Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-04, 13:04   #1 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás Tip-top tippem mára. Csak neked.

Arra gondoltam, lehetne egy topik, amely célzottan arról szólna, hogy ihletet adjunk-vegyünk aznapra, ultrakonkrétan. Azaz:

Ha van aznapra olyan tipped, amiben igen kifejezett fantáziát látsz, charttal, indoklással dobd be a köztudatba. Szórványosan vannak ilyen posztok (GP57 for president!), de talán jó lenne, ha össztréderi mozgalommá fajulna a dolog. Merthogy ugyebár (Vigyázat! Közhely következik!) több szem többet néz ..

Kezdőknek, bizonytalankodóknak felbecsülhetetlen segítség tanulásra (ad abszurdum pénzkeresésre), guruknak tekintély-polírozás és az adás semmihez sem hasonlítható öröme. Összességében mindenki nyer(het) vele. Hisz jó magyarként, annak örülünk, ha zöldell a szomszéd tehene is, ugye?!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 13:22   #2 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az ötlet jó, főleg ha indoklás is lenne a kötések mögött.

Azért pár dolgot tisztázzunk: felelősséget a saját trade-jei után mindenkinek magának kell vállalnia.... az nem mentség ha valaki ad egy rossz tippet. De ezt nem is innen kéne megközelíteni, mint "tippadás" hanem mint inkább ki hogy látja a piacot és hogy lát benne lehetőséget... A másik fontos dolog pedig, hogy mindenki tévedhet. Itt semmi se "biztos"
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-04-04, 13:32   #3 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pont tegnap akadtam erre a topicra, itt egy srác osztja az észt, érdemes lehet ránézni:
http://forums.babypips.com/show-me-m...easy-pips.html
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 13:32   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Az ötlet jó, főleg ha indoklás is lenne a kötések mögött.

Azért pár dolgot tisztázzunk: felelősséget a saját trade-jei után mindenkinek magának kell vállalnia.... az nem mentség ha valaki ad egy rossz tippet. De ezt nem is innen kéne megközelíteni, mint "tippadás" hanem mint inkább ki hogy látja a piacot és hogy lát benne lehetőséget... A másik fontos dolog pedig, hogy mindenki tévedhet. Itt semmi se "biztos"
Abszolut így van, írtam is, hogy indoklással. Indoklás lehet maga a berajzolt chart is (sőt, talán az a legjobb indoklás).
A felelősséggel kapcsolatban is elkezdtem leírni, amit te is, de aztán kitöröltem, mert ez annyira evidens, hogy teljesen. Szóval, bekötni csak saját felelősségre!
Még annyit, mert nem tudom, hogy nyilvánvaló volt-e: lehetőleg még bekötés előtt kerüljön fel a poszt, hogy a többieknek is legyen ideje/módja még abban a stádiumban rámozdulni, amikor még érdemes.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 14:45   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ha ez a cél, akkor ki sem rakom. Én miért vállaljak nagyobb erkölcsi felelősséget ha nem nyerek rajta semmit? Engem senki ne polírozzon
Az ésszerű kereskedés amúgy is ott kezdődik, ahol az ego véget ér
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 14:56   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha ez a cél, akkor ki sem rakom. Én miért vállaljak nagyobb erkölcsi felelősséget ha nem nyerek rajta semmit? Engem senki ne polírozzon
Az ésszerű kereskedés amúgy is ott kezdődik, ahol az ego véget ér
Akkor ebben egyáltalán nem értünk egyet. Minősíteni pedig nem akarom. Megkockáztatom, egy ilyen fórumnak ez lenne a legfontosabb/legértelmesebb topikja. Kár, ha csak én látom így. Talán még Te is profitálnál időnként a mások meglátásaiból.
Senki sem tévedhetetlen, ebből kifolyólag erkölcsi felelősségről nem is beszélhetünk. A tévedés joga mindenkinek fenn van tartva.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 15:02   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor ebben egyáltalán nem értünk egyet. Minősíteni pedig nem akarom. Megkockáztatom, egy ilyen fórumnak ez lenne a legfontosabb/legértelmesebb topikja. Kár, ha csak én látom így. Talán még Te is profitálnál időnként a mások meglátásaiból.
Senki sem tévedhetetlen, ebből kifolyólag erkölcsi felelősségről nem is beszélhetünk. A tévedés joga mindenkinek fenn van tartva.
Van akinek olyan startija van ami 10-ből 8 bukta vagy nulla, mi van ha pont a két nyerőt nincs ideje beírni, ráadásul a zárás a lényeg sokszor nem a nyitás. Értelmetlen ez így ahogy van. Nyitottak is már itt is erre topicot, nem is írt senki tippeket, és téma ez mióta létezik tőzsde. Arról nem beszélve, ne vedd magadra, hogy sokszor az nyitja aki a tippeket kapni szeretné, ebből is látszik, az elején írtak miatt, hogy nem is ért nagyon hozzá, mert arra számít megkapja a tippet hol vehet valamit a legolcsóbban, utána majd ő eladja ott ahol a legdrágábbnak gondolja.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 15:10   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ahogy egy rutinos tréder ismerősöm mondta." Te longban ülsz éppen, én shortban, aztán lehet, hogy mindkettőnknek igaza lesz és nyerünk".
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 15:14   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

@StLui, GP57:
Mi nagyon másképp gondolkodunk. Meggyőződésem, hogy amit feldobtam, az win-win.
Mi indokolja ezt a húzódozást? Szakmai prüdéria? Netán félelem? Esetleg irigység?
Nincs itt ezen a fórumon akkora félisten, aki csak adni tudna, kapni sose.
De ha ennyire sajog, nincs gond, felejtsük el.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 15:21   #10 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
@StLui, GP57:
Mi nagyon másképp gondolkodunk. Meggyőződésem, hogy amit feldobtam, az win-win.
Mi indokolja ezt a húzódozást? Szakmai prüdéria? Netán félelem? Esetleg irigység?
Nincs itt ezen a fórumon akkora félisten, aki csak adni tudna, kapni sose.
De ha ennyire sajog, nincs gond, felejtsük el.
Leírtuk mi a gond, ott a probléma, hogy nem is érted ezek szerint. Én pl fej vagy írás alapon lépek be szinte, szóval engem még csak nem is érint a kérdésed ráadásul. Csak elmondtam, hogy a te elképzeléseiddel szemben, valójában miért nem működik ez. Hat éve én is azt hittem ez jó lenn, ma már nem.
Régi 2014-04-04, 15:29   #11 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Leírtuk mi a gond, ott a probléma, hogy nem is érted ezek szerint. Én pl fej vagy írás alapon lépek be szinte, szóval engem még csak nem is érint a kérdésed ráadásul. Csak elmondtