Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kereskedések, stratégiák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-12-30, 17:54   #51 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Hírnév szint: 4
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Olaj short:

Utolso, maradek pozimat egy tickel kiszedte, nem huztam kicsit feljebb, pedig voltak jelek, hogy belenyulhat, hogy aztan szaguldjon a kituzott celar fele.

Meg beshortoltam utana vagy ketszer, de mar nem ilyen jo szintrol.

Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-30, 18:25   #52 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Napi veszteseg limit 3000,
Heti 4500,

Nekem mar nem szabad 150 ala menni, ahogy az egyenleg no, ugy novelik ezt a szamot, forditva nem.

Kezdetben 145 volt
Így már stimm!
Melyik brókercéget tudod javasolni, ahol demoban ki tudom ugyanezt próbálni?
Ugyanazzal a platformmal amit élőben is adnak ((T4?? ) és a combines termékek legyenek meg rajta.
Arra gondoltam hogy mivel januárban/tól fullra rá fogok érni, nekifutok demoban 3 x 10 napnak. (nem nagyon trédeltem még devizán kívül mást, felesleges lenne égetnem a százeurókat)
Régi 2016-12-30, 18:30   #53 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így már stimm!
Melyik brókercéget tudod javasolni, ahol demoban ki tudom ugyanezt próbálni?
Ugyanazzal a platformmal amit élőben is adnak ((T4?? ) és a combines termékek legyenek meg rajta.
Arra gondoltam hogy mivel januárban/tól fullra rá fogok érni, nekifutok demoban 3 x 10 napnak. (nem nagyon trédeltem még devizán kívül mást, felesleges lenne égetnem a százeurókat)
TST ad 14nap demot, mielott beneveztem volna a combine okossagra, elotte en is ott tekertem. A demo ugyan ezen kovetelmenyekkel mukodik.

Platform: ninjatrader8.

Combine eseten tudsz valasztani mas platformot is.

Ettol fuggetlen az amp ad eleg sok platformot demora, vagy a ninjatrader. brokerage de ott csak a ninja van.
Régi 2016-12-30, 18:40   #54 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

http://www.topsteptrader.com/

a link
Régi 2016-12-30, 19:41   #55 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Köszi.
már minden tiszta, kivéve egyet:
A gazdasági események, illetve a mikor nem szabad még trédelni dolog.

A szabályuk szerint Combine alatt lehet nyomatni a híreket, bár nem sok értelme van, ha utána az éles számlából emiatt kizárnak.
"Those in the Trading Combine® do not need to be flat during any releases."

Jól értelmezem, hogy Combine alatt csak akkor zárnak ki, ha napon túlra viszek pozit?

Vagy mivel tudnak még ki-x-elni időpont ügyileg?
az "Only trade permitted times" pipálandó zöld mező nekem ezért zavaros.

no + mi f..om az a "Funded Trader Preparation"??
az a külön Mergodon kategória, vagy ez mindenkinek van már mint egy közbenső lépcső?? ergo nincs zseton egyből, kell még előtte egy második kör...

Tudom sokat kérdezek
Régi 2016-12-30, 20:16   #56 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi.
már minden tiszta, kivéve egyet:
A gazdasági események, illetve a mikor nem szabad még trédelni dolog.

A szabályuk szerint Combine alatt lehet nyomatni a híreket, bár nem sok értelme van, ha utána az éles számlából emiatt kizárnak.
"Those in the Trading Combine® do not need to be flat during any releases."

Jól értelmezem, hogy Combine alatt csak akkor zárnak ki, ha napon túlra viszek pozit?

Vagy mivel tudnak még ki-x-elni időpont ügyileg?
az "Only trade permitted times" pipálandó zöld mező nekem ezért zavaros.

no + mi f..om az a "Funded Trader Preparation"??
az a külön Mergodon kategória, vagy ez mindenkinek van már mint egy közbenső lépcső?? ergo nincs zseton egyből, kell még előtte egy második kör...

Tudom sokat kérdezek
Gazdasagi esemenyek:
https://help.topsteptrader.com/hc/en...o-be-flat-for-

Napon tuli pozi: fogalmam sincs, egyebkent sem tartok pozit napon tul, igy szamomra ez teljesen mindegy, igy nem is tudom pontosan

Only trade permitted time:
https://help.topsteptrader.com/hc/en...s-can-I-trade-

Funded Trader Preparation: igen ez az utolso probako, amin mindenkinek at kell esni
Régi 2016-12-30, 20:19   #57 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Most jut eszembe, ha tobb maillal bereggelsz akkor meglehet a harom, vagy tobb demo is.
Régi 2016-12-30, 20:48   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Cső!

F@szák a videók! Ha lesz időd nem írnád le, hogy mit is csinálsz pontosan?
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-30, 22:14   #59 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Cső!

F@szák a videók! Ha lesz időd nem írnád le, hogy mit is csinálsz pontosan?
Ha sikerul a kuldetes , az az teljesitem a combine es a funded prepare programot igerem megosztom a piaci szemlelet modom, nem STRATEGIAT. Strategia NINCS.
Régi 2016-12-30, 22:24   #60 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 309
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha sikerul a kuldetes , az az teljesitem a combine es a funded prepare programot igerem megosztom a piaci szemlelet modom, nem STRATEGIAT. Strategia NINCS.
Oxi, úgy legyen, drukkolok!
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-30, 22:38   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.494
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szemlélet, ez a kulcsszó!

Nagy kedvet adtál a szabásminta-projektemhez is, esélyes, a topstepre én is azzal megyek ki, a világbajnokságra viszont nem.
David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-30, 22:48   #62 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

A mai napi frissites, 2016 utolso kereskedesi napjarol:
Csatolt kicsinyítések
impossible-mission-tst-trading-journal-trading-report_combine.jpg   impossible-mission-tst-trading-journal-trading-report_combine_2.jpg  
Régi 2016-12-30, 22:53   #63 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szemlélet, ez a kulcsszó!

