Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-10, 16:12   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
érdekes cikk, de ez a szerencsejátékra vonatkozik, nem pedig a 100 kötésből pl 50x sikeres stratégiára..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-10, 16:23   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Spx

SPX: 10 pont, vonaltól vonalig. belépés a megváltozott HH/HL - LL/LH alapján. jol meghatározott stop szint, fix target.

tip-top-tippem-mara-csak-neked-2014-04-10_17-12-45_spx.png
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-04-10, 17:56   #53 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
GBPAUD D1
Fej-váll alakzat.
S/R és Fibo23.6 letörve ~ 1.8100
Visszateszt az előzőekhez (Doji), majd egy izmos bearish gyertya délnek.
Kb. 1 éves emelkedő trendvonalat letörte.
Nincs az útjában semmi ~ 1.7425-ig. Ott Fibo38.2 és egy S/R várja tárt karokkal.
Mindezek alapján tippem a következő napokra: kb. 350 pip délnek.
A helyzet EURAUD-on is nagyon hasonló.

Bill! Érdekes pálfordulást hozott nálam ez a fej-vállad. Az első nap amikor kitetted, figyeltem hogy rossz fele indult meg. Amolyan elba...zott (14 alatt= LTÁ) poziciónak tűnt. Minél inkább tartott a rossz irányba, annál jobban kezdtem megdumálni magam a fejvállra, azzal a felkiálltással hogy miért ne szállhatnék végre be, hiszen már olyan jó áron van a signal jelzéshez képest.
Már szurkolok neki. Kénytelen leszek teljesen kivárni, mert sajnos rész zárni nem tudom a minimál egység miatt. Ahhoz meg túl kapzsi vagyok hogy csak úgy kilőjjem
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-gbpaud_fej_vall.jpg  
Régi 2014-04-10, 18:06   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bill! Érdekes pálfordulást hozott nálam ez a fej-vállad. Az első nap amikor kitetted, figyeltem hogy rossz fele indult meg. Amolyan elba...zott (14 alatt= LTÁ) poziciónak tűnt. Minél inkább tartott a rossz irányba, annál jobban kezdtem megdumálni magam a fejvállra, azzal a felkiálltással hogy miért ne szállhatnék végre be, hiszen már olyan jó áron van a signal jelzéshez képest.
Már szurkolok neki. Kénytelen leszek teljesen kivárni, mert sajnos rész zárni nem tudom a minimál egység miatt. Ahhoz meg túl kapzsi vagyok hogy csak úgy kilőjjem
Ez igen! Álomjó beszálló! Már 200 pip felett is jártál!
Szép komótosan csinálja, de a setup lényege nem változott, úgyhogy sanszos lehet a teljes TP. Mögláttyuk.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-10, 20:00   #55 (permalink)
Szenior tag

Hely: Kenderes
Összes hozzászólás: 265
simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.simifx már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül simifx részére
Alapbeállítás

Idézet:
Ráépítés? H1-H4 sávot letörte, és visszatesztelte.......sl megegyezik az első poziéval.
Régi 2014-04-11, 14:45   #56 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ráépítés? H1-H4 sávot letörte, és visszatesztelte.......sl megegyezik az első poziéval.
A ráépítést eddig bármikor próbáltam a vége egy büdös nagy nulla lett.
Biztos lehetséges, de ha jobban belegondolok minden ráépítéssel csökkennie kell az eredeti elgondolás erősségének, mert pl különben nyilván a padlóig is mehetnének az árak. Ebből kiindulva teljesen felesleges kockázatvállalásnak tartok mindenfajta ráépítést. Statisztikailag szerintem sokkal nagyobb erőssége van egy teljesen másik pozició benyitásának akár korrelál vele, akár nem.

