Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-10, 13:59   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 5
rwtc a hírnévhez vezető út elején jár.
Arrow Tick Chart indikátor MT4-hez

Üdvözlet Mindenkinek!

Főleg a kisebb idősíkokon kereskedők figyelmébe ajánlom a következő indikátort, ami tick chart grafikont rajzol valós időben a MetaTrader 4 indikátor ablakába:

RW Tick Chart indikátor

Fő funkciók:
  • valós idejű gyertya rajzolás az indikátor ablakban (nem kell offline chart)
  • a gyertyánkénti tick-ek száma szabadon állítható
  • tick gyertyák alapján számolt MA (mozgóátlag) hozzáadása
  • egyszerre több tick chart is hozzáadható a fő chart-hoz
  • gyertya test és kanóc színei szabadon állíthatók

Bemutató video: klikk ide

Weboldal: www.rwtickchart.com

Ingyenes próba verzió letölthető és kipróbálható 2013. szeptember 25-ig!
klikk ide
rwtc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-10, 21:01   #2 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rwtc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdvözlet Mindenkinek!

Főleg a kisebb idősíkokon kereskedők figyelmébe ajánlom a következő indikátort, ami tick chart grafikont rajzol valós időben a MetaTrader 4 indikátor ablakába
hello, ez a saját fejlesztésed?
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-09-10, 21:56   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia! Igen, saját fejlesztés.
Régi 2013-09-10, 22:18   #4 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia! Igen, saját fejlesztés.
grat, pont mostanában nézegettem az MT4-re elérhető tick chart megoldásokat, ki is próbáltam 2 verziót de nem voltam beájulva tőle

körülményes és korlátozott a használatuk, mert mindíg újra kezdik az adat generálást és nem lehet TF-et váltani velük

ahogy látom a Te verziódnál ez megoldott

használod is kereskedésre? és ha igen, nyújt jelentős előnyt a használata?
milyen tick adat a legjobban bevált neked?
az ex4 egy profilban bármennyi instrumentumra ráhúzható?

thx

ps: mondjuk a honlapod magyar verziója nem ártana
Régi 2013-09-11, 09:04   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen, ennél az indikátornál lehet timeframe-et váltani vagy akár újraindíthatod a MetaTradert, a chart ugyanonnan fog folytatódni.
Azt viszont tudni kell, hogy ez az indikátor is csak a MetaTrader futása közben gyűjt árfolyam adatot.

Használom kereskedésre, mint kiegészítő információt. Önmagában ettől sztem nem lesz jelentős előnyöd, de ha be tudod illeszteni a saját kereskedési rendszeredbe, akkor segíhet a döntésekben.

Az, hogy milyen tick adatot használok brókerfüggő, hiszen brókerenként is változik hogy egy adott piaci forgalom mellett hány tick adatot küldenek percenként. Általában egy 30-tick és 300-tick közötti értéket választok és arra állítom be a grafikont.

Én max 10 chartra húztam rá egy MetaTraderben - többet nem próbáltam - és nem jelentkezett probléma. De a ingyenes demót ha letöltöd, azzal ki tudod próbálni.

A magyar honlap ötlet jó, át fogom gondolni, köszi!
Régi 2013-09-11, 09:39   #6 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, ennél az indikátornál lehet timeframe-et váltani vagy akár újraindíthatod a MetaTradert, a chart ugyanonnan fog folytatódni.
Azt viszont tudni kell, hogy ez az indikátor is csak a MetaTrader futása közben gyűjt árfolyam adatot.
hello,

közben kipróbáltam és erre is rájöttem

kár, így nem tudom, mire használható, mert ezért állandóan futnia kell a metának, h az indikátor által rajzolt chart értelmezhető legyen

ha kilépsz, az előzményt behúzza az adat fáljból, viszont egy gap marad a régi és az új adatok között és adathiány is
Régi 2013-09-12, 15:56   #7 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nálam egy virtuális gépen folyamatosan megy az MT4, így ez kevésbé okoz gondot. Ha pedig kis időtávon kereskedik az ember fia, akkor pl. egy 30 vagy 70-es tick chart elég emberi idő alatt felépül.