Nagy kedvet adtál a szabásminta-projektemhez is, esélyes, a topstepre én is azzal megyek ki, a világbajnokságra viszont nem.
Pontosan, a piaci szemlelet sok sok befektetett munka aran alakul ki, es a masik, nem vagyok en robot.
Ez egy hosszu tema. , mint tudjuk, latjuk

Orulok, vegul is kedvcsinalonak indult a topik
Régi 2017-01-05, 11:22   #64 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Nagyon sajnalom, hogy rossz hirrel kell szolgaljak, de mivel megutottem a napi vesztesegkeretet ezert ez a combine nem sikerult, de ez nem jelenti azt, hogy nem fog.

Nem adom fel, folytatom.

Egy kis adalek:

Melyseg, magassag.
Semmi sincs ingyen, es nem is lesz soha, mindenert meg kell kuzdeni.
Tan 15-20 evvel ezelott ultem a 7-es buszon a kis motyommal, nem egy gorbe ejszaka utan, hanem mert nem volt hova mennem, nem volt agy hova lehajtsam fejem.

Par kuzdelmes hosszu ev utan ket diplomaval a zsebembe mar nem ulok a 7-es buszon, es nem sugnak ossze mogottem az emberek: "hagyjad hajlektalan".

Nem adtam fel.

A 7-es buszt lecsereltem.
Alapvetoen a penz az csak egy kovetkezmeny, semmi mas.

(Kerlek ne ertsetek felre, nem onfenyezes, hanem csak elo peldaval szerettem volna megvilagitani.)

A combine folytatodik, es celba viszem.
Csatolt kicsinyítések
impossible-mission-tst-trading-journal-trading-report_combine.jpg   impossible-mission-tst-trading-journal-7-es-b-usz.jpg  
Régi 2017-01-05, 12:15   #65 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 372
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia! Nézzük a jó oldalát! A való életben még így is 2 százalék hozamot csináltál volna fél hónap alatt (komoly pénzre vetítve, mert micro számlán nem kunszt). Ráadásul ha az utolsó napon nem játszol dupla vagy semmit csak azért, hogy a maradék 4000 dolláros profitcélt elérd gyakorlatilag +3000 dolcsival beljebb lennél. Számomra győztél! :-) Gratulálok!

Ps. A kép alapján: Kalifornia?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-05, 12:29   #66 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Koszonom.

Ps.: Azert nem olyan messze. A minap talalkoztam a nagykovettel es kerdeztem hany magyar van a varosban. 5, szoval nem vagyunk sokan
Régi 2017-01-06, 07:15   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon sajnalom, hogy rossz hirrel kell szolgaljak, de mivel megutottem a napi vesztesegkeretet ezert ez a combine nem sikerult, de ez nem jelenti azt, hogy nem fog.

egy bizonyos szint után a trading már 100% pszicho, a videoid alapján ugy tűnik fegyelmezetten kezeled a kockazatot. Ami ott, annál az utolsó elcsúszott pozi(k)nál történt, az a lényeg.

a felszinen csak olyan egyszerű jeleket lehet látni, hogy tulméretezés, stop levétel vagy negatív hozzáadás, a mélyben azonban komoly, sokszor magunk előtt is elrejtett jelenségek vannak, amelyek megakadályozzák a valóság elfogadását.

ezek a jelenségek nem rosszak, sőt sokszor a sikeresség feltételei a való világban. de a trédelésnél mégis ellenünk vannak. nem feltétlenül publikus dolgok amit az ember könnyen beír egy forumba, hogy aztán ott mindenki olvasgassa és a saját gondolatai alapján csámcsogjon rajtuk, tudván, hogy később nem lehet letörölni.

mindenesetre ha 1-2 dolgot tudnál írni a -500 és -3050 közötti Almostakbal gondolatokról, érzésekről, önharcról az igen érdekes lenne.

10 nap sikeres trading után a cél kapujában benyelni egy ilyen ütést kemény pszichés megterhelés. hogyan kezeled ezt? Az idő jó segéd, de mint trader nem mindig engedhetjük meg h lassan forró pszichés hegeink gyógyulására várva elveszítsük a szintén időt igénylő értékes kapcsolatunkat a piaccal.
kiváncsi vagyok erre van-e kidolgozott protokollod vagy esetleg most analitikusan készül-e.

Ez egy olyan terület amelyről a traderek azon bizonyos 95%-a nem beszél, a FURU-k pedig ilyenkor szoktak eltűnni.

cheers,
Jano
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-06, 10:25   #68 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mindenesetre ha 1-2 dolgot tudnál írni a -500 és -3050 közötti Almostakbal gondolatokról, érzésekről, önharcról az igen érdekes lenne.

10 nap sikeres trading után a cél kapujában benyelni egy ilyen ütést kemény pszichés megterhelés. hogyan kezeled ezt? Az idő jó segéd, de mint trader nem mindig engedhetjük meg h lassan forró pszichés hegeink gyógyulására várva elveszítsük a szintén időt igénylő értékes kapcsolatunkat a piaccal.
kiváncsi vagyok erre van-e kidolgozott protokollod vagy esetleg most analitikusan készül-e.

Ez egy olyan terület amelyről a traderek azon bizonyos 95%-a nem beszél, a FURU-k pedig ilyenkor szoktak eltűnni.

cheers,
Jano
Igerem fogok irni a -500 es a -3050 kozotti gondolataimrol, erzeseimrol. Eleg oszetett kerdes az ok.
Ugy gondolom a sikeres treder egyik alapeleme az oszinteseg, oszinteseg magunk fele. Neha nem is olyan egyszeru, mint gondolnank es evekre bebetonozhatja az elorehaladast.

Hamarosan jelentkezem.

Kik azok a FURU-k?
Régi 2017-01-06, 11:34   #69 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:

Nem adom fel, folytatom.

Egy kis adalek:

Melyseg, magassag.
Semmi sincs ingyen, es nem is lesz soha, mindenert meg kell kuzdeni.
Tan 15-20 evvel ezelott ultem a 7-es buszon a kis motyommal, nem egy gorbe ejszaka utan, hanem mert nem volt hova mennem, nem volt agy hova lehajtsam fejem.

Par kuzdelmes hosszu ev utan ket diplomaval a zsebembe mar nem ulok a 7-es buszon, es nem sugnak ossze mogottem az emberek: "hagyjad hajlektalan".

Nem adtam fel.

A 7-es buszt lecsereltem.
Alapvetoen a penz az csak egy kovetkezmeny, semmi mas.

(Kerlek ne ertsetek felre, nem onfenyezes, hanem csak elo peldaval szerettem volna megvilagitani.)

Szép ez a hozzáállás, és aki már keményen megdolgozott dolgokért, az nem is vádol meg dicsekvéssel, csak azt kell kinevetni, aki apucitól kapta a tőkéjét, autóját vagyonát és kérkedik vele.

Viszont egy dolgot nyomatékkal tanácsolok: amennyiben nem forex/tőzsdei kereskedésből szedted össze a jelen állapotod, húzd meg a gyeplőt, nehogy túlságosan elszállj. Számtalan emberkét láttam már boldogan dicsekedni az új autóval, házzal, nyaralással, fx a király, aztán később kiderült, hogy totál nullszaldós , vagy bukó a pali, és a 3 teljesen más vállalkozásából finanszírozta az autót és a többit... Vagyis sokan járnak úgy, hogy nagymellénnyel belevágnak a tőzsdébe, mert a cége szárnyal, és bukik mint a ló. Még egy ilyennel sem találkoztam, aki utána beismerte , hogy nem járt sikerrel, csendbe lelép mind, Jano is azokra célzott gondolom.

Itt a fórumon is az élő példa, sokan több diplomával azt hiszik, majd itt csuklóból jönnek a milliók.. aztán megy a sárdobálás.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-01-06, 13:22   #70 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 467
Hírnév szint: 3
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A FURU-k azok a GURU-k, akik eltűnnek egy kudarc után. Asszem' erre gondolt Jano is.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-06, 22:16   #71 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igerem fogok irni a -500 es a -3050 kozotti gondolataimrol, erzeseimrol. Eleg oszetett kerdes az ok.
Ugy gondolom a sikeres treder egyik alapeleme az oszinteseg, oszinteseg magunk fele. Neha nem is olyan egyszeru, mint gondolnank es evekre bebetonozhatja az elorehaladast.

Hamarosan jelentkezem.

Kik azok a FURU-k?
55$ kedvezménnyel resetelheted.. * mákod van

Régi 2017-01-07, 00:29   #72 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Mit tudtok, mi lett Mergodonnal??
Bennt van még ebben a csúcslépésben? vagy már más utakon jár?? :
http://www.pokershark.eu/author/mergodon/
Régi 2017-01-07, 08:37   #73 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
tejjel cukorral eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szép ez a hozzáállás, és aki már keményen megdolgozott dolgokért, az nem is vádol meg dicsekvéssel, csak azt kell kinevetni, aki apucitól kapta a tőkéjét, autóját vagyonát és kérkedik vele.

Viszont egy dolgot nyomatékkal tanácsolok: amennyiben nem forex/tőzsdei kereskedésből szedted össze a jelen állapotod, húzd meg a gyeplőt, nehogy túlságosan elszállj. Számtalan emberkét láttam már boldogan dicsekedni az új autóval, házzal, nyaralással, fx a király, aztán később kiderült, hogy totál nullszaldós , vagy bukó a pali, és a 3 teljesen más vállalkozásából finanszírozta az autót és a többit... Vagyis sokan járnak úgy, hogy nagymellénnyel belevágnak a tőzsdébe, mert a cége szárnyal, és bukik mint a ló. Még egy ilyennel sem találkoztam, aki utána beismerte , hogy nem járt sikerrel, csendbe lelép mind, Jano is azokra célzott gondolom.

Itt a fórumon is az élő példa, sokan több diplomával azt hiszik, majd itt csuklóból jönnek a milliók.. aztán megy a sárdobálás.
Kedves tejjel cukorral,
Mondanivalom lenyege nem a forrasra vonatkozott, hanem a cel, honnan hova, es mindebbol raadasul nem is az anyagiakat szerettem volna kiemelni, mint emlitettem az egy kovetkezmeny csak.
Nem mondtam, hogy forexbol elek, de azt sem, hogy nem, nem tettem emlitest arra sem, hogy nyereseges vagyok e vagy sem, plusz oktato sem vagyok, sem GURU, egyszeruen csak egy tag aki megosztotta a tapasztalatait.

Udv
Almostakbal
Régi 2017-01-07, 08:54   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

igen, írtam is , hogy senki nem érti félre. Viszont egy kezdőt félrevezethet, ha ilyen képeket és kommenteket posztol valaki a kvázi blogja mellé, és azt gondolja, hogy ezt a tőzsdéből szedte össze...forum.tozsde.hu, elvileg itt akkor erről lenne szó. ha mégsem ebből van, hanem mondjuk német gyári melóból, ahol egy pár év alatt mindenki hazajön egy használt bmw-vel falura, akkor az is ok, csak akkor meg miért itt osztja meg? Bocs, de tényleg nem vágom, ha tőzsdéből van gratula, ha nem akkor meg lényegtelen, legalábbis ezen a fórumon.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-01-07, 12:30   #75 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
tejjel cukorral eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
igen, írtam is , hogy senki nem érti félre. Viszont egy kezdőt félrevezethet, ha ilyen képeket és kommenteket posztol valaki a kvázi blogja mellé, és azt gondolja, hogy ezt a tőzsdéből szedte össze...forum.tozsde.hu, elvileg itt akkor erről lenne szó. ha mégsem ebből van, hanem mondjuk német gyári melóból, ahol egy pár év alatt mindenki hazajön egy használt bmw-vel falura, akkor az is ok, csak akkor meg miért itt osztja meg? Bocs, de tényleg nem vágom, ha tőzsdéből van gratula, ha nem akkor meg lényegtelen, legalábbis ezen a fórumon.

a challenger nagyon is idevág és nem az ára miatt, többet elmond a gazdájáról, mintha 90 percen keresztül dumálgatnánk tradersnite után Chucky zenei ízléséről vagy Birgermeyer puffogtatott lőzungjairól Aquawordiában.

