Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-12-04, 12:16   #101 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
Hírnév szint: 0
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erre garanciát is vállalsz?

Egyébként miért van szükséged az oktatásból befolyt pénzre a kereskedésből származó jövedelmed mellé?
Na jó, akkor még erre válaszolok. Bár off a téma.

Garancia? Nekem működik, mástól is jó visszajelzés jött. (pl. mára épp befejeztem, 1,13%)

Pénz? Amíg én az elmúlt években folyamatosan tanultam, kísérleteztem (s azzal buktam is), addig mások közben milliomosok lettek az oktatásból, s éppen a hétvégén guruként parádéznak majd a naív hallgatók által befizetett tandíjakból.

Miért érne kevesebbet a rendszerem, mint az övék? Miért kellene ezt idegenekkel ingyen megosztanom? Miért ne tradelhetnék én is akár a jelenleginél nagyobb számlán?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-06, 15:29   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mikor fog már végre esni? Lassan egy hete azt várom.
...de mivel nem kapkodtál,türelmes voltál,és megőrizted a hidegvéred,ezért mégis megkaptad a jutalmad a shortodra.
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-archenius-nem-kapkodott.gif  
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-12-06, 18:31   #103 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...de mivel nem kapkodtál,türelmes voltál,és megőrizted a hidegvéred,ezért mégis megkaptad a jutalmad a shortodra.
Délelőtt még merészen longoltam, de a napi pivotban elakadt a mozgás. A hírekre beindult délutáni esésből meg ügyesen kizártam magam az elején. Van ilyen.
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-eurusd-1212068.gif  
Régi 2012-12-07, 09:02   #104 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Hírnév szint: 6
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

bár jen, de földrengés Japánban.. lehet semmi hatása nem lesz, egyenlőre nincs jele.
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-10, 13:15   #105 (permalink)
Szenior tag

Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

pénteki zárás hétfői gap
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-qwweurusd.gif  
Régi 2012-12-10, 15:31   #106 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
pénteki zárás hétfői gap
Bátor long volt,de szép.
Mi valószínüleg a sárgánál beleadunk.
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-sarganal-talan-beleadunk.gif  
Régi 2012-12-10, 16:53   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bátor long volt,de szép.
Kösz. Az vlt kb. a céláram.
Régi 2012-12-11, 11:53   #108 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Bátor long volt,de szép.
Megvan még a shortotok?
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-11, 12:19   #109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bátor long volt,de szép.
Én bekötöttem, de kb. 0,2% tőkekockázatnál(a teljes stop 1%-volt) passzoltam.. Az a gáz, hogy az esetek 80%-ában mindig zárok előbb és az ár tényleg amarra megy, de sose nyitok a másik irányra.. Talán majd egyszer egy sokat tapasztalt mentális profi megosztja velem, hogyan kell forditani és rögtön nyitni..
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-qwweurusd1.gif  
Régi 2012-12-11, 13:07   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem egy long pozim van, igaz 1.3071-es vételi árral, így még mindig a nyitási ár alatt vagyok. Hónapos távlatokban gondolkodom.

Lassan kénytelen lesz valamelyik irányba kitörni az ár a háromszögből. Háromszor megfogta, kiderül most mi lesz. Valami kis cinikus manó azt suttogja, hogy jön valami nagy meglepetés, és a világ 90%-ának arcába nevetve mégsem lesz EUR összeomlás... legalább is nem US előtt. Na mindegy, kíváncsian várom, mi lesz. Ha nincs igazam, elúszott az 5000 HUFos bónusz ingyenszámlám, de ha jók a megérzések, ebből hamarosan nyithatok egy normál centszámlát is Sok sikert mindenkinek.
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-1.jpg  
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-12, 12:44   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én bekötöttem, de kb. 0,2% tőkekockázatnál(a teljes stop 1%-volt) passzoltam.. Az a gáz, hogy az esetek 80%-ában mindig zárok előbb és az ár tényleg amarra megy, de sose nyitok a másik irányra.. Talán majd egyszer egy sokat tapasztalt mentális profi megosztja velem, hogyan kell forditani és rögtön nyitni..
Neked be kellett volna longba lépned rögtön a tető fölézáráskor!Nem szomorkodni,és félni hogy ismét veszteség lessz belőle.Ha kitört,és long,ha hisszük ha nem,az kitört és long!
Régi 2012-12-12, 13:24   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Neked be kellett volna longba lépned rögtön a tető fölézáráskor!Nem szomorkodni,és félni hogy ismét veszteség lessz belőle.Ha kitört,és long,ha hisszük ha nem,az kitört és long!
És te miért nem léptél be longba? Viccet félretéve jogos, attól tartottam, pontosabban nagy esélyt láttam a szivatásra, miszerint felraknak még 2-3 tüskét sorba és onnan esik majd be, mert elég alacsony forgalmú unalmas nap volt.. ezt a képet alkottam meg Egyébként 1.29-nél csináltatok részzárást?

