Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-01, 19:06   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 7
Sityu a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás USD/HUF devizapár

Tisztelt Olvasók!

Most kezdem a tőzsdét, és nagyon megtetszett ez a devizapár, de sajnos nem tudok semmit, hogy mi mozgatná a dollárt, és a forintot, fundamentális alapokon. Van esetleg valakinek ötlete, hogyan lehetne elemezni, ezt a devizapárt (fundamentálisan)? Hogyan tudnék napra kész lenni ebből a devizapárból? Milyen oldalakat kéne látogatnom, esetleg újságokat elolvasnom? Kérem, aki tudja, írja le pár mondatban!

Köszönöm!

Üdv!
Sityu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-02, 07:21   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Mégis mi tetszett meg a párban? Az, hogy viszonylag nagy költséggel köthető? Biztos, hogy fundamentális alapon kívánod vizsgálni? Ez sokszor azoknak sem egyszerű, akik ezt tanulják az egyetemen, és utána folyamatosan foglalkoznak vele!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-01-02, 21:37   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

"eur/huf, usd/huf párokat csak napiban érdemes trade-elni, mert nem likvid."
ezzel a párral nem sokat fogsz keresni.
az 5 fő deviza: euró,dollár,angol font,svájci frank,japán yen.
ezek párosításával kereskedj.
"hogy én megfigyelten pl. 5 darab pozi nem úgy szokott benyitva lenni hogy tudatosan odafigyel valaki a kollerációkra, meg arra hogy ne legyenek azonos tagú devizapárok egy időben, amivel mindössze többszörözve van a kockázat."
kollerációt tudod figyelni a: mataf.net oldalon.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 17:50   #4 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Köszi a segítséget!

Üdv
Régi 2011-01-05, 10:19   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás USD/HUF elemzés

Szeretném megkérdezni, hogy ehhez az elemzéshez mit mondtok? Szerintetek ez igaznak minősülhet?

Havi nézet

Az USD/HUF devizapár esetében havi nézetben azt vehetjük észre, hogy egy szűkülő formáció alakul. (nevezzük nevén: háromszög) Mind tudjuk, hogy a háromszög kb. 2/3-ánál az árfolyam mindig kilép valamelyik irányba. Ez időben kb. ez év vége, jövő év elejére tehető, ha merészek akarunk lenni kijelenthetjük, hogy nagy valószínűséggel 2011-ben az USD/HUF 198 és 230 között fog mozogni.

Belekeverhetném Magyarország, külföldön kétesen megítélt gazdaságpolitikáját, de megmentem magamat és az olvasókat ettől azzal, hogy ez az írás a technikai elemzés alapjaira épül.

Járjunk utána, hogy rövidebb távon (1-2 héten belül) vajon mi várható.

Napi nézet

Napi nézetben egyértelműen kivehető, hogy utoljára a havi nézetben szűkülő formációként emlegetett háromszög alsó szárát érintette meg utoljára az árfolyam (legalsó pont), felfelé is pattant, és emelkedésnek indult. Joggal várhatnánk a folytatást, azonban mindezt beárnyékolja, hogy egy csökkenő trend van éppen érvényben (piros vonal), melyet jelenleg tiszteletben tart, és ennek köszönhetően lefelé fordult az árfolyam. Még egy dolog erősíti bennem a csökkenés érzetét. Bár november eleje óta szépen emelkedett, azonban az emelkedés egy csökkenő háromszögbe torkollott (kék háttérrel jelölt négyzet), és egy emelkedő trendnél ez egyáltalán nem trenderősítő alakzat...hovatovább inkább fordító alakzatként azonosíthatjuk.

Konklúzió:

Ha a csökkenő háromszög alsó 205,8-as szintjét letöri, akkor az első megálló 202, annak a letörése esetén is van tovább 198, és 193 lesznek a célpont. Személy szerint a csökkenést jelenleg jobban valószínűsítem, de csak 202ig, ott szerintem fordulni fog.

