Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-03-11, 11:11   #2751 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.915
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem nincsenek ilyenjeim, minden zárva van, Oanda-nál nincs ilyenkor kereskedés. Kicsit felizgattatok, de azt hiszem a hétvégémet inkább nem piszkálom. Ha majd full time tréder leszek, akkor tolom hétvégén is
Nem kell itt semmit piszkálni Bekötöd oszt megy magától
Sajnos a 13000 belépőimnek lejárt a szerződése és leTéPéztek, de van másik
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-btc_sell_100318.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-btc_sell_080318.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ethereum-btc_buy_100318.gif  

C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-11, 11:20   #2752 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pedig sokkal jobb a chartja szerintem, egyszerubben kereskedheto. Meg nekem is sikerult 10-bol 10 nyerot lehoznom, pedig en nem vagyok a nagy talalati aranyok mestere. Tenyleg csak ajanlani tudom, es ma mar a koltsegei, tokeigenyei is teljesen versenykepesek. De nyilvan egy full time trader konnyen dumal
Viszont ez a formáció kezd longos lenni egy pindurinkót... jówanno megycsúszott a ceruzám
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-btc_110318_xdd.gif  
Hirdetések
Régi 2018-03-11, 12:12   #2753 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.548
Hírnév szint: 8
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Melyik brokert nezzem meg? Gondolom van demo szamla is, csak hogy lassam mi megy a hetvegen. Vegul is eleg unalmas tradeles nelkul a hetvege... Koszi elore is!
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-11, 12:20   #2754 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pedig sokkal jobb a chartja szerintem, egyszerubben kereskedheto. Meg nekem is sikerult 10-bol 10 nyerot lehoznom, pedig en nem vagyok a nagy talalati aranyok mestere. Tenyleg csak ajanlani tudom, es ma mar a koltsegei, tokeigenyei is teljesen versenykepesek. De nyilvan egy full time trader konnyen dumal
Nálad most mekkora a spread?
Régi 2018-03-11, 12:24   #2755 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Melyik brokert nezzem meg? Gondolom van demo szamla is, csak hogy lassam mi megy a hetvegen. Vegul is eleg unalmas tradeles nelkul a hetvege... Koszi elore is!
Tyler Durdennek volt egy fasza idezete/otlete a hetvegi unalom kezelesere: "Találkozz egy ellenkező neművel. Hagyd abba a mértéktelen vásárlást és maszturbálást." ...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-11, 12:41   #2756 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[ATTACH][/ATTACH]
Idézet:
EURCHF reloaded. Végre időm is volt átgondolni, berajzolni. Szóval a longnak nincs vége, de hétfőtől a vonal és az "a" pont feletti régió között fog cikkcakkozni, mert amit lehet, lehúznak még erről az árszintről. Kb most vagyunk a teljes idő felénél, illetve a felfelé való kilövésnek tűnő mozgás után is várható lesz egy visszateszt a vonal irányában. Szóval addig nagy pozi kis mozgásra, felfelé is és lefelé is. De: nem gondolnám, hogy ezt a kis-range-es szart kellene trédelni, úgyhogy visszanézek két nap múlva rá, amikor aktuális lesz a nagyobb mozgás. Ennél sokkal jobb párok is vannak! Ezt pihentessük.. én otthagyom a pénteki pozijaimat, mert jó helyen vannak, de nem akarok vele ennél többet foglalkozni.
Nekem ezek a verzióim: No:1sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-echf_0318xd_1.gif

