Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-05-15, 18:59   #1 (permalink)
Tag

Hely: Debrecen
Összes hozzászólás: 89
Hírnév szint: 7
Forexunderground már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Forexunderground már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Thumbs up Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit

Üdv Minden tradernek!

Ebben a topikban szeretnék segítséget nyújtani minden olyan tradernek,akinek már van egy kis tapasztalata a Forex piacon vagy érdekli a téma és nem tud sikeres lenni éles kereskedésben.(Ebből 10 emberből 8 idetartozik)

"A nagy hal megeszi a kicsit" Az élet minden területén igaz ez a mondás, a tőzsdén pedig bizonyos. Ezt a piacot a nagy befektetők uralják nem kétség, a kis befektetők pedig gyakran csapdába találják magukat, a piac rossz oldalán vannak amikor is ellentétes mozgás alakul ki, azzal amit elvárnak, úgy tűnik, mintha a csúcson vettünk volna és a legmélyebb ponton eladtunk volna, és azt gondoljuk, hogy ha direkt próbáltuk volna ezt csinálni akkor sem sikerült volna. Az olyan stratégiák amik indikátorokat használnak vagy trend vonalakat kell behúznunk ami egy művészet .mert többféleképpen belehet húzni és ha nincs meg a megfelelő tapasztalatunk akkor rögtön olyan érzésünk van mintha egy kaszinó terem kellős közepén találjuk magunkat.
Mindenki tudja, hogy az intézményi befektetőknek olyan mankók vannak a segitségére mint például egy szoftver ami kivadássza a stopjainkat vagy bizonyos információk, amiről mi kis befektetők csak álmodhatunk.

De ebből mi profitálhatunk és ha betartunk néhány,nagyon egyszerű szabályt akkor ezt konzisztensen tehetjük kecsegtető hozamokkal. Nem ez nem a SZent grál amit lefogok írni, hanem egy olyan stratégia ami csapdákat a mi javunkra fordítja ,egyszerűen és jól átláthatóan jó Risk vs Reward rációval.

Ugye egy indikátor hajlamos fals jelzéseket adni, ahogyan egy trend vonalat is behúzhatunk másképp mint az utólag kiderül de akkor már túl vagyunk a vesztes traden.
Egy viszont biztos ami nem adhat fals jelzést az a PRICE ACTION-azaz az ár a charton.

A stratégia lényege: a piac ellenállás és támasz szinteknél,csapdát állít- Ellenállás és Támasz szinteket könnyen betudunk húzni mert azokat mindenki vízszintesen húzza be és úgyis látja.

Hamis kitörés Alakzat stratégia:

-Amikor a piac kialakít egy új Ellenállás szintet,onnan eltávolódik ellenirányú mozgással(pullback).Majd újból megtámadja ezt az Ellenállás szintet és új csúcsra megy - Ezalatt érthetjük azt is ,hogy az ellenállás szint felett zár, vagy csak a gyertya árnyéka kilóg , akkor beteszünk 2 megbízást(SELL STOP) annak a gyertyának a legalacsonyabb pontjára amelyik ezt előidézte, de csak is annak a gyertyának,ami elösször újabb csúcsra emelte az árfolyamot, a korábbi ellenállás szintnél.

Stop: az új csúcs felett+5 pip

Profit realizáció TP: Pipben számoljuk hogy a nyitás és a StopLoss között hány pip van (vállalt kockázat) majd azt rászámoljuk a nyitásra és megkapjuk az első TP1 pontot. itt lezárjuk az első poziciót a másodikat pedig Breakevenbe húzzuk ,a második poziciót mindig a vállalt kockázatunknak megfelelő mértékben húzzuk az esés után.

Támasz szintél ugyanezt tesszük csak fordítva.

Új támasz szint kialakulásnál megvárjuk, míg eltávolódik az árfolyam (pull back) majd újból rápróbálkozik a kialakult támasz szintre és az a gyertya amelyik új csúcsra megy annak a legmagasabb pontjára beállítunk 2 Buy Stop megbízást +5pip.

