Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kereskedések, stratégiák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-05-15, 17:50   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MassEffect eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Okés, másodjára futok neki ennek a bejegyzésnek, ezért most rövidebbre fogom venni. Lényegében szeretnék pár célt kitűzni a következő egy hónapra.

1. Az első a Mr.Brooks általi tőzsde kurzus. Nagyon szeretem a profizmusát és a végtelen segítőkészségét.

2. A második egy könyv Bob Volman által (minta) Jókat ír és profin, emellett a kereskedési stílusa is hasonlít az általam preferálthoz.

Ezeket bátran ajánlom bárkinek, aki rendelkezik angol tudással.

3. A harmadik pedig egy udemy-s gitár kurzus majd meglátjuk milyen lesz.
Gitározáshoz töltsd le ezt: https://pro.riffstation.com/download/
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 13:25   #52 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Hely: Föld
Összes hozzászólás: 63
Hírnév szint: 1
MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Riffstation

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gitározáshoz töltsd le ezt: https://pro.riffstation.com/download/
Rendben, megnézem. Köszönöm!
MassEffect nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-05-16, 13:25   #53 (permalink)
Tag

MassEffect logója

MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Máj 15

Máj 15:

baranyfelhok-utja-2018-05-16_0719.png
Régi 2018-05-17, 10:38   #54 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
kauzál a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

3. A harmadik pedig egy udemy-s gitár kurzus majd meglátjuk milyen lesz.
-Youtube tele van cover, tutorial videókkal
-Youtube/Beállítások(fogaskerék)/Sebesség>>>0.5
kauzál nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 15:04   #55 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Idézet:
kauzál eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
-Youtube tele van cover, tutorial videókkal
-Youtube/Beállítások(fogaskerék)/Sebesség>>>0.5
Köszönöm a tippet. Szerencsére sok anyag elérhető online. Néha viszont jó neki állni valaminek, aminek van eleje, vége, struktúrája, kitudom tűzni célul és tudom, hogy rendesen bejártam-e az utat. Ezért is kapcsoltam ide.

Az udemyn egyébként vannak nagyon jó dolgok és a legtöbb nagyjából 10 usdbe kerül, ami éppen arra jó, hogy tudod, hogy rászántad magad.
Régi 2018-05-17, 15:17   #56 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 16

Máj 16:

baranyfelhok-utja-2018-05-17_0847.png

Nyugodt békés nap volt. A piac folyton ad, még ha az gondoljuk is, hogy valamit elvesz vagy valamit elvesztettünk akkor érdemes emlékezni a természet egy alapvető törvényére, miszerint az energia sosem vész el, semmi sem veszik el, ehelyett minden átalakul. A bölcs ember kezében a veszteségek fájdalmából, mély tanulságok születhetnek. Ezért a tőzsde soha nem vesz el, csak ad.
Régi 2018-05-18, 08:35   #57 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 17

Máj 17:

Sziasztok!

Fent hagytam a tradejeimet és írok pár sor magyarázatot, mert van itt pár tanulság.

1. SES / FSEL - Short globex momentum, lehetséges folytatása a bukott második long belépő után.

2. FREVERSAL - Erős bika trend/kitörés felfele, ezen a ponton nagy az esélye a folytatódásnak a momentum eredeti irányába, a beragadt eladók és az új vevők táplálása által.

x. FEL (ez a vesztő üzlet) YH/EMA, mint támogatás, amit utólag látok és ez a lecke már párszor jött felém, hogy az emelkedő trend vége fele a csúcs előtt, volt egy range, ahol esélyes, hogy erős eladói nyomás érkezett, még volt egy végső kitörés (exhaustion, trap) majd erős áresés és sokszor, hiába vannak jó kontextus elemek, ha a momentum megváltozik és az energiák lefele viszik a piacot. Amit szintén kihagytam ,hogy a kiszállómig a piacnak a korábbi range okosabb beragadt vevőinek a kiszálló ajánlatain is keresztül kellett volna mennie, úgyhogy ez az üzlet több sebből vérzett de jó lecke volt.

3. FES - Megváltozott momentum, YH/EMA mint ellenállás.

4. SES - Bejelöltem, mert szerintem megköthető ez az üzlet, mivel a kontextus a medvéket támogatja. Ellenállás az emánál, bukott range kitörés, kanócok a gyertyák csúcsainál, mind eladókat sugall. A belépést itt a SES jel után limit orderrel érdemes végezni a range csúcsánál, ha megkötődik remek, ha nem az is rendben van.

5. SEL - A piac talált vevőket YL-nál. Jó jelgyertya, viszont a micro trend ezen a ponton még a medvéket támogatja, ezért szerintem ez egy kockázatosabb long.

baranyfelhok-utja-2018-05-17_1614.png
Régi 2018-05-22, 12:27   #58 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 18 - Máj 21

Máj 18:
baranyfelhok-utja-may18.jpg

Máj 21:
baranyfelhok-utja-may21.jpg
Régi 2018-05-24, 12:09   #59 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 22 - 23

Máj 22:

baranyfelhok-utja-2018-05-22.png

Máj 23:
baranyfelhok-utja-2018-05-23.png

Máj 24 Euro:

Egy jó stratégia, ami tiszteli a piac viselkedését, platform, időtáv és még miegyéb független. Például a mai napon 5m Euro range kitörés majd pb az emához és SEL belépő (kék téglalap) Gyenge jelgyertya de erős kontextus a long tradehez. Kockázat adott, az első ütköző / kilépő zónát pedig a piac jelölte (sárga téglalap) a doji és reversal gyertyákkal.

baranyfelhok-utja-2018-05-24_0550.png
Régi 2018-05-25, 14:34   #60 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 24

Máj 24:

A tegnapi nap trédjei:

baranyfelhok-utja-2018-05-25_0708.png

baranyfelhok-utja-2018-05-25_0715.png

Traderbite Máj 24:

Az egyik kedvenc tőzsdei információs forrásom. Ingyenes napi elemzések az amerikai nyitást megelőzően. Nagyon profin elmagyarázva és levezetve a gondolatmenetek. Itt elérhető: Link A képen látható a tegnapi nap első számú hipotézise. Gyakorlatilag így is nézett ki a nyitás, ez persze nem mindig van így de az előadó mindent elmagyaráz, hogy mit miért hogyan értelmez.

baranyfelhok-utja-2018-05-25_0712.jpg

A 20 - 30 perces előadások leginkább a tőzsde technikai részéről szólnak de a Morad vagy ismertebb nevén FT71 a tőzsdei gondolkodás és emberi viselkedéstan mestere szerintem. Én rengeteget tanultam tőle az évek alatt és sokszor az egy egy elejtett mondat is sokat segít abban, hogy hogyan kereskedem le a napokat. Itt van egy kicsit mélyebb bölcsesség Link ami már a tőzsdepszichológia és a spiritualitás világaiba tartozik és őszintén megmondom, hogy számomra ez az igazi mérvadója és legtöbbször a legfontosabb hozama a tőzsdei folyamatoknak.
Régi 2018-05-26, 09:40   #61 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 25

