Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Határidős kereskedés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-05-30, 21:03   #51 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.270
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem az indexekről beszélek, hanem az FX piacról.

mini/micro-FX futuresként pont a tizede a normál kontraktusnak (0.1 lot) simán kezelhető kisebb számlán is...
vagy a fele, nekem most is van 2 S&P shortom
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 06:13   #52 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Fele?

http://www.cmegroup.com/trading/fx/f...x-products.pdf
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-05-31, 06:30   #53 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem az indexekről beszélek, hanem az FX piacról.

mini/micro-FX futuresként pont a tizede a normál kontraktusnak (0.1 lot) simán kezelhető kisebb számlán is...
Én is ezekről beszéltem (persze valószínű hogy a megjegyzésed Pilotfishnek szól), és ezért is hoztam fel ezt az egészet. Szerintem sokkal jobb a határidős piacokon kereskedni microkkal, mégha egy kicsit nagyobbak a spreadek mint a normál kontractokon. Például euro vagy yen lehet 2-3 pip széles, míg a loonie vagy az aussie 4. De legtöbbször (ha nem fut a market) lehet a spreaden belül fill-t kapni. De szerintem hacsak valaki nem skalpol, tehát órás vagy napos idősíkokon sokkal célszerűbb a CME-n kereskedni. Nincsenek tüskék, önkényesen változó spreadek, késleltetett fillek - semmi játék csak a nyílt piac.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 06:38   #54 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.270
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
erről beszélünk?
mert én nem a cmegrup-os HSZ-re reagáltam, hanem egy sima megállapításra
Csatolt képek

_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 06:41   #55 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez az első képbeillesztésem, remélem működik. Mexican Peso, szerintem érdemes venni itt.
Régi 2013-05-31, 07:02   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is ezekről beszéltem (persze valószínű hogy a megjegyzésed Pilotfishnek szól), és ezért is hoztam fel ezt az egészet. Szerintem sokkal jobb a határidős piacokon kereskedni microkkal, mégha egy kicsit nagyobbak a spreadek mint a normál kontractokon. Például euro vagy yen lehet 2-3 pip széles, míg a loonie vagy az aussie 4. De legtöbbször (ha nem fut a market) lehet a spreaden belül fill-t kapni. De szerintem hacsak valaki nem skalpol, tehát órás vagy napos idősíkokon sokkal célszerűbb a CME-n kereskedni. Nincsenek tüskék, önkényesen változó spreadek, késleltetett fillek - semmi játék csak a nyílt piac.
Igen, ezek nem elhanyagolható dolgok, sőt!
Mondjuk a 4 pip spread sem túl jó... bár gondolom limit / stop ordereknél ez már nem számít annyira. Egyébként hogy a fenébe 4 pip? Ennyire nincs likviditás?

Még ma letesztelem.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 07:22   #57 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mondjuk a 4 pip spread sem túl jó... bár gondolom limit / stop ordereknél ez már nem számít annyira. Egyébként hogy a fenébe 4 pip? Ennyire nincs likviditás?

Még ma letesztelem.
Jóval kevesebben kereskednek ezekkel a kontractokkal mint például a nagy kontractokkal, a retail fx trader szerintem még nem fedezte fel. A piacot tehát a market makerek csinálják, mozog automatikusan a nagy kontractokkal. Én legtöbbször lmt orderorkkal kereskedem, így nem tudom stopokkal hogy viselkedik, de nekem megéri az extra 1-2 pip csak hogy a pozició méretezést megfelelően tudjam kontrollálni. És mivel én lmt orderokat biggyesztek be középre, általában megtalálom a másik oldalt a trademhez a spreaden belül. A commission is egész olcsó, tehát aki 50 pip feletti tradeket keresget annak lehet hogy ez jobban megéri.
Régi 2013-05-31, 07:23   #58 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Még ma letesztelem.
Amikor Én néztem a határidős devizát a CME-n, úgy láttam, hogy a micro-n, 5 percesen nincsen forgalom. Csak a "nagy" határidőn alakultak ki normális gyertyák.
Most kerestem egy grafikont és most is úgy fest, hogy jelentős különbség van a két termék forgalma között. (M6E - micro EUR/USD; 6E - EUR/USD)

Belinkelek két képet...

