Tőzsde Fórum

Tőzsde Fórum (http://forum.tozsde.hu/)
-   Határidős kereskedés (http://forum.tozsde.hu/hataridos-kereskedes/)
-   -   Birger Schäfermeier határidős DT stratégiái (http://forum.tozsde.hu/hataridos-kereskedes/577-birger-schaefermeier-hataridos-dt-strategiai.html)

spekulans 2012-03-14 16:31

Birger Schäfermeier határidős DT stratégiái

spekulans 2012-03-14 16:39

Na akkor inditás képpen aki esetleg nem ismerné A sikeres trading művészete:
http://cybermanus.atw.hu/forex/Kieme....muveszete.pdf

xexees 2012-03-15 13:51

Idézet:

spekulans eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21208)

Birger Rulez!!!

Első olvasásra nagyon mellbeakasztó volt a könyve annak idején. Aztán sok "hülyeséget" amit összehordott, meg "mellébeszélést" próbáltam részekre szedni, és rájöttem mekkora tévúton haladok. Két dologra esküszik a statisztikára, és a pszichológiára. Mindkettőt alaposan elhanyagolja az ember be és kilépéskor, mert csak a szent grált keresi. Erre mit ír? :) " Kezdők nagy fontosságot tulajdonítanak a helyes belépésnek, pedig ez a legkevésbé fontos.
Van viszont néhány dolog, amire ügyelni kell."

Na akkor dobtam el először a könyvet. De kénytelen voltam folytatni pár hét múlva :)

Évek kellenek, és sok sok tapasztalat, mire minden mondatát felfogja az ember.

Csak ajánlani tudom én is, mindenkinek. Megértheti az ember, hogy a kereskedés nem "ügyeskedés" hanem egy kemény pszichés agyi meló. Ez az amiért a próbálkozók nagy része kihullik, mert a 3 napos tanfolyamon a belépést tanitják meg. Egyszerűen a tapasztalatlanság miatt, többet úgysem foghat fel az túlnyomó többség.
Remélem pezsgő téma lesz!

spekulans 2012-03-15 16:13

Idézet:

xexees eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21243)
Birger Rulez!!!

Évek kellenek, és sok sok tapasztalat, mire minden mondatát felfogja az ember.

Teljesen egyet értek veled, sok sok gyakorlás.

De ha már belépési pontok, itt van egy budapesti előadás anyaga:

http://filevelocity.com/vbhurk5qdae8/futures.rar.html

jozso 2012-03-16 08:06

Daytrader - A könnyű pénz álma

Egy témábavágó, daytradről szóló német nyelvű dokumentumfilm, persze Birgerrel az élen. Megéri megnézni, pár hete adták le Németországban.

3 tréder életébe enged betekintést a dokumentumfilm, akik mindannyian kereskednek, de különböző szinteken. Birger a szupertréder, Koko az újonc, aki veszteségeket halmoz, de lelkes és elszegődött tanulni a "guru" mellé és végül Carsten aki már sikeresen megél, de hétköznapi ember életét éli a családjával Németország egyik kisvárosában. A játékok játéka, a "pálcikás játék", ami látszólagos egyszerűségével és a nagy pénz reményével emberek ezreit csábítja el időről-időre, de megélni belőle már éppoly kevés embernek sikerül. Aki viszont elsajátítja a szakma összes fortélyát, és komoly munkát fektet be, végül anyagi függetlenségre tehet szert.

Daytrader - Der Traum vom schnellen Geld (Daytrader - A könnyű pénz álma)
http://www.youtube.com/watch?v=vvUyYcayN2g

xexees 2012-03-16 14:31

Csatolások: 1
Birger féle kiszállást választottam az egyik tőzsdeversenyes számlámnál. Az utolsó 10 perces gyertya alsó pivotjára huzigáltam a stoppot. Szerencsére akkora volt felfelé a momentum hogy nem nyultak vissza, igy majd 60 pipet kergettem a végső zárásig :) Igaz a verseny pozicióméret miatt ezzel a kötéssel gyakorlatilag meg is dupláztam a tőkét (de ezzel már nem mernék Birgi elé állni :)

jozso 2012-03-16 16:02

Idézet:

xexees eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21258)
Birger féle kiszállást választottam az egyik tőzsdeversenyes számlámnál. Az utolsó 10 perces gyertya alsó pivotjára huzigáltam a stoppot.

