Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-18, 22:51   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
pöttyentő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mi kell ahhoz, hogy mások pénzével kereskedhess?

Én kíváncsi lennék, hogy milyen végzettség kell ahhoz, hogy akár mások pénzével is kereskedhessen az ember?
pöttyentő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-19, 08:26   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
pöttyentő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én kíváncsi lennék, hogy milyen végzettség kell ahhoz, hogy akár mások pénzével is kereskedhessen az ember?
Ez elsősorban nem végzettség, hanem bizalom kérdése! Ezenkívül lehet tőlem bármilyen végzettsége, bárkinek, ha nincs mögötte produktum! Ha mindezek megvannak, akkor mi írja elő nekem, hogy adhatok e pénzt az illetőnek kereskedésre vagy sem? A végzettség?
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-08-19, 11:33   #3 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
pöttyentő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez attól függ, hogy miben gondolkodol. Céges megbízásban, ahol a bróker kezeli a pénzedet, vagy valakit megbízol innen a fórumról.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-19, 11:52   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Hírnév szint: 9
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ezt a kérdést milyen értelemben tetted fel?

Remélem nem úgy, hogy valaki magánzóként ismerőseitől és innen-onnan megismert idegenektől begyűjtött pénzekkel ügyeskedik, hanem brókercégek alkalmazottjaként hivatásosan nem saját zsebre, hanem fizetésért, maximum jutalékért.

Ismerek személyesen olyan embert, aki minden ismerősét az évi 20-30%-os átlagos hozamával szédített, pedig csak annyit döntött el, hogy Apple, vagy Google részvényeket vesz. Páran rábízták a pénzüket, amit a saját számláján kezelt!
Aztán a válság alatt magyarázkodhatott rendesen. Szerződés és minden nélkül lenyelve a veszteséget több ismerőse érezte úgy magát, hogy átverték. Akit meg tudott győzni, hogy várja ki a mélyrepülés végét az is tuti jobban érezné magát, ha saját döntése nyomán jut ilyen helyzetbe és nem egy ismerőse által. Lenne háttérismerete, saját döntése levét inná, de tudná mindez miért van.
Ezt az irányt felejtse el gyorsan mindenki. Azon túl, hogy nagyon megégetheti magát az ember még törvénytelen is.

A másik ágon elég nagy a szamárlétra. Kezdetnek nem árt egy közgazdasági diploma kiindulásképp, aztán egy hosszabb alkalmazotti státusz és ha az ember jól csinálja, szerencséje is van, akkor a vége lehet egy saját cég.

Harmadik útnak ott van a Brókernet! Hát az szerintem csak egy fokkal jobb, mint az első pontban vázolt törvénytelen módszer.
Régi 2010-08-19, 11:54   #5 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
pöttyentő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én mondjuk egy brókerházra gondoltam. Ott biztos megvannak a megkötések, hogy milyen végzettségre van szükség. Nos ez érdekelt volna.
pöttyentő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-19, 11:57   #6 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

Szerintem egy pénzügyi, közgazdasági diploma elég nekik. Már ami a papírokat illeti.

Bekerülni nyilván sokkal nehezebb. Lehet kapcsolat kell hozzá, lehet szerencse, vagy elhivatottság. Ráadásul felvétel után nyilván háttérbe kerül a pályakezdő náluk és csak idővel jut el odáig, hogy valóban mások pénzét kezelje.
Régi 2010-08-19, 15:55   #7 (permalink)
Tag

Hely: Jászberény
Összes hozzászólás: 70
Stockwalker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem értek egyet. Én úgy hiszem nem elsősorban a tanultság, végzettség a fontos mások pénzének a kezeléséhez, hanem a teljesítmény. Persze, az első is fontos, de másodlagosan. Lehet valakinek bármilyen végzettsége, és bármennyi tapasztalata, ha nem tud felmutatni konzisztens profitot az elmúlt XY évre én tuti nem bíznám rá a pénzem. De ha egy másik szart lapátol ( bocs a kifejezésért ) de feltudja mutatni azt a teljesítményt boldogan adnék ki. Paradoxon és hülye példa, de én így hiszem.
Stockwalker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 16:36   #8 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 353
Pekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Pekka részére
Alapbeállítás