Máj 25:

baranyfelhok-utja-2018-05-26_0339.png
Régi 2018-05-30, 09:53   #62 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Lightbulb Május 29

Május 29:

A nyitás utáni első órában egy üzletet jelöltem meg és az is határeset. Egy ilyen erős mozgás után, ami az európai időszakban zajlott, érdemes egy kicsit várni és megfigyelni, hogy milyen a piac reakciója. Miután látszott, hogy a gap megmarad és a medvék motiváltak, a piac felvette az irányt és folytatja az útját lefele, a shortok nyitása sokkal könnyebb volt. A másik gyakori eset az én megfigyeléseim szerint az az azonnali vételi reakció vagy egy gyengébb teszt lefele, majd az erős vételi reakció. Az előző napi legalacsonyabb ár körüli kereskedés (jelen esetben péntek) mindig erősen mérvadó az ilyen napokon.

baranyfelhok-utja-2018-05-29.png

Még egy dolog, amit fontosnak tartok megjegyezni. A tőzsdézés számomra leginkább egy sportoló munkájához / életéhez hasonlítható. Itt szimplán egy mentális térben zajlik a verseny és ehhez a mentális verseny üzemmódhoz szerintem nagyon fontos a megfelelő hozzáállás és fizika, mentális és szellemi gondoskodás. Meditáció, sport, tiszta diéta, tudatos kikapcsolódás, önszeretet, kapcsolatok. Lassan kitartóan türelmesen érdemes haladni, mert a piac itt lesz holnap is, meg holnap után is. Szép napot
Régi 2018-05-31, 01:54   #63 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.020
Hírnév szint: 6
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Milyen diéta megfelelő az S&P500 future tőzsdei adásvételéhez? Mit javasolsz? Egy kevés csokoládé belefér?
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-31, 07:07   #64 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.308
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kedves Masseffect!

Régóta gondolkodom, hogy írok egy rövid megjegyzést.

Értem, hogy segíti a kereskedést, ha van egy ideológia (elmélet), amiben hinni tudsz. Nálad ez a bárányfelhő, sodródás, masseffect… Bár ez már kezd túlzottan elvont, filozófikus lenni és a kereskedés nagy klasszikusai sokszor éppen az ellenkezőjét ajánlják, de oké, legyen, ez a te dolgod.

Annak viszont semmi értelmét nem látom, hogy UTÓLAG, mindig 1 nappal később naplózol képeket, bejelölve a jó kereskedéseket és kereskedési lehetőségeket. Utólag mindenki okos, minden stratégiánál lehet jó setupot találni…
Nem lenne hasznosabb, életszerűbb ELŐRE, vagy esetleg realtime?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-31, 07:39   #65 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

[QUOTE=moneymentor;100675]Kedves Masseffect!

Régóta gondolkodom, hogy írok egy rövid megjegyzést.

Értem, hogy segíti a kereskedést, ha van egy ideológia (elmélet), amiben hinni tudsz. Nálad ez a bárányfelhő, sodródás, masseffect… Bár ez már kezd túlzottan elvont, filozófikus lenni és a kereskedés nagy klasszikusai sokszor éppen az ellenkezőjét ajánlják, de oké, legyen, ez a te dolgod.

Annak viszont semmi értelmét nem látom, hogy UTÓLAG, mindig 1 nappal később naplózol képeket, bejelölve a jó kereskedéseket és kereskedési lehetőségeket. Utólag mindenki okos, minden stratégiánál lehet jó setupot találni…
Nem lenne hasznosabb, életszerűbb ELŐRE, vagy esetleg realtime?[/QUOTE]

A követőidnek biztos az lenne, de főleg Neked
Régi 2018-05-31, 07:52   #66 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.308
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A követőidnek biztos az lenne, de főleg Neked
Látom, megint darázsfészekbe nyúltam… Rögtön bevédik a havert. Jönnek majd vitázni, személyeskedni a többiek is?

Kösz, de nincs szükségem mások elemzéseire. Sem előre, főként nem utólag.
Továbbra is azt gondolom, hogy „Utólag mindenki okos, minden stratégiánál lehet jó setupot találni… „
Persze ha ez valami speciális backteszt, akkor hajrá.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-31, 10:23   #67 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Látom, megint darázsfészekbe nyúltam… Rögtön bevédik a havert. Jönnek majd vitázni, személyeskedni a többiek is?

Kösz, de nincs szükségem mások elemzéseire. Sem előre, főként nem utólag.
Továbbra is azt gondolom, hogy „Utólag mindenki okos, minden stratégiánál lehet jó setupot találni… „
Persze ha ez valami speciális backteszt, akkor hajrá.
Nem értem milyen haverról beszélsz.
Agyrém. Egyszerűen szimpatikus amit csinál.
Talán mert nem buzdít számlanyitásra, talán azért mert nem kér cserébe semmit. A tájcsija is tetszik. Velem biztos csodát tenne ez a hozzáállás, de egyelőre nem kérek belőle
Régi 2018-05-31, 11:37   #68 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Május 30:

Szia moneymentor!

Örülök, hogy írtál, szívesen válaszolok. Előre sajnos nem tudom feltenni a trédjeimet, mert a nap elején még nem tudom, hogy mit hoz a nap. Realtime sem töltöm fel, mert realtime kereskedek és arra figyelek, azon van a fókusz, hogy jó üzleteket kössek és kezeljem a kockázatot. Tehát ez a kettő kivan csukva. Ha azt kérdezed, hogy miért osztom meg a másnapi 'legjobb lehetőségekről készült áttekintést' mert szerinted semmi értelme. Én ezzel szimplán nem értek egyet. Szerintem nagyon sok értelme van. Egy idje vezetek naplót az ESről és őszintén megmondom neked, hogy minden nap tanulok valami újat. Ha te úgy érzed, hogy nincs szükséged más elemzésére, akkor ez a dolog számodra nagyon egyszerűen megoldódott. Ne olvasd

Amint láthatod, szívesen és a legjobb tudásom szerint válaszoltam eddig minden értelmes kérdésre. Én is tanulok, a kérdések által is. Ha arra vagy kíváncsi miért nem csatolom minden naphoz a saját trédjeimet arra válsz többrétű. Először is mert személyes. Sokáig kereskedtem úgy, hogy minden üzletemet látták és ezzel semmi problémám, fel-le, jó üzlet, rossz üzlet, része a dolognak, viszont ha választhatok, akkor inkább magamnak naplózom, mert amint mondtam ez egy személyes dolog és ez rámutat a válasz második félére is, hogy egy stratégia validitását nem a kereskedő teljesítménye dönti el, ugyanis minden kereskedő hozza magával a teljes érzelmi világát minden alkalommal. Ezért egy stratégiát megérteni / átadni a legjobban szerintem úgy lehet, hogy másnap átnézed a piacot, megnézed mi, miért, hogyan történt és lejegyzed. Nyilván, ahány ember annyi út.