Azt had kérdezzem, meg hogy milyen "Birgeres" kiszállási stratégiákat ismersz/használsz? Köszi

xexees 2012-03-16 18:57

Kilépési stratégiából állitólag van neki vagy 20-nál több. Én párat ismerek belőle. Mivel neki az a mániája, hogy a pénzt a kiszállással keressük, nem beszállással (és hát idővel ezt nekem is be kellett látnom :) ) ezért informálódtam, de mindet nem sikerült felderíteni.

VAnnak a trend irányú kötésekhez használt, és a nem trend irányú kötésekhez használt kilépések.

Trend irány (ahol természetesen a kötés futásának a célárnál túlra nagyobb az esélye, a célár közelében szívesen használja a perces chart 10 utolsó gyertya tető/aljat. (Donchian (10). Profitosok is ezt használják.
Előtte trend irányban 30%-os csúszóstopot használ, miután BE-be huzta a kötést és még nem ért a célárhoz.

Statisztikai alapú stopok: ha van a célárig 5 pip , akkor a stopot az aktuális ár alá huzza 5 pipre, 1:1 R/R miatt. (Ne veszitsen többet, mint amit megnyerhet)

Ha vacakol a kötés és nem akar a holtpontról mozdulni,(" a piac nem ad pozitiv visszajelzést" (ez a körmönfont fogalmazás nagyon tetszett) akkor vannak a pozició felezések. Ez az időstop kb 20 perc, ha nem megy jó irányba, akkor felez vagy likvidál.

Trend ellen már nem játszadozik ennyit:
Pl Hirtelen jelentősen nagyobb forgalmú a gyertya : kiszáll. Ez a Volume stop. A Volume spread analízis szerint ez a trend ellenérdekű nagypénzű csoport ("okos pénz") megjelenése. Fordulás várható.

Gap betöltésnél a rés erős ellenállás azaz célár, ott kézzel zár. open tesztnél meg a nyitó
ár a célár ott zár kézzel.

Hirtelenjében ezek jutnak eszembe, ha valaki tud valamit a többi húszról kiváncsian hallgatom.

jozso 2012-03-19 12:43

Ninja Trader

Szeretném tesztelni a Birger által is használt Ninja Tradert (7-es v.) de nem sikerül beállítani a chartot. Euró és dax határidőt szeretnék nézni rajta. Egy kis segítséget kérhetnék?

Trademachine 2012-03-19 13:22

Idézet:

jozso eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21293)
Szeretném tesztelni a Birger által is használt Ninja Tradert (7-es v.) de nem sikerül beállítani a chartot. Euró és dax határidőt szeretnék nézni rajta. Egy kis segítséget kérhetnék?

jozso!
file/new/chart/data series-nél legfelső ikon (...) kiválasztod FDAX, dupla klikk, felső mezőben megjelenik FDAX 06-12 aztán bal alsó sarokban new ikonra kattintasz, akkor aktiválódik és betudsz állítani rajta dolgokat a jobb mezőben aztán OK gomb és nyílik is a chart! euróval ugyan ez, csak a 6E tickerrel.
De persze ezek a lépések azután ha csatlakoztál egy adatszolgáltatóhoz vagy brókerhez.
Üdv

spekulans 2012-03-19 17:48

Idézet:

Trademachine eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21295)
jozso!
file/new/chart/data series-nél legfelső ikon (...) kiválasztod FDAX, dupla klikk, felső mezőben megjelenik FDAX 06-12 aztán bal alsó sarokban new ikonra kattintasz, akkor aktiválódik és betudsz állítani rajta dolgokat a jobb mezőben aztán OK gomb és nyílik is a chart! euróval ugyan ez, csak a 6E tickerrel.
De persze ezek a lépések azután ha csatlakoztál egy adatszolgáltatóhoz vagy brókerhez.
Üdv

Hoztam létre egy külön topicot a Ninja-ra, beállításokról, indikátorokról stb...
http://forum.tozsde.hu/tozsdei-elemz...ja-trader.html

csabyke 2012-03-21 11:30

Most volt a Birger féle TradingRoomban egy kis piaci elemzés

Nos, hogy ő miként közelíti meg a dolgokat.....

Általában napos charton megnézi, hogy nagyjából milyen Elliott hullámszakaszban lehet a piac..

