Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok

Ajánlatok:

IronFX éles Forex számla regisztráció - 60% üdvözlő kereskedési bónusz

Régi 2012-11-01, 15:20   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 189
Hírnév szint: 3
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Kezelt számlák

Mostanában egyre többet hallani a kezelt számlákról.
Managed account, vagy röviden csak PAMM account.

Nagyon jó lehetőségnek hangzik. Egy profira bízni a megtakarításunkat.

Ebben a témában kérlek írjátok le a tapasztalatotokat, tudásotokat a kezelt számlákkal kapcsolatban.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-01, 18:35   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 1.621
Hírnév szint: 6
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Forex Klub részére
Alapbeállítás

A PAMM (Percent Allocation Managemant Module) típusú számlakezeléssel lehet az egyik leghatékonyabban dolgoztatni a befektetők pénzét.

Előnyei:
1, Érdekazonosság van a számlakezelő és az ügyfelek között.
2, Ügyfelek pénze a saját nevükön lévő számlán van, ahhoz csak ők férnek hozzá.
3, A számlakezelő csak kereskedési megbízásokat tud adni a számlára, de az ügyfelek pénzéhez más módon nem férhet hozzá.
4, Százalékos arányban részesül mindenki a nyereségből vagy a veszteségből.
5, Elszámolás teljesen automatikus, azok pontosságáért a bróker felel.
6, Befektető bármikor leválhat a kezelt számláról, és kiutalhatja a pénzét.
7, Legtöbb bróker hiteles eredményeket közöl a számla aktuális állásáról, így a befektetők folyamatosan tájékoztatva vannak.

Amire figyelni kell:
- Csak a saját neveden futó számlára utalj ki pénzt, hogy bármikor hozzáférhess.
-Csak regulált brókernél nyiss ilyen számlát.
-Ne legyen irreális a sikerdíj (max 45-50%), és azt csak a növekvő nyereség elvén (high watermark) számolják.
-Legyen egy pár hónapos előélete a kezelt számlának, amiből kiderülnek a kereskedési stílus fő paraméterei (eddigi nyereség, profit, visszaesés, profit factor, találati arány, átlagos nyerő-vesztő pozíciók, stb...)
-Esetleg be lehessen kis tőkével is szállni, hogy ki tudd próbálni.
-Ellenőrizhető legyen az aktuális egyenleg, a lebegő pozíciókkal együtt.

Folyamatban van egy ilyen projekt fejlesztése, de csak jövőre várható az indulás.
Csatolt kicsinyítések
kezelt-szamlak-pammszamla-masolata.png  
Régi 2012-11-02, 06:07   #3 (permalink)
Szenior tag

safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm archenius,

Ebben nagyjából minden benne van valószínűleg amit elméletileg tudni kell róla. Az utolsó ponttal -"-Ellenőrizhető legyen az aktuális egyenleg, a lebegő pozíciókkal együtt." -kapcsolatban megjegyezném, hogy ez volt a Qantum XXL-nél a probléma. Az ügyfelek nem látták a pozíciókat, csak azt, hogy hozzáírták a nyereséget a számlájukhoz, vagy levonták róla a veszteséget. Aztán egyszercsak kiborult a bili...

Ha valakinek van tényleges kezelt számlája, és arról tud jót vagy rosszt írni,
AZ NAGYON JÓ LENNE. :-)
Régi 2012-11-02, 08:35   #4 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm archenius,

Az utolsó ponttal -"-Ellenőrizhető legyen az aktuális egyenleg, a lebegő pozíciókkal együtt." -kapcsolatban megjegyezném, hogy ez volt a Qantum XXL-nél a probléma. Az ügyfelek nem látták a pozíciókat, csak azt, hogy hozzáírták a nyereséget a számlájukhoz, vagy levonták róla a veszteséget. Aztán egyszercsak kiborult a bili...
1, A QXXL MAM rendszerben működött, ezért is volt probléma, hogy a kis pozíciókat nem tudták a végső záráskor "igazságosan" szétosztani a befektetők közt.
2, Adott volt a lehetőség a lebegő veszteség eltitkolására, de szerintem ez eleve céljuk is volt a kezelőknek.
3, Elszámolás a lezárt pozíciók (balance) nyeresége alapján történt, miközben gyűlt a veszteség a háttérben (equity). A kifizetések is a balance terhére történtek, ami szerintem óriási szerződési hiba volt a bróker részéről. Equity alapú elszámolással nem kaphattak volna jutalékot a kezelők.
Régi 2012-11-02, 09:50   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ha nagyon buta kérdés lesz, akkor előre is bocs.
Amennyire tudom Magyarországon magánszemély nem csinálhat PAMM számlakezelést.

Elméletileg viszont lehetnének olyan befektetési alapok, amik származtatott termékekkel foglalkoznak. A Bamosz oldalán 3 ilyen alapot találtam, de szörnyű eredményekkel.

