Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kereskedések, stratégiák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-26, 10:34   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.382
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Olajnak inkább az eredeti frekvencia tetszik.
Csatolt kicsinyítések
barki-lehet-tozsdes-kepkivagas.png  
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-26, 10:57   #52 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

EURUSD visszakóstolt, ahogy vártuk
Csatolt kicsinyítések
Hirdetések
Régi 2016-09-26, 11:07   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 358
Hírnév szint: 2
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ránéztem, néhány szabásmintát ez is tud azért Azonban nem ígérem, ezt is mindig követni fogom. A cél a főbb termékek bemutatása minden eszközosztályból (devizapár, index, nyersanyag) folyamatában. SPX, arany, olaj, EURUSD, GBPUSD, néha daxi is belefér. Kötvényeket nem tudok sajnos prezentálni, pedig azokat is érdemes lenne.
Dávid a dax naposnál pontosan hogy kerültek fel a cuccok a chartra (mit húztál be kézzel honnan hova), egy videot ha tennél mellé megköszönném!
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-26, 12:41   #54 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dávid a dax naposnál pontosan hogy kerültek fel a cuccok a chartra (mit húztál be kézzel honnan hova), egy videot ha tennél mellé megköszönném!
Mindjárt rajzolok még és írok pár sort róla, addig a dax kisebb idősíkon is szépen ott pattog a vonalon azóta is
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-26, 12:58   #55 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nos, itt van két kép.

Látszik, az elsőn, hogy honnan lenne az eredeti villa behúzva, de mivel ennek a módosított (árban 50%-kal eltolt verziója) sokkal jobban működik, ezért ezt használjuk a továbbiakban. A második képen berajzoltam pár frekvenciavonalat, amik kiadták többször az árfolyam megtorpanását, fordulgatását. Párhuzamosak a vonalak, szépen látszódik minden.

Pipre nem fog egyezni, egyrészt az adatok miatt, másrészt a napos időtávon ez pipre már nem is követelmény, itt azt nézzük, hogy hogyan fluktuál az ár, és alacsonyabb időtávokon keressük a belépőt a magasabb időtávok irányába.

Ezen vonalak berajzolására rá kell állnia a szemnek. A lekereskedését pedig ezerféleképpen lehet, akinek amelyikre jobban rááll a hite, szeme, kedve, stb.

Ez egy szemléletmód. Látod, 2011 óta indulnak a vonalak és évekkel később reagál rá az ár. Ez már-már fundamentális ok lenne?

A fő lényeg, először kötögess össze mindent mindennel, és amik ismétlődnek, azokra érdemes figyelni. Később ráérez a szem jobban. Csúcsot csúccsal, völggyel, egymással, keresztbe kasul. És lesz néhány, ami mutatja a piaci irányokat, lehetséges fordulókat. És mindez időtávfüggetlen.

A villa behúzása a tananyagokban benne van részletesen, de swing-ekre érdemes húzni.
Csatolt kicsinyítések
barki-lehet-tozsdes-kepkivagas.png   barki-lehet-tozsdes-kepkivagas2.png  
Régi 2016-09-26, 13:30   #56 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Közben egy ilyet én is bejátszok, megint honnan fordult visszatesztelve? A shortot csak lentebb, a zárásnál nyitottam én is. Hátha
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-26, 13:44   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

My prediction was: EURUSD up in the sky.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-26, 13:57   #58 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na, arany most gondolkodik, közben még egyszer kidobta a mára jellemző frekvenciát.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-26, 14:09   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Olaj ha efölé megy, akkor kuka
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-26, 15:14   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Olaj kampec
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-26, 15:16   #61 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azért megnézem, innen lefordul-e. Ha igen, ez a frekvencia még jó lehet később.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-27, 12:25   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na, kicsit a saját kereskedéssel is illik foglalkozni.

Hétfőn-pénteken leszek aktívabb a jövőben is.

