Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-02-21, 22:10   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
gnarkill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Osztalékfizetés és CFD?

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni valaki nagyon okos embertől.

Már egy ideje mozgok a tőzsdézés világában és forex-szel kezdtem de nemrég áttértem az amerikai CFD részvényekre. Kitaláltam egy stratégiát magamnak, ami megfelelően működik és most abban a fázisban vagyok, hogy szeretnék kizárni minden nemű rizikó faktort, ami az amerikai részvény kereskedés közben jöhet. Így találtam rá egy cikkre, miközben az adózás pontos mértékét kerestem, ahol azt írták, hogy Magyarországon az amerikai részvények osztalékfizetése után 14%-ot kell fizetni adóba.

Itt a cikk:

Kell-e egészségügyi hozzájárulást (EHO) fizetni a tőzsdei részvényeim által fizetett osztalékok után?
Az EGT tagállamok (köztük Magyarország) tőzsdéin vásárolt részvények osztaléka után nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetni.

Érdemes arra odafigyelni, hogy például az USA nem EGT tagállam, így az amerikai részvények osztaléka után egészségügyi hozzájárulás is fizetendő, ami 14%! Ezt az összeget társaságunk automatikusan levonja az osztalékokból és továbbítja az adóhatóságnak. Ügyfeleinknek a befizetéssel nem kell bajlódnia, de az adóbevallásban a levont 14%-os EHO-t szerepeltetni kell. Amennyiben az USA értékpapír EGT tagállamban működő tőzsdére bevezetett és a kereskedés ott történik, akkor 14%-os eho nem merül fel.

Jó tudni, hogy a 14%-os EHO fizetésnek van egy éves 450 ezer forintos maximuma. Ha ügyfelünk nyilatkozik társaságunk felé arról, hogy adott évben már befizetett, vagy várhatóan be fog fizetni ekkora 14%-os EHO-t, abban az esetben társaságunk nem vonja le a nem EGT tőzsdéken vásárolt részvények osztalékából a 14%-os EHO-t.

-----

A kérdésem, hogy hogy jelenik meg ez az osztalékfizetés a valóságban? Én nem értem, hogy honnan látok ha osztalékfizetés van. Egyáltalán ez a CFD-re is vonatkozik vagy csak az igazi részvényekre? Hol látom történetesen a metatraderemen belül, hogy osztalékkifizetés történt? Egyáltalán van ilyen.

Nagyon nagy a homály ezügyben, pedig már próbáltam utána olvasni több helyen, de nem igazán tudom megérteni.

Légyszíves segítsetek ebben.

Köszönöm,

gnar
gnarkill nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-02-22, 08:53   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

CFD-k nem fizetnek osztalékot. Meg ez eleve a spread-betting kategóriája.
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-02-23, 20:54   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
gnarkill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tehát akkor az osztalékkal nem kell számolnom egyáltalán CFD esetén.

Köszönöm a választ.
gnarkill nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
cfd, fizetés, osztalék, osztalékfizetés, részvény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
CFD brókercégnél Zsolt27x Brókercégek 5 2015-09-07 09:38
CFD -k Suhi Kezdőknek 14 2014-03-25 13:33
Natural gas cfd kereskedes mercyful predicter Kezdőknek 8 2013-03-01 19:54

A pontos idő 02:31 , a GMT +1 időzóna szerint.