Két kérdésem volna:
1, A származtatott termékekkel foglalkozó befektetési alapok alapból nem tudhatnak akkora eredményt elérni, mint egy "account manager"? vagy
2, Csak én nem találtam egy jót?

Külföldi kezelt számla hírdetésekkel meg Dunát lehetne rekeszteni. Tudtok esetleg valami konkrétat egy jót ajánlani, lehetőleg olyat, amit először 1-2 ezer dollárral ki lehet próbálni és nem egyből $10000-rel lehet csak beszállni?

Szép lassan minden nagyobb bróker cégnek van egy PAMM-os listája, pl
http://alpari-forex.com/en/investor/...ccount/rating/
de nem könnyű keresgélni közöttük.
Régi 2012-11-02, 10:01   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm archenius,

Ebben nagyjából minden benne van valószínűleg amit elméletileg tudni kell róla. Az utolsó ponttal -"-Ellenőrizhető legyen az aktuális egyenleg, a lebegő pozíciókkal együtt." -kapcsolatban megjegyezném, hogy ez volt a Qantum XXL-nél a probléma. Az ügyfelek nem látták a pozíciókat, csak azt, hogy hozzáírták a nyereséget a számlájukhoz, vagy levonták róla a veszteséget. Aztán egyszercsak kiborult a bili...

Ha valakinek van tényleges kezelt számlája, és arról tud jót vagy rosszt írni,
AZ NAGYON JÓ LENNE. :-)
Van valamilyen konkrét célja a befektetésednek (jó, azon kívül hogy profitot hozzon), esetleg van valamilyen időtáv amiben gondolkodol? Rendszeres megtakarítás, egyösszegű? Szükséged lehet-e rá vész esetén záros határidőn belül, vagy hosszútávon mellőzni tudod? Rengeteg féle megoldás van, biztonságosabb, államilag kedvezményes, egyéb célokkal egybe-kötött, garanciákkal stb stb. A tisztán interneten fellelhető PAMM számlák kívül esnek a személyes kockázattűrő képességemen, arról nem beszélve, mi történik a pénzemmel, ha pl bekövetkezik velem a legrosszabb. Nem olyan egyszerű ez, csak óvatosan
Régi 2012-11-02, 10:33   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A tisztán interneten fellelhető PAMM számlák kívül esnek a személyes kockázattűrő képességemen,
A forex az a piac, ahol a legkisebb költséggel, a legpontosabban meghatározható kockázattal lehet kereskedni. Elméletig nem kellene egy ilyen általános problémának lenni.

Ténylegesen átnézted min. 20-30 (esetleg 100 ) PAMM számla számlakivonatát, és az alapján írtad ezt?
Régi 2012-11-02, 11:31   #8 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A forex az a piac, ahol a legkisebb költséggel, a legpontosabban meghatározható kockázattal lehet kereskedni. Elméletig nem kellene egy ilyen általános problémának lenni.

Ténylegesen átnézted min. 20-30 (esetleg 100 ) PAMM számla számlakivonatát, és az alapján írtad ezt?
Vannak kivételesen jó pókerjátékosok, így a forexben is. De én nem tudnék nyugodtan aludni, ha egy játékosra bíznám a pénzem abban a reményben, hogy amit a többiektől elvesz, az olyan részesedést jelent, ami átlagon felüli, és hogy persze nem fogja elbukni a pénzem. Ez az a kockázat, ami nekem túl nagy. Ebbe ne menjünk bele, ez nagyon egyénfüggő, nem vagyok hajlandó arról vitatkozni, a spenót finom-e vagy sem

Természetesen annyit nem néztem át. A legjobbakba belenéztem, nyugtáztam hogy van ilyen lehetőség, és amint rájöttem hogy nekem nem megfelelő, tovább is léptem. Biztosan sokan vannak innen is, akik pénzük egy részét hajlandóak betenni egy ilyen számlára, de szerintem abban ők is teljesen egyet értenek - és most kanyarodjunk vissza az eredeti okra -ha tegyük fel van 15milliód amit be akarsz fektetni, hogy majd jobb nyugdíjas éveid legyenek, esetleg jobb lakás, gyerek, ilyesmi... biztos vagyok benne, hogy vagy annyira felelős, hogy ilyen pénzzel messzire elkerüld a devizapiacot, de lényegében ez volt a gondolatom alapja. Hátha olyanok is olvassák, akik még nem ismerik annyira mélyen a devizapiaci körülményeket.
Régi 2012-11-02, 11:53   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De én nem tudnék nyugodtan aludni, ha egy játékosra bíznám a pénzem abban a reményben, hogy amit a többiektől elvesz, az olyan részesedést jelent, ami átlagon felüli, és hogy persze nem fogja elbukni a pénzem. Ez az a kockázat, ami nekem túl nagy. Ebbe ne menjünk bele, ez nagyon egyénfüggő, nem vagyok hajlandó arról vitatkozni, a spenót finom-e vagy sem

T
Ha jól értem nem tartod etikus befektetésnek a forex kezelt számlát. Ezen tényleg nincs mit vitatkozni. Azzal kapcsolatban viszont jó lenne valami konkrét, hogy maga a piac miért annyira kockázatos.