Egyenlőre bőven boldog vagyok a pozitív swaptól (ami Ironéknál tényleg ritka) és a tudattól hogy ezt most bármeddig tarthatom.
Régi 2014-04-11, 16:23   #57 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
vszínű, repülni fog, nincs jó helyen
a kitörés visszatesztje ki fogja venni, szvsz
tekintsük rövidtávú profit bebiztosításnak
és lőn
sikerült bemutatni az iskolapéldáját, h egy hosszabbra tervezett pozíciónál, hogyan kell a konszolidációban kiütni a pozit, rossz stopszint meghatározással
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-11, 18:37   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

mai spx short: mobilról

tip-top-tippem-mara-csak-neked-image.jpg
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-11, 21:09   #59 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Akkor már megérte megvenni
  Válaszol idézettel
Régi 2014-09-01, 21:45   #60 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Aktuális tippek 1:00:00-tól Fellegi Tamástól

https://www.youtube.com/watch?v=SAaPYcXserU
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-17, 19:32   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem mára, de holnapra egy tippecske:

Gondolom, a tökösebb tréderek már többen eljátszottak a gondolattal, hogy meg kéne valahogy csapolni ezt a GBP-t holnap.
Rutinosabbak számára nem mondok semmi újat, de ha valaki még nem gondolt rá:
Két számla, azonos tőkével, azonos tőkeáttéttel.
Közvetlenül az eredményhirdetés előtt betenni a mondjuk GBPUSD shortot az egyikre, longot a másikra azonos lottal.
Az elv, hogy nem csapkodni fog az ár, hanem robban az egyik irányba (persze a fagyi valamennyit visszanyalhat)
Párszáz pip mozgás benne van a pakliban (ki tudja, lehet több is)
Az egyik számla elhasal, a másik taccsravágja a brokit a bukó számla többszörösével
Önfeledt öröm, majd a bróker volt irodaházánál a koszorúk elhelyezése (öltönyben természetesen).

Nyilván több verzió is megjátszható, például stop orderekkel.
Az említett játék nyilván nem veszélytelen, de két kisebb összegű számlával, amelyek esetleges együttes elvesztése nem vág földhöz, érdemes lehet meglépni a remélhető nagyobb nyereség függvényében.

WARNING: mindez nem minősül semmiféle bíztatásnak részemről, csupán egy kósza ötlet. Mindenkinek csak saját felelősségre!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-09-17, 22:36   #62 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem mára, de holnapra egy tippecske:

Gondolom, a tökösebb tréderek már többen eljátszottak a gondolattal, hogy meg kéne valahogy csapolni ezt a GBP-t holnap.
Rutinosabbak számára nem mondok semmi újat, de ha valaki még nem gondolt rá:
Két számla, azonos tőkével, azonos tőkeáttéttel.
Közvetlenül az eredményhirdetés előtt betenni a mondjuk GBPUSD shortot az egyikre, longot a másikra azonos lottal.
Az elv, hogy nem csapkodni fog az ár, hanem robban az egyik irányba (persze a fagyi valamennyit visszanyalhat)
Párszáz pip mozgás benne van a pakliban (ki tudja, lehet több is)
Az egyik számla elhasal, a másik taccsravágja a brokit a bukó számla többszörösével
Önfeledt öröm, majd a bróker volt irodaházánál a koszorúk elhelyezése (öltönyben természetesen).

Nyilván több verzió is megjátszható, például stop orderekkel.
Az említett játék nyilván nem veszélytelen, de két kisebb összegű számlával, amelyek esetleges együttes elvesztése nem vág földhöz, érdemes lehet meglépni a remélhető nagyobb nyereség függvényében.

WARNING: mindez nem minősül semmiféle bíztatásnak részemről, csupán egy kósza ötlet. Mindenkinek csak saját felelősségre!

