az ár nem véletlenül megy oda, ahova, és úgy, ahogyan. A trendvonal által jelzett pont is csak egy a sok pont közül, ahol a tréderek többségét le lehet mészárolni. Ne tréderként gondolkozz, hanem ármozgatóként. Ha úgy akarsz trédelni, mint én. Nyilván lehet másképpen is.
EU, EC, GU itt zárva. EC-t még ma beshortolom kicsit feljebb.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-maitredek.jpg  
Régi 2017-12-18, 12:16   #2269 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 213
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 12210

Szia!

Az, hogy mennyi ideig van az árfolyam egy high/low-nál és, hogy ez mit jelent, mindig az aktuális helyzettől függ.
Szerintem az eurusd kereskedési lehetősége nem a legrózsásabb most, legalább is számomra. Én így látom az eurusd-t.

1. Ha a heti chartot nézed, egy nagy esést követően visszatesztelte a 2010.06.06i szintet, ami egy nagy esés után következett be. A visszateszt mértéke arra utal, hogy ez a „nagy” esés folytatódhat. Valamint épp hogy a 2015.08.23-i szint fölé ment. Tehát short.
2. Ha ezután a D1-es idősíkot veszed, kialakult egy fej-váll, ami ugyan hamisnak bizonyult, de a „vállak szintje” visszadobta az árfolyamot. Ezen kívül kialakult még egy kisebb fej váll itt. Most épp itt vacakol, hogy merre is menjen. Ez még ugyan shortot is jelenthet, de már csökkenő eséllyel..
3. Ha a H1-t nézed, akkor egy többször tesztelt szinten vagyunk, egy erős korrekcióban. Ez nekem longot jelent, és mivel egy jó ideje játszik itt, erős és intenzív megindulással számolok. Tehát nekem ez összességében long szikrát jelent. Ha tévedek, azzal kell számolnom, hogy az esés is erős lesz.

Azt, hogy milyen irányt látsz, millió dologtól függhet. Nem tudom, milyen idősíkon kereskedsz, mert az is meghatározza.

Szerintem alapból két dologhoz kell nagyon hozzászoknod.

1. Neked kell döntened, mert még ha valaki elképzelését is követed, előbb vagy utóbb a döntés súlya rád nehezedik.

2. Ha nem tudod eldönteni egyértelműen, és nem tudsz hinni 100%ban abban, amit teszel, akkor vagy keress másik instrumentumot, vagy maradj távol a piacoktól, amíg nincs a számodra megfelelő helyzet. Inkább köss egy jó tradet, mint 5-10 rosszat a türelmetlenség, kapzsiság vagy a lemaradástól való félelem miatt. Gyakran az ember azzal keres, hogy nem tradel, nem kockáztat.

És igen. Ha távol maradsz, és az általad preferált irányba megy az árfolyam úgy rendesen, kurvára fog fájni. mert az előbb említett érzelmeid fellángolnak. De ez csak 1 trade. És az, hogy kimaradtál, nem feltétlenül jelent rossz döntést.

Szerintem így kb. ennyi, de majd a jobb traderek okosabbakat mondanak.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-001.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-002.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-003.png  

independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-18, 12:44   #2270 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem húzogatok trendvonalakat, egy indikátorom van, az ár maga (plusz a naphatároló, mint mankó, de rövidesen az se kell már).
Amit most írok, az nem független attól, amit eddig megosztottam (gyakorlatilag mindent), tehát tovább nem tudom részletezni, de az ár nem véletlenül megy oda, ahova, és úgy, ahogyan. A trendvonal által jelzett pont is csak egy a sok pont közül, ahol a tréderek többségét le lehet mészárolni. Ne tréderként gondolkozz, hanem ármozgatóként. Ha úgy akarsz trédelni, mint én. Nyilván lehet másképpen is.
EU, EC, GU itt zárva. EC-t még ma beshortolom kicsit feljebb.
Hm, érdekes mert többszőr éreztem azt hogy szándékosan nem arra megy az árfolyam mint amerre én hittem, sőt gondolkoztam már hogy magam ellen nyitok pozit mivel mindig ellenem megy az árfolyam.
Régi 2017-12-18, 12:45   #2271 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

nem értettem hogy miért indult meg felfelé míg nem húztam trendvonalat Nov 6-ig.így viszont lett értelme.
Az viszont durva, mivel az a vonal amit behuztal AZ NEM TRENDVONAL... sot, hogy tovabbmenjek, annak a vonalnak semmi ertelme nincs tehnikai analizis szempontbol.

A kovetkezo chartodon behuzott vonal sem trendvonal...