Nem vagyok benne biztos, de a határidőn nem csak jutalékok vannak?
Spreadek, szerintem csak a forex brókerek által árult, a határidős piac termékeiből kreált cuccokon vannak.
Ennek, még utána nézek.

Napon túl, lehet, hogy jobban megéri a határidő.
Csatolt kicsinyítések
birger-schaefermeier-hataridos-dt-strategiai-6e-m3-nagy.jpg   birger-schaefermeier-hataridos-dt-strategiai-m6e-m3-nagy.jpg  
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 07:33   #59 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Kapcsolódik a Pilotfish hozzászólása az előbbi kommentemhez. Az ő által beillesztett chartokból is látni lehet hogy mennyire kevesebb a volume a microkon, főleg nem US órákban (az USA idő szerint napközi chart szerintem jobban nézne ki a microknak). De ez nem azt jelenti hogy nincs market, és nem lehet kereskedi, csupán azt hogy ezt leginkább amerikai retail traderek használják, és éjszaka a volume nagyon elenyésző. Ebben a pillanatban néztem meg az IB screenemet, a legtöbb micro piac 2-3 tick széles.
Régi 2013-05-31, 18:03   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Jóval kevesebben kereskednek ezekkel a kontractokkal mint például a nagy kontractokkal, a retail fx trader szerintem még nem fedezte fel. A piacot tehát a market makerek csinálják, mozog automatikusan a nagy kontractokkal. Én legtöbbször lmt orderorkkal kereskedem, így nem tudom stopokkal hogy viselkedik, de nekem megéri az extra 1-2 pip csak hogy a pozició méretezést megfelelően tudjam kontrollálni. És mivel én lmt orderokat biggyesztek be középre, általában megtalálom a másik oldalt a trademhez a spreaden belül. A commission is egész olcsó, tehát aki 50 pip feletti tradeket keresget annak lehet hogy ez jobban megéri.
A fentebb írt dolgokat ma én is tapasztaltam, fura mennyire felszippantották a bucketshopok a retail tradereket.

Limitekkel EUR, GBP, AUD kereskedhetőnek tűnik, YEN-en, CAD-on egyáltalán nincs forgalom. Ez így normális?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 19:47   #61 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A fentebb írt dolgokat ma én is tapasztaltam, fura mennyire felszippantották a bucketshopok a retail tradereket.

Limitekkel EUR, GBP, AUD kereskedhetőnek tűnik, YEN-en, CAD-on egyáltalán nincs forgalom. Ez így normális?
Szerintem az összes (EUR, GBP, CHF, AUD, CAD, JPY) micro kereskedhető limitekkel, tapasztalatból beszélek. Ezen kívül az IB-n elérhető a határidősöknek a döntő többsége. Ha valakinek akad 10 ezer dollárja, ami tudom hogy talán a legtöbb embernek nem akad, akkor nagyon megéri körülnézni az IB-n, mert van sok mini kontract a CME-n (réz, földgáz, olaj, arany, ezüst) amit ők visznek, és ezeket már viszonylag kisebb számlán is le lehet kereskedni.
Régi 2013-05-31, 20:07   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Néztem egy másik brókert, de a yent ott se tudom micro-futuresként kereskedni M6J 06-13 chartja egyszerűen üres... nálad nem?

Mutatom a napi forgalmat:
Csatolt kicsinyítések
birger-schaefermeier-hataridos-dt-strategiai-forgalom.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-05-31, 20:26   #63 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.barchart.com/commodityfut...3?mode=D&view=

Néhány száz és ezer kontract között kereskednek naponta ahogy én látom.
Régi 2013-05-31, 23:26   #64 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez is több, amit én látok, bár elég kevésnek tűnik. Szoktál rajtuk kereskedni?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-01, 06:00   #65 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ami azt illeti Birger is megválasztja, hogy melyik napszakban hol és mivel kereskedik. Eddig ezt nem tartottam fontosnak, mikor olvastam tőle, pedig kritikus feltétel lehet.