Utoljára módosítva: Jano által : 2017-01-07 12:31 Oka: typo
Régi 2017-01-07, 15:48   #76 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:

Ahogy igertem:

Mint irtam eleg oszetett kerdes az ok, amiert sikerult majdnem a finishben elerni a napi vesztesegkeretet, ezzel likvidalva magam a fenti combinebol.
Azert gondolom, hogy oszetett, mivel sok tenyezo befolyasolja, szemelyisegtipus, maganeleti esemenyek, illetve a piaccal valo kapcsolat, es es es...
Szemilyisegtipus: magamat tekintve erosen flegmatikus es befelefordulo alkat vagyok. Nincsenek nagy erzelmi kirohanasaim, nem latszik rajtam sem pozitiv, sem negativ iranyban, ha esetleg megis nagyon gyorsan elmulik, persze ez nem azt jelenti, hogy erzelem mentes vagyok, hanem eleg gyorsan tulteszem magam dolgokon. Bizonyos dolgokon amik megerintenek legyen az barmi, kepes vagyok honapokig gondolkozni rajta, olyan szinten, hogy neha azokkal almodom, vagy nem, hagy nyugodtan aludni.

A kereskedesben ez segitsegemre lehet, egy egy vesztes tred utan nem kell nagy levegot vegyek, elmult a tred bezarult, es megyek tovabb, azonban ennek van hatulutoje is.

Amit meg fontosnak tartanek, mint hatterinformacio: a kereskedesi palyafutas:
Fx-en kezdtem, mint megannyian sokan, utolag nezve job let volna, ha mindjart hatin kezdek, de mindegy igy tortent, hozzatartozik ehhez az uthoz. Fx utan eleg gyorsan valtottam CFDre, majd hataridosre. Kizarolag daxot tredeltem, igy a technikam, a tredelesi szokasaim, minden a daxra volt kihegyezve, igy evek multan a daxban mintegy otthonra leltem.

Combine:
Elkezdtem: Mindjart jott az elso flusztralo erzes, nincs dax, ennek ellenere elhataroztam, hogy megcsinalom. Mint valami kisiskolas probaltam megfelelo termekeket keresni, amin celba tudom vinni az elhatarozasomat, mint lathato 5 termekbe nyultam bele. Kersekedtem, kereskedtem de vegig ott ult bennem a flusztraltsag, nem ereztem magamenak a palyat. Nagyon faraszto volt az elso het, szinte orultem, hogy vege let, es kozben alig vartam, hogy vege legyen az egesz. Ez itt hiba volt. Termeszetesen sok tapasztalatot gyujtottem az egy het alatt, es ha nem is annyira mint a daxon, de az olajon mar kezdtem jobban erezni magma, annak ellenere, hogy meg mindig feszult voltam.

Januar 3., Tizedik nap:
Jeles napnak tartottam, hiszen ezzel a minimum 10 tradingnapom meg let volna, annak ellenere, hogy a profitcelbol meg egy keves hatra let volna. Feszultseg: 10. nap, plusz, megharcolni a fent emlitett erzessel amitol szabadulni szerettem volna.

-500: Hhh volt ilyen, elso gondolatom, volt, hogy hagyjam mara. Ez bolcs let volna, de sokkal erosebb volt a szabadulni vagyas. Alapvetoen elotte 2-5 lottal kereskedtem, de ezen a napon beadtam neki a 15-ot, ami megutotte a napi veszteseglimitet.

Visszaterve a szemelyisegtipushoz: a tizedik napi -500-on nem let volna szabad tullepni, es szepen hagyni kellett volna aznapra, a kovetkezo nap mar azzal a nyugodt erzessel kezdodott volna, hogy meg egy zold pipaval beljebb, nyugodtabb let volna ettol a tredeles is.
Régi 2017-01-07, 17:19   #77 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

... magamat tekintve erosen flegmatikus es befelefordulo alkat vagyok. Ez bolcs let volna, de sokkal erosebb volt a szabadulni vagyas. Alapvetoen elotte 2-5 lottal kereskedtem, de ezen a napon beadtam neki a 15-ot, ami megutotte a napi veszteseglimitet..
Szia!

Hozzászólásodat olvasva két dolog jutott eszembe. Megosztom, hátha hasznos neked.

1. "flegmatikus es befelefordulo vagyok" Valamint analitikus és céltudatos alkat... Legalábbis hozzászólásaid alapján nekem ez jött le. Ajánlom figyelmedbe az alábbi linken elérhető személyiség tesztet, mely talán segít még jobban megismerni önmagadat.

http://szemelyisegtipusok.hu/tesztek...-72-kerdessel/

2."Ez bolcs let volna, de sokkal erosebb volt a szabadulni vagyas" Ha nem élvezted, akkor minek? Nem az lenne a combine értelme, hogy ha megcsinálod beválogatnak egy elit trader csapatba, kapsz tőkét és nyereségrészesedésért tolhatod ezerrel? Ha most, 10 napig flusztrált a környezet, nem lehet, hogy rossz célt tűztél ki magad elé? Vagy az elit klubban már lesz lehetőség Daxon kereskedni? Mert akkor érthető.
Régi 2017-01-07, 17:23   #78 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Hozzászólásodat olvasva két dolog jutott eszembe. Megosztom, hátha hasznos neked.

1. "flegmatikus es befelefordulo vagyok" Valamint analitikus és céltudatos alkat... Legalábbis hozzászólásaid alapján nekem ez jött le. Ajánlom figyelmedbe az alábbi linken elérhető személyiség tesztet, mely talán segít még jobban megismerni önmagadat.

http://szemelyisegtipusok.hu/tesztek...-72-kerdessel/

2."Ez bolcs let volna, de sokkal erosebb volt a szabadulni vagyas" Ha nem élvezted, akkor minek? Nem az lenne a combine értelme, hogy ha megcsinálod beválogatnak egy elit trader csapatba, kapsz tőkét és nyereségrészesedésért tolhatod ezerrel? Ha most, 10 napig flusztrált a környezet, nem lehet, hogy rossz célt tűztél ki magad elé? Vagy az elit klubban már lesz lehetőség Daxon kereskedni? Mert akkor érthető.
1, Koszonom.