Nézzük, hol mi lett:

-SPX: bezuhant, ahol néztük, onnan 30 pipet, most épp az 50-es Fibónál fordult ismét lefele.
-UsOil: sárga sáv, ahonnan a lefordulásokat néztük. Volt még egy visszateszt, de elindult lefelé magasabb időtávon is szépen.
-XAU: lefelé vártuk ezt is, még hezitál, nem is emelkedett, de nem is esett lényegesen. Coil-ban van, nagy elmozdulás várható, én lefelé várom, de mostmár óvatosabban.
-EURUSD: párhuzamosról fordult le csodásan, célárnak kiváló volt. Most korrekció van.
Csatolt kicsinyítések
barki-lehet-tozsdes-eukicsi.png   barki-lehet-tozsdes-eu60.png   barki-lehet-tozsdes-xaukicsi.png  

barki-lehet-tozsdes-xau60.png   barki-lehet-tozsdes-usoilkicsi.png   barki-lehet-tozsdes-usoil60.png  

Régi 2016-09-27, 21:04   #63 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Arany persze bezuhant végül.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-27, 21:12   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez a jelenet, készen van

https://www.youtube.com/watch?v=r9F4YJjdkCE
Régi 2016-09-27, 21:46   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Itt a teljes film, érdemleges.

https://www.youtube.com/watch?v=--H8SY334Zw
Régi 2016-09-28, 04:21   #66 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Már láttam ezt a filmet, de mindig jó nosztalgiázni. Most már majdnem csak számítógépek vannak a tőzsde parketten, pedig milyen tuti hely volt. Aki annak idején nem volt parketten nem tudja mit mulasztott.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-28, 13:57   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez mai kép

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-28, 14:37   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mostmár maradnak a számítógépek. Könyvekben is olyan jól le vannak írva a dolgok. Sajnálom, én már nem lehettem a részese semmilyen szinten. Már a számítógépek világába születtünk bele, ez van. BÉT sincs már, de a Szabadság téren a volt Tőzsdepalota előtt mindig fejet hajtok, ha arrafele járok

Vörösmarty téren se voltam, amíg ott volt a BÉT, pedig az se rég szűnt meg.

Nektek van ilyesmi élményetek?
Régi 2016-09-28, 14:48   #69 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

'98-ban a Deák F. utcában irgalmatlan tömegben álltunk az üvegfalon kívül, tombolt az orosz válság. Néhány nap alatt kb 50%-ot esett a BUX, longban néztem és nem hittem a szememnek
Régi 2016-09-28, 15:09   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Aztamindenit!

Ehhez hasonlót meséltek páran a klubban már.

50% mínusz... hihetetlen...
Régi 2016-09-28, 15:12   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

(Addig zárójeles megjegyzés: arany parádésan megy lefele, EURUSD meg olyan szépen fordulgat a villa frekvenciáiról, öröm nézni.)
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-28, 15:35   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Aztamindenit!

Ehhez hasonlót meséltek páran a klubban már.

50% mínusz... hihetetlen...
A longosoknál repültek az autók, ingatlanok. 4M-ós negatív számlát csináltam a B.Cashnél, nem ismertem el, hogy hibáztam volna.
Likvidálniuk kellett volna a pozíciómat, hivatkoztam erre.
Lemondtak a behajtásról.

Régi 2016-09-28, 15:38   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A longosoknál repültek az autók, ingatlanok. 4M-ós negatív számlát csináltam a B.Cashnél, nem ismertem el, hogy hibáztam volna.
Likvidálniuk kellett volna a pozíciómat, hivatkoztam erre.
Lemondtak a behajtásról.

Ez úgy a kilencvenes években pláne kemény lehetett!
Régi 2016-09-28, 15:44   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez úgy a kilencvenes években pláne kemény lehetett!
Nagyon. Pláne előtte éveken keresztül duplázódott a BUX, a határidősök nem is tudták mi az a short, ez volt akire szó szerint értendő
Régi 2016-09-29, 02:51   #75 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mostmár maradnak a számítógépek. Könyvekben is olyan jól le vannak írva a dolgok. Sajnálom, én már nem lehettem a részese semmilyen szinten. Már a számítógépek világába születtünk bele, ez van. BÉT sincs már, de a Szabadság téren a volt Tőzsdepalota előtt mindig fejet hajtok, ha arrafele járok

Vörösmarty téren se voltam, amíg ott volt a BÉT, pedig az se rég szűnt meg.