Ennek a piacnak a legkisebb a költsége, és legjobban szabályozható a kockázata. Hogy egyének hogy kereskednek, az megint nem vita téma, és nem a piac "hibája"

Köszi a hozzászólást, de tényleg KONKRÉT tényekről szeretnék hallani PAMM számlákkal kapcsolatban, ha lehet.

Próbálta már valaki?
Megosztaná a tapasztalatát?
Régi 2012-11-02, 15:20   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha jól értem nem tartod etikus befektetésnek a forex kezelt számlát. Ezen tényleg nincs mit vitatkozni. Azzal kapcsolatban viszont jó lenne valami konkrét, hogy maga a piac miért annyira kockázatos.
Félreértettél, itt nem etikáról volt szó. Én is kereskedem, hiszen egy befektetéshez is össze kell hozni az alap tőkét. És igen, a forex az egyik legolcsóbb megoldás a tőkeáttétek miatt, és pontosan ezt próbálom kihasználni Nincs ebben semmi, ami ne lenne etikus. De tisztában vagyok vele, hogy se értékteremtő vállalat, se állam, se biztosító nem garantálja hogy nem bukom el a pénzem. Ha pl a gyerekem oktatására akarok félretenni, azt a pénzt nem veszíthetem el. Semmiféleképpen.

Hogy miért ilyen kockázatos. Ha a kereskedők 90%-a hosszú távon veszteséges, akkor 10% esélyed van, hogy olyat találj, aki nyereséges. Mégegyszer, 3-4, sőt 10 év után is buknak el kereskedők. Szóval ennyi a rizikó a betett pénzeden. Ez egy gazdasági devizalóverseny, és úgy is kell kezelni. Nem meggyőzni akarlak, csak elgondolkodtatni. A te pénzed
Régi 2012-11-03, 18:24   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 578
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem safe arra gondolt, hogy azért etikátlan, mert egyetlen account manager sem tudja garantálni, hogy nem bukja el a pénzed egy részét, vagy akár az egészét. És ez teljesen igaz. Azért az account managerek között jobb az arány, mint a 90-10.

Szerintem a piac kockázata alapvetően az emberi pszichében keresendő. Persze vannak vis majorok is, mint például a svájci jegybank döntése az árfolyam rögzítéséről. De az első sokkal fontosabb ok.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 18:31   #12 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem safe arra gondolt, hogy azért etikátlan, mert egyetlen account manager sem tudja garantálni, hogy nem bukja el a pénzed egy részét, vagy akár az egészét. És ez teljesen igaz. Azért az account managerek között jobb az arány, mint a 90-10.
Léteznek olyan PAMM rendszerek, ahol egyénileg beállítható, hogy meghatározott arányú visszaesés esetén automatikusan leválaszt a bróker a rendszerről. Így a teljes tőkevesztés szinte kizárt. Valamint a kezelőnek is benne van a saját tőkéje, érdekazonosság van közte és a befektető között.
Régi 2012-11-03, 19:57   #13 (permalink)
Szenior tag

Shortosgyula logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 501
Hírnév szint: 4
Shortosgyula már nem kispályás.Shortosgyula már nem kispályás.Shortosgyula már nem kispályás.Shortosgyula már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Nagyon jó lehetőségnek hangzik. Egy profira bízni a megtakarításunkat.
Hogy döntöd el ki a valóban profi és ki az amatőr aki profinak láttatja magát?

Segítek: néhány ezer dolláros pamm-okat nem kezelnek profik. Aki már profi nem fogja alább adni a dollárszázezres tételnél, ilyet viszont nem fogsz találni a nyilvános pammok listájában.
Shortosgyula elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-04, 06:02   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hogy döntöd el ki a valóban profi és ki az amatőr aki profinak láttatja magát?

Segítek: néhány ezer dolláros pamm-okat nem kezelnek profik. Aki már profi nem fogja alább adni a dollárszázezres tételnél, ilyet viszont nem fogsz találni a nyilvános pammok listájában.

Az első az igázan érdekes, lényeges kérdés.
1. A számlakivonat alapján. Gondolom ez a logikus válasz.
2. Mások tapasztalatai alapján. Ezért is hoztam létre ezt a témát, hátha valaki megosztaná velünk a tapasztalatait.
3. Amikor pl. myfxbook által 15 perces késleltetéssel láthatod a számláján mi történik. Na ezt már kevesen vállalják be...
4. Egyszer láttam - és ez már tényleg komoly magabiztosságra utalhat-, hogy valaki az internetre felrakta a befekttetői jelszavát a számlához, amin kereskedett....