Pl. DAX-ra vagy SP500ra megállapítható, hogy az 5. hullám formálódik, vége még nem biztos vagy vége van, de amiket érdemes megnézni

VIX index (napi) igen csak mélyponton van.. Ez ugye azt jelenti, hogy a befektetők igen csak NYUGODTAK, - már már túl nyugodtak... A VIX (vola Indey) tényleg rekord alacsony ha megnézzük..
Jelenség: NYUGODTAN LEHET VÁSÁROLNI - NINCS BAJ
Na ilyenkor kell észnél venni, mert a 3. hullámban vásárolnak azok, akiknek nem kellene..

Aztán lemegy H1-re és megnézegeti, hogy hol vannak jelentős szintek, ellenállások..

Általában DT pozi felvételéhez 3 jelentős szintet használ elsősorban
1. előzőnapi MAX
2. Előzőnapi MIN.
3 jelenelegi nyitó ár (ami nekem pl. SP500nal nem tiszta, hogy a 15:30as (most a heten 14:30as) ar akar -e lenni, de feltetelezem, hogy ja

FONTOS MEG NAP KOZBEN
4. Eddigi napi min
5. Eddigi napi max

Beszallas pedig M5 alapjan

Pozicio manageles M5ben
Ha mar kozeledik a celar, akkor AGRESSZIVEBB manageles esetere levalt M1-re

--------------------

Sajnos neki is van neha Pechje, ami mar idegesito is neha

2 hete meglett mondva, hogy a multheten sz cs es p napokon zarva lesz a tradng Room mert egy kis szabit vett ki

Szegeny mar hetek ota varta, hogy beszakadjon a BUND, csak oldalazott..

Erre mikor szakadt be? Hat persze, hogy akkor amikor szabin volt

Volt egy pozi 1500 EUR kockazattal ami vegul lelett zarva (nem tudom pontosan hol - esetleg kikereshetem a naplobol) - es ez a pozi 15K-t hozott volna...
A BUND miatt van ez az ev kb. -4%-ban mert az uccso 3 honapban gyakorlatilag oldalazk

Chartizmus ide vagy oda, azert figyel PICIT DE CSAK PICIT fundamentumokat is.. Oylan szinetn leglabb, hogy BUND-ban a 140 eleg durva szint...

Joah - meg vigyazni a fundasoknak az USA MUNKAEROPIACI adatokkal mert VALASZTASI EV VAN es ilyenkor mindent meg kell tenni, hogy picit tobb legyen a foglalkzotatott, meg ha rafizeteses is a dolog.....

ennyi a picit mai összefoglalom...

barabasi 2012-03-21 15:08

Koszi a frisset ;-)

xexees 2012-03-22 19:19

Idézet:

Trademachine eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21295)
jozso!

Üdv

Az a NINJA 7 egyik legnagyobb sármja, hogy ingyen lehet a gyakorló adatokat MÁSNAP-tól letölteni. Tickes mélységig akár.
Nem kell senkihez sem kapcsolódni ekkor, hanem az Instrument managerbe felveszed a tesztelni kivánt párt, és utána a csatolásban látható modon letöltöd.

Tesztelés: Connect\Market replay data, instrumentum betöltése, rá az indik, és mehet a teszt 1x-től 500X sebességig.

xexees 2012-03-22 19:31

Idézet:

csabyke eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21341)
Most volt a Birger féle TradingRoomban egy kis piaci elemzés

Nos, hogy ő miként közelíti meg a dolgokat.....

A BUND miatt van ez az ev kb. -4%-ban mert az uccso 3 honapban gyakorlatilag oldalazik

.

Köszi az összefoglalót.
Birgi kereskedési stratégiáját, kiírhatja akár a hirdetőtáblára is, óriási mentális gyakorlat és sokezer órás "screen time" nélkül lehetetlen végrehajtani. (MOndjuk a Profitos módszerre is ez vonatkozik :)
"ha már kockázatot kell vállalni, akkor azt vállaljuk minél hamarabb" ezért neki megy a dupla tetőnek , dupla aljnak, ami oldalazásban szinten mindig forditó alakzat. A veszteségeit piciben tartja, de ha nincs ott a kitörésnél, akkor az tényleg bosszantó, és a számla is bánja.

xexees 2012-03-24 18:24

Birger módszer egyik magyar helytartója Bazsó Szityó, mellékelve a videója egy webinár 18 perces részlete.
Gyönyörűen követkhető a Birger féle gondolkodásmód, ahogyan végigviszi a tréd különböző fázisait. MOndjhatjuk egy diszkontbirgerrel van dolgunk. :)

Nagyon jó a srác, érdemes réá figyelni.

