Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kereskedések, stratégiák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-01-11, 19:21   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 1
csoroparaszt a hírnévhez vezető út elején jár.
Post Részben saját stratégiám

Sok hozzászólást olvastam el a forumon ahogy leszűrtem sokan nem tartják hozzáértőnek Várkuti G. urat. Mindenben én se értek vele egyet nem dicsérem de nem is kritizálom. Talán egy amit kritizálok néhány dologért csillagászati árat kér ami szerintem túlzás.
Az egész hozzászólásom lényege az lenne hogy amióta az általa bemutatott egyik stratégiát (részben) alkalmazom, azóta tudok nyereséggel kereskedni a forex világában. Nem vagyok profi de teljesen amatőr se, milliókat se kerestem csak pár 100 dollárt.

$50 kezdőtőke indultam, jelenleg $250-300 az egyenleg éles számlám az etoro-n van a stratégiámhoz szükséges még egy MT5 demo számla is ami a stratégia lelkéhez a VarMovAvg indikátorhoz szükséges. Az alábbi képen is ez látszik.
A demo $10000 kezdő töke 2016,12.12 indulással jelenlegi egyenleg $11450, a befektetett $-700, $0.01 pozi nyitásokkal
Azért etoro mert még réges-régen évekkel ezelőtt ott ismerkedtem ezzel az egész forexel és azért MT demo mert éles számlán nincs $10000 de lehet $2000 is elég lenne tőkém ami lefedezné az összes pozíciót.
Nincs SL a képen részben látszik a jelenleg nyitott összes pozíció illetve néhány lezárt is és ez még hasonlóan néz ki másik 9 devizapárnál. Az éles számlán jelenleg 9 nyitott pozi akit érdekel az keressen rám csoroparaszt néven.

csoroparaszt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-13, 12:05   #2 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Tegnapi nap is sok pozíció zárul pozitívan USDCAD a képen, stratégia változatlan.
Csatolt kicsinyítések
reszben-sajat-strategiam-usdcadm15egyenleg.png  
Hirdetések
Régi 2017-01-13, 12:49   #3 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
csoroparaszt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegnapi nap is sok pozíció zárul pozitívan USDCAD a képen, stratégia változatlan.
Szia!

Nem kötekedésképp, hanem őszinte érdeklődéssel kérdezem:

A gyakorlatilag egyidejűleg, lényegében azonos áron benyitott 6 db GBPJPY pozíció lépcsőzetes TP szintje (784-1200 pip között viszonylag egyenletesen gridelve) hogy értelmezendő? Ez valami fordított toronyház kilépési stratégia?Vagy ezek már hedge pozíciók és csak azért raktál TP-t nehogy párosítsa a rendszer? Vagy komoly matematikai/technikai számítások alapján jöttek ki ezek a szintek? Esetleg teljesen random tetted be őket, hátha elszalad addig az ár alapon?

Egyébként gratulálok, szépen elkaptad a páron a napos fordulót!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-13, 15:08   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Nem kötekedésképp, hanem őszinte érdeklődéssel kérdezem:

A gyakorlatilag egyidejűleg, lényegében azonos áron benyitott 6 db GBPJPY pozíció lépcsőzetes TP szintje (784-1200 pip között viszonylag egyenletesen gridelve) hogy értelmezendő? Ez valami fordított toronyház kilépési stratégia?Vagy ezek már hedge pozíciók és csak azért raktál TP-t nehogy párosítsa a rendszer? Vagy komoly matematikai/technikai számítások alapján jöttek ki ezek a szintek? Esetleg teljesen random tetted be őket, hátha elszalad addig az ár alapon?

Egyébként gratulálok, szépen elkaptad a páron a napos fordulót!
Ahogy látod az a 6 pozició mind külön időpontban nyitódok. Van a VarMovAvg indikátor ez ahogy látszik piros és zöld pontokat rak a gyertyákra. Ezeknek a pontoknak van egy értéke amit ha rámutatunk az egérrel látni is lehet.

