Tőzsde Fórum

Tőzsde Fórum (http://forum.tozsde.hu/)
-   Fórum felépítése, működése (http://forum.tozsde.hu/forum-felepitese-mukoedese/)
-   -   Moderálás (http://forum.tozsde.hu/forum-felepitese-mukoedese/208-moderalas.html)

harzol 2010-06-03 12:19

Moderálás

Sziasztok!

Mostantól itt tudtok témák vagy hozzászólások átnevezését kérni, illetve ha nagyon indokolt, akkor témák átnevezését is.
Egyéb moderálással kapcsolatos témákat is meg tudunk itt vitatni.

Kérlek a többi témát mostantól hagyjuk meg a szakmai tartalomnak és csak itt, vagy privát üzenetben nálam jelezzetek ilyen jellegű dolgokat.

Köszönöm,
harzol
adminisztrátor

StLui 2010-06-03 13:02

Köszi :)

StLui 2010-11-30 23:05

Köszi a gyomlálást, lopott is a cucc , de legalább drága :D

harzol 2010-11-30 23:15

Csatolások: 1
Nem tesz semmit. Ez a feladatom. :)

Viszont arra szeretnétek titeket megkérni, hogy ilyen esetekben ne reagáljatok a problémás hozzászólásokra (főleg spam-re), mert a reakciók törlésével bajban vagyok. Ezekben már lehet valóban hasznos észrevétel, de az előzmény kitörlése miatt sokszor értelmét veszti.
Most is akadt pár hozzászólás, amit természetesen csak azért töröltem, mert az eredeti spam-hez kapcsolódtak.

Ajánlom továbbá a Csatolás 1019 gombot, amivel jelezni tudjátok a SPAM-et, vagy egyéb problémás hozzászólást.

Egyébként szerencsére nincs sok gond. Remélem ti is így látjátok.

harzol 2010-11-30 23:22

No meg balra a kis táblától ott a mérleg, amivel a sok hasznos tartalmat, segítőkész választ író fórumtársakat némi virtuális hírnévhez juttathatjuk. Zöld pöttyök jelzik ennek szintjét.

Fordított esetben ugyanott lehet negatív hírnevet is adni, de azzal kéretik óvatosan bánni, főleg az új tagoknál.

StLui 2010-12-01 08:01

Idézet:

harzol eredeti hozzászólása (Hozzászólás 9357)
ott a mérleg,

az életbe nem jöttem volna rá hogy az egy mérleg, azt hittem valami bokor, vagy hópihe, vagy mit tudom én :D pedig megnézve, tényleg.

harzol 2011-04-08 12:12

Neutral22 egy hétre felfüggesztve
Zsolo78 véglegesen kitiltva

Oka:
Reklám jellegű hozzászólások, dupla regisztráció.

A hozzászólások természetesen törölve lettek.

harzol 2011-04-28 12:31

Csatolások: 1
szeni 1 hétre felfüggesztve, hozzászólásai pedig törölve.

Ok: spamelés

Köszönöm azoknak, akik a Csatolás 1638 gomb használatával jelentették az esetet.

Valika 2011-07-28 13:00

Tudna e valaki a bootanóról írni valamit. Érdemes-e belépni? Kérem, csak olyan írjon, aki tapasztalatot is szerzett. Köszönöm

harzol 2011-07-28 13:03

A Botanoo egyértelműen átverés. Itt van róla egy téma, ami azóta lezárásra került: http://forum.tozsde.hu/cseveges/390-...y-atveres.html

harzol 2011-11-03 16:31

Sajnálom, hogy ideáig fajultak a dolgok. Kénytelen voltam hozzászólásokat törölni és felfüggeszteni egy tagot:

beszabehu 1 hétre felfüggesztve

harzol 2011-11-03 16:31

Szeretném mindenki figyelmét felhívni arra, hogy kritizálni, véleményt formálni szabad bármiről legyen is szó. Mindezt azonban csak kulturált hangnemben, nem sértő módon és főleg nem személyeskedve.

A rasszista megnyilvánulások kerülését remélem már felesleges is kiemelnem.

harzol 2012-01-19 09:00

Malex felhasználó frissen regisztrálva Spam-et írt több tucat felhasználó "Látogató üzenetei" közé. Ezeket természetesen töröltem és Malex végleges kitiltást kapott.