No:2
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-echf_0318xd_2.gif
Régi 2018-03-11, 13:00   #2757 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezt megcsíptük Oszi
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-btc_110318_long.gif  
Régi 2018-03-11, 13:02   #2758 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tyler Durdennek volt egy fasza idezete/otlete a hetvegi unalom kezelesere: "Találkozz egy ellenkező neművel. Hagyd abba a mértéktelen vásárlást és maszturbálást." ...
Majd vásárol a ellenkező nőnemű te meg nyomhatod a pozíciókat maszturbálás közben
Régi 2018-03-11, 13:04   #2759 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Próbálkozz a +500 on. Semmibe sem kerül és használd a letölthető verziót kereskedésre
Régi 2018-03-11, 13:44   #2760 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Próbálkozz a +500 on. Semmibe sem kerül és használd a letölthető verziót kereskedésre
Olyna nincs, nincs ott semmilyen windows app.
Régi 2018-03-11, 13:51   #2761 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Olyna nincs, nincs ott semmilyen windows app.
Hmmm... leszedték
Nálam műxik az 1000 éve letöltött Wifos

Itt sincs kereskedés vasárnap 14-15-ig, olyankor be sem enged lépni, ha valami
Régi 2018-03-11, 13:56   #2762 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Come on C@maro, ez valami vicc?

Boris, az ügyfeles azt írta:
"Kindly note that the desktop version of our WebTrader is not available anymore, however, you are welcome to either use our mobile apps or try using another browser to access our WebTrader."

Ez is csak az egyik módja az ügyfél összezavarásának és lehúzásának. Az MT4 is úgy van kialakítva, hogy ne lásd rajta, amit látni kellene. De hogy már egy desktop verziót se kínáljanak, amin rajzolni lehet?
Régi 2018-03-11, 14:06   #2763 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Come on C@maro, ez valami vicc?

Boris, az ügyfeles azt írta:
"Kindly note that the desktop version of our WebTrader is not available anymore, however, you are welcome to either use our mobile apps or try using another browser to access our WebTrader."

Ez is csak az egyik módja az ügyfél összezavarásának és lehúzásának. Az MT4 is úgy van kialakítva, hogy ne lásd rajta, amit látni kellene. De hogy már egy desktop verziót se kínáljanak, amin rajzolni lehet?
Semmit nem lehet rajzolni, azért használok más platformot elemzésre, de ez kit zavar az XTB-n mindig szétbaxák a vonalaimat és MT4-en is volt hasonló tapasztalatom. A cTrader tökéletes.
Játszd el a ''butatradert''
Régi 2018-03-11, 14:12   #2764 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Semmit nem lehet rajzolni, azért használok más platformot elemzésre, de ez kit zavar az XTB-n mindig szétbaxák a vonalaimat és MT4-en is volt hasonló tapasztalatom. A cTrader tökéletes.
Ajánlom, hogy annak a 20000 kezdőnek legalább a felét veszd gyorsan el. Nem jó nagy összegel demózni. Én is mindig visszacsökkentem a demóm, ha millió felett van
Régi 2018-03-11, 14:16   #2765 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ennyire nem akarok belemenni, nyitottam egy shortot, de annyival az árfolyam alatt nyitotta, hogy elvesztettem az érdeklődésem. Nem is volt ott ár.

Az MT4 azért veri szét a vonalaidat, mert direkt. Nincs olyan platform, ami tréder-barát lenne. Szándékosan! Valószínű, hogy ami neked jó a cTraderen, az nekem nem lenne jó. És azt csinálja pl. Oanda, hogy a webes felületen, amit használni lehet arra, amire nem jó az mt4, azon meg olyan dolgokat nem lehet megnézni, amit az mt4-en igen. Tehát mindkettő szar. Annyira átlátszó.... hogy egy nyilat nem lehet mt4-ben rajzolni? Az meg mibe kerülne?
Ezért nincs semmi a chartjaimon. De nem is kell már...
Régi 2018-03-11, 14:19   #2766 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ajánlom, hogy annak a 20000 kezdőnek legalább a felét veszd gyorsan el. Nem jó nagy összegel demózni. Én is mindig visszacsökkentem a demóm, ha millió felett van
Értem, de nem akarok náluk kereskedni. Nekem ez átlátszó. Nem demozok, csak látni akartam, hogy mit mozognak ilyenkor az árfolyamok.
De te minek demoznál? Az meg mire jó? Nem értem...
Régi 2018-03-11, 14:22   #2767 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ennyire nem akarok belemenni, nyitottam egy shortot, de annyival az árfolyam alatt nyitotta, hogy elvesztettem az érdeklődésem. Nem is volt ott ár.