Igen, az ötleted biztos megfordult mások fejében is.
Taccsra vághatja mindkét számlát a csapkodás.
Ennél sokkal nagyobb veszélyt látok abban, hogy a megfelelő pillanatban benyomnak egy képernyőnyi széles spreadtágítást ami gyakorlatilag egyszerre fogja margin callolni mindkét számlát. Mivel mindenki nagyot szeretne kaszálni rajta (a brokik is), ezért nem lesz nehéz a túlméretezett pozikat kiikszelni.
Ettől független meg fogom játszani, mert szeretem az ilyet.
Kétféle számlatípusú broki jó hozzá. Az egyik a zero fixes téma. Ott nem tudnak a spreadden machinálni. A másik ami még jó ehhez, a fix spread típus. Ez sajnos nem minden brokinál fix mindig. Fognak rá kifogást találni ha kell.
A kétirányos módszered viszont nem korrekt.
Ilyet még sosem csináltam, talán nem is fogok.
Ezzel a "taktikával" nem fogsz fejlődni, max a számlád gyarapszik egy darabig.
Ha következetesen évekig gyakorlod a nagy események megtippelését, akkor kifejleszthetsz magadnak egy nagy valószínűségű találati arányon alapuló módszert árfolyamrobbanásos esetekre. Mihelyst jóval jobb leszel mint a fej vagy írásban, máris felesleges pénzkidobásnak fogod érezni a másik irányt. Ekkor már majd csak a megfelelő money managementet kell alkalmaznod hozzá, mert lehetsz akármilyen jó, ha mindig duplázni akarsz, akkor egyszer úgyis padló lesz a vége.

A skót témával kapcsolatban bajban vagyok.
Egyrészt szurkolok nekik. (a sikerük jót tenne a Székelyek autonóm törekvéseinek is) Az elfogultság pedig ebben a szakmában nem megengedhető.

Szintén egyrészt nagyobb pippotenciált látok az esésben.
Ha kilépnek elképzelhetőnek tartok bármekkora zuhanást. Akár a tavaly júliusi 1.48as szintig is. (GBPUSD) Az emelkedésben nincs ennyi.
Ha sok ilyen helyzet lenne a naptárban, akkor statisztikailag egyértelműen mindig az eladási gombot nyomkodnám a nagyobb nyereségek miatt.

Szóval eddig sell.

Egy órával ezelőtt viszont felhívtam egy "jövendő-mondót" (Robelin-t).
Feltettem neki az egyszerű kérdést: sikerül e holnap a skótoknak a népszavazáson kilépni a Brit nemzetközösségből? A válasza gyors és határozott nem volt. "Nem fog sikerülni nekik. Valamiért nem fog sikerülni kilépni nekik".
Régi 2014-09-18, 12:40   #63 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

@kockas:
Én magam nem játszom meg ezt, megvan az egyedi megoldásom erre a helyzetre.
Nem ez a "fejlődésem útja", de köszi a tanácsot.
Csak leírtam, hátha valakinek érdekes lehet.
A kövér spread gyilkos lehet, helyes amit írsz.
Csapkodhat is, bár valószínűbbnek tartom, hogy nem.
Attól függ, szoros lesz-e, és hogyan adagolják.
A dolog mindenképp rizikós, ezért is írtam, hogy: "Az említett játék nyilván nem veszélytelen, de két kisebb összegű számlával, amelyek esetleges együttes elvesztése nem vág földhöz, érdemes lehet meglépni a remélhető nagyobb nyereség függvényében."

Amúgy szerintem is a NO lesz a befutó. Nem arrafelé terelik a világot, hogy nemzetállamok legyenek. Sőt.
Persze ha egy akut káoszt akarnak, akkor átmenetileg beizzíthatnak némi szakadárkodást itt-ott. Majd kiderül.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-09-18, 14:22   #64 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@kockas:

Csapkodhat is, bár valószínűbbnek tartom, hogy nem.
Attól függ, szoros lesz-e, és hogyan adagolják.
Igazad van, lassan adagolják.
Hát ebből részemre vagy egy B.N.S. vagy M.N.M.NY. fog kisülni.
(büdös nagy semmi vs mocskos nagy massiv nyerő //számlamérethez képest)

Tud valaki magyar idős óra percet mondani, hogy mikor teszik közzé a hivatalos eredményt?