Ahogy írja, reggel és délelőtt BUND-al és DAX-al kereskedik Európában, majd elmegy golfozni. Ezután délután és este megy az S&P piacára.

Én, magam azt vettem észre, hogy a legnagyobb volatilitás a londoni időszak alatt van a forexen, este 18:00 után, vagy 7:00 előtt, még nem tudtam nyereséget elérni.

Szóval jó dolog ez a 24 órás piac, mind a határidő, mind a forex, de sajna csak meghatározott és instrumentumra jellemző napszakokban van igazi esély a nyereségre. szvsz

Belinkelem a fenti két EUR/USD határidő képét madártávlatból.
Jól látszik, a két instr. forgalmának különbsége.
Csatolt kicsinyítések
birger-schaefermeier-hataridos-dt-strategiai-6e-m3-kicsi.jpg   birger-schaefermeier-hataridos-dt-strategiai-m6e-m3-kicsi.jpg  
Régi 2013-06-01, 06:03   #66 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

A csattanó lemaradt...
Megfelelő napszakban lehet, hogy jó bolt a micro deviza határidő, de nem érdemes egész napos tradekre berendezkedni.
Régi 2013-06-01, 07:08   #67 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A csattanó lemaradt...
Megfelelő napszakban lehet, hogy jó bolt a micro deviza határidő, de nem érdemes egész napos tradekre berendezkedni.
Pilotfish, szerintem ne keverd bele az indexeket az ügybe, a micro kontractok az fx-hez tartoznak. Ha valaki az EUR-ral akar kereskedni, akkor az USA szerinti éjszakai órakban is nyugodtan lehet microkkal, mivel ahogy említettem a micro piacok automatikusan mozognak a nagy kontracttal. Ha a nagy 130.59 bid 130.60 offer, akkor a microban egy várható piac az 130.58-130.61. Ez nem úgy működik mint egy részvény. Részvényeknél a kis volume nagy általánosságban nagyobb bid-ask spreadet jelent és nagyobb slippage-t (durván a differencia a stop-od és a fill-ed között). Itt az egész arbitrage szituációban van. A fenti példát felhasználva, ha a nagy kontract 130.60 offer és nem mozdul, én szó szerint annyi micro kontractot veszek 130.61-n vagy max 62-n amennyit akarok. Mert aki ezt eladja az rögtön megveheti vagy a nagy kontractot vagy az interbank rendszeren a casht, amit át lehet alakítani futures kontractra (exchange for physical, vagy EFP).

GP57, igen elég sokat kereskedem ezekkel, még soha nem volt problémám velük (nem úgy mint a különféle fx brokerekkel). De ahogy említettem, én inkább lmt orderokat használok, és általában napi idősíkon. Skalpolásra lehet hogy nem a legjobb.
Régi 2013-06-01, 07:43   #68 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
Hírnév szint: 7
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ami azt illeti Birger is megválasztja, hogy melyik napszakban hol és mivel kereskedik. Eddig ezt nem tartottam fontosnak, mikor olvastam tőle, pedig kritikus feltétel lehet.
Tesztelek most egy daytrade stratégiát az S&P-re és azt vettem észre, hogy ha a hét minden napján kereskedek vele az amerikai nyitva tartás elejétől a végéig, akkor az eredmény 357 darab trade után baromi rossz, 9,44R
ha kiszedem a hétfőt és a pénteket a kereskedési időszakból és csak kedd szerda és csütörtök kereskedek, akkor 229 tréd után 30,28R eredményt tudok elérni, lényegesen kevesebb munka, mivel 5 nap helyett csak 3 nap dolgozok és az eredménye a többszöröse.
Eddig én sem tartottam olyan lényegesnek a szűrést, de úgy látszik, hogy fontosabb mint sok más amit eddig figyeltem a kereskedéseimben.