Az MT4 azért veri szét a vonalaidat, mert direkt. Nincs olyan platform, ami tréder-barát lenne. Szándékosan! Valószínű, hogy ami neked jó a cTraderen, az nekem nem lenne jó. És azt csinálja pl. Oanda, hogy a webes felületen, amit használni lehet arra, amire nem jó az mt4, azon meg olyan dolgokat nem lehet megnézni, amit az mt4-en igen. Tehát mindkettő szar. Annyira átlátszó.... hogy egy nyilat nem lehet mt4-ben rajzolni? Az meg mibe kerülne?
Ezért nincs semmi a chartjaimon. De nem is kell már...
Az csak a látszat, mert Ask árakon mutatja a nyitott pozikat. Ha megnézed az instrumentumra kattintva a grafikont, akkor rájösz. Ezt már én is reklamáltam, mikor kitalálták, mert én is azthittem leesek a székről. Az ár a lényeges. Ha a kereskedésnél figyeled a termék elad-vételi árait, akkor látni fogod, hogy a megnyitott shortot az eladási áro nyitja, de a grafikonon a vételi ár viszi a csikot, ami zárni is fog, ha eléri a TP-t.
Régi 2018-03-11, 14:24   #2768 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem, de nem akarok náluk kereskedni. Nekem ez átlátszó. Nem demozok, csak látni akartam, hogy mit mozognak ilyenkor az árfolyamok.
De te minek demoznál? Az meg mire jó? Nem értem...
Stratégiákat tesztelek. Megbízási alapon szintekre... hosszú.
Régi 2018-03-11, 14:27   #2769 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Stratégiákat tesztelek. Megbízási alapon szintekre... hosszú.
Azt meg minek, gyere igyunk egy sört, azt elmondom, hogy hol a lóvé
Mindig ugyanott.
Most majd egy új szint következik a trédelésemben. Ha minden igaz, akkor elég jó trédeket fogok posztolni a jövőben. Jövő héten még tesztelem magam, aztán hajrá.
Régi 2018-03-11, 14:29   #2770 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az csak a látszat, mert Ask árakon mutatja a nyitott pozikat. Ha megnézed az instrumentumra kattintva a grafikont, akkor rájösz. Ezt már én is reklamáltam, mikor kitalálták, mert én is azthittem leesek a székről. Az ár a lényeges. Ha a kereskedésnél figyeled a termék elad-vételi árait, akkor látni fogod, hogy a megnyitott shortot az eladási áro nyitja, de a grafikonon a vételi ár viszi a csikot, ami zárni is fog, ha eléri a TP-t.
Erre én is rájöttem, de ez egy hülyeség, nálam ennyi volt az 500+.
Régi 2018-03-11, 14:44   #2771 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
bptrfx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

C@maro: A második EURCHF verziódhoz: A harmonic pattern kedvelők erősen hunyorítva egy 3 drive-ot is beleláthatnak, (hamár a felfele irányt keresi valaki.)

A ctraderrel óvatosan, egyszer megnyalatott a trendvonalaival, bár mintha a legutóbbi frissítés javította volna. Lényeg annyi, hogy más idősíkokban, más nagyításban a trendvonal képes volt 50-60 pipet is csalni. A napos visszanagyítotton berajzolt vonalam a 15 percesen ránagyítva kb 50 pippel feljebb volt.
Mikor rákerestem, akkor kiderült, hogy nem vagyok egyedül.

