Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-06-12, 20:28   #301 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 342
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

TBack az aktád egy kóla automata tetején maradt.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-13, 09:10   #302 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 50
Hírnév szint: 3
Perhaps a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
kb 50%-os win/loss strat.
Vajon ez elég lehet bármire, vagy kell a 90%?

Csatolás 10453
Evidens hogy kell a 90%.. amíg azt el nem éred lúzer vagy... legalább érd el a 80%-ot és akkor tripla ennyi lehetne a nyereséged
Megmondta itt már előtted valami nagyon okos lény hogy kell a 80+ nyereség hogy sikeres legyél... tényleg, hol van a gyökér? Kitiltották a majmot? Azért hiányoznak a leisjómegfelisjómegrelax beírásai... nekem konkrétan hitet adott hogy mindegy mit csinálok az csakis jó lehet akármerre is megy az árfolyam.. minden jó ember a süllyesztőben végzi..
Perhaps nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-06-13, 17:38   #303 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 563
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Leis jó fel is jó, amennyiben nem akarsz nyerni csak szórakozol
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-14, 13:15   #304 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 306
akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hol fel jó,hol le,és nyerni is akarok!De sokat dolgozni nem.Megteszem a "tétet",aztán megyek úszni.Igaz most csak medencében.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusdh110.png  
akárki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-14, 20:27   #305 (permalink)
Szenior tag

akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.akárki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

R2D2 alakzat tetőantennákkal.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-metatrader-5-2-.png.png
Megnézték: 47
Méret:  17,5 KB
Azonosító:  10461  
Régi 2017-06-14, 20:28   #306 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
shortosgyula már nem kispályás.shortosgyula már nem kispályás.shortosgyula már nem kispályás.shortosgyula már nem kispályás.
Alapbeállítás

eurusd short alakul
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-u1877931-interactive-brokers-2017.-06.-14.-212706.jpg  
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-14, 20:35   #307 (permalink)
Szenior tag

shortosgyula már nem kispályás.shortosgyula már nem kispályás.shortosgyula már nem kispályás.shortosgyula már nem kispályás.
Alapbeállítás

eu short zárva
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-u1877931-interactive-brokers-2017.-06.-14.-213353.jpg  
Régi 2017-06-15, 05:02   #308 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 898
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
eu short zárva
Remélem ezt a chartot jol kielemzik majd a forumlakók, mert ez a M.A.S.T.E.R.C.L.A.S.S kategoria. Így kell EU-t daytradelni!

Bár ehhez nem kellene igazán sok kommentet hozzáfűzni, de hadd foglaljam össze ezen chart alapján a trédelés alapelemeit:
  1. a legkiválóbb bróker.
  2. megfelelő platform
  3. tiszta, zajmentes chart
  4. felelősségteljesen lezárt vesztes pozició
  5. kitűnő belépés FOMC-n ( ez önmagában már advanced és sok órányi elemzést megérne)
  6. kockázat és stresszcsökkentő részzárás
  7. a teljes mozgás 95%-t megfogó zárás

Töltsd le, nyomtasd ki, rakd ki a falra ezt a chartot mert ide kell eljutni. Egy percet, egy gondolatot nem szabadna mással foglalkozni amíg ezt a készséget ilyen magabiztossággal ki nem fejleszti az aki trédelésre adja a fejét.

Köszönöm a megosztást. Ezen az oldalon nagyon ritkán lehet látni valódi értéket. Ez viszont az!

peace
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-15, 15:36   #309 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
R2D2 alakzat tetőantennákkal.
Van fojtatása is,ha már esik.Csak fundamentumok alapján.
Semmi szépség nem kell,azt meghagyom a lányoknak,Ők legyenek szépek!!
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-metatrader-5-fun_li.jpg  
Régi 2017-06-15, 20:52   #310 (permalink)
Szenior tag