A második kijelentéseddel részben értek egyet. Lehet benne valami,
DE
1, Magyarországon is volt olyan átverő cég, aki azzal kezdte, hogy $30000 alatt nem is beszél veled
2, A PAMM accountnak pont az a lényege, hogy a kereskedőnek nem kell egyessével foglalkozni az ügyfelekkel, hanem egy számlaként kezeli a renszer az egészet, aztán leosztja ügyfél szintre a nyereséget, veszteséget.
Régi 2012-11-06, 22:18   #15 (permalink)
Új tag

Accountant logója

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Accountant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Nekem az InstaForex PAMM rendszerével van egy kevés tapasztalatom. Jelenleg kemény 15 $-t bíztam rá találomra az egyik traderre. (még csak ismerkedek a rendszerrel)

A következők az észrevételeim:

- Az Instá-nál nehéz kikeresni a megbízható és a (stabilan és folyamatosan) profitos tradert.
- Nem találtam összetett szűrési lehetőséget. Én szívesen kerestem volna olyan trader-eket, akik már legalább egy éve profitosak, saját pénzükön is kereskednek, 30%-os összesített kockázattal dolgoznak stb...
- Nem egyértelmű, hogy a traderek high watermark alapján számolják a sikerdíjat vagy, sem.
- A trader-ek nemigen teszik ki myfxbook-os linkjeiket
- Az sem egyértelmű, hogy mi van akkor, ha több befektető egyszerre kiszedi a lóvét a tradertől. Ebben az esetben elhúzhatják veszteségbe a többi befektető számláját? (Ezekkel a PAMM ill. MAM rendszerekel még nem vok teljesen tisztában)
- Valami jót is: A befektetések allokálása egyik tradertől a másikhoz (szerintem) elég egyszerű.

Én egyébként 1.500 $-t vagyok hajlandó menedzselt számlába fektetni. Átlagosan 5% havi profitot várok el (min). Hajlandó lennék akár 2 évig is bennhagyni a pénzt. Továbbá elvárok min. 50%-os tőkegaranciát. (és az sem árt, ha a többi befektetőtől teljesen független az én befektetésem)

Ti milyen kritériumok alapján választotok menedzselt számlát?
Én is szívesen meghallgatnám a véleményeteket ebben a témában
Accountant nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-08, 06:44   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Accountant eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Ti milyen kritériumok alapján választotok menedzselt számlát?
Én is szívesen meghallgatnám a véleményeteket ebben a témában
Először is úgy tűnik, hogy nagyon kevesen foglalkoznak kezelt számlával.

Ha szeretnél az általad megadott feltételekkel "összetett szűrést" végezni, akkor azt a Zulutrade-nél megteheted. Én próbálkoztam ott egy darabig, de sajna nem sok sikerrel. Lehet túl nagy volt a hozamelvárásom is, de az is tény hogy fél évnyi keresés után sem találtam igazán jót. Ha figyeled, pár havonta az élen lévők eltűnnek, és ami lényeg, én nem találtam olyan szignálszolgáltatót, aki egyszerre csak 1-2 tradet nyitott volna és azzal csinált volna normális eredményt. A többség 10-30 nyitott traddel variált és előbb utóbb belecsúszott egy nagy buktába
Régi 2012-11-08, 06:47   #17 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szeretném megkérdezni, hogy az "account manager"-ek miért nem hírdetik magukat?
Vagy csak én nem találom?

ui. (a magyarokat értem, miért nem... és nem ironfx, zulutrade "account manager" tömeggyártásra gondoltam)
Régi 2012-11-08, 07:37   #18 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Nem használtad ki eléggé a Zuluban rejlő lehetőségeket.
"F. Megfordítás

Ez egy jelölőnégyzet minden szolgáltató neve mellett, melyet kiválasztott a számláján. Tény, hogy néhány szolgáltató nem küld jó tanácsokat. Sőt, piaci előjelzéseik annyira rosszak, hogy az lehet nyereséges, ha éppen az ellentétét teszi, mint amit tanácsolnak. Így amikor azt mondják vásároljon, Ön valójában elad, és fordítva. Megfordítva néha a legrosszabb szolgáltatók a legjobbakat is túlszárnyalhatják teljesítményben. Kapcsolja be a Megfordítás jelölőnégyzetet, és figyelje meg, hogy néhány szolgáltató milyen nyereséges tud lenni."

Ez volt a vicc helye.
Régi 2012-11-08, 13:13   #19 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Egy újabb szép PAMM bukta.
http://www.pammszamla.hu/
http://www.myfxbook.com/members/huns...00-pamm/391268
Csatolt kicsinyítések
kezelt-szamlak-hunscalper.png  
Régi 2012-11-08, 18:52   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes magyarázás/magyarázkodás a honlapon. Szerinte 160 pip-es pipvadászattal tett be neki a brókercége.
Ha igaz, ha nem mindenképp érdekes, és még egy példa a stopploss életmentő szerepére

Egy régebbi kérdésre meg, hogy mi alapján lehetne választani számlakezelőt, be lehetne rakni, hogy rakja ki az eredményét myfxbookra.
Bár a 15 perces késleltetés már lehet túl "belsőséges" betekintést ad, amit nehezen és kevesen fognak bevállalni.

