Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-03-17, 09:30   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Hírnév szint: 5
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
siria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen linkről nyitottad, mert én nem kaptam meg a bónuszt?

Simán. Xm.com. Éles számla nyitás.

Viszont ahogy most nézem már nincs ez az akció kiírva. Lehet,hogy lejárt?
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-17, 10:01   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
siria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen linkről nyitottad, mert én nem kaptam meg a bónuszt?
Itt is írom: ez a 100$ csak új ügyfeleknek fog menni. Aki régi ügyfélként nyitott és meg is kapta, annak is inaktiválni fogják a számláját, úgyhogy ne kereskedjen rajta, fölösleges.

Bónusz: ne keverjük ezzel a 100$-ral.
Új befizetéseknél (és azt hiszem, csak új ügyfeleknél, de ebben nem vagyok biztos) jár most 100% bónusz, valamekkora felső összeghatárig.
Meglévő ügyfeleknek midnen befizetésre jár 30% hűségbónusz.

Elnézést az OFF témáért, de most itt ez a 100$-os XM számla felvetette a kérdést. De erről itt ennyi elég.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-04-18, 15:23   #53 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Érdekes kísérlet kezdődik kedden, de az agyalás már beindult, jönnek az ellenzők és a támogatók egyaránt Én kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=480517
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-21, 10:19   #54 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

http://forums.babypips.com/newbie-is...anagement.html

Röviden pénzfeldobással belépés+nagy RR=nyereséges tréder. 1:3 és 1:4 RR-nél már nyereséges. Ha ez így van (márpedig miért készítene MeiHua hamis statisztikát?), akkor mit kínlódunk mindig a belépéssel?
MeiHua kísérlete megerősítés nekem, miszerint a SL elhelyezés az egyik -ha nem a legfontosabb- része a kereskedésnek. A SL-nak kívül kell esnie az átlagos mozgáson, különben kiráznak a trédből.

Erre persze jöhetnek a 2-3 pipes SL-osok, hogy azzal lehet nagyot kaszálni, ha egyszer végre elindul a jó irányba. És biztos vagyok benne, hogy úgy is lehet pénzt keresni, ezen nem fogunk összeveszni

Olvasom tovább a topikot, kíváncsi vagyok
Régi 2014-04-21, 10:48   #55 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Ja igen, azt akartam még kérdezni, hogy ha ez így van, akkor miért nem fordított a nyereséges és a veszteséges tréderek aránya?
Régi 2014-04-21, 11:17   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ja igen, azt akartam még kérdezni, hogy ha ez így van, akkor miért nem fordított a nyereséges és a veszteséges tréderek aránya?
Köszi a linket, ez egy plussz megerősítés nekem

Másoknak lehet kiveri a biztosítékot

Ha saját magamból indulok ki, akkor erre azt tudnám mondani, hogy az ember azt hiszi, a kontrollt úgy tudja megszerezni, ha biztosra megy, ezért minél több tradet szeretne megnyerni. Mivel a jövőt nem látjuk, a piacot nem mi mozgatjuk, ezért ez nem kivitelezhető. A fókusz a belépésen van, az eredményeket elsősorban a belépéstől várjuk, és elveszik a lényeg.

A másik, hogy a stratégia nincsen személyre szabva, nem veszi figyelembe a trader személyiségét.

A 3. a legnagyobb kihívás, a szabályok következetes és fegyelmezett betartása.

Erről amúgy a Van Tharp könyvekben lehet bővebben olvasni.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-08-07, 18:35   #57 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Érdekes kísérlet kezdődik kedden, de az agyalás már beindult, jönnek az ellenzők és a támogatók egyaránt Én kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=480517
Ránéztem a topicra, és a kísérlet már régebben véget ért. A lényeg az volt, hogy EURUSD-n fejnél Buy, írásnál Sell, SL legalább 25 pip és valami S/R szinthez vagy kerek számhoz igazítva, TP 3-4-szeres, szintén valamilyen szinthez igazítva. 20 tréd után kb. -0.5%-on állt az egyenleg, ha valami jobb spread és swap értékű brokit talált volna, mint az Oanda, akkor talán +0.7% körül állna, azaz nem keresett, de nem is vesztett számottevően.

Ennek a kísérletnek is megvannak a tanulságai, mindenki levonhatja a magáét.
Kezdetnek mindjárt érdekes, hogy bár össze-vissza lépked be, de nem bukja el a számlát, vagy nem veszít nagyot, mint az "átlag" tréder tenné, köszönhetően a nagy RR-nek.
Cserébe cáfolódni látszik, hogy a nagy RR a gyógyír minden bajra, hiszen nem is gyarapszik a számla.

Úgy tűnik, hogy ha a random belépést kivenné a rendszerből, és csak az aktuális(nak látszó) trend irányéba lépkedne be, azért lehetne pozitív végeredményt csiholni ebből.
Régi 2014-08-07, 19:10   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Egy német srác valami hasonlót csinált.( egy éven keresztül) Minden reggel 8.30-kor feldobott egy pénzt. 20 pipes SL-lel lépett be és m15-ön kezelte a kötést. 84% körül csinált egy évben EURUSD.

blogot is vezetett a kereskedéseiről. http://www.coin-flip-trading.com/
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-08-08, 17:38   #59 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 110
Hírnév szint: 4
sorosgyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
bár össze-vissza lépked be, de nem bukja el a számlát, vagy nem veszít nagyot, mint az "átlag" tréder tenné.
mondjuk ez inkább mm kérdése, nem a be és kilépés szabályáé.
Ha belegondolunk, hogy hogyan szokták elbukni a teljes számlákat az emberek, akkor kb annyi a recept h tegyél fel mindent (ez sok módon elérhető, tudom. most ne térjünk ki erre)
én legalábbis nem láttam még olyan embert, aki konzisztensen többszáz kötésben lenullázta a számláját 1-2% risk/trade-el.
(normális managelt kereskedésre gondolok, nem szélsőséges esetekre, mint ki-be ugrálással spread-re kifizetni az egyenleget... mondjuk EA hibából, vagy nem is tudom ki csinálna ilyet szándékosan.)
leginkább martingail, vagy egy-egy óriási vesztő kötés (elszakadt a cérna ) eredménye a margincall.
Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
sorosgyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Random Capital harzol Brókercégek 51 2017-04-20 21:04
Carry Trade Kisbefektető Devizatőzsde 5 2011-09-08 09:09

A pontos idő 06:19 , a GMT +1 időzóna szerint.