Nektek van ilyesmi élményetek?
Kicsit közelebbről ismerem a tőzsdét. Két évet (1998-2000) floor trader voltam a PCoast (Pacific Stock Exchange) és az AMEX (American Stock Exchange) opció parkettjáin. Azért is írtam hogy nekem az a dokumtum film nosztalgiázás. Akkor még papírra írtuk a tradeket...
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-29, 07:41   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gratula! Ha itthon jársz, meghallgatnálak egyszer a sztorikról
Régi 2016-09-29, 07:42   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Olaj felrántás a korábbi frekvenciavonalról fordulgat le ismét. És persze lent is stimmeltek az érintések. Nem tettem odébb a vonalakat, megnézhetitek a korábbi képeket
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-29, 07:53   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

SPX-ről régebben mutattam már képet.

Óráson szépen lassan megyünk felfele, alacsonyabb idősíkon a villa, és annak frekvenciája adott jópár, szép lehetőséget. Működnek a vonalak, működik a technika. Ez nem kérdés. Aki visszanézi a korábbi képeket, a predikciók nagy része bejött. Csak nem épp akkor indultak el a mozgások. Ott vannak a képek kirakva visszamenőleg, nem tudok csalni

Jó lenne, ha más MG-s is írna ide, vagy lennének kérdések.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-29, 11:08   #79 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

DAX újra.

Frekvenciát adta ismét fent is. Az óráson még messze vagyunk a vonalaktól ugyanakkor. Fent érdemes lehet shorton elgondolkodni majd. Annyira nem ismerem ennek a dinamikáját, de a vonalak majd mutatják az irányt.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-29, 12:00   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hegyek-völgyek visszatöltését is fogjuk figyelni a jövőben Lassan majd egyre több dolgot fogok belevenni. Igazából már ezekkel az eddig bemutatott dolgokkal (frekvenciavonalak, villák) is lehet mit kezdeni, de persze vannak még egyéb eszközök a tarsolyban, amik talán nem a megszokott technikai elemzés témaköréhez tartoznak.
Csatolt kicsinyítések
barki-lehet-tozsdes-kepkivagas.png   barki-lehet-tozsdes-kepkivagas2.png   barki-lehet-tozsdes-kepkivagas3.png  

Régi 2016-09-29, 12:05   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ilyesmikre gondolok.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-09-29, 15:15   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Kis egyéb

Ahogy írtam, decemberig tervezem ezt a topicot vinni.

Utána teljesen visszavonulok a nyilvánosságtól, nagyon ritkán leszek itt is, klubon is. Lehet, át is adnám a szervezést másnak.

Még majd akkor egy utolsó "meglepivel" szolgálok itt.

Ez a topic csupán egy technikát mutat be. Sajnos a pszichó az, ahol a legtöbben a legkomolyabb akadályokkal találkozunk.

Ezeken túl azonban van egy másik oldala is a dolognak, amiről kevés szó esik: ahhoz nem kell egyetem, se semmilyen képesítés, hogy akár ezeket, vagy másmilyen vonalakat behúzzunk. Mégis az a tapasztalat, hogy valamiféle plusz képesség kell ehhez a szakmához a hajlandóságon túl is. Talán kreativitás, rendszerben gondolkodás képessége, nem árt egy kicsit "matekosabb" agy, vagy akár "vizuális típusnak" lenni. Bár lehet, épp ezek miatt is mutatkozik különbség az emberek pszichikai állapotában? Én nem tudom, nem értek ehhez ennyire. Ezek csupán a tapasztalataim, semmi egyéb, eszmefuttatás csupán

De mit akartam ezzel írni? Azt, hogy én csak egy működő technikát tudok bemutatni. Többel nem tudok segíteni, annyi tapasztalatom nincs. Én remélem, pár kezdőnek tudok ezzel a topic-kal legalább ennyit hozzátenni a sikerükhöz vezető úton. Ez a technika működőképes tud lenni, ingyen megtanulható, időtáv-, instrumentumfüggetlen, ezért esett anno is erre a választásom. A kezdő posztban ott vannak a linkek. Nem kell se gratuláció, se fényezés, nem ezért teszem. Ezt megkapom az élettől Lehet, néha lazán fogalmazok, vagy érzelmekkel teli, de hát basszus, huszonévesekkel trédelek együtt, én se vagyok idősebb, komolytalanok vagyunk még egy komoly szakmában. Majd pár évtized múlva fogjuk csak talán kellően értékelni, hogy milyen jó, ezzel a szakmával kezdtünk. De persze minden jó, ha a vége jó, ki tudja, mi lesz. Amíg jó az R/R, addig minden rendben

No, léptem klubra
Régi 2016-09-29, 15:19   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyugi, a hülyeség nem korfüggő
Régi 2016-09-29, 15:30   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Gyertek Belgrád rakpart 19., Kahwa galéria, 18h

http://tradersnight.hu/event/traders...nstance_id=250
Régi 2016-09-29, 23:23   #85 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ahogy írtam, decemberig tervezem ezt a topicot vinni.

Utána teljesen visszavonulok a nyilvánosságtól, nagyon ritkán leszek itt is, klubon is. Lehet, át is adnám a szervezést másnak.

Még majd akkor egy utolsó "meglepivel" szolgálok itt.

Ez a topic csupán egy technikát mutat be. Sajnos a pszichó az, ahol a legtöbben a legkomolyabb akadályokkal találkozunk.

Ezeken túl azonban van egy másik oldala is a dolognak, amiről kevés szó esik: ahhoz nem kell egyetem, se semmilyen képesítés, hogy akár ezeket, vagy másmilyen vonalakat behúzzunk. Mégis az a tapasztalat, hogy valamiféle plusz képesség kell ehhez a szakmához a hajlandóságon túl is. Talán kreativitás, rendszerben gondolkodás képessége, nem árt egy kicsit "matekosabb" agy, vagy akár "vizuális típusnak" lenni. Bár lehet, épp ezek miatt is mutatkozik különbség az emberek pszichikai állapotában? Én nem tudom, nem értek ehhez ennyire. Ezek csupán a tapasztalataim, semmi egyéb, eszmefuttatás csupán

De mit akartam ezzel írni? Azt, hogy én csak egy működő technikát tudok bemutatni. Többel nem tudok segíteni, annyi tapasztalatom nincs. Én remélem, pár kezdőnek tudok ezzel a topic-kal legalább ennyit hozzátenni a sikerükhöz vezető úton. Ez a technika működőképes tud lenni, ingyen megtanulható, időtáv-, instrumentumfüggetlen, ezért esett anno is erre a választásom. A kezdő posztban ott vannak a linkek. Nem kell se gratuláció, se fényezés, nem ezért teszem. Ezt megkapom az élettől Lehet, néha lazán fogalmazok, vagy érzelmekkel teli, de hát basszus, huszonévesekkel trédelek együtt, én se vagyok idősebb, komolytalanok vagyunk még egy komoly szakmában. Majd pár évtized múlva fogjuk csak talán kellően értékelni, hogy milyen jó, ezzel a szakmával kezdtünk. De persze minden jó, ha a vége jó, ki tudja, mi lesz. Amíg jó az R/R, addig minden rendben

No, léptem klubra
ugye milyen jó, ha az ember nem ér rá kereskedni....... az is lehet tiszta nyereség.

Hagyjuk, nincs kedvem még laposabbra ülni a seggem matrix forever....
Csatolt kicsinyítések
barki-lehet-tozsdes-vakvagany_vege.jpg  
Régi 2016-10-01, 06:09   #86 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ugye milyen jó, ha az ember nem ér rá kereskedni....... az is lehet tiszta nyereség.

Hagyjuk, nincs kedvem még laposabbra ülni a seggem matrix forever....
Nagyon szép. A múltat elemezni nagyon könnyű. A jövőbe meg úgysem látunk. Vagy igen?
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-01, 10:52   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szépséges pénteki fordulás az éppen futó villa első warning line-járól.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2016-10-01, 10:53   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon szép. A múltat elemezni nagyon könnyű. A jövőbe meg úgysem látunk. Vagy igen?
Én nem látok, de valahol be kell lépni
Régi 2016-10-01, 11:00   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ehh, Janonak nem tetszik a "populista expanzív stratégiám"... Vicc.