Exclamation

Látszik benne a sikeres és nem sikeres tradek sokasága.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-client-pos.jpg  
Régi 2017-06-16, 02:33   #311 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Folytatása,ly
Régi 2017-06-16, 06:35   #312 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

az eu short mt4-es változa
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusdh1.png  
Régi 2017-06-16, 10:41   #313 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Folytatása,ly
Direkt Neked lett oda beszúrva,mivel nem mondtad meg a másik topicban,hogy honnan hiányzik a d !
És még mindig nem tudom!
Régi 2017-06-16, 12:38   #314 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 433
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?...usd170616s.jpg
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-16, 20:07   #315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Már én se tudom, elfelejtettem
Régi 2017-06-19, 16:32   #316 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mai menü.Fel is jó volt meg le is jó lesz talán.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusdm30.1.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-metatrader-511_li.jpg  
Régi 2017-06-19, 16:55   #317 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 457
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szép volt!

Nekem le jó volt, aztán ismét le nem volt jó, mert értem jött fel a kaszás, de utána megint jó lett, mert mégis szeret engem a piac.
Bár így csak 66%-os a találati arány, de hátha ez is elég...nem tudom, majd megmondják az okosok.

Összességében tetszett ma (is) az EU (is). Úgyhogy holnap is megpróbálom, hátha mégis tanulható ez a dolog.

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eum15.gif
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-19, 17:40   #318 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 406
Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nezzuk,stop 25 pip.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-19-18-37-16.png  
Rewand elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-19, 17:43   #319 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szép volt!

Nekem le jó volt, aztán ismét le nem volt jó, mert értem jött fel a kaszás, de utána megint jó lett, mert mégis szeret engem a piac.
Bár így csak 66%-os a találati arány, de hátha ez is elég...nem tudom, majd megmondják az okosok.

Összességében tetszett ma (is) az EU (is). Úgyhogy holnap is megpróbálom, hátha mégis tanulható ez a dolog.

Csatolás 10480
Ez is szép volt!És a reakció is az árra.Ott fent lehet hogy mi cseréltünk pozit?
Régi 2017-06-19, 18:09   #320 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez is szép volt!És a reakció is az árra.Ott fent lehet hogy mi cseréltünk pozit?
Gyanús, mert kicsit olyan "állott" szaga volt, mintha valakinél már lett volna.
Ha már neked nem kellett én még kivettem belőle egy kis pénzt.
Pedig az a jó bróker, aki friss húst, akarom mondani shortot ad! Na mindegy, ez jutott mára.
Régi 2017-06-19, 19:27   #321 (permalink)
Szenior tag

Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Rewand már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rewand eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nezzuk,stop 25 pip.
Meg pont belefertem, nezzuk innen, stop 5 plusz spread a tetejetol.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-19-20-24-07.png  
Régi 2017-06-19, 19:33   #322 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gbpchf long, egyelore ezt is mersekelten.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-19-20-32-23.png  
Régi 2017-06-19, 19:44   #323 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg pont belefertem, nezzuk innen, stop 5 plusz spread a tetejetol.
Nálam vannak a közelben jó kis szintek eu-n és uc-n is.
(tudom, nem ugyanazt nézzük, nem is kritikaként írom)
usd esést akkor szoktam megjátszani, ha e két párnál is jó esély van szint fordulásra, pláne ha egy időben várható, mint most is.
Most is ez lesz nálam, de ezt a szabályt felül írja az este, így nem kötöm.

Valahogy így vannak a szintek:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eum30.gif

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-ucm30.gif
Régi 2017-06-19, 20:10   #324 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nálam vannak a közelben jó kis szintek eu-n és uc-n is.
(tudom, nem ugyanazt nézzük, nem is kritikaként írom)
usd esést akkor szoktam megjátszani, ha e két párnál is jó esély van szint fordulásra, pláne ha egy időben várható, mint most is.
Most is ez lesz nálam, de ezt a szabályt felül írja az este, így nem kötöm.