Rewand: A Tradingview szerintem megér egy próbát. Az ingyenes része is bőven kielégítő. Válassz egy párt, katt az "interactive chart" gombra és már rajzolhatsz is.
bptrfx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-11, 14:59   #2772 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Maradok az mt4-nél, jó az nekem. Itt a kérdés az volt, hogy mi mozog hétvégén, kinél elérhető és milyen platformon. De ha ekkorák a spread-ek és ilyen szarok a platformok, akkor nem ér annyit a dolog.
A vicc az, hogy nekem nem kell sokminden: hónap, hét, naphatároló, session jelölő, időpont jelölő, vonalhúzogató és karakterpottyantó. Na, ezek azok a különleges dolgok, amiket nem szabadna tudnom automatikusan felrajzolni. Gondolkodjunk már.... Hahaha
Régi 2018-03-11, 15:05   #2773 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
bptrfx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
C@maro: A második EURCHF verziódhoz: A harmonic pattern kedvelők erősen hunyorítva egy 3 drive-ot is beleláthatnak, (hamár a felfele irányt keresi valaki.)

A ctraderrel óvatosan, egyszer megnyalatott a trendvonalaival, bár mintha a legutóbbi frissítés javította volna. Lényeg annyi, hogy más idősíkokban, más nagyításban a trendvonal képes volt 50-60 pipet is csalni. A napos visszanagyítotton berajzolt vonalam a 15 percesen ránagyítva kb 50 pippel feljebb volt.
Mikor rákerestem, akkor kiderült, hogy nem vagyok egyedül.

Rewand: A Tradingview szerintem megér egy próbát. Az ingyenes része is bőven kielégítő. Válassz egy párt, katt az "interactive chart" gombra és már rajzolhatsz is.
A cTrader ezt velem is eljátszotta a Web-es platformon. Fel is raktam Anno pár képet róla a fórumra. Amióta a letölthető verzióra vettem licencet, nincs ilyen gondom... csak vírussal adták (HackTool:Win32/AutoKMS), mert fényképezte a képernyőmet és elküldte az ellenfélnek
A Tradingview-en én is regisztrálva vagyok, használom is.
Régi 2018-03-11, 15:43   #2774 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A cTrader ezt velem is eljátszotta a Web-es platformon. Fel is raktam Anno pár képet róla a fórumra. Amióta a letölthető verzióra vettem licencet, nincs ilyen gondom... csak vírussal adták (HackTool:Win32/AutoKMS), mert fényképezte a képernyőmet és elküldte az ellenfélnek
A Tradingview-en én is regisztrálva vagyok, használom is.
C@maro, az xtb-n van tapasztalatod, ott mt4 is van és kriptók is. Velük mi a baj?
Régi 2018-03-11, 16:07   #2775 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro, az xtb-n van tapasztalatod, ott mt4 is van és kriptók is. Velük mi a baj?
Pro számlám van, dinamikus spread-el. BTC ma nem kereskedhető, de legalább a chart megy, 110-150 spread és a swapp sem semmi és 7 napos szerződés.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-btc_110318_xtb_2.gif  
Régi 2018-03-11, 18:34   #2776 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.021
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ne primkuljatok, Krakenen nyissatok számlát, ne holmi lehúzós cégeknél. Megjavult a Kraken, éjjel-nappal megy a kereskedés, van tőkeáttétel, engem kifizettek sok ezer euróig, úgyhogy simán toljátok ott

Longra beraktam limitet, mivel nem voltam ma gép előtt, így remélem, bevette
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-11, 18:53   #2777 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
bptrfx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ne primkuljatok, Krakenen nyissatok számlát, ne holmi lehúzós cégeknél. Megjavult a Kraken, éjjel-nappal megy a kereskedés, van tőkeáttétel, engem kifizettek sok ezer euróig, úgyhogy simán toljátok ott