Ahhoz, hogy trendvonalad legyen kell legyen egy trend, ami definicio szerint magasabb es magasabb csucsok (vagy alacsonyabb volgyek). Nezz a rajzaidra... hol latsz te ott ket egymasutan kovetkezo magasabb csucsot azok kozott amiket osszekotottel?

Az en velemenyem az, hogy kezdd az alapokkal es csak utana kezdj olyan kerdeseket feltenni amiket el lehet ugy magyarazni neked, hogy meg is ertsd... hiszen ahhoz, hogy egy nyelven beszeljunk elobb ugyanazokat a fogalmakat kell tudjuk...
Régi 2017-12-18, 12:47   #2272 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hm, érdekes mert többszőr éreztem azt hogy szándékosan nem arra megy az árfolyam mint amerre én hittem, sőt gondolkoztam már hogy magam ellen nyitok pozit mivel mindig ellenem megy az árfolyam.
Ez meg egy bizonyitek arra, hogy Neked egyelore nincs mit keresned a Haladok szekcioban... babypips.com megoldja a problemadat, egyelore...

De ne aggodj, a magad ellen kotest megoldja a mm brokered (mint amilyen az Admiral)...
Régi 2017-12-18, 12:50   #2273 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

independence

Nos én ott ha beléptem volna akkor max 50 pipet akasztottam volna le, utánna kiléptem volna mivel kialakult ott egy igen erős támasz-ellenálás ami 6x fogta meg az árfolyamot.
Szóval mindenképp long-ba fog átváltani ahogy írtad is.
Régi 2017-12-18, 12:51   #2274 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez meg egy bizonyitek arra, hogy Neked egyelore nincs mit keresned a Haladok szekcioban... babypips.com megoldja a problemadat, egyelore...

De ne aggodj, a magad ellen kotest megoldja a mm brokered (mint amilyen az Admiral)...
A gond az hogy nincs időm kereskedni,hétvégén meg zárva van.
Admirállal meg nem foglalkozok
Amúgy most nagyon rég nem is kereskedtem, sokat felejtettem már :/ Illetve az a baj hogy nem tudom milyen stratégia alapján kereskedjek.
Foglalkoztam Steve Mauroval és csinálgattam is de annyira nem tetszett pedig ott voltak sikereim is annó,aztán dolgom akadt nem kereskedtem.
Régi 2017-12-18, 12:53   #2275 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
A gond az hogy nincs időm kereskedni,hétvégén meg zárva van.
Admirállal meg nem foglalkozok
Egyszerre ket jo hirt is adtal... marmint jo hir a zsebednek...
Régi 2017-12-18, 14:58   #2276 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Amúgy ha érdekel a http://www.forexstrategiesmentor.com-ról olvastam sokat, ott tértek ki a trend vonalak fontosságára. Ott is hasonlóan kereskednek, szóval nem értem hogy kinek lehetne hinni, bármit ahol olvasunk azt valaki úgy is le fogja hurrogni, vagy megcáfolja.
Ezért nem megyek fel a forexfactory-ra sem mert ott is ez megy, kiegészítve a nagy egóval :/
Régi 2017-12-19, 16:22   #2277 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy ha érdekel a http://www.forexstrategiesmentor.com-ról olvastam sokat, ott tértek ki a trend vonalak fontosságára. Ott is hasonlóan kereskednek, szóval nem értem hogy kinek lehetne hinni, bármit ahol olvasunk azt valaki úgy is le fogja hurrogni, vagy megcáfolja.
Ezért nem megyek fel a forexfactory-ra sem mert ott is ez megy, kiegészítve a nagy egóval :/
Te Gyuri, eltelt 2 nap amiota lefikaztam a trendvonalhuzo kepessegedet... tudod mi az erdekes? Hogy senki meg nem kerdezte, meg Te sem, hogy megis akkor hogyan is van azokkal a franya trendvonalakkal? Hogyan is kell helyesen behuzni azokat? Pedig elmondtam volna... de mivel senkit nem erdekel, igy 1. vagy mindenki tud trendvonalat huzni vagy 2. mindenki azt hiszi, hogy tud trendvonalat huzni vagy 3. le sem szarja senki azt, hogy hogyan kell trendvonalat huzni, hiszen ott vannak azok a bazi hatekony S/R szintek... minek a trendvonal???

ott tértek ki a trend vonalak fontosságára. - szerintem is fontosak, ha jol tudod huzni oket... ha nem, akkor nemhogy nem fontosak, hanem artalmasak... mint mar annyiszor bebizonyosodott.