Egy kérdés. Szerintetek a myfxbook a legjobb elemző oldal?
(Eddig nem láttam, hogy chartra is kiteszi a kötéseket.)
Régi 2012-11-08, 19:14   #21 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
A PAMM brókerek általában adnak statisztikát a számláról, hogy a befektetők korrekt tájékoztatást kapjanak. Ez a leghitelesebb.
A Myfxbookra azt töltesz fel amit akarsz. Ha nincs hitelesítve az olvasási jelszóval, akkor még demó számlán pénzfelvételt is meg lehet jeleníteni rajta.
Régi 2012-11-09, 02:19   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak egy megjegyzés, hogy mi alapján választok kezelt számlát:
Hogy adózás szempontjából jó helyen van-e a brókercég.

Nem tudom mennyire lehet személyeskedni - ha nem, akkor törlik az adminisztrátorok-, de pl a Perfecto FX Capital Management egész jó termékeket hirdet, csak a brókercég van olyan országban, hogy utána a nyereséget nem állíthatom szembe a veszteséggel. Ezt említettem nekik többször is, de még csak email-ben sem válaszoltak, a magyar befektetők hivatalos értesítéséről nem is beszélve.

Utoljára módosítva: safe által : 2012-11-09 02:22 Oka: helyesírási hiba
Régi 2012-11-09, 06:19   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A PAMM brókerek általában adnak statisztikát a számláról, hogy a befektetők korrekt tájékoztatást kapjanak. Ez a leghitelesebb.
A Myfxbookra azt töltesz fel amit akarsz. Ha nincs hitelesítve az olvasási jelszóval, akkor még demó számlán pénzfelvételt is meg lehet jeleníteni rajta.
Természetesen hitelesített myfxbookra gondoltam. Amúgy, ha nem egy független külsős cég, mint pl. a myfxbook, akkor mit jelent hogy "A PAMM brókerek általában adnak statisztikát a számláról, hogy a befektetők korrekt tájékoztatást kapjanak."?

Olvastam, hogy egy html szerkesztővel olyan számlakivonatot gyártassz, amilyet csak akarsz.
Régi 2012-11-09, 06:38   #24 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Amúgy, ha nem egy független külsős cég, mint pl. a myfxbook, akkor mit jelent hogy "A PAMM brókerek általában adnak statisztikát a számláról, hogy a befektetők korrekt tájékoztatást kapjanak."?
Azért a bróker szerverét csak nem fogod feltörni, hogy oda helyezd el a manipulált html-t.
Instaforex PAMM monitor
FxOpen PAMM-ok listája
FXOptimax
Liteforex

Ezeket a kimutatásokat a bróker készíti el, így a számlakezelő nem tudja manipulálni őket. Tartalmazzák a számlák legfontosabb adatait, balance, equity, floating, drawdown, stb, stb.
Régi 2012-11-09, 10:24   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szeretném megkérdezni, hogy az "account manager"-ek miért nem hírdetik magukat?
Vagy csak én nem találom?

ui. (a magyarokat értem, miért nem... és nem ironfx, zulutrade "account manager" tömeggyártásra gondoltam)
Kedves archenius,

köszönöm a linkeket. Igazából ezekre gondoltam, az "account manager" tömeggyártás alatt. De azért megnéztem őket, és beleakadtam egy szimpatikusba.

Ez egész jól néz ki. Mit gondoltok róla?

Pont ilyen linkeket szeretnék látni azen a fórumon. Én magam eddig nem igazán találtam.
Ezekben a "tömeggyárakban annyi az adat, hogy szinte lehetetlen átnézni.

Ismertek olyan helyet is, ahol szűrik az "account managereket", és csak a jókat engedik be alapból, akik meg túl látványos hülyeséget csinálnak, azokat kiteszik?

Utoljára módosítva: safe által : 2012-11-09 10:28 Oka: kimaradt egy mondat
Régi 2012-11-09, 10:40   #26 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Bár szépnek tűnnek a fő számok, mégsem ezekre kell koncentrálni a választásnál. A legtöbb befektető leragad a nyereség sornál, és elájul a %-októl.
Sajnos nem publikus sem az Equity, sem a kötéslista. Equity-ből kiderülne, hogy mekkora lebegő (le nem zárt) nyereséget-veszteséget görget magával a rendszer. Az ilyen szép profitgörbék, amik csak a lezárt eredményeket mutatják nagyon gyakran egy óriási beszakadással, és a számla teljes nullázásával végződnek.
A kötéslistából kiderülne, van-e egyáltalán valamilyen kockázatkezelés, stop loss alkalmazás, hígítás, martingale a rendszerben. Bár a megnyert pipszám nagyobb mint a vesztett, ez talán adhat némi bizakodásra okot. Azoknál a számláknál ahol ez fordítva van, tehát negatív pip eredmény ellenére is növekszik az egyenleg, tuti biztos kötésméret növelő, leátlagolós kereskedési rendszer van. Ezeket messzire kerülni kell.
Régi 2012-11-09, 10:54   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

FXOPTIMAL: https://secure.fxoptimax.com//pamm/index/all

nagyon mókás:
átlag manager capital : $200
átlagos befektető : 2
átlag eredmény : -20%

Ezt nem ajánlom.