Ha még élni fognak a pozik, előtte pár perccel a nyakára húznám a stoppokat.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-skotok.jpg  
Régi 2014-09-18, 14:25   #65 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igazad van, lassan adagolják.
Hát ebből részemre vagy egy B.N.S. vagy M.N.M.NY. fog kisülni.
(büdös nagy semmi vs mocskos nagy massiv nyerő //számlamérethez képest)

Tud valaki magyar idős óra percet mondani, hogy mikor teszik közzé a hivatalos eredményt?

Ha még élni fognak a pozik, előtte pár perccel a nyakára húznám a stoppokat.
Pont most olvastam, hogy még előzetes eredmény sem lesz a 23 órai zárás után, csak reggel lesz végeredmény
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-18, 14:33   #66 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pont most olvastam, hogy még előzetes eredmény sem lesz a 23 órai zárás után, csak reggel lesz végeredmény
Kösz, legalább tutti nem kell bagolykodni. A reggel az rémlett, de egy pontos időpont kellene. Addig inkább ki is kapcsolnám az egészet. Legyen regglepi.
Régi 2014-09-18, 17:50   #67 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"A voksolás helyi idő szerint 22 óráig - közép-európai idő szerint 23 óráig - tart; a végeredmény bejelentése választási illetékesek előrejelzése szerint péntek reggel fél 7 és fél 8 között várható."
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-18, 19:51   #68 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"A voksolás helyi idő szerint 22 óráig - közép-európai idő szerint 23 óráig - tart; a végeredmény bejelentése választási illetékesek előrejelzése szerint péntek reggel fél 7 és fél 8 között várható."
Csak előtte még beteszik otthon a megbízásukat

Am a mostani erősödés sztem szimplán csak az elmúlt shortra játszók zárásai..
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 11:17   #69 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem tuti tipp és nem is mára.
Egyelőre csak ennyit:
Ez egy gondolatkísérlet gyakorlati lekövetése. Azért raktam fel most így frissen, röviddel a nyitás után, hogy dokumentálva legyen a későbbiekre. Ha beválik, majd visszatérek rá.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-ltgp_acc.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 11:25   #70 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nem tuti tipp és nem is mára.
Egyelőre csak ennyit:
Ez egy gondolatkísérlet gyakorlati lekövetése. Azért raktam fel most így frissen, röviddel a nyitás után, hogy dokumentálva legyen a későbbiekre. Ha beválik, majd visszatérek rá.
Engem mondjuk érdekelne, hogy miért pont ez a 28 pár, és miért sell mindegyiken :-) Vagy hogy mi a terv egyáltalán. Akkor is érdekel, ha nem jön be :-)
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 11:46   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engem mondjuk érdekelne, hogy miért pont ez a 28 pár, és miért sell mindegyiken :-) Vagy hogy mi a terv egyáltalán. Akkor is érdekel, ha nem jön be :-)
Ehh, nem akartam így előreszaladni .. Az lett volna a jó, ha a poszt felkerül, de egyelőre nem látja senki. Előbb ki kéne érdemelnie a figyelmet (ha sikerül neki).
A 28 pár a 8 fő deviza párjai. Számomra ezek együtt adják meg a PIAC mozgását. Ezek a párok nekem a forex blue chip-jei.
Az egyes párok iránya számomra érdektelen (jelen esetben), de azt várom, hogy az eredőjük kb. 600-700 pipet délre tart. Most egy pullback-ben vagyunk, amúgy a PIAC trendje felfelé mutat. A pullback után kb. 2800 pipet várok északra (aztán még jóval többet).
Egyelőre ennyit, ha bejön, majd kifejtem, ha nem, akkor szíves elnézést az eddigiekért.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 13:32   #72 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Mi alapján döntöd el,hogy most éppen pullbackben vagyunk? Melyik TF-en és mi alapján?
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 14:22   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Berci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi alapján döntöd el,hogy most éppen pullbackben vagyunk? Melyik TF-en és mi alapján?
A fő trendirányt W1-en állapítottam meg (első kép).
A piros szintek hetes szintek. A fő szcenáriót az "A" targetek képzik.
A "Target 1 A" vízválasztó lehet, ha innen lefordul, akkor életbe lép a "B" szcenárió, a "Target 1 B"-ig semmi sem lenne az útjában.
A "Target 1 B" szint nagyon erős szint.
A pullback-et H1-en néztem (második kép).