2, Igen, mint funded trader 10 nap utan lehet daxon kereskedni.
Régi 2017-01-07, 17:46   #79 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hhh, gyorsan megcsinaltam.
Eredmeny: I 83% N 67% T 67% J 89%
Régi 2017-01-07, 19:04   #80 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 367
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Urak, olyan hogy "flusztrál" nincs

frusztrál van
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-07, 19:09   #81 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Bocsanat, tehat frusztral
Régi 2017-01-07, 19:34   #82 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

@almostakbal
Gyors voltal. Itt van a kiertekeles:
http://lelektanitipusok.hu/jellemzes_002.html

@shortosgyula
Koszi, h szoltal. Bar ez lenne a legnagyobb hibam... Na ez ami igazan frusztral!
Régi 2017-01-10, 07:50   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás A fisherman always sees a fisherman from afar

Idézet:
Mint irtam eleg oszetett kerdes az ok
Nos én ezt egy kicsit másként látom. Fogd fel a következő írást mint amikor egyik úszó mondja a másiknak, hogy nincs lespiccelve a lábfeje, majd mindketten eltűnnek egy cápa szájában.

A teljesítményed a következő charton jeleníti meg a PL high és PL low értékeidet. Látszik, hogy a risk kontrollálatlan, de a profit nagyon is limitált. Azt kell mondjam, hogy a fail már kódolva volt.

A profit limitáltsága általában arra vezethető vissza, h a tréder nézi a PL-t és a pénz értékét a saját életére vetíti ki. A piaci struktura/trend stb-vel ellentétben azt nézi, hogy neki mennyi lenne jó. És persze ezt szinte mindenki tagadja ( én is).

megoldás relative egyszerű: ne nézd a P/L-t. kövesd a flow-t! csak a flow számít.. pláne ha skalpolsz.

A címben megjelölt híres/hírhedt idézet arra utal, hogy legtöbbször az ismeretlent a már megszokott sémákkal próbáljuk definiálni.
Ennek nem sok köze van a személyiségtípushoz.

Itt egy komoly alap trading skill hiányzik azaz a risk management hiányos, de ez látszik a videokról is lásd alább.

A trédjeidről:
GC, CL mint választott piacok miközben DAX-ért rajongsz. A GC, CL vékony piacok, nagyon tudnak menni, gyors reflexek kellenek hozzá. A DAX- hoz nekem inkább egy ES/6E combo illene. De a legolcsóbb a treasury és abból van jópár és manapság még mennek is.

#1: Combine 19-Dec_1: GC entry: 1143.7 sl: 1144.4 tp 1142.3
a motiváció nagyjából sejthető.. a GC már 20+ pontot emelkedett, fölément a korábbi csúcsnak az ár úgy tűnik megtorpan.
a stop nem rossz mert korábbi csúcs fölé ment a 3 tickkel szerintem sok. De igazán a target ami értelmetlen.. ahogy mondtad az köszön vissza: mielőbbi szabadulás a trédből lehetőleg profittal.
a chart piszkos: a Volume Profile-t nem tudom miért jeleníted meg a DOM-ot sem igazán értem pláne hogy LVN-be raktad mind a tp-t mind az SL-t. A VP-ről a POC még látszik ami ha a VAH-t akartad volna beshortolni akkor egy jo target lehetett volna, de VA-t nem látom pedig az a lényege.
A DOM szerintem a vékony piacokon így önmagában nagyon nehezen használható, ha egy absorption-t ebből ki tudsz venni akkor master vagy, de a current és recent trade-k nélkül úgy hogy a bal szélen van a VP elég nehéz.
A zene egy kicsit lol: "so be free".. mi ez vmi karma?

a b/e kissé késve jelent meg bár előtte csökkentetted a risket ami hasznos.
5'21"-nél szarakodsz a text üzenettel.. mintha a nézőközönség számára írtad volna.. eh a tréd a tied, a dicsőség is.. de a fájdalom is. csak magadra koncentrálj
7'23"-nál lezártál egy kis profitot.. na ez tetszett, bár én a partial híve vagyok ha már lockolni kell.

#2: Combine 19 Dec 2 .. ez olyan mintha az #1 után lett volna egyből. gondolom az adrenalin még nem ment le. Itt is hiányzik egy skill. Ha jol látom framed tradeket nyomsz, de meg kell tanulni trade sequenciákat kereskedni. Auction theory is mintha hinyozna.

de az igazi gondok itt a következők:
entry: 1141.8 sl: 1142.3 tp 1140.4
elsőre egész jó az RR , de 0:14-nél ez összeomlik... tp-t közelebb húzod. Ha jol látom azért mert pont akkor ugrott feljebb a POC? ha igen akkor excellent, ha nem az lucky strike.

#3 dec30-1 CL short@53.94 sl 54.01 tp 53.74
ami itt érdekes, hogy 53,90-nél volt egy 200-as flipper ami a tréded alatt gyakorlatilag meghatározta a flow-t.
0.17-nél látható hogy ezt át is ugorja (122-es print) utánna pedig .22-nél kiválóan le is zárod a risket, ráadásul még partialozol is: excellent trading!!
.28 nál megint összeomlik az RR
a zene megint karma: "I'll never give up..." oh come on!
1:35-nél a stop mozgatás kiváló
2:16-nál visszateszt 53.82-ig fel az ex flipperig.. de itt már vége a trédnek.
Az összes közül ez a tréd tetszik a legjobban. ebben csupa olyan elemek vannak amire lehet építeni.. bár ez is statikus kezdettől scale out. ha fix a size akkor hatalmasat kell fogni, de ott belép a time.
scalp=/= swing =/= positiontrade.

Na jo többet nem írok mert ki tudja sértő-e? Remélem nem. Nyugi. én is hasonló problémákkal küzdök.. sőt!

Én mindenesetre azt csinálom, hogy mikor trédelek felveszem videora, viszont beszélek is hozzá. Szépen mondom hogy mit gondolok mit érzek.. amin persze a lányom néha fetrengeni szokott a nevetéstől a szomszéd szobában.. így suttognom kell ami még gázabb... 1-2x megosztottam, de mivel mindenki szétröhögte magát az én kis pszichés defektusaimon így inkább többé nem.

Egyetlen 1 tanácsom volna csak: előre definiált trédek helyett menj tréd sequenciákra, ahol a risk az egyetlen amit figyelsz. a risk legyen ami alulról korlátos a trade pedig menjen amig csak menni tud. 3-5 tick risk pedig szerintem túl sok hatin.