Tehát ha van egy zöld, utána jön egy piros aminek az értéke pl.131 a következő is piros az 134 erre már rá húzhatjuk a fibót ahogy a képen is látszik. Ha ez a 3 különbség nincs meg akkor nézzük a 3. pirosat(ha ez zöld akkor ezzel már nem is foglalkozunk) itt az első és 3. pont között kell 4 különbség, ha nincs meg itt se a 4 akkor jön az utolsó lehetőség a 4. piros pont itt is az első piros és negyedik között 5 értékbeli eltérésnek kell lenni ahhoz hogy ráhúzzuk a fibot.
A fibót ráhúzzuk a pont alatt található gyertya testére(kanócot nem vesszük figyelembe) eladási pozinál (piros) tehát első gyertya teteje második alja(vagy és 3. gyert esetleg az első é 4.).
Célár mindig a fibo 423 ezt lehetne hagyni (de sokszor előfordul hogy max a 423 elérés és már fordul is ellenkező irányba) ahogy kérdezted is de én 1 év használat alapján így alkalmazom.
Képen látszik az is hogy néhol a pozi nyitás és a fibo között van időbeni eltérés, ennek oka pl nem nézem folyamatosan vagy éjjel, stb. Tehát éjjel zajlik a kereskedés rajzolódnak a gyertyák és a pontok reggel ránézel (1 chart kb 1 perc) ha látsz egy megfelelő két pont között értékben 3 (ha kell 4-5 ahogy feljebb írtam) eltérést oda húzod a fibot, nyitod a pozit, célár 423 és ennyi.
Régi 2017-01-13, 19:19   #5 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A fibót ráhúzzuk a pont alatt található gyertya testére(kanócot nem vesszük figyelembe) eladási pozinál (piros) tehát első gyertya teteje második alja(vagy és 3. gyert esetleg az első é 4.).
Célár mindig a fibo 423 ezt lehetne hagyni (de sokszor előfordul hogy max a 423 elérés és már fordul is ellenkező irányba) ahogy kérdezted is de én 1 év használat alapján így alkalmazom.
Szia! Érdekes strati. A fordulatban résztvevő 2-4 gyertya összesített testének négyszeresére rúgó célár ugyanakkor kontratrendben, vagy óriás gyertyával történő fordulat esetén ambíciózusnak tűnik. Főképp, hogy mint a csatolt képből kiderül stop nélkül kereskedsz vele. Egy év után milyen a találat arány és a profit faktor? (feltételezve, hogy valahol azért lezárod a mínuszos trédeket.)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-13, 19:44   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia! Érdekes strati. A fordulatban résztvevő 2-4 gyertya összesített testének négyszeresére rúgó célár ugyanakkor kontratrendben, vagy óriás gyertyával történő fordulat esetén ambíciózusnak tűnik. Főképp, hogy mint a csatolt képből kiderül stop nélkül kereskedsz vele. Egy év után milyen a találat arány és a profit faktor? (feltételezve, hogy valahol azért lezárod a mínuszos trédeket.)
Sok ideig nem foglalkoztam azzal hogy konkrétan számokra lebontsak mindent ezért két-három demo számlán is újra indul, konkrétan nem engedett vissza a demo account. Ez volt most decemberben is de a most 1 hónap alatt elért haszon hosszú távon is hasonló. 260 lezárt 0 törölt, jelenleg 100 nyitott pozició
nincs mínusszal lezárt trade hogy a régi számlákon mennyi lehetett nem tudom az nagyon kezdő bénázás volt.
Csatolt képek

Régi 2017-01-14, 08:56   #7 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.057
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ahogy látod az a 6 pozició mind külön időpontban nyitódok. Van a VarMovAvg indikátor ez ahogy látszik piros és zöld pontokat rak a gyertyákra. Ezeknek a pontoknak van egy értéke amit ha rámutatunk az egérrel látni is lehet.

Tehát ha van egy zöld, utána jön egy piros aminek az értéke pl.131 a következő is piros az 134 erre már rá húzhatjuk a fibót ahogy a képen is látszik. Ha ez a 3 különbség nincs meg akkor nézzük a 3. pirosat(ha ez zöld akkor ezzel már nem is foglalkozunk) itt az első és 3. pont között kell 4 különbség, ha nincs meg itt se a 4 akkor jön az utolsó lehetőség a 4. piros pont itt is az első piros és negyedik között 5 értékbeli eltérésnek kell lenni ahhoz hogy ráhúzzuk a fibot.
Képen látszik az is hogy néhol a pozi nyitás és a fibo között van időbeni eltérés, ennek oka pl nem nézem folyamatosan vagy éjjel, stb. Tehát éjjel zajlik a kereskedés rajzolódnak a gyertyák és a pontok reggel ránézel (1 chart kb 1 perc) ha látsz egy megfelelő két pont között értékben 3 (ha kell 4-5 ahogy feljebb írtam) eltérést oda húzod a fibot, nyitod a pozit, célár 423 és ennyi.
Üdv csoroparaszt

