Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kereskedések, stratégiák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-10-16, 20:49   #101 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Hírnév szint: 4
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Addig is, akinek van kedve, írhat a blogba bejegyzést.

Azzal a le nem írt felelősségnek a tudatban, hogy másoknak hathatunk a mi gondolkodásmódunkkal.

Ha lehet, csak sikeres kereskedők jelentkezzenek. Nem fogjuk ellenőrizni, de a tartalmakat fogjuk szűrni. Abból úgyis látszik, ki az, akinél van valós érték mögötte.

www.citytraders.org
Milyen celt szolgal a blog?
Tapasztalatok megosztasa?
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-16, 21:40   #102 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Összes hozzászólás: 1.327
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sikerült előbb kapkodva összehozni egy értelmetlen mondatot, ezaz

Blognak nincs különösebb célja. Gondolkodásmódunkból adunk ízelítőt, meg talán felkészülünk a könyvírásra ezzel

Gondolatok megfogalmazása értelmesen sosem árt. Végülis, miért ne legyen nyilvános
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-10-28, 13:08   #103 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mikor kezded Dávid?
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-28, 14:20   #104 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem akarok megmenekülni, sőt, én is szívesen csinálnám, de ha komolyak a szándékaim, akkor rendesen akarom, nem összecsapva.

Írom már az expertemet, befejezem a szakdolijaim gyorsan, aztán uccu neki!

Kérek időt, inkább nem írom, mikor, de el fogom kezdeni, ez tuti

És bocs még egyszer mindenkinek!
Régi 2016-10-28, 15:21   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

zsír!
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-28, 22:30   #106 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás CityTraders

Addig is, bárkinek, akinek van kedve, írhatna értelmes cikket, blogbejegyzést a Citytraders-re

Jó lenne, ha a sikeres kereskedők "kibeszélnék" magukból azt, ami egy kezdőnek esetleg jól jöhet
Régi 2016-11-22, 12:54   #107 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

No, közben egyik szakdoga kész, expert kész, novemberre jól állok, szóval alakul a dolog

Azóta foglalkozott valaki a MarketGeometry-vel egyébként?
Régi 2017-02-28, 09:57   #108 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Amikor már évek óta tradelsz, akkor óhatatlanul is átavanzsálódnak a chartok egyfajta naplóvá. Tudod, mikor, hol járt az ár, és akkor mik történtek velünk az életben.

Régi 2017-03-02, 18:13   #109 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás Kicsit hosszabb

Sziasztok!

Mostanában szokásosnál is többen megkerestetek, aminek örülök, mert meglehetősen jó kérdésekkel találtatok meg többnyire, viszont párat itt is megválaszolnék, mások is okuljanak belőle, vagy gondolatébresztőnek jó lehet, esetleg ne tegyék fel mások újra.

Kérdeztétek a napi rutinomat, milyen szoftvereket használok, miket kereskedem, lesz-e a demós, realtime dologból valami, miket érdemes olvasni, tanulni, lesz-e bemutató nap

No, próbálok struktúrát belevinni a dologba

Elsőként, én a MarketGeometry-t azoknak javaslom, akik meg akarnak tanulni chartolni "profin". Ehhez a technika ad egy támpontot, az indokokkal nem foglalkoznék, mert mindenbe bele lehet magyarázni mindent. Ha sikerült volna már egzaktul megmagyarázni mindent, akkor lenne rá működő recept. A piac egy dinamikus rendszer, én már nem keresem az okokat, miérteket, csak megfigyelek, és a partvonalról követve az eseményeket megteszem a tétjeimet a meccsre.