SL: az új alj -5 pont (a két pozición nem több mint 2%)

TP: a vállalt kockázat. (a nyitás a Stop Loss között.)Első poziciót akkor zárjuk amikor az árfolyam megcsinálta ellentétes irányba a vállalt kockázatunkat a másodikat pedig húzzuk utána a vállalt kockázat szerinti pip arányában.

Képpel is szeretném illusztrálni ezt ,hogy a gyakorlatban hogyan néz ki ,de még nem készült el a honlapom ezért a facebookon közzé teszem ennek a stratégiának az alkalmazásáta képek között.És bemutatok egy másik nagyon hatékony stratégiát a FALS HÍR KITÖRÉSI STRATÉGIÁT.

-hírek közelében nem kereskedünk
-a megbízást kivesszük ha az árfolyam már a 3 új csúcsot csinálja.
-Minden piacon és tőzsdén hatékony
-H1 idősík alatt nem ajánlom

http://www.facebook.com/pages/Tatab%...46945215374112

a Stratégia egy hónap alatt 600 pip hozamot hozott az elmúlt hónapban.Előtte pedig 740 et.

Sikeres PIP vadászatot traderek!!
Forexunderground nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-16, 12:39   #2 (permalink)
Tag

Forexunderground már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Forexunderground már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

a facebookon ingyen szignálokat feltenni!!!
Hirdetések
Régi 2011-05-16, 23:16   #3 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

TWitteren felteszem a kereskedéseim belépési pontjait és managelésének minden egyes lépését ami nem jelenti azt,hogy ezeket követni kell, de érdemes kipróbálni hogy könyebben sikerüljön megtanulni a stratégiát.a nevem fxunderground
Régi 2011-05-18, 11:27   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás .

Üdv a fedélzeten Forexunderground!

Gratulálok a stratégiádhoz. Azt gondolom, hogy tényleg megbízható módszer a támasz ellenállás szintek figyelése sőt a kerek értékeké is. Én is alkalmazok hasonló módszert, bár azért vannak eltérések a tiédhez képest. Ahogy nézem nálad nem igazán számít a gyertyák formája, illetőleg a trendirányú belépés. Talán ezek a fő különbözőségek közöttünk. Példaként a tegnapi GBPAUD nyitásodat hoznám fel. Shortot nyitottál amivel abszolút egyetértek, hiszen az irány napos grafikonon lefelé tartó, múlt héten ha jól emlékszem új aljat is ment a pár. Viszont én bár ugyanarra a sikertelen szintáttörésre nyitottam, de szükségem volt egy gyertyára is. Meg is adta a pint délután aminek alá tettem egy megbízást 1,5345-re. Stop a tetőre és az elsődleges TP 1,5280 volt. A többit csúszó stoppal szándékoztam zárni 15 perces követéssel. Sajnos (vagy inkább mégsem) záródtam 1,5315-ön végül is.
Arra akartam csak utalni, hogy bizonyos stratégiák szinte egy tőről fakadnak, és tényleg csak bizonyos változtatások különböztetnek meg egymástól, amit valószínűleg a tapasztalati út hoz magával.

Viszont azt nem értem, hogy a facebookon írtad, hogy a fenti tradet délután nullában zártad. Ez, hogyan történt és miért?

Hétfőn ha jól láttam szintén ugyanennél a párnál nyitottál egy shortot amit 53 pip nyerővel zártál, tehát ezek szerint nem az elsődleges TP-n, mivel az 1,5240-en volt ha jól láttam, hanem támaszon. Ezt azért írom, mert azon a szinten én is nyitottam, bár kicsit másra mint te, és máshol is zártam.
Csatolt kicsinyítések
forex-csapdak-proftaljunk-belole-avagy-hogyan-nem-eszi-meg-nagy-hal-kicsit-gbpaud.jpg  
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-18, 12:25   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szia !!