Kérdések se nagyon vannak egy hét után sem.

Lehet, több interaktivitásra számított naív lelkem?
Régi 2016-10-01, 11:53   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én elvezetem a blogot akármeddig, de úgy a fain, ha kis interakció is van.

Belátom, elsőre nem mindig egyszerű minden, ez ilyen.

Feldobhatok egy számlát is, csak akkor az már túl szubjektív lenne, és azt se akarom, mert annak semmi értelme, hogy azt magyarázzam, erre már rájöttem. Sokkal jobb, ha van egy szemléletmód, és azt képekkel követjük. Más MG-s is írhatna nyugodtan, hogy még a szemléletmód se legyen szubjektív teljesen.
Régi 2016-10-01, 13:54   #91 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ezeket előre rajzoltam be, csak nem lett bekötve egyik sem, számomra szerencsére. Egyik sem jutott volna el nálam a TP-ig.

Nem lett bekötve csak fejben, mert minek, ha nem hiszek benne és miből, ha már számlám sincsen

Persze mindig van olyan money management (utólag) amivel ez nyereséges lett volna, és mindig jönnek új vonalak, kívánatosak, igéretesek, új kombinációk. A variációk vonalakra is végtelenek. Vannak egyszerűbb dolgok.
Good luck!
Régi 2016-10-01, 17:34   #92 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Én elvezetem a blogot akármeddig, de úgy a fain, ha kis interakció is van.

Belátom, elsőre nem mindig egyszerű minden, ez ilyen.

Feldobhatok egy számlát is, csak akkor az már túl szubjektív lenne, és azt se akarom, mert annak semmi értelme, hogy azt magyarázzam, erre már rájöttem. Sokkal jobb, ha van egy szemléletmód, és azt képekkel követjük. Más MG-s is írhatna nyugodtan, hogy még a szemléletmód se legyen szubjektív teljesen.
Sztem dobd fel azt a számlát. Lenne annak értelme, rosszul gondolod, hogy nem volna
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-01, 20:16   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sztem dobd fel azt a számlát. Lenne annak értelme, rosszul gondolod, hogy nem volna
Meglátjuk. A puszta eredménynek nem sok. Képekkel magyarázni, és egy demószámlán kötögetni, az már oké, csak a saját számlás kereskedés mellett a blogolás, plusz trédelés elég melós, ezen még filózom.

Mondjuk azt se tudom, hány embert érdekelne, mert senki se kérdez. Janonak meg nem tetszik, epic.
Régi 2016-10-02, 10:48   #94 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Meglátjuk. A puszta eredménynek nem sok. Képekkel magyarázni, és egy demószámlán kötögetni, az már oké, csak a saját számlás kereskedés mellett a blogolás, plusz trédelés elég melós, ezen még filózom.

Mondjuk azt se tudom, hány embert érdekelne, mert senki se kérdez. Janonak meg nem tetszik, epic.
Kézzel fogható eredmény sok mindenkit érdekelne, erre mérget vehetsz.

Vonalhúzogatós topic már sok volt, mind a kuka mélyén végezte. Most a lerágott csont kategóriában hadakozol épp és próbálod a már sokszor bedőlt metódust folytatni, ha komolyak a szándékaid és van időd, kedved akkor csináld normálisan, ahogy írtad is (demó, képek, magyarázat) ellentétes esetben csak a saját ill. mások idejét rabolod, lehet bölcsebb volna inkább abbahagyni.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-02, 11:11   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Vonalhúzogatós topic már sok volt, mind a kuka mélyén végezte. Most a lerágott csont kategóriában hadakozol épp és próbálod a már sokszor bedőlt metódust folytatni, ha komolyak a szándékaid és van időd, kedved akkor csináld normálisan, ahogy írtad is (demó, képek, magyarázat) ellentétes esetben csak a saját ill. mások idejét rabolod, lehet bölcsebb volna inkább abbahagyni.
Igen, igazad van. Ebben nincs hiba. A gond abban van, hogy attol, nalam mukodik valami valahogyan, attol masnal nem fog, ez 100%. Tehat igazabol az sem segit, hiszen a kotesekben mar sok szubjektiv dolog is van, ami a chartok elott eltoltott akarhany orambol fakad. Ezt leirni, elmagyarazni lehetetlenseg, a nalam mukodo moneymanagement szinten ilyen. Abszolut egyedi, ahogy mindenki masnal is. Ezert hiaba mutatnek kereskedeseket, semmi ertelme nem lenne, mert csak a miertek jonnenek, amikre keptelen lennek valaszolni. Ha meg csak a szamlat vezetem, annak sincs semmi ertelme. A latasmodot atadni van ertelme, hiszen arra lehet epitkeznie barkinek.