nem értem hogy kinek lehetne hinni
- van akinek lehet hinni, annak aki tudja huzni... evidens, nem? De: en azt ajanlom, hogy mielott elkezdenel vakon hinni valakinek aki azt hiszi, hogy tud trendvonalat huzni, nem art megnezni par stilust es letesztelni, hogy az a bizonyos tehnikai mukszik-e... igy zarod ki a hitet a vilagodbol a meggyozodes javara... es mondom en neked, sokkal jobb feeling igy elni...

bármit ahol olvasunk azt valaki úgy is le fogja hurrogni, vagy megcáfolja. - itt ket dolgot szeretnek kiemelni: lehurrogni valamit vagy megcafolni az nagyon nem ugyanaz... mivel az utobbi feltetelezi, hogy az ipse tud valamit... az elobbi pedig jocskara csak a tudatlansag pillanatnyi kiboffenese... En meg tudom cafolni azt amit allitottal, ahogyan a vonalaidat huztad, eszervekkel...

Ezért nem megyek fel a forexfactory-ra sem mert ott is ez megy - mi az az "ez"? Ez, mint hurrogas, mely esetben igazad van, nincs mit ott keress, vagy ez, mint eszervek alapjan kozolt cafolatok, mely esetben nyisd ki jol a fuled, szemed, szad, mert ugy tanulsz...
Régi 2017-12-19, 16:38   #2278 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 816
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Te Gyuri, eltelt 2 nap amiota lefikaztam a trendvonalhuzo kepessegedet... tudod mi az erdekes? Hogy senki meg nem kerdezte, meg Te sem, hogy megis akkor hogyan is van azokkal a franya trendvonalakkal? Hogyan is kell helyesen behuzni azokat? Pedig elmondtam volna... de mivel senkit nem erdekel, igy 1. vagy mindenki tud trendvonalat huzni vagy 2. mindenki azt hiszi, hogy tud trendvonalat huzni vagy 3. le sem szarja senki azt, hogy hogyan kell trendvonalat huzni, hiszen ott vannak azok a bazi hatekony S/R szintek... minek a trendvonal???
Bocs, hogy "nem-Gyuriként" beleszólok, de ide kívánkozik még egy-két kiegészítés:

4.) vagy már megszokta, hogy tömör segítés helyett elküldik olvasni az eddig leírtakat (igaz, hogy ez neki akár pár száz oldal "csupán", de kit érdekel, hiszen senkinek nem osztották ingyen a tudást);
5.) vagy már megszokta, és megunta/belefáradt abba, hogy a nagyok elmesélik neki, hogy ha ennyit sem tud, mi keresnivalója itt;
6.) vagy már megszokta, hogy csak nagy általánosságokat fog kapni, amivel kezdőként semmire nem megy,...

...s mindezekért, illetve ezek elkerülése végett inkább már nem kérdez az ember....

EQ, nehogy magadra vedd, ezeket csak általánosságokban írtam, összeszedve eddigi sajt tapasztalataimat. Önmagában se nem jó, se nem rossz, mindössze bővíteni szerettem volna a lehetséges indokait annak, hogy ha valaki már nem kérdez. Nyilván, ettől az még továbbra is az ő baja marad, ő marad segítség nélkül, de nem biztos, hogy baj, ha látjuk a dolgoknak ezt a felét is.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-19, 18:44   #2279 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bocs, hogy "nem-Gyuriként" beleszólok, de ide kívánkozik még egy-két kiegészítés:

4.) vagy már megszokta, hogy tömör segítés helyett elküldik olvasni az eddig leírtakat (igaz, hogy ez neki akár pár száz oldal "csupán", de kit érdekel, hiszen senkinek nem osztották ingyen a tudást);
5.) vagy már megszokta, és megunta/belefáradt abba, hogy a nagyok elmesélik neki, hogy ha ennyit sem tud, mi keresnivalója itt;
6.) vagy már megszokta, hogy csak nagy általánosságokat fog kapni, amivel kezdőként semmire nem megy,...

...s mindezekért, illetve ezek elkerülése végett inkább már nem kérdez az ember....

EQ, nehogy magadra vedd, ezeket csak általánosságokban írtam, összeszedve eddigi sajt tapasztalataimat. Önmagában se nem jó, se nem rossz, mindössze bővíteni szerettem volna a lehetséges indokait annak, hogy ha valaki már nem kérdez. Nyilván, ettől az még továbbra is az ő baja marad, ő marad segítség nélkül, de nem biztos, hogy baj, ha látjuk a dolgoknak ezt a felét is.
Akkor itt az ideje valtoztatni rajta, nem? Itt az ideje, hogy az aki valami olyat tud ami a kozosseg segitsegere lehet, ossza meg. Mert miert ne? A kocsidat sem viszed a sirba... a tudast meg at kell adni.