Időközben történt egy kis "baleset". Elfelejtettem bezárni egy EA-mat, ami a háttérben futott egy másik chart-on, és az roppant készségesen lezárta az egész basket-et. Kb. 80 pip nyerőben (harmadik kép).
Tehát újranyitottam az egészet, új számlán (negyedik kép). Mivel kb. 80 pip már megvolt, az új cél 550-650 pip.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-weekly.png   tip-top-tippem-mara-csak-neked-hourly.png   tip-top-tippem-mara-csak-neked-statement.png  

tip-top-tippem-mara-csak-neked-newbasket.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 14:51   #74 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A jelenlegi pullback lehet kisebb is, ha nem a vízszintes szintet nézi ki magának, hanem ennek a szép csatornának az alját.
(A pullback nagyobb idősíkon értendő, alacsonyabb idősíkon countertrend.)
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-hourlyc.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 15:02   #75 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
A 28 pár a 8 fő deviza párjai. Számomra ezek együtt adják meg a PIAC mozgását. Ezek a párok nekem a forex blue chip-jei.
Az egyes párok iránya számomra érdektelen
Baszakodtam vagy 2 évig én is a 28 valutáros keresztcsodámmal, de sajnos semmi nagy globális felismerés sem született belőle. Ettől még beletrafálhatsz vmibe.
Ami a legnagyobb gondom a megközelítéseddel:
van egy zsák pár ami például simán lehetne a fordítottja.
pl: miért nem CAD/NZD annak a két párnak a neve? Ha így hívnák, akkor pont fordítva kötnéd mint most.
a másik ami torzulást okozhat:
az egyes párok nem egyforma súllyal szerepelnek a nagy basketban.
Mellékeltem róla a képet. Ezt hogyan kompenzálod?
Az egyetlen ok amiért lehet benne valami, bár az is nagyon erősen sántít:

mezei tréder/befektető felkel reggel, bekapcsolja a rádiót és hallja hogy esik a piac (részvények, indexek) és gondolkodás nélkül elkezdi nyomni a shortot arra amije van

Egyébként tényleg durván ki tud lengeni egy 28 valutapáros egységcsomag, de azért mert a főbb nagyok egy irányba vannak elnevezve.
Ezzel nem kis mértékben növeled a kitettséged lényegében ugyanabban a termékben. Épp ezért a statisztikát is csak akkor tudom majd komolyan venni, ha 2800db kötés fog benne szerepelni.

Mindezek mellett tényleg szurkolok neki!
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-fxpairs.jpg  
Régi 2015-02-16, 15:05   #76 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A W1 charton szépen látszik a NAGYKÉP.
Korábbi adatom nincs, így 2009 április óta látom a fejleményeket.
Ettől fogva egészen 2011 szilveszteréig csökkent a PIAC, majd 2012 decemberéig oldalazott, aztán kitört felfelé. Egészen az SNB január 15-i akciójáig töretlenül emelkedett.
Ekkor kapott egy lórugást lefelé, a "Target 1 B" állította meg. Látszik, hogy ez egy "sokérintéses", erős szint.
Most az a kérdés, hogy kiheveri-e a svájci sokkot, és megy tovább felfelé, vagy megtört, és délrefordul. A "Target 1 A" szintnél dőlhet ez el.
Csak érdekességképpen: aki 2009 áprilisban "eladta az egész piacot", az 44.000 (negyvennégyezer) pipből vehette meg a pezsgőt 2011 szilveszterén.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 15:15   #77 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
...
Ami a legnagyobb gondom a megközelítéseddel:
van egy zsák pár ami például simán lehetne a fordítottja.
pl: miért nem CAD/NZD annak a két párnak a neve? Ha így hívnák, akkor pont fordítva kötnéd mint most.
a másik ami torzulást okozhat:
az egyes párok nem egyforma súllyal szerepelnek a nagy basketban.
...
Ez mind igaz, de nem számít egyáltalán.
A lényeg az összesített chart. Ez nem kaotikusan csapkod, hanem tiszteli a szinteket. Hogy a kosáron belül hogy marakodnak az egyes párok, mellékes.
Felmerülhet a kérdés, hogy ha ez az egész olyan, mint bármelyik egyedi chart (csúcsok, völgyek, szintek), akkor mi értelme van?
Talán ez:
- ahogy az M15-ös chart letisztultabb, megállapodottabb, mint az M1-es
- ahogy az D1-es chart letisztultabb, megállapodottabb, mint az M15-ös
- úgy talán egy 28-as kosár letisztultabb, megállapodottabb, mint egy magányos instrumentum (könnyebb kimozdítani egyet, mint 28-at)
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 15:46   #78 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