Utoljára módosítva: safe által : 2012-11-09 10:55 Oka: csak link volt név nélkül
Régi 2012-11-09, 11:14   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Liteforex:

80.12% visszaesése volt és $72000-ral követik. Optimisták a befektetők. :-)
Régi 2012-11-13, 18:22   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Küldtem egy "Zulus" kommentet, de az eltűnt.
Lehetséges?
Régi 2012-11-13, 19:42   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bár szépnek tűnnek a fő számok, mégsem ezekre kell koncentrálni a választásnál. A legtöbb befektető leragad a nyereség sornál, és elájul a %-októl.
Sajnos nem publikus sem az Equity, sem a kötéslista. Equity-ből kiderülne, hogy mekkora lebegő (le nem zárt) nyereséget-veszteséget görget magával a rendszer. Az ilyen szép profitgörbék, amik csak a lezárt eredményeket mutatják nagyon gyakran egy óriási beszakadással, és a számla teljes nullázásával végződnek.
A kötéslistából kiderülne, van-e egyáltalán valamilyen kockázatkezelés, stop loss alkalmazás, hígítás, martingale a rendszerben. Bár a megnyert pipszám nagyobb mint a vesztett, ez talán adhat némi bizakodásra okot. Azoknál a számláknál ahol ez fordítva van, tehát negatív pip eredmény ellenére is növekszik az egyenleg, tuti biztos kötésméret növelő, leátlagolós kereskedési rendszer van. Ezeket messzire kerülni kell.
Na mégegyszer a "Zulus" hozzászólás. biztos nem küldtem el.

A Zulunál ebből a szempontból nagyon korrektek. Mindent látsz, amit látni lehet. Csak hát ezért az én aprólékos elemzésemmel nem is találtam igazán olyan szignálszolgáltatót, akire szívesen rábíztam volna a pénzem.

De legalább nem dugják el a dolgokat.

megj. : Ha valaki ismer jó Zulus szignálszolgáltatót, nekem megtenné az is mint "számlakezelő". Szóval ha ismertek, légyszi írjátok meg.
Régi 2012-11-29, 21:23   #31 (permalink)
Új tag

elter tomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Érdekes magyarázás/magyarázkodás a honlapon. Szerinte 160 pip-es pipvadászattal tett be neki a brókercége.
Ha igaz, ha nem mindenképp érdekes, és még egy példa a stopploss életmentő szerepére

Egy régebbi kérdésre meg, hogy mi alapján lehetne választani számlakezelőt, be lehetne rakni, hogy rakja ki az eredményét myfxbookra.
Bár a 15 perces késleltetés már lehet túl "belsőséges" betekintést ad, amit nehezen és kevesen fognak bevállalni.

Sziasztok! Most regeltem ide, mert látom bemásoltátok a számlámat

1, Külföldi pamm cégeknél rendelkezem kezelt számlákkal
2, Eddig szerencsére minden helyen elől.
3, 8 éve foglalkozom ezzel
4, Az a cég letett egy tüskét 160 pipre amit 3 másik forex cég megerősített nekem, hogy aznap maximum 55-60 pip mozgás volt.
5, Saját robotok mentek rajta aminél nem teljesültek a hirtelen lerántás miatt a vételek így nem tudta kiegyenlíteni a buy vs. short kötéseket
6, Ez sajnálatos dolog volt vagy műszaki hiba okozta náluk vagy nem tudom egy a lényeg 150% feletti kártérítést kaptam. Azt hiszem ezt nem kell kommentelni.
7, Voltak Magyar barátaim akik csatlakoztak mindenkinek 100%-os garanciát adtam. Azt hiszem ezt csak én vállaltam be, noha a többi forumon 10-12 pamm csoportulás is van akik semmi garit nem adnak.

Úgy gondolom kell a korrekt tájékoztatás!

Mindenkinek szép estét.
elter tomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-05, 15:37   #32 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 2
MartonLFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez valóban gyönyörű!!!! Ilyent én is tudok...

Idézet:
MartonLFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-05, 15:43   #33 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Érdekes, hogy jók a számok és mégis csak 65 investor áll mögötte. Ez hogy lehet?

Idézet:
Kedves archenius,

köszönöm a linkeket. Igazából ezekre gondoltam, az "account manager" tömeggyártás alatt. De azért megnéztem őket, és beleakadtam egy szimpatikusba.

Ez egész jól néz ki. Mit gondoltok róla?

Pont ilyen linkeket szeretnék látni azen a fórumon. Én magam eddig nem igazán találtam.
Ezekben a "tömeggyárakban annyi az adat, hogy szinte lehetetlen átnézni.