Szoval igazad van, meg atgondolom, minek van ertelme. Lehet, csinalok majd elo kereskedesi napokat, annak tobb ertelme van. Csak az a franya szubjektivitas ott is ott lesz, es annak megint nincs sok ertelme, hogy masok azzal nyugtassak magukat, ha neki sikerult, akkor nekem is fog. Arra ott van mar egy csomo szamlakivonat, amit megosztottak masok korabban.

Egyszer csinaltam mar, osszeultunk kereskedni random, es tanitasi feeling-je lett, amit en nem akarok. Tanitani nem, egyutt gondolodni egy szemleletmodban igen.

Mindenesetre jot irtal, igen, korrekten megfogalmaztad. Az interaktivitasbol is latszik. En bevallom, tobb kerdesre, epito jellegu hozzaszolasra szamitottam.

Szoval vagy van valaminek ertelme, vagy hagyni kell, elvegre az en idomrol is szo van.
Régi 2016-10-02, 13:48   #96 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 389
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Így van.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-02, 17:47   #97 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jano a mentorod? És ő miért lépett le olyan hamar a fórumról? Engedélyt kell kérned tőle?
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-16, 13:22   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, nem tűntem. Ahogy írtam, kérek kis időt még.

Készül az expert, ami könnyebbé teszi a saját számlás kereskedésemet, és akkor itt, élőben tudom csinálni azt, aminek szerintetek is van értelme. Ilyet még nem csinált senki itt a fórumon (sajnos). Remélem, ezzel tényleg tudok segíteni sokatoknak. Élőben fogok vezetni egy demószámlát, és itt majd képekkel bemutatom a belépési jeleket, kis értelmezés mellett 4-5 terméket fogok csak sasolni. Nem ígérem, mennyi ideig, de egy-két hónap célszerű lenne, és a legalább a kb. 20-25 R összekalapálása konzervatív MM mellett (1-2% kocka per trada, add-onolás nélkül) is a legrosszabb piacon. Most magamnak tolom egyébként, ha berögzül a folyamat, megy nyilvánosan.

Kérek kis időt még tehát.

Remélem, így okés lesz.
Régi 2016-10-16, 13:44   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja, igen, a figyelt instrumentumok: olaj, arany, s&p (vagy dax), eurusd, gbpusd (ezt lehet, lecserélem a fejlemények miatt mondjuk audusd-re), zn ( 10 eves amcsi allamkotveny). Így talán kidomborodik a technika egyik nagy előnye.

Oandás demószámla lesz.
Régi 2016-10-16, 13:48   #100 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Addig is, akinek van kedve, írhat a blogba bejegyzést.

Azzal a le nem írt felelősségnek a tudatban, hogy másoknak hathatunk a mi gondolkodásmódunkkal.

Ha lehet, csak sikeres kereskedők jelentkezzenek. Nem fogjuk ellenőrizni, de a tartalmakat fogjuk szűrni. Abból úgyis látszik, ki az, akinél van valós érték mögötte.

www.citytraders.org
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
MT4 hiba, mi lehet? TMforex Kezdőknek 3 2015-05-30 18:49
Horváth András tőzsdeszakértő: Mennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin (ekönyv) KKKK Tőzsdei könyvek 32 2014-06-24 18:31
Melyik részvényben lehet nagy potenciál? Kisbefektető B kategóriás részvények 9 2013-10-28 16:25
TakeProfit! De melyik lehet eredményesebb? Batka85 Kezdőknek 19 2013-07-15 19:48

A pontos idő 00:57 , a GMT +1 időzóna szerint.