kieg.: az 1.30 közelsége miatt nem longoltam..
Régi 2012-12-12, 16:32   #113 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És te miért nem léptél be longba? Viccet félretéve jogos, attól tartottam, pontosabban nagy esélyt láttam a szivatásra, miszerint felraknak még 2-3 tüskét sorba és onnan esik majd be, mert elég alacsony forgalmú unalmas nap volt.. ezt a képet alkottam meg Egyébként 1.29-nél csináltatok részzárást?

kieg.: az 1.30 közelsége miatt nem longoltam..
Csináltunk részzárást,még jóval előtte,és benyitottuk a shortot is,de töredék lottal.Ha innen felfele megy kicsit nyerünk az egész történeten,ha lefele megy,nagyot.
Nekünk ennél a stratinál long nem játszik,csak 31 fölött valahol.
Régi 2012-12-13, 09:20   #114 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 5
MartonLFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Támogatom a tanítást! Hozzunk létre egy forex sulit! Mit szóltok?
Régi 2012-12-13, 13:05   #115 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
MartonLFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Támogatom a tanítást! Hozzunk létre egy forex sulit! Mit szóltok?
Nem leszek túl népszerű nálad de belenéztem az oldaladon a szakmai részbe: ha 2 mozgóátlag keresztezése szerinted egy jó stratégia akkor még nagyon a tanulási fázis elején jársz, szerintem ne akarj még tanítani, hiszen magad sem rendelkezel elégséges tudással!

Ha viccnek szántad a forexsuli létrehozására a felhívást akkor nem szóltam
  Válaszol idézettel
Régi 2012-12-14, 09:28   #116 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás vélemény?