Valahogy így vannak a szintek:

Csatolás 10486

Csatolás 10487
Nem szabalyos a kotesem, de elkezdett felfele pinnelni h1-ben. Nem varom, hogy hosszu eletu legyen, igazad van, ez nem egy jelentos szint, marpedig szamomra is azok a fontosak. Az m5-os legutobbi szintemelkedes viszont erdekes volt nekem, ugy erzem, mara kifujt a long, ha nem, elkonyvelem buktanak. Rossz mobilon tredelni, de akkor is megtanulom. Vartam egy h4-en mar gyakran latott short formaciot is.
Régi 2017-06-19, 21:52   #325 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kihasznaltam meg az 5 pipes savot, ott tokeletes az RR. Jeleztem a belepoket, Sok sell stop megbizas nem teljesult, igy a dd mindvegig nagyon alacsony volt, a teljesult kotesek 2/3-a a napi csucson csucsul szuk stoppal. A cel a h1-es pinben torteno kotes, vagy az attol felfele mert 5 pipes savban. Cel kb. 25-30 pip, de a PA nem mindegy, hogy hogyan zajlik, sohase mindegy. Ido lefolyas, oraallas, session hatarok, szintek, stopvadaszat, gyertyak, stb mind egyuttesen fontos.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-19-22-51-09.png  
Régi 2017-06-19, 22:09   #326 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gyertyarajzolas spread tagitasaval. Van ilyen napkozben is. Csunya dolog.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-19-23-05-25.png  
Régi 2017-06-20, 09:30   #327 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 360
Hírnév szint: 5
Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziaaaa akárki!

Nagyon ügyes vagy, gratulálok!

Többieknek is!

Jó volt felfelé is és le is a sok dilettáns pedig itt értetlenkedik
Eszter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-20, 09:44   #328 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 360
Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Eszter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

nekem most csak lefelé volt jó igazán, meg egy kicsit fel is

Elkészült a medencém (kinti) megyek úszok pár kört (a benti már unalmas volt)
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-eurusd.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-gbpusd.png   sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-usdjpy.png  

Eszter nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-20, 10:20   #329 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gyertyarajzolas spread tagitasaval. Van ilyen napkozben is. Csunya dolog.
Tudod"ott nem volt likviditás"nevű szöveg van eladva!
Régi 2017-06-20, 10:26   #330 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
nekem most csak lefelé volt jó igazán, meg egy kicsit fel is

Elkészült a medencém (kinti) megyek úszok pár kört (a benti már unalmas volt)
Szia Eszterke!Szép tradek!Örülök hogy itt vagy!
Én is szoktam úszni,előbb elhelyezem a függőt,aztán úszok.Ma nem jól csináltam,előbb úsztam,így eddig le is maradtam a jóról.
Tanulság:azt a napi 1 órát amit rászánunk a napi betevőre,azt illik komolyan venni,és betartani.Kivéve ha megengedhetjük magunknak még azt is hogy néha nem!
Régi 2017-06-20, 10:39   #331 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás A DNS-ről!

„Megmutattuk, hogy nincs koordináció a szálak között, azaz teljesek autonómok. Ez egy igazi paradigmaváltás, amely aláás oly sok mindent, amit eddig a tankönyvekben olvashattunk”
– mondta a Kaliforniai Egyetem egyik kutatója, Stephen Kowalczykowski. A felfedezés alapján a DNS megkettőződésének a folyamata véletlenszerűen lezajló események eredményének tűnik, a kutatók éppen ezért a Cell tudományos folyóiratban közölt tanulmányukban sztochasztikus, azaz statisztikai valószínűségen alapuló replikációs modellnek nevezték el.
Régi 2017-06-20, 16:38   #332 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Check position..Részzárás tegnap,Sl igazit.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-helyzet1_li.jpg  
Régi 2017-06-20, 16:47   #333 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kihasznaltam meg az 5 pipes savot, ott tokeletes az RR. Jeleztem a belepoket, Sok sell stop megbizas nem teljesult, igy a dd mindvegig nagyon alacsony volt, a teljesult kotesek 2/3-a a napi csucson csucsul szuk stoppal. A cel a h1-es pinben torteno kotes, vagy az attol felfele mert 5 pipes savban. Cel kb. 25-30 pip, de a PA nem mindegy, hogy hogyan zajlik, sohase mindegy. Ido lefolyas, oraallas, session hatarok, szintek, stopvadaszat, gyertyak, stb mind egyuttesen fontos.
Mi lett belőle?
Régi 2017-06-20, 17:52   #334 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Kockásnak hogy értse. :)