Tán Marcinak mutattam egyszer hogy hati más mint fx. itt ha megindul akkor adod rá mint a hülye felmész amig lehet aztán gyorsan scale out. a 150K-nál a 15 contractra fel kell menni, nem azzal indítani, hanem rápakolni. Agressiven. határidő de tán az egész trédelés az agresszivitásról szól. ( lásd CME globex doc)
A piac addig megy felfele míg el nem fogytak a vevők és addig lefele míg el nem fogynak az eladók. A bid/ask delta elég jol mutatja mi a flow, főleg a diagonal, de a tape a legmegbizhatóbb.

Sokszor nem is a stoppal kezeli az ember a risket hanem a size-zal, de initial akkor is van. keress rá youtube-on don miller trading after dark sorozatára ( ne amikor csak dumál hanem amikor mutatja is) ő bemutatja a risk mngmt by size-t.. ez a 150K combine-nál már alkalmazható.. a 30/50-esnél nem igazán.

Vannak erre nagyon jó drillek amin ezt be lehet fullra gyakorolni. a VP/MP/DOM-ot meg ha használod akkor az auction theory 1-2 masterjét nézd meg ( jigsaw, Dhadwar, dalton, Steidlmayer, futex, brannigan) bár őket gondolom ismered de a MOMO-s gyerekek is olyan szemléletet adnak amit sem itt sem a fio-n nem kapsz meg. Ja amugy a momo traders kötelező.. olyan mint a mkt wizard csak nem az özönvíz előttről.

A DOM gyakorlásra a Marex Neonja ami jó, de annak egy kicsit húzósabb az ára. Ha nincs szimulált környezetben DOM-od akkor megteheted hogy élesen trédelsz, de delayen (pl TT web 10 min delay) ujra játszod pl egy bounce-t / absorption-t / breakoutot... essential skills!!

A későbbi videokon láttam, hogy a tape is rajta van vmi linechart indikátorral. Mondjuk én ezt így nem szeretem mixelni: a chart mutassa a history/mkt structure-t, a VP/MP külön, DOM külön, Tape külön, footprint külön. Mert mindegyik más értelmezést kíván és más alertezéssel megy.
Szénhidrátot sem mixelem zsírral meg proteinnel.. mondjuk ki is vágna ketoból.. meg lehet csinálni persze: zsiroskenyér rántotthussal meg nutellával.
Rádásul ha ott a chart akkor kénytelen vagyok strukturára menni, de ha csak a DOM akkor a flow határozza meg a döntéseket. DOM-ból hamarabb észre lehet venni a változást és mivel egy picit bele lehet látni a jövőbe vele ezért az nálam az elsődleges eszköz főleg igy skalpoláshoz.

Nézz meg 1-2 JigSaw-t, mert határidőt megfelelő DOM nélkül szerintem elég szélmalomharc. Az ATAS domja is jó.. de azt nem mutattad a videokon.
Törekedj a scratch-ra, 4-5 tick CME-n az rengeteg.. nem fogod tudni fejleszteni a Size-t ha strukturális stoppal mégy és a félelem megmarad. Scratch vagy kill.. persze ehhez MOMOra kell beugrani ahhoz meg kell hogy mi a struktura / profile. nyilván VPOC-nál hirek nélkül ne számítsunk momora.

amugy nyugi. Jó sok trédert ismerek és figyelek és nem szántam volna ennyi időt ebbe a fostalicska fórumba ha nem látnám, hogy van értelme. A munka amit beletoltál előbb utóbb meghozza a gyümölcsét.. ritkán látok komoly munkát forumos/twiteres tréderek mögött, legtöbben csak a "mindenfasza" "alwaysWin" heremutogatásig jutnak el .... ja és ha következőre sikerül a combine neked v másnak. én tutira azt fogom hinni, hogy eme írás miatt volt

mindenesetre köszönet a videokért én nagyon sokat tanultam belőle, ez amit ide leírtam csak egy kivonat abból ami plusz inputot adott.

Chucky, Gekko, Kocka, Chateau, R-Pi, Nyul, TM, Laz ti ezt vágjátok a többieknek erősen ajánlott, oktatók probálkozhatnak vele.. bár minek?!

Comments welcome.

peace. hope it helps
cheers
Jano
Régi 2017-01-10, 12:50   #84 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nos én ezt egy kicsit másként látom. Fogd fel a következő írást mint amikor egyik úszó mondja a másiknak, hogy nincs lespiccelve a lábfeje, majd mindketten eltűnnek egy cápa szájában.

A teljesítményed a következő charton jeleníti meg a PL high és PL low értékeidet. Látszik, hogy a risk kontrollálatlan, de a profit nagyon is limitált. Azt kell mondjam, hogy a fail már kódolva volt.

A profit limitáltsága általában arra vezethető vissza, h a tréder nézi a PL-t és a pénz értékét a saját életére vetíti ki. A piaci struktura/trend stb-vel ellentétben azt nézi, hogy neki mennyi lenne jó. És persze ezt szinte mindenki tagadja ( én is).

megoldás relative egyszerű: ne nézd a P/L-t. kövesd a flow-t! csak a flow számít.. pláne ha skalpolsz.

A címben megjelölt híres/hírhedt idézet arra utal, hogy legtöbbször az ismeretlent a már megszokott sémákkal próbáljuk definiálni.
Ennek nem sok köze van a személyiségtípushoz.

Itt egy komoly alap trading skill hiányzik azaz a risk management hiányos, de ez látszik a videokról is lásd alább.

A trédjeidről:
GC, CL mint választott piacok miközben DAX-ért rajongsz. A GC, CL vékony piacok, nagyon tudnak menni, gyors reflexek kellenek hozzá. A DAX- hoz nekem inkább egy ES/6E combo illene. De a legolcsóbb a treasury és abból van jópár és manapság még mennek is.

a motiváció nagyjából sejthető.. a GC már 20+ pontot emelkedett, fölément a korábbi csúcsnak az ár úgy tűnik megtorpan.
a stop nem rossz mert korábbi csúcs fölé ment a 3 tickkel szerintem sok. De igazán a target ami értelmetlen.. ahogy mondtad az köszön vissza: mielőbbi szabadulás a trédből lehetőleg profittal.
a chart piszkos: a Volume Profile-t nem tudom miért jeleníted meg a DOM-ot sem igazán értem pláne hogy LVN-be raktad mind a tp-t mind az SL-t. A VP-ről a POC még látszik ami ha a VAH-t akartad volna beshortolni akkor egy jo target lehetett volna, de VA-t nem látom pedig az a lényege.
A DOM szerintem a vékony piacokon így önmagában nagyon nehezen használható, ha egy absorption-t ebből ki tudsz venni akkor master vagy, de a current és recent trade-k nélkül úgy hogy a bal szélen van a VP elég nehéz.