DE! A MG egy nagyon jó alap, ráadásul hiteles emberek adják át tudásukat, és a slusszpoén, hogy ingyen elérhető az egész technika, nem kell fizetni semmiért. Ez így elég szimpatikus A rossz része most jön: a kemény melót bele kell tenni. Esetenként több száz óra chartolás, rajzolgatás, és kreatív gondolkodás. Itt szoktak sokan elhasalni. Jó, ha kapsz egy csavarkulcsot a helyzet megoldására, de neked kell venni a kezedbe, és izomból kicsavarni a beragadt csavarokat. Más nem fogja helyetted. De meg lehet csavarkulcs nélkül is tenni ezt, van, akinek így meg könnyebben, van, akinek úgy. Kezdőknek inkább jobb, mert elsőre egy jó, átfogó szemléletmódot, technikát kapni nem a legrosszabb dolog a világon Mellesleg már vagyunk páran, akik elég jól szemléljük így a piacokat.

Egyébként egy "sima" sup/res rendszer is kiválóan tud működni. MINDEN MONEYMANAGEMENT és PSZICHÓ kérdése. Igen, a setup is jó, de abba bárki beletanul pár hét alatt, felesleges azzal éveket elcseszni, minél előbb a menedzselésre, és önmagunk kezelésére kell fordítani a legtöbb időt Tudom, sokak szerint ez most hülyeség, amit írok, mégis azt látom a full time tradereken, hogy önmagunk menedzselésével töltjük el a legtöbb időt, munkát. Szerintem senki ne higgye azt, hogy ha talál egy jó setupot, akkor minden megoldva. Én éveket csesztem erre a hitre, kár volt, igazán kár. Setup-ból van ezerféle, a menedzselése a poziknak, magunknak az igazi meló, ami sikerre visz!
Jegyzem meg, forexen én is sima sup/res szisztémát tolok. Határidőn csak azért nem, mert ott más a piac, mások az eszközök, és egy lot a legkisebb köthető egység. Ott is működik a sup/res dolog, csak én most ott 1-2 tick-es stopokat tolok. Oda a mostani sup/res cuccom nem jó. De ez csak az én hülyeségem, forexes mértékű stopokkal ott is megy, csak az a TST-be nem fér bele, mindegy, erről majd máskor.
Amíg gyakorlok, addig a forexből ezt tudom finanszírozni legalább. Szemlélet, van, ami működik, van ami nem, kb mindenen, esetleg finomhangolni kell csak egy-egy speckóbb mozgású termékre, de ennyi, az univerzális cuccokat szeretem itt is. MG, sup/res ilyen.

Napi rutinom:
-reggel korán kelek, hat fele, gyorsan eltolok egy saját mantrát, igazából egy kis fókuszt mutat a gondolataimra nézve, egyébként semmi extra, tök banális dolgok vannak benne
-gyorsan átfutom a piacokat, megnézem, mi volt éjjel a pozikkal, ja igen, éjjelre is maradnak bent, van expert, ami tudja, mit kell tennie, akár be is nyílhat újabb, eleve limitekkel nyomulok
-utána reggeli, teendők átgondolása aznapra, újra piac 9-ig minimum, és a piac előtt elolvasom a trade-mantrámat aznapra (technikai dolgok, pl. forexfactory átnézése, ilyesmi), majd elindulok a dolgaimra, ha kell aznap
-ha nem, akkor tanulok, progolok, ilyesmi, közben chart előttem persze
- 12-14 között ebéd, vagy max 15-ig, ebben a szünetben mehet edzés is, mozgás, séta, szabadfoglalkozás, mint a napköziseknek délután
-CME-nyitásra visszaülök, 17- max 18 óráig újra piac, majd utána esti program, teendők, ilyesmi, este lefekvés előtt pedig újra átnézek mindent (értsd: egy órát még elbaszok a gép előtt)

Na, és a hétvégén összesítek, elemzek, meg részvényfigyelőt összeállítom, kimentem, dokumentálok mindent, kisebbfajta trade-naplót azért 1-2 naponta vezetek, hogy miket, hol lehetne még csiszolni, de fundamentális jelentőségű változtatásokat az alkalmazott technikán már rég nem eszközöltem. Minél egyszerűbb, annál jobb.