Ide teszem Kocka a képet, ahol ma tartok.
Tegnap ugyanez volt, kétszer is.
Ha kockáztatok kb 150 pontot és van egy kb 3 x ekkora elvi TP, akkor mire azt eléri, már minimum 2 x es kockázati +ban akarok lenni, vagy kilépni célár környékén 3 x nyerőben, attól függően hogy napszak szerint mikor éri el azt, de ennek részletébe most nem mennék bele, mert hosszú és szubjektív is kicsit.

Ezt látod a képen.

aud/usdm15

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-audusdm15short.gif
Régi 2017-06-20, 18:33   #335 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.573
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ide teszem Kocka a képet, ahol ma tartok.
Tegnap ugyanez volt, kétszer is.
Ha kockáztatok kb 150 pontot és van egy kb 3 x ekkora elvi TP, akkor mire azt eléri, már minimum 2 x es kockázati +ban akarok lenni, vagy kilépni célár környékén 3 x nyerőben, attól függően hogy napszak szerint mikor éri el azt, de ennek részletébe most nem mennék bele, mert hosszú és szubjektív is kicsit.

Ezt látod a képen.

aud/usdm15

Csatolás 10509
Nah ebből se lesz már RobotTomi
// a sok improvizációtól tudathasadása lenne szegénynek.
Régi 2017-06-20, 18:41   #336 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nah ebből se lesz már RobotTomi
// a sok improvizációtól tudathasadása lenne.

Milyen improvizáció?
MINDIG ugyanazt kötöm, már nekem is unalmas.
Persze, a zárás az több összetevős, de ha az a célod hogy ebből robotot csinálj, akkor inkább olyan stratit keress, ami még ennél is egyszerűbb és éjjel, nappal, bármin lehet kötni.
Vagy olyan robot kell, ami összességében nézi legalább a majorokat, nézi a főbb szinteket, el tudja dönteni (mint az ember) hogy ha megérkezik pl 2, 3 pár egy szintre és ott fordulást mutat, akkor egy harmadik párban tudjon logikusan esetleg pozit zárni a másik kettő jelzése miatt.

Én ilyeneket nézek, ezt persze hogy nevezhetjük "szubjektívnek", de csak addig, amíg folyamatosan, szisztematikusan erre nem áll rá a szemem, az agyam.
Utána ez is rendszer, nem improvizáció.

Szerintem 10+ trader év fölött már kevés az improvizáció, mert ugye minek...se kedvem nincs hozzá...se nem leszek tőle jobb trader...se nem hoz több pénzt, ahogy Halászúr "traderesített" motivációs indokait visszhangozzuk a fülünkben. .
Régi 2017-06-20, 18:58   #337 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mi lett belőle?
Heh, megmondom, elaludtam, kiesett a kezembol a telefon, reggel meg mar bennemaradtam, ha igy esett es nem maradt ero a zarasra. Elvi buko, gyakorlati kicsi plusz, harom pozit megtartottam a hatbol. Rossz trade egyebkent, kimeneteltol fuggetlenul.
Rosszabbul jartam a gbpchf-emmel, az ma buko lett.
Régi 2017-06-21, 07:28   #338 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megegyszer long, stop a piros vonal. Gbpchf.
Melypont, majd abc lehetoseg (harmas teszt a melypont utan)
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-21-08-25-24.png  
Régi 2017-06-21, 07:55   #339 (permalink)
Tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 70
Hírnév szint: 1
equalizer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Megegyszer long, stop a piros vonal. Gbpchf.
Melypont, majd abc lehetoseg (harmas teszt a melypont utan)
Ezeket a countertrend tredeket soha nem ertettem... tudod mennyi ezeknek a talalati aranyuk? W/L = 20% ... az R/R is gyenge, mert counter trend muvelet, igy nem lehet nagyobb 1:1.5-nel ... ugyhogy ez hosszutavon a szamlad felorlodesehez vezet... miert nem a nagy mozgas kaptad el fentrol lefele, amiben meg mindig benne lennel? miert ezt a kis gyengus 5 perces tredet forszirozod?