Kezdem en, leirom, hogy mik az en szabalyaim a trendvonalakkal kapcsolatban. Valojaban bazi egyszeru az egesz:

1. Trended akkor van amikor van minimum ket impulzusod es mindegyik kozott egy-egy szimpla vagy komplex korrekcio. Altalanossagban veve igy nez ki:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-12-19-2017-7.38-pm.jpg Ez a trendvonal

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-12-19-2017-7.40-pm.jpg A piros az nem trendvonal, mivel nincs ujabb higher high, csak abban az esetben lett volna helyes, ha az arfolyam a piros uton halad es attori a csucsot...

2. Egy trenden belul mindig az utolso ket impuzlus hatarozza meg a trendvonalat.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-12-19-2017-7.42-pm.jpg

3. Egy trend addig aktualis, amig meg nem torik.

Ennyi... egyszeru nem? megnyugtatlak, hogy csak egyszeruen hangzik es latszik, de gyakorlas nelkul eselyed nincs korrektul trendvonalat huzni... lasd a traderek nagy tobbseget.
Régi 2017-12-19, 21:12   #2280 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Akkor itt az ideje valtoztatni rajta, nem? Itt az ideje, hogy az aki valami olyat tud ami a kozosseg segitsegere lehet, ossza meg. Mert miert ne? A kocsidat sem viszed a sirba... a tudast meg at kell adni.

Kezdem en, leirom, hogy mik az en szabalyaim a trendvonalakkal kapcsolatban. Valojaban bazi egyszeru az egesz:

1. Trended akkor van amikor van minimum ket impulzusod es mindegyik kozott egy-egy szimpla vagy komplex korrekcio. Altalanossagban veve igy nez ki:

Csatolás 12232 Ez a trendvonal

Csatolás 12233 A piros az nem trendvonal, mivel nincs ujabb higher high, csak abban az esetben lett volna helyes, ha az arfolyam a piros uton halad es attori a csucsot...

2. Egy trenden belul mindig az utolso ket impuzlus hatarozza meg a trendvonalat.

Csatolás 12234

Ennyi... egyszeru nem? megnyugtatlak, hogy csak egyszeruen hangzik es latszik, de gyakorlas nelkul eselyed nincs korrektul trendvonalat huzni... lasd a traderek nagy tobbseget.
Szia,
az utolsó képedhez lenne kérdésem. Írtad, hogy egy trenden belül mindig az utolsó trendvonal határozza meg a trendet.

Ém ilyenkor két részre osztom a trendet.
Ha az utolsó kettő vonala megtörik (zöld), az csak kezdeti változás, mert a második trendvonal (kék) még nem tört meg. Számomra ez a fő trend. Persze ez függ a távolságtól is. Ráadásul, ha az első törés után a közelben támasz van, akkor az csak korrekció, ami egy range is lehet.

Az első törés nálad trendváltozást jelent vagy csak egy erősebb korrekciót, amit érdemes lekereskedni?
A másodikat (kék) nem is veszed figyelembe?
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-001.png  
Régi 2017-12-19, 21:18   #2281 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 760
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Szerintem ezt is fejtsd ki bővebben, mert így ez nem adja a át teljes infót azoknak akik trend értelmezésénél tartanak.

Amit fentebb leírtál, az a tankönyvi eset, ezen nincs is mit beszélni.

DE!
Mi törik meg?
Mikor van már a "nem trend"?
Mikor van másik trend?
Mi van ha 3 pontos a vonal?
Mi van ha 3 pontra nem lehet vonalat húzni, de attól trend van?
Mit csináljon a kezdő ha trendet lát?
Mire jó egyáltalán a trend?
Miért a trendet nézed?
Mi van a a trend belsejében?
Az milyen infókat hordoz magában?
stb...stb...

Látod...én kérdezek ha kell, mások helyett (érdekében) is.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-20, 16:35   #2282 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Amigo7 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Srácok, érdekes amit írtok, de nem kéne elkalandozni a topik témájától.
"Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!"
Amigo7 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-20, 17:43   #2283 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 106
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Amigo7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Srácok, érdekes amit írtok, de nem kéne elkalandozni a topik témájától.
"Sikeres,vagy nem sikeres trade képek haladóknak,magyarázat nélkül!"
Azért erős, hogy moderátori szerepbe lépsz a második hozzászólásoddal, miközben az első hozzászólásod ugyanebben a topikban szintén nem egy tradet ábrázolt magyarázat nélkül.