Írhatnék a másik eshetőségről is de én tényleg nem hiszek benne, hogy a csökkenő háromszögből felfelé lépne ki....meglátjuk.
Csatolt kicsinyítések
usd-huf-devizapar-usdhuf_1month_.jpg   usd-huf-devizapar-usdhuf_1day_.jpg  
Régi 2011-01-05, 10:46   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Havi és napos charton elemzel egy devizapárt, és kihozol belőle egy napi ATR-nél kisebb elmozdulási lehetőséget, aminek 5-50%-a is lehet a spread, mert a huf pároknál sokszor napközben is megnő 200pipre!! ami ugye 2 Ft-ot jelent. Emiatt 5Ft-nál közelebb stoppot sem nagyon van értelme tenni huf párokra, neked pedig 4Ft a célárad, tehát kielemezted, hogy valóban nincs értelme foglalkozni ezzel a devizapárral ilyen szemszögből, lásd Sidius korábbi kérdését.
Mondom ezt én, aki viszont kereskedik eurhuf-al, de nem nagyon elemzem így.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 10:53   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hogy kéne elemeznem ezt a párt?
Régi 2011-01-05, 11:01   #8 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sityu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hogy kéne elemeznem ezt a párt?
Olvas el Sidius hozzászólását (2.) ha erre válaszoltál akkor van értelme továbbgondolni.
De én sehogy nem elemzem, 277-en vettem utoljára eur-t december közepén egy egységet, de veszek 269-en még két egységet, és 263-on négy egységet, ha 285 fölé megy akármikor is akkor alatt már stoppolom, nem engedem vissza, ennyi, én nem bízom a 240-es eur-ban.
Régi 2011-01-05, 17:51   #9 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Olvas el Sidius hozzászólását (2.) ha erre válaszoltál akkor van értelme továbbgondolni.
De én sehogy nem elemzem, 277-en vettem utoljára eur-t december közepén egy egységet, de veszek 269-en még két egységet, és 263-on négy egységet, ha 285 fölé megy akármikor is akkor alatt már stoppolom, nem engedem vissza, ennyi, én nem bízom a 240-es eur-ban.
Szia StLui.
Ez a martingale stratégia nagyon veszélyes játék. Mert ha az Orbán Viktor bejelent valami ütőset, például, hogy aranyat találtak a mecsekben, és az aranybányák 5év alatt kitermelik az államadósságot, akkor nagy bajban leszel.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 17:58   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia StLui.
Ez a martingale stratégia nagyon veszélyes játék. Mert ha az Orbán Viktor bejelent valami ütőset, például, hogy aranyat találtak a mecsekben, és az aranybányák 5év alatt kitermelik az államadósságot, akkor nagy bajban leszel.
Igen, annyira tartok is ettől, hogy a huf az egyetlen amivel ezt nyugodtan csinálom
Komolyra fordítva, elég komoly chfhuf "shortban" ülök ezért szoktam rá erre a játékra, csak sajnos valamiért nemchfhuf-fal csinálom, hanem eurhuf-fal, viszont a Debreceni beszéd után teljes nyugalommal shortoltam az eurhuf-ot 289-ről
Régi 2011-01-05, 20:57   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"eur/huf, usd/huf párokat csak napiban érdemes trade-elni, mert nem likvid."
ezzel a párral nem sokat fogsz keresni.
az 5 fő deviza: euró,dollár,angol font,svájci frank,japán yen.
ezek párosításával kereskedj.
"hogy én megfigyelten pl. 5 darab pozi nem úgy szokott benyitva lenni hogy tudatosan odafigyel valaki a kollerációkra, meg arra hogy ne legyenek azonos tagú devizapárok egy időben, amivel mindössze többszörözve van a kockázat."
kollerációt tudod figyelni a: mataf.net oldalon.
koRRRRRReláció!!!
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 22:25   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Pintér Péter is így írta. katasztrófa...
  Válaszol idézettel
Régi 2011-01-27, 17:38   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás USD/HUF devizapár lehet 140???

Sziasztok!

Kezdő tőzsdés vagyok, és a véleményeteket szeretném kikérni! A következő grafikonokon az USD/HUF devizapárt fogjátok látni havi, heti, és napi bontásban. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek is lehetséges hogy ha az árfolyam átlépi a 182,03-s szintet, akár leeshet 148-ig is 5-6 hónap elteltével?
Havi bontásban látható, hogy egy 2003 októberétől egy dupla csúcs rajzolódott ki, kb 2007 júniusáig. Véleményem szerint ez megismétlődhet. Kb. júniusig. Mi a véleményetek? Jól látom, vagy esetleg teljesen rosszul?

Jöhet a kritika!

Köszi!
Csatolt kicsinyítések
usd-huf-devizapar-2011.01.27.-usd_huf-havi.gif   usd-huf-devizapar-2011.01.27.-usd_huf-heti.gif   usd-huf-devizapar-2011.01.27.-usd_huf-napi.gif  

Régi 2011-01-27, 18:48   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
ecoportal a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Reméljük, de szerintem nem A napi és a heti charton is a CCI lassan túladottságot jelez. Én azt mondom inkább sávban fog mozogni. Fundamentális szempontból is célszerű nézni, pl mit hoz majd a február (Magyarországnak)

Csatoltam 2 képet, egyiken double top a másikon double bottom van, s mindkettőnél mást vártak volna, mint ami lett.

USD/CHF - 1 Oct 2010 - 26 Nov 2010 - double bottom, felfelé várnánk mégis elindul lefelé

GBP/USD - 30 Jul 2010 - 13 Oct 2010 - double top alakzat alakulgatott, végül nem ment vissza a nyakláncig és elindult felfelé.

