Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-06-08, 19:31   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Hetes piaci körkép

A topikot azzal a céllal nyitom, hogy hétvégén összefoglaljam benne, hogy az adott héten mik voltak a legjobb belépési jelek a fő-párokon.
Aki gondolja, írjon maga is.
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-w23-eurusdm15.png   hetes-piaci-koerkep-w23-gbpusdm15.png   hetes-piaci-koerkep-w23-usdjpym15.png  

hetes-piaci-koerkep-w23-audusdm15.png   hetes-piaci-koerkep-w23-usdcadm15.png   hetes-piaci-koerkep-w23-usdchfm15.png  

Válaszol idézettel
Régi 2013-06-08, 19:33   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Orderek senkit ne zavarjanak meg, ezek péntek reggelről maradtak bent, egy része úgyis törölve lesz.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-06-14, 21:38   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Megint kommentár nélkül, akit érdekel valamit kérdezzen.
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-w24-eurusdm15.png   hetes-piaci-koerkep-w24-gbpusdm15.png   hetes-piaci-koerkep-w24-usdjpym15.png  

hetes-piaci-koerkep-w24-audusdm15.png   hetes-piaci-koerkep-w24-usdcadm15.png   hetes-piaci-koerkep-w24-usdchfm15.png  

Válaszol idézettel
Régi 2013-06-15, 08:33   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
Hírnév szint: 5
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megint kommentár nélkül, akit érdekel valamit kérdezzen.
AUDUSDnél az első long az mi alapján került oda? A zöld vízszintes vonal se tiszta ott nekem. Egyébként limit orderekkel szoktál pozíciót nyitni?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-15, 09:37   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
AUDUSDnél az első long az mi alapján került oda? A zöld vízszintes vonal se tiszta ott nekem. Egyébként limit orderekkel szoktál pozíciót nyitni?
Szoktam használni, de nem mindig.

Ha megnézed hetesen 0.9390 egy nagyon jelentős szint, kedden itt alakult ki egy pin bar. Nagyon erős long jelzés. Nem beszélve arról h ha fals lett volna, akkor szerdán nem tudják felhúzni 9.5550-ig. Innen kezdve már kézzel lábbal long beszállókat kellett keresni, nap elei visszatesz volt az első belépés, következő hullám túlvitte az előző hight, onnan egy 50%körüli visszatesztet vártam, stopolni meg lehetett az első belépés alá, vagy valamivel tágabban a jelentős szint alá. Innen kezdve buy & hold volt a dolog.

A kérdés most az h az USD-vel mi lesz, mert kritikus szinten zárta a hetet. Ha esik, akkor további AUD (arany) long, ha emelkedik, akkor lehet itt alul el fog oldalazni az ár... sokat esett és meredeken, de nem látok rá sok indokot h emelkedjen. Meglájuk még a részvények is mit produkálnak, mert ha esnek, az is kockázatkerülst jelent AUD sell (ha emelkednek akkor fordítva).
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-15, 10:03   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha már így belekezdtem, akkor leírom a többit is mit látok rajta:

EUR: múlt hét hétfői adatok óta agresszív long trendbe kerültünk, sikerült kiugrasztani a nyulat a bokorból. Fundamentálisan ez mennyire indokolt, számomra erősen kétséges, nem látom miért kéne EUR-t venni

Első eladások 1.33-on jelentkeztek, később a trend vitte még az árat, 1.3350-en hetes fib szint, itt is sok az eladó, megegyezési szint 1.34-en. Ezt még lehet leteszteli, de efölé már nem kéne mennie. Támaszok lassan elesnek, de persze általában több nap kell a forduláshoz, úgyhogy várni kell és figyelni
Van most egy eladásom szűk stoppal, de 1.34-en megint beleadtok 50pip SL.

Font eléggé hasonló pályát írt le az EUR-hoz képest. 1.5500-ön nagyon erős vásárlás volt képben, alig ment alá az ár, fib szint is volt egyben. Utána nem volt túl szép a kép, buy& hold volt a statégia.

Úgy néz ki 1.57-en elég sokan adják, trend vonal is beesett, innen akár eshetne is. Hetesen felső ellenállás 1.58 (lehet leteszteli, hasonlóan mint az EUR-nál) de lehet innen esik. Támasz viszonylag kevés, 1.56 jelentős. Nem várok gyors fordulót, inkább először egy csatornát lefelé, majd egy meredekebb esést. Meglátjuk

Yen: 99-en kívólről tesztelte a trendvonalat és a letörési szintet, ez volt az a trade, amit még a vak is látott. (Kivételesen ) ezt elég so retail trader is jól megfogta. Eső nap után visszatesz előző eladási szintekig, belépés túladott szinten, remek lehetőség volt, nagyon szűken lehetett stopolni, meg is tettem Esés, visszatesz 50%-ig, short au nyitásban.
Most kezd bizonytalanná válni a kép, mert még minden indikátor lefelé áll, viszont 94-en erős vásárlá tapasztalható. Ha jegybanknak van esze (biztos van ) akkor nem engedi ez alá... Ha pedig USD/JPY longba kerül, akkor ugye EUR, GBP esik be a feneketlen kútba

AUD: már leírtam

CAD: sunyi oldalazó esést csinál, igazából a 3. belép volt igazán jó, mert a szint is stimmelt és a trend vonal is (ezt a kettőt így nagyon szeretem ) Szűken volt stopolható, esett is new lowra. CAD-ra amúyg elég jellemző, hogy fals kitöréseket csinál (ilyenre eleve nem játszunk) de ez még a longosok kedvét is elcseszte... legjobb hagyni ilyenkor. Pénteken meg lehetett shortolni 50%-os visszatesztnél, de nem esett valami sokat. Nehéz vele bármit kezdeni. Kérdés ugye mi lesz az USD-vel...

CHF: hétfőn: letörési szint visszatesztje sell & hold. Most 0.9200-ön jelentős szint, csütörtök felfogható pinbarként is, ami felette zárt! Meglepő módoon a 0.9200-es szint letörése után simán átvitte az ár felfelé, és azóta is itt veszik. Esetleg longolható pinban szintje alatt stopolva a felét, másik felét meg 92 alá, de itt is ugye minden attól függ mi lesz az USD-vel.

Ha nikkei new low-ra kerül, az gáz, mert elesnek a támaszok és venni fogják megint a yen-t, usd esik, eheti trendek folytatódnak. Ha viszont nem esik be és a jegybank meg tudja piszkálni a yen-t gyengülésere, akkor fordul a hetes trend.

Én személy szerint a forulót játszom meg még akkor is ha 50%-nál kisebb rá az esély (countertrend) mert sokkal nagyobb benne a profit potenciál. Többnyire ezt a stratégiát nem ajánlom
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-15, 10:14   #7 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

GBP/AUD is csinált egy jót, havin(!) jelentős szinteknél van, túl van véve naposon elég dúrván és volt egy jelentős esés benne szerdán. Ezt az a belépést AUD mozgásából elég jól ki lehetett sakkozni, csak fel kellett kelni reggel 5-kor

Igazából EUR/AUD is megcsinálta majdnem ugyanezt, aztán zártam 250 pip körül, ezt a pár meg hagyom. Ha mákom van, akkor ez volt a hetes mozgás teteje, ha nem, akkor nem nyertem semmit. Visszateszt lehet elég nagy benne, de olyan helyen szálltam be, ami már valamennyire "védve van"
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-gbpaudh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-15, 11:54   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Így kommentálva jobb, persze melósabb is.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 16:11   #9 (permalink)
Új tag

LongItudó logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 6
LongItudó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

A GBP/NZD-ről mi a véleményed?
Említetted, hogy hosszabb távon is nézed a mozgásokat, itt főleg a napos-t érdemes kiemelni, ahol pont elérte a csatorna tetejét.
Erre gondolok:
http://longitudo.blog.hu/2013/06/19/gbpnzd_attekintes
LongItudó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 16:23   #10 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egy eső trendben elért egy szélsőértéket és onnan elkezdett esni. Pár trendkövető még erőlteti a dolgot az utolsó felfelé szakaszból, de ha new low-ra megy ők is eldobálják a fakanalat. Utoljára a letörési szintet is adták. Kell ennél jobb?

GBPUSD jó helyen van shortra, NZDUSD-be bejöttek a longosok, de ha a helyi low elesik, akkor nem ők lesznek az erős kezek... igazából mind a kettő bazi nagyot tud esni. NZD-ben talán van annyit támasz, hogy ki lehessen backelni egy belépőt a keresztpáron ha elkezdik nagyon önteni.

De nem vagyok jós.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 16:30   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Egy eső trendben elért egy szélsőértéket és onnan elkezdett esni. Pár trendkövető még erőlteti a dolgot az utolsó felfelé szakaszból, de ha new low-ra megy ők is eldobálják a fakanalat. Utoljára a letörési szintet is adták. Kell ennél jobb?

GBPUSD jó helyen van shortra, NZDUSD-be bejöttek a longosok, de ha a helyi low elesik, akkor nem ők lesznek az erős kezek... igazából mind a kettő bazi nagyot tud esni. NZD-ben talán van annyit támasz, hogy ki lehessen backelni egy belépőt a keresztpáron ha elkezdik nagyon önteni.

De nem vagyok jós.
Ha pedig venni kezdenék a fő párokat, akkor NZD-ben több a potenciál, mert már elindult a long, GBP-ben meg ott vannak sorba az ellenállások 1.58 körül. Szóval ebben az esetben is jó a keresztpár shortra.

Szerintem
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 17:24   #12 (permalink)
Új tag

LongItudó logója

Alapbeállítás

És akkor a swapot majdnem el is felejtettem, ami szintén elég magas és nem ellenünk van...
Szépen meg is indult közben, remélem kellően messze lesz az alja.
Régi 2013-06-19, 17:51   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Egy próbát megér. Elég hamar BE raktam, könnyen lehet h kiüt, de most van épp elég kitettségem...
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-gbpnzdh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-20, 00:09   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Sejtettem: mindkettőt baromira adják Inkább tartom USD-vel szemben
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-21, 02:41   #15 (permalink)
Új tag

LongItudó logója

Alapbeállítás

Ha innen fordul még éppen nem késő dupla csúcshoz és akkor jobb RR-el is be lehet szállni, mint eredetileg.
Inkább ez, longolni nem szívesen longolnám, a hetes és a swap miatt..
Régi 2013-06-26, 14:50   #16 (permalink)
Új tag

LongItudó logója

Alapbeállítás

Ha egyelőre fonttal szemben nem is, akkor marad AUD-dal egy kör...
http://longitudo.blog.hu/2013/06/26/...rdulas_ema-rol
Régi 2013-07-02, 16:32   #17 (permalink)
Új tag

LongItudó logója

Alapbeállítás

Kötötted ezt is végül, vagy csak a GBP-vel szemben? Jó lett végül, igaz kellett neki egy hét...
Régi 2013-07-02, 20:06   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Most csak USD-vel szemben kötök.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-08, 17:28   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Visszatérek ehhez a topikhoz a gondolataimat megformálni, hogy ne legyen átláthatatlan meg teleírkálva (általam) az összes többi.

Hetes piaci körkép - ismét:

EURUSD: múlt héten végig az volt a benyomásom, hogy adják az EUR-t, de mégis emelkedik... magasabb inflációra (ami még mindig nagyon alacsony) felhúzták pénteken, majd lecsorgott Draghi beszédig, ahol egyből long lett, ahogy nyílvánvalóvá vált, hogy nem lesz kamatvágás. Úgy tűnik ez a sztori kicsit darabossá teszi az EUR (long) trendjét, mivel nem merik venni a kamatvágás miatt, aztán amikor kiderül, hogy mégse lesz semmi, mindenki egyszerre kezdi el venni. Érdekes visszamlékezni, hogy tavaly Draghi egyszer eljátszotta h bejelentés nélkül vágott, mire az amcsik is azt mondták, hogy akkor ők is! Aztán végüli mindketten elálltak tőle. Szerintem kamatot tovább vágni már nagyon a lufi fújás felé vinné el a piacokat, de ez csak a magánvéleményem. Részvényindexekben így sem volt már régen tisztességes korrekció (főleg USA-ban), kötvények alig fizetnek kamatot, csoda h az árupiacok kezdenek elszállni?...
Visszatérve az EUR-ra semleges állásponton vagyok a fundát illetően. Az adatok annyira nem jók...
3850-en ha megveszik, akkor long, irány újra 3900, 4000; ha eladják, akkor counter-trendbe kerülünk 3745-ig ahol megint eldőlhet majd h le v fel lesz az irány. 3850 felett buy, alatta semmi. Később magyarázom miért. 3745-ön buy, akkor ha.....

GBPUSD: sokáig volt szó arról, hogy kamatemelés lesz, mert jaj magas az infláció. 1) nem magas 2) ebben az ingatlanárak nagy szerepet játszanak (amiben pedig a befektetői szokások - Londonba kivándorolt "offshore" pénzek...) mert az index úgy van összerakva 3) megmondták h nem lesz rohamos kamatemelés, majd egyszer-talán valamikor, szóval ez az egész kezd már uncsi lenni 4) lakosság inflációs várakozásai sokkal alacsonyabbak a vártnál. Ennek ellenére a fontot múlt héten és ezen a héten is végig vették minden támasznál. MINDENHOL. MINDENKI LONGBAN VAN!! (DOWNSIDE RISK!!!!) Viszont az utóbbi héten a vétel már sokkal gyengébb volt, csütrötökön és pénteken már szedték is ki a profitot kerek 50 pipeknél. Összefoglalva: a long trend úgy néz ki kezd kimerülni.
6750 felett egy nap sem tudott zárni. Utolsó támasz szint 6661, ha ez elesik.... NINCS támasz!!!
6750 felett venném támaszról, 6661 alatt sell. A kettő közt pedig jobb megyhagyni az egészet a szerencsevadászoknak....

USDJPY: úgy tűnik végre sikerült levetnie magáról a shortosok láncait a yen pároknak... az alján minden pár nagyon feltűnő vételi jelzéseket adott, volt is egy erős long trend (inkább a többi páron az USD esése miatt) majd egy jó hosszú stagnálás, de most újra long az irány! Más kérdés h pillanatnyilag mintha kicsit túl lennénk véve, de sebaj. 102.60-nak nem kéne elesnie h maradjon a long trend. Figyelni kell, még nem látszik pontosan hol lesz jó venni. ILLETVE lesz-e pánik a részvénypiacon.... Eddig nagyon erősen korrelált a yen a DAX-al, de most az utóbbi napokban ez megszűnt. Yen pár long megy még akkor is ha esik a DAX. Hát igen, ha figyelembevesszük a QE ütemét, akkor kb annyi be van árazva, amennyit nyomtattak eddig, de nem több! Innen csak felfelé kéne menni, kérdés az eső részvények (HA esnek) mennyire tudják ezt fékezni...

AUDUSD: amikor egyértelmű lett h a dollár esik és jobbak lettek az adatok.... nos más se kellett csak h vegyék. Az biztos h 8900-en szépen megvették. New high is megvolt. Akár long is lehetne.... kérdés mi lesz a dollárral, szerintem inkább ettől függ az irány.

USDCAD: gyönyörű csatorna alakult ki lefelé, ha USD esik, akkor sima sell, ha nem! akkor viszont jó nagy buy 1.1100 felett!