Ettől függetlenül hosszú távon elgondolkozom az offline tick adatok betöltésén is.
Régi 2013-09-12, 16:13   #8 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nálam egy virtuális gépen folyamatosan megy az MT4, így ez kevésbé okoz gondot.
hmmm...
igen, ezen én is gondolkodtam, h valami programot kellene futtatni a háttérben, ami folyamatosan húzza az adatokat
de ezért egy gépet folyamatosan üzemeltetni kell

Idézet:
Ha pedig kis időtávon kereskedik az ember fia, akkor pl. egy 30 vagy 70-es tick chart elég emberi idő alatt felépül.
annak mindig rendelkezére kell állnia, szvsz csak így van értelme

Idézet:
Ettől függetlenül hosszú távon elgondolkozom az offline tick adatok betöltésén is.
fontos lenne

van más probléma is:

ha TF-et váltasz, előlről kezdi a tick chart gyártást az indikátor
azt nem lehet megoldani, h valami "base" adatból dolgozzon, és abból húzza ki a megfelelő mennyiségű tick adatot az indikátor?
vagy "gyártson" legalább folyamatosan néhány előre beállítot adatot?
ezt az user is megszabhatná az ex4 beállításaiban
így a TF váltás nem okozna problémát, mert ott az adatbázis folyamatosan
Régi 2013-09-13, 11:12   #9 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha TF-et váltasz, előlről kezdi a tick chart gyártást az indikátor
azt nem lehet megoldani, h valami "base" adatból dolgozzon, és abból húzza ki a megfelelő mennyiségű tick adatot az indikátor?
vagy "gyártson" legalább folyamatosan néhány előre beállítot adatot?
ezt az user is megszabhatná az ex4 beállításaiban
így a TF váltás nem okozna problémát, mert ott az adatbázis folyamatosan
Ez összefügg az offline adatgyűjtéssel. Ha az a rész ki lesz fejlesztve, akkor ez is megoldódik.

Egyébként nem tudom, mennyire tipikus használat, hogy folyamatosan változik a tick-TF. Én azt gondolnám hogy az ember az elején pl. felrak több tick chartot a fő chartra, megnézni hogy melyik felel meg neki, és utána azt használja. Te hogy látod?
Régi 2013-09-13, 12:48   #10 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez összefügg az offline adatgyűjtéssel. Ha az a rész ki lesz fejlesztve, akkor ez is megoldódik.

Egyébként nem tudom, mennyire tipikus használat, hogy folyamatosan változik a tick-TF.
sztem először az online része működjön, ahogy írtam
legyen az ex4-ben pár állítható tick adat lehetőség, és azokat húzza folyamatosan amíg megy a meta és ezek üzemképesek legyenek a futtatástól számítva bármikor

Idézet:
Én azt gondolnám hogy az ember az elején pl. felrak több tick chartot a fő chartra, megnézni hogy melyik felel meg neki, és utána azt használja. Te hogy látod?
ez a több tick chat a fő chart, szvsz nem az igazi
MTF módon kellene megoldani

de ez csak az én elgondolásom
adat legyen, ez a legfontosabb
az nem lehetséges, amit mondtam, h egy adatbázisból tudjon kihúzni minden tick beállításhoz adatot?
Régi 2013-09-13, 17:01   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
az nem lehetséges, amit mondtam, h egy adatbázisból tudjon kihúzni minden tick beállításhoz adatot?
Ezzel az a fő gond, hogy sok tick adat sok helyet foglal, a gyűjtés és mentés pedig eszi az erőforrásokat amitől belassulhat az egész.
Régi 2013-09-13, 17:19   #12 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel az a fő gond, hogy sok tick adat sok helyet foglal,.
a mai tárkapacítások mellett, sztem akinek erre van szüksége, meg fog alkudni vele, csak működjön rendesen
TB mennyiségű filmet meg zenét tartanak manapság az emberek, teljesen természetes módon gépeken
mekkora lenne egy ilyen adatbázis?