Érdemes rászűrni, ha van egy elég nagy időszakot felölelő tréd halmaz.
Nézzétek meg ha eddig nem tettétek és ha van hasonló tapasztalat akkor szívesen elolvasom, ha közzé teszitek.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-01, 08:01   #69 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tesztelek most egy daytrade stratégiát az S&P-re és azt vettem észre, hogy ha a hét minden napján kereskedek vele az amerikai nyitva tartás elejétől a végéig, akkor az eredmény 357 darab trade után baromi rossz, 9,44R
ha kiszedem a hétfőt és a pénteket a kereskedési időszakból és csak kedd szerda és csütörtök kereskedek, akkor 229 tréd után 30,28R eredményt tudok elérni, lényegesen kevesebb munka, mivel 5 nap helyett csak 3 nap dolgozok és az eredménye a többszöröse.
Eddig én sem tartottam olyan lényegesnek a szűrést, de úgy látszik, hogy fontosabb mint sok más amit eddig figyeltem a kereskedéseimben.

Érdemes rászűrni, ha van egy elég nagy időszakot felölelő tréd halmaz.
Nézzétek meg ha eddig nem tettétek és ha van hasonló tapasztalat akkor szívesen elolvasom, ha közzé teszitek.
Ez lehet anomália, mivel a Dow 20 egymást követő kedden pozitívban zárt. Ez a második leghoszabb ilyen streak az elmúlt században. Az SP500 hasonlóan jól szerepelt az elmúlt 20 kedden. Szerintem ha lehet vedd ki ezt az évet a backtesztből és nézd meg hogy még mindig él e a hipotézised.
Régi 2013-06-01, 08:06   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha nincs elég volumen = elég aktív spekuláns, akik egyszerre ott ülnek a gépnél és nyomják a gombot, akkor ott nem lesz tiszta mozgás, csak valami katyvasz.

Én estére szertek betenni limit ordereket, mert tudom, hogy ázsai nem fog fordítani sem a trenden, sem a jelentős ellenállásokat nem fogják átvinni. 7-9 között vannak a legjobb beszállóim, amit aztán pár órán át tartok. 11-től kb du. 2-ig nem nagyon kereskedek.

Nonfarm napokon lehet a legnagyobbat kaszálni
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-01, 08:08   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

XXX: ez az arbitrage biztos így működik?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-01, 08:32   #72 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
XXX: ez az arbitrage biztos így működik?
Halál biztos. Egy euro = egy euro, mindegy hogy nagy határidős kontractban, miniben, vagy microban, vagy éppen a cash piacon veszed. De csinálj egy tesztet ha tudsz. A CME-n 3 eurusd kontact van: a rendes (125k), a mini (62.5k), és a micro (12.5k). Húzd fel mind a hármat és látni fogod hogy mindegyik max 1 tick eltéréssel (mivel a pillanatnyi flow ennyit torzíthat) ugyanaz a midpoint körül kereskedik. Vannak HFT algoritmusok amik arra vannak specializálva, hogy az arbitrage szituációkat kihasználva mindegyik fx kontractot és a cash marketokat a különböző liquidity providerekkel egy vonalba tartsa.
Régi 2013-06-01, 09:23   #73 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ez lehet anomália, mivel a Dow 20 egymást követő kedden pozitívban zárt. Ez a második leghoszabb ilyen streak az elmúlt században. Az SP500 hasonlóan jól szerepelt az elmúlt 20 kedden. Szerintem ha lehet vedd ki ezt az évet a backtesztből és nézd meg hogy még mindig él e a hipotézised.
A hipotézisem alapja a kereskedési magatartás és megfigyelés következménye.
Vagyis Hétfőn még a brókerek sem tudják, hogy merre mennek a héten ezért bizonytalanság van /mondjuk a tőzsdén mindig az van / Nincsenek olyan irányok amik lekereskedése eredményes, pénteken pedig már délután nem sokat dolgoznak a tőzsdén, mindenki megy pihenni, vagy mást csinálni, nincs volatilitás és normális irány is csak ritkán van.
Tavalyi évet is megnézek minden esetre, hogy meg tudjam cáfolni az állításomat. Talán még egy tavaly előttit is.
Mint Walt Disney.
Ő amikor megálmodta, hogy mit fog létrehozni két hetet töltött az embereivel azzal, hogy miért nem fog sikerülni.
pl: Nincsen olyan nagy vászon amin a Miki egér fog rohangálni, tehát kell építeni egy mozit is, amire nincs pénz, tehát kell befektető is...
Egyszerű a példa de nálam működik a gondolatmenet.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-01, 10:07   #74 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pilotfish, szerintem ne keverd bele az indexeket az ügybe, a micro kontractok az fx-hez tartoznak. Ha valaki az EUR-ral akar kereskedni, akkor az USA szerinti éjszakai órakban is nyugodtan lehet microkkal, mivel ahogy említettem a micro piacok automatikusan mozognak a nagy kontracttal. Ha a nagy 130.59 bid 130.60 offer, akkor a microban egy várható piac az 130.58-130.61. Ez nem úgy működik mint egy részvény. Részvényeknél a kis volume nagy általánosságban nagyobb bid-ask spreadet jelent és nagyobb slippage-t (durván a differencia a stop-od és a fill-ed között). Itt az egész arbitrage szituációban van. A fenti példát felhasználva, ha a nagy kontract 130.60 offer és nem mozdul, én szó szerint annyi micro kontractot veszek 130.61-n vagy max 62-n amennyit akarok. Mert aki ezt eladja az rögtön megveheti vagy a nagy kontractot vagy az interbank rendszeren a casht, amit át lehet alakítani futures kontractra (exchange for physical, vagy EFP).