@Kockás:
Csak elméleti alapon: ha a 28 párban minden deviza ugyanannyiszor lenne a nevezőben, mint a számlálóban, akkor elvileg egy kb. vízszintes vonal lenne a chart (persze csak nagyjából). Pont ez a kiegyensúlyozatlanság rajzolja a mozgást (mely trendszerű és szint-tisztelő, és ez a lényeg!).
Amúgy az "álomkosár" nyilván az lenne, amely:
- szűk tartományban (amplitudó)
- meglehetős gyakorisággal érintve a szélsőértékeket (frekvencia)
mozog.

A 28 pár nem szentírás. Lehetne kísérletezni azzal is hogy egyik-másik devizát kivéve a csomagból, kiegyensúlyozottabb görbét kapunk-e (kisebb amplitudó, nagyobb frekvencia). Persze, ha csökken a kosár mérete, csökkenhet a stabilitása is.
De ez már messzire (vagy sehova) vezet. Csak gondolatébresztőnek szántam az egészet.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 16:07   #79 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az épp zajló pullback/countertrend szépen, szintkövetően zajlik.
Persze, ha óvatos duhaj lennék, a pullback-be nem szálltam volna be. Megvártam volna, amíg felfelé kitör és akkor a fő trend irányába lépnék a parkettre.
A pullback most épp így néz ki M5-ön (már kb. 200 pipet megcsinált eddig):
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-pullback.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 16:31   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

És megy, és megy .. Kb. 250 pip.
(Nah, sok már belőlem, leállok.)
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-pullback1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 16:35   #81 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az épp zajló pullback/countertrend szépen, szintkövetően zajlik.
Persze, ha óvatos duhaj lennék, a pullback-be nem szálltam volna be. Megvártam volna, amíg felfelé kitör és akkor a fő trend irányába lépnék a parkettre.
A pullback most épp így néz ki M5-ön (már kb. 200 pipet megcsinált eddig):
Ez chart amit mellékelsz (global price) úgy is előállítható hogy nyitok egy mondjuk 10000 dolláros dedo számlát.
Bekötöm a 28 valutapárt valamelyik irányba mindet egyformán,
majd kirajzoltatom a számla állását?
Régi 2015-02-16, 16:50   #82 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ez chart amit mellékelsz (global price) úgy is előállítható hogy nyitok egy mondjuk 10000 dolláros dedo számlát.
Bekötöm a 28 valutapárt valamelyik irányba mindet egyformán,
majd kirajzoltatom a számla állását?
Persze, értelemszerűen a pipek mozgása a profitgörbével korrelál.
De ez mire jó?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:00   #83 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nah még ezt: mindjárt eléri a csatorna alját. Vesd össze a korábbi csatornás képpel.
Az eredmény már legalább 450 pip (a délelőtt véletlenül lezárttal együtt).
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-pullback2.png   tip-top-tippem-mara-csak-neked-statement2.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:05   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

El is érte.
Ha valaki délelőtt bekötötte volna a FULL SELL-t, most 500 pip plusz környékén járna.
24 pluszos, 4 minuszos.
(Kérdés, elmegy-e a szintig is?)
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-pullback3.png   tip-top-tippem-mara-csak-neked-statement3.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:23   #85 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
Szerencse Kegyeltje a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én szkeptikus vagyok a módszerrel szemben.
Az EUR/USD pár olyan, mintha két részvényből készítenél egy derivátumot, ahol az egyiket épp sortolod, a másikat épp longolod. Mintha az eurózónában Apple részvényekkel fizetnénk, Amerikában pedig Google részvényekkel fizetnének, az EUR/USD long analóg lenne a Apple/GOOG "derivátum" longjával.

Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy a világ devizaforgalmának nagy részét kiteszi 3 deviza, mondjuk EUR (Apple), USD (Goog) és CHF (mondjuk Facebook részvények). Vannak EURUSD, USDCHF, EURCHF keresztjeink. TFH egy nap alatt a CHF erősödik 15%-ot. Mit látunk a súlyozás nélküli indexben? Azt, hogy mert két komponens zuhant 15 %-ot, a harmadik mondjuk változatlan maradt, súlyozatlan esetben ez 10% esés az indexben. De tegyük fel most, hogy nem a CHF erősödik, hanem az USD erősödik 15%-ot, szintén ezen a napon. Ekkor az index értéke rohadtul nem fog változni, hiszen az egyik párban 15% erősödés volt (USDCHF), a másikban gyengült (EURUSD) ugyanennyit.

Most valszeg azért trendel most veszettül, mert valamelyik komponens, amelyik sokszorosan figyelembe van véve a többihez képest veszettül trendel.
Szerencse Kegyeltje nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:31   #86 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nos, áttörte a csatornát, nem vártam meg, hogy elmenjen a szintig.
Zártam az egészet, az eredmény kb. 600 pip. Lásd célár: Link
Új történet indulhat, ha a PIAC beáll a fő trendirányba, azaz felfelé. Ott már többezer pipes játékról szólhat a dolog.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-pullback4.png   tip-top-tippem-mara-csak-neked-statement4.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:37   #87 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

@ Szerencse Kegyeltje: neked is azt tudom mondani, amit Kockásnak is. Ez a kosár trendszerűen, szint-tisztelve mozog. Semmi más nem számít.
A módszer 100%-ig működőképes, ebben biztos vagyok, az egyetlen kérdés, hogy te le tudod-e követni a mozgást (szerintem szimpla TA-val megoldható). Ahogy ma működött kicsiben, működik nagyban is.

Idézet:
Most valszeg azért trendel most veszettül, mert valamelyik komponens, amelyik sokszorosan figyelembe van véve a többihez képest veszettül trendel.
Persze, pont úgy mint bármikor máskor is. Ha épp nincs ilyen, egy helyben toporog, aztán beindul, ha jön a trigger.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:39   #88 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ne fogjátok a fejeteket az ostoba kérdésért, de ezt a globál ár chartot hol lehet elérni?
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 17:40   #89 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Persze, értelemszerűen a pipek mozgása a profitgörbével korrelál.
De ez mire jó?
momentán egyszerűbbnek tűnt kiolvasni egy értéket, mint összeadogatni huszonnyócszor mert gondolom ezt az indexet nem találom meg egyik meta portfóliójában sem.
Régi 2015-02-16, 17:51   #90 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
momentán egyszerűbbnek tűnt kiolvasni egy értéket, mint összeadogatni huszonnyócszor mert gondolom ezt az indexet nem találom meg egyik meta portfóliójában sem.
Ezt te is össze tudtad volna dobni percek alatt. Egy Delphi-s öreg rókának nem tétel.
Saját gyártmány, rém egyszerű, közkinccsé teszem.
Használjátok egészséggel!
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: mq4 GlobalPrice.mq4 (2,8 KB, 181 olvasás)
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 18:01   #91 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

