Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-08-23, 01:12   #1 (permalink)
FxT
Új tag

FxT logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 5
FxT a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Forex és Tőzsdei Stratégiák

Sziasztok!

Mivel úgy gondolom sok embert érdekel, hogy a többi kereskedőnek mi a stratégiája, ezért összegyűjtöttem hogy az idén általam készített robotok milyen indikátorokat használtak: http://forexrobotkeszites.hu/forex-tozsdei-strategiak/

Tapasztalatom szerint a kereskedők nagyrésze a belépési stratégiára öszpontosít, bár a Birger Scahfermeier könyv elolvasása óta én is inkább a kilépési stratégiámat csiszolgatom.
Egyébként egy egyszerű MACD kereszteződésen alapuló belépési stratégiát alkalmazom.

Mióta megégettem magam Anti-Martingale elveket vallok!

Ti hogy vagytok ezzel?
FxT nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-23, 13:38   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

A ki- és a belépés egyaránt fontos.
Martingale = halott ügy.

Hol a backtest?
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-08-23, 22:34   #3 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A ki- és a belépés egyaránt fontos.
Martingale = halott ügy.

Hol a backtest?
Szerintem a martingale ügy nem teljesen halott, csak szűkített alkalmazása van. Sok floor trader-t ismertem akik egyre nagyobb tételekben vettek ahogy az ár ellenük ment. Főleg opcio piacokon, pairs trading-nél, vagy más spread piacokon sokan alkalmazzák. Talán nem a tiszta martingale-t ahol mindig duplázod a poziciót, de növekvő arányban. Ha ez egy aktív piac ahol lehet skalpolni akkor ez egyaltalán nem egy elvetendő taktika, csak nem szabad elfelejteni a risk management-t, és be kell tartani a kockázati szabályokat (az lehet 1, 2, vagy 3%). Ahogy már említettem, inkább floor traderek, swing traderek, vagyis mean reversion stratégiát alkalmazó emberek csinálják. Trend following-ban, vagy breakout típusú stratégiáknál ez igazán nem alkalmazható. Csak egy vélemény.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-24, 01:25   #4 (permalink)
FxT
Új tag

FxT logója

Alapbeállítás

Én azt is martingale -nek nevezem amikor csökkenő trend ben elkezdesz bevásárolni és keresed a fordulót. Nem is kell dupláznod a pozikat, csak mindig újabbat és újabbat nyitsz az előző lezárása nélkül.

Az a baj vele, hogy ha tartod a Money Management szabályokat akkor semmit nem keresel vele, olyan kicsi téteken tudsz csak kereskedni. Egy hagyományos stratégia sokkal jobban tud hozni.
Ha viszont rendes pozíció mérettel nyitsz, akkor jól hoz, egészen addig amíg el nem jön az a nap, hogy....

A Backtest kérdésről jutott eszembe: Most épp egy 2008-ban megjelent könyvet olvasok a tőzsderobotok fejlesztéséről. A könyv szerint úgy érdemes robotot fejleszteni, hogy kevés bemenő paramétere legyen. Ha egy robotban sokminden változtatható, akkor fennáll a túloptimalizálás veszélye. Más szóval backtesteléssel úgy állítod be a robotot, hogy egy múltbéli, nem túl gyakran ismétlődő piaci helyzetben nagyon szépen teljesítsen. Sajnos mindez hiába, a forward teszt csapnivaló eredményeket fog mutatni.
Ezt mondjuk megerősíti az a tapasztalatom, hogy szinte minden robotot belehet úgy optimalizálni, hogy a múltban sikeres legyen.
Régi 2013-08-24, 03:07   #5 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
FxT eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én azt is martingale -nek nevezem amikor csökkenő trend ben elkezdesz bevásárolni és keresed a fordulót. Nem is kell dupláznod a pozikat, csak mindig újabbat és újabbat nyitsz az előző lezárása nélkül.

Az a baj vele, hogy ha tartod a Money Management szabályokat akkor semmit nem keresel vele, olyan kicsi téteken tudsz csak kereskedni. Egy hagyományos stratégia sokkal jobban tud hozni.
Ha viszont rendes pozíció mérettel nyitsz, akkor jól hoz, egészen addig amíg el nem jön az a nap, hogy....

A Backtest kérdésről jutott eszembe: Most épp egy 2008-ban megjelent könyvet olvasok a tőzsderobotok fejlesztéséről. A könyv szerint úgy érdemes robotot fejleszteni, hogy kevés bemenő paramétere legyen. Ha egy robotban sokminden változtatható, akkor fennáll a túloptimalizálás veszélye. Más szóval backtesteléssel úgy állítod be a robotot, hogy egy múltbéli, nem túl gyakran ismétlődő piaci helyzetben nagyon szépen teljesítsen. Sajnos mindez hiába, a forward teszt csapnivaló eredményeket fog mutatni.
Ezt mondjuk megerősíti az a tapasztalatom, hogy szinte minden robotot belehet úgy optimalizálni, hogy a múltban sikeres legyen.
Szerintem ez úgy működik a legjobban, ha az ember aktívan skalpolja a pozicióját, mindig lefaragni a pozicióból ha eléri pl. az átlag árat. így nehezebben fogysz ki töltényekből. Az hogy mennyit tudsz egy ilyen szisztémával hozni nagyban függ attól hogy mivel kereskedsz, mennyit vagy hajlandó a gép előtt ülni, és mennyi energiát vagy hajlandó beletenni egy műküdő szisztéma kiépítésébe. Relatív kis pozició mérettel is lehet jó eredményeket elérni ha az ember elég dologgal kereskedik és tud diverzifikálni.
Régi 2013-08-24, 13:17   #6 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Érdekes dolog ez a martingale. Ha valaki csak azért vesz, mert már sokat esett és még rávesz újra meg újra, ha tovább esik, mert egyszer csak megfordul minden egyéb koncepció nélkül, akkor az elég veszélyes játék.

Ha viszont van egy elképzelésed az irányról és beszállás után még ellened megy és még rányitsz, akkor bár azt szintén martigalenek nevezhetjük, de mégis kicsit más nekem.
Nézhetjük úgy is, hogy kaptál egy kedvezőbb beszállási árat mondjuk egy hír okozta spike miatt, ahol már a közelebbi stop miatt kisebb a kockázatod és nagyobb az elérhető nyereség. Birger ezt potyalimitnek nevezi. Én is gyakran teszek így. Sokszor vagyok úgy, hogy van két értelmes beszállási pontom is egy irányba, de nem tudom, hogy meddig megy el. Akkor benyitom a közelebbi áron is és ha tovább megy ellenem, akkor a másodikon még rányitok. A stop mindkét esetben ugyanoda kerül. Ha mégs megindul az első beszálló után, akkor meg benne vagyok.
De továbbmegyek. Ismertem egy fazont, aki régebb óta kereskedik, mint amióta én a világon vagyok. Ő alapvetően kitörési stratégiát kombinált martingallel. Szeretném, ha egyszer tizedannyi pénzem lenne, mint neki.

A lényeg, hogy tudd, hogy mit csinálsz.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-24, 16:18   #7 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes dolog ez a martingale. Ha valaki csak azért vesz, mert már sokat esett és még rávesz újra meg újra, ha tovább esik, mert egyszer csak megfordul minden egyéb koncepció nélkül, akkor az elég veszélyes játék.

Ha viszont van egy elképzelésed az irányról és beszállás után még ellened megy és még rányitsz, akkor bár azt szintén martigalenek nevezhetjük, de mégis kicsit más nekem.
Nézhetjük úgy is, hogy kaptál egy kedvezőbb beszállási árat mondjuk egy hír okozta spike miatt, ahol már a közelebbi stop miatt kisebb a kockázatod és nagyobb az elérhető nyereség. Birger ezt potyalimitnek nevezi. Én is gyakran teszek így. Sokszor vagyok úgy, hogy van két értelmes beszállási pontom is egy irányba, de nem tudom, hogy meddig megy el. Akkor benyitom a közelebbi áron is és ha tovább megy ellenem, akkor a másodikon még rányitok. A stop mindkét esetben ugyanoda kerül. Ha mégs megindul az első beszálló után, akkor meg benne vagyok.
De továbbmegyek. Ismertem egy fazont, aki régebb óta kereskedik, mint amióta én a világon vagyok. Ő alapvetően kitörési stratégiát kombinált martingallel. Szeretném, ha egyszer tizedannyi pénzem lenne, mint neki.

A lényeg, hogy tudd, hogy mit csinálsz.
Ámen. Az utolsó mondatodat kőbe kellene vésni, de legalább feltenni a kezdő oldal tetejére. Nagyon sokféleképpen lehet pénzt kivenni a piacból, a lényeg csak az hogy tudd mit csinálsz.
Régi 2013-10-02, 23:21   #8 (permalink)
FxT
Új tag

FxT logója

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem ez úgy működik a legjobban, ha az ember aktívan skalpolja a pozicióját, mindig lefaragni a pozicióból ha eléri pl. az átlag árat. így nehezebben fogysz ki töltényekből. Az hogy mennyit tudsz egy ilyen szisztémával hozni nagyban függ attól hogy mivel kereskedsz, mennyit vagy hajlandó a gép előtt ülni, és mennyi energiát vagy hajlandó beletenni egy műküdő szisztéma kiépítésébe. Relatív kis pozició mérettel is lehet jó eredményeket elérni ha az ember elég dologgal kereskedik és tud diverzifikálni.
Igazából a robotokat pont ezért találták ki!
Válaszol

« Tradingroom | M1 »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Legjobb ingyenes tőzsdei anyagok Kisbefektető Tőzsdei képzések 51 2017-02-14 22:19
Kereskedési Stratégiák MA3MA50 Technikai elemzés 19 2016-12-17 20:03
Tőzsdei állások speki Tőzsdei képzések 0 2012-03-30 13:40
Tőzsdei képzés kezdőknek! Becoka` Tőzsdei képzések 24 2012-01-15 17:26

A pontos idő 22:11 , a GMT +1 időzóna szerint.