GP57, igen elég sokat kereskedem ezekkel, még soha nem volt problémám velük (nem úgy mint a különféle fx brokerekkel). De ahogy említettem, én inkább lmt orderokat használok, és általában napi idősíkon. Skalpolásra lehet hogy nem a legjobb.
Igazad lehet, nem mélyültem el a határidős devizák világában, főleg az S&P miatt "mentem" Chicago-ba.
Régi 2013-06-01, 15:34   #75 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Kérdés, mit jelent az hogy grid trading? Találkoztatok már ezzel a kifejezéssel? Előre is köszönöm.
Régi 2013-06-01, 16:41   #76 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.investopedia.com/terms/g/grid-trading.asp

Egymás alatt / feletti orderek 10-15 pipenként.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-07, 01:18   #77 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 248
muzzi03 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

AMP futuresről ( http://www.ampfutures.com/ )mi a véleményetek, mint határidős bróker?
muzzi03 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-31, 05:29   #78 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás Live Trading mit einem realen 100 000 Euro Konto

Aki bírja a németet, lehet, hogy érdekli:

Birger Schäfermeier FX Live Trading mit einem realen 100 000 Euro Konto
Régi 2014-01-05, 11:57   #79 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 229
attiati a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
spekulans eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen egyet értek veled, sok sok gyakorlás.

De ha már belépési pontok, itt van egy budapesti előadás anyaga:

http://filevelocity.com/vbhurk5qdae8/futures.rar.html
Sajnos már nem elérhető. Esetleg megvan valakinek?
attiati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-06, 11:35   #80 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

erdekes nekem elerhetö. egyebkent kell is ekkora töke, mert több esetben elmondta , hogy ö 20-30% evi nyereseggel dolgozik, ami nem sok itt nemetben , mert a profik 50% felett termelnek. egy jol keresö szakmunkas 40 000 € felett van / brutto / eves szinten, vagy min. 1 milla a töke es 20% profit elfogadhato
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-07, 18:16   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nekem az egész filevelocity.com nem elérhető, és most próbáltam telefonról is

Fel tudná tenni valaki bárhova? köszi
Régi 2014-01-09, 21:55   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
erdekes nekem elerhetö.
Ha adok egy e-mail címet, át tudnád küldeni légy szíves? Nem tudtam privátot írni neked.
Régi 2014-01-10, 08:22   #83 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem tudom mi törtent , de nekem sem elerhetö, söt azt irja, hogy a szerver nem talalhato. Sajnalom
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-02, 09:49   #84 (permalink)
Új tag