Ja latom... a nagy mozgasnal is longban voltal... pedig az egyertelmu sell setup volt... durva.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-21, 07:59   #340 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezeket a countertrend tredeket soha nem ertettem... tudod mennyi ezeknek a talalati aranyuk? W/L = 20% ... az R/R is gyenge, mert counter trend muvelet, igy nem lehet nagyobb 1:1.5-nel ... ugyhogy ez hosszutavon a szamlad felorlodesehez vezet... miert nem a nagy mozgas kaptad el fentrol lefele, amiben meg mindig benne lennel? miert ezt a kis gyengus 5 perces tredet forszirozod?

Ja latom... a nagy mozgasnal is longban voltal... pedig az egyertelmu sell setup volt... durva.
Igazad van, mellenyultam vele.
Régi 2017-06-21, 08:13   #341 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Deimosnak

Inkább ide válaszolok erre:

sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-re.jpg

Maga a végrehajtás is fontos, de az elv a lényeg, csak ezt kell megérteni és mellé tenni azt a végrehajtási mechanizmust amivel egyénileg tudsz azonosulni.

Ha a kockázathoz képest relatív nagy nyerőt akarok megfogni, akkor annak a találati arány tényezője alacsony lesz, ergó kell valami, ami a nyerő trade folyamata közben átbillenti a találati arányt a nyerő irányába, úgy hogy a kockázati rész már ki van szedve.

Ezt általában a traderek a stop nyitó szint módosításával érik el.
Breakeven.
Ez az egyik részfolyamat, ami nem egy rossz dolog, ha nem túl korán történik.

Ha az árfolyam már elmegy több mint 50%-ot a feltételezett célár irányába, akkor már az én rendszeremben veszteség semmiképpen sem keletkezhet.
Ezzel az elgondolással a stop mozgatása mindenképpen szükséges vagy statikus, vagy dinamikus módszerrel.

Statikus alatt értem amikor kézzel egy adott szintre húzom, vagy hasonló.
Dinamikus alatt pedig egy követőstop, egy expert, vagy bármi más, akár indikátor alapú mozgatás.

A lényeg az hogy a feltételezett célár közelében, pl. ha a hátralévő elvárt mozgásból már csak 20-30%van hátra, akkor a stopnak legalább a kockázatom 1-1,5 -szeresét meg kell fognia (annak arányában hogy mennyi volt a trade nyitása előtti üzleti terv).
Attól függően "szoros" vagy "laza" a követés, hogy a nap mely szakaszában vagyunk, az adott devizapár valamelyik tagja másik párban elért-e valami jelentős szintes, és még néhány egyedi nézőpont.

A lényege az egésznek nem a részletes technika, hanem pusztán az elv.
-Nem engedem meg hogy nyerő trade bukóba menjen.
-Egy adott szint után nem engedem hogy a minimális meghatározott nyereség nullába menjen át.
-Elvi célár (azért elvi, mert egyáltalán nem biztos hogy ott már ki is akarok lépni) közelében pedig a nyereség legalább 60% a meg kell hogy maradjon.
-További célár esetében pozi tartás, vagy akár hozzáépítés is.

Ha jó kilépési stratot akarsz összerakni magadnak, akkor először az elveket kell összerakni és utána ezekhez illeszteni egyéni zárási módszereket.
Csak így lesz siker hosszú távon.
Az én módszerem soha nem lesz a te módszered.
Gondolom érted mire gondolok.
Régi 2017-06-21, 08:17   #342 (permalink)
Tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Asszongyatok, hogy nem kell magyarazat azokhoz amiket itt posztolsz... szuper, mert nem szeretek sokat irni es magyarazkodni... de adok egy ingyen szignalt egy 500 pipes, 1:7.5 R/R tredhez aminek az elorelathato sikeres kimenetele 80-90% - tehat majdnem biztos. Az tehnikai analizisem alapjan... enjoy! https://www.tradingview.com/x/T4ZqqupM/
Régi 2017-06-21, 08:26   #343 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 295
Hírnév szint: 4
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Inkább ide válaszolok erre:

Csatolás 10513
Köszönöm szépen!
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-21, 11:53   #344 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 295
Hírnév szint: 4
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tomy, ha van kedved, időd véleményeznéd?