Idézet:
Stockwalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem értek egyet. Én úgy hiszem nem elsősorban a tanultság, végzettség a fontos mások pénzének a kezeléséhez, hanem a teljesítmény. Persze, az első is fontos, de másodlagosan. Lehet valakinek bármilyen végzettsége, és bármennyi tapasztalata, ha nem tud felmutatni konzisztens profitot az elmúlt XY évre én tuti nem bíznám rá a pénzem. De ha egy másik szart lapátol ( bocs a kifejezésért ) de feltudja mutatni azt a teljesítményt boldogan adnék ki. Paradoxon és hülye példa, de én így hiszem.
Ebben egyetértek Veled. Engem elsősorban az eredménye érdekelne. Megjegyzem, nem két heti mérleg alapján. Ha megtudom, hogy főállásban csinálja, attól nem nyugszom meg jobban
Amitől nyugodtabb vagyok, az a valós eredmény. Drawdown-nal, payoffal stb.
Pekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 16:41   #9 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
Attis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ezt az irányt felejtse el gyorsan mindenki. Azon túl, hogy nagyon megégetheti magát az ember még törvénytelen is.
Ez tényleg törvénytelen? Nem tudom, kérdezem.
Régi 2010-09-03, 14:20   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez tényleg törvénytelen? Nem tudom, kérdezem.
Törvénytelen.
Itthon a PSZAF felügyeli a vagyonkezelés, befektetési tanácsadás, betétgyűjtés, stb. tevékenységeket. Ennek vannak személyi (végzettség) és tárgyi (alaptőke, társasági forma) feltételei.

Brókercéghez nem olyan nehéz bekerülni. Nem kell hozzá közgazdasági diploma csak el kell tudni adni a "szart" is. Ezzel viszont nem fogja az illető mások pénzét kezelni, legfeljebb befektetési tanácsadást folytathat, ha közben leteszi a szakvizsgát.
Nem olyan vonzó dolog ez, mint kívülről látszik.

Mások pénzének kezelését általában a befektetési alapok portfóliómenedzserei végzik (ez már sokkal kvalifikáltabb munkakör). Létezik még porfóliókezelés vagyonosabb ügyfeleknek is, de ez nem annyira elterjedt. Nyilván személyi feltételek itt is vannak.

Egy biztos: ha valaki tényleg sikeres ezen a piacon, azt megtalálja mások pénze. Nem kell keresni. Általában a bróker az első aki ilyenkor "együttműködési ajánlatot" tesz.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-05, 09:53   #11 (permalink)
Szenior tag

Pekka logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Törvénytelen.
Itthon a PSZAF felügyeli a vagyonkezelés, befektetési tanácsadás, betétgyűjtés, stb. tevékenységeket. Ennek vannak személyi (végzettség) és tárgyi (alaptőke, társasági forma) feltételei.

Brókercéghez nem olyan nehéz bekerülni. Nem kell hozzá közgazdasági diploma csak el kell tudni adni a "szart" is. Ezzel viszont nem fogja az illető mások pénzét kezelni, legfeljebb befektetési tanácsadást folytathat, ha közben leteszi a szakvizsgát.

Mások pénzének kezelését általában a befektetési alapok portfóliómenedzserei végzik (ez már sokkal kvalifikáltabb munkakör). Létezik még porfóliókezelés vagyonosabb ügyfeleknek is, de ez nem annyira elterjedt. Nyilván személyi feltételek itt is vannak.

Egy biztos: ha valaki tényleg sikeres ezen a piacon, azt megtalálja mások pénze. Nem kell keresni. Általában a bróker az első aki ilyenkor "együttműködési ajánlatot" tesz.
Köszi.
Na igen, de ez eléggé ellenőrizhetetlen terület szerintem...Főleg ha csak szóban egyezünk meg.
Régi 2010-09-05, 20:58   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Pekka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi.
Na igen, de ez eléggé ellenőrizhetetlen terület szerintem...Főleg ha csak szóban egyezünk meg.
Az adócsalás is ellenőrizhetetlen terület
Csinálják is sokan.

Szóban megegyezni? És a befektető életbiztosítást is köt a vagyonkezelőre? Vagy majd az örököseié lesz a pénz, mivel azt a sajátjaként kezelte?
Mindenki gondolja végig, mibe vág bele! Ez mindkét félnek kockázatos.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-14, 02:35   #13 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 164
Zsolt27x a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Törvénytelen.

