Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-26, 08:57   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Carry Trade

A Carry Trade kapcsán kezdtem ma kicsit tájékozódni, miután a Radiocafe milliók reggelire műsorában hallottam róla. Bár alapvetően nem érdekel a Forex, de azért ebben a kamatkülönbségek közti játékban lehet valami.

Van aki foglalkozik Carry Trade-el?
Az általános információkon túl mit érdemes tudni róla?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-27, 11:27   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Carry Trade kapcsán kezdtem ma kicsit tájékozódni, miután a Radiocafe milliók reggelire műsorában hallottam róla. Bár alapvetően nem érdekel a Forex, de azért ebben a kamatkülönbségek közti játékban lehet valami.

Van aki foglalkozik Carry Trade-el?
Az általános információkon túl mit érdemes tudni róla?
Nem mostanság van itt az ideje, és nagy brókernél nagy számlával szokták hosszútávú pozival.
Akkora a carry költség sok brókernél, hogy elviszi a hasznot, például eurhuf long esetén kb 80filléredbe kerül havonta, hogy forint ellenében mész, de ha shortolod az eurhuf-ot, ez carry pozi lenne, akkor nem kapod meg a 80 fillért, hanem max 5fillér havonta, ezek BpForex, WhSelfinvest adatok alapján. (voltak több hónapos pozijaim ebben a párban)
Üdv

szerk: BpForex-nél Roll over rates címszó alatt vannak az értékek: megnéztem eurhuf aktuálisat: most naponta 1,5pip a long költsége és 0,5pip a short eredménye
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-01-27, 11:36   #3 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szerk: BpForex-nél Roll over rates címszó alatt vannak az értékek: megnéztem eurhuf aktuálisat: most naponta 1,5pip a long költsége és 0,5pip a short eredménye
elnézést kapkodtam a szerkesztési idő miatt:
long költsége 10,5pip naponta és a nyereség short esetén 0,5pip
Régi 2011-01-28, 08:09   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm a választ.
Akkor már csak azt nem tudom, hogy egy tőzsdével foglalkozó műsorban minek beszéltek róla...
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-28, 09:56   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a választ.
Akkor már csak azt nem tudom, hogy egy tőzsdével foglalkozó műsorban minek beszéltek róla...
Hallgatói kérdés volt, szerb devizára érdeklődött valaki, ott magasabb a forintnál is a kamat, és ezért elmagyarázták a többieknek mi is az a carry trade.
Viszont nagy tőkével kedvezőbb díjszabású cégeknél van talán most is létjogosultsága, ott ahol kb a jegybanki alapkamatot számolják ténylegesen. De sok helyen arra a devizára amit ilyenkor tulajdonképpen hitelként felveszel plussz kamatot számítanak az alapkamaton felül.
EURHUF long esetén forint hitel 6%+5% rátéve így fizetsz évi 11%-ot, és csak 1%-ot kapsz az euro-ért.
EURHUF short esetén euro hitel 1%+3% rátéve így fizetsz 4%-ot, és kapsz 6%-ot
De lehet az 1-et és a 6-ot sem kapod meg teljes egészében
Ezek csak saccperkábé számok,
Ha valaki másképp gondolja, tudja, írja meg!
Régi 2011-09-08, 09:09   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
RawProphet a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

StLui!

Esetleg tudsz olyan brókercéget mondani ahol nem nyelik le a hasznom 90%-át?
Hol érdemes ezt csinálni úgy,hogy ne "fizessek" senkinek sem v. csak nagyon minimálisan a nyereséges pozíció zárások után?
Köszi!
RawProphet nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Carry Trade, devizatőzsde, kamat, kamatkülönbözet

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 17:26 , a GMT +1 időzóna szerint.