Hely: Pilisszántó
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
bowforex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

a forexklubban kaptam meg a linkjét egy 2014-es előadássorozatnak: https://www.youtube.com/watch?v=feYV...C5Lq5TepvPlNjV

Itt mutogat egy prezentációt, ez megvan esetleg valakinek, elérhető valahol?
köszönöm

Iván
bowforex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-03, 17:17   #85 (permalink)
Szenior tag

Pilotfish logója

Alapbeállítás

Idézet:
bowforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

a forexklubban kaptam meg a linkjét egy 2014-es előadássorozatnak: https://www.youtube.com/watch?v=feYV...C5Lq5TepvPlNjV

Itt mutogat egy prezentációt, ez megvan esetleg valakinek, elérhető valahol?
köszönöm

Iván
Köszi, hogy megosztottad!
Imádom ezt a srácot!
Régi 2017-05-13, 20:20   #86 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 112
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

https://www.youtube.com/watch?v=iUfhGTNgs5E
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-13, 20:40   #87 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Összes hozzászólás: 1.301
David Chateau a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Belenéztem az elejébe, érdemes végignézni? Ha igen, miért? Bocs, az első két percben nekem semmi sem tűnt fel, de ha érdemes, akkor meghallgatom szívesen.

Szóval megköszönném, ha megírnád
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-14, 06:51   #88 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.609
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Belenéztem az elejébe, érdemes végignézni? Ha igen, miért? Bocs, az első két percben nekem semmi sem tűnt fel, de ha érdemes, akkor meghallgatom szívesen.

Ey fikarcnyit sem leszel jobb tréder tőle, max ragad rád egy kis német.
//csak a tranzakciós adó ellen szól. Azon parázik hogy ha minden trédre ráteszik, akkor vége lesz a rövid távú spekulációnak.
Régi 2017-05-14, 09:24   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az eleje egy kicsit szájbarágós, de érdemes végignézni. Azt magyarázza el, hogy a tranzakciós adó hogyan fojtja meg a tőzsdét, és ez által a várt adóbevétel hogyan marad el. Valamint tiszta vizet önt a pohárba, hogy a „gonosz spekulánsoknak” (többek között nekünk is) milyen fontos szerepük van a rendszerben. Likviditás, árstabilitás stb.
Egyszóval jó. Elgondolkodtatja az embert, hogy mit fog kezdeni, ha tényleg bevezetik ezt az adót. Mert, hogy tradelni nem fog tudni, az valószínű. Legalább is az EU-ban.
Régi 2017-07-04, 15:01   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.youtube.com/watch?v=91FEKkL5FLc
Régi 2017-07-04, 15:24   #91 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 368
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit mond?
Megalith elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-04, 16:03   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit mond?

Elmagyarázza, hogy az infláció miért nem létezik, valamint, hogy az előállított pénz mennyisége és az azzal szemben álló értékek/megtermelt javak egyensúlya miért fontos. Hova vezet, ha ez az egyensúly különböző okok miatt felborul.

Én nagyon bírom a Birgert, sok mindenre rávilágít, csak az a gond, hogy nagyon rövidek ezek az „előadások”. Bár ezek is a promoja részei.
Erről jut eszembe, hogy láttam a Traders Night videtárban, hogy volt már ott vendég, még az előtt, hogy el kezdtem volna én is járni. Meg lehetne hívni, ha megint Budapesten jár. Én meghallhatnám.
Régi 2017-08-21, 13:48   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Röviden elemzi a piacokat összehasonlítva a szezonális chartokkal. (német)

https://www.youtube.com/watch?v=X4Ss...ature=youtu.be
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ismerkedés a határidős kereskedéssel harzol Határidős kereskedés 27 2015-02-21 13:06

A pontos idő 11:11 , a GMT +1 időzóna szerint.