Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Devizatőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-09-13, 12:43   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
pipes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Random Trade

Sziasztok!
Mi a véleményetek a véletlenszerű tradelésről?
Teljesen random belépés, mindegy az irány, majd a pozíció helyes managelése.
Van aki tradel így sikeresen? Megosztaná a tapasztalatait, managelési eljárásait?
pipes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-13, 17:57   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pontosan mire gondolsz? Csupán arra, hogy véletlenszerűen nyitunk 1, azaz egy pozit és majd lesz vele valami? Vagy esetleg belefér a grid, hedge netán multy currency, korreláció és ezek megfelelő- de alapvetően még mindig iránysemleges- kombinációja?
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-09-13, 22:10   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen, bármi ilyesmi belefér.
Kíváncsi vagyok, hogy vajon lehetséges-e csupán helyes manageléssel profitosnak lenni.
Úgy is a beszállóra kell a egkevesebb hangsúlyt fektetni-a legtöbbet a kiszállásra...sokan ezt vallják
Régi 2013-09-14, 11:31   #4 (permalink)
Szenior tag

moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
pipes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen, bármi ilyesmi belefér.
Kíváncsi vagyok, hogy vajon lehetséges-e csupán helyes manageléssel profitosnak lenni.
Úgy is a beszállóra kell a egkevesebb hangsúlyt fektetni-a legtöbbet a kiszállásra...sokan ezt vallják
Én csak ebben "hiszek", vagyis csak ezzel foglalkozom, de nem vagyok trader, nem értek a szakmához. Csak lelkes amatőr vagyok...
Régi 2013-09-14, 11:49   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Ez egy jó nagy butaság
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 12:42   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez egy jó nagy butaság
Lehet. Bizonyos szempontból mindenképpen.
Régi 2013-09-14, 13:24   #7 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én csak ebben "hiszek", vagyis csak ezzel foglalkozom, de nem vagyok trader, nem értek a szakmához. Csak lelkes amatőr vagyok...
Engem érdekelne ez a megközelítés. Írhatnál erről bővebben.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 13:45   #8 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én is áldoztam erre kb. egy negyed évet. Véletlenszerű belépés és utána többféle MM. Volt grid és hedge, sőt Martingale is Mondhatnak nekem bármit a profik, én tudom, hogy működőképes a véletlenszerű belépés, ha ésszel csinálják. Vannak rá jó kis stratégiák, bár nem túl népszerűek, mert ha van egy jó MM, akkor legalább egy egyszerű edge-t érdemes keresni hozzá, és akkor picit még sikeresebb lehet a rendszer.
Vannak erről hozzászólásaim a fórumon csak már nem tudom merre
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 14:12   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez akkor működne, ha az árfolyamban nem lenne semmilyen rendszerezettség, ha tök véletlenszerűen menne az egész össze-vissza. Akkor lehetne ordereket bedobálni TP-vel SL nélkül, oda-vissza hedge-elve az egészet de ha már van egy trend vagy valamennyire szabályos oldalazás (szinte mindig van vagy az egyik vagy a másik) akkor ez a módszer dugába dől

Ha ez ennyire egyszerű lenne, már rég mindenki xarrá keresné magát, de akkor ki veszítene?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-14, 14:38   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engem érdekelne ez a megközelítés. Írhatnál erről bővebben.
Nyitok egy longot EJ-n és egy short-ot GJ-n. Egyiknek jó lesz, másiknak rossz, nagyjából hegde-elik a számlát, pontosabban ez esetben teljesen. Majd egyik egységnyi idő alatt több pipet mozog, mint a másik... Ha az mozog többet, amelyik éppen trend irányba megy, akkor jó, lehet zárni valamekkora kisebb profittal. Ha az mozog többet, amelyik a trend ellen megy, akkor van a gridezés, rákötök erre a trend ellenire, vagy azonos lottal (így is már 2:1 lesz a javára), vagy esetleg egy kisebb lotszorzóval emelt lottal, pl. 1.2-vel, vagy 1.5-tel.
Ha fordulnak (mert nagyjából együtt fordulnak, hiszen ezek együtt mozgó párok), akkor vélhetően nem kell sok korrekció a profitos záráshoz.
És ezzel párhuzamosan ugyanezt megcsinálom másik 2 EJ, GJ charton is, csak az előzőekhez képest ellenkező iránnyal (merthogy kezdetben fogalmam sem lehet, merre indul el a mozgás. Később sem lesz fogalmam, de nem is érdekel.)