Ime a videó : http://www.tozsdetanfolyam.hu/hatari...io-menedzseles

csabyke 2012-03-28 10:44

Ha van kerdesetek a B.S.-hez strategiaval kapcsolatban, akkor azt ma este feltehetem ha gondoljatok....

Lesz ma Fragestunde es Birger Piaci elemzes 19-21 kozott kb...

csabyke 2012-03-28 13:21

Idézet:

csabyke eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21483)
Ha van kerdesetek a B.S.-hez strategiaval kapcsolatban, akkor azt ma este feltehetem ha gondoljatok....

Lesz ma Fragestunde es Birger Piaci elemzes 19-21 kozott kb...

Felajanlas sajna torolve..

Most jott a mail. hogy lejart az elofizum
Tenyleg eltelt 30 nap huhh gyors volt..

Igy a nap kozepen meg is szakadt a kapcsolat

jozso 2012-03-29 09:49

A könyvében Birger egyértelműen leírja, hogy sok ezer jó belépési szignál létezik és hogy az eredményt a kilépés adja, mégis kíváncsi lennék rá, hogy van-e Birgernek "hivatalos" belépési jelzése?

Pl. hogyan köt be egy visszatesztet? ilyesmire is kíváncsi lennék. Elsősorban a trendkövetésre goondolok, nem a nyitóstratégiára.

mmarci 2012-03-29 19:55

Idézet:

jozso eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21504)
A könyvében Birger egyértelműen leírja, hogy sok ezer jó belépési szignál létezik és hogy az eredményt a kilépés adja, mégis kíváncsi lennék rá, hogy van-e Birgernek "hivatalos" belépési jelzése?

Pl. hogyan köt be egy visszatesztet? ilyesmire is kíváncsi lennék. Elsősorban a trendkövetésre goondolok, nem a nyitóstratégiára.

Limitet tesz be egy adott szintre, és várja, hogy teljesüljön :) stop meg általában relatív völgy alá!
Az hogy a limit hova kerül ahhoz sok tapasztalat kell, intuició, és hogy milyennek találja a piaci kondíciót! Pl ha nem egy dinamikus piac van, akkor szeret jobb belépési árért pókerezni, ezt nevezi a könyvében potya limiteknek.
Market áron nagyon ritkán száll be szerintem.

Ez is az előnye a határidős piacnak, hogy bizonyos jelentős szinteken limitekkel be tudsz lépni.

Gombóc 2012-05-09 09:16

Sziasztok,

Sajnos hiányos a német tudásom, de nagyon szeretném tudni, hogy az alábbi videóban mit is mond Birger. Hátha tanulunk belőle valamit...

http://www.youtube.com/watch?v=R0X0a7s6gdo

Nagyon megköszönném, ha valaki ideírná a fordítást. Össz 3 perc.

rz4s 2012-05-11 12:21

Pozíció építés

Sziasztok,

Birgerről tudom, hogy akkor vált igazán sikeres kereskedővé, amikor a pozíció építéseket elkezdte alkalmazni, addig kis pluszos tréder volt.

A helyzet az, hogy az érdekelne, hogy milyen pozíció építése szabályokat ismertek, ill. használ Birger, mert az nekem eddig még sajnos nem jött át?!

Megjegyezném, nem tudom mi az a P1,P2 stb-stb, soha nem voltam profit.hu-s tanfolyamon, és nem is tervezem ;)

Előre is köszi!

gogolak 2012-05-11 13:44

Idézet:

rz4s eredeti hozzászólása (Hozzászólás 23306)
Sziasztok,

Birgerről tudom, hogy akkor vált igazán sikeres kereskedővé, amikor a pozíció építéseket elkezdte alkalmazni, addig kis pluszos tréder volt.

A helyzet az, hogy az érdekelne, hogy milyen pozíció építése szabályokat ismertek, ill. használ Birger, mert az nekem eddig még sajnos nem jött át?!

Megjegyezném, nem tudom mi az a P1,P2 stb-stb, soha nem voltam profit.hu-s tanfolyamon, és nem is tervezem ;)

Előre is köszi!

Ha olvasod a forex egyetem topicot akkor le lehet vágni, hogy mi is az a P1,P2,P3...

rz4s 2012-05-11 17:13

Idézet:

gogolak eredeti hozzászólása (Hozzászólás 23309)
Ha olvasod a forex egyetem topicot akkor le lehet vágni, hogy mi is az a P1,P2,P3...

