Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-11-04, 06:18   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 6
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Számlakivonat

Tudnátok küldeni olyan linkeket, ahol sikeresnek tűnő kereskedők/robotok edményeit lehet megtekinteni
1, myfxbook vagy ahhoz hasonló felületen
2, tényleges száméakivonaton
3, esetleg élőben befekteői jelszóval. (bár szerintem ilyen nem lesz)

Ha fűznétek hozzá 1-2 mondatot, az még jobb lenne.
Ez a téma kapcsolódik egy kicsit a "kezelt számlák" témakörhöz, de itt tényleg csak eredményeket lenne jó látni, akár személyekét, akár robotokét.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-04, 08:16   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
KJudit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

leotrader
mi számít sikeresnek???
ha a kezdő pénzhez nézzük sikeres mer nem bukta el és pluszba van...
KJudit nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-11-04, 08:23   #3 (permalink)
Szenior tag

safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
leotrader
mi számít sikeresnek???
ha a kezdő pénzhez nézzük sikeres mer nem bukta el és pluszba van...
Légyszives küldj konkrét linket számlakivonathoz, myfxbook oldalhoz ...

Ennek a témának az lenne a lényege, hogy nem filozófia, hanem konkrét eredmények. (legjobb ha saját számlán, de ha az nincs, akkor legalább másokén)

Köszönöm.
Régi 2012-11-04, 11:51   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 183
KJudit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

gúglizz rá.
KJudit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-04, 13:03   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
gúglizz rá.
ok rágúgliztam:
http://www.forexpeacearmy.com/public...otraderpro.com
Itt többnyire eléggé szidják.

A myfxbook-on 1 olyan stratégiát találtam, ami hitelesítve volt
http://www.myfxbook.com/members/Qbob...urjpychf/95307
az eredménye -97%

Biztos van más is, de én ezeket találtam a gúgliban.

KÉRLEK VALÓS EREDMÉNYT TARTALMAZÓ LINKEKET KÜLDJETEK, NE VÉLEMÉNYEKET.
Régi 2012-11-04, 13:29   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
gúglizz rá.
KJudit-nak hála érdekes dologra bukkantam.

http://www.leotraderpro.com/

Login: 1331
Password: LTP28122011
Server: FinFX-Live

Megadják a befektetői jelszót a robothoz. Meg is néztem gyorsan. Íme az eredmény 2010.08.01 -től:

szamlakivonat-11_04.gif

Az eleje szuper, de az elmúlt 1,5 évben nullán van. .....
+
"Average profit trade: 13.60 loss trade: -164.49"

Köszönet KJudit-nak az ötletért.
Köszönet a leotraderpro-nak a befektetői jelszóért.

Szerintem sikerült egy érdekeset találnom.
Várom a hasonlóakat. (nagyon....)

És mégegyszer kérném, hogy ne véleményeket, hanem ehhez hasonló konkrétumokat küldjetek.

Előre is köszönöm....
Régi 2013-01-11, 17:45   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
creator a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://www.myfxbook.com/members/fore...hedge-1/437506

http://www.myfxbook.com/members/fore...hedge-2/437507
creator nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-12, 16:40   #8 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Hírnév szint: 1
Darastonius a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok, én már építgetem egy ideje a számlám, sajnos kb. fél év elveszett az elejéből, mikor Pepperstone áttett a brit iroda alá az ausztráltól és új számlát kellet nyitnom náluk.

https://www.myfxbook.com/members/Dar...eading/2215360

https://www.forexfactory.com/darastonius#acct.07

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?...=290equity.jpg

A teljes tőkémnek csak egy kis része van a számlán, szóval a %-ok torzultak. A profitot nem mindig forgatom vissza, bár utóbbi időben az a cél inkább. Teljesen manuális kereskedés. Pénzmenedzselést és oktatást nem vállalok.
Darastonius elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-12, 17:11   #9 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Darastonius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok, én már építgetem egy ideje a számlám, sajnos kb. fél év elveszett az elejéből, mikor Pepperstone áttett a brit iroda alá az ausztráltól és új számlát kellet nyitnom náluk.