Ami nagyon fontos: megfelelő kezdőtőke és kezdőlot megválasztása, de így vélem=tapasztalatom, hogy ilyen korrelációs grid-hedge módszernél sokkal merészebben lehet a kezdőlotot méretezni, mintha egy számlán csak egy páron gridezne az ember. Főleg, ha nem is hegde-elne...

Ez még nem elég azonban, mert szeretem a kockázatot a lehető legjobban megosztani, és ezért ezt a fenti hadműveletet minél több korreláló párral végezni.

A "minél több", "megfelelő méret", stb fogalmak relatív fogalmak, ne menjünk bele, hogy pontosítsam, mert NEM LEHET. Ez benne a kockázat, de azt gondolom, hogy jól kezelhető.

Kérdés még a rákötés távolsága, és a profit mértéke. Jenes párokon én, mivel egyelőre automatán csinálom, a rákötést min. 100 pipre tettem, vagy annál nagyobbra.

Ez a számla bukni fog. (Pont az utolsó pontban foglaltak miatt.) De kit érdekel, ha már duplázott vagy többszörözött? Vagy esetleg sok kisebb számlát különböző párokkal, különböző időpontban indítok? - És még néhány trükk.. - Ezzel meg csak azt szeretném jelezni, hogy a hagyományos, vagy professzionális kockázatkezelés mellett vannak nem professzionális, vagy kifejezetten agyatlan módszerek (ha ez valakinek jobban tetszik így), amelyek mégis működhetnek.
Régi 2013-09-14, 16:11   #11 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Kösz. Van benne logika. Ez is azt mutatja, hogy több úton el lehet indulni.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-15, 12:43   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is áldoztam erre kb. egy negyed évet. Véletlenszerű belépés és utána többféle MM. Volt grid és hedge, sőt Martingale is Mondhatnak nekem bármit a profik, én tudom, hogy működőképes a véletlenszerű belépés, ha ésszel csinálják. Vannak rá jó kis stratégiák, bár nem túl népszerűek, mert ha van egy jó MM, akkor legalább egy egyszerű edge-t érdemes keresni hozzá, és akkor picit még sikeresebb lehet a rendszer.
Vannak erről hozzászólásaim a fórumon csak már nem tudom merre
ha találsz valami stratégiát, vagy korábbi hsz-t, akkor kérlek oszd meg velünk!
Régi 2013-09-15, 12:46   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez akkor működne, ha az árfolyamban nem lenne semmilyen rendszerezettség, ha tök véletlenszerűen menne az egész össze-vissza. Akkor lehetne ordereket bedobálni TP-vel SL nélkül, oda-vissza hedge-elve az egészet de ha már van egy trend vagy valamennyire szabályos oldalazás (szinte mindig van vagy az egyik vagy a másik) akkor ez a módszer dugába dől

Ha ez ennyire egyszerű lenne, már rég mindenki xarrá keresné magát, de akkor ki veszítene?
M1 charton van egy fajta káosz elmélet a véleményem szerint. Azt mondják, hogy ott a sok ezer robot irányítja főleg a chartot, így nehéz irányban gondolkodni. (Persze egy minimális rendszer ott is van az biztos.)
Régi 2013-09-16, 12:28   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha lenne bármiféle rendszer, az legalább 1 db 100%-os jelzést adna. "Adjatok egy db biztos pontos, és kifordítom magából a világot."
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 12:36   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
pipes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
M1 charton van egy fajta káosz elmélet a véleményem szerint. Azt mondják, hogy ott a sok ezer robot irányítja főleg a chartot, így nehéz irányban gondolkodni. (Persze egy minimális rendszer ott is van az biztos.)
Vagy káosz van van momentum.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-16, 20:03   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ma pl. ennyire volt káosz
Csatolt kicsinyítések
random-trade-audusdm1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 05:18   #17 (permalink)
Szenior tag

Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ma hajnalban pedig ennyire!
Csatolt kicsinyítések
random-trade-eurusd.jpg  
Régi 2013-09-17, 05:24   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Majd Draghi beszédére lesz érdekes odafigyelni! Szerintem felfedezhetünk szabályos Disney-kastély alakzatokat is sok mással egyetemben
Régi 2013-09-17, 06:24   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ma hajnalban pedig ennyire!
Ez egy égi jel!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 08:50   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Majd Draghi beszédére lesz érdekes odafigyelni! Szerintem felfedezhetünk szabályos Disney-kastély alakzatokat is sok mással egyetemben
Az a baj, hogy a Disney kastély után általában mese jön
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 11:06   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jól fogalmaztad meg a lényeget!
Éljen az iránymeghatározás!
Régi 2013-10-16, 22:42   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na, senki nem foglalkozik a random trade-el?
Ne haljon meg már ilyen "hamar" a téma!
Még valaki? Ötletek?
Nekem még vannak..
Régi 2013-10-17, 06:23   #23 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Na, senki nem foglalkozik a random trade-el?
Ne haljon meg már ilyen "hamar" a téma!
Még valaki? Ötletek?
Nekem még vannak..
Én azt csinálom, vagy legalábbis majdnem A rendszerrel régóta maszatolok, demón próbálgattam, pár napja fixáltam(?). Csináltam egy manuális visszatesztet januártól szeptemberig, és ez a 9 hónap (számomra annyira nem is) meglepő eredményt hozott.

Hétfőn kezdtem az éles üzemet. Ha hozza a visszateszt eredményeit, akkor valószínűleg megosztom majd kis közösségünkkel. Előre nem szeretnék semmit mondani róla, mert olyan dolgok vannak benne, amitől a "profik" azonnal meghozzák az ítéletet (HALÁL! ), és közben tucatszám szórják magukra a kerszetet meg locsolják a szenteltvizet

A lényeg, hogy látok potenciált a "random" trédben és nem félek kipróbálni Na jó, kicsit azért félek
Régi 2013-10-17, 08:05   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én azt csinálom, vagy legalábbis majdnem A rendszerrel régóta maszatolok, demón próbálgattam, pár napja fixáltam(?). Csináltam egy manuális visszatesztet januártól szeptemberig, és ez a 9 hónap (számomra annyira nem is) meglepő eredményt hozott.

Hétfőn kezdtem az éles üzemet. Ha hozza a visszateszt eredményeit, akkor valószínűleg megosztom majd kis közösségünkkel. Előre nem szeretnék semmit mondani róla, mert olyan dolgok vannak benne, amitől a "profik" azonnal meghozzák az ítéletet (HALÁL! ), és közben tucatszám szórják magukra a kerszetet meg locsolják a szenteltvizet

A lényeg, hogy látok potenciált a "random" trédben és nem félek kipróbálni Na jó, kicsit azért félek
Hát, pedig most aztán méginkább kíváncsivá tettél! De oké, megvárjuk az éles bevetésed eredményét, illetve hogy ezután írj valamit a te "random módszeredről".
Annyi elárulható most, hogy egy devizapáron kereskedsz, vagy többet kombinálsz, egymással összefüggésben?