De remélem tévedek.
Csatolt kicsinyítések
usd-huf-devizapar-gbp_usd_daily.gif   usd-huf-devizapar-usd_chf_daily.gif  
ecoportal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 19:24   #15 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 71
Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Az utóbbi 1-2 napban nagyon elgondolkodtam azon, hogy amerikai dollárba kéne fektetni pénzt.
Az utóbbi időben az árfolyama lemászott 177-re, a forint erős, a dollár gyenge. Euróval szemben is 1.48-1.49 környékén jár.
Egyfelől azt hallani, hogy a Fed nulla közeli kamatlábakon keresztül gyengíteni akarja a dollárt. Másfelől a görögök kezdik beadni végleg a kulcsot, ekkor pedig arra számítok, hogy az 1.48 nem marad 1.48, hanem csökken az Eur értéke és mivel mi is Eu-sok vagyunk, a Ft is az USD-vel szemben, a dollár menedékvaluta lehet.
Szóval a nagy stratégiával most ebben a fázisban tartok: "Bolyongás"

Részletesebben: az időtáv hónapok lennének, 1-2 vagy akár több is, akár egy év. A cél(kamat) 10+ % nyereség. Van lehetőségem ingyenesen devizaszámlát nyitni/vezetni és maga az átváltás is díjmentes, oda-vissza. A bid ask spread viszont 3%-os, ami ugyan k. magas, de cirka fél év alatt 2 átváltásról van szó (1 oda 1 vissza).
A jó benne, hogy a magas spread-en kívül nincs egyéb költség/adó. Adó sincs szerintem (ezen gondolkodtam egy ideig), mert banki devizaszámláról van szó, nem brókerről, én saját magam az adóbevallásomba meg biztos nem fogom beírni. (Végigfutott az agyamon a gondolat, hogy jelent-e a bank a nav-nak ilyenről, de mi van akkor, ha egy családtagom nyit Ft számlát és a visszaváltás oda lesz címezve? Ilyenkor nekem ugyan nem keletkezett árfolyamnyereségem. Elvileg full más személy kapja, akkor neki sem kell adót fizetni utána. Na de mindegy, megkérdezem valamelyik illetékes munkatársamat még erről.)

Az ok, amiért ide írok, az a bolyongás..
Nem tudom, hogy még esik-e a dollár árfolyama, vagy gondol egyet és megfordul a trend. Full tőkét váltsak át dollárra "egyszer úgyis erősödik a dollár" alapon, vagy 2-3 részletben, hogyha ellenem megy az árfolyam, még tudjak ráhigítani.
Azt is át kell gondolni, hogy dollárban jelenleg 0,1 % látra szóló kamat van, és egy évre is max. 1 %-on tudom lekötni, de az meg akkor egy egy éves lekötés. Forintban a látra szóló kamat nekem 6 %-os, az meg akkor nem ketyeg nekem folyamatosan így a pénz után.

A (felelősségteljes) döntést majd én hozom meg, nem várom hogy más döntsön helyettem, inkább csak szeretném megismerni más nézőpontját is a dologról, esetleg valaki olyant lát a történetben amit én nem, vagy csak szimplán tapasztaltabb devizák terén. Meg úgy általában ki hogy látja?
A dollár most lent van, 10-20 % nyerő esélye benne van szerintem, magyar tőzsde meg jelenleg nem rejteget szerintem olyan lehetőségeket amiket ki kéne használnom (otp-t nem hiszem, hogy 6400-ért kéne vennem, Mtel-el osztalékrallyban szép nyerőm volt, de vágás után kitudja nem-e kóvályog végig 550 környékén év végéig, richter pff hagyjuk, mol: bazi nagy nyerők esélyét annyira nem látom benne sem, kis papírok (econet, hybridbox) offos), nem daytradelek, inkább hetek/hónapok időtávon gondolkozva próbálok jó lehetőségeket kiaknázni.

üdv,
Csabi
Csabi1987 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-20, 12:23   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 227
Hírnév szint: 3
TDTjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás fej-váll alakzat az EUR-HUF grafikonján

egy fej és vállak alakzat fedezhető fel az EUR-HUF grafikonján (épp most )

http://www.tdtjani.com/2015/01/eurhuf-short.html
TDTjani nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-29, 13:55   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás USD-HUF short

Sziasztok,

Számomra úgy tűnik, hogy az USD-HUF árfolyamában valami nagyon készülődik, részemről én shortra fogadnék. Ti hogyan látjátok?

http://www.tdtjani.com/2015/01/usd-huf-short.html

Sikeres kereskedést mindannyiónknak!
Régi 2015-02-10, 12:11   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

egy hónapja még lefelé most meg egy fordított fej-váll alakzat,
van benne mozgás rendesen:

https://www.blogger.com/blogger.g?bl...15749#allposts
Régi 2015-10-23, 20:25   #19 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Sziasztok.

Miért van az, hogy a forint a dollárhoz vagy az euróhoz képest is gyengül amikor a magyar bankok valamilyen ünnep következtében zárva vannak?
Ezt a jelenséget egyre többször megfigyeltem már amikor valamilyen nemzeti ünnep van nálunk.

Az jut az eszembe, hogy a külföldi befektetők megítélése a magyar fizetőeszközről eléggé borús.

Van erre valamilyen magyarázat? Vagy ez csak a véletlen műve?
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
devizatőzsde, FOREX, HUF, USD

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:18 , a GMT +1 időzóna szerint.