A stratégiám az price action stratégia tehát gyertyaa diagram nem számít. Amit te használsz azt a NIal Fuller csinálja hogy Pin Bart Inside bart használ ami lehet egy jó stratégia de különbözik az enyémtől. Én azt gondolom h ha viszont kialakulnak jelek trade közben piaci visszautasítások amit szintán árchart szerint figyelek akkor managelem a poziciót és vagy kugrok belőle vagy behúzom a stoppom 0 ba elsődleges a tőke védelem.
GBPAUD 0 ba húztam a stoppot, mert a piac elutasította a pullback aljának az áttörését ráadásul +25 pipben volt. Ezután csökentettem a kockázatot, ami jó döntés volt hisz utána kiütötte az setupnál bemért STOP szintet. (-60 pipet) amúgy ha 60 70 pipet várok akkor 25 pipnél automatikusan 0 ba húzom a stoppot mert 25 pip elég hely hogy mozogjon egy valutapár, igaz többször kiüt 0 ba viszont sok veszteséges kereskedéstől megvédem magam.

A setupnál bemért Target Level változhat trade közben főleg ha trenddel szemben vagy hír közelében vagy, vagy pedig egyéb visszautasításokat jelez a piac.

üdv
Régi 2011-05-18, 13:07   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forexunderground eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia !!
25 pipnél automatikusan 0 ba húzom a stoppot mert 25 pip elég hely hogy mozogjon egy valutapár
üdv
Attól függ melyik. EURUSD még hagyján, de GBPJPY-nek elég karcsú.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-18, 13:36   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

e szerint a stratégia szerint főleg ha trenddel szemben vagy már pedig megesik. ha 50 60 70 80 pipeket (vársz) és +25 pipbe vagy akkor az első amit megkell tenni h megvéded a tőkédet, a volatil pároknál (JPY) pedig a beszállóra teszel és a stopra hagyok +-11 pipet a nyereségemet azt már megvédem mert az az enyém a tőkém része. 0 ba még senki nem ment tönkre.
Ha trenddel szemben vagy akkor JPY-n kivül a többinél már megfontolom a pozi zárását ha nagyon nyüglődik, mindegyiken szépen észrelehet venni h mit akar nem kell megjósolni néhány jelet figyelek. mindig attól függ a stop húzás hogy hány traddel vagy benne mekkora a kezdő kockázat, 25 pip az minden szinten ha pluszban van akkor megvédem a tőkémet és uttána koncentrálok arra, hogy hozamot érjek el. Én így csinálom mindneki úgy csinálja hogy hosszútávon sikeres legyen.
üdv persze nem kell görcsösen kockázatot kezelni mert az sem jó
Régi 2011-05-18, 14:17   #8 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

ezeket élesben is kereskeded? mert szép setup volt.
Régi 2011-05-18, 16:30   #9 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ezeket élesben is kereskeded? mert szép setup volt.

Ha a kérdés nekem szólt akkor természetesen igen. Élesben kereskedtem.
Régi 2011-05-18, 17:22   #10 (permalink)
Új tag

RolandPax logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 8
RolandPax a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
ezeket élesben is kereskeded?

Mintha az lenne a kérdés, hogy: "Ti akkor nem gyufaszálakban szoktatok pókerezni?"
RolandPax nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-18, 19:02   #11 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ezen mi volt vicces?
Régi 2011-07-14, 22:51   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 22
szen a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

A napokban kezdtem el egy DEMO SZÁMLÁT.
Számomra új ez a devizakereskedés, de nagyon tetszik és szeretnék a jövőben vele komolyan foglalkozni.
Az Erste Trader Demo-ját használom, HUF alapon 4millió forinttal kezdtem és 4 nap alatt 280ezer HUF nyereséget értem el.
EURUSD-vel kereskedtem és rövidtávú üzleteket kötöttem(10-40perc) adtam-vettem.
Az üzletek alatt használtam a stop funkciót, nehogy nagyon elszálljak negatív irányba, de általában a nyerő pozícióban állt meg a kereskedésem.

Kérdéseim a következők lennének:

- Ez valóban a nyereségem lett volna, ha élesben csináltam volna?(ez túl szép, hogy igaz legyen)
- Tényleg így adhatok-vehetek perceken belül ?
- Ha HUF számlát nyitok és több napig nyitva hagynék egy EURUSD pozíciót akkor számíthatok kamat felszámolására, ha igénybe vettem 1:8 tőkeáttétet is ?
- Tőkeáttétes kereskedés alatt számolnak fel valami plusz költséget, ha csak pár órára veszem igénybe?
- Melyik cég a legmegbízhatóbb véleményetek szerint ?