A teljes tőkémnek csak egy kis része van a számlán, szóval a %-ok torzultak. A profitot nem mindig forgatom vissza, bár utóbbi időben az a cél inkább. Teljesen manuális kereskedés. Pénzmenedzselést és oktatást nem vállalok.
Bazd++ a vírusos képfeltöltésed-A Nem sexfilmre voltam kiváncsi

Látom, erősen skalpolgatsz, de majd Alpin kezelésbe veszi a számlád Nekem a pipik semmit nem mondanak.
Csak így tovább!
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-12, 17:21   #10 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Javarészt relatíve kis stoppokkal nyomod, kézi kereskedéshez képest elég fegyelmezetten.
Bár kérdés mennyi az amelyik csak visszajött kis bukóra,
de gratulálok!
//ritkán látni itt kötéslistát
Régi 2018-05-12, 17:22   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ööö ok? Kezelésbe veheti, bármit is jelentsen.

Kb. napi 1 kötésem van átlagosan, bár utóbbi időben kevesebb van, elég halott a piac számomra, majd csak visszajön egyszer.

Ez a képfeltöltés jól működött régen, bár látom, hogy elég szar, valamiért telerakja minden reklámmal és képpel. Sorry érte és köszi szépen.
Régi 2018-05-12, 17:25   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Javarészt relatíve kis stoppokkal nyomod, kézi kereskedéshez képest elég fegyelmezetten.
Bár kérdés mennyi az amelyik csak visszajött kis bukóra,
de gratulálok!
//ritkán látni itt kötéslistát
Köszi szépen.

Stopom minden kötésen előre be van téve (vagy ritkán használtam mentális stopot), de nincsenek futtatva a végtelenségig. Manapság már nem igazán erőltetem a mentális stop megoldást. Nincs martingale, és hedge. Trade explorer mutatja, hogy nincsenek nyitva levő kötéseim. Általában 1 trade fut egyszerre (max esetleg 2), aztán lesz ami lesz, stop vagy TP, esetleg lezárom kézzel.
Régi 2018-05-12, 17:47   #13 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszi szépen.

Stopom minden kötésen előre be van téve (vagy ritkán használtam mentális stopot), de nincsenek futtatva a végtelenségig. Manapság már nem igazán erőltetem a mentális stop megoldást. Nincs martingale, és hedge. Trade explorer mutatja, hogy nincsenek nyitva levő kötéseim. Általában 1 trade fut egyszerre (max esetleg 2), aztán lesz ami lesz, stop vagy TP, esetleg lezárom kézzel.
Csak azért mondom, hogy a pipek nekem semmit nem mondanak, mert ezen annyi pipi lett májusban.
Csatolt kicsinyítések
szamlakivonat-pipik-2018_05_11.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-12, 18:00   #14 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak azért mondom, hogy a pipek nekem semmit nem mondanak, mert ezen annyi pipi lett májusban.
Igen, a pipek önmagában még nem jelentenek sokat. Nem kereskedem exotikus párokkal, de úgy emlékszem az USDZAR valami több ezer pipet mozog egy nap. Illetve láttam olyan számlát is, ahol az illetőnek sok ezer pipje volt pluszban, mégis sikerült lenulláznia.

Amire én szoktam figyelni egy számlánál általában ha ránézek valakijére, a nyerési arány, átlagos nyerő vs. átlagos vesztő aránya, profitfaktor, vannak-e nagy kilengések a görbében, vagy esetleg túl egyenletes-e a görbe, használ-e stopot, ilyenek.
Régi 2018-05-12, 21:16   #15 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
.......................

...........

Pénzmenedzselést és oktatást nem vállalok.
Esetleg beszélj Dáviddal:

www.margincall.hu
hátha van még 1 plusz széke
Feltéve ha érdekel egy ilyen fxbuli.
Menedzselni és oktatni úgy tudom nem kell,
bár napi 1 kötéssel pipsóra lehet unalmas lennél.
Régi 2018-05-12, 21:39   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 452
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

https://www.myfxbook.com/members/sho...system/1666204
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-14, 08:20   #17 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 475
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Látom, erősen skalpolgatsz, de majd Alpin kezelésbe veszi a számlád
Idézet:
Ööö ok? Kezelésbe veheti, bármit is jelentsen.
Szia „Oszkár”!* ... Ööö, akarom mondani Darastonius!