A legtöbb mentor és oktató egyébként sem a tőzsdézésből él, úgyhogy szerintem megbecsülendő alkalom, ha egy kereskedő megosztja a gondolatait és a segítségét kínálja.

Május 30:

Rajta hagytam a kötéseimet is. Az első három jó kötés volt és szépen teljesültek is. A negyedik is jó kötés volt, agresszív kötés, agresszív kontextusban. A korábbi mikro range alá tesztelt a piac és talált vevőket. Nincs vele gondom. Az utolsó reversal trade volt, a 4 db mikro range-t alkotó gyertya alatt szálltam be, tudva, hogy a trend folytatódhat felfele de ezen a ponton van esély pb-re. Nem tartom jó üzletnek de meglett kötve. Tanulság.

baranyfelhok-utja-2018-05-31_0532.png
Régi 2018-06-01, 11:33   #69 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Május 31

Május 31:

baranyfelhok-utja-2018-05-30.png
Régi 2018-06-01, 19:36   #70 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Rajta hagytam a kötéseimet is. Az első három jó kötés volt és szépen teljesültek is. A negyedik is jó kötés volt, agresszív kötés, agresszív kontextusban. A korábbi mikro range alá tesztelt a piac és talált vevőket. Nincs vele gondom. Az utolsó reversal trade volt, a 4 db mikro range-t alkotó gyertya alatt szálltam be, tudva, hogy a trend folytatódhat felfele de ezen a ponton van esély pb-re. Nem tartom jó üzletnek de meglett kötve. Tanulság.

Csatolás 13832
Szia MassEffect!

Eloszor is annyit szeretnek mondani, hogy tiszteletremelto az amit csinalsz, nekem tetszik az, hogy latszolag biztos labakon allsz a piaci viharok elott es figyelembe veve a kis TF-nek megfelelo periodusokat amiken kereskedsz, valoszinuleg nem sokan itt a forumon ertik meg mekkora MUNKA van a hatad mogott abban, hogy ebbol Te egy nyereseges strategiat faragtal ki magadnak. Csak gratulalni tudok Neked es sok sikert kivanok a tovabbiakban is!

Habar nem igazan ertettem eddig, hogy mi a piaci elony abban amit csinalsz, ergo mit latsz Te azokban a pontokban amelyeket kiemelkedoknek kategorizalsz a kereskedesi naplod vezeteseben. Bevallom oszinten meg most is ugy nezek a chartjaidra mint borju az uj kapura... Megis feltennek Neked par kerdest amivel vilagosabban fogom majd latni, kicsivel, hogy mi is jar a fejedben kereskedes kozben:

baranyfelhok-utja-screen-shot-6-1-2018-8.10-pm.png

1. Figyelembe veve az elso es masodik beallodat felmerul bennem a kerdes, hogy miert nem kototted be a megjelolt rozsaszin 1-es, 2-es es 3-as pontokat? Hiszen tokeletesen megfelel a setup a masodik beallodnak, azt viszont bekototted.

2. Mi volt az ami arra kesztetett Teged, hogy kiszallj a masodik poziciodbol a fekete 1-es pontnal? Hiszen az upside thrust komoly felfele momentumot lattatott elore.

3. Ugyanez a kerdesem a fekete 2-es pontra es a harmadik poziciodra vonatkozoan is? Mitol ijedtel meg, hogy zartal?

4. Miert nyitottal short poziciot a kek 1-es pontban, hiszen setup-ilag tokeletesen megfelelt a helyzet az addigi torteneseknek, ergo long poziciot kellett volna varj?

5. Miert nem kototted be ezekutan a kek 2-es pontot?

Ezt a helyzetet ha en kellett volna letredeljem, akkor egyetlen poziciot nyitottam volna ott, ahol Te is nyitottad a 3.-ik poziciodat, viszont hagytam volna menni, hiszen hullamelmeletileg ez volt a 3.-ik hullam ami kzotudottan hosszu lesz. Az is lett.

Mindenesetre eros pszihologiai felkeszulest feltetelez a stilus amit uzol, a rovid be- es kiugralasokkal osszefuggesben ertelmezve, nem csoda, hogy kereskedes kozben nem tudsz massal foglalkozni, ergo ertheto, hogy real time kommunikacio kizart...

Az ami segithet Neked felturbozni a rendszered, hihetetlen mertekben, az egy nagyon egyszeru kis reszlet: ha megtanulod felismerni a korrektiv strukturak azon egyszeru mivoltat, hogy utanuk meg egy trendiranyu impulzus kovetkezik valamint a korrektiv struktura egy relativ szabalyos csatornaban izeg mozog, az nagyban meg fogja dobni a varhato R/R aranyodat tredenkent. De tudom, hogy tudod, hogy a lenyeg nem egy trade R/R-jeben rejlik, hanem az atlag R/R osszevetve a W/L arannyal. Es ha ez Neked kielegitoen elegseges ahhoz, hogy nyereseges legyel, csakis gratulalni tudok a lelekjelenletedhez ezzel a strategiaval, figyelembe veve a gyorsasagot amivel a trade-eket menedzseled.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-01, 19:47   #71 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
nincsbecenevem a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia MassEffect!

Bennem felmerült egy-két kérdés. Mindenek előtt általánosságban érdekelne, mi alapján történik a kilépés?

Május 30.
Az első trade nem korai (az általad preferált időszakon kívül eső)? Miért kötötted mégis?
A jelölt helyeken miért nem lehet longokat kötni?

nincsbecenevem nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-01, 19:54   #72 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia MassEffect!

4. Miert nyitottal short poziciot a kek 1-es pontban, hiszen setup-ilag tokeletesen megfelelt a helyzet az addigi torteneseknek, ergo long poziciot kellett volna varj?
Szerintem az egy vesztett long pozíció (EBL?).
Régi 2018-06-01, 20:01   #73 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
nincsbecenevem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem az egy vesztett long pozíció (EBL?).
Igaz, javitom is a hibamat: a kerdesem az utolso bekotott poziciora vonatkozik, ami ezen a charton nem latszik, hiszen nagyitasban voltam a lathatosag kedveert.
Régi 2018-06-02, 10:29   #74 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Szia equalizer,

Köszönet a pozitív gondolatokért. Igen, egy pár óra munka benne van abban, amit csinálok de olyan szempontból mindenképpen nagyon szerencsés, hogy szeretettel csinálom, ami sokat számít. És nagyon élvezem kilogikázni, fejtegetni a piac és az emberi viselkedés folyamatait. Emellett a megmérettetést is, néha küzdelmesen de legtöbbször örömmel fogadom, mert a valós fejlődés így jön létre, hogy a határainkon táncolunk. Szerintem ez fontos bármilyen utat / szakmát választunk.