Az, hogy a portfoliómanager egy kvalifikált szakma az valóban így van, de ha megnézzük az eredményeket akkor ott is a 90-95% nem tud lepipálni egy indexkövető alapot. Miért? A befektetési politika korlátozza őket és mint alkalmazott az átlagos teljesítményben érdekelt. Lehet, hogy ha 1-2x eltér attól amit a többiek csinálnak és megégeti magát akkor a harmadik bakira már kirúgják. Ráadásul ezek az alapok nem tudnak minden piacon, minden eseményre reagálni. Ha esik a tőzsde akkor max. leviszik a részvényhányadot néhány %-al. Az igazán jó megoldás egy hedge fund lenne, de az Magyarországon kevés van és a külföldiek talán el sem érhetők itthonról. Bár ezt nem tudom pontosan, hiszen akár küldhetnél ki pénzt egy külföldi hedge fund-nak és a papírokat is le lehet zongorázni online módon. Mindenesetre itt nagyobb a kockázat is, hiszen egy hedge alapkezelő szinte mindent megtehet a pénzeddel, viszont szép hozamot is tud produkálni. Egy ilyen alapnál már sokkal jobban érvényesülnek a portfoliomanager-i kvalitások és az átlaghozamok is magasabbak.

Zsolt
Zsolt27x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-05, 13:17   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
golyó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy tanulságos történet írok le. Egyre többen merészkednek arra a vízre, hogy mások pénzével kereskedjenek. Sajnos sokan szélhámosok, egy darabig megy a visszafizetés, majd mikor megfordul az állás, és többet vennének ki, mit amennyit betesznek, akkor jön a "bróker", hogy veszteséget produkált, meg hogy hagyják őt dolgozni, ezért termel mínuszt mert zaklatják. Később kiderül, hogy a pénz teljesen eltűnt, nincs, elfogyott. Majd a hatóság kideríti, hogy az egész egy kitervelt csalás volt, pénzzel nem is kereskedtek, hanem csak eljártak wellnesselni, meg Amerikába kiutaztatták a pénzt, amit bottal lehet ütni. A csalást folyamatosan csinálják, és pofátlanul hazudnak. Az érdeketekben nem adnék pénzt senkinek. Az úriemberek, B.A Százhalombatta, és A.R Csongrád.
golyó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-28, 11:37   #15 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

Ahhoz hogy valaki egy regisztrált Money Manager legyen céget kell alapítania és utána kap egy nemzetkozi license-t. Viszont ennek a koltsége € 125.000

Ha ez a license nincs meg akkor az ugyfél és a money manager szerzodést kell hogy kosson! Valamint Meghatalmazást (Power of Attorney) kell hogy adjon az ugyfél a Money Manager, hogy kezelhesse a számláját.

Persze olyanok is vannak akik nem nyitnak számlát semmilyen brókercégnél, hanem a pénzt egyenesen a Money Manager-nek kuldik! De itt nagyon fontos a szerzodést ugyvéddel átnézetni, mert lehetoség van csalásra!
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-26, 12:02   #16 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
stand up a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Golyó kiszeretnélek egészíteni!

Persze csak azért, hogy sokan mások is okuljanak.
Ez tényleg igaz történet a közelmúltból, aminek sajnos én is szenvedő alanya vagyok.
De a pénzvesztésen túl fáj az, hogy tudatosan lopott ki sok embertől a B.A sok millió forintot, és szentesen csaló haverja A.R .
Sajnos Hozzájuk hasonlóan sokan csinálják, hogy forexre veszik el a pénzeket, és már-már annyit összeszednek, hogy nem is kereskednek vele, hanem egyszerűen elszórják. Nem túl régen így bukott le egy győri és egy szegedi ügyvéd is.
De ami a legrosszabb, hogy még a rendőrségi eljárás megkezdésére sem hagyják abba, és tovább szedik másoktól forex kereskedésre vagy más piramis játék nevében a pénzt.
A kár eddig eléri lassan a félmilliárd forintot. Állítólag nagyon sok embert csaptak be, sok emberrel hitelt vetettek föl, és soha többet nem adtak vissza egy forintot sem.
A rendőrség nokedli, és még az A parancsnoka is évek óta tudott az illegálisan működő rablásról.
Ne adjatok pénzt senkinek, inkább költsétek magatokra.
Üdv az úriembereknek, és felállok.
stand up nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-26, 13:09   #17 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Fogalmam sincs mi zajlik itt, de kénytelen voltam neveket rövidíteni. Személyes adatok védelme, ártatlanság vélelme...

Ráadásul Golyó és stand up véletlenül ugyanarról az IP címről írt, ami nem kelt bennem túl nagy bizodalmat.