A következő képet azért teszem fel, mert szeretném ha valaki kiértékelné.. Tegnapi nap 3 nyitásom volt, és a régebb óta daytradelők nyomán belekezdtem egy olyan játékba, hogy "hajtsunk a nagy fogásra, feljtsük el a skalpot" stb. Namost ezzel egyet is értek, és azzal is, hogy a piramisépités jelentheti a sikert, és az ha kifogunk egy esetleg több napos trendet, és nem zárjuk ki magunkat egy nagy nyerésből.. Viszont! Elgondolkodtató, hogy tegnap kb. 30 pip nyereséget érdemes volt e futni hagyni, és breakevenben kistoppolódni(tudom, még mindig jobb, mint bukni)...Nem tudom ki hogya látja, mindenesetre amikor 20-30 ilyen eset(nullás) után jön egy 200 pipes nyerő, azért elgondolkodtató, hogy ezekkel a kis 8-15 pipes csipegetésekkel lehet ugyanott tartana az egyenleg, és még mentálisan se terhelné meg az embert a sok realizálatlan profit. Mi a véleményetek?
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-beall.gif  
Régi 2012-12-14, 09:49   #117 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A következő képet azért teszem fel, mert szeretném ha valaki kiértékelné.. Tegnapi nap 3 nyitásom volt, és a régebb óta daytradelők nyomán belekezdtem egy olyan játékba, hogy "hajtsunk a nagy fogásra, feljtsük el a skalpot" stb. Namost ezzel egyet is értek, és azzal is, hogy a piramisépités jelentheti a sikert, és az ha kifogunk egy esetleg több napos trendet, és nem zárjuk ki magunkat egy nagy nyerésből.. Viszont! Elgondolkodtató, hogy tegnap kb. 30 pip nyereséget érdemes volt e futni hagyni, és breakevenben kistoppolódni(tudom, még mindig jobb, mint bukni)...Nem tudom ki hogya látja, mindenesetre amikor 20-30 ilyen eset(nullás) után jön egy 200 pipes nyerő, azért elgondolkodtató, hogy ezekkel a kis 8-15 pipes csipegetésekkel lehet ugyanott tartana az egyenleg, és még mentálisan se terhelné meg az embert a sok realizálatlan profit. Mi a véleményetek?
Egyéne válogatja. Engem jobban megterhel mentálisan, ha a gép előtt ülök és folyamatosa a chartot bámulom, keresve, hol szállhatok be és ki. Aztán kimegyek wc-re, visszajövök, és elszalasztottam a belépőt... meg a folyamatos önkontroll... túlkereskedés... spreadek stb.
Naponta pár alkalommal ránézni a chartra csak úgy kíváncsiságból, egyébként meg figyelni, ahogy egyre csak épülnek a pozik. Ez is van olyan izgalmas, az pedig hogy nagyon sok kizár BE-be... nagy cucc. Akkor kezdj el aggódni, ha több mint egy hónapos pozíciódat szedi ki, akkor valószínű nincs rendben a trend iránya
Régi 2012-12-14, 10:39   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen csak irtam, hogy daytrader szemszögből...tehát nem igazán az foglalkoztat, hogy ki mennyit bír ülni vagy állni egy helyben, hanem maga a tény, hogy aki képes daytraderként "bámulni" hosszan a chartot, annak érdemesebb e kisebb nyerőket realizálni, a nagy hal kifogása helyett, ami lehet mire eljön, akkorra a sok kis hal öszegénél nem is lesz több.
Régi 2012-12-14, 11:11   #119 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Daytrade-ben nem alkalmas minden nap arra, hogy a pozíció sorok építését erőltesse a kereskedő. Ha nincs egy egyértelmű fő irány (trend), aminek folytatását nagyobb valószínűséggel lehetne kereskedni, amelyik irányban jelentősebbek az elmozdulások, akkor csak kínlódás van belőle. Van amikor nagy profitot tudnak hozni az építések, és van amikor csak csipegetni érdemes a kisebb mozgásokat. Az aktuális piaci környezet felismeréséhez kell az a sok-sok ezer óra gyakorlás. Mi az, amit aznap "reálisan" el lehet várni a piactól, és mi az amit nem.
Régi 2012-12-14, 11:56   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Daytrade-ben nem alkalmas minden nap arra, hogy a pozíció sorok építését erőltesse a kereskedő. Ha nincs egy egyértelmű fő irány (trend), aminek folytatását nagyobb valószínűséggel lehetne kereskedni, amelyik irányban jelentősebbek az elmozdulások, akkor csak kínlódás van belőle. Van amikor nagy profitot tudnak hozni az építések, és van amikor csak csipegetni érdemes a kisebb mozgásokat. Az aktuális piaci környezet felismeréséhez kell az a sok-sok ezer óra gyakorlás. Mi az, amit aznap "reálisan" el lehet várni a piactól, és mi az amit nem.
Köszi, kb. ilyesmi véleményt vártam. Mindössze a hitem megerősítéséhez azt elárulod, hogy egy év alatt átlagosan kb. mennyi az a trade, amit m5-ben kötsz, és több napig, esetleg hétig is tartasz, úgy, hogy nem zárod le csak max a felét? Ez érdekelne, mert ez pld. választ ad arra, hogy van e értelme kitartani hosszabb távon egy kötést, vagy sokkal ésszerűbb realizálni, majd másnap keresni egy újabb beszállót annak, aki m5-ben kereskedik. Magyarul kb. mekkora eséllyel kapsz el m5-ben egy trendet, ami mondjuk egy hónapig megy egy irányba?(gondolom elég kicsi a valószínűsége..
Régi 2012-12-14, 15:09   #121 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Én daytraderkedni (nem skalpolni) próbálok demón. Egy ideje az EURUSD-t figyelem M5, M15, M30 és H1-en. Sajnos még nincs annyi gyakorlatom, hogy megállapítsam, melyik nap fog a piac terndelni és melyik nap oldalazni (bár van róla véleményem, hogy miért is nem fogom tudni ezt soha sem megállapítani ).