Egyenlőre ennyi...
Előre is köszönöm a válaszokat és egy Mentorral nagyon szívesen megismerkednék, aki segítene nekem az első lépések megtételében!

Köszönöm !
Üdv!
szen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-15, 07:14   #13 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
szen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

A napokban kezdtem el egy DEMO SZÁMLÁT.
Számomra új ez a devizakereskedés, de nagyon tetszik és szeretnék a jövőben vele komolyan foglalkozni.
Az Erste Trader Demo-ját használom, HUF alapon 4millió forinttal kezdtem és 4 nap alatt 280ezer HUF nyereséget értem el.
EURUSD-vel kereskedtem és rövidtávú üzleteket kötöttem(10-40perc) adtam-vettem.
Az üzletek alatt használtam a stop funkciót, nehogy nagyon elszálljak negatív irányba, de általában a nyerő pozícióban állt meg a kereskedésem.

Kérdéseim a következők lennének:

- Ez valóban a nyereségem lett volna, ha élesben csináltam volna?(ez túl szép, hogy igaz legyen)
- Tényleg így adhatok-vehetek perceken belül ?
- Ha HUF számlát nyitok és több napig nyitva hagynék egy EURUSD pozíciót akkor számíthatok kamat felszámolására, ha igénybe vettem 1:8 tőkeáttétet is ?
- Tőkeáttétes kereskedés alatt számolnak fel valami plusz költséget, ha csak pár órára veszem igénybe?
- Melyik cég a legmegbízhatóbb véleményetek szerint ?

Egyenlőre ennyi...
Előre is köszönöm a válaszokat és egy Mentorral nagyon szívesen megismerkednék, aki segítene nekem az első lépések megtételében!

Köszönöm !
Üdv!
A válaszok sorban.

1. Az lett volna a nyereséged, tehát a válasz igen. Csak 4 napból teljesen felesleges kiindulni. 400 nap már jobban hangzana!
2. Valóban adhatsz-vehetsz percen belül. Ez az elmélet. Hogy aztán a brókercég szereti e a néhány perces pozíciókat vagy sem, az már teljesen cégfüggő. Van amelyiket nem érdekli, hogy mit csinálsz. Van amelyik nagyon nem szereti ezért mindent meg fog tenni, hogy megakadályozzon benne. Ezt teheti korrekten és kevésbé korrekten is.
3. A kamatot nem a tőkeáttétre számolják fel. Amit felszámolnak az a swap kamat, de ez lehet számodra pozitív is hozadékú is.
4. Nem számolnak fel költséget a tőkeáttételre.
5. http://forum.tozsde.hu/brokercegek/
Régi 2011-07-26, 14:39   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Üdv Minden tradernek!

Ebben a topikban szeretnék segítséget nyújtani minden olyan tradernek,akinek már van egy kis tapasztalata a Forex piacon vagy érdekli a téma és nem tud sikeres lenni éles kereskedésben.(Ebből 10 emberből 8 idetartozik)
Érdekes, hogy egy bizonyos kereskedésben eltöltött idő után ehhez vagy ehhez nagyon hasonló stratégiákhoz lyukadnak ki a traderek.

Ajánlom a hasonlatos James16 pinbar, spike, bear and bull trap stratégiákat is.
  Válaszol idézettel
Régi 2011-09-10, 12:29   #15 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

http://forexbatix.blogspot.com/
Régi 2011-09-20, 21:46   #16 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Trailer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv Sidius!

Egy korábbi bejegyzésedben a következőket írtad: "Azt gondolom, hogy tényleg megbízható módszer a támasz ellenállás szintek figyelése sőt a kerek értékeké is."

A kerek értékek is szolgálhatnak támasznak ill. ellenállásnak? Hasonlóképp működnek?
Trailer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-21, 05:24   #17 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Trailer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Sidius!

Egy korábbi bejegyzésedben a következőket írtad: "Azt gondolom, hogy tényleg megbízható módszer a támasz ellenállás szintek figyelése sőt a kerek értékeké is."

