Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-04-30, 17:10   #3301 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.545
Hírnév szint: 8
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lemaradt a kép, a Nagy Kép
de erre is rá kell kattanni
Nagy lófütyi látszik, semmi más. Ezért kell legalább a file-t rendesen elnevezni.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurnzdm15.png  
Rewand nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-30, 17:26   #3302 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagy lófütyi látszik, semmi más. Ezért kell legalább a file-t rendesen elnevezni.
csak arról volt szó, hogy nagyobbnak látszik a kép... és ez IGAZ
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-04-30, 17:38   #3303 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ennek az alját adod el???... akkor már tudom mit veszek
Régi 2018-04-30, 17:51   #3304 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Vegyed... Hol van még az alja az EN-nek..
Vegyed ezt is
Nem látunk a képen semmit, na.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-spx500usdm15.png  
Régi 2018-04-30, 17:53   #3305 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kicsit elrontottam, de ezt is eladom
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpym15.png  
Régi 2018-04-30, 17:56   #3306 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mit látsz EN-en C@maro?
Régi 2018-04-30, 18:18   #3307 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mit látsz EN-en C@maro?
B hullámot a 2. hullámon
Régi 2018-04-30, 18:19   #3308 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 895
Hírnév szint: 10
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Na jó. Közben kicsit módositottam. Egy kis nyerőt zsebrevágtam, a többi ilyen lett. Én sem vagyok tökéletes. De mi is a topic cime?

A kép lemaradt. A p.... be, de k...va erős ez a sör.
Régi 2018-04-30, 18:22   #3309 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 895
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

A kép. Még mindig kék .
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-2.png  
Régi 2018-04-30, 18:37   #3310 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
B hullámot a 2. hullámon
Azt nem ismerem, de lefelé megy a pár vagy nem?
Ja, közben látom, hogy mire gondolhatsz (bár nem értem a hullámteóriát), lesz még egy visszateszt a következő zuhanás előtt. Na jó, akkor zártam. Amúgy se szerettem nagyon. Majd fentről megint elkapom.
Régi 2018-04-30, 19:19   #3311 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sracok, latom EN-t gyepaljatok... korrekcioban vagyunk... tehat no stress! Sokat nem lehet vesziteni, barmelyik iranyt is valasztod, hiszen csak visszakerul BE-ben eventually...

Komolyra fogva, en ezt a mozgast latom:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-4-30-2018-8.15-pm.jpg

Megjegyzes: ez a legegyszerubb szcenario... barmelyik fraktalis B hullam alakulhat barmilyen flat-e vagy atmehet egy komplexebb B strukturaba... nem art tudni.

De minden szines mozgas egy-egy strukturalezaro C hullamot jelkepez, amelyek meg fognak tortenni (hacsak nem volt eddig valahol valami nagyon csunya contracting flat). Ugyhogy ennek tudataban csapjatok a lovakat.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-30, 19:32   #3312 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Maris leszukult a lehetosegek eszkoztara, hiszen mivel attortuk a csucsot, mar nem lehet a kekbol regular flat, csak extanded (ezt preferalnam) vagy running (ez szivos altalaban):

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-4-30-2018-8.30-pm.jpg
Régi 2018-04-30, 19:35   #3313 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Maris leszukult a lehetosegek eszkoztara, hiszen mivel attortuk a csucsot, mar nem lehet a kekbol regular flat, csak extanded (ezt preferalnam) vagy running (ez szivos altalaban):