Valóban utána tudtam olvasni utána, csak gondoltam nincsen értelme szerkeszteni a hsz-t utána ... de köszi

rz4s 2012-05-11 17:33

Azért ha kérdés lenne még valakinek ...

http://profit.hu/~profithu/files/cfd...yam_201003.swf

53-as slide-tól

Szilard 2012-05-25 15:14

Idézet:

xexees eredeti hozzászólása (Hozzászólás 21413)
Birger módszer egyik magyar helytartója Bazsó Szityó, mellékelve a videója egy webinár 18 perces részlete.
Gyönyörűen követkhető a Birger féle gondolkodásmód, ahogyan végigviszi a tréd különböző fázisait. MOndjhatjuk egy diszkontbirgerrel van dolgunk. :)

Nagyon jó a srác, érdemes réá figyelni.

Ime a videó : http://www.tozsdetanfolyam.hu/hatari...io-menedzseles

Jó és egyszerű ez a szisztem, amit Szilárd a videóban bemutat. Az érdekelne, hogy az Excelbe hogyan lehet így realtime adatot áthúzni. Mert az kell hozzá. Tudja valaki?

jozso 2012-06-01 12:04

Idézet:

Szilard eredeti hozzászólása (Hozzászólás 23716)
Az érdekelne, hogy az Excelbe hogyan lehet így realtime adatot áthúzni. Mert az kell hozzá. Tudja valaki?

MetaTrader4-ben Eszközök -> Beállítások-> Szerver fülön DDE szerver engedélyezése bekapcs

és innentől elméletileg le lehet hívni Excelben a következő függvényekkel:
=MT4|BID!EURUSD
=MT4|ASK!EURUSD
=MT4|HIGH!EURUSD
=MT4|LOW!EURUSD
=MT4|TIME!EURUSD

A devizapár neve természetesen tetszőlegesen kicserélhető

jozso 2012-06-01 15:07

Idézet:

jozso eredeti hozzászólása (Hozzászólás 23924)
MetaTrader4-ben Eszközök -> Beállítások-> Szerver fülön DDE szerver engedélyezése bekapcs

és innentől elméletileg le lehet hívni Excelben a következő függvényekkel:
=MT4|BID!EURUSD
=MT4|ASK!EURUSD
=MT4|HIGH!EURUSD
=MT4|LOW!EURUSD
=MT4|TIME!EURUSD

A devizapár neve természetesen tetszőlegesen kicserélhető

Kiegészíteném a fentieket a következő hivatkozással:
Kereslet ára: =DDE("MT4";"BID";"EURUSD")
Kínálat ára: =DDE("MT4";"ASK";"EURUSD")
Ármaximum : =DDE("MT4";"HIGH";"EURUSD")
Árminimum : =DDE("MT4";"LOW";"EURUSD")
Jegyzési időpont: =DDE("MT4";"TIME";"EURUSD")
Komplett jegyzés : =DDE("MT4";"QUOTE";"EURUSD")

muzzi03 2012-06-02 00:10

Üdv

Mostanában kezdtem el ismerkedni komolyabban a határidős kereskedéssel, de van egy olyan érzésem, hogy amivel jelenleg próbálkozok kevés az igazi futures tradinghez. Én eddig csak tadawulnál, admiralnal kereskedtem daxon, S&P-n demoban, de most úgy érzem ez nagyon nem az igazi, kevés, több féle instrumentummmal szeretnék. A Birgeres stratégiát szeretném követni, meg demoban is azzal próbálkozom és ehhez lenne pár kérdésem.
Először is, hogy tudna-e valaki ajánlani egy olyan brókert, ahol van real-time demo és teljes kontraktussal lehet kereskedni, ja és nem CFD bróker, tehát nem ilyen e-minikkel folyik a kereskedés.
Másodszor, szerintetek mekkora az a tőke, amelyel érdemes lenne elkezdeni a futures piacon kereskedni? Mert itt a kontraktusok méretéből fakadóan nagyobbak a pip értékek (pl daxnál 25 eur)
Brókerek közül egyébként az AMP-ről hallottam, másról nem nagyon.

És végül még azt had kérdezzem meg, hogy a Balázs Szilárd féle tanfolyamról mit hallottatok? érdemes lene esetleg elmenni rá mielőtt élesben kezdek el tradelni?