A kerek értékek is szolgálhatnak támasznak ill. ellenállásnak? Hasonlóképp működnek?

Ezek pszichológiai támaszok és ellenállások. Minél kerekebb annál inkább.
Régi 2012-02-05, 14:59   #18 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
zolee1975 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Szen!
Látom, júliusban kezdted, én abszolút kezdő vagyok Hozzád képest is, de a demószámlás kérdésed gondolatokat ébresztett, talán másoknak is hasznos lehet. Egy fontos különbség van ugyanis. Én is kipróbáltam a demózást a worldspreads-nél, két nap alatt 1500 dollár pluszban voltam, hohó, vágjunk csak bele élesben. Mondjuk 6000 euróval. Aztán hamar felismertem a különbséget. Amely egy iszonyatos gyomorszorító érzés, amikor látom, hogy az első (tőkeáttételes) pozícióm igen hamar mínusz 1600 eurót mutatott. A legnehezebb talán ennek a félelemnek a leküzdése. Hogy a reklámokkal ellentétben nem csak kaszálni lehet, hanem a nehéz munkával megkeresett pénzt egyetlen gombnyomással elveszíteni. Volt-nincs. Decemberben, forintgyengülést várva 306-on nyitottam, és tudom, nem bírtam volna lelkileg a nyomást, amikor karácsony előtt a 300-at ostromolta a forint, közel 4000 eurós mínuszt mutatott volna, ha hagyom addig, bár fedezetem lett volna rá. Ha kibírom a nyomást, január 5-ig, akkor ez a totál bukónak látszó első árva pozícióm délelőtt 10-ig 10000 euró tiszta profitot hozott volna. Ehhez kellenek a kötélidegek. Amit demószámlán nem fogsz soha átérezni. Most, 7 hétnyi forexezés után örülök, hogy nem buktam el a teljes tőkém, hanem pici pluszban vagyok, lehiggadva, türelmesen. Pedig a karácsony előtti fordulat miatt volt mínusz 2000 eurón lezárt pozícióm. Leírhatatlan érzés volt látni, hogy párolog el 600000 elkölthető forintocska, egyetlen gombnyomásra.
zolee1975 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 20:14   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
rodcsy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
zolee1975 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Szen!
Látom, júliusban kezdted, én abszolút kezdő vagyok Hozzád képest is, de a demószámlás kérdésed gondolatokat ébresztett, talán másoknak is hasznos lehet. Egy fontos különbség van ugyanis. Én is kipróbáltam a demózást a worldspreads-nél, két nap alatt 1500 dollár pluszban voltam, hohó, vágjunk csak bele élesben. Mondjuk 6000 euróval. Aztán hamar felismertem a különbséget. Amely egy iszonyatos gyomorszorító érzés, amikor látom, hogy az első (tőkeáttételes) pozícióm igen hamar mínusz 1600 eurót mutatott. A legnehezebb talán ennek a félelemnek a leküzdése. Hogy a reklámokkal ellentétben nem csak kaszálni lehet, hanem a nehéz munkával megkeresett pénzt egyetlen gombnyomással elveszíteni. Volt-nincs. Decemberben, forintgyengülést várva 306-on nyitottam, és tudom, nem bírtam volna lelkileg a nyomást, amikor karácsony előtt a 300-at ostromolta a forint, közel 4000 eurós mínuszt mutatott volna, ha hagyom addig, bár fedezetem lett volna rá. Ha kibírom a nyomást, január 5-ig, akkor ez a totál bukónak látszó első árva pozícióm délelőtt 10-ig 10000 euró tiszta profitot hozott volna. Ehhez kellenek a kötélidegek. Amit demószámlán nem fogsz soha átérezni. Most, 7 hétnyi forexezés után örülök, hogy nem buktam el a teljes tőkém, hanem pici pluszban vagyok, lehiggadva, türelmesen. Pedig a karácsony előtti fordulat miatt volt mínusz 2000 eurón lezárt pozícióm. Leírhatatlan érzés volt látni, hogy párolog el 600000 elkölthető forintocska, egyetlen gombnyomásra.
Szia Zoli!