Csatolás 13395
Short pár az biztos. Csak idő kérdése, hogy potyogjon. EQ, kíváncsi vagyok, hogy AU-ról mit gondolsz. Szórakozik velem, szerintem még lehet, hogy kicsit, 30-50 pipet lejjebb megyünk, de szerintem az egy jó long pár.
Régi 2018-04-30, 19:41   #3314 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Short pár az biztos. Csak idő kérdése, hogy potyogjon. EQ, kíváncsi vagyok, hogy AU-ról mit gondolsz. Szórakozik velem, szerintem még lehet, hogy kicsit, 30-50 pipet lejjebb megyünk, de szerintem az egy jó long pár.
Elso ranezesre ezt gondolom rola:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-4-30-2018-8.40-pm.jpg
Régi 2018-04-30, 19:44   #3315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 13397
Ok, köszi! Én most longot látok hosszabb távra, de majd meglátjuk, hogy mi lesz.
Régi 2018-04-30, 19:45   #3316 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 13397
Te már annyi mindent gondoltál
Régi 2018-04-30, 19:48   #3317 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Te már annyi mindent gondoltál
Es mit szeretnel ezzel kifejezni?
Régi 2018-04-30, 20:23   #3318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Es mit szeretnel ezzel kifejezni?
Mit hat? Hogy eszaknak megy rovidesen.
C@maro, azert mostanaban nem nagyon ertelek. Jossz ezekkel a hullamokkal. Most akkor te mit tredelsz? Szerintem megirigyelted EQ-t es betertel te is elliotosnak
Régi 2018-05-01, 08:03   #3319 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tovabbvive a tegnapi EURNZD gondolatot: nincs semmi uj a nap alatt.

Elobb vartam egy regular flat-et, de atutotte a csucsot, ez ervenytelenitette a reg.flat elvarast, de lehet belole egy running (kek 1) vagy egy expanded (kek 2).

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-5-1-2018-8.43-am.jpg

Shortba alltam meg akkor amikor reg.flat volt az elvarasom, hiszen annak a nagyobb a valoszinusege mind kozul... atutotte a csucsot, ez NEM ok a panikra es a pozizarasra, hiszen a struktura NEM valtozott attol, hogy uj csucsunk van: meg mindig korrekcio az amire varunk, csak mas tipusu. Ezert kitartottam a short mellet, habar egesz szep kis lebego veszteseget hozott ossze... mint mondtam, nincs ok a panikra. Mostanra mar pont akkor nyeresegben van a pozi mint amekkora a lebegom volt... es valoszinuleg zarom a shortot itt, mivel ez az elvarasom:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-5-1-2018-8.52-am.jpg

A lenyeg: longot nem nyitok, mivel a hosszabb tavu elvarasom a short, igy a long limitalt trade a szememben, amiben potencial van az a short! Es ha a shortban latom a potencialt ugy 85%-os meggyozodessel, akkor miert tennek penzt egy longra, amely barmennyi keveset vagy sokat mehet, de kiszamithatatlanul? Inkabb megvarom, hogy kialakuljon es komplett legyen a korrerktiv struktura (a kek nyilnal a smiley pofanal) amiben bennevagyunk es utana a zuhanasra fogadok, hiszen nagyobb az esely arra. A kereskedest nem szerencsebol vegezzuk, A SZERENCSE NEM EGY STRATEGIA!

Alternativakent ez is elkepzelheto:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screen-shot-5-1-2018-8.44-am.jpg

Ebben az esetben, mivel a kozponti korrekcio egy contracting flat volt (amitol hanyni lehet altalaban...), a korrektiv strukturanak vege van es a lefele impulzus kovetkezik... Ebbene az esetben kar volt zarni a short poziciot, de mint mondtam, a kereskedes az eselyek jateka es ennek kisebb eselyt adok mint az elozo szcenarionak. Persze tobbszor is megesett, hogy tevedtem, de tobbszor nem mint igen... ugy 80/20 aranyban, ami boven elegseges ahhoz, hogy a szamla novekedjen ne pedig csokkenjen Ez esetben ugyancsak a short lesz a trade-em, de mar csak az alj alatt konfirmalodik ez a szcenario, odaig pedig nagy lesz a pip veszteseg amit kihagyok mivel zartam a shortot... de meg mindig ez a legkisebb rossz (vagy a legnagyobb jo) amit most tehetni lehet, objektiv es erzelemmentes szempontbol figyelve az arfolyam alakulasat.