A látogató üzenetek: minden felhasználó profil oldalán megtalálható publikus rész, ahova bárki hozzászólhatott.
Ez igen félreérthető volt. Legtöbben azt hitték privát üzenetet írnak, így az ott írtak is ennek megfelelőek voltak. Ennek megfelelően, most kikapcsoltam a Látogató üzenetek részt, de a korábbi üzenetek természetesen megvannak.

Úgy gondolom a sima privát üzenet és a fórum témák megfelelő felületet biztosítanak a beszélgetésekhez. Akinek mégis hiányzik ez a rész jelezze itt, vagy nekem privát üzenetben.

Akinek csak a látogató üzenetei közt található tartalom hiányzik és máshol nem volt meg szintén írhat nekem és akkor PM-ben megírom neki.

Továbbá köszönöm a sok jelzést a spammer tevékenységével kapcsolatban.

StLui 2012-02-01 08:42

Nekem max annyi javaslatom lenne, hogy kicsit szigorúbban kéne venni, hogy adott topicba, csak a topic címéhez kapcsolódóan lehessen írni, és ne nyithasson valaki csak úgy topicot egy sima kérdés kedvéért, illetve ha nyit egyből átmozgatni, törölni. De mindez gondolom rengeteg idő, és azzal pedig nem biztos, hogy rendelkezel. Egyébként ott csak annyi történt szerintem hogy kicsit elszabadultak a hsz-ek az adott oktató irányába, hogy mutasson, mutassanak hiteles számlakimutatást.

harzol 2012-02-01 08:57

Ok. Köszi. Akkor jól gondoltam.

A szabályokat szigorúan véve nem szegte meg senki, csak a beszélgetések jellege és hangulata ment el összességében rossz irányba.
Igyekszem megfogni a dolgokat, plusz javaslom a kis mérleg használatát, amivel a tagok hírneve mehet el pozitívba, vagy akár negatívba.
Tapasztalat alapján aki nagyon negatívba csúszik, azért vissza szokta fogni magát. :)

Ha valami további észrevétel van nyugodtan jelezzétek itt. Én pedig igyekszem jobban követni a témát és figyelni hol kell már kicsit közbelépni.

harzol 2014-03-05 12:48

kmisi 3 napra ideiglenesen kitiltva.
A nem építő jellegű folyamatos sértegetésnek nincs helye a fórumon.
(Összeszámoltam: eddig összesen 18 tag élt panasszal hozzászólásai kapcsán.)

Az ideglenes kitiltás egyben utolsó figyelmeztetés is!

moncsicsi78 2014-03-18 19:38

Idézet:

harzol eredeti hozzászólása (Hozzászólás 46396)
kmisi 3 napra ideiglenesen kitiltva.
A nem építő jellegű folyamatos sértegetésnek nincs helye a fórumon.
(Összeszámoltam: eddig összesen 18 tag élt panasszal hozzászólásai kapcsán.)

Az ideglenes kitiltás egyben utolsó figyelmeztetés is!

Akkor ez már lejárt egy ideje, nem?

harzol 2014-03-18 20:00

Kapott egy örökös kitiltást, mert fenyegetőzni kezdett e-mailben.

Kamionos 2014-03-18 21:47

Sajnos bármikor újra regelhet más néven, úgyhogy sokat nem ér dolog:( Jól gondolom?

Fura egy fazon, de aki dolgozott már fegyveres szervnél, az tudja, hogy szinte csak ilyen arcok vannak őrnagytól felfelé.

_pda_ 2014-03-19 05:32

Idézet:

Kamionos eredeti hozzászólása (Hozzászólás 47329)
Sajnos bármikor újra regelhet más néven, úgyhogy sokat nem ér dolog:( Jól gondolom?

Fura egy fazon, de aki dolgozott már fegyveres szervnél, az tudja, hogy szinte csak ilyen arcok vannak őrnagytól felfelé.

IP bann, azzal ki tudod lőni a leggyakoribb belépési címeit (lakás, iroda)
persze ez is korlátozott eszköz

harzol 2014-03-19 06:56

Mivel egyszerűen nincs más eszköz, amivel a folyamatosan a fórum szabályzatát be nem tartó személyeket büntetni lehetne, így azzal kell élni ami van.

Sorrendben:
- szép szóval (privát üzenetben kérek)
- érintett hozzászólások törlésével (+ keményebb hangvételű privát üzenet)
- ideiglenes kitiltás
- végleges kitiltás (csak a felhasználót)
- IP bann

IP címet nem szívesen korlátozok. Egyrészt kijátszható, másrészt a végén még belefut valaki más is.
A külföldi SPAM robotok ellen viszont hasznos az IP bann.