Köszi előre is a válaszokat

muzzi03 2012-06-05 19:57

Még egy kérdésem lenne, kicsit fentebb olvastam az egyik hozzászólásban (csabyke), hogy Birger vizsgálija a VIX indexet is, vagy hétköznapi nevén félelem indexet. Szerintetek ez valóban tartalmazhat releváns infokat a tradehez? azon kívül amikor extrém magas/alacsony szinteken van. És ha igen, akkor tudja valaki, hogy hol (milyen honlapon) lehet figyelemmel követni?

Forex Klub 2012-06-06 05:27

Idézet:

muzzi03 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 24068)
Még egy kérdésem lenne, kicsit fentebb olvastam az egyik hozzászólásban (csabyke), hogy Birger vizsgálija a VIX indexet is, vagy hétköznapi nevén félelem indexet. Szerintetek ez valóban tartalmazhat releváns infokat a tradehez? azon kívül amikor extrém magas/alacsony szinteken van. És ha igen, akkor tudja valaki, hogy hol (milyen honlapon) lehet figyelemmel követni?

http://finance.yahoo.com/q?s=^VIX&ql=1

http://www.bloomberg.com/quote/VIX:IND

Shortosgyula 2012-06-06 09:07

Idézet:

muzzi03 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 23964)
Üdv

Mostanában kezdtem el ismerkedni komolyabban a határidős kereskedéssel, de van egy olyan érzésem, hogy amivel jelenleg próbálkozok kevés az igazi futures tradinghez. Én eddig csak tadawulnál, admiralnal kereskedtem daxon, S&P-n demoban, de most úgy érzem ez nagyon nem az igazi, kevés, több féle instrumentummmal szeretnék. A Birgeres stratégiát szeretném követni, meg demoban is azzal próbálkozom és ehhez lenne pár kérdésem.
Először is, hogy tudna-e valaki ajánlani egy olyan brókert, ahol van real-time demo és teljes kontraktussal lehet kereskedni, ja és nem CFD bróker, tehát nem ilyen e-minikkel folyik a kereskedés.
Másodszor, szerintetek mekkora az a tőke, amelyel érdemes lenne elkezdeni a futures piacon kereskedni? Mert itt a kontraktusok méretéből fakadóan nagyobbak a pip értékek (pl daxnál 25 eur)
Brókerek közül egyébként az AMP-ről hallottam, másról nem nagyon.

És végül még azt had kérdezzem meg, hogy a Balázs Szilárd féle tanfolyamról mit hallottatok? érdemes lene esetleg elmenni rá mielőtt élesben kezdek el tradelni?

Köszi előre is a válaszokat

A dax esetében a pozinkénti kockázat 200-500 euro között lesz, ha ezt fogod tudni vállalni akkor hajrá, alsóhangon 10 ezer euros számla célszerű de inkább 20-50.
Esetleg nézd meg az fxpro cfd daxát, chart ugyanaz mint a határidőn + tized kontik vannak, picivel drágább /9 után 1 pont a költség/.
Admiral dax elemzésre nem jó, esetleg csak kötésre, ugyanis éjjel is van chart amit figyelmen kívül kell hagyni, lévén a határidőn reggel 8 -tól este 10 -ig kereskednek vele.

muzzi03 2012-06-06 19:05

Igen ezt már többen mondták, hogy a pozinkénti kockázat elég húzós és egy izmosabb számla kell hozzá lévén, hogy csak teljes kontraktokkal lehet tradelni. Na mind1, akkor maradok a cfd brókereknél és gyűjtök inkább.
Köszi mindkét választ!

Pilotfish 2013-02-03 10:38

A Mester újra Budapesten!

Trading Day Birger Schäfermeierrel :eek:

http://www.portfolio.hu/rendezvenyek...tes.tdp?id=144

XXX 2013-05-27 19:39

Gyors kérdés: miért nem kereskedik több ember a határidős piacokon? Még a sima fx párokat is sokkal jobban le lehet kereskedni. Ennek adózási okai vannak?

Kamionos 2013-05-27 19:53

Idézet:

XXX eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34000)
Gyors kérdés: miért nem kereskedik több ember a határidős piacokon? Még a sima fx párokat is sokkal jobban le lehet kereskedni. Ennek adózási okai vannak?

Szerintem indulótőke okai...

XXX 2013-05-27 20:55

Idézet:

Kamionos eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34002)
Szerintem indulótőke okai...

Mennyi kell egy IB (Interactive Brokers) számlához? Mert azt tudom, hogy náluk lehet kereskedni micro-lotokkal (1/10e a normál kontractoknak). Lehet hogy sok embernek megérné határidős micro lotokkal kereskedni, kiiktatva a brokert a középről. Az egyedüli rossz benne hogy nem USD crossokat csak két USD cross révén lehet összelegózni (pl long AUDCAD = long AUDUSD/short CADUSD).

