Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kereskedések, stratégiák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-05-15, 16:50   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.798
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MassEffect eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Okés, másodjára futok neki ennek a bejegyzésnek, ezért most rövidebbre fogom venni. Lényegében szeretnék pár célt kitűzni a következő egy hónapra.

1. Az első a Mr.Brooks általi tőzsde kurzus. Nagyon szeretem a profizmusát és a végtelen segítőkészségét.

2. A második egy könyv Bob Volman által (minta) Jókat ír és profin, emellett a kereskedési stílusa is hasonlít az általam preferálthoz.

Ezeket bátran ajánlom bárkinek, aki rendelkezik angol tudással.

3. A harmadik pedig egy udemy-s gitár kurzus majd meglátjuk milyen lesz.
Gitározáshoz töltsd le ezt: https://pro.riffstation.com/download/
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 12:25   #52 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Hely: Föld
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 1
MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Riffstation

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gitározáshoz töltsd le ezt: https://pro.riffstation.com/download/
Rendben, megnézem. Köszönöm!
MassEffect nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-05-16, 12:25   #53 (permalink)
Tag

MassEffect logója

MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.MassEffect már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Máj 15

Máj 15:

baranyfelhok-utja-2018-05-16_0719.png
Régi 2018-05-17, 09:38   #54 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
kauzál a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
MassEffect eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

3. A harmadik pedig egy udemy-s gitár kurzus majd meglátjuk milyen lesz.
-Youtube tele van cover, tutorial videókkal
-Youtube/Beállítások(fogaskerék)/Sebesség>>>0.5
kauzál nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 14:04   #55 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás

Idézet:
kauzál eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
-Youtube tele van cover, tutorial videókkal
-Youtube/Beállítások(fogaskerék)/Sebesség>>>0.5
Köszönöm a tippet. Szerencsére sok anyag elérhető online. Néha viszont jó neki állni valaminek, aminek van eleje, vége, struktúrája, kitudom tűzni célul és tudom, hogy rendesen bejártam-e az utat. Ezért is kapcsoltam ide.

Az udemyn egyébként vannak nagyon jó dolgok és a legtöbb nagyjából 10 usdbe kerül, ami éppen arra jó, hogy tudod, hogy rászántad magad.
Régi 2018-05-17, 14:17   #56 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 16

Máj 16:

baranyfelhok-utja-2018-05-17_0847.png

Nyugodt békés nap volt. A piac folyton ad, még ha az gondoljuk is, hogy valamit elvesz vagy valamit elvesztettünk akkor érdemes emlékezni a természet egy alapvető törvényére, miszerint az energia sosem vész el, semmi sem veszik el, ehelyett minden átalakul. A bölcs ember kezében a veszteségek fájdalmából, mély tanulságok születhetnek. Ezért a tőzsde soha nem vesz el, csak ad.
Régi 2018-05-18, 07:35   #57 (permalink)
Tag

MassEffect logója

Alapbeállítás Máj 17

Máj 17:

Sziasztok!

Fent hagytam a tradejeimet és írok pár sor magyarázatot, mert van itt pár tanulság.

1. SES / FSEL - Short globex momentum, lehetséges folytatása a bukott második long belépő után.

2. FREVERSAL - Erős bika trend/kitörés felfele, ezen a ponton nagy az esélye a folytatódásnak a momentum eredeti irányába, a beragadt eladók és az új vevők táplálása által.

x. FEL (ez a vesztő üzlet) YH/EMA, mint támogatás, amit utólag látok és ez a lecke már párszor jött felém, hogy az emelkedő trend vége fele a csúcs előtt, volt egy range, ahol esélyes, hogy erős eladói nyomás érkezett, még volt egy végső kitörés (exhaustion, trap) majd erős áresés és sokszor, hiába vannak jó kontextus elemek, ha a momentum megváltozik és az energiák lefele viszik a piacot. Amit szintén kihagytam ,hogy a kiszállómig a piacnak a korábbi range okosabb beragadt vevőinek a kiszálló ajánlatain is keresztül kellett volna mennie, úgyhogy ez az üzlet több sebből vérzett de jó lecke volt.

3. FES - Megváltozott momentum, YH/EMA mint ellenállás.

4. SES - Bejelöltem, mert szerintem megköthető ez az üzlet, mivel a kontextus a medvéket támogatja. Ellenállás az emánál, bukott range kitörés, kanócok a gyertyák csúcsainál, mind eladókat sugall. A belépést itt a SES jel után limit orderrel érdemes végezni a range csúcsánál, ha megkötődik remek, ha nem az is rendben van.

5. SEL - A piac talált vevőket YL-nál. Jó jelgyertya, viszont a micro trend ezen a ponton még a medvéket támogatja, ezért szerintem ez egy kockázatosabb long.

baranyfelhok-utja-2018-05-17_1614.png
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:46 , a GMT +1 időzóna szerint.