Ha pedig egy kitiltott tag más néven újra regisztrál és kordában tudja magát tartani, akkor végső soron nincs is vele baj.
Ha más néven is folytatja a szabályok megszegését, akkor azzal a névvel is ki lesz tiltva.

Szerencsére nekem még mindig egyszerűbb pár klikkel törölni, kitiltani, mint a másik félnek direkt rombolni a fórumot.

Kamionos 2014-03-19 08:15

Biztos írta már más is, de köszönöm a többi fórumozó nevében is, hogy önzetlenül áldozol erre a tevékenységre a szabadidődből!

harzol 2014-03-19 13:09

Vannak akik szerint önhatalmú diktátor vagyok. :)

_pda_ 2014-03-24 20:48

hello, van egy spammerünk, privátban támad

Dean88

Helló

Azért írok neked mert szeretném megkérdezni hogy van e kedved kipróbálni egy új forex oldalt van NO DEPOSIT bonus is. A minimum befizetés ide 1 dollár úgyhogy bármilyen összeggel el tudod kezdeni. Az alábbi linken megtalálod az oldalt. Regisztrálj be és kezdj el meggazdagodni.

http://..........com?x=IBBT

http://...........com/nodeposit_bonus.php?x=IBBT

https://...............com/250bonus.php?x=IBBT

gondolom, nem csak engem talált meg

köszi

Forex Klub 2014-03-25 05:33

Idézet:

_pda_ eredeti hozzászólása (Hozzászólás 47688)
gondolom, nem csak engem talált meg

Lehet névsor szerint halad, a Z betűhöz még nem ért el. :)

harzol 2014-03-25 07:10

Köszönöm.
Valamiért ő nem akadt fenn az eddig jól működő szűrömön.

Intézkedtem. Elméletileg a már kiküldött üzenetei is törlésre kerültek.

_pda_ 2014-05-12 15:17

videoboy

Sziasztok.., Én egy Budapesti irodában ülök, és leendő partnerként kereslek titeket most meg...

......................................

XXXXX Zoltán
Account manager
Tel.:+36-20xxxxxxxxx

komolyan mondom, nem hiszem, h ennyi faék van
ráadásul cégesen

harzol 2014-05-12 15:40

Kitöröltem minden privát üzenetét és kapott 1 hetes kitiltást is.

Valamint írtam neki. Lehetne ezt kulturáltan is... Hátha a jövőben...

Forex Klub 2014-05-13 12:02

Idézet:

_pda_ eredeti hozzászólása (Hozzászólás 49819)

Próbáltam összehozni neki egy webinárium lehetőséget, mert ilyen jó fej vagyok, és érdekelne engem is egy szakértő előadás a témában. De sajnos nincs mikrofonja. :)

sorosgyuri 2014-05-18 12:11

Idézet:

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása (Hozzászólás 49842)
De sajnos nincs mikrofonja. :)

az igen :D

_pda_ 2014-05-22 13:47

Idézet:

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása (Hozzászólás 49842)
Próbáltam összehozni neki egy webinárium lehetőséget, mert ilyen jó fej vagyok, és érdekelne engem is egy szakértő előadás a témában. De sajnos nincs mikrofonja. :)

azóta se? :)
pedig talán már a bann is letelt :eek:

Forex Klub 2014-05-22 14:30

Idézet:

_pda_ eredeti hozzászólása (Hozzászólás 50230)
azóta se? :)
pedig talán már a bann is letelt :eek:

Tipikus marketinges passzív-agresszív stílusban búcsúzott el a legutolsó levelében, amire már nem volt kedvem reagálni. Úgy tűnik előadni nem, csak eladni akar.

orkati 2014-07-24 05:49

Szia Harzol!

Nem szeretek találgatni, így megkérdezem: azt meg lehetne tudni, hogy norton3 miért kapott dorgáló üzenetet, amit annyira a lelkére vett, hogy elmenekült a FB-ra?

harzol 2014-07-24 06:20

Előbb direktbe tett egy posztjába affiliate linket, majd amikor azt töröltem és figyelmeztettem, akkor a facebook oldalát kezdte reklámozni mondván azon keresztül regisztrálva (affiliate link) micsoda kedvezmények érhetőek el.

Válaszolni nem válaszolt.

orkati 2014-07-24 06:58

Értem, köszi!