Előző pár hozzászólás kifejezetten szakmai jellegű volt, ami szerintem nem zavart senkit, egyelőre a topikgazda sem panaszkodott.
Régi 2017-12-20, 21:16   #2284 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kissé zsúfolt ez a 7, sok a buli kevés a trade
Ami még ballag:....
Nem enged semmit feltölteni... majd máskor, fáradt vagyok.
Kellemes Ünnepeket kivánok, BUÉK és sok szerencsés tradet
Régi 2017-12-21, 17:35   #2285 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Na, most mar kezded erteni, hogy miert nem kotom be a shortot? mert ha stopot teszel a csucs fole, az most kiszed... es ugyis lemegy mielott fel... vagy nem...
Régi 2017-12-21, 18:37   #2286 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
chartspeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.chartspeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

fent volt szinte tudományos részleteséggel és nagyon jo gyakorlati használhatósággal ,
sztem aki komolyan foglalkozik a TA-val mindenki belebotlik a problémába !
B. Laci nagyon jól leirta a több verzios megoldásokat !
amint látom sajna megszünt az oldal , kár érte ! http://puu.sh/yLbJS/07c5142eb6.png
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 19:09   #2287 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 401
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
fent volt szinte tudományos részleteséggel és nagyon jo gyakorlati használhatósággal ,
sztem aki komolyan foglalkozik a TA-val mindenki belebotlik a problémába !
B. Laci nagyon jól leirta a több verzios megoldásokat !
amint látom sajna megszünt az oldal , kár érte ! http://puu.sh/yLbJS/07c5142eb6.png
Szia!

Az oldal ugyan megszűnt, de az archív és a jövőben publikálandó tartalom átkerült egy másik oldalra, tehát elérhető:

https://www.elemzeskozpont.hu/trendvonalak-alapozas
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 21:58   #2288 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na, most mar kezded erteni, hogy miert nem kotom be a shortot? mert ha stopot teszel a csucs fole, az most kiszed... es ugyis lemegy mielott fel... vagy nem...
Jól láttad, hogy nem lett jó a short setup, de nekem ez akkor is setup volt, tehát legközelebb is bekötöm, ha ilyet látok. Amit láttunk az elmúlt napokban az elég ritka, még visszaeshetünk, nem szoktak az első szintről csak így felmenni, de meglátjuk. A longban nem is kételkedtem, mert felfelé állunk, csak a hogyanját nem láttuk egyformán.

Én viszont búcsúzom idénre és kellemes ünnepeket kívánok ezzel a szép M betűvel, kívánok mindenkinek jó sokat ezekből 2018-ban.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpym5.png  
Régi 2018-01-10, 11:37   #2289 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 760
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás GJ shortok

Kellene valami megbízható, korrekt üveggömbös jóslat, hogy meddig megyünk még le?

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gj-shortok.jpg

Ezt látom én is, így nincs nagy kapkodás a kilépéssel...

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-mmap.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-10, 13:28   #2290 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kellene valami megbízható, korrekt üveggömbös jóslat, hogy meddig megyünk még le?

Csatolás 12292

Csatolás 12293
Japánok nekem elsöpörték az GBP,EUR, AUD, maradt még talpon a USD
Most NZD-t gyengitek
Mivel láttam a DAX éjjeli mozgását, bekötöttem pár Shortot, el is söpörte 2 pozíció kivételével, azt majd lejebb TöPöjük. Most a longot várom bezárni 250röl 295 nél.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_100118_sell1.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd_100118_buy.gif  
Régi 2018-01-10, 14:00   #2291 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Csatolás 12292

Csatolás 12293

Ez nagyon komoly.

Ha a nagyon nagy képet nézem, teljesen világos a short és a távoli célár.. Nekem ez a hét elején nem tűnt fel. Sajnos.
Régi 2018-01-12, 20:46   #2292 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azt hittem... törölték a topicot... alig találtam meg, merre vagytok???
Pár januári futó pozi:
Beléptem a Benzinbe... eladom, vegyétek még ooocsó
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdusd_120118_buy1.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy_120118_sell2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audnzd_120118_sell2.gif  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-benzin_120118_sellllllll1.gif  
Régi 2018-01-12, 21:03   #2293 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EURUSD is szépen megérkezett a helyére ... de alighanem megy ez még feljebb is
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd_120118_buy.gif  
Régi 2018-01-19, 12:06   #2294 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.580
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

No, Tomy, én ezt a heti nyitó dolgot feladtam.

Biztos tudjátok jól használni, de nekem szignifikáns előnyként nem sikerült berakni a rendszerembe

Azért kössz a tippet, adtatok már így is sok jó infót
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 21:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 21:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 19:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 08:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05

A pontos idő 04:57 , a GMT +1 időzóna szerint.