Én ez utóbbit csinálom. A random mód ugyebár, mindenkinek mást jelent, legalábbis a topik elején nem fixáltuk, hogy ennek a szónak közösen is milyen jelentést adjunk. Én ide értem azt, hogy több devizapáron kereskedem, de egymással összefüggésben, vagyis úgy vannak megválasztva a párok, hogy valamilyen kapcsolat legyen köztük, pl. pozitív vagy negatív korreláció, stb.. Viszont non-stop piaci jelenlétet is magában foglal, nincs szünet, nincs várakozás "megfelelő belépésre", és nincs is semmiféle be- és kilépési szabály. (Illetve kilépni egy meghatározott fix profittal, és ennyi. ) Tehát leginkább ez benne a "random".
Ezeken mindig egy irányba kereskedem, pl. ha EU-n csak longolok, akkor GU-n csak short-olok, és megfordítva is, így egyik "kosár" szükségszerűen mindig plusszos lesz. Ez egy multi-currency grid-hedge módszer szeretne lenni...
Viszont amivel nem vagyok kibékülve teljesen, az az, hogy grides technika (nem is tudom, minek lehet ezt nevezni), és szeretném ezt a lehető legjobban kiiktatni, illetve minimalizálni a lotemeléseket, netán még teljesen is kiiktatni.
Régi 2013-10-17, 10:09   #25 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hát, pedig most aztán méginkább kíváncsivá tettél! De oké, megvárjuk az éles bevetésed eredményét, illetve hogy ezután írj valamit a te "random módszeredről".
Annyi elárulható most, hogy egy devizapáron kereskedsz, vagy többet kombinálsz, egymással összefüggésben?
Bocs, nem szándékosan húztalak fel
Csak EURUSD-n kereskedek, naponta egyszer. Nekem a random azért random, mert ha számomra megfelelően mozog a piac, akkor mindegy, merre megy, nem érdekel, mert nyerek.
Persze jobb eltalálni az irányt, és akkor nincs szükség trükkökre És ugye nem a szent grál sikerült megtalálni, ezzel is lehet veszíteni. De bízzunk benne, hogy több lesz a nyereség a veszteségnél
Régi 2013-11-03, 11:37   #26 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
gain a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Hétfőn kezdtem az éles üzemet. Ha hozza a visszateszt eredményeit, akkor valószínűleg megosztom majd kis közösségünkkel. Előre nem szeretnék semmit mondani róla, mert...
Szia,

hogy alakul azóta, lehet tudni róla valamit?
gain nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-03, 11:47   #27 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
gain eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,

hogy alakul azóta, lehet tudni róla valamit?
Igen lehet: sajnos hiba csúszott a számításba... Szerencsére időben észrevettem, apró veszteséggel lezártam a dolgot.

Persze ez nem tántorít el, a másik véletlen belépős projekt tesztelése zajlik jelenleg Ez bíztatóbb, 3 hónap alatt +75%-nál tartok. De még sok tesztelés kell, hogy éles számlára merjem engedni. Több, mint az elsőnél, ahol alapvető számítási hibán csúszott el a dolog. De ezt inkább ne feszegessük, ennél jobban nem szeretnék beégni