''A fibót ráhúzzuk a pont alatt található gyertya testére(kanócot nem vesszük figyelembe)'' -ezzel a ''TANNAL'' én nagyon nem értek 1et. A gyerty egy információt megjelenítő ábrázoló eszköz, amit az eladási ár ''segge'' rajzol. A VÉTELI árat nem jeleníti meg, azt neked kell kikalkulálnod a spread szeint, viszont számos esetben a spread nagyokat nyújtózkodik /főleg ha meglát 1 ST-t/, azt csak a charton tudod figyelni /ha tudod a gyorsasága szerint/.
Viszont érdekelne az indikátorod beállítási értékei.
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-14, 09:38   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv csoroparaszt

''A fibót ráhúzzuk a pont alatt található gyertya testére(kanócot nem vesszük figyelembe)'' -ezzel a ''TANNAL'' én nagyon nem értek 1et. A gyerty egy információt megjelenítő ábrázoló eszköz, amit az eladási ár ''segge'' rajzol. A VÉTELI árat nem jeleníti meg, azt neked kell kikalkulálnod a spread szeint, viszont számos esetben a spread nagyokat nyújtózkodik /főleg ha meglát 1 ST-t/, azt csak a charton tudod figyelni /ha tudod a gyorsasága szerint/.
Viszont érdekelne az indikátorod beállítási értékei.

Igen az lehet hogy a nagykönyv azt írja kell a kanóc de ebben a stratégiában az megölné az egészet és lehetne mindent az elején kezdeni. Mellékelte is egy friss képet ahol jól látszik ha a kanóccal együtt húzom a fibót(kék szín) akkor a célár torz Tp szintet ad. Lehet pár nap/hét és azt is elérné ennek a tesztelését rábíznám másra illetve hogy 15 perces idősíkor kívül is működik e de ott meg a pontok közti értékeket kellene újra tesztelni.
Az indikátor alap beállításokkal fut. Vannak már újabb indikátorok más beállításokkal plusz kibővítve mással de azok csak katyvaszt okoznak.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?...7indik_tor.jpg
Csatolt kicsinyítések
reszben-sajat-strategiam-kanoc-nem-kell_li-2-.jpg.jpg
Megnézték: 95
Méret:  180,9 KB
Azonosító:  9688  
Régi 2017-01-14, 12:55   #9 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.057
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen az lehet hogy a nagykönyv azt írja kell a kanóc de ebben a stratégiában az megölné az egészet és lehetne mindent az elején kezdeni. Mellékelte is egy friss képet ahol jól látszik ha a kanóccal együtt húzom a fibót(kék szín) akkor a célár torz Tp szintet ad. Lehet pár nap/hét és azt is elérné ennek a tesztelését rábíznám másra illetve hogy 15 perces idősíkor kívül is működik e de ott meg a pontok közti értékeket kellene újra tesztelni.
Az indikátor alap beállításokkal fut. Vannak már újabb indikátorok más beállításokkal plusz kibővítve mással de azok csak katyvaszt okoznak.
Akkor az indikátor alap beállítási értékét kérném, ha nem titok
Kisérleteztem én is ilyen indivel, de nem használom Fibózásra. A lényege minden indikátornak a beállítás, hogy mekkora idősíkon /periódust/ számoljon és persze nem árt tudni, hogy mit is mutat /számol/.
Csatolt kicsinyítések
reszben-sajat-strategiam-xm-vmavg.jpg  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-14, 13:24   #10 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor az indikátor alap beállítási értékét kérném, ha nem titok
Kisérleteztem én is ilyen indivel, de nem használom Fibózásra. A lényege minden indikátornak a beállítás, hogy mekkora idősíkon /periódust/ számoljon és persze nem árt tudni, hogy mit is mutat /számol/.
Nincs titok de már az előbbi posztban is ott volt az indikátor alap beállításról a kép.
Csatolt kicsinyítések
reszben-sajat-strategiam-indikator.jpg  
Régi 2017-01-29, 11:17   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