Ismertek olyan helyet is, ahol szűrik az "account managereket", és csak a jókat engedik be alapból, akik meg túl látványos hülyeséget csinálnak, azokat kiteszik?
MartonLFX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-29, 20:31   #34 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
s.rezso a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kedves Forumozok.Udvozlok mindenkit.Erdekesnek talalom az itt futo eszmecseret.
Nem tudtam elemnni e mellett a grafikon mellett es regisztraltam.
Minden tiszteletem a szamla kezelojee,De!A grafikon alapjan egyertelmusiteni lehetett,hogy elobb utobb hasonlo veget er a szamla.
Szerintem martingale strategiaval kezelni egy pamm szamlat felelotlenseg...

Spykokra meg sajnos mindig szamitani kell.Tudom h provokativ a kerdes,de mutasson nekem valaki egy tisztesseges forex brokert...
s.rezso nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-02, 18:46   #35 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Fentebb beraktam két kezelt számlára mutató linket/képet.
Számomra is meglepő módon még mindig egész jól néznek ki.
Régi 2013-04-18, 12:49   #36 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok, ha tudtok új számlakezelőt, aki jó és megbízható , akkor jelezzétek nekem legyetek szívesek! Köszönöm!
Régi 2013-04-30, 13:58   #37 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
kristof9226 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Zulutrade-en szépen végig lehet követni az account manager-eket. Aki 85 héten keresztül hoz 253% ROI-t abba szerintetek meg lehet bizni? Ezek robotok vagy emberek? Hogy működik ez az egész? Egy bizonyos keretet a trader rendelkezésére bocsátok, és a profitból ő részesedést kap? Valaki tud erről valamit?
kristof9226 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-30, 21:02   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
kristof9226 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Zulutrade-en szépen végig lehet követni az account manager-eket. Aki 85 héten keresztül hoz 253% ROI-t abba szerintetek meg lehet bizni? Ezek robotok vagy emberek? Hogy működik ez az egész? Egy bizonyos keretet a trader rendelkezésére bocsátok, és a profitból ő részesedést kap? Valaki tud erről valamit?
253%-ot nagyon sokféleképpen össze lehet hozni ennyi idő alatt... Ez még önmagában kevés eldönteni, hogy érdemes-e bízni benne. Legfőbb kérdés az szokott lenni a PAMM számláknál, hogy trader az görgeti-e a veszteségét vagy lezár minden vesztő pozit. Furcsamód még olyanokat is követnek, aki az előbbit teszi, ennél egyszerűbb lenne ha valaki lehúzná a pénzét a klotyón...

Amit a trader számlájához kötsz számla az elkezdi másolni az ő trade-jeit arányos tétekkel. A nyereség 30-50%-a a traderé.

Személyszerint még nem láttam olyan PAMM számlát, amire azt mondtam volna: "bárcsak ő trade-elne (helyettem)"
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-11, 18:58   #39 (permalink)
Új tag

Pammbefektetes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás ha már pamm..

Üdv!
Olvastam az üzeneteket és úgy tűnt nem túl kristályos ez a pamm dolog sokaknak.
Sok mindent lehetne mondani és mutogatni a pammról de minek?
Amit tudnod kell:
1., jobb vagy mint egy pamm trader?
a., igen, akkor minek gondolkodsz ezen?
b., nem, akkor minek akarsz te kereskedni?

2., Mennyi a pénz?
a., nem túl sok, akkor mit gondolkodsz ezen?
b., elég sok, akkor nézz körül alaposan!

3., Türelem!
Ki tudod várni amíg a pénzed gyarapodik?
a., igen ebben az esetben fektesd be a pénzedet.
b., nem, ebben az esetben NE fektesd be a pénzedet.

Nézzétek meg azt amit csinálok:
http://www.forex4you.com/mon/userpag...0&key=DgLq44WH

Ha tetszik, akkor tegyetek egy próbát 25$ nem egy őrölt nagy befektetés.

Ha úgy gondolod hogy regelnél de segítség kell a teendőkhöz akkor használd ezt a linket: https://www.share4you.com/en/?affid=dfd7318
Ha egyedül is menni fog akkor ne.

Sok sikert!
Pammbefektetes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 10:11   #40 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
BobaTrade a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Nem teljesen kezelt számla, de hasonló: bérelhető robot.
A költsége 500 dolláronként 150$, mindaddig, amíg ezt ki nem termeli a spreadből + 16% sikerdíj.
Találkoztatok már vele?
Elég kecsegtető eredményeik vannak...
http://www.i-wsm.com/
BobaTrade nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 10:20   #41 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 518
moncsicsi78 már nem kispályás.moncsicsi78 már nem kispályás.moncsicsi78 már nem kispályás.moncsicsi78 már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
BobaTrade eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Nem teljesen kezelt számla, de hasonló: bérelhető robot.
A költsége 500 dolláronként 150$, mindaddig, amíg ezt ki nem termeli a spreadből + 16% sikerdíj.
Találkoztatok már vele?
Elég kecsegtető eredményeik vannak...
http://www.i-wsm.com/
Hol vannak a számlakimutatások? Én nem találom a honlapon.
Ezt még van, aki beveszi?
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 11:51   #42 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 578
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hol vannak a számlakimutatások? Én nem találom a honlapon.
Ezt még van, aki beveszi?
Nem kínálnák, ha nem venné be elég ember hozzá
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-18, 08:22   #43 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
BobaTrade a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Személyes tapasztalat esetleg nincs valakinek velük kapcsolatban?
BobaTrade nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-22, 09:15   #44 (permalink)
Tag