EURGBP: lehet ezzel kellett volna kezdenem hamarabb, 8285-öt eladták 2x, aztán mégse és 8300-nál zárt az árfolyam. HA FÖLÉ MEGY, AKKOR LONG A TREND !!!! HA EMELLÉ USD BEERŐSÖDIK, AKKOR GBPUSD ELSZÁLLL A FENÉBE LE !!!!. De csak akkor ha 8300-at nagyon figyelni fogom jövőhéten h mit csinálnak vele.

És mi lesz a dollárral? Ez a legjobb kérdés Azt mondják azért nem jók az adatok, mert nem voltak jó az időjárás. Tehát elvileg jó adatok LESZNEK. Lesznek? Csütörtöknél hamarabb nem lesz fontos USA adat (sejtésem szerint ennél hamarabb nem kéne eladniuk, viszont ha nem lesz jó az adat, akkor el fognak! De ha jó lesz... )
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-usdollardaily.png   hetes-piaci-koerkep-eurgbp.lmxdaily.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-08, 18:49   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Dollár: lassan mindenki elhiszi, hogy fundamentumok ide vagy oda, de a dollár gyengül, úgyhogy miért ne gyengülhetne tovább. Nekem minden instrumentumon napostól felfelé óriási dollárerősödést mutat. Egyenlőre a gyenge kezek kirázása zajlik. Van itt jegybanki taperolás, meg eszkalálódó válság miatt dollárba menekülés a javuló makrogazdasági mutatók mellett.

EURUSD: Hónaposon ellenálláshegyek vannak. Fibo 61, Ichi felhő teteje, trendvonal. Innen fel csak nagy momentummal, vagy csordogálás lefelé.
Éppen ezért jövő héten még a meglévő longra ráépítek 1.3810-20 körül és megnézem, hogy vajon meg lesz a nagy kitörés, vagy csak a gyengék kirázása zajlik 1.38 fölött.

GBPUSD: Ugyanez. Hónaposon harmadjára teszteli ezt a szintet. Itt van egy pénteki shortom 1. 6740-ről, de ez még nem biztos, hogy túléli a hétfőt.

USDJPY: a jövő héten őt fogom trédelni. Meggyőződésem, hogy innen új csúcs és irány a 112. Akár erős dollár erősödést és jengyengülés is el tudok képzelni egyidejűleg és akkor rakétaüzemmód. Jen esetében elképzelhető, hogy a japók az ÁFA manővert alátámasztják némi pénznyomtatás rásegítéssel, nehogy megtörjön az egyébként is törékeny lendület.
Általában nem szokásom hétvégére pozit hagyni, de ebben is van 103.10-től long, mert a jenek nem mindig néznek vissza, úgyhogy kihasználtam a pénteki korrekciót. Ahogy GP57 is mondta, 102.60 a kulcsszint. Ha addig esetleg még visszanéz, akkor ott nyitok egy még nagyobb pozit. Próbálok másik irányba gondolkodni ahogy általában, de most nagyon nehezen megy.

AUDUSD: AUD long továbbra is. 0.93-nál egy erős heti szint+fibo.

EURAUD: A fentiek miatt én ezen játszom az AUD erősödést. Hetesen én 5 impuls hullámot láttam felfelé, amiben most korrekció zajlik. Csak a mértéke a kérdés nekem.
1.55-től is benne voltam shortban voltam, ahogy korábban kifejtettem a manuális S/R topikban. Várom, hogy 1.5324-en, vagy 1.5364-en újra beszállhassak. Utóbbi nekem jobbnak tűnik. Onnan tartani szeretném, amíg bírom idegekkel
Van egy napos fej-váll alakzat is, amivel lassan elkészül. Annak célára 1.45-re mutat.
Ez a másik pár, ami nagyon tetszik.