Ha rosszkor zartam a shortot es ez most beesik, ilyen az elet. De nem vesztettem penzt ezen sem... ez a lenyeg. Ne felejtsuk, 80/20 a talalati aranyom kb. ... tehat az a 20% esely barmikor fennallhat. Es annak a 20%-nak a min. 40%-at BE-be lehet menedzselni...
Régi 2018-05-01, 11:12   #3320 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 60
Hírnév szint: 1
Xipho a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Eurnzd

Sziasztok!

Amíg EURNZD megmutatja magát itt van egy kis GBPJPY short... a kérdés, hogy a csatorna alja megfogja-e vagy ki tud esni belőle.....
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpjpy-short.png  
Xipho nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-01, 11:58   #3321 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Xipho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Amíg EURNZD megmutatja magát itt van egy kis GBPJPY short... a kérdés, hogy a csatorna alja megfogja-e vagy ki tud esni belőle.....
Szia! Ez jo fogas volt!
Régi 2018-05-01, 12:18   #3322 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Ilyen nekem is van, csak U van a végén, hagyom.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdm15.png  
Régi 2018-05-01, 12:32   #3323 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Gbpusd

Igen, én is shortolom, de vajon meddig? (1,31? talán?) jól néz ki....
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusdshort.png  
Régi 2018-05-01, 12:34   #3324 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Ez lemeradt...

Nekem nem fér már bele, de EURJPY is jó lesz nemsoká......
Régi 2018-05-02, 19:08   #3325 (permalink)
Tag

Alapbeállítás FOMC Tanács???

Sziasztok!

Ti mit szoktatok csinálni az ilyen "nagyobb mozgást" kiváltható hírek előtt a nyitott pozícióitokkal?

Elég sok USD Longom van nyitva, szép profitban, de vajon most mit csináljak velük?
Régi 2018-05-02, 19:30   #3326 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Ti mit szoktatok csinálni az ilyen "nagyobb mozgást" kiváltható hírek előtt a nyitott pozícióitokkal?

Elég sok USD Longom van nyitva, szép profitban, de vajon most mit csináljak velük?
konkrétan és hol nyitottad?
Régi 2018-05-02, 19:45   #3327 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 75
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Hírek előtt jó benne lenni, mert sokszor trendirányba lő ki, de van, hogy fel-le csapkod, és olyankor a stoppod is elég nagyot tud slippelni. Én nullába szoktam rakni, de ha olyan helyen van, akkor inkább kizárom, mert a spread ilyenkor exponenciálisan meg tud nőni. Ha már van rajta mondjuk 100-200 pip profit, akkor nem piszkálom a stoppot. Ugye arra számítunk, hogy a kamat marad 1.75%. Elég kicsi az esélye, hogy megemelik, szóval valószínűleg marad a long trend a dollár párokon(legalábbis folytatódik ez a nagyobb korrekció), de az is lehet, hogy ez már beárazott, és innen lejjebb kúszunk. Figyeld pár perccel a hír előtt a mozgást. Sokszor előre lelövik a poént

Amennyiben nem tiszta a gondolatmeneted a menedzseléssel kapcsolatban, akkor inkább zárj le mindent. Jobb a békesség!
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-02, 19:59   #3328 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Mit hol nyitottam?

Hát van néhány futó pozi, közelebb, távolabb.....
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-pozik.jpg  
Régi 2018-05-02, 20:56   #3329 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

En kimondottan tredelni szoktam a kemenyebb hireket... ha USD hirek vannak peldaul, ket ellentetes parost tredelek ugyanabba az iranyba, pl. USDJPY long + EURUSD long, entry orderrel. A lenyeg viszont azon van, hogy olyan ket parost valasztok amely mindket esetben, strukturalisan, felfele nez ki, ha longra teszem mindkettot... remelem ertheto voltam.
Régi 2018-05-02, 20:59   #3330 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Értem, viszont hogyan zársz? Vagy a "jót" meghagyod hosszabb távra?
Régi 2018-05-02, 21:03   #3331 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem, viszont hogyan zársz? Vagy a "jót" meghagyod hosszabb távra?
Pontosan. Altalaban a tehnikai iranyba mozdul el az arfolyam, ha momentum van a piacon, fuggetlenul attol, hogy jo vagy rossz a hir, ilyenkor csak a momentumot hasznalom arra, hogy nagyobbat menjen profitba mint altalaban tenne. Erre jo pelda az olaj, tobbszor nem arra megy mint ahova varod egy inventory utan peldaul.