Longra beraktam limitet, mivel nem voltam ma gép előtt, így remélem, bevette
Egyetértek, főleg, hogy több coinhoz hozzá lehet férni. Kriptót a kriptopiacon. Esetleg még a poloniex is szóba jöhet, de még akad pár...
bptrfx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-12, 07:18   #2778 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hja, és ha chartolni akartok traderbarát platformon: http://www.ensignsoftware.com
Régi 2018-03-13, 17:05   #2779 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

sp500, nice.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-spx500usdm15.png  
Régi 2018-03-13, 17:35   #2780 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás gbp

Longok vannak gbpusd-ben és gbp-cad-ban.
Tegnap dél körül volt nálam az amikor kialakult a gbp erősödés szinte minden páron.
Ezt a kettőt tudtam bekötni longra. Egyiket heti nyitó visszatesztre, másikat sr brakeoutra.

Gbpcad éppen most nyílt be még egy buy stop.
Meglátjuk hogyan tovább.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-guh1.jpg

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpcadh1.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-13, 18:07   #2781 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

GBPAUD-dal mi volt a baj?
Régi 2018-03-13, 18:24   #2782 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GBPAUD-dal mi volt a baj?
Nagyon jó kérdés!
Na, mi a tipped?
Utána mondom én is az indokomat, hogy miért nem azt.
Régi 2018-03-13, 20:04   #2783 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, megnéztem jobban, igyekeztem felrakni azokat a dolgokat, amiket mutogattatok

Szóval, H4-esen valóban nem a legszebb a helyzet, de épp egy szintről pattant felfele, amit hétfőn a napi momentum szépen mutatott is. Nem mentünk új völgyre, szinte az esés aljától, amikor kinyitott a piac hétfőn, emelkedik. Heti nyitó szintet szépen vissza is tesztelte, innen mehetett volna a longica Stopnak is kézenfekvő a helyszín. Esetleg a gyengülő napon belüli long momentumot tudom felhozni ellene, de a kockázatcsökkentő helyszínekig jónak tűnik az RR. Ugyan a korábbi trendvonalak és a csökkenő napon belüli momentum ereje nem kedvező tehát, de a felrántás impozáns. És végülis a H4-es sem az a tipikus emelkedőben lévő pár, de azért tutira shortra messze nem mondanám. Végülis ennyi elég is a kihagyáshoz

Vagy, valamit nem vettem észre?
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpaudh4.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpaudh1.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpaudm15.png  

Régi 2018-03-14, 09:52   #2784 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
No, megnéztem jobban, igyekeztem felrakni azokat a dolgokat, amiket mutogattatok

Szóval, H4-esen valóban nem a legszebb a helyzet, de épp egy szintről pattant felfele, amit hétfőn a napi momentum szépen mutatott is. Nem mentünk új völgyre, szinte az esés aljától, amikor kinyitott a piac hétfőn, emelkedik. Heti nyitó szintet szépen vissza is tesztelte, innen mehetett volna a longica Stopnak is kézenfekvő a helyszín. Esetleg a gyengülő napon belüli long momentumot tudom felhozni ellene, de a kockázatcsökkentő helyszínekig jónak tűnik az RR. Ugyan a korábbi trendvonalak és a csökkenő napon belüli momentum ereje nem kedvező tehát, de a felrántás impozáns. És végülis a H4-es sem az a tipikus emelkedőben lévő pár, de azért tutira shortra messze nem mondanám. Végülis ennyi elég is a kihagyáshoz

Vagy, valamit nem vettem észre?

Nem ilyen bonyolult ez...

Ha igazán meg akarnám indokolni, akkor azt mondanám, hogy valami 7. érzék azt súgta hogy NE gbpaud-ra nyissam a longot, mert azt valaki más akarja, de nagyon.
És lám, Equalizer utána ki is tette ezt a tradejét! Micsoda megérzésem volt!

De viccet félre téve:
Mint írtam, GBP erősödésre fentem a fogam már pár napja, így ezt akartam letradelni.
Nálam mindig csak az a kérdés, hogy mivel játszom le?
BGP-re van 5-6 lerhetőség, kb, tehát ezekből választok.