GP57 2013-05-27 21:17

Bróker mindenképpen van. IB számlához $10k kell, de van más határidős bróker akinél már $5k-val is lehet nyitni.

XXX 2013-05-27 22:30

Idézet:

GP57 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34008)
Bróker mindenképpen van. IB számlához $10k kell, de van más határidős bróker akinél már $5k-val is lehet nyitni.

OK, igaz bróker mindenképpen van, de nem mindegy hogy bróker által mutatott árakon és spread-eken kereskedik az ember, vagy az igazi piacon. Köszönöm az információt.

ChyberBoB 2013-05-29 09:34

Idézet:

XXX eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34000)

A határidős kereskedés nem olcsó, persze olcsóbb mint a CFD kereskedés a forex brókereknél, viszont IB-n pl ha DAX határidőt kereskedsz, akkor minden order módosítás pénzbe kerül. *
Ha számlát szeretnél nyitni az IB-n 10K még mindig csak swing tradelésre jogosít fel, nem tudsz day tradelni, viszont haza utalhatod a felét számlanyitás után, én legalábbis így tudom, és azzal még engednek kereskedni.
Határidőn 5Kegy kezdő határidős trédernél= öngyilkosság!

XXX 2013-05-29 13:17

Idézet:

ChyberBoB eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34093)
A határidős kereskedés nem olcsó, persze olcsóbb mint a CFD kereskedés a forex brókereknél, viszont IB-n pl ha DAX határidőt kereskedsz, akkor minden order módosítás pénzbe kerül. *
Ha számlát szeretnél nyitni az IB-n 10K még mindig csak swing tradelésre jogosít fel, nem tudsz day tradelni, viszont haza utalhatod a felét számlanyitás után, én legalábbis így tudom, és azzal még engednek kereskedni.
Határidőn 5Kegy kezdő határidős trédernél= öngyilkosság!

Köszönöm az infot, fogalmam sem volt hogy ilyen körülményes a határidős kereskedés. Főleg az hogy minden order modosítás pénzbe kerül.

GP57 2013-05-30 09:47

Idézet:

XXX eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34115)
Köszönöm az infot, fogalmam sem volt hogy ilyen körülményes a határidős kereskedés. Főleg az hogy minden order modosítás pénzbe kerül.

Ez így, ebben a formában nem igaz. Vagy inkább azt mondanám nem ez a jellemző.

GP57 2013-05-30 15:38

Elkezdtem utánajárni miért nem kereskednek többen mini FX-futuresökkel és igazából úgy tűnik nekem, hogy a tájékozatlanság az oka. CME-n legalább nem a ház ellen játszol, ezzel szerintem mindent elmondtam. További fejleményekről majd még írok.

XXX 2013-05-30 17:44

Idézet:

GP57 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34186)
Elkezdtem utánajárni miért nem kereskednek többen mini FX-futuresökkel és igazából úgy tűnik nekem, hogy a tájékozatlanság az oka. CME-n legalább nem a ház ellen játszol, ezzel szerintem mindent elmondtam. További fejleményekről majd még írok.

Vannak mini és micro kontractok is. Szerintem a micro konctractok elég kicsik a legtöbb ember rizikó toleranciájához.

ChyberBoB 2013-05-30 19:09

Ezekről a mini meg micro termékekről még én sem hallottam, biztosan jók lehetnek.

Egy biztos, ha határidőzni akarsz a CFD-t a forex cégeknél el kell felejteni, mert olyan borzalmasan drága, hogy valami hihetetlen. Egy totális lehúzás.
Simán 3-4szer annyiba kerül mint a határidős piacon.

Pilotfish 2013-05-30 19:40

Idézet:

GP57 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34186)

Mielőtt forexezni kezdtem volna, nézegettem az IB-t, hogy majd ott határidőzök.
Úgy láttam, a leglikvidebb termék az e-mini S&P 500-as index. (Ami megfizethető, mert a nagy S&P 5X akkora.)

e-mini S&P 500 futures:
http://www.cmegroup.com/trading/equi...fications.html

S&P 500 futures:

Határidős deviza érdekelt, de úgy láttam, az abszolút nem mozog, legalább is a mini.