A lényeg, hogy összeraktam az újabb paklit (Magic the Gathering hasonlat, bocs ), és ez bíztatónak ígérkezik
Régi 2013-11-22, 17:50   #28 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Mennyi az esélye, hogy valaki szinte teljesen ugyan azt a módszert használja, mint amivel én bohóckodtam pár hónapja, és amiről azt hittem, hogy én "találtam ki"?
Annyi a különbség, hogy én M15-ön használtam kisebb "sávszélességgel".
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=457216
Ha valakinek van kedve, tesztelje.
Régi 2014-03-14, 22:04   #29 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szeretnék egy kísérletet csinálni a témában. Sokan azt mondják, hogy a belépés nem számít. És azt is, hogy minden belépés valójában random. Szerintem számít a belépés, de azért sokan túlbecsülik és csak jó pozíciómenedzseléssel is lehet pénzt keresni. Én úgy gondolom, hogy nekem ez az egyik erősségem, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy mi sül ki abból, ha teljesen random pozit nyitnék.
Az elképzelésem az, hogy minden nap két instrumentumban véletlen irányba nyitnék, mindig pontosan mondjuk reggel 08.30-kor és aznap mindig zárni kellene, de én döntöm, el, hogy mikor és milyen ütemben. Minden hétvégén le lehetne írni következő hétre való adagot. Ezt megtehetné valaki, ha vállalja. Ha nem, akkor én.
Kérdéseim: 1. Érdekel ez bárkit egyáltalán, hogy megosszam itt a fórumon?
2. Milyen számlán? Lehetne az élesen, de akkor nem különülne el a többi pozitól. Annyira azért nem érdekel a téma, hogy naponta kiírogassam és statisztikázzam külön.
Pár száz dollárt rátölthetnék egy meglévő üres számlára, de az pont olyan, mint a demo. Több ezer meg most nincs kéznél. Szóval arra gondoltam, hogy egy demo számlán csinálnám. Kevésbé lesz ettől hiteles?
3. Velem tart valaki, aki szintén nyitogatná ugyanazokat a pozikat?
Régi 2014-03-14, 23:27   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretnék egy kísérletet csinálni a témában. Sokan azt mondják, hogy a belépés nem számít. És azt is, hogy minden belépés valójában random. Szerintem számít a belépés, de azért sokan túlbecsülik és csak jó pozíciómenedzseléssel is lehet pénzt keresni. Én úgy gondolom, hogy nekem ez az egyik erősségem, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy mi sül ki abból, ha teljesen random pozit nyitnék.
Az elképzelésem az, hogy minden nap két instrumentumban véletlen irányba nyitnék, mindig pontosan mondjuk reggel 08.30-kor és aznap mindig zárni kellene, de én döntöm, el, hogy mikor és milyen ütemben. Minden hétvégén le lehetne írni következő hétre való adagot. Ezt megtehetné valaki, ha vállalja. Ha nem, akkor én.
Kérdéseim: 1. Érdekel ez bárkit egyáltalán, hogy megosszam itt a fórumon?
2. Milyen számlán? Lehetne az élesen, de akkor nem különülne el a többi pozitól. Annyira azért nem érdekel a téma, hogy naponta kiírogassam és statisztikázzam külön.
Pár száz dollárt rátölthetnék egy meglévő üres számlára, de az pont olyan, mint a demo. Több ezer meg most nincs kéznél. Szóval arra gondoltam, hogy egy demo számlán csinálnám. Kevésbé lesz ettől hiteles?
3. Velem tart valaki, aki szintén nyitogatná ugyanazokat a pozikat?
1. Érdekel.
2. Nem érdekel.
3. Nem látom értelmét ugyanazokat kötni. Inkább másik rendszerrel álljon elő valaki.
Régi 2014-03-15, 08:05   #31 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Kamionos: engem is érdekel a dolog, told demón, és csatold a myfxbook-hoz, hogy láthassuk. Éppen elég hiteles lesz attól, hogy Te csinálod
Én már két oktatótól is hallottam, hogy random belépéssel és 1:2 RR-es SL/TP beállításokkal is nyereséges lehet bárki (az egyik trendirányt azért próbált megállapítani, a másik azt sem), de mivel oktatókról van szó, nem hiszek nekik Annyi eszem meg türelmem nem volt, hogy teszteljem, de lehet, hogy ráveszem magamat majd egy pár napos teszterrel való bütykölésre

Azt hiszem értem, mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy valaki nyitogassa ugyan azokat a pozikat: a nyitás egyforma lenne, de a kilépés különbözne, hiszen mindenki maga dönti el, hogy miért és mikor lép ki, így az eredmények is mások lennének.
Ez szerintem jó ötlet, de sajnos én nem tudom bevállalni, mert amikor délelőtt dolgozom, akkor néha annyian vannak nálam, hogy egyszerűen nem tudnék belépni.
Mondjuk itt az is érdekes lenne, hogy ugyan akkora SL-t használtok-e, vagy azt is mindenki maga dönti el? Gondolom a lotméret az egyforma kellene legyen.
Jó kis kísérlet lenne

Moncsicsi: én természetesen rajta vagyok az ügyön, van egy újabb random belépéses módszerem. Jó, nem az enyém, hanem loptam, de nem ez a lényeg Visszateszteltem GBPUSD-n, ami olyan meggyőző volt, hogy kedden elkezdtem az éles tesztet, eddig nem lehet panaszom a teljesítményre
Érdekesség, hogy EURUSD-n ugyan azon időszak alatt fele olyan jól sem teljesített, csak a 44%-át hozta a GBPUSD-s tesztnek.

Most keresem a párokat, ahol jól működhet a rendszer, addig csak GBPUSD-n tolom. Ha jól muzsikál, akkor megosztom majd a myfxbook-omat is (a sokatmondó Free Lunch nevet kapta a számla ), de egyelőre titokban nyomom, úgy kisebb a beégés veszélye
Régi 2014-03-15, 10:03   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem (!) a demónál hitelesebb egy centes számla és nem sokkal drágább.

Kamionos: én drukkolok, h megcsináld a kísérletet ez miatt: "Én úgy gondolom, hogy nekem ez az egyik erősségem". Nekem pont ez a legnagyobb gondom, néha komoly nyerőket is "sikerül" nullázni . Ha nyomon tudnánk követni akkor sztem nagy segítség lenne ez sokunknak.