AU short: visszatesztelt a tegnapi low-hoz, sl mai nyitó ár+ pár pip, tp 0.7535 környéke. A többi usd pár is szint közelében, a fenti leírás igaz a GU-ra is.

A Te elvárásaidnak megfelelne ez a tréd?
köszi
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-21, 11:59   #345 (permalink)
Tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tomy, ha van kedved, időd véleményeznéd?

AU short: visszatesztelt a tegnapi low-hoz, sl mai nyitó ár+ pár pip, tp 0.7535 környéke. A többi usd pár is szint közelében, a fenti leírás igaz a GU-ra is.

A Te elvárásaidnak megfelelne ez a tréd?
köszi
En veszem az AU-t... mint ahogy hamarosan venni fogom az AN-t is... hogy korrekciora felfele, vagy impulzusra felfele az eldol, de buy setup a nyero, ha nem szopni akarsz, szerintem...

Itt a setup az AN-ra... menedzseld a tredet... https://www.tradingview.com/x/aPviMQcL/
Régi 2017-06-21, 12:01   #346 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Countertrend trade, vagy mar nem az? Ki tudja...
Trade closed, pont itt.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-21-12-57-57.png  
Régi 2017-06-21, 13:34   #347 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
En veszem az AU-t... mint ahogy hamarosan venni fogom az AN-t is... hogy korrekciora felfele, vagy impulzusra felfele az eldol, de buy setup a nyero, ha nem szopni akarsz, szerintem...

Itt a setup az AN-ra... menedzseld a tredet... https://www.tradingview.com/x/aPviMQcL/
Az AU-vonatra en is felszalltam, de csak a mai napra. Lets see..
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-21-14-32-08.png  
Régi 2017-06-21, 16:28   #348 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azert ez inkabb short szerintem, meg ha megy is felfele egy kicsit. A mintak ismetlodnek. Kis bukoval mindjart kiszallok... sanszos, ugyhogy behuztam sl-re.
Csatolt kicsinyítések
sikeres-vagy-nem-sikeres-trade-kepek-haladoknak-magyarazat-nelkuel-screenshot_2017-06-21-17-23-47.png  
Régi 2017-06-21, 16:46   #349 (permalink)
Tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azert ez inkabb short szerintem, meg ha megy is felfele egy kicsit. A mintak ismetlodnek. Kis bukoval mindjart kiszallok... sanszos, ugyhogy behuztam sl-re.
Itt szo sincsen sell setup-rol... hacsak nem az 1 percest nyomod, mint sokan itt... a lenyeg nem az, hogy megfogj 4-5 pipet... a lenyeg, hogy megfogd a nagy mozgasokat... mi van akkor, ha ellened megy kicsit? Nekem a rizikom 1.0400-re allitott SL-al van szamolva, addig meg csinalhat amit akar...

Kiszallsz kis bukoval es utana nezed hogyan megy fel az orrod elott...

A kereskedes nem gyerekjatek...
Régi 2017-06-21, 16:51   #350 (permalink)
Tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jaj, varj egy kicsit, azt hittem az AUDNZD chartot posztoltad, most nezem, hogy ez AU... en az AUDNZD-rol beszelek... azt a buy setupot posztoltam a delben... nem az AU-t
Válaszol

« J(ust)PEG | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 5 (2 tag és 3 látogató)
Rewand, víz
Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2064 2017-05-07 20:01
Hosszú távú, nem day-trade "játékra" milyen számlatípust érdemes? Qeri Kezdőknek 5 2016-07-03 20:32
Nagyobb hirtelen mozgások bejelentés nélkül Én. Kezdőknek 4 2016-01-16 18:53
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05

A pontos idő 11:32 , a GMT +1 időzóna szerint.