Lizardman 2015-02-05 12:44

Igazán rendet tehetne valaki az Equilor fórumban, mert már az anyázástól elkezdve minden folyik ott... Szégyen... :mad:

sindler 2015-02-05 18:03

sokat ne várj a fórumoktól. :P

David Chateau 2015-12-23 00:41

Szerintem jól teszed a dolgod, csak így tovább:), ussb Zoli, lehet, megkeresett már téged, hogy törölj pár hozzászólást, de eddig nem tetted meg, nagyon helyesen! Tudom, hirdetőd, azonban szerintem nincs olyan, a valóságtól elrugaszkodott dolog, ami vállalhatatlan lenne.

USSB-FX 2015-12-23 03:04

Idézet:

David Chateau eredeti hozzászólása (Hozzászólás 75063)
Szerintem jól teszed a dolgod, csak így tovább:), ussb Zoli, lehet, megkeresett már téged, hogy törölj pár hozzászólást, de eddig nem tetted meg, nagyon helyesen! Tudom, hirdetőd, azonban szerintem nincs olyan, a valóságtól elrugaszkodott dolog, ami vállalhatatlan lenne.

Ha te mondod akkor biztos így van, hiszen neked csak igazad lehet. Szerintem nélküled nem is tudná, hogy mi a dolga az x éve jól működő és elismert fórumában.
Nem hirdetnék itt, ha nem tartanám korrektnek minden szempontból a pártatlanságot - mindennemű előny igénye nélkül, még ha néha nem is értek vele egyet teljesen.
Egy úgymond "közszereplőnek" fel kell vállalnia a támadásokat, még ha azok akár alantasok is és abszolút nem a témához tartoznak. Az anonimitás hatalmas fegyver...

MyBusiness 2015-12-23 03:14

Idézet:

Kaptam egy megintést, elfogadtam.
Nem tudtam, hogy fizetős a pali. Bár a reklámok jelentős része mellőz minden morális igényt. De ez már természetes.
Privátban meg bombáz a Zoli.
Csak fékez majd.

moneymentor 2015-12-23 05:36

Idézet:

MyBusiness eredeti hozzászólása (Hozzászólás 75056)
Igaz.
Elegendő a saját brókereimet figyelni, az viszont nagyon fontos.

Sajnálom, hogy megintettek. Bár sajátos stílusban, de rávilágítottál a hazugságokra, túlzásokra, manipulációra.

Megint egyoldalú döntés született. Harzolnak be kellene végre látni, hogy a bíró nem önhatalmúan ítél, hanem tárgyalás és a tények alapos mérlegelése után.
Ez nem az ő, vagy fizetős ügyfelek főruma. Ha nincs szólásszabadság, akkor irogassanak ők, aztán meglátjuk életben marad-e.

A faszi folyamatosan provokál. Ezért nem kéne kizárni?

Nyomja a kamu marketinget. Irtatná a neki nem tetsző, kritikus, irónikus megszólalásokat, de szófosása van, ha öndicséret, pozícionálás a cél. Ellenőrizhetetlen, valótlan kijelentésekkel, trükkökkel operál, amit csak az nem lát, aki nem ért hozzá. Ezt szabad?

A dolog veszélye, hogy ez megtévesztheti a kezdőket. Bár igaz, ez nem érdekvédelmi fórum.

Vegyél be egy leszarom tablettát. Ennyi.

MyBusiness 2015-12-23 05:44

Idézet:

moneymentor eredeti hozzászólása (Hozzászólás 75073)
Sajnálom, hogy megintettek. Bár sajátos stílusban, de rávilágítottál a hazugságokra, túlzásokra, manipulációra.

Megint egyoldalú döntés született. Harzolnak be kellene végre látni, hogy a bíró nem önhatalmúan ítél, hanem tárgyalás és a tények alapos mérlegelése után.
Ez nem az ő, vagy fizetős ügyfelek főruma. Ha nincs szólásszabadság, akkor irogassanak ők, aztán meglátjuk életben marad-e.

A faszi folyamatosan provokál. Ezért nem kéne kizárni?

Nyomja a kamu marketinget. Irtatná a neki nem tetsző, kritikus, irónikus megszólalásokat, de szófosása van, ha öndicséret, pozícionálás a cél. Ellenőrizhetetlen, valótlan kijelentésekkel, trükkökkel operál, amit csak az nem lát, aki nem ért hozzá. Ezt szabad?