USDCAD: nem jött be a short elképzelésem egyenlőre. Úgyhogy jövőhéten trend irányba fogok keresni belépőt ideiglenesen. 1.1025-45 közötti sáv tetszik a belépéshez. Ha az elesik, akkor hagyom is a longot újra és esésre keresek majd beszállót.
Ha elesik a fenti sáv, akkor újra short

USDHUF: nem gondoltam volna februárban még, hogy tényleg visszateszteli a hetes kitörési sávot 223 környékén. De, ha már így tett, akkor belongoltam. Ha 228 fölé tud menni, akkor szerintem új csúcs. A kamatcsökkentésnek meg lesz az ára. Vagy forintgyengülés, vagy kamatemelés lesz. Az utóbbi politikai öngól lenne a választásokig, úgyhogy...A dollároldalt már fentebb leírtam. Szóval igen jónak néz ki.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-08, 19:17   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Köszi az írást Kamionos, mindig jó látni, más tapasztalt trader hogyan látja a piacot!

Az előző kiegészítéseként én annyit tennék még hozzák, hogy KEDDEN angol inflációs jelentés ---> szerintem hétfőn nem merik még venni a fontot és akkor az EURGBP könnyen ki tud törni 8300 fölé. Persze az egész font történet megfordulhat kedden, ha jó mélyre leviszik a GBPUSD-t, akkor lehet megveszem kedd nyitásban.

USD-nek pedig technikailag törnie kéne felfelé a fibo 50-es szintet h longnak lehessen mondani, csütörtökön eldől az irány, vagy magasról esik vagy 61.8 fibóról megy fel...

AUDUSD 9080 felett venném, alatta nem csinálnék semmit.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-08, 19:32   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Azt is szép lenne megfejteni, hogy az oroszok mennyi USD-t fognak még eladni, eddig elvileg 13 milliárdot adtak el az 500-ból.... ha USA kihúzza a gyufát, akkor még többet el fognak. És akkor menekülni már nem a dollárba fognak, hanem az EUR-ba + árupiacokba....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-08, 21:00   #23 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én is mindig szívesen olvasom az írásaid. Jó így összeszedetten látni. Csinálhatnánk ebből rendszert hétvégente. Persze hét közben néha változik a kép és arra már lehet másképp reagál az ember. De kell egy elképzelés, amihez az ember igazodik.

Van egy bónusz fekete ló. CADJPY. Heti PPZ-ről 93-ról lefordult, de múlt héten szépen visszarántották és az fölé küldték jelezve, hogy nem az az irány. Most teszteli éppen vissza a szintet, ahogy szokta. Jengyengülés miatt egyébként is tetszene. De ha még bejön a CAD erősödés is , ami eddig még váratott magára, akkor nagy kasza.
92.60-80 között venni fogom az biztos és az első ár, ahol short egyáltalán megfordul a fejemben, az a 95-ös szint.
Régi 2014-03-08, 21:38   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mindig kell h legyen terv, de ahogy írod menet közben bármikor változhatnak a dolgok. Egyedül ezért nem szeretek beírni, mert állandóan update-elnem kéne magam
CAD gyenge, de elég nagy short pozik vannak kiépítve. Ha esik az USD lehetnek rajta zárások. Yen párok közül szerintem EURJPY a nyerő. Meg kedd után eldől h GBPJPY még mindig annyira favorit marad-e. De amúgy AUDJPY is nagyon szépen kitört fel.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-09, 22:19   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nagyon gyengék a kínai adatok, ebből EURAUD long lesz.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-09, 23:12   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon gyengék a kínai adatok, ebből EURAUD long lesz.
Persze, különben hogy szállnék be újra short irányba!? Vagy azt gondolod, hogy túlmegy 1.55-ön?
Régi 2014-03-10, 07:38   #27 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A mai napon nem fog. Aztán meg kitudja
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 09:25   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

De miért ne mehetne fölé? AUDUSD 100 pipre van new hightól, EURUSD pedig 30-ra (ahonnan meg tudnak indulni), lefelé támasz pedig az EURUSD-n több van...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:01   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak a véleményedre voltam kíváncsi. Persze, hogy mehet. De a fej váll, akkor már nem állna. Elliott számozásom is ott vesztené érvényét. Szóval nekem ezért van ott a stop. Szóval benyitottam 1.5320-on és 1.5380-on fél-fél lotot, ahogy terveztem.