Félreértés ne essék. Nem akarok senkit sem felmenteni, semmit sem eltusolni és megvádolni sem akarok senkit. Az ügyről nem hallottam, így igazságot sem tudok tenni és nem is akarok.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-27, 12:41   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Aki tényleg trédel meg tudja úgy is oldani hogy az ügyfelek pénze a saját számlájukon marad, arra ő csak kereskedési jogot kap, pénzt nem tud róla kivenni.
Aki meg belement abba hogy odaadta a pénzt másnak meg is érdemli ha elveszti.
Egyébként én is ismerek ilyen esetet ahol brutális pénzeket adtak/adnak oda az illető cégének, és ugyan több mint egy éve fizeti a havi nyereségrészesedést de kíváncsi leszek összeomlik -e a piramis, már ha egyáltalán az.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-10, 10:55   #19 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Hírnév szint: 6
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ahhoz hogy valaki egy regisztrált Money Manager legyen céget kell alapítania és utána kap egy nemzetkozi license-t. Viszont ennek a koltsége € 125.000

Ha ez a license nincs meg akkor az ugyfél és a money manager szerzodést kell hogy kosson! Valamint Meghatalmazást (Power of Attorney) kell hogy adjon az ugyfél a Money Manager, hogy kezelhesse a számláját.

Persze olyanok is vannak akik nem nyitnak számlát semmilyen brókercégnél, hanem a pénzt egyenesen a Money Manager-nek kuldik! De itt nagyon fontos a szerzodést ugyvéddel átnézetni, mert lehetoség van csalásra!
Így igaz, annyival még kiegészíteném, hogy PoA esetében nem lehet a money manager számláján a pénz, mindig az ügyfél saját számláján hagyjuk és hozzácsatoljuk azt a számlát egy PAMM vagy MAM számlához ami képes ezt kezelni.
Suhi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-16, 09:03   #20 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 28
Hírnév szint: 5
Alien a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki tudja, hogy egy magánszemély hogyan kezelhet pamm számlát hivatalosan? És mi van ha nem hivatalosan teszi és elveszti a tulajdonosok pénzét?
Alien nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-16, 09:05   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így igaz, annyival még kiegészíteném, hogy PoA esetében nem lehet a money manager számláján a pénz, mindig az ügyfél saját számláján hagyjuk és hozzácsatoljuk azt a számlát egy PAMM vagy MAM számlához ami képes ezt kezelni.
Valaki tudja, hogy egy magánszemély hogyan kezelhet pamm számlát hivatalosan? És mi van ha nem hivatalosan teszi és elveszti a tulajdonosok pénzét?
Régi 2015-03-16, 09:25   #22 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Alien eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hivatalosan sehogy. Magánszemély részére nem engedélyezett a portfóliókezelés. Bankká kell válni (pénzintézeti törvény).
Esetleg járható út, ha a befektető alkalmazásba vesz téged, és úgy adja neked azt a munkaköri feladatot, hogy tranzakciókat végezz a saját tőkéjén.
Állásod pedig akárhány lehet.
Régi 2015-03-16, 09:54   #23 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hivatalosan sehogy. Magánszemély részére nem engedélyezett a portfóliókezelés. Bankká kell válni (pénzintézeti törvény).
Esetleg járható út, ha a befektető alkalmazásba vesz téged, és úgy adja neked azt a munkaköri feladatot, hogy tranzakciókat végezz a saját tőkéjén.
Állásod pedig akárhány lehet.
Köszi a választ.
Esetleg ismersz olyan esetet, amikor egy broki adott hozzáférést valakinek pamm kezelésre, aki nem rendelkezett engedéllyel?
Régi 2015-03-16, 10:43   #24 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Alien eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi a választ.
Esetleg ismersz olyan esetet, amikor egy broki adott hozzáférést valakinek pamm kezelésre, aki nem rendelkezett engedéllyel?
Normális bróker megköveteli tőled, hogy legyen felügyeleti engedélyed (ami nem lesz), nem normális brókerhez pedig senki nem fog merni nagyobb összeget betenni befektetőként.

Köztes megoldást tudok, ahol magyar engedélyekkel rendelkező ZRT biztosít lehetőséget portfóliókezelésre, de ott sem magánszemélyek részére. Valamilyen céges forma kell oda is, BT, KFT, stb... Kezdő vállalkozásnak ez szintén nem éri meg ügyfélkör nélkül.

Valamint idehaza csak forgalom utáni jutalékra számíthatsz. Sikerdíj levonása, legálisan, tudomásom szerint nem kivitelezhető. Lehet hogy ebben tévedek, de eddig mindig ezt az infót kaptam.

Címkék
brókerkedés, kereskedés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 09:41 , a GMT +1 időzóna szerint.