A dolog veszélye, hogy ez megtévesztheti a kezdőket. Bár igaz, ez nem érdekvédelmi fórum.

Vegyél be egy leszarom tablettát. Ennyi.

Már bevettem:)
Nem tudtam, hogy vannak fizetős topikok.

harzol 2015-12-23 06:44

Nincsenek fizetős topikok. A tartalmi rész mindenki által egyenlő feltételekkel használható. Elég sok mindent lehet: http://forum.tozsde.hu/forum-felepit...aszolasok.html

Ettől teljesen függetlenül vannak bannerhirdetések.

A fő tartalmi témákban kértem, hogy ne a moderálással foglalkozzatok. Ide jöhet a véleményetek róla, hogy mit nem csinálok jól...

David Chateau 2015-12-23 10:21

Mybusiness: nekem nincs veled bajom, de egy-ket rovidebb hozzaszolasod tenyleg nem mindig konzekvens.Nem rossz, nem jo, csak kisse ertelmetlen. En megertelek, ilyen a stilusod, de nem lehet mindig mindenkinek megfelelni:)

Ussb: veled nem szeretnek kommunikalni. Nincs ertelme:) Teljesen mas dimenzioban elunk:) En egyebkent megvedtem harzolt, a valaszod nem is konzekvens, ahogy latom, nem sikerul neked engem levegonek nezni, pedig jobban tenned:)

harzol: igy tovabb!;)

USSB-FX 2015-12-23 11:12

Idézet:

Amennyiben bárhol is megemlítesz, utalsz rám, nem marad viszonzatlanul. Te kóstolgatsz, ahol csak tudsz gyerekesen, majd talán felnősz és leszoksz egyszer róla. Ezt miért nem privátban írtad meg neki? Én az életben sem szólnék vagy utalnék rád, ha elfelejtenél már egyszer és végre.

MyBusiness 2015-12-23 12:01

Idézet:

USSB-FX eredeti hozzászólása (Hozzászólás 75091)
Amennyiben bárhol is megemlítesz, utalsz rám, nem marad viszonzatlanul. Te kóstolgatsz, ahol csak tudsz gyerekesen, majd talán felnősz és leszoksz egyszer róla. Ezt miért nem privátban írtad meg neki? Én az életben sem szólnék vagy utalnék rád, ha elfelejtenél már egyszer és végre.

Kedves Harzol, Többiek,
Ehhez nem kell komment mondhatnánk azonban sztem minden cikizés nélkül orvosi esettel találkoztunk.
Szálljunk le róla!
Üdv

David Chateau 2015-12-23 12:50

Idézet:

USSB-FX eredeti hozzászólása (Hozzászólás 75091)

Latom, nem tudsz levegonek nezni, pedig jo lenne. En harzolt megdicsertem, ha nem erted a mondataimat, mert nem tudsz szoveget ertelmezni, az nem az en gondom. Bar ezt nem eloszor okoz gondot neked. Multkor is meggyanusitottal valotlan dolgokkal, mondjuk nem lep meg, ha nem erted, amit olvasol.

MyBusiness 2015-12-23 13:19

Idézet:

David Chateau eredeti hozzászólása (Hozzászólás 75097)
Latom, nem tudsz levegonek nezni, pedig jo lenne. En harzolt megdicsertem, ha nem erted a mondataimat, mert nem tudsz szoveget ertelmezni, az nem az en gondom. Bar ezt nem eloszor okoz gondot neked. Multkor is meggyanusitottal valotlan dolgokkal, mondjuk nem lep meg, ha nem erted, amit olvasol.

Kedves David,
Mindent megtettünk amit érdemes, már tényleg "levegő" kölcsönösen az OK!
Boldog karácsonyt!

falcon 2015-12-23 13:54

Most, hogy nagy hirtelen felpörgött ez a topik, szeretném megköszönni harzol munkáját! Nekem ez a fórum adott hasznos információkat, amiket tudtam hasznosítani. Kötöttem új ismeretségeket, ami nagyon jó dolog ebben a magányosnak mondott szakmában. Remélem a jövőben mind többen szólnak hozzá a témákhoz olyanok is, akik eddig csak olvasgattak.

Nem maradt más hátra, mint hogy BÉKÉS ünnepeket és eredményes kereskedést kívánjak mindenkinek az új esztendőben! :)

A csodamacska 2015-12-23 14:32

Neked is, flacon.

A pontos idő 17:48 , a GMT +1 időzóna szerint.