2 héttel később...
Csatolt kicsinyítések
reszben-sajat-strategiam-update.jpg  
Régi 2017-01-29, 14:31   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
2 héttel később...
Wow, imponáló eredmény!
Komolyra fordítva: vulkán tövében építkezel. Ne tegyél erre a "stratira" túl sok éles dollárt. Sok év tapasztalatával mondom neked: az ilyen "strati" mindig MC-zik.
Lehet, hogy 2 nap, 2 hét vagy 2 hónap múlva, de egyszer biztosan.
Nem kell ehhez semmi más, csak egy izmos trend, ami párszáz pipet eltipeg úgy, hogy vissza se néz.
A belépőid alapvetően random belépők, a látszat ellenére is. A zárásaid esetlegesek.
Nincs stop. Rengeteg (akár 100+) nyitott pozi. Hetekig is benne ülsz egy (vagy akár rengeteg) többszáz pipes vesztő poziban. Ez nem egészséges.
Ha ilyen profitgörbét látok, egyből leveszem, hogy nincs itt semmi látnivaló, lehet lapozni.
Minden ilyen tökegyenes emelkedő profitgörbe egy ugyanilyen tökegyenes, de jóval nagyobb meredekségű és ellenkező irányú szakasszal fogja tudomásodra hozni életképtelenségét.
Egyetlen mód van arra, hogy életképes legyen ez a dolog: mindig vedd ki a profitot egy bizonyos mérték után, és kezdd az egészet elölről, kicsiben.
Így a vulkán kitörése eredendően nem fog hazavágni.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 16:10   #13 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Wow, imponáló eredmény!
Komolyra fordítva: vulkán tövében építkezel. Ne tegyél erre a "stratira" túl sok éles dollárt. Sok év tapasztalatával mondom neked: az ilyen "strati" mindig MC-zik.
Lehet, hogy 2 nap, 2 hét vagy 2 hónap múlva, de egyszer biztosan.
Nem kell ehhez semmi más, csak egy izmos trend, ami párszáz pipet eltipeg úgy, hogy vissza se néz.
A belépőid alapvetően random belépők, a látszat ellenére is. A zárásaid esetlegesek.
Nincs stop. Rengeteg (akár 100+) nyitott pozi. Hetekig is benne ülsz egy (vagy akár rengeteg) többszáz pipes vesztő poziban. Ez nem egészséges.
Ha ilyen profitgörbét látok, egyből leveszem, hogy nincs itt semmi látnivaló, lehet lapozni.
Minden ilyen tökegyenes emelkedő profitgörbe egy ugyanilyen tökegyenes, de jóval nagyobb meredekségű és ellenkező irányú szakasszal fogja tudomásodra hozni életképtelenségét.
Egyetlen mód van arra, hogy életképes legyen ez a dolog: mindig vedd ki a profitot egy bizonyos mérték után, és kezdd az egészet elölről, kicsiben.
Így a vulkán kitörése eredendően nem fog hazavágni.
Oké elfogadom amit írsz te vagy a profi. Pontosítalak a vulkán tetején ülök. Természetes hogy sok pozi beragad ez 1 éve kb 100 körül mozog de mivel ez demo ahol örülök annak ha sok pozi TP szintje mutat kb ugyanarra a szintre. Éles számlán erre a sok ugyanoda mutató TP-ből kiindulva nyitok SELL,BUY pozit. Tehát a demo pont arra való hogy ha valós számlán is alkalmaznám akkor lássam kidobott pénz lenne e az ablakon. Mi a gond azzal ha beragadnak pozik hetekre ha közben az egyenleg folyamatosan pozitiv eredményt mutat. Tegyük fel hogy Long a trend ebben az esetben sokkal több eladási pozit jelez a VarMovAvg mint vételit. A vételivel tehát azonnali a nyereség trendforduló esetén 1-2 vagy még ennyi se a beragadt pozik száma ezekből persze lesz sok beragadt pozi és nő a mínusz de akkor se lennék előbbre ha mínusszal zárnám őket.

"A belépőid alapvetően random belépők, a látszat ellenére is. A zárásaid esetlegesek."