5'21"-nél szarakodsz a text üzenettel.. mintha a nézőközönség számára írtad volna.. eh a tréd a tied, a dicsőség is.. de a fájdalom is. csak magadra koncentrálj
7'23"-nál lezártál egy kis profitot.. na ez tetszett, bár én a partial híve vagyok ha már lockolni kell.

#2: Combine 19 Dec 2 .. ez olyan mintha az #1 után lett volna egyből. gondolom az adrenalin még nem ment le. Itt is hiányzik egy skill. Ha jol látom framed tradeket nyomsz, de meg kell tanulni trade sequenciákat kereskedni. Auction theory is mintha hinyozna.

elsőre egész jó az RR , de 0:14-nél ez összeomlik... tp-t közelebb húzod. Ha jol látom azért mert pont akkor ugrott feljebb a POC? ha igen akkor excellent, ha nem az lucky strike.

ami itt érdekes, hogy 53,90-nél volt egy 200-as flipper ami a tréded alatt gyakorlatilag meghatározta a flow-t.
0.17-nél látható hogy ezt át is ugorja (122-es print) utánna pedig .22-nél kiválóan le is zárod a risket, ráadásul még partialozol is: excellent trading!!
Az összes közül ez a tréd tetszik a legjobban. ebben csupa olyan elemek vannak amire lehet építeni.. bár ez is statikus kezdettől scale out. ha fix a size akkor hatalmasat kell fogni, de ott belép a time.

Na jo többet nem írok mert ki tudja sértő-e? Remélem nem. Nyugi. én is hasonló problémákkal küzdök.. sőt!

Én mindenesetre azt csinálom, hogy mikor trédelek felveszem videora, viszont beszélek is hozzá. Szépen mondom hogy mit gondolok mit érzek.. amin persze a lányom néha fetrengeni szokott a nevetéstől a szomszéd szobában.. így suttognom kell ami még gázabb... 1-2x megosztottam, de mivel mindenki szétröhögte magát az én kis pszichés defektusaimon így inkább többé nem.

Egyetlen 1 tanácsom volna csak: előre definiált trédek helyett menj tréd sequenciákra, ahol a risk az egyetlen amit figyelsz. a risk legyen ami alulról korlátos a trade pedig menjen amig csak menni tud. 3-5 tick risk pedig szerintem túl sok hatin.

Tán Marcinak mutattam egyszer hogy hati más mint fx. itt ha megindul akkor adod rá mint a hülye felmész amig lehet aztán gyorsan scale out. a 150K-nál a 15 contractra fel kell menni, nem azzal indítani, hanem rápakolni. Agressiven. határidő de tán az egész trédelés az agresszivitásról szól. ( lásd CME globex doc)
A piac addig megy felfele míg el nem fogytak a vevők és addig lefele míg el nem fogynak az eladók. A bid/ask delta elég jol mutatja mi a flow, főleg a diagonal, de a tape a legmegbizhatóbb.

Sokszor nem is a stoppal kezeli az ember a risket hanem a size-zal, de initial akkor is van. keress rá youtube-on don miller trading after dark sorozatára ( ne amikor csak dumál hanem amikor mutatja is) ő bemutatja a risk mngmt by size-t.. ez a 150K combine-nál már alkalmazható.. a 30/50-esnél nem igazán.

Vannak erre nagyon jó drillek amin ezt be lehet fullra gyakorolni. a VP/MP/DOM-ot meg ha használod akkor az auction theory 1-2 masterjét nézd meg ( jigsaw, Dhadwar, dalton, Steidlmayer, futex, brannigan) bár őket gondolom ismered de a MOMO-s gyerekek is olyan szemléletet adnak amit sem itt sem a fio-n nem kapsz meg. Ja amugy a momo traders kötelező.. olyan mint a mkt wizard csak nem az özönvíz előttről.

A DOM gyakorlásra a Marex Neonja ami jó, de annak egy kicsit húzósabb az ára. Ha nincs szimulált környezetben DOM-od akkor megteheted hogy élesen trédelsz, de delayen (pl TT web 10 min delay) ujra játszod pl egy bounce-t / absorption-t / breakoutot... essential skills!!

A későbbi videokon láttam, hogy a tape is rajta van vmi linechart indikátorral. Mondjuk én ezt így nem szeretem mixelni: a chart mutassa a history/mkt structure-t, a VP/MP külön, DOM külön, Tape külön, footprint külön. Mert mindegyik más értelmezést kíván és más alertezéssel megy.
Szénhidrátot sem mixelem zsírral meg proteinnel.. mondjuk ki is vágna ketoból.. meg lehet csinálni persze: zsiroskenyér rántotthussal meg nutellával.
Rádásul ha ott a chart akkor kénytelen vagyok strukturára menni, de ha csak a DOM akkor a flow határozza meg a döntéseket. DOM-ból hamarabb észre lehet venni a változást és mivel egy picit bele lehet látni a jövőbe vele ezért az nálam az elsődleges eszköz főleg igy skalpoláshoz.