Bocsánat, hogy beleszólok, mert semmi közöm sincs hozzá amit csinálsz, de ez így nem lesz jó!

A teljes tőkédet kockáztatod ráadásul tőkeáttéttel?Eléggé kockázatos ekkora ingadozás az egyenleggörbéden egy ilyen kis számlával!

Üdv; ROD
rodcsy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 21:27   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia! Abszolút igazad van, hazárdjáték volt az egész, és tök kezdőként nem bírtam kivárni, hogy aratásba forduljon a veszteséges pozi, valahol nulla környékén zárhattam és boldog voltam hogy visszajött. Pont a jó részéből zártam ki magam, amikor felszaladt 324-ig, így csak az idegbajra emlékszem, a profit jóleső érzése elkerült. Kockázat nélkül sajnos nyerni sem lehet, ez itt hatványozottan igaz. Most már kerülöm a nyitok és lesz ami lesz magatartást, igyekszem inkább hírekre reagálni, és ritkán, de lehetőleg biztosra nyitni. Sajnos pl. egyetlen kontraktus EURHUF termékre 330 euró az alapletét, szóval a kockázat magas, és a stop sem húzható közelebb 330 pip-nél (remélem jól értelmezem).
Bevallom jó érzés a multimilliomosok klubjába írogatni, hiszen ha 6000 euró játékpénz kicsi számla ma Magyarországon, akkor remélem sokat tanulhatok majd Tőletek, hogy én is felhizlalhassam a számlámat. Átlagpolgár ennyivel már rohanna behitelezni valami új autót.

Üdv: Z.
Régi 2012-02-09, 09:46   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia!

Nem úgy értettem, hogy kicsi a számlád hanem úgy, h nagy volt az ingadozás ekkora számlán (~27%) . Az viszont, h a margin 330 euró az nem azt jelenti, h a stoppod nem teheted közelebb 330 pip-nél bár nem tudom, h a worldspreads-nél hogyan működik. "Átlagpolgár ennyivel már rohanna behitelezni valami új autót." ebben igazad van annál az embernél a felfogással van a baj........ örülj neki, hogy Te nem olyan vagy!
Tőkeáttétellel kapcsolatos topicban Sidius jól leírt mindent:
Tőkeáttét számítása, nyereség/veszteség mi a pip és egyéb nyalánkságok!

"Most már kerülöm a nyitok és lesz ami lesz magatartást, igyekszem inkább hírekre reagálni, és ritkán, de lehetőleg biztosra nyitni."
A másik nagy alapigazság, hogy előre a piac 110%-ban kiszámíthatatlan, ezért nem is törekszünk a kiszámíthatóságra vannak kiszámítható dolgok, mint pl. a kockázat ill. önkontroll és csak ezek számítanak!!!
Vannak hasznok könyvek: Itt megtalálod és válogathatsz magadnak kedvedre!

Üdv, ROD
Régi 2012-02-09, 22:49   #22 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia! Köszi a sok hasznos ismeretet, át fogom böngészni. Sajnos a stop tényleg nem tehető tetszőleges helyre a worldspreads-nél, attól függően hogy long vagy short a pozíció,, a lehetséges minimum/maximum értéket ajánlja fel, a kereskedési felületen nem lehet beírni a jegyzési árhoz tetszőlegesen közeli értéket, kb. a fent jelzett távolságot követeli meg.
Van azért olyan helyzet, amikor gyors reakcióval biztosra lehet menni, pl. a múlt heti péntek délutáni USA makroadat, már megindult az EURUSD felkfelé, amikor az EURHUF még nem mozdult, csak késlekedtem pár másodpercet, és kötés elfogadása pár másodpercig tart, ha közben változik az ár, elutasítják, ez történt velem is, közben szakadt pillanat alatt egy forintot a jegyzés. De az irányt tudtam előtte 2 másodperccel.
Néha persze úgy vagyok vele, hogy ha nem veszítek, az is felfogható nyereségként.
Önkontrollban pedig még sokat kell fejlődnöm.
Régi 2012-02-09, 23:18   #23 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 16
Jupiterrr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem a Forex szimpatikusabb, mint a hagyományos tőzsde. Egyszerűbbnek tűnik, áttekinthetőbb. Ettől könnyebbnek is tűnik egy kezdő számára, de ez lehet hogy csak illúzió.
Jupiterrr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 14:56   #24 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jupiterrr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem a Forex szimpatikusabb, mint a hagyományos tőzsde. Egyszerűbbnek tűnik, áttekinthetőbb. Ettől könnyebbnek is tűnik egy kezdő számára, de ez lehet hogy csak illúzió.
Nem inkább a technikai elemzés Vs. Fundamentális elemzésre gondolsz?