Ebben tévedted a legnagyobbat. Ha úgy nyitnám és zárnám a pozikat csukott szemmel vagy csak megérzésre akkor lenne igaz amit írsz. Nyitást mindig az indikátor, zárást mindig a fibo 423 szint dönti el ha ettől eltértem(próbáltam másik számlán pl. zártam 268 szintén ebben az esetben folyamatos minusz volt a végeredmény) akkor már lenne igaz az amit te is levezettél. Tehát ha most azonnal bezárnák minden nyitott pozit akkor is $1500 pluszban zárnék. Új számla esetén már nem biztos hogy ilyen vidám lenne a kezdés.
Régi 2017-01-29, 17:08   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Oké elfogadom amit írsz te vagy a profi. Pontosítalak a vulkán tetején ülök. Természetes hogy sok pozi beragad ez 1 éve kb 100 körül mozog de mivel ez demo ahol örülök annak ha sok pozi TP szintje mutat kb ugyanarra a szintre. Éles számlán erre a sok ugyanoda mutató TP-ből kiindulva nyitok SELL,BUY pozit. Tehát a demo pont arra való hogy ha valós számlán is alkalmaznám akkor lássam kidobott pénz lenne e az ablakon. Mi a gond azzal ha beragadnak pozik hetekre ha közben az egyenleg folyamatosan pozitiv eredményt mutat. Tegyük fel hogy Long a trend ebben az esetben sokkal több eladási pozit jelez a VarMovAvg mint vételit. A vételivel tehát azonnali a nyereség trendforduló esetén 1-2 vagy még ennyi se a beragadt pozik száma ezekből persze lesz sok beragadt pozi és nő a mínusz de akkor se lennék előbbre ha mínusszal zárnám őket.

"A belépőid alapvetően random belépők, a látszat ellenére is. A zárásaid esetlegesek."

Ebben tévedted a legnagyobbat. Ha úgy nyitnám és zárnám a pozikat csukott szemmel vagy csak megérzésre akkor lenne igaz amit írsz. Nyitást mindig az indikátor, zárást mindig a fibo 423 szint dönti el ha ettől eltértem(próbáltam másik számlán pl. zártam 268 szintén ebben az esetben folyamatos minusz volt a végeredmény) akkor már lenne igaz az amit te is levezettél. Tehát ha most azonnal bezárnák minden nyitott pozit akkor is $1500 pluszban zárnék. Új számla esetén már nem biztos hogy ilyen vidám lenne a kezdés.
Nagyon kezdő lehetsz még. Tényszerűen értem, nem pejoratívan.
Betűről betűre fenntartom, amit az előző posztban írtam.
És hidd el, ezek bizony kőkeményen random belépők. Nincs statisztikai előnyük.
Hajszálnyival sem több hasraütésnél. Csoda VarMovAvg ide vagy oda.
Most nincs energiám ezt alaposan kivesézni számodra, de a konklúziót elmondtam.
Gondolatébresztőnek: csak abba gondolj bele, mennyire nem random az a belépő M15-ön, ami elmegy többszáz pip minuszba és hetekig, esetleg "örökké" benne csücsül?!
Vitát nem nyitok, jogodban áll kétségbevonni amit írtam. De nem nagyon érdemes.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 17:57   #15 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon kezdő lehetsz még. Tényszerűen értem, nem pejoratívan.
Betűről betűre fenntartom, amit az előző posztban írtam.
És hidd el, ezek bizony kőkeményen random belépők. Nincs statisztikai előnyük.
Hajszálnyival sem több hasraütésnél. Csoda VarMovAvg ide vagy oda.
Most nincs energiám ezt alaposan kivesézni számodra, de a konklúziót elmondtam.
Gondolatébresztőnek: csak abba gondolj bele, mennyire nem random az a belépő M15-ön, ami elmegy többszáz pip minuszba és hetekig, esetleg "örökké" benne csücsül?!
Vitát nem nyitok, jogodban áll kétségbevonni amit írtam. De nem nagyon érdemes.
Hát jó nekem meg jogomban áll a hozzászólásodat meze trollkodásnak venni.
Régi 2017-01-29, 18:16   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Egyáltalán nem trollkodott, majd meglátod. De nyomd csak végig a projektedet mert abból lesz a saját tapasztalat, ami majd előre visz ha nem adod fel.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 18:28   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Egyáltalán nem trollkodás, hanem 100%-ig szakmai/matematikai megállapítás.
Nem azért írtam, hogy vitatkozzam veled, hanem azért, hogy a kezdőknek jelezzem: messziről kerülendő ez a stratégia.

A VarMovAvg semmit nem mond az ár jövőbeni alakulásáról. Totálisan random belépők ezek, akkor is, ha nem érted/hiszed.
Illúzió, semmi több. Zéró statisztikai előny.
Aki M15-ön többhetes/netán hónapos pozikat nyit, az valamit nagyon nem gondolt át.