A lényeg, hogy az elmúlt két hónapban arra jutottam, hogy jobban járok, ha 20 pip után zárok, esetleg ha ott vagyok a gépnél, akkor ha a 20 pipes célárat átüti az árfolyam, akkor aggresszíven, 2 pip lemaradással húzom utána a stoppot.
A zárás meg a célár persze nagyon sokban függ a kereskedési technikától, de 20 pip az a mennyiség, amit EURUSD-n minden nap meg lehet csípni egy daytradernek. Persze ha trendel a piac, akkor lehet(ne) sokkal többet is, de lassan legyőzöm a legnagyobb ellenségemet, a mohóságot

Múlt hét pénteken 30+30 pip nyereség jött 07:30-tól 15:30-ig, olyan szépen ment az árfolyam.
Tegnap a 07:30-kor megnyitott 30pip TP-s ordert nem tudtam lezárni, annyira egy sávban oldalazott, hogy sehogy sem volt jó: ilyet még nem csináltam, de hagytam éjszakára is menni. Ma reggel 07:30-ra ütötte a célárat.
Azonnal be is tettem egy másik ordert 30 pip TP-vel, azóta is várom, hogy elérje...

Tehát a magam részéről az EURUSD-n 20 pipes célárral fogok jövő héttől kísérletezni, azt gondolom, így tovább tudom csökkenteni a stressz-faktort.
A nagy mozgásokat pedig, amikben a nagy pénz van, meghagyom a nagyhalaknak
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-14, 16:47   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy friss példa: 8 pipbe zárok, elhúz az ár.. na erre lettem volna kíváncsi hogyan látja ezt. Persze benne van a pakliba minden.
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-maiadag.gif  
Régi 2012-12-14, 17:06   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na vajon elkezdődött?
Régi 2012-12-14, 18:03   #124 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy friss példa: 8 pipbe zárok, elhúz az ár.. na erre lettem volna kíváncsi hogyan látja ezt. Persze benne van a pakliba minden.
ezt úgy lehetne értelmezni, ha nem csak egy kopasz chartot teszel ki a kötéssel, hanem valamiféle magyarázatot is mellékelsz hozzá
azért nyitottam ott a pozit, mert
azért zártam ott, mert
arra számítottam, hogy
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-14, 18:30   #125 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Dvit: ha nagyobb mozgást akarsz megfogni, akkor nagyobb a kockázat is.

Ha a pozi nyitása után amint lehet BE-be vágod és esetleg még mész is az ár után a stoppal, akkor egy kis leszúrás is ki fog ütni. Valószínűleg nem leszel mínuszban, cserébe csak picit nyersz (bár a 8 pip is lehet nagy biznisz, ha nagyban kötsz, de inkább ne )

Ha van egy 15 pipes SL, amit nem piszkálsz, akkor megfoghatsz vele kb. 30 pipet. Cserébe ha mégsem így megy az árfolyam, hanem ellened indul, veszítesz 15 pipet.

Egy biztos: sosem lehet kiszedni egy trédből a lehetséges maximumot. Sosem vehetsz a legalján és sosem adhatsz el a legtetején, de nem is ez a cél.

Különben a 15 pipes SL mostanában egész jó az EURUSD-hez. Birger szavaival: ez a piac "átlagos pezsgése". Ha megy ellened 8-12 pipet az ár, onnan még visszafordulhat, de ha 12+ pipet megy, akkor szinte biztos, hogy fog menni 20-at. Kísérleteztem a 10 és 20 SL-el, de a 10-et gyakran kiüti, a 20 pedig fölösleges veszteségeket okoz, ezért a 15 jó választásnak tűnik.