A lenyeg az, hogy mindig van egy favorit setup-om, az egyik paros aminek nagyobb eselye van. A masodikat csak backup-kent hasznalom, ha megis maskepp alakulna a helyzet. A talalati arany igy nagyszeru, HA VAN MOMENTUM A PIACON... egyszer tortent meg az, hogy mindket paroson bekaptam az entry ordert es mindketto kivagott vesztesegben... ilyen is van, de nagyon ritka.
Régi 2018-05-02, 21:23   #3332 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ez egy jó ötlet... kipróbálom.
Más téma: meggyőződésem, hogy USD hosszabb távon long, mivel fordult a hetes historikus tr. vonalról. A problémám most az, hogy 1.2 ről vissza vártam volna 1.2180 környékére, de úgy tűnik, hogy még az 1.2-t sem tudja felfelé törni. Mi történt az eddig brutál erős Euróval? Ezzel a meredekséggel nem mehetünk tartósan.... szerintem. Hol lesz ebben jelentősebb korrekció?
Régi 2018-05-02, 21:50   #3333 (permalink)
Tag

Alapbeállítás Eurusd

Eddig így néz ki a hírkereskedésem....
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusdmicrom5.png  
Régi 2018-05-02, 23:06   #3334 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
En kimondottan tredelni szoktam a kemenyebb hireket... ha USD hirek vannak peldaul, ket ellentetes parost tredelek ugyanabba az iranyba, pl. USDJPY long + EURUSD long, entry orderrel. A lenyeg viszont azon van, hogy olyan ket parost valasztok amely mindket esetben, strukturalisan, felfele nez ki, ha longra teszem mindkettot... remelem ertheto voltam.
Ilyenkor nem egyszerűbb lenne megnyomni az EURJPY long gombot?

//update: látom nem....értem.
Régi 2018-05-04, 11:23   #3335 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan. Altalaban a tehnikai iranyba mozdul el az arfolyam, ha momentum van a piacon, fuggetlenul attol, hogy jo vagy rossz a hir, ilyenkor csak a momentumot hasznalom arra, hogy nagyobbat menjen profitba mint altalaban tenne. Erre jo pelda az olaj, tobbszor nem arra megy mint ahova varod egy inventory utan peldaul.

A lenyeg az, hogy mindig van egy favorit setup-om, az egyik paros aminek nagyobb eselye van. A masodikat csak backup-kent hasznalom, ha megis maskepp alakulna a helyzet. A talalati arany igy nagyszeru, HA VAN MOMENTUM A PIACON... egyszer tortent meg az, hogy mindket paroson bekaptam az entry ordert es mindketto kivagott vesztesegben... ilyen is van, de nagyon ritka.

NFP-n a favoritom az USDJPY,
de most beálltak döntetlenre....
Az Ausztrálok se tudják mit akarnak
Ha szeretsz beállni nagy banzájba, ez az lesz...
Régi 2018-05-04, 11:47   #3336 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Usdjpy-ben épp benne vagyok. Tipikus helyzet, amit utálok. - 0,5R-ben várom a híreket. Mit is tegyek? Kiveszem a -0,5R-t vagy megkockáztatok egy minimum 1R bukót, ami egy ugrás esetén nagyobb is lehet.
A tervemben ez volt a legkisebb valószínűségű helyzet, mivel reggel léptem be. Na, de ez van most.
Lépni kell: ha a hírig nem kerülök break evenbe, akkor lezárom. Ennyi.