Én vagyok az a mumus, akire Camaro utalt. Köszi a coming outot, a pozítív eredményekhez szívből gratulálok. Kérlek engedd meg, hogy néhány vélelmezett gyenge pont megnevezésével elgondolkodtassalak, reményeim szerint hozzájárulva ezzel további fejlődésedhez.

1. A tradek 87 százalékában kézzel szálltál ki, annak ellenére, hogy a kereskedések nyolcvan százalékában volt stop és/vagy limit. Ez nekem a stratégiádba vetett hit gyengeségéről tanuskodik.

2. Tovább erősödik ez a meggyőződés, ha a nullába húzott tradeket vizsgálom meg. (a pozitív stop értéket tekintettem annak) A 30 BE trade közül öt esetben vett ki a stop (pár pont csúszást még stop teljesülésnek vettem), kétszer teljesült a célár, az esetek háromnegyedében ugyanakkor kézzel zártál, pedig elvben már nem volt kockázat. Emiatt a potenciálisan még megnyerhető 1831 pipből mindössze 890 pipet realizáltál. Érdemes lenne a konkrét árfolyammozgás ismeretében megvizsgálnod, hogy miképp alakult volna az eredményed ezekben az esetekben, ha ráülsz a kezedre.

3. A profitgörbe alakulását elemezve látható, hogy az első duplázáshoz 247 trade kellett, a másodikhoz mindössze 20. Ez persze lehet egy villámcsapásszerű megvilágosodás eredménye, de valószínűbb, hogy részben kockázatnövelés, részben szerencse áll mögötte. (az utolsó 10 trade találati aránya 80%, átlagos pip 92, ugyanez az előző 257 kereskedés esetében 48% és 15 pip) Nem csodálkoznék azon, ha eufórikus hangulatban lennél (közvetve az újabb depozit elhelyezés és a fórum megjelenés is utalhat erre). Tényleg nem az örömödet szeretném elrontani, csak féltőn figyelmeztetlek: ilyen esetekben a legkönnyebb nagyot bukni, hisz a bátorság növekedését még nem támasztja alá statisztika. (kicsi a minta)

4. Még valami: bár ez részemről adatok híján meglehetősen spekulatív, a profit factor (1,55) és a pipben kifejezett nyerő vesztő arány (2,82) különbsége arra utal, hogy nem fix tőkearányos kockázattal dolgozol. Mivel többnyire dollár elszámolású termékekben kereskedsz, ha tippelnem kellene az arany és az indexek esetében gondolnék kisebb risket (=dollár egyenértéket), mint ami a megnyert pipekből következik. Ha van erre objektív szabályod, akkor no problem, viszont ha esetleges a pozíció méretezés, akkor ez egy plusz kockázati elem a rendszeredben.

További sikeres kereskedést!

*Remélhetőleg érted a megszólításod mögöttes üzenetét. Ha zavar, érdemes intézkedned.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-14, 09:14   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 499
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy jó trade kell az életben és nyugdíjba is lehet menni :-)
Régi 2018-05-14, 10:33   #19 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hali Alpin. Köszi, hogy vetted a fáradtságot, és kielemezted a dolgokat. Sok hasznos dolog van benne, néhányra elég jól ráéreztél. Erősen diszkrecionális a kereskedésem, ezért értem, hogy nehezebb kibogozni a dolgokat, plusz ahogy telik az idő és fejlődöm, úgy lesz egyre stabilabb a dolog. Az előző évi szakasz igazából csak zaj, nagyon sokat kapkodtam ahhoz képest ahogy most csinálom. Február 1-től kicsit pontosabb a kép, ahogy most kereskedem.

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. A tradek 87 százalékában kézzel szálltál ki, annak ellenére, hogy a kereskedések nyolcvan százalékában volt stop és/vagy limit. Ez nekem a stratégiádba vetett hit gyengeségéről tanuskodik.
Igen, ez a gyakori kapkodással együtt járt. Manapság már nem húzom BE-be a trade-eket, ha valami nagyon nem tetszik, inkább kiszállok.