baranyfelhok-utja-screen-shot-6-1-2018-8.10-pm.png

Hogy a kérdéseidre válaszoljak:

1. A három megjelölt pont közül a harmadik érdekel a legjobban. Az számomra egy BOPBL (Break Out Pull Back Long) vagyis kitörés a range fölé, majd vissza teszt és long trigger a doji fölött. Van, hogy nem kötődnek be az üzleteim, mert az ES-en 90%-ban limit orderrel kötök és van, hogy szimplán lemaradok vagy bármilyen emberi faktor is közbe jöhet, ez meg is történik de nincs vele semmi gond, mert jó tradek mindig lesznek. Az elsőnek nem rossz a kontextusa számomra, bikák dominálnak de a megelőző 6 gyertya alapján még tart a pb, az előző két gyertya vételi kanóca azt mutatja, hogy vannak ott vevők de ez még korai volt számomra, főleg, hogy a globex session alatt történt, amit szimplán azért nem preferálok annyira mert kevésbé liquid a piac és az ilyen kis célú skalp trédeknél ez sokat számít. Az utána lévő longot megkötöttem, mert a medvék újra megpróbálkoztak, ami a kitörésen látható (első long -1, -2 gyertya) de bebukták a dolgot és így az ő stop ordereik és vételi nyomást hozhatnak a piacra, ami már elég ok volt számomra, hogy vegyek. A második rózsaszín ponton a lehetséges vétel egybe esik a nyitási árral, amit ebben az esetben ellenállásnak tekintek. Az eladók nyerőben vannak, nekik kedvez a piac, viszont a haladásuk lassul (-1,-2,-3 gyertya) és a kontextus szerint is az 1-es jelednél lévő korábbi vételi pontot teszteli a piac, ezért ez lehet egy range low de szerintem még érdemes volt várni. A legfontosabb elem az utána következő kötésnél, a range alatti 1 tickes kitörés (+1 gyertya medve) majd az azonnal vételi érdeklődés, tehát itt ugyanazt gondoltam, mint a legelső vételnél, hogy a medvék tesztelték a range alját sikertelenül és most a beragadt shortoknak venniük kell a vevőkkel együtt, akik ezt látták.

2 - 3: Nem volt bennem sok érzelem kiszálláskor. Bracket ordereket használok, tehát a beszállás pillanatában pontosan megvan határozva a kiszálló és a gép kivesz, ilyen kis időtávon az érzelmek könnyen eltudják vakítani az embert, ezért nem is nagyon szoktam piszkálni a pozíciókat kötés után. Tény, hogy ezekben a mozgásokban még sokszor van potenciál és én is dolgozom rajta, hogy ezt megfogjam. Szerencsére még van hova fejlődni. Egyébként más termékeken kisebb pozícióval nagyobb időtávon ugyanezzel a gondolkodással szoktam kötni és ott sokszor aktívan menedzselem a pozíciókat, mert van időm átgondolni, hogy mit miért teszek.

4: Tehát akkor az utolsó short pozimról beszélünk. Intuitívan nyitottam, ezt mindenképpen megengedem magamnak, ha jó flowban vagyok bár ez leginkább tanulság lett, hogy a kontextus sokkal fontosabb, mint a setup de akkor ebből ezt kellett tanulnom. A piac folyamatosan tanítja, hogy egy trend bármeddig mehet, csak mi hisszük azt, hogy itt az ideje és fordulnia kéne. Régebben sok ilyesmi reversal tradet kötöttem de hosszútávon nem volt jó nekem a matek rajtuk, ezért manapság már sokkal inkább kötök a trenddel de néha megesik az ilyen trade is.

5. A kék 2es pont jó trade lehet, ha vállalod a szélesebb stoppal járó kockázatot. Az előtte lévő zöld karikával jelölt, doji utánni SEL az ema / tl kombinációnál is jó pont volt de nekem az kiesett, mert épp csak kijöttem egy pozícióból és ilyenkor szeretek egy kicsit várni, még ha ez azt is jelenti, hogy lemaradok egy üzletről.

Az utolsó bejegyzés mindenképpen érdekel, csak nem teljesen tudom vizualizálni, ha esetleg lerajzolnád a grafikonra vagy paintben az remek lenne.
Régi 2018-06-02, 11:36   #75 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Szia nincsbecenevem,

A kilépés előre meghatározott matematika alapján történik. Ami nekem leginkább 0.75 és 1.25 pont az ES-en, ezen az időtávon. Ami úgy születik, hogy vagy lejegyzed vagy mondjuk egy zig-zag indikátor rotációs értékeit az általad preferált időtávról kimásolod excelbe és a számok alapján felállítasz egy elméleti harmonikus rotációs értéket és az alapján beállítasz különböző target értékeket. Viszont minden kereskedő vagy algoritmus programozó elmondhatja neked, hogy ez félig művészet félig tudomány. A legoptimálisabb talán, ha a piaci struktúra alapján állítod be a kiszállót, a jelenben de ahhoz tudnod kell teljesen jelen lenni

Itt van egy pár sor a #4 kommentből:

Idézet:
A pozíció menedzsment ebben a stratégiában rövid célokkal (target) dolgozik 0.75 - 1.25 pont az első rész, 1.75 - 2.5 pont a második és a harmadik rész pedig futó pozíció optimális esetben, de ez egy komplexebb dolog, amire idővel fogok időt szánni, hogy megosszam én hogyan látom ezeket a dolgokat. Tőke, személyiség, érzelmi intelligencia, piaci szakértelem és piac függvénye. Amitől óva intek mindenkit az a leátlagolás, abban az esetben ha nem ez a tesztelt, specifikus stratégiája valakinek. A kockázati oldalon a kilépés az előző csúcs vagy völgy, felett vagy alatt 0.25 - 0.50 ponttal van.
Az első trade korai, jó megfigyelés. Megkötöttem ,mert jónak láttam a szituációt. Az előző komment (#74) 1. válaszában bővebben kifejtem, hogy miért.

baranyfelhok-utja-hnupk0h.png

A longokkal kapcsolatban:

Most nézek egy kurzust és az oktató szerint a nap 90%-ban lehet tradeket kötni, csak tudni kell jól menedzselni és ez igaz lenne a te általad megjelölt 7 pont majdnem mindegyikére is (kivéve a 6os)

Az 1,3-ra a választ szintén az előző kommentben találod. A 2es-nél, ami számomra fontos az az 1 tick csúcs teszt (-3 gyertya) és a medve reakció, plusz a medve jelgyertya sem a legjobb, mindezek ellenére, ha a stoppod a globex 1es pontjánál lévő völgy alatt van, akkor ez egy nyerő üzlet lehet.

baranyfelhok-utja-2018-06-02_0505.png

A 4es pont így nézett ki a jelenben. Range kontextus és annak is a közepén vagy egy erősebb medve rotáció után. Viszont van jó támogatás a korábbi mikro range formájában. Én most itt azt mondanám, hogy leginkább csak figyelnék. Ha a stoppot a korábbi mikro range alá helyezed és 1:1-es RR-t akarsz legalább, akkor a célár szerintem nem a legoptimálisabb helyen van, az ellenállás fölött. Ahogy én kötök, aszerint beleférne a kisebb lila célár, viszont a kisebb stop (a kötés alatti völgy -2 tick) necces lenne. Szerintem ezt jobb kiülni, most is azt gondolom.