Lenne még egy opció, miszerint tágabb stopot hagyok egy esetleges csapkodásra, de a jelenlegi poziméret ahhoz már nagy. Persze csinálhatnék részzárást a nagyobb stophoz, így a lebegő veszteség egy részét realizálnám. Mivel a belépéskori tervben ez nem volt benne és így utólag nyögve nyelősnek tűnik, valamint nem is nagyon fekszik, ezt kihagyom.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-04, 12:50   #3337 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Usdjpy-ben épp benne vagyok. Tipikus helyzet, amit utálok. - 0,5R-ben várom a híreket. Mit is tegyek? Kiveszem a -0,5R-t vagy megkockáztatok egy minimum 1R bukót, ami egy ugrás esetén nagyobb is lehet.
A tervemben ez volt a legkisebb valószínűségű helyzet, mivel reggel léptem be. Na, de ez van most.

Lenne még egy opció, miszerint tágabb stopot hagyok egy esetleges csapkodásra, de a jelenlegi poziméret ahhoz már nagy. Persze csinálhatnék részzárást a nagyobb stophoz, így a lebegő veszteség egy részét realizálnám. Mivel a belépéskori tervben ez nem volt benne és így utólag nyögve nyelősnek tűnik, valamint nem is nagyon fekszik, ezt kihagyom.
108,80-ra várok leszurást, utána 109,40+ bizti long ... tartom a shortot még
Régi 2018-05-04, 13:37   #3338 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Én onnan közelíteném meg a problémakört, hogy hány pipre van a jelenlegi stop.
Nézném pl. a H4-es ATR értéket és azt próbálnám elérni hogy egy olyan koncepció jöjjön létre, amivel egy ilyen értéken mindenképpen kívülre tud kerülni a stop, hogy jó eséllyel átélje az NFP-t.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-04, 14:23   #3339 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nézném pl. a H4-es ATR értéket és azt próbálnám elérni hogy egy olyan koncepció jöjjön létre, amivel egy ilyen értéken mindenképpen kívülre tud kerülni a stop, hogy jó eséllyel átélje az NFP-t.
Az a baj, hogy a problémakör a következő:
Independence nem túlélni szeretné, hanem keresni rajta vagy max nem veszíteni
Régi 2018-05-04, 14:31   #3340 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az a baj, hogy a problémakör a következő:
Independence nem túlélni szeretné, hanem keresni rajta vagy max nem veszíteni
Merre akartok keresni vele??? felvagyle?
Régi 2018-05-04, 15:14   #3341 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
NFP-n a favoritom az USDJPY,
de most beálltak döntetlenre....
Az Ausztrálok se tudják mit akarnak
Ha szeretsz beállni nagy banzájba, ez az lesz...
En ma ra sem pillantottam a chartokra, nem voltam gepkozelben, ezt az NFP-t kihagyom, mivel nagyon nagy a kitettsegem USD szinten, amit foleg a USDMXN vitt fel nagyon, hiszen ott csak 1:10 a leverage-em... de meg van USDJPY longom es EURUSD shortom hosszutavra bekotve.
Régi 2018-05-04, 17:04   #3342 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Amikor beléptem reggel, akkor a hírrel annyira még nem számoltam, mert addig 5-6 H1-es gyertya is lemegy. Ahogy írtam, látom azt az opciót is hogy messzebb teszem a stopot a csapkodás miatt, de a már meglévő pozim az eredeti mérettel akár -2R-re is kerülhetett volna és ezt nem akartam felvállalni. És a részzárást sem. Ha a hír előtt lépek be, más az ábra, hiszen akkor kisebb mérettel vállalom a nagyobb stopot.
Hát, ez most így alakult. Egyébként ritkán kereskedem ilyen erős híreknél, talán jobb is.
Régi 2018-05-04, 17:23   #3343 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Matematikai szemszögből a részzárás jobb megoldás, mert akkor -1R helyett tudod -2R-be rakni a stopod, ami így -1R marad (vagy másfél, ha most a teljesen vagy bukóban), és mégis benne maradsz a mozgásoknál, ha jó irányba megy.