Szóba jöhet pl. Jpy, Aud, Usd, Cad...stb a másik oldalra.
Alapvetően ezeket vizsgálom meg, hogy állnak, mik az aktuális erőviszonyok.
Aud a legvégére került a párokak, mint a Gbp-hez illő.
Ennek oka az volt, hogy Aud is egy erősődésben lévő termék, sok máshoz viszonyítva, pl Cad-hoz, Usd-hez, stb.
HA tehát Aud eleve erősödik, akkor nem reális elvárnom GbpAud-tól egy hosszabb trendet, amiből sok pénzem lesz, kis kockázattal.
Gyanítom hogy gbpAud lesz az amin legelőször meg fog szűnni a long folyamat....

Mivel a célom a traddel az, hogy mielőbb kivegyem a risket belőle, így fontos, hogy már az indítás idejében magas legyen az esélyem arra hogy egy adott szint elérésekor a BE állapot megvalósulhasson.
Egyébként erre vannak tesztjeim, a BE-be húzott tradeknél 99,999%-os a találatom, hogy azok már nem visznek el pénzt.
Ha tehát Gbp lonra spekulálok, akkor nem teszem mellé az egyébként is erősödésben lévő Aud-t! (Teszek mellé párnak egy olyat, ami eleve gyengülő fázisban van.) Ez a lényeg.

Persze, lehet spekizni gbp/aud-val is, utólag az is jó volt, mint mindn gbp pár, de nekem ez most harmad osztályú volt, így ezt meghagytam EQ-nak, hagy örüljön ő is a csontoknak...
Régi 2018-03-14, 15:56   #2785 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ahhám, köszi, na majd holnap reggel kirakom, aznapra miben látok lehetőséget
Régi 2018-03-14, 16:08   #2786 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A mindennapi S&P-nket add meg nékünk ma...
Hogy én mekkora hülye voltam tegnap.. lezártam a két tuti pozimat félúton.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-spx500usdm152.png  
Régi 2018-03-14, 16:14   #2787 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Toltam egy NU shortot.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdusdm15.png  
Régi 2018-03-14, 16:20   #2788 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

NJ, a listámon volt, mert első árszintről vártam az esést, csak közben elvásároltam az időt, nem tudtam ránézni. Csak azért csatolom, mert szép és klasszikus.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdjpym15.png  
Régi 2018-03-14, 17:00   #2789 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rossz GCad belépő. Szerintem mennie kell felfelé, de akkor is elbaltáztam.
Mindeközben NU kivágott BE-vel.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpcadm15.png  
Régi 2018-03-14, 18:10   #2790 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

És még néhány trade, NU-t bekötöttem mégegyszer.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-euraudm15.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurchfh1.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurjpym15.png  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdcadm30.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdusdm15.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdchfh1.png  

Régi 2018-03-14, 18:18   #2791 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És lám, Equalizer utána ki is tette ezt a tradejét! Micsoda megérzésem volt!

Persze, lehet spekizni gbp/aud-val is, utólag az is jó volt, mint mindn gbp pár, de nekem ez most harmad osztályú volt, így ezt meghagytam EQ-nak, hagy örüljön ő is a csontoknak...
Latod latod, milyen falatokat talal az ember az uton eldobalva... ilyen az amikor NAGY ember utan kullog a por nep...

Az eddig mar evidencia, hogy ketten hatfelekeppen latjuk a chartokat... Hal'istennek en nem ugy latom mint Te, es asszem ezt forditva is pont igy el tudod Te is mondani (habar ebben nem vagyok annyira meggyozodve )... de ameddig mindketten PENZT veszunk ki a piacbol ahelyett, hogy odaadnank azt, mindegy is ki milyen szemuveget visel...