(Végre én is begyűjtöttem a magam 30 pipjét Ha itthon vagyok, talán több is lehetett volna, de kénytelen voltam célárat megadni. Persze így is rendkívül elégedett vagyok magammal )
Régi 2012-12-14, 19:05   #126 (permalink)
Szenior tag

moszad logója

Összes hozzászólás: 333
moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.moszad már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sosem vehetsz a legalján és sosem adhatsz el a legtetején
Ez biztos?
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-09.27.gif  
moszad nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-14, 19:09   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

pda: jogos, 31 fölé zárt .
orkati: korrekt köszi. ott nekem 5 pipes stop volt arra számitottam jobban kilő. utólag sosem huzom visszább a stopot.
Régi 2012-12-14, 19:14   #128 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
pda: jogos, 31 fölé zárt .
én azt látom ebből az eksönből, h túl közel ülsz a charthoz
dölj kicsit hátrébb és nézd meg azt a 3 szintet naposon, amit ma átütöttek, illetve a tetejével tickre megcsináltak
Régi 2012-12-14, 19:26   #129 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez biztos?
Mint a halál. Biztos, hogy volt lentebb és mindig lesz fentebb
De aki ilyeneket tud csinálni, azé a legnagyobb csodálatom. Viccen kívül.
Én ilyet (még?) nem tudok varázsolni, csak egyszerű megélhetési tréder szeretnék lenni
Régi 2012-12-15, 10:17   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én azt látom ebből az eksönből, h túl közel ülsz a charthoz
dölj kicsit hátrébb és nézd meg azt a 3 szintet naposon, amit ma átütöttek, illetve a tetejével tickre megcsináltak
És ezzel mire akarsz utalni? Nézem folyamatosan a d1-et, órásat is, de őszintén szólva nem hittem a pénteki feltörésben... sokkal inkább hittem azt, hogy elkezdik a heti profit kivételét.. és hogy a 31 megfogja és visszaküldi. továbbá a pénteki bazi órás medvegyertya se azt a hitet adta, hogy ez pénteken kilő.. szóval nemtudom. Persze ha óráson lerakon 50 pipre a stoppot biztos most nyerek ugyanannyit. Mentálisan buktam el, mert beleuntam a napok óta be-be kicsapó tradekbe..ezen kellene javitanom.
köszi
Régi 2012-12-15, 11:23   #131 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
És ezzel mire akarsz utalni? Nézem folyamatosan a d1-et, órásat is, de őszintén szólva nem hittem a pénteki feltörésben... sokkal inkább hittem azt, hogy elkezdik a heti profit kivételét.. és hogy a 31 megfogja és visszaküldi. továbbá a pénteki bazi órás medvegyertya se azt a hitet adta, hogy ez pénteken kilő.. szóval nemtudom. Persze ha óráson lerakon 50 pipre a stoppot biztos most nyerek ugyanannyit. Mentálisan buktam el, mert beleuntam a napok óta be-be kicsapó tradekbe..ezen kellene javitanom.
köszi
tegyél be egy aktuális chartot, mert azt, h nézem ezt meg azt, így nem tudom értékelni
(D1 meg egy másikat, amin trédelsz)
azt meg el kell dönteni, h 8 pipes ugrabugrát választasz, vagy elviselsz valami elfogadható kockázatot, bízva a trend erősségében és a megfelelő beszállási pontban
Régi 2012-12-15, 13:13   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nekem 1.3167-en zárt a longom, véletlen bennhagytam egy TP-t :S.
Meglátom, vasárnap hogy nyit, de nem lepne meg egy nagy gap felfelé. Mindegy, ha esetleg visszatesztel, 1.3135-nél újra long, egyébként pedig 1.3137-nél long.