CADJPY is elérte a beszállási pontot, úgyhogy abban is longban ülök. A fontom szépen megy, az USDJPY még várat magára. EURUSD-t zártam.
Régi 2014-03-10, 10:04   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

USDCAD 1100 felett van...

Mára van egy EURGBP longom 8300 felett, ahogy azt már pár napja tervezgetem
+ EURJPY long
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:16   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezt a EURGBP-t meg lehetett tenni 3 tétellel.... TP1 25 pip (ezzel már a másik 2 pozíción nincs kockázat) TP2 50 pip, TP3 had fusson

Nekem most csak az 1 tételes verzió fut, 8350 felett elkezdem követni stoppal v London zárásban zárok. Ma már semmi dolgom

Nagyon kapóra jött h pont holnap van az inflációs jelentés, akár USD long van akár short, mindenképpen jól járok
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-eurgbp.lmxdaily.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:28   #32 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt a EURGBP-t meg lehetett tenni 3 tétellel.... TP1 25 pip (ezzel már a másik 2 pozíción nincs kockázat) TP2 50 pip, TP3 had fusson
mi az a minimum TP, amiért úgymond még "lehajolsz" ?
vagy csak R/R minimumot figyelsz?
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:37   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mi az a minimum TP, amiért úgymond még "lehajolsz" ?
vagy csak R/R minimumot figyelsz?
25 pipnél hamarabb nem szeretem kivenni, de ez ugye függ instrumentumtól is. EURGBP-n 25 pip nem rossz máá
De ha ellened megy... akkor a +10 pip is jó

Általában a legjobb / legbiztosabb tradet keresem minden nap.

RR ugye fiktív, meg az adott trade találati aránya is, a kettőt kell jól összesaccolni.

Ha jó az elemzés, akkor viszont meglepő módon kijön h sokszor a nagy RR tradeű pozíciók a legbiztosabbak is egyben
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:42   #34 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
25 pipnél hamarabb nem szeretem kivenni, de ez ugye függ instrumentumtól is. EURGBP-n 25 pip nem rossz máá
értem, köszi
viszont D1-en 25 TP az elég közel van, ehhez kell egy nagyon alacsony SL szint is (tudom, instrumentum és volatilitás függő)
kötsz 1/1-et is, v 1/2 RR a minimum elvárás?

edit, látom közben írtál még hozzá
Régi 2014-03-10, 10:45   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
értem, köszi
viszont D1-en 25 TP az elég közel van, ehhez kell egy nagyon alacsony SL szint is (tudom, instrumentum és volatilitás függő)
kötsz 1/1-et is, v 1/2 RR a minimum elvárás?

edit, látom közben írtál még hozzá
Nem kötök 1-1ben.

A példa csak azért volt leírva 25 pipes TP-vel, mert 3 tétellel inkább így csináltam volna. De így 1 el is jó, felesleges variálni végülis

Ha jól van megtéve akkor 10-15-20-25 pip SL tartható; zárás 30-50-100 v több
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 10:50   #36 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kötök 1-1ben.

A példa csak azért volt leírva 25 pipes TP-vel, mert 3 tétellel inkább így csináltam volna. De így 1 el is jó, felesleges variálni végülis