Ati: Hajrá a GBPUSD-hez!
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-15, 11:10   #33 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem (!) a demónál hitelesebb egy centes számla és nem sokkal drágább.
XM.COM most ad 100$-t amihez cent számlát is választhatsz 0.01 kötèsmèrettel.
Régi 2014-03-15, 11:18   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
XM.COM most ad 100$-t amihez cent számlát is választhatsz 0.01 kötèsmèrettel.
Inkább 100%-ot, nem?

Tényleg nem ez a demo-centes a lényeg. Ez csak egy kísérlet lenne, ha nem vad skalpolás, akkor tökmindegy, hogy éles vagy demo a számla, engem maga a művelet és az eredménye érdekel.

Én többféle grid stratégia (ezt úgy értem, hogy egyik trendben jó, másik oldalazásban, de van benne korrelációs alap is) összeolvasztását csinálom, mindegyik más páron kereskedjen és közös porfitban zárjon. A technikai feltételekkel, háttérrel még gondom van, de majdcsak...
Régi 2014-03-15, 11:25   #35 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Inkább 100%-ot, nem?
Nem. 100$ credit, ès a befizetèsedre is adnak 100%-ot. Èn is regisztráltam egyet játszani.
Régi 2014-03-15, 11:45   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem. 100$ credit, ès a befizetèsedre is adnak 100%-ot. Èn is regisztráltam egyet játszani.
Tehát ha befizetsz 200$-t, akkor kapsz 100$-t, csak "úgy" + 100$ bónuszt?
Akárhogy nézem, én csak a 100% bónuszt látom náluk, ügyfélszolgálat meg most nincs.
Régi 2014-03-15, 12:16   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azt hiszem értem, mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy valaki nyitogassa ugyan azokat a pozikat: a nyitás egyforma lenne, de a kilépés különbözne, hiszen mindenki maga dönti el, hogy miért és mikor lép ki, így az eredmények is mások lennének.
Igen pont erre gondoltam, amikor azt kérdeztem, hogy velem tart-e valaki? Szerintem lenne értelme.
Poziméret mindig ugyanakkora lesz. A stop része a pozimenedzsmentnek, úgyhogy azt mindenki oda tenné, ahová jónak gondolja. Legkésőbb nap végén amcsi piaczáráskor pozik zárása.
Igazából nem akarok semmit bizonyítani, csak a kíváncsiság hajt, úgyhogy van egy LMAX demo számlám két hete, szerintem azt fogom akkor használni.
Várom a jövő heti adagot. Két instrumentum/nap+irány.
Régi 2014-03-15, 13:12   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha az alapfeltételezésből indulunk ki, miszerint a "belépés mindegy" (egyetlen logikus magyarázatként, azért mert az ármozgás is véletlenszerű) akkor ebből egyből következik h managelni is teljesen felesleges. Ha az egész csak ennyin múlna, baromi egyszerű lenne robotokat írni, akik 1 másodpercenként nyitnának pozíciókat és utána valami okos "management" szisztémával zárogatnák a profitot. Ilyen nyílvánvalóan nincs.

A belépéstől 2 dolog függ: mekkora a kezdeti kockázat és mekkora az esély a kistoppolódásra.

A kilépéstől függ a profit nagysága.

Kár egy ilyen banális alaptételt megkérdőjelezni
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-15, 13:52   #39 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tehát ha befizetsz 200$-t, akkor kapsz 100$-t, csak "úgy" + 100$ bónuszt?
Akárhogy nézem, én csak a 100% bónuszt látom náluk, ügyfélszolgálat meg most nincs.
A profitos linken elèrhető. http://www.profit.hu/extrem/
Befizetès nèlkül jóvàírják a 100$-t, ès utána a beutalást mèg duplàzzák.
Régi 2014-03-15, 14:10   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jah, hogy ez ilyen "profitos" mutyi!
Köszönöm!
Régi 2014-03-15, 14:13   #41 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Lehet off lesz amit írok, de: szerintem a legnagyobb haszna annak lenne, ha több trader összejönne(skype pld), és midenki elmondaná, ő hogyan képzeli el a piacot, miért mozog úgy ahogy, éppen annál a mozgásnál ő mire gondol, mi lehet az oka stb.. ebből a legtöbbet lehetne tanulni, mindenkinek más az elképzelése. de ha összekötnénk egymás agyát, sokkal okosabbak is lehetnénk(akár)