A demo-s dolog is pusztán illúzió.
"Tehát a demo pont arra való hogy ha valós számlán is alkalmaznám akkor lássam kidobott pénz lenne e az ablakon."
Lefordítom magyarra, mit is csinálsz: "hú, most már akkora marhanagy minuszban vannak a longok, hogy most már biztosan lehet shortolni!"
Elmondom neked: egyáltalán nem biztos. Az árfolyam mindig képes hosszabban/tovább irracionálisan viselkedni, mint gondolnánk.
A stratégiád lemészárolásához még csak fekete hattyú sem kell. Bőven elég egy közepesen szürke is.
Ez a "stratégia" pusztán vaktában csapkodás. Egy darabig (amíg a piac nem lő ki) működik, aztán beüt a krach.
Ha nincs szerencséd, akkor hamar, ha "szerencsés" vagy, akkor később.
Akkor is ezt mondanám, ha még 2 év múlva is hasonló statementet mutogatnál.

Az egészséges profitgörbe az ragyás, mert akceptálja a veszteséges trédeket is.
A tükörsima profitgörbe maga a megtestesült hazugság, a szakadék szélén való táncolás.
Ha pénzt akarsz kivenni ebből a stratégiából, akkor tedd azt, amit a #12-es poszt végefelé írtam.
És először is próbálj szelektálni az instrumentumok között, kulcsszó: range.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 22:37   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Javítás: természetesen az előző posztomban így hangzott volna helyesen:
Lefordítom magyarra, mit is csinálsz: "hú, most már akkora marhanagy minuszban vannak a longok (demo), hogy most már biztosan lehet longolni (live)!"
Bocsi az elírásért.
  Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 22:44   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.876
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Javítás: természetesen az előző posztomban így hangzott volna helyesen:
Lefordítom magyarra, mit is csinálsz: "hú, most már akkora marhanagy minuszban vannak a longok (demo), hogy most már biztosan lehet longolni (live)!"
Bocsi az elírásért.
Így van nagy esésben veszünk és fordítva, eccerű😊

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-01-30, 08:29   #20 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így van nagy esésben veszünk és fordítva, eccerű😊

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
Te így csinálod, mert ahhoz nem kell sok tudás.
Régi 2017-01-30, 14:26   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.876
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Te így csinálod, mert ahhoz nem kell sok tudás.
Köszönöm a figyelmeztetést.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-04, 15:26   #22 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Az elmúlt hét stat. a képen.

Azok kedvéért akiket a SL hiánya zavart nekik az utolsó 4 hét USDJPY eredménye SL használatával: nyereség 669 pip, SL -341 pip = 328 pip. ha még a 6db csúszó SL-t(50 pip) is alkalmaztam volna, még plusz 294 pip.
Csatolt kicsinyítések
reszben-sajat-strategiam-utolso-het.jpg  
Régi 2017-02-27, 13:40   #23 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
brytatum a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia csoroparaszt,

Nagyon érdekes a stratégia, köszönöm szépen a megosztást és az ismertetést, nagyon informatívan leírtad és sok sikert az alkalmazásához.

Idézet:
Természetes hogy sok pozi beragad ez 1 éve kb 100 körül mozog de mivel ez demo ahol örülök annak ha sok pozi TP szintje mutat kb ugyanarra a szintre. Éles számlán erre a sok ugyanoda mutató TP-ből kiindulva nyitok SELL,BUY pozit. Tehát a demo pont arra való hogy ha valós számlán is alkalmaznám akkor lássam kidobott pénz lenne e az ablakon.
Szerény személyes véleményem, hogy a demo eredményeket fenntartással kell kezelni, sok mindent kihagynak, ami élőben megtörténik, főleg az MT4 tesztelő megbízhatósági fokát is kétségbe vonnám.

Gondolkoztál azon hogy élőben, éles pénzzel kipróbálod és összehasonlítod a tesztelt eredményekkel a valós eredményt?
brytatum nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Price Action avagy egy saját rendszer TMforex Kezdőknek 23 2013-07-19 08:40
forex robot - saját fejlesztés pipper13 Automata kereskedés 61 2013-01-06 09:01
Saját fogalmak GP57 Kezdőknek 7 2012-11-23 17:39

A pontos idő 00:01 , a GMT +1 időzóna szerint.