Ha jól van megtéve akkor 10-15-20-25 pip SL tartható; zárás 30-50-100 v több
ok, thx.
Régi 2014-03-10, 11:31   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ott a 10 pipes short belépő az AUDUSD-n. Ilyen kínai adat után + ukrán para közben más nem kell. Most fog az EURAUD is feljebb menni.
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-audusd.lmxh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 11:40   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az EURGBP kitöréssel párhuzamosan benne volt a fontban 20-60 nyitásban.
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-gbpusd.lmxm15.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 11:51   #39 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az EURGBP kitöréssel párhuzamosan benne volt a fontban 20-60 nyitásban.
ezt láttam, sajnos elkeféltem a benyitását
nem tetszett a sávozása, amit művelt nyitás óta
értem a logikádat, de nekem más a szignál rendszerem, annak nem felelt meg
vszínűleg túl merev vagyok ebben, ezen dolgozom, h ne hagyjak ki ilyen trédeket

a másik fele a TP téma, túl sok trédet engedek vissza nullába
Régi 2014-03-10, 11:53   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Vajon lesz-e ingyen ebéd
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-audusd.lmxm1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 11:57   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nincs ingyen ebéd, elég ritkán van sajnos

Idézet:
a másik fele a TP téma, túl sok trédet engedek vissza nullába
Ha elment 30-40 pipet legalább +10 pipbe érdemes berakni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 12:07   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Újra be kellett vállalni a 3 pip kockázatot. Pont óra zárás volt + szint is pont jou volt
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-audusd.lmxm1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 12:11   #43 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Még ebből is lehet valami
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-audjpy.lmxh1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 12:25   #44 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Vajon lesz-e ingyen ebéd
ebben az esetben mi volt az elvárásod?
valamelyik szintre betettél TP-t?
olyan szűk az egész, h követőt nem lehet rátenni

?
Régi 2014-03-10, 12:27   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A GBPUSD szerintem kifutotta magát mára, úgyhogy zártam is a pénteki pozit. Majd még eldöntöm, hogy visszaszállok-e, ha csinál egy nagyobb korrekciót.
Régi 2014-03-10, 12:30   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A GBPUSD szerintem kifutotta magát mára, úgyhogy zártam is a pénteki pozit. Majd még eldöntöm, hogy visszaszállok-e, ha csinál egy nagyobb korrekciót.
Én is zártam volna ma GBPUSD shortot, igaz 6661 alatt van. Tehát vételre sem jó még.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 12:31   #47 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ebben az esetben mi volt az elvárásod?
valamelyik szintre betettél TP-t?
olyan szűk az egész, h követőt nem lehet rátenni

?
Először volt 1,5 pip stop, másodszor 3 pips. Az volt az elvárásom h ne üssön ki
Aztán 2. nekifutásból lett még egy pozi 9005 a minimális célár, addig nem babrálok vele.
Mint ahogy EURGBP-vel sem. Lassan megvan rajta a +30 pip, de stopom még mindig -10ben. Annyira nem is izgat
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 12:41   #48 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Először volt 1,5 pip stop, másodszor 3 pips. Az volt az elvárásom h ne üssön ki
Aztán 2. nekifutásból lett még egy pozi 9005 a minimális célár, addig nem babrálok vele.
Mint ahogy EURGBP-vel sem. Lassan megvan rajta a +30 pip, de stopom még mindig -10ben. Annyira nem is izgat
ühüm,
tehát adod az összes pullbacket és az elsődleges cél a nagy kitépés utáni első alj
a kérdés, h a mai lokál minimumot letörik é

v megfordítják rajta egy alábökéssel és GO long
Régi 2014-03-10, 12:41   #49 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

3 pip.....
Csatolt kicsinyítések
hetes-piaci-koerkep-eurjpy.lmxm5.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 12:55   #50 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hetes-piaci-koerkep-eur-aud.png

csak egy próba
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Érdemes belekezdeni jelen piaci körülmények között a forex-be? arpikicsike Kezdőknek 30 2013-04-02 17:41
Piaci korreláció GP57 Kezdőknek 1 2012-11-23 18:48
Piaci megfigyelések abrakadabra111 Kezdőknek 28 2012-03-08 11:50
17 feltörekvő piaci deviza táblázat Sityu Csevegés 6 2011-04-05 10:36

A pontos idő 02:44 , a GMT +1 időzóna szerint.