az szép, h az oldaladon a bemutatóban egy felgyorsított felvételen felépül az indikátor pár másodperc alatt, DE a valóságban nem ez történik
egy 133 tickes chart mire felépül, lejár a naptár
én meg akkor akarom használni a cuccot, amikor elindítom a metát, v belátható időn belül

Idézet:
a gyűjtés és mentés pedig eszi az erőforrásokat amitől belassulhat az egész.
ez egy másik kérdés
ki kell próbálni, mert ez ahogy most van, megöli a lényeget
legalább 2-3 tick beállítás lehessen alapértelmezettként választani egy instrumentumhoz
HA elváltok az adott TF-ről, ne hulljon szét az egész, szakadjon meg a loggolás mert ez így nem használható
építse csak folyamatosan a háttérben a kiválasztott adatbázis, és ha visszalépek, akkor legyen ott az indikátor teljesen üzemképesen, mint az elvárható
Régi 2013-09-13, 17:29   #13 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
a HA elváltok az adott TF-ről, ne hulljon szét az egész
bocsi, ez nem igaz

tehát ha tick beállítást váltok, akkor szűnik meg az előző beállítás adatbázisának az építése és kezdi az újat

ezért kellene több, ha mást szeretne nézni az ember ez ne forduljon elő, h gap és újrakezdés
Régi 2013-09-17, 15:16   #14 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
... egy adatbázisból tudjon kihúzni minden tick beállításhoz adatot?
Terveim szerint a következő verzió megjelenéséig faragok rajta.
Régi 2013-10-31, 10:22   #15 (permalink)
Új tag

Lightbulb RW Tick Chart indikátor v1.10

Az RW Tick Chart indikátor új verziója elérhető!

Az 1.10-es verzió újdonságai:
  • új tick adat gyűjtési és mentési mód - az indikátor most már felhasználja az eddig gyűjtött tick adatokat tick beállítás váltásakor, és nem kezdi előlről a tick grafikon rajzolást
  • az indikátor most már támogatja az offline chart-ok használatát is, így a legtöbb beépített MT4 indikátort vagy akár saját indikátorokat is hozzá lehet adni a tick alapú grafikonhoz.
  • az indikátor sebesség jelentősen gyorsul a Metatrader 4 Stratégia Teszterében, ha az indikátor beállítások között be van kapcsolva a 'Strategy Tester Fast Mode'
  • második mozgó átlag vonalat is hozzá lehet adni a tick grafikonhoz az indikátor ablakban

Régi 2013-10-31, 17:13   #16 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az RW Tick Chart indikátor új verziója elérhető!

Az 1.10-es verzió újdonságai:
  • új tick adat gyűjtési és mentési mód - az indikátor most már felhasználja az eddig gyűjtött tick adatokat tick beállítás váltásakor, és nem kezdi előlről a tick grafikon rajzolást
  • az indikátor most már támogatja az offline chart-ok használatát is, így a legtöbb beépített MT4 indikátort vagy akár saját indikátorokat is hozzá lehet adni a tick alapú grafikonhoz.
  • az indikátor sebesség jelentősen gyorsul a Metatrader 4 Stratégia Teszterében, ha az indikátor beállítások között be van kapcsolva a 'Strategy Tester Fast Mode'
  • második mozgó átlag vonalat is hozzá lehet adni a tick grafikonhoz az indikátor ablakban

hello, látom átalakítottad az adatkezelési részt
ebből a verzióból nem lesz trial, h kipróbálható legyen?
Régi 2013-11-01, 15:22   #17 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Egyelőre nem tervezek teszt verziót, de később ez még változhat.
Régi 2013-11-11, 08:47   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 142
humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.humor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia,
Kódot is adod hozzá?
A későbbi verziókat is megkapja a fullos rendeléskor?
üdv
humor
humor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-11, 09:10   #19 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kódot is adod hozzá? A későbbi verziókat is megkapja a fullos rendeléskor?
Szia! Ha a kód alatt a forráskódot érted, az nem jár hozzá. A későbbi verziók viszont hozzáférhetőek lesznek.
Régi 2013-11-11, 16:41   #20 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egyelőre nem tervezek teszt verziót, de később ez még változhat.
pár nap teszt után írok a változásokról