Amúgy alapvetően hétfő meg péntek óvatosabb daytrade-t von maga után.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-04, 17:26   #3344 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként kockás jól látja. Mivel a tarde nem ment el jó irányba a hírig, így vagy keresni vagy minimálisat akartam veszíteni. Én ezt nem látom problémának.
Régi 2018-05-04, 17:31   #3345 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Amikor beléptem reggel, akkor a hírrel annyira még nem számoltam, mert addig 5-6 H1-es gyertya is lemegy. Ahogy írtam, látom azt az opciót is hogy messzebb teszem a stopot a csapkodás miatt, de a már meglévő pozim az eredeti mérettel akár -2R-re is kerülhetett volna és ezt nem akartam felvállalni. És a részzárást sem. Ha a hír előtt lépek be, más az ábra, hiszen akkor kisebb mérettel vállalom a nagyobb stopot.
Hát, ez most így alakult. Egyébként ritkán kereskedem ilyen erős híreknél, talán jobb is.
Pedig semmi rendszerellenes mozgás nem volt UJ-n, minden a helyén volt és időben. Minden csatorna hozta az irányát és a szinteket.

TP-k zártak, long nyitott
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-uj-nfp-el.gif   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-uj-nfp-utan.gif  
Régi 2018-05-04, 17:33   #3346 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Matematikai szemszögből a részzárás jobb megoldás, mert akkor -1R helyett tudod -2R-be rakni a stopod, ami így -1R marad (vagy másfél, ha most a teljesen vagy bukóban), és mégis benne maradsz a mozgásoknál, ha jó irányba megy.

Amúgy alapvetően hétfő meg péntek óvatosabb daytrade-t von maga után.

Ezt én is tudom, de ha elmegy a célárig, akkor az eredeti profit felét keresem csak. Ez sincs matematikailag jó hatással az egyenlegemre. Korábban használtam a felezést, de nem jött be. Nekem egyszerűen nem fekszik.

Úgy vagyok ezzel, mint a koffeinmentes kávéval vagy az alkoholmentes sörrel. Vagy iszom az igazit, vagy nem iszom semmit.
Nem vagyok hívő, de Jézus jól mondta. Inkább légy meleg, inkább légy hideg, de soha ne légy langyos.
Régi 2018-05-04, 17:38   #3347 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pedig semmi rendszerellenes mozgás nem volt UJ-n, minden a helyén volt és időben. Minden csatorna hozta az irányát és a szinteket.

TP-k zártak, long nyitott
Így utólag látom én is. Amikor döntenem kellett, még nem láttam. Különben a családi ezüstöt is beleteszem.
Régi 2018-05-04, 18:16   #3348 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt én is tudom, de ha elmegy a célárig, akkor az eredeti profit felét keresem csak. Ez sincs matematikailag jó hatással az egyenlegemre. Korábban használtam a felezést, de nem jött be. Nekem egyszerűen nem fekszik.

Úgy vagyok ezzel, mint a koffeinmentes kávéval vagy az alkoholmentes sörrel. Vagy iszom az igazit, vagy nem iszom semmit.
Nem vagyok hívő, de Jézus jól mondta. Inkább légy meleg, inkább légy hideg, de soha ne légy langyos.
Én se szoktam, csak nagyritkán felezni, de néha elmegy. Ha nyersz féllel utána 3-4 R-t azért az akkor is szép már
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-04, 18:57   #3349 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jó hétvégét, csak ezek a párjaim vannak, tartom őket hosszú távra.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audusdh1.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurnzdh1.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-nzdusdh1.png  

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdcadm15.png  
Régi 2018-05-04, 19:08   #3350 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én se szoktam, csak nagyritkán felezni, de néha elmegy. Ha nyersz féllel utána 3-4 R-t azért az akkor is szép már
Persze, ez igaz, de az valójában már csak 1,5-2R a megmaradt féllel.
Válaszol

« Számlakivonat | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 3 (0 tag és 3 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 21:19
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 21:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 19:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 08:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05

A pontos idő 01:23 , a GMT +1 időzóna szerint.