Amúgy ebben a pillanatban mondták be a rádióban (szakemberek szerint pár éven belül vége a válságnak). Ez most elbizonytalanított, pont arra vártam, hogy az ellenkezője miatt kitörünk északnak. Ezzel a bejelentéssel viszont nagyon óvatosan kell a pozíciókat vezetni, gyors BE, mert egy kisebb fellendülés után ez a bejelentés shortot jelenthet.
Régi 2012-12-15, 15:52   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
tegyél be egy aktuális chartot, mert azt, h nézem ezt meg azt, így nem tudom értékelni
(D1 meg egy másikat, amin trédelsz)
azt meg el kell dönteni, h 8 pipes ugrabugrát választasz, vagy elviselsz valami elfogadható kockázatot, bízva a trend erősségében és a megfelelő beszállási pontban
Egy szó mint száz szerintem felejtsük el. Csak arra lettem volna kiváncsi amit valaki itt írt, h. 30-40 nullába kiütött trade után a nagy nyerője fedez mindet. Hogy milyen mosolyogva üli ki azt a 30-40*min.8-10 pip realizálatlan nyereséget.
Régi 2012-12-15, 17:15   #134 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egy szó mint száz szerintem felejtsük el.
ok

......
Régi 2012-12-15, 17:33   #135 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Dvit: szerintem aki ilyen kitöréses technikát használ, az nem 8-10 pipes SL-t rak be, hanem 1-2 pipest, és amint az ár meglódul, BE-be teszi. Próbálkozz mondjuk a londoni és a new yorki tőzsde nyitásakor. Gyakran előfordul, hogy a nyitás pillanatában, vagy után 1 perccel nagy kitörést produkál a piac. Olyankor lehet 1-2 pipes SL-al megfogni 10-20 vagy még több pipet is.
Mondjuk nekem nem igazán jött be ez a technika, mert az utóbbi időben mintha egyre inkább elmaradt volna ez a fajta kitörés... Olvasgasd a Forexfactory stratégiáit, van jópár, ami kitörésekre épít. De még jobb, ha valami stabilabbat keresel.
Régi 2012-12-16, 13:19   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dvit: szerintem aki ilyen kitöréses technikát használ, az nem 8-10 pipes SL-t rak be, hanem 1-2 pipest, és amint az ár meglódul, BE-be teszi. Próbálkozz mondjuk a londoni és a new yorki tőzsde nyitásakor. Gyakran előfordul, hogy a nyitás pillanatában, vagy után 1 perccel nagy kitörést produkál a piac. Olyankor lehet 1-2 pipes SL-al megfogni 10-20 vagy még több pipet is.
Mondjuk nekem nem igazán jött be ez a technika, mert az utóbbi időben mintha egyre inkább elmaradt volna ez a fajta kitörés... Olvasgasd a Forexfactory stratégiáit, van jópár, ami kitörésekre épít. De még jobb, ha valami stabilabbat keresel.
Köszi a kitöréses tanácsot, de sztem közel 1 év és 3000 óra chart előtt görnyedés után már rég letettem erről a londoni breakoutról... Látom te még ennél tartasz ami nem baj, és nem is bántásnak írom. Mindenki átesik ennek a tesztelésén is, zsákutca! Ami a kérdést illeti igazából élesbe kereskedő évek óta tapasztalt ember véleménye érdekelt volna, aki ráadásul neadjisten még sikeres is és mindezt m5-ben éri el. Véleményem szerint minden napnak megvan 2-3, de legfőképpen 1 olyan pillanata, amire a legtöbb profi koncentrál, és árgus szemekkel figyeli.
Régi 2012-12-16, 13:46   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még annyit hozzáfűznék, hogy lehet valakit megsértettem, ez esetben elnézést érte. Chartot berajzolt belépőkkel, szignálokkal trendvonalakkal baromi felesleges felrakni. MEgmondom miért: MÚLTAT mindenki tud elemezni, egy 3 napos gyorstalpaló után is akár.. szépen hangzik amikor valaki egy félresikerült tradet felrak, mire jön a válasz: "igen, mert alul kiépitett egy ellenállást az ár stb..leszúrt.. ez szépen hangzik, miért nem ment el longra, de kérdem én abban a pillanatban ki tudta előre, hogy nem csökken tovább?? Ezért is lényegtelen, hogy most a kv zacc borult ki és azonnali longot jelzett vagy más miatt longoltam.. A probléma ott kezdődik, amikor naposon kereskedő és naposon 100 pipes stoppal belépő trader akar tanácsot adni m5-ös kereskedésre. MÉgegyszer elnézést ha félreérthető volt a kérdés.
Régi 2012-12-17, 12:50   #138 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na vajon elkezdődött?
Szerintem igen. Talán a héten még lesz némi visszacsorgás, de már csak longban gondolkodok órástól naposig. Hetesen viszont van egy masszív felhő, ami talán megfoghatja az emelkedést. Ez 1,3430. A hetesen látható esés 50-es fiboja 1.3480. Szóval az első céláram nagyjából ez a sáv.
Ha áttöri a felhőt és fölé zár, akkor fibo 61.8 1,3840-en. Elliott szerinti 5 impulse hullám célára 1.3820. Szóval ez az én két TP zónám.
Utána viszont pince
Nektek?
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 11:42   #139 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