Az 5ös pont nem a legjobb hely, 1 tickes csúcs teszt bukás utáni alacsonyabb völgy, egy kiforrottabb trendben. A jelet megelőző gyertyák mutatják, hogy ott van egy ellenállás, ami egyben a korábbi rotáció utáni micro range alja is (ahol a shortom van) akik abban a rangeben vettek, most mind bukóban vannak és esélyes ,hogy sokan el akarnak adni. Az utána lévő 1tickes teszt és vételi reakció már kecsegtetőbb.

A 6os pontnál látszik a kimerülés, a jelenben már range a piaci kontextus, a kitörés után is eladói nyomás jött és természetesen egy ár minél magasabb annál kecsegtetőbb az eladóknak. Ugyanezt tudom mondani a 7esre, jó volt a setup az erős bika gyertyával de a kontextus nem. A gőzős megindult lefele, itt már nagyon kell vigyázni a vétellel.

Egy nagyon leegyszerűsített modell így nézne ki a kereskedés folyamatok felépítéséről. Hogy vagy / Hogy van a piac / Mi a jelenlegi helyzet?

baranyfelhok-utja-piramis.png

Egyébként nagyon ajánlom, hogy használd a market replay funkcióját a programodnak (ha van) vagy csak kézzel takard el a grafikon jobb oldalát és menj végig egyesével a gyertyákon, ez rengeteget tud segíteni a fejlődésben.
Régi 2018-06-02, 11:48   #76 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Júni 1:

Júni 1:

baranyfelhok-utja-2018-06-02_0546.png
Régi 2018-06-04, 22:04   #77 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia MassEffect,

köszönöm szépen a részletes választ! Azt hiszem végre kezdem jobban megérteni a kontextus szerepét/lényegét. Júni 1-hez is van egy-két kérdésem.

Az 1-es és 3-as pontnál ha kialakult volna setup (és eltekintünk az 1-es után közelgő hírtől), érdemes lett volna pozíciót nyitni? Mindkét helyen a mozgó környékén vagyunk, nem messze a trendvonaltól, felfelé mutató momentumban.

A 2-es pontnál a napi maximum tesztelése utáni pullbackben vagyunk. Itt miért nem jó belépni?

A 4-es pontnál egy erős - napi maximumról érkező - medve megmozdulás utáni rövid pullback végén alakul ki setup. Itt számomra a lefelé mozgás eléggé intenzívnek tűnik, ezért szívesen keresnék belépőt. Ez itt rossz elképzelés?
Régi 2018-06-05, 16:00   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Az ami segithet Neked felturbozni a rendszered, hihetetlen mertekben, az egy nagyon egyszeru kis reszlet: ha megtanulod felismerni a korrektiv strukturak azon egyszeru mivoltat, hogy utanuk meg egy trendiranyu impulzus kovetkezik valamint a korrektiv struktura egy relativ szabalyos csatornaban izeg mozog, az nagyban meg fogja dobni a varhato R/R aranyodat tredenkent. De tudom, hogy tudod, hogy a lenyeg nem egy trade R/R-jeben rejlik, hanem az atlag R/R osszevetve a W/L arannyal. Es ha ez Neked kielegitoen elegseges ahhoz, hogy nyereseges legyel, csakis gratulalni tudok a lelekjelenletedhez ezzel a strategiaval, figyelembe veve a gyorsasagot amivel a trade-eket menedzseled.
Szia MassEffect!

Gondolom a fennebbi bejegyzes volt az amire kerted, hogy fejtsem kicsit jobban ki.

Vazolom is, egy kep erejeben, hogy mi az ami fel tudja turbozni egy tokeletes beallasi pontu pozicio nyeresegesseget:

baranyfelhok-utja-screen-shot-6-5-2018-4.22-pm.jpg

Rajzodon, a rozsaszin Running Flat (RF) - nek nevezett korrektiv struktura C hullamanak trendkitoreset kovetoen elkovetted a TOKELETES beallot (kek 1-es) amit egy 3-ik hullam (a legagresszivebb) elfogasara csak elkovetni lehet... valoszinuleg a nehezen kidolgozott tapasztalatod vegett. Igen am, de ezekutan a trade poziciod menedzselese mar "csapnivalo" volt, legalabbis az en szemuvegemen keresztul, hiszen a tokeletesen elkapott harmadik hullamnak megfogtad az elso hullamanak a harmadat (R/R >1 !!!), pedig meg elotted allt (es ezt anelkul is mondanam, hogyha nem latnam visszanezetbol a tortenest) az egesz harmadik hullam ami min. 1:20 R/R-t kellett volna jelentsen Neked e beallo alapjan...

1. Az egyik tanulsag amit kifejezetten a Te erdekedben huzok le ebbol az esetbol, az az, hogy a korrektiv strukturak utani impulzusok altalaban, az esetek >98%-aban, atutik a korrektiv struktura csucsat/aljat... mar csak ezzel az infoval a poziciod zarasa minimum a korrektiv struktura csucsan kellett volna tortenjen:

baranyfelhok-utja-screen-shot-6-5-2018-4.43-pm.jpg

Itt, a felmenet korrektivsege vegett, ha nem letezett volna az a RF amit az elobb abrazoltam rozsaszinnel, en kivettem volna a profitom a masodik vagy harmadik narancs nyilnal, meg egy lefelet varva... De volt az a RF, igy hagytam volna menni tovabb...

A Te esetedben pedig ez a pozi kiterjesztes, csak a nyilak valamelyikeig, levitte volna az R/R-edet 1:2-re, amivel mar lehet elni... foleg figyelembeveve azt a tenyt, hogy ha Te ilyen szuk TP-ket hasznalsz, ahhoz, hogy nyereseges legyel hosszutavon, a W/L aranyod joval nagyobb kell legyen mint 1, vagyis az osszes pozid kozul a nyeresegesek tulsulyban kell legyenek.