Úgy érthetőbb!
Régi 2012-02-29, 13:56   #25 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

2012 március 1.-től elindult a honlapunk, ahol minden kezdő, haladó és professzionális trader megtalálja az igényeinek megfelelő információt,szolgáltatást.
www.forexunderground.hu
Régi 2012-02-29, 19:31   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sok sikert!
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-30, 10:01   #27 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
mcleod78 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezt nem értem:

Idézet:
-Amikor a piac kialakít egy új Ellenállás szintet,onnan eltávolódik ellenirányú mozgással(pullback).Majd újból megtámadja ezt az Ellenállás szintet és új csúcsra megy - Ezalatt érthetjük azt is ,hogy az ellenállás szint felett zár, vagy csak a gyertya árnyéka kilóg , akkor beteszünk 2 megbízást(SELL STOP) annak a gyertyának a legalacsonyabb pontjára amelyik ezt előidézte, de csak is annak a gyertyának,ami elösször újabb csúcsra emelte az árfolyamot, a korábbi ellenállás szintnél.
Amikor áttörik egy ellenállás szint, és trend irányba kereskedünk, akkor long irányba megyünk, vagyis BUY pozíciókat nyitogatunk, nem?
De javítsatok ki ha tévedek - még kezdő vagyok...
mcleod78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-05, 19:53   #28 (permalink)
Új tag

Hely: HU
Összes hozzászólás: 5
Powerslave a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
mcleod78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt nem értem:

Amikor áttörik egy ellenállás szint, és trend irányba kereskedünk, akkor long irányba megyünk, vagyis BUY pozíciókat nyitogatunk, nem?
De javítsatok ki ha tévedek - még kezdő vagyok...
Ha jól értettem, akkor itt inkább arról van szó, hogy az árfolyam az ellenállási szint túloldalára is benéz ugyan, de végül visszapattan róla.
Powerslave nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-01, 18:06   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A válasz a kérdésekre: a trend irányt előbb megkell határozni és utána keresni a stratégiának annak megfelelő irányt. Amint az uralkodó trendirányba alakul ki a stratégiának jelzése akkor ha long irányba kell kereskedni, akkor támasz szint fals kitörését kereskedjük le, tehát csak ideiglenesen töri át a támasz szintet onnan az árfolyam ellentétes mozgásba kezd, az az Long irányba -remélem érthető volt
Régi 2012-09-13, 17:48   #30 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Powerslave eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha jól értettem, akkor itt inkább arról van szó, hogy az árfolyam az ellenállási szint túloldalára is benéz ugyan, de végül visszapattan róla.
az sem baj ha fölézár
Régi 2012-09-17, 19:36   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Hírnév szint: 6
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tetszik az ötlet. Azon dolgozom most, hogy bármelyik irányba is induljon el (feltételezzük hogy nem marad benn egy zónában az ár), profitban zárjon a két ellentétes pozíció. Egyik a kitörésre játszik rá, a másik pedig ha esetleg mégis fakeout.
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kereskedes de hogyan HWTrader Kezdőknek 6385 2016-08-12 11:45
Hogyan kezdjem? Becker Kezdőknek 1012 2014-06-04 19:39
Melyik részvényben lehet nagy potenciál? Kisbefektető B kategóriás részvények 9 2013-10-28 17:25
Lósport, avagy a legcsodálatosabb "állat?" ami a Földre született? sidius Csevegés 8 2010-06-12 15:54
A nagy kérdés :D DonGraca Kezdőknek 6 2010-02-28 09:33

A pontos idő 15:55 , a GMT +1 időzóna szerint.