így repül el 10 pip a nagy büdös semmire.. azt hiszem ezt a 'kapjunk el órás trendet' meghagyom a profiknak és visszatérek a szánalmas skalpoláshoz..
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-maiadag2.gif  
Régi 2012-12-18, 12:01   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
így repül el 10 pip a nagy büdös semmire.. azt hiszem ezt a 'kapjunk el órás trendet' meghagyom a profiknak és visszatérek a szánalmas skalpoláshoz..
Ha így csinálod,abból sokszor ez jön ki majd.És akkor lesz görcsölés.
Az árat úgy mozgatják,hogy a lehető legtöbb jó belépési helyeken benyitott pozikat ha ráadásul korán BE-be tették,azokat kivegyék.
Ne gondold,hogy olyan egyszerű,hogy korán BE,aztán 500 pip nyereség.
Régi 2012-12-18, 12:24   #141 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Órás trendet sajnos nem igazán lehet megfogni néhány pipes stoppal. Korábban én is sokszor kistoppolódtam azért, mert igyekeztem a tetejét-alját megfogni egy-egy várható mozgásnak pontosan. Az igazán bosszantó pedig, amikor utána mégiscsak kiderül, hogy jó volt az irány, csak a zaj kirázott.
Az órás longom stoppja most 1.3113-on lenne, de még várok egy visszatesztet erről a 1.3200 körüli szintről.
Ha lesz megállapodás a héten, akkor annak első felindulásból szerintem meg fog örülni a dollár függetlenül attól, hogy ez jó-e neki vagy sem hosszabb távon. Ha meg nem lesz megállapodás, akkor azért fog erősödni a dollár, mert a automatizmus beindulására spekulálnak majd.
Szóval bízok még egy jobb long beszállóban...

Én a skalpolással vagyok úgy, mint te a trendkereskedéssel. Időnként próbálkozok vele, de egyszerűen nem fekszik nekem a dolog.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 15:56   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

kamionos, kismentor, fogalmazzunk ugy, hogy a kaller a pótjeggyel visszaengedett a vonatra
Régi 2012-12-18, 17:03   #143 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

[QUOTE=kismentor;28882]Ha így csinálod,abból sokszor ez jön ki majd.És akkor lesz görcsölés.
Az árat úgy mozgatják,hogy a lehető legtöbb jó belépési helyeken benyitott pozikat ha ráadásul korán BE-be tették,azokat kivegyék.
Ne gondold,hogy olyan egyszerű,hogy korán BE,aztán 500 pip nyereség.[/QUOTE

Üdv Kolléga,nahát,te elmehetnél egy jó céghez számlakezelőnek!
Látom sokat fejlődött a fórum ebben az évben.
Már nem beszélnek itt marhaságokat,hanem mindenki rájött hogy nem olyan egyszerű ez a "kereskedés",mint az 1X1.
Ez igazán remek,még lesz belőlünk magyarokból is valami.
Régi 2012-12-18, 17:27   #144 (permalink)
Szenior tag

Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha egy kicsit elternek az iskolaban tanultaktol biztosan. 1000-en hasonlo technikaval a broker hamar kiveszi a stoppot. Ezert kell magadra formazni
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 17:37   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha egy kicsit elternek az iskolaban tanultaktol biztosan. 1000-en hasonlo technikaval a broker hamar kiveszi a stoppot. Ezert kell magadra formazni
De ha mindenki a chart adta támaszokra teszi,akkor sehogy nem lesz magadra formálva.Ez a probléma,a chart ugyanaz mindenki számára,csak az időfelbontás lehet más.
Régi 2012-12-18, 17:41   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=ALTERMAN;28890]
Idézet:
Ha így csinálod,abból sokszor ez jön ki majd.És akkor lesz görcsölés.
Ne gondold,hogy olyan egyszerű,hogy korán BE,aztán 500 pip nyereség.[/QUOTE

Üdv Kolléga,nahát,te elmehetnél egy jó céghez számlakezelőnek!
Látom sokat fejlődött a fórum ebben az évben.
Már nem beszélnek itt marhaságokat,hanem mindenki rájött hogy nem olyan egyszerű ez a "kereskedés",mint az 1X1.
Ez igazán remek,még lesz belőlünk magyarokból is valami.
Vicces vagy!
Régi 2012-12-18, 17:47   #147 (permalink)
Szenior tag

Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Magamra formaztam: 10 pip-re soha nem rakok stoppot, völgyre , csucsra soha, mert oda rakjak sokan vagy a közvetlen közelebe. Igaz legtöbbet skalpolok nehany pip-ert
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 17:51   #148 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Magamra formaztam: 10 pip-re soha nem rakok stoppot, völgyre , csucsra soha, mert oda rakjak sokan vagy a közvetlen közelebe. Igaz legtöbbet skalpolok nehany pip-ert
Ja,na ez így már ok!
Régi 2012-12-18, 19:01   #149 (permalink)
Új tag

Skyglide logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 23
Hírnév szint: 5
Skyglide a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
De ha mindenki a chart adta támaszokra teszi,akkor sehogy nem lesz magadra formálva.Ez a probléma,a chart ugyanaz mindenki számára,csak az időfelbontás lehet más.
Ezen az úton gondolkodj tovább. Mi is a probléma?
Régi 2012-12-19, 09:47   #150 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ha nagyobb mozgásteret szeretnél adni az árnak, akkor alkalmazhatsz részzárást is. Az első komolyabb elbizonytalanodásnál, vagy jelentősebb ellenállásnál kizárod a pozíciód egy részét. Az így megnyert profittal fedezed a megmaradó részt. Teheted a stopot a belépési ár másik oldalára, a részzárás távolságára. Ekkor is 0 lesz a két pozíció eredője, viszont jóval nagyobb stopot tudsz neki engedni, mintha megpróbálnád mielőbb nullába húzni. Oldalazó piac az azonos méretű hullámok miatt biztosan kivesz. Trendelő piac pedig a belépési pont, és a korrekciós hullámok méretétől függően, vagy kivesz vagy nem, ha BE-be teszed a stopot.
Hátránya, hogy lerontod a részzárással az R/R arányod. Ezt lehet kompenzálni, ha később egy jobb helyen vissza tudsz szállni egy újabb pozícióval, és rá tudsz építeni a lebegő nyereségre.
Előnye, hogy elég gyorsan eltüntethető a kezdeti kockázat, valamint nagyobb lesz a mozgástere az árnak.
Ideálissá válik az üzlet, már nem veszíthetsz, csak "korlátlanul" nyerhetsz. Már nem kell a lehetséges veszteség miatt sem izgulni, nyugodtabban kezelhető a továbbiakban a pozíció.
Ez az én karácsonyi ajándékul szánt tanácsom.
Csatolt kicsinyítések
eur-usd-eurusd-1212191.gif  

Címkék
devizapár, Euro, USD

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:45 , a GMT +1 időzóna szerint.