2. Ismerve azt a tenyt, hogy a rozsaszin struktura egy RF volt, az elvaras az, hogy egy impulzus kell kovetkezzen es azt altalaban az elso impulzus utani korrekcios struktura kitoresenel kapjuk el, pont mint a Te harmadik poziciod (kek 2). Ez az a pont ahol en is beszalltam volna a trade-be, ha mar nem tudtam elkapni az kek 1-es tokeletes beszallot, de Veled ellentetben hagytam volna menni jocskan... a baj az, hogy ezt Te is megfogtad, de ugyanolyan szuk TP-vel ami ugyancsak rossz R/R-t eredmenyez, pedig eredmenyezhetett volna mast is... en a poziciot, az elobbi pontnal leirtak alapjan, a kovetkezo pontban zartam volna (rozsaszin nyil):

baranyfelhok-utja-screen-shot-6-5-2018-4.54-pm.jpg

Nos a kerdesem feled az, hogy miert ott zartam volna? Es ezen a kerdesen gondolkozz jol el, mert ha bevillan az a teny, hogy egy minimum 3 hullamu korrekcio utani impulzus minimum a korrekcio csucsat atuti az esetek 98%-aban, es ezt fel tudod ismerni a charton (fel tudod, hiszen a belepoket is nagyon szepen elkapod) akkor startbol megduplazod kb. a trade-jeid R/R aranyat, ami osszevetve a W/L aranyoddal meses plusz profitot fog eredmenyezni Neked... es most nem azt mondom, hogy tanulj meg hullamelmeletet, nem 1:20 trade-et mondtam, hogy elkapj, csak 1:2-t azzal a kis infoval amit leteszteltem, ugyhogy tiszta lelkiismerettel ajanlhatom, es maris you are in heaven...
Régi 2018-06-05, 19:37   #79 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Szia nincsbecenevem!

baranyfelhok-utja-2018-06-05_1259.png

Az 1es ponton, ha kialakult volna a setup, akkor is lenne néhány jel, amire érdemes figyelni. A nyitás utáni felfele vezető úton (1-es pont -14től -6ig) lényeges és látható eladó nyomás jött a piacra. Egy trendbe ez belefér de a lehetséges setup előtt megtört a rövidtávú trendline és a -1,-2 gyertya mindenképpen a medvéket favorizálja. Az első belépő trend alatt megfelelő támogatással a legjobb, ezen a ponton szerintem, ha más nem akkor a jelgyertyák miatt érdemes várni egy második belépőre. Az sosem baj, ha kimarad egy trade, mindig lesz másik. A 3as pont, szerintem bevállalható lehetett volna, jó jel gyertya, kitörés a korábbi rangeből majd pb után az emánál, emelkedő piacon (#77 komment kép)

baranyfelhok-utja-2018-06-05_1312.png

A 2es pont nekem azért nem tetszett / tetszik, mert a napi csúcs megtörése után, azonnal eladói nyomás érkezett. A képen látható vastag narancssárga range high, support zónába várnám a piacot, hogy láthassam a tesztet. Az utána következő (megjelölt) üzlet is agresszív volt de a jelgyertya azt mindenképpen jobban eladta. Egyébként összességében, nem nevezném rossz tradenek a 2es pontot, főleg ,hogy egy FSES (Failed Second Entry Short) tehát esélyes a beragadt eladók vételi támogatása. Ezt a jelenben kell eldönteni, hogy megéri-e a kockázott.

baranyfelhok-utja-2018-06-05_1323.png

Jó az olvasásod szerintem, eladói nyomás a csúcs után, lehetséges beragadt bikák. Ami engem eltántorítana ettől az üzlettől az a vastagon megjelölt vételi zóna és a lehetősége, egy hosszabb távú folytatódásnak.

Elsőre úgy néz ki, hogy jó nyomon vagy!
Régi 2018-06-05, 19:46   #80 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Te Massi!
Olvasgatva a leírásaidat rájöttem valamire:
meghasonultam.....
szeretem ha van egy stratégia mögött pszichológia, hogy miért erre és nemarra, de minél többet foglalkozom vele egyre inkább nem akarok ilyeneken gondolkozni...... csak látni egy jó támaszt, ferde fibot, csennelkutyafülét és bekötni....és nem agyalni rajta tovább hogy miért.
Miért?
Annyi megfejtenivaló van még az életben.
Régi 2018-06-05, 20:07   #81 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Júni 4

Szia kockasseggu!

Igen, nem véletlen mondta a da Vinci, hogy az egyszerűség a végső kifinomultság. Egyébként akármiről beszélek, mindig embereket és emberi érzelmeket látok, tehát a pszichológia folyton jelen van de folyamat a jelen pillanatban valóban egyszerű.

Júni 4:

Kétoldalas range nap.

baranyfelhok-utja-2018-06-05_1253.png
Régi 2018-06-05, 20:44   #82 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Ez az ES amit nyomkodsz ugyebár az E-Mini SP500.

1. Van ennek bármi előnye/hátránya a rendes SP500hoz képest a margin igényt leszámítva?

2. Szoktál más terméket is kereskedni? Ha igen, nagyjából milyen arányban?
Régi 2018-06-06, 10:06   #83 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Június 5

Szia Kocka,

Igen, az ES az E-mini 500.

1. Ha jól tudom a 'nagy' S&P-t csak a tőzsdeparketten lehet kereskedni és lényegesen nagyobb is a pont értéke 250 USD per kontraktus, míg az ES-nek 50 USD és teljesen elektronikus.

2. Szoktam igen. A SPY-t nagyon szeretem. Alkalmanként szoktam forexet és más termékeket, ha látok számomra megfelelő lehetőséget. Ezeket főleg magasabb időtávon swing tradeként, ugyanezzel a piac elemzési módszerrel.

Mostanában robotokkal is szoktam kísérletezni, majd meglátjuk, hogy hova fejlődik. A legtöbb aktivitásom azonban mindenképpen az ES-t fedezi, szerintem egy kifinomult termék, centralizált, nyílt DOMmal, jó kereskedett mennyiséggel, kezelhető marginnal.

Június 5:

Maradt a tegnapi rangeben a piac, leginkább a daytraderek kereskednek ilyenkor. A 3 short trade jel gyertyája nem a legjobb, amint az a képen is látszik de a kontextusban tisztán lehetett őket olvasni, a swing low alatti ellenállásnál. Szép metodikus mozgás volt lefele. Jó nap volt.

baranyfelhok-utja-2018-06-06_0328.png
Régi 2018-06-06, 18:24   #84 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:

Júni 4:

Kétoldalas range nap.

Csatolás 13889
Szia MassEffect,

az első long és az első short teljesen tiszta.

A második long miért annyira jó? Látom, hogy van ott egy support szint, de ez a mozgás számomra egy épp meginduló medvének tűnik, amiben shortot szeretnék kötni, azaz kivárnám a 2. sárga karikát.

A harmadik long már ismét világos.