Már minden ismétlést tudok fejből, de kell, valamiért fura dolog ez a pszichó dolog, emlékeztetni kell rá magamat, pedig túúúúdom

Volt még kérdés a demó, realtime dolog. Nos, ez nagyobb meló, mint ahogy én ezt átgondoltam. Sok értelme nem lenne, de egy igen: sokan kapnának hitet, hogy lehet ezt pozitív elvárásokkal is csinálni. Viszont nekem rohadt nagy meló, trédelni, és közben mit miért írni, mint egy live napló Hát nem semmi, az tuti. Nem zárkózom el, de most elég sok a teendőm, és ehhez motiváció is kellene, ne hagyjam abba pár nap után

Szoftverek: legaljától a csúcsig, mindent használok: MT4, SierraChart, EnsignSoftware, TradingView. Elsőt mindenki ismeri, második szerintem a legjobb ár/érték arányú szoftver, amiben minden order flow cucc benne van csodásan testreszabhatóan (heatmap lehetne olyasmi, mint a jigsaw-ban, de hát nem lehet minden tökéletes). Chartja is szerintem a második legjobb, kb az összes értelmes, és értelmetlen brókerrel, feed-del összepasszintható. Ensign pedig chartolásra kiváló! MG-sek is ezt ajánlják, és tényleg, chartban verhetetlen. Amúgy ezen trédelni nem lehet! Csak elemzésre jó. TradingView-val meg részvényeket, ETF-eket sasolok, semmi extra.

Hogy kiket figyelek, honnan tájékozódom hírekről? Ide be kellene raknom a könyvjelzőlistámat, kb 10 magyar, és 10 angol nyelvű szervezetet, tradert, hírportált nézek. Általában délelőtt főleg, de bármikor képes vagyok olvasgatni ilyesmiket.

Most épp tőzsdés filmekre kattantam rá. Majd csinálhatunk filmklubot, jeee.

Jó trédelést!
Régi 2017-03-02, 18:27   #110 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Ja, nyílt nap lemaradt: legutóbb 2015-ben, júliusban csináltam ilyesmit, elvittem a gépemet is, egész nap élőben trédeltünk, ott számlát is mutattam. Lehet, talán, egyszer lesz még ilyesmi, nem tudom. Több nyilvános szereplést nem nagyon szeretnék. Elég volt a 2014-es forexpo is bőven ilyesmire. Klubestek lesznek még ritkásan, oda gyertek el, jó móka tud lenni

És ha már írtam, szeretnék köszönetet mondani pár embernek, nélkületek semmi lennék ebben a szakmában: Chucky, Jano, Tback, allspark, SzobiAti, Sz.Szilárd, codeside-os Levi, Árpi papa Intelmeitek, baszogatásaitok felbecsülhetetlen számomra
Régi 2017-03-10, 15:59   #111 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Még hiányzik egy-két klasszikus
Csatolt kicsinyítések
barki-lehet-tozsdes-unnamed.jpg  
Régi 2017-04-10, 14:25   #112 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
ironcondor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mikor lesz legközelebb Trader's night est? Szívesen mennék.
ironcondor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-04-10, 14:41   #113 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Idézet:
ironcondor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mikor lesz legközelebb Trader's night est? Szívesen mennék.
Nyáron esélyes, még meglátjuk.

Most sok a dolgom tavasszal, de igazából a motiváció is hiányzik.

Már megvannak egyébként az előadójelöltek.

Szóval igyekszem nyáron
Régi 2017-04-10, 15:20   #114 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
ironcondor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi. Remélem sikerül összehozni :-)
Amúgy a Kahwa-s beszélgetős est is jó volt, sajnos a novemberiről lemaradtam.
ironcondor nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
MT4 hiba, mi lehet? TMforex Kezdőknek 3 2015-05-30 18:49
Horváth András tőzsdeszakértő: Mennyi pénzt lehet keresni a világ tőzsdéin (ekönyv) KKKK Tőzsdei könyvek 32 2014-06-24 18:31
Melyik részvényben lehet nagy potenciál? Kisbefektető B kategóriás részvények 9 2013-10-28 16:25
TakeProfit! De melyik lehet eredményesebb? Batka85 Kezdőknek 19 2013-07-15 19:48

A pontos idő 15:46 , a GMT +1 időzóna szerint.