valóban sikerült megoldani, h az indikátor által gyűjtött adatokból, bármilyen tickszámú chartot állítson be magának az ember
az egy instrumentunhoz tartozó dat fálj nem túl nagy méretű egy nap után, tehát a tárolása nem okoz semmilyen problémát, pár MB/nap

az indikátor normális használatához viszont mindenképpen folyamatosan kell futni az MT4-nek, tehát v. járatod a saját géped, v. nas, v. vps

e nélkül nem sokat ér, mert ugye be kell gyűjteni a megfelelő mennyiségű tick adatot, amiből az indikátor chartja felépül.

amin még kellene változtatni, v fejleszteni

- TF váltáskor az indikátor csak az első tick elmozduláskor jelenik meg újra
először azt hittem, h ilyen lassú amíg számol, de egy frissítésel beugrik azonnal ha éppen kevés a mozgás

-ahogy nő az adatbázisa, egyre lassaban tölt be az MT4, mert az indikátor számolgatja a saját gyertyáit
én 2 instrumentumon futtattam egyszerre, kb 48 órát

-az indikátor által megjelenített idővonalak, nem tudom, mihez kapcsolódnak
az sokkal jobb lenne, ha azt tudnám, h az adott tickchart milyen MT4 idő óta indult, főleg ha van megszakítás benne
e nélkül kicsit nehéz beazonosítani a futtatás kezdetét

amúgy egy jó segédeszköznek tartom, mert így bármilyen idősíkot megvalósíthatsz magadnak vele
egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha van még valami, folytatom
köszönöm a teszt lehetőséget
Régi 2013-11-13, 14:53   #21 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
- TF váltáskor az indikátor csak az első tick elmozduláskor jelenik meg újra
először azt hittem, h ilyen lassú amíg számol, de egy frissítésel beugrik azonnal ha éppen kevés a mozgás
Igen, ez így is lett tervezve. Megvárja az első ticket és utána rajzolja csak a grafikont. Egyelőre nem érzem szükségét hogy változtassak rajta.

Idézet:
-ahogy nő az adatbázisa, egyre lassaban tölt be az MT4, mert az indikátor számolgatja a saját gyertyáit
én 2 instrumentumon futtattam egyszerre, kb 48 órát
Ez inkább a másolásvédelem miatt van, az adatbázis betöltés nem vesz olyan sok időt igénybe.

Idézet:
-az indikátor által megjelenített idővonalak, nem tudom, mihez kapcsolódnak
az sokkal jobb lenne, ha azt tudnám, h az adott tickchart milyen MT4 idő óta indult, főleg ha van megszakítás benne
e nélkül kicsit nehéz beazonosítani a futtatás kezdetét
Van egy olyan beállítás (TimeInCandleProperties) amit ha engedélyezel, akkor a gyertyára mutatva az egérrel az MT4 kiírja többek között a gyertya kezdésének az idejét, így minden gyertyáról meg tudod állapítani a pontos idejét. Illetve egy másik beállítással (DontPreloadDataOlderThan) megadhatod maximum hány órával korábbi gyertyákat töltsön be.
Régi 2013-11-13, 18:50   #22 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, ez így is lett tervezve. Megvárja az első ticket és utána rajzolja csak a grafikont. Egyelőre nem érzem szükségét hogy változtassak rajta.

Ez inkább a másolásvédelem miatt van, az adatbázis betöltés nem vesz olyan sok időt igénybe.