Nézz meg 1-2 JigSaw-t, mert határidőt megfelelő DOM nélkül szerintem elég szélmalomharc. Az ATAS domja is jó.. de azt nem mutattad a videokon.
Törekedj a scratch-ra, 4-5 tick CME-n az rengeteg.. nem fogod tudni fejleszteni a Size-t ha strukturális stoppal mégy és a félelem megmarad. Scratch vagy kill.. persze ehhez MOMOra kell beugrani ahhoz meg kell hogy mi a struktura / profile. nyilván VPOC-nál hirek nélkül ne számítsunk momora.

amugy nyugi. Jó sok trédert ismerek és figyelek és nem szántam volna ennyi időt ebbe a fostalicska fórumba ha nem látnám, hogy van értelme. A munka amit beletoltál előbb utóbb meghozza a gyümölcsét.. ritkán látok komoly munkát forumos/twiteres tréderek mögött, legtöbben csak a "mindenfasza" "alwaysWin" heremutogatásig jutnak el .... ja és ha következőre sikerül a combine neked v másnak. én tutira azt fogom hinni, hogy eme írás miatt volt

mindenesetre köszönet a videokért én nagyon sokat tanultam belőle, ez amit ide leírtam csak egy kivonat abból ami plusz inputot adott.

Chucky, Gekko, Kocka, Chateau, R-Pi, Nyul, TM, Laz ti ezt vágjátok a többieknek erősen ajánlott, oktatók probálkozhatnak vele.. bár minek?!

Comments welcome.

peace. hope it helps
cheers
Jano
Szia Jano,
Oszinten nagyon koszonom!
Koszonom, hogy idot, energiat forditottal ram, mellesleg az elso hozzaszolas amibol meg profitalni is tudok

Udv
Almostakbal
Régi 2017-01-10, 17:21   #85 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Szia Jano! Köszi a megosztást. Brutál erős anyag. Jó látni, hogy azon a szinten, ahol te valószínűleg már vagy még így buzog benned a tudásvágy. Vagy talán épp ezért vagy ott, ahol? Önmagában már ez a felismerés komoly inspiráció a számomra és akkor még bele sem mélyedtem komolyabban az anyagba! :-)
Régi 2017-01-11, 07:59   #86 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Hamarosan ujra indul:
Csatolt kicsinyítések
impossible-mission-tst-trading-journal-trading-report_combine_2.jpg  
Régi 2017-01-11, 12:06   #87 (permalink)
Új tag

Turbo logója

Hely: Monor
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Turbo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A trédjeidről:

Na, ez az írás nem semmi!
Nincs mellébeszélés, általános frázisok puffogtatása. A kereskedések kiértékelése pontos, precíz (másodpercekre lebontva!!!!), rengeteg tanáccsal. (Bár ha nagyképű akarnék lenni, akkor is max. a negyedét értettem a DOM,POC,VAH és egyéb rövidítéseknek.)
Jano beírása olyan ezen a fórumon, mint ha egy műszaki boltban lennének fekete-fehér Junoszty tévék, egy-két Videoton Color Star és van egy Ultra HD tévé.
Big respect!

Ui.: Én meg az MG-t próbálom csiszolgatni, reszelgetni, aztán lehet ,hogy az csak egy csúzli a fentiekhez képest...
Turbo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-11, 13:15   #88 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 42
Satti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Hamarosan ujra indul:
Sok sikert!
Satti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-11, 15:03   #89 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sok sikert!
Koszonom
Régi 2017-01-11, 16:23   #90 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás ES

Régi 2017-01-11, 17:32   #91 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Errol sajna nem csinaltam vidit, plusz boven mehettem volna nagyobb kontraktal, vigan tulszaguldott a celaron.
Csatolt kicsinyítések
impossible-mission-tst-trading-journal-es_1.jpg  
Régi 2017-01-12, 07:27   #92 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás Update

2nd TC 1st day
Csatolt kicsinyítések
Régi 2017-01-12, 13:43   #93 (permalink)
Új tag

Hely: Pannónia filmstúdió
Összes hozzászólás: 24
A kockásfülű nyúl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv,
Én a 30k-sat csináltam meg. Nem tudom hogy mennyire vagy biztos a dolgodban, de ha nem vagy nagyon biztos a dolgodban, akkor szerintem ne a 150kval kezdj.
Ha a max DD-t X-nek vesszük, akkor a profit target:
30k:X
50K:1.5X
100k:2X
150k:2X

Csak egy ötlet...

KFNY
A kockásfülű nyúl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-12, 19:55   #94 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Idézet:
A kockásfülű nyúl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv,
Én a 30k-sat csináltam meg.

KFNY
Es immar funded?
Régi 2017-01-13, 08:31   #95 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás Update

2nd TC 2nd day
Csatolt kicsinyítések
Régi 2017-01-13, 21:57   #96 (permalink)
Új tag

Hely: Pannónia filmstúdió
Összes hozzászólás: 24
A kockásfülű nyúl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Es immar funded?
Igen, funded.
A kockásfülű nyúl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-14, 16:51   #97 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.494
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ja és ha következőre sikerül a combine neked v másnak. én tutira azt fogom hinni, hogy eme írás miatt volt
Jano, szerintem bátran kijelenthetjük, hogy megalapoztad a jövő feltörekvő magyar trader-nemzedékét, szóval a mi sikerünknél nyugodtan hiheted ezt (esetünkben a spuxra értve)

Idézet:

Chucky, Gekko, Kocka, Chateau, R-Pi, Nyul, TM, Laz ti ezt vágjátok
Következő házi feladat mikor jön? citytraders.slack.com
David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-17, 13:07   #98 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás 6E

Nem sikerult tul szepen, korai nyitas, ebbol kifolyolag rossz RR.
Korai zaras, vagy reszben kellett volna VAH-nal zarni a pozit, pedig egyertelmuen volt szufla meg benne, mint utolag ki is derult.

A vidi egy gyorsitott valtozat, az eredeti hanggal kerult felvetelle, ahol megosztom a gondolataimat sajat magammal.

Régi 2017-01-17, 13:10   #99 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Ennyit mara europarol, hamarosan ranezek az amcsikra
Régi 2017-01-17, 17:56   #100 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Alapbeállítás

Na hol a hiba, bar lehet sok van, de egy k nagy van

Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
social trading/copy trading schaffer Kereskedések, stratégiák 10 2017-04-02 18:44
MB Trading Soley Brókercégek 4 2015-09-07 10:12
Trading in the Zone simifx Kezdőknek 6 2014-10-22 11:26
Pro Trading Fx Bundasbandi Automata kereskedés 4 2014-01-15 18:01
Trading Journal - Egy kezdő naplója Fassenkugel Kezdőknek 51 2013-02-24 22:44

A pontos idő 09:14 , a GMT +1 időzóna szerint.