Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Határidős kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-01-24, 09:14   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Hírnév szint: 8
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
viskia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
itt vannak a CQG rendszer követelmények:

http://www.cqg.com/support/system-specifications

nekem nincs ilyen erős videokártyám, mert nem játszok. milyen hátrány érhet így?
Pont a videókártya résznél akadtál meg, amikor a memória mennyiségre meg 12Gb-ot ír ajánlottra?

Egyébiránt, ha a kereskedési rendszeredben a tized/század másodpercek nem számítanak, akkor igazából nem sokat fogsz észrevenni a dologból --szerintem--. A videókártya kritériumok nevetségesek, azzal ne foglalkozz, én inkább a RAM mennyiségben keresném a probléma forrását. Ha minimum 4 GB kell, akkor egy 6-8Gb -ra kell számolni, hogy ez ne okozzon problémát!
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-25, 21:27   #52 (permalink)
Tag

Hely: kom-egom
Összes hozzászólás: 77
Hírnév szint: 9
viskia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pont a videókártya résznél akadtál meg, amikor a memória mennyiségre meg 12Gb-ot ír ajánlottra?

Egyébiránt, ha a kereskedési rendszeredben a tized/század másodpercek nem számítanak, akkor igazából nem sokat fogsz észrevenni a dologból --szerintem--. A videókártya kritériumok nevetségesek, azzal ne foglalkozz, én inkább a RAM mennyiségben keresném a probléma forrását. Ha minimum 4 GB kell, akkor egy 6-8Gb -ra kell számolni, hogy ez ne okozzon problémát!
8 giga ramom van többet nem is kezel a noti szerintem azzal nem lesz baj.
viskia nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-01-25, 21:32   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

HFT-t készülsz működtetni?

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-17, 14:20   #54 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Help! bár nem ide való kérdés,
windows 10-el nem tudom visszaimportálni a korábban kimentett gyertyákat az Mt4-be! Ugyan ezeket a gyertyákat ugyan ebbe az Mt4-be vissza tudom importálni Xp-vel is, és windows 7-el is, de 10-el nem!
mi lehet a baj?
Régi 2017-02-18, 10:47   #55 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Már megy, köszi!
Régi 2017-03-17, 11:35   #56 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

a dax order bookját linkeltem be, az eurex oldaláról másoltam ki, 15 perccel késleltetett adatok voltak 8:40-kor. Hogyan kell ezt értelmezni?
Az első oszlopban a lejáratok vannak.
A második - harmadikban, és a negyedik - ötödikben az ask, és a bid árak, és az azokhoz tartozó orderek. Akkor itt az ajánlati könyv teteje le van vágva, és ezek a könyv első sorában látható ajánlatok lennének?
A last price az utolsó ár, aztán a változás, ezt értem. A cumulative volume-t azt viszont nem. Talán az összes könyben lévő order lejáratonként? Az open interest esetében arra tippelnék, hogy az összes nyitott pozíció, de mivel több mint 2 órája nem változik ez az oszlop, ezért szerintem valami más lehet. Vagy csak a napon túli pozíciókat számolja?
Csatolt kicsinyítések
dow-_j_k_p.jpg  
Régi 2017-12-06, 14:50   #57 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

sziasztok! Hatalmas problémám van! Folyamatosan újra kell indítgatnom a platformot ahhoz, hogy a pontos adatokat lássam. Valami miatt folyamatosan elcsúsznak a gyertyák, és gyakran előfordul, hogy ez miatt rosszul lépek be, vagy rosszul szállok ki! Óránként akár 2x-3x is újra kell indítanom, igazából az egész napom ezzel telik el, de nem tudom mi lehet a probléma! Mivel nem használok semmiféle indikátort, vagy mozgóátlagot, nagyon nagy szükségem lenne a pontos adatokra. Úgyhogy ezzel csinálnom kellene valamit, csak nem tudom, hogy mit, vagy hogy honnan kérjek tanácsot!

A laptopom core i5, 8 giga ram. Nem hinném, hogy ezzel van a baj. A netem 15Mbit/sec. A szolgáltató nem tud ennél gyorsabbat adni itt ahol lakok.
A platformot (nanotrader) betettem a vírusirtóba a tűzfal kivételek közé, de így sem lett jó! Wifi helyett egy ideje már kábelen használom a netet, de így sem lett jó!
Mivel a CFD-n sosem volt ilyen probléma, az a gyanúm, hogy a netem nem bírja el a CQG megnövekedett adatait. A nanotrader kijelzi, hogy egy másodperc alatt hány tick jön, és ez szám naponta többször felugrik 18-30 fölé is! Lehetséges, hogy az ilyen ugrásoknél csúsznak el a gyertyák, de nem biztos! Vagy lehet, hogy a routerben kellene valamit átállítani, de ahhoz egyáltalán nem értek! A szolgáltatót meg sem próbálom felhívni, már a hölgyike aki felveszi a telót azt sem értené amit magyarázok neki!

Az első ábra újraindítás előtti! A bekeretezett nagyobb piros záróára, és a kisebb fehér nyitóára egálban vannak, (884,0-884,0). A második ábra az újraindítás utáni, azzal kaptam meg a jó adatokat, a fehér gyertya nyitóára 885,5-re került.
Csatolt kicsinyítések
dow-_j_k_p_14_.jpg   dow-_j_k_p_15_.jpg  
Régi 2017-12-06, 15:02   #58 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
viskia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
sziasztok! Hatalmas problémám van! Folyamatosan újra kell indítgatnom a platformot ahhoz, hogy a pontos adatokat lássam
Szia!

Két ötletem van:

1. A platformot újra telepíteni/frissíteni.

2. Felhívni a bpforexet (700 4192), ők nanotrader platformot is ajánlanak az ügyfeleiknek, biztos van egy olyan munkatársuk, aki konkrét megoldást tud a problémádra.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 11:17   #59 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

a platformot körülbelül 100x telepítettem már újra. Lecseréltem közben a laptopot is, köttettem gyorsabb netet. A BP forexet viszont fel fogom hívni, úgyhogy köszi az ötletet, bár szerintem nem tudnak majd segíteni, mert ők csak forexhez ajánlják a nenotradert, ahhoz pedig nincs cqg, és szerintem a cqg-t nem bírja a netem, vagy router. szerintem valahol a routeremben kell átállítani vmit.
Érdekes, hogy másnál nem jött elő ez a probléma.
köszi
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:54 , a GMT +1 időzóna szerint.