csak sajna van egy hátulütője...nem tudni, van e kakukktojás, aki csak okosodni akar de a többinek semmi használható infót nem tud adni. lehetek akár én is
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-15, 14:23   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet off lesz amit írok, de: szerintem a legnagyobb haszna annak lenne, ha több trader összejönne(skype pld), és midenki elmondaná, ő hogyan képzeli el a piacot, miért mozog úgy ahogy, éppen annál a mozgásnál ő mire gondol, mi lehet az oka stb.. ebből a legtöbbet lehetne tanulni, mindenkinek más az elképzelése. de ha összekötnénk egymás agyát, sokkal okosabbak is lehetnénk(akár)

csak sajna van egy hátulütője...nem tudni, van e kakukktojás, aki csak okosodni akar de a többinek semmi használható infót nem tud adni. lehetek akár én is
De az egész fórum ilyen, ha nem is skype-csoportokkal, de végülis ez a cél.

Ebben a topikban speciálisan egyfjata "módszert" vagy akármit akarunk kipróbálni.
Nem indikátor, nem vonal, nem villa, nem PP szignál, hanem más.

Ez a kezdeményezés (már maga a topik neve is: Random kereskedés) a szűklátókörü, csak sablonok mentén és konvencionálisan gondolkodni képeseket bosszanthatja, de hát ők majd elkerülnek bennünket.

Az tökjó, amit javasolsz, szerintem is hasznos, és akik szerveződni akarnak úgy és arra, azoknak hajrá!
Régi 2014-03-15, 14:25   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jah, hogy ez ilyen "profitos" mutyi!
Köszönöm!
Nah, engem nem szeretnek a z XM-nél, sehogy nem akarnak ilyen számlát nyitni. Még az okát is "titkolják", nehogy javítani tudjak!
Régi 2014-03-15, 15:17   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha az alapfeltételezésből indulunk ki, miszerint a "belépés mindegy" (egyetlen logikus magyarázatként, azért mert az ármozgás is véletlenszerű) akkor ebből egyből következik h managelni is teljesen felesleges. Ha az egész csak ennyin múlna, baromi egyszerű lenne robotokat írni, akik 1 másodpercenként nyitnának pozíciókat és utána valami okos "management" szisztémával zárogatnák a profitot. Ilyen nyílvánvalóan nincs.

A belépéstől 2 dolog függ: mekkora a kezdeti kockázat és mekkora az esély a kistoppolódásra.

A kilépéstől függ a profit nagysága.

Kár egy ilyen banális alaptételt megkérdőjelezni
Én imádok banális dolgokat megkérdőjelezni. A világot mindig azok vitték előrébb, akik akár alapvetőnek tartott dolgokat is simán megkérdőjeleztek.
Ettől még persze lehet, hogy igazad lesz, de ez most egyáltalán nem lényeges. A kísérletezés jó dolog.
Régi 2014-03-15, 15:20   #45 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ez egy nagyon érdekes téma, pusztán a saját véleményem írom le, hátha érdekel valakit.

Amikor kezdtem rájönni, hogy nem tudom megjósolni a jövőt, akkor természetesen átestem a ló túloldalára, és azt hittem, hogy a belépés tökmindegy. Ha a belépéssel nem keresek pénzt, akkor miért ne lehetne belépni amikor nekem szimpatikus, betenni egy trailing stoppot, és kész. Sokat teszteltem én is. A lényeg, hogy ha lezárult a trade, akkor már nyitottam a következőt, de a kiszállás mindig ugyanaz volt. Semmi egetrengető nem történt, más-más chartokon több 100db trade után is pici plusszban voltam. Meglepődtem, hogy más tesztek ugyanezzel a kilépéssel, de trendelemzéssel és szignállal már megfelelő elvárt értéket mutattak.

A helyzet az, hogy ha nem nézed a trendet és ha nem ugyanabban a szituációban lépsz be, akkor feladod a helyzeti előnyt. Lehet, h a brókerdíjat kitermeled, de hát ezt nem ezért csináljuk. Én a következőket tudtam leszűrni :

1. A belépés nem mindegy. Ugyanolyan fontos mint a kilépés. Az nem számít, hogy milyen szignálra lépsz be és mire lépsz ki, hanem az, hogy mindig ugyanazt a szabályt kell alkalmazni. Itt bukik el ugyanis mindenki...