Van egy olyan beállítás (TimeInCandleProperties) amit ha engedélyezel, akkor a gyertyára mutatva az egérrel az MT4 kiírja többek között a gyertya kezdésének az idejét, így minden gyertyáról meg tudod állapítani a pontos idejét. Illetve egy másik beállítással (DontPreloadDataOlderThan) megadhatod maximum hány órával korábbi gyertyákat töltsön be.
az első kettőn nem ártana reszelni egy kicsit, a komfortérzet növelése miatt

az indikátoros korszakomban alapból kikukáztam az olyanokat, amelyek bármilyen oknál fogva lassították a metát

a TimeInCandleProperties meg nem figyeltem, így már rendben van a történet

viszont a saját idővonalait akkor mihez rajzolja?

backtest módban még nem volt időm sajnos futtatni, megpróbálom a hétvégén ha addig nem kettyenek le a tesztidővel
Régi 2013-11-13, 19:16   #23 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
őőőőő......, megvan
Régi 2013-11-14, 16:31   #24 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:

backtest módban még nem volt időm sajnos futtatni, megpróbálom a hétvégén ha addig nem kettyenek le a tesztidővel
A beállítások között megadhatod hogy milyen időközönként rajzoljon idővonalat: 10, 15, 30, 60, 120 vagy 240 percenként. Azt is megadhatod, hogy milyen időközönként írja ki az időt az idővonalakhoz.
Ha az idővonal 30 percre van állítva, akkor minden egész órakor és óra 30-kor rajzol idővonalat a tick chart-ra (pl. 8:00, 8:30, 9:00, 9:30). Ha közben az idő kiírás 60 percre van állítva, akkor minden egész órakor az idővonal alá kiírja az időt is (pl. 8:00, 9:00, 10:00).

19-én jár majd le.
Régi 2013-11-14, 21:48   #25 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
A beállítások között megadhatod hogy milyen időközönként rajzoljon idővonalat: 10, 15, 30, 60, 120 vagy 240 percenként. Azt is megadhatod, hogy milyen időközönként írja ki az időt az idővonalakhoz.
Ha az idővonal 30 percre van állítva, akkor minden egész órakor és óra 30-kor rajzol idővonalat a tick chart-ra (pl. 8:00, 8:30, 9:00, 9:30). Ha közben az idő kiírás 60 percre van állítva, akkor minden egész órakor az idővonal alá kiírja az időt is (pl. 8:00, 9:00, 10:00).

19-én jár majd le.
ok

ezt viszont már korábban is észre vettem, vajon miért csinálja?

19:39:39 RWtickchart XAUUSD,M5: function 'MqlLock_5277AE33_2_iI11IIii1I' call from dll 'RWtickchart.dll' critical error c0000005 at 5B074868.

az Experts/Logs mappában lévő logfáljt teleírja
több megásra
törölni szoktam ezeket a fájlokat naponta és ismerem a jellemző méretüket, így vettem észre
több 100 sort ír bele
Régi 2013-11-15, 08:40   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Még nem tapasztaltam. Tudod valahogy reprodukálni?
Régi 2013-11-15, 09:01   #27 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Még nem tapasztaltam. Tudod valahogy reprodukálni?
este megpróbálom, most mennem kell
Régi 2013-11-22, 00:46   #28 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
este megpróbálom, most mennem kell
Közben nekem is sikerült reprodukálnom, meg is találtam az okát. A következő verzióban már javítva lesz.
Régi 2013-11-22, 05:26   #29 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Közben nekem is sikerült reprodukálnom, meg is találtam az okát. A következő verzióban már javítva lesz.
szia, bocsi csak el voltam havazva
szóval sztem valamikor az első indítás után csinálta, amikor ráhúztad a chartra
az okára nem jöttem rá

közben találtam egy másik bugot is, csak már lekettyent a teszt verzióm
Régi 2015-04-11, 12:15   #30 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Használja ezt valaki? Érdekelne a véleménye.
Régi 2015-04-11, 13:33   #31 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

tick chartra én ninját használok fxcm feedel.Teljesen ingyenes, pár hetenként kell csak megújítani
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Indikátor átírás GP57 Tőzsdei elemző programok 13 2017-06-07 22:24
Az én MT4 indikátoraim safe Devizatőzsde 27 2015-02-09 18:11
Több robot telepítése különböző chart-okon tmartinka Automata kereskedés 3 2013-01-28 03:17

A pontos idő 12:03 , a GMT +1 időzóna szerint.