No, a 19 órás gyertya zárására el is ment a célárig (vízszintes szint).
Teljesítve a kezdeti kb. 700 pipes elvárás.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-pullback5.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 18:29   #92 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt te is össze tudtad volna dobni percek alatt. Egy Delphi-s öreg rókának nem tétel.
Saját gyártmány, rém egyszerű, közkinccsé teszem.
Használjátok egészséggel!
Áttörte a szintet. A vérnyomásom viszont emelkedik.
Nehéz lesz kiseggelnem a kék vonalig.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-vernyomas.jpg  
Régi 2015-02-16, 18:41   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Áttörte a szintet. A vérnyomásom viszont emelkedik.
Nehéz lesz kiseggelnem a kék vonalig.
Én már elsősorban arra várok, hogy folytatódjon az emelkedés.
Ha viszont délre megy, én még belelátnék egy szintet a zöldnél (csekély 1000 pip innen).
Mindenesetre az, hogy a csatornát letörni látszik, növelheti a déli irány esélyét.
Nekem itt most nagy a bizonytalanság egyelőre, nem lőnék, csak ha tisztul a kép.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-vernyomas.jpg  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-16, 19:16   #94 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Én már elsősorban arra várok, hogy folytatódjon az emelkedés.
Ha viszont délre megy, én még belelátnék egy szintet a zöldnél (csekély 1000 pip innen).
Mindenesetre az, hogy a csatornát letörni látszik, növelheti a déli irány esélyét.
Nekem itt most nagy a bizonytalanság egyelőre, nem lőnék, csak ha tisztul a kép.
Rendben. Van egy platformom 800 instrumentummal. Ha leér a zöldig mindegyiken long. Kéknél meg allin ráduplázok ha marad még. Hadd zsibbadjon a metájuk
Régi 2015-02-16, 19:19   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
rendben. Van egy platformom 800 instrumentummal. Ha leér a zöldig mindegyiken long. Kéknél meg allin ráduplázok ha marad még. Hadd zsibbadjon a metájuk
Te Barbár!!!
(De előbb még a 800-ra is le kell gyártani egy GlobalPrice-t.)
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-17, 09:14   #96 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A tegnapi célár/szint szépen megfogta, most a csatorna alját kóstolgatja. Ha beküzdi magát a csatornába, egyre inkább valószínűsödik a FULL BUY.
De nem kell kapkodni. Ha felmegy, lesz helye bőven, hogy kifussa magát.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-gp.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-17, 09:25   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha nem csak bátor, hanem vakmerő is lennék , akkor indítanék egy FULL BUYT, innen 2300-2400 pip van benne első lendülettel (a "Target 1 A"-ig).
De csak bátor vagyok, úgyhogy nem indítok.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-w1.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-17, 09:33   #98 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha nem csak bátor, hanem vakmerő is lennék , akkor indítanék egy FULL BUYT, innen 2300-2400 pip van benne első lendülettel (a "Target 1 A"-ig).
De csak bátor vagyok, úgyhogy nem indítok.
mindenféle kötekedés nélkül,

ebben a rendszerben biztosabbnak érzed a belépőidet, mint ha csak egy instrumentumot figyél, ugyan ezzel a módszerrel? (channel, line chart)

puszta kíváncsiság, gondolom tesztelted egy darabig a megosztás elött
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-17, 09:37   #99 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

M5-ön tisztán látszik: betört a csatornába, visszateszt, majd irány észak.
Kottából játszik a PIAC.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-m5.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2015-02-17, 09:39   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mindenféle kötekedés nélkül,

ebben a rendszerben biztosabbnak érzed a belépőidet, mint ha csak egy instrumentumot figyél, ugyan ezzel a módszerrel? (channel, line chart)

puszta kíváncsiság, gondolom tesztelted egy darabig a megosztás elött
Erre itt "válaszoltam": Link
Konkrétan ezt a metódust most kezdtem, gyakorlatilag "élesben" tolom.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Csak az aranyról Borg82 Árutőzsde 247 2017-07-19 22:02
"Top lista" /Bróker cégek, online kereskedéshez, népszerűség szerint../ recefyce Brókercégek 6 2013-10-03 14:40
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 12:53
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 12:58

A pontos idő 18:13 , a GMT +1 időzóna szerint.