A zöld színű long: egy rövid időre sikerült kitörni a szűk range-ből (aminek 2745,5 körül van a teteje), de a napi high közelében sem járt a piac, ráadásul az első PB után a második próbálkozásra sem tudott eltávolodni 2745,5-től, ehelyett inkább visszamászott alá. Ez számomra azt jelenti, hogy jó eséllyel marad ange-en belül, így inkább nem szeretnék itt longot nyitni.
Régi 2018-06-06, 18:36   #85 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:

Június 5:

Maradt a tegnapi rangeben a piac, leginkább a daytraderek kereskednek ilyenkor. A 3 short trade jel gyertyája nem a legjobb, amint az a képen is látszik de a kontextusban tisztán lehetett őket olvasni, a swing low alatti ellenállásnál. Szép metodikus mozgás volt lefele. Jó nap volt.

Csatolás 13893
Ehhez csak egyetlen kérdésem van. A második zöld shortot a napi minimum miatt jelölted zölddel?
Régi 2018-06-06, 19:00   #86 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Végezetül pedig hozok én is egy chartot. Ez Dax, de megpróbáltam az itt látottakhoz hasonlóan beállítani (a chartot és a mozgót viszont a saját igényeimhez igazítottam).

A vastag zöld vonal az open szint. Zöld nyíl long, piros short, ami szaggatott, azzal problémám volt és inkább hagytam.

1. Szerintem egyértelmű long lehetőség.
2. Ez azért tetszett meg, mert épp az openről fordul(hat) a piac, amit szerintem sokan néznek, viszont az erősnek tűnő eladói nyomás miatt inkább nem bántottam.
3. Kialakul egy jól látható eső trendcsatorna, aminek a tetején jónak tűnt a setup.
4. Ezt azért nem kötöttem, mert az értelmes stop helyszín az előző csúcs felett lenne, de az meg már túlságosan rossz potenciális R/R-t generál.
5. Szerintem ez tökéletes.
6. Ebben így utólag nézve nem vagyok biztos. Elég nagy esés volt, de minden értelmes szint messze volt még. Ezért úgy gondoltam, jó esély van rá, hogy ez csak egy ilyen rövidke pihenő lesz, aztán folytatódik a mozgás.
7. Itt ismét elég rossz R/R-t kapok, ráadásul a kialakuló microrange inkább azt mondja, még nem dőlt el a harc.
8. Azt gondolom, itt sokkal jobb szituáció alakul ki. Az eladók megpróbálták tovább vinni a mozgást, de csak egy gyengécske leszúrás lett belőle (kb. az előző micro range aljáig). A jelgyertya pedig jól eladja a setupot.
Csatolt kicsinyítések
baranyfelhok-utja-dax_.jpg  
Régi 2018-06-08, 14:40   #87 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Szia nincsbecenevem!

Júni 4:

2 long: vételi zóna range napon, jó jel gyertya után, ilyenkor jobban lehet fédelni a trendeket

4 long: impluzív vételi mozgás felfele, kitörés a rangeből, majd pb vwaphoz, ismét jó jel gyertya

Júni 5:

A bika jel gyertya miatt zöld és amiatt, hogy az előző napi YL, alatt vevők voltak (piros vonal) így a fordulásnak nagyobb az esélye, ami agresszívabbá teszi az üzletet, de a kontextus elég volt a shorthoz (TL / EMA / SR)
Régi 2018-06-08, 14:54   #88 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Június 6:

Június 6:

baranyfelhok-utja-june-6.png
Régi 2018-06-08, 15:10   #89 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Június 7:

Június 7:

baranyfelhok-utja-june-7.png
Régi 2018-06-08, 15:41   #90 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Június 7:

Csatolás 13906
bocsi hogy kötözködöm, de a zöld szín egyezményesen LONG szokott lenni,
biztos azért kell a jelzőlámpánál is erre a gázt nyomni, pirosra meg fékezni,
shortolni, persze ez lehet összemosódna a gyertyáiddal, de hát a kék az ha kék ha nem kék még az akkor is inkább viagra,
még ha úgymond stimmel is a hatásának az iránya
Régi 2018-06-08, 16:04   #91 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
bocsi hogy kötözködöm, de a zöld szín egyezményesen LONG szokott lenni,
biztos azért kell a jelzőlámpánál is erre a gázt nyomni, pirosra meg fékezni,
shortolni, persze ez lehet összemosódna a gyertyáiddal, de hát a kék az ha kék ha nem kék még az akkor is inkább viagra,
még ha úgymond stimmel is a hatásának az iránya
sorry, ránéztem a feljebb lévőre is, és látom hogy vannak sárga karikák is....
úgy tűnik kihagytam egy-két epizódot..
Én sajnos már az elején összezavarodtam a betűkombinációktól.
Ez van. Tutti spergeres vagyok.
Régi 2018-06-08, 19:00   #92 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Szia Kocka!

Idézet:
A gyertyák formálódása, a piac dinamikája adja meg a jeleket az üzlet kötésekre és zárására. A sárga karikák optimális eladási (short) pozíciót jelölnek, a kékek optimális vételit (long) a zöldek pedig kockázatos (minden üzlet az) kevésbé optimális de figyelemre méltó üzleteket long vagy short irányba.
Régi 2018-06-08, 19:00   #93 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia MassEffect!

Gondolom a fennebbi bejegyzes volt az amire kerted, hogy fejtsem kicsit jobban ki.

Vazolom is, egy kep erejeben, hogy mi az ami fel tudja turbozni egy tokeletes beallasi pontu pozicio nyeresegesseget:

Csatolás 13877

Rajzodon, a rozsaszin Running Flat (RF) - nek nevezett korrektiv struktura C hullamanak trendkitoreset kovetoen elkovetted a TOKELETES beallot (kek 1-es) amit egy 3-ik hullam (a legagresszivebb) elfogasara csak elkovetni lehet... valoszinuleg a nehezen kidolgozott tapasztalatod vegett. Igen am, de ezekutan a trade poziciod menedzselese mar "csapnivalo" volt, legalabbis az en szemuvegemen keresztul, hiszen a tokeletesen elkapott harmadik hullamnak megfogtad az elso hullamanak a harmadat (R/R >1 !!!), pedig meg elotted allt (es ezt anelkul is mondanam, hogyha nem latnam visszanezetbol a tortenest) az egesz harmadik hullam ami min. 1:20 R/R-t kellett volna jelentsen Neked e beallo alapjan...

1. Az egyik tanulsag amit kifejezetten a Te erdekedben huzok le ebbol az esetbol, az az, hogy a korrektiv strukturak utani impulzusok altalaban, az esetek >98%-aban, atutik a korrektiv struktura csucsat/aljat... mar csak ezzel az infoval a poziciod zarasa minimum a korrektiv struktura csucsan kellett volna tortenjen:

Csatolás 13878

Itt, a felmenet korrektivsege vegett, ha nem letezett volna az a RF amit az elobb abrazoltam rozsaszinnel, en kivettem volna a profitom a masodik vagy harmadik narancs nyilnal, meg egy lefelet varva... De volt az a RF, igy hagytam volna menni tovabb...