Azért választottam az IB-t, mert mindenhol azt ajánlották és kis kutakodás után,, Én is úgy láttam, hogy az a legolcsóbb és ott érhető el a legtöbb határidős piac (+ forex).
De, valahol azt találtam az IB oldalán, hogy pl. DAX-ot kereskedni drágábban lehet.

Visszatérve az e-mini S&P 500-ra, azt találtam, hogy a 10 000 USD kevés ahhoz, hogy alacsony kockázat mellett (0,5-1% / tőke / pozíció) nehéz rendesen pozíciót méretezni.
Mivel a letét 2200 USD / kontr., így összesen 4 kontraktust vehetek föl.
http://www.interactivebrokers.com/en...arginnew&p=fut

Továbbá 1 tick / 1 kontraktus = 0,25 indexpont = $12,5
így 1 indexpont / 1 kontraktus = $50 = 0,5%-a a tőkémnek.
Ahogy, láttam, legalább 2,5-3 indexpont (10 - 12 tick) SL-t kéne alkalmaznom, egy 5 perces grafikonon.

Szóval max. 2 kontraktust vehettem volna föl, hogy tartsam a szigorú kockázatkezelést.

Találtam még ilyen-olyan költségeket az IB-n, ami megnehezíti a profitabilitást, de ezekre már nem emlékszem.
Nekem amúgy elég áttekinthetetlen volt az IB honlapja, ebből a szempontból.

Ezekre emlékszem.

Pilotfish 2013-05-30 19:42

Egyébként Birger új videókat töltött fel!
(Legalább is, Én eddig még nem láttam őket)
http://www.youtube.com/user/BirgerSc.../videos?view=0

XXX 2013-05-30 19:59

Idézet:

Pilotfish eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34201)
Egyébként Birger új videókat töltött fel!
(Legalább is, Én eddig még nem láttam őket)
http://www.youtube.com/user/BirgerSc.../videos?view=0

Kár hogy nem angolul van.

XXX 2013-05-30 20:05

Idézet:

Pilotfish eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34199)
Mielőtt forexezni kezdtem volna, nézegettem az IB-t, hogy majd ott határidőzök.
Úgy láttam, a leglikvidebb termék az e-mini S&P 500-as index. (Ami megfizethető, mert a nagy S&P 5X akkora.)

e-mini S&P 500 futures:

S&P 500 futures:

Határidős deviza érdekelt, de úgy láttam, az abszolút nem mozog, legalább is a mini.

Azért választottam az IB-t, mert mindenhol azt ajánlották és kis kutakodás után,, Én is úgy láttam, hogy az a legolcsóbb és ott érhető el a legtöbb határidős piac (+ forex).
De, valahol azt találtam az IB oldalán, hogy pl. DAX-ot kereskedni drágábban lehet.

Visszatérve az e-mini S&P 500-ra, azt találtam, hogy a 10 000 USD kevés ahhoz, hogy alacsony kockázat mellett (0,5-1% / tőke / pozíció) nehéz rendesen pozíciót méretezni.
Mivel a letét 2200 USD / kontr., így összesen 4 kontraktust vehetek föl.
http://www.interactivebrokers.com/en...arginnew&p=fut

Továbbá 1 tick / 1 kontraktus = 0,25 indexpont = $12,5
így 1 indexpont / 1 kontraktus = $50 = 0,5%-a a tőkémnek.
Ahogy, láttam, legalább 2,5-3 indexpont (10 - 12 tick) SL-t kéne alkalmaznom, egy 5 perces grafikonon.

Szóval max. 2 kontraktust vehettem volna föl, hogy tartsam a szigorú kockázatkezelést.

Találtam még ilyen-olyan költségeket az IB-n, ami megnehezíti a profitabilitást, de ezekre már nem emlékszem.
Nekem amúgy elég áttekinthetetlen volt az IB honlapja, ebből a szempontból.

Ezekre emlékszem.

Az biztos, hogy a határidős piacokhoz általában több tőke kell (kivétel a micro fx kontractok), mert az infláció hatása miatt mindegyik sokat nőtt. Ott van például az olaj, 13 éve még csak 12-13 dollárnál mozgott, az egész kontract 12.000-13.000 dollárnál volt. Most meg tízszerese. De ez majdnem mindegyik árupiaci kontractra igaz.

GP57 2013-05-30 21:00

:confused: Nem az indexekről beszélek, hanem az FX piacról.

mini/micro-FX futuresként pont a tizede a normál kontraktusnak (0.1 lot) simán kezelhető kisebb számlán is...

A pontos idő 11:25 , a GMT +1 időzóna szerint.