Szep fogasokat csinaltal a tobbi GBP paron, gratulalok! Ami Neked ott jel volt, az nekem nem, nem is irom, hogy miert, hiszen nincs ertelme... de ez igy a szep.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-14, 18:24   #2792 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Elfelejtettem, van még egy rontott trade-em, cadchf, bár ennek le kell mennie az alapvonalra, nincs mese.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-cadchfh1.png  
Régi 2018-03-14, 18:45   #2793 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát ezt jól lekéstem. Annotáltam, talán valakinek felgyullad a lámpa.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audjpym15.png  
Régi 2018-03-14, 19:03   #2794 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát ezt jól lekéstem. Annotáltam, talán valakinek felgyullad a lámpa.
Nekem benyílt buy limittel és ki is vett -1R-ben.
A kanóc értem jött le.
Végül is kifizettem a kanócot, ennyi.

Viszont ez is benyílt jen-ben longra, ez eleve jobban is tetszett.
Most fogom BE-be húzni, aztán mára ennyi.

GbpJpy m30

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpjpym30.jpg
Régi 2018-03-14, 19:14   #2795 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem benyílt buy limittel és ki is vett -1R-ben.
A kanóc értem jött le.
Végül is kifizettem a kanócot, ennyi.

Viszont ez is benyílt jen-ben longra, ez eleve jobban is tetszett.
Most fogom BE-be húzni, aztán mára ennyi.

GbpJpy m30

Csatolás 12848
Szép gj trade! Van GJ-m nekem is, amit még nem zártam le, gondoltam hadd menjen.. Van más jen meg gbp párom is, azok is elég sokat mentek már, amolyan kis mikro pozik
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpjpyh1.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurgbph1.png  
Régi 2018-03-14, 20:40   #2796 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szép gj trade! Van GJ-m nekem is, amit még nem zártam le, gondoltam hadd menjen.. Van más jen meg gbp párom is, azok is elég sokat mentek már, amolyan kis mikro pozik
Mikről maradtam le
Voltam meglátogatni Merkelkét
Azért valamit benyomtam én is megj9vet.
Régi 2018-03-15, 14:34   #2797 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mikről maradtam le
Voltam meglátogatni Merkelkét
Azért valamit benyomtam én is megj9vet.
Semmiről nem maradtál le, itt nem lehet lemaradni
Talán valaki érti is, hogy mit csináltam..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpcadm153.png  
Régi 2018-03-15, 15:27   #2798 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Semmiről nem maradtál le, itt nem lehet lemaradni
Talán valaki érti is, hogy mit csináltam..
Elcsórtad a ''kivetítési'' módszerem
Régi 2018-03-15, 15:39   #2799 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Elcsórtad a ''kivetítési'' módszerem
Azt nem ismerem, de ezek szerint csinálod te is
Mondjuk nálam ez enélkül is long volt, csak valaki vetített a másik site-on, aztán megmutattam, hogy hogy kell helyesen csinálni csak azért maradt fent, amúgy nem nagyon szoktam csinálni, mert bepiszkítja a képernyőt.
Régi 2018-03-15, 16:17   #2800 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azt nem ismerem, de ezek szerint csinálod te is
Mondjuk nálam ez enélkül is long volt, csak valaki vetített a másik site-on, aztán megmutattam, hogy hogy kell helyesen csinálni csak azért maradt fent, amúgy nem nagyon szoktam csinálni, mert bepiszkítja a képernyőt.
Párszor tettem fel ilyen csatrokat
Ma a Daxot verem fel-le hullámonként
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ger30_150318_buy.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-natgas_150318_sell2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusd_150318_buy.gif  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpjpy_140318_sell.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audusd_150318_sell2.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-btcusd_12_150318_sell2.gif  

Válaszol

« iFOREX | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 7 (0 tag és 7 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 21:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 21:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 19:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 08:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05

A pontos idő 05:18 , a GMT +1 időzóna szerint.