2. Ha nincs managelés, akkor egységnyi elmozdulásnak az esélye 50%. 1x SL-hez képest a 2x Tp elérésének valószínűsége 25%. Hosszú távon (1000db) mindkét esetben 0 körül vagy.

3. Minden belépés véletlenszerű. Az hogy kialakul pl egy doji szignál, vagy bejelez az MACD, előre nem látható és nincs felette kontrollunk.

Ha pozitív managelést alkalmazunk, akkor hosszú távon minden startágia plusszban lesz, pusztán azért, mert a veszteséget elvágjuk, a nyereséget pedig bizonyos szabály szerint futni hagyjuk. Csak hát nem mindegy mennyi az a plussz. Az ilyen tesztek arra mindenképp jók, hogy a saját igaszságára magától jöjjön rá az ember.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-15, 15:45   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Akkor van probléma, ha valaki a saját meggyőződését, még ha az tapasztalatra és matematikával alátámasztott tényekre épül is, abszolutisztikusan jelenti ki.
Holott ezek csak az igazság egy-egy szeletei.
Mindenkinek az igaz, amit a saját hitrendszere alapján annak hisz, annak akar hinni.
És igaza is van.

De ettől még létezik más szempont, más "valóság" is.

Addig nincs értelme beszélgetésnek, amíg mindenki képessé nem válik arra, hogy a saját abszolútizált igazságát annyira megkérdőjelezhetővé tegye magában, hogy ezáltal képes legyen egy olyan nyitottságra, amellyel legalább megengedi magának, hogy a másként gondolkodó ötletei hassanak rá, meghallgassa, befogadja. Ez nem egyetértést kell, hogy jelentsen.

Ami a témát illeti: tény az is, bizonyítható, hogy aki totál "bután" kereskedik, semmi elemzést nem csinál, illetve nem ért a piacelemzéshez, sem technikai, sem fundamentális szinten, az is képes lehet pénzt keresni. Nincs értelme ezen vitatkozni, elég csak megnézni pár myfxbook-os számlát.
Ja, hogy olyan a kockázata, meg a mittudomén, micsodája, ami nekem nem professzionális, nem vállalnám, esztelennek tartanám? Az már az én bajom! De ő addig pénzt keres. Követezetesen, megismételhetően, stb. úgy, hogy esetleg a számla elvesztésének kockázatát is belekalkulálja a költségvetésébe, és ilyen értelemben a kockázatkezelésbe.

A magam részéről én ilyen random jellegű kereskedéseknél nem tudnék egyetlen devizapárral boldogulni. És SL-el felfegyverkezve sem, csakis gridezésben gondolkodom. DE! ... és itt jönnek az egyéni ötletelések, ami megkülönbözteti minden más rendszertől, vagy minden más ember számlájától. Mert ne feledjük: a gridezés az nem annyi, hogy nyitok, emelek, "oszt jónapot"!
Régi 2014-03-15, 19:35   #47 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Megpróbáltam. Kitöltöttem mindent,de nem engedte. Igaz,hogy nem vagyok regisztrált Profit-os...próbának jó volt.
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-16, 01:16   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megpróbáltam. Kitöltöttem mindent,de nem engedte. Igaz,hogy nem vagyok regisztrált Profit-os...próbának jó volt.
Én is így jártam.
Régi 2014-03-16, 19:07   #49 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Ma újra próbáltam. Engedte. mMg is kaptam a 100$ bonus-t. Azzal, ha jól értem kereskedhetek és,ha hasznom van,akkor ki is vehetem?(természetesen,ha a kivét feltételeinek megfelelek.)
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-17, 10:10   #50 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 7
siria a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Milyen linkről nyitottad, mert én nem kaptam meg a bónuszt?
siria nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Random Capital harzol Brókercégek 51 2017-04-20 22:04
Carry Trade Kisbefektető Devizatőzsde 5 2011-09-08 10:09

A pontos idő 09:20 , a GMT +1 időzóna szerint.