A Te esetedben pedig ez a pozi kiterjesztes, csak a nyilak valamelyikeig, levitte volna az R/R-edet 1:2-re, amivel mar lehet elni... foleg figyelembeveve azt a tenyt, hogy ha Te ilyen szuk TP-ket hasznalsz, ahhoz, hogy nyereseges legyel hosszutavon, a W/L aranyod joval nagyobb kell legyen mint 1, vagyis az osszes pozid kozul a nyeresegesek tulsulyban kell legyenek.

2. Ismerve azt a tenyt, hogy a rozsaszin struktura egy RF volt, az elvaras az, hogy egy impulzus kell kovetkezzen es azt altalaban az elso impulzus utani korrekcios struktura kitoresenel kapjuk el, pont mint a Te harmadik poziciod (kek 2). Ez az a pont ahol en is beszalltam volna a trade-be, ha mar nem tudtam elkapni az kek 1-es tokeletes beszallot, de Veled ellentetben hagytam volna menni jocskan... a baj az, hogy ezt Te is megfogtad, de ugyanolyan szuk TP-vel ami ugyancsak rossz R/R-t eredmenyez, pedig eredmenyezhetett volna mast is... en a poziciot, az elobbi pontnal leirtak alapjan, a kovetkezo pontban zartam volna (rozsaszin nyil):

Csatolás 13879

Nos a kerdesem feled az, hogy miert ott zartam volna? Es ezen a kerdesen gondolkozz jol el, mert ha bevillan az a teny, hogy egy minimum 3 hullamu korrekcio utani impulzus minimum a korrekcio csucsat atuti az esetek 98%-aban, es ezt fel tudod ismerni a charton (fel tudod, hiszen a belepoket is nagyon szepen elkapod) akkor startbol megduplazod kb. a trade-jeid R/R aranyat, ami osszevetve a W/L aranyoddal meses plusz profitot fog eredmenyezni Neked... es most nem azt mondom, hogy tanulj meg hullamelmeletet, nem 1:20 trade-et mondtam, hogy elkapj, csak 1:2-t azzal a kis infoval amit leteszteltem, ugyhogy tiszta lelkiismerettel ajanlhatom, es maris you are in heaven...
Szia equalizer,

Köszönöm a bőséges választ. Sokszor szoktam számolgatni és figyelni a matekot és amit mondasz az tény, csak ahhoz, hogy break evenbe legyek a jutalékok után 64%-os W/L ratiora van szükség.

Őszintén megmondom, hogy nem teljesen értem most még, amit leírtál de látszik, hogy tudod miről beszélsz. Mit ajánlasz mit olvassak el, hogy jobban értsem miről beszélsz és amit tudnék integrálni a mostani kereskedési formámba?
Régi 2018-06-08, 22:42   #94 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Június 8

Június 8:

Érdekes nap volt, kegyetlen lassúsággal nyitott a tőzsde, roll-over nap, nyár, jó idő. Könnyű beleveszni az iránytalan szűk rangebe, ami a nyitás után volt de egyben egy jó nap is a rutin és a türelem gyakorlására. Azért voltak jó tradek, ahogy mindig.

A mai nap végi elemzés NT7-en készült. A lényeg rajta van.

baranyfelhok-utja-2018-06-08_2224.png
Régi 2018-06-13, 19:28   #95 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Június 11 - 13

Június 11:

baranyfelhok-utja-june-11.jpg

Június 12 - 13:

baranyfelhok-utja-june-12-13.jpg
Régi 2018-06-24, 10:20   #96 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia equalizer,

Köszönöm a bőséges választ. Sokszor szoktam számolgatni és figyelni a matekot és amit mondasz az tény, csak ahhoz, hogy break evenbe legyek a jutalékok után 64%-os W/L ratiora van szükség.

Őszintén megmondom, hogy nem teljesen értem most még, amit leírtál de látszik, hogy tudod miről beszélsz. Mit ajánlasz mit olvassak el, hogy jobban értsem miről beszélsz és amit tudnék integrálni a mostani kereskedési formámba?
Szia MassEffect! Elnezesedet kerem a kesesert a valaszban!

Egy nagyon egyszeru szabalyrendszert kellene szerintem beiktass a mostani kereskedesi strategiadba ahhoz, hogy az R/R aranyodat minimum megketszerezd (hiszen a W/L arannyal nagyon jol allsz, ami alap - azt azert figyelembe kell venni, hogy minden R/R kiterjesztessel egyuttjar az, hogy vesztesz a mostani W/L aranyodbol, de ezt kompenzalod majd azzal, hogy nem minden eddigi jeledet fogod bekotni illetve a nyereseg az atlag R/R novekedesebol boven ad majd rezervat... ) ez pedig az, hogy megismerd a korrektiv strukturakat es azokon belul is elegseges Neked annyi, hogy tudd, hogy egy korrektiv struktura egy adott TF-en belul MINDIG legalabb 3 hullambol all es amikor a strukturanak vege, akkor a kovetkezo impulziv hullam attori minimum az elozo impulziv hullam csucsat/aljat ugy, ahogy azt lerajzoltam es elmagyaraztam az elozo hsz-ban. Ezt osszevetve azzal amit eddig mutattal, a bealloidrol es a kiszalloidrol, le tudom kovetkeztetni azt a TENY-t, hogy konnyen tudsz magadon segiteni, ha akarsz.

A baj az, hogy a korrektiv strukturakat es azok leirasat, ugy ahogy azok a valo vilagban elofordulnak es mukodnek, valamint hogyan valtoznak egyikbol a masikba, sehol nem fogod leirva megkapni. Amiket megkapsz a netten vagy a guruk jovoltabol lerajzolva, azok BS kategoria, nem alljak ki a backteszt probajat. (Lasd ANONYMOUSFX par olyan rajzat amit beposztolt ide a forumra es amikor valaki ra probalt eroltetni egy chartot, meg sajat maga is meglepodott, hogy "jeeeee, ezeket tenyleg fel lehet a charton ismerni = mukodik a dolog!!!" erzed azt amit mondani szeretnek? szerintem igen...

Megprobalok osszedobni egy korrektiv strukturakat osszefoglalo posztot, hogy lasd mirol beszelek es tudj elindulni a HELYES uton, statisztikailag megalapozva... hiszen relativ nagyon sok idot toltottem el ezek studirozasaval, az egesz kereskedesi rendszerem a korrektiv strukturak megismeresen es felismeresen alapszik, hiszen csak igy van lehetoseged elkapni egy kovetkezo nagy mozgast, velemenyem szerint. (el is kezdtem valamikor, de csak a regular flat-et irtam le... ido es motivacio hianyaban...) soon to come.

Addig is, az alapokat megkapod Robert Prechter - Elliott wave principle konyveben (ebbol csak a korrektiv strukturak leirasai erdekesek - de nem elegseges) es a haladobb szint pedig a Glenn Neely konyve - Mastering Elliott waves. Ha nem kapod meg, szolj es elkuldom Neked oket.

Szep napot!
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:02 , a GMT +1 időzóna szerint.