McFly logója

Összes hozzászólás: 36
McFly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Erről a brókeről mi a véleményetek és a kezelt számla szolgáltatásról?

http://dcfxbroker.com

Részletek (remélem nem gond hogy betettem ide MartonLFX blogjának liknjét):

http://forexkezeltszamlak.blog.hu/20...1#comment-form
McFly nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-22, 09:30   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 518
moncsicsi78 már nem kispályás.moncsicsi78 már nem kispályás.moncsicsi78 már nem kispályás.moncsicsi78 már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
McFly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Részletek (remélem nem gond hogy betettem ide MartonLFX blogjának liknjét):

http://forexkezeltszamlak.blog.hu/20...1#comment-form
Éves brutto (!) 40-50%-ért nekem nagyon hiányzik a cég szabályozottsága, valamilyen felügyelete és/vagy befektető-védelmi biztosítás.
De lehet, hogy csak én vagyk ilyen háklis.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-22, 10:39   #46 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
McFly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Óhhh teljesen "korrekt", láthatja bárki, ha ránéz a képekre. Még időgépük is van.
(A kitakarások az ügyfél érdekében történtek, mert a bróker nem szereti a negatív reklámot.)
Csatolt kicsinyítések
kezelt-szamlak-dcfx-szamlakezelo.jpg   kezelt-szamlak-dcfx-szamlakezelo2.jpg  
Régi 2013-09-22, 13:17   #47 (permalink)
Tag

McFly logója

Összes hozzászólás: 36
McFly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hmmm... köszi az infókat.
Úgy látszik kénytelen leszek megtanulni tradelni.
McFly nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-27, 16:31   #48 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 41
net91 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Úgy látszik még több pénz kell a Perfectónak:

"Mutassa be a lehetőséget ismerőseinek és profitáljon is belőle!

2013-ra egyre nagyobb hangsúlyt kap a passzív bevétel megteremtése, hiszen céljait biztosabban eléri, ha több lábon áll! Ön ügyfelünkként már kifejezte érdeklődését cégünk iránt, most szeretnénk bizalmát jutalékok formájában megköszönni!

Tekintse meg az alábbi példákat, melyek egy Ön által elérhető havi passzív jövedelmet mutatnak be:

Amennyiben három befektető fejenként átlagosan 12.000 USD tőkét fektet be Ön által, az Ön havi bevétele 1000 USD (225.000 HUF)!

Amennyiben hat befektető fejenként átlagosan 12.000 USD tőkét fektet be Ön által, az Ön havi bevétele 2100 USD (472.500 HUF)!

A folytonos, havi jutalék mértéke a fenti hat befektető esetében 101 USD (23.000 HUF), mely a behozott tőkemennyiséggel arányosan folyamatosan emelkedik!

A fenti példában bemutatott összegeken felül a teljes Partneri rendszer további jutalékokat és bónuszokat tartalmaz. Ismerje meg Partner Programunkat; kattintson a visszahívás gombra és jelentkezzen még ma! A jelentkezőknek egy Partnerkapcsolattartó kollégánk személyesen vagy online bemutatja a teljes Partner Programot.

Kérdéseit, igényeit írja meg az alábbi e-mail címre:
partner@perfectofx.com)
net91 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-27, 16:46   #49 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Tehát a bevont tőke 33%-át visszosztják mindenféle probléma nélkül. Az ilyenekre legszivesebben ráuszítanám az összes felügyeleti szervet.
Amúgy csak szimplán lexarom.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-27, 16:57   #50 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
Balance a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát a bevont tőke 33%-át visszosztják mindenféle probléma nélkül. Az ilyenekre legszivesebben ráuszítanám az összes felügyeleti szervet.
Amúgy csak szimplán lexarom.
36000-ből 1000-t osztanak vissza.+ havi 50,5 ha jól értem. Nem mintha védeném őket...
Balance nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Ajánlatok:

IronFX éles Forex számla regisztráció - 60% üdvözlő kereskedési bónusz

« Eur/usd | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex kezelt számlák függő Kezdőknek 106 2014-11-03 19:33
Menedzselt Forex Számlák DrToth Devizatőzsde 25 2014-09-17 08:23
Valós menedzselt forex számlák Monorix Devizatőzsde 10 2011-11-04 14:17

A pontos idő 17:53 , a GMT +1 időzóna szerint.