Idézet:
2. Tovább erősödik ez a meggyőződés, ha a nullába húzott tradeket vizsgálom meg. (a pozitív stop értéket tekintettem annak) A 30 BE trade közül öt esetben vett ki a stop (pár pont csúszást még stop teljesülésnek vettem), kétszer teljesült a célár, az esetek háromnegyedében ugyanakkor kézzel zártál, pedig elvben már nem volt kockázat. Emiatt a potenciálisan még megnyerhető 1831 pipből mindössze 890 pipet realizáltál. Érdemes lenne a konkrét árfolyammozgás ismeretében megvizsgálnod, hogy miképp alakult volna az eredményed ezekben az esetekben, ha ráülsz a kezedre.
Ha ezt így tudtam volna régebben, az sok stressztől megkímélt volna. Bár most megtudva is ugyanolyan hasznos a jövőre nézve. Valahogy volt olyan érzésem, hogy ez a helyzet és megfontoltabbnak kellene lennem, csak nem tudtam hogyan tudnám lemérni.

Idézet:
3. A profitgörbe alakulását elemezve látható, hogy az első duplázáshoz 247 trade kellett, a másodikhoz mindössze 20. Ez persze lehet egy villámcsapásszerű megvilágosodás eredménye, de valószínűbb, hogy részben kockázatnövelés, részben szerencse áll mögötte. (az utolsó 10 trade találati aránya 80%, átlagos pip 92, ugyanez az előző 257 kereskedés esetében 48% és 15 pip) Nem csodálkoznék azon, ha eufórikus hangulatban lennél (közvetve az újabb depozit elhelyezés és a fórum megjelenés is utalhat erre). Tényleg nem az örömödet szeretném elrontani, csak féltőn figyelmeztetlek: ilyen esetekben a legkönnyebb nagyot bukni, hisz a bátorság növekedését még nem támasztja alá statisztika. (kicsi a minta)
A kapkodásos fázison úgy érzem túlléptem már, azért jobbak az eredmények, illetve áprilistól kezdve a lépés is elég jól kijött. A duplázás gyorsulása annak a következménye, ahogy a lotméretet emelem, de a menete teljesen tervezett.

Depozitot az első óta nem tettem a számlára, amik (eddig) jöttek, azok a rebate-ek. Pénzt betenni nem tervezek, erről a számláról max. kivéve lesz pénz, vagy elbukva. A számlát lehet követni majd, nem terveztem, hogy leveszem innen őket.

Idézet:
4. Még valami: bár ez részemről adatok híján meglehetősen spekulatív, a profit factor (1,55) és a pipben kifejezett nyerő vesztő arány (2,82) különbsége arra utal, hogy nem fix tőkearányos kockázattal dolgozol. Mivel többnyire dollár elszámolású termékekben kereskedsz, ha tippelnem kellene az arany és az indexek esetében gondolnék kisebb risket (=dollár egyenértéket), mint ami a megnyert pipekből következik. Ha van erre objektív szabályod, akkor no problem, viszont ha esetleges a pozíció méretezés, akkor ez egy plusz kockázati elem a rendszeredben.
Igen, erre van szabály, igazából azonos összeget kockáztatok mindig, csak a szituáció változik, hogy éppen mennyi pip távolságra van a stop, mert hogy hova megy a stop meg a beszálló az a piaci helyzettől függ. Szóval a lotméret és a piptávolság is változik, de a kockáztatott összeg fix. Ha pedig elérek egy adott profitmennyiséget, akkor utána a kockáztatott összeg mennyiségét emelem, és azzal együtt változik a lotméret.

Köszi még egyszer hogy kielemezted, olvastam tőled azóta ilyen elemzést, nagyon hasznos képesség, hogy ennyi mindent ki tudsz olvasni a statisztikákból, mert könnyebben tudod, hogy mi is a helyzet a stratégiáddal. Sajnos én sosem vetettem elég energiát a kereskedés "műszaki" oldalába, ezért is köszi az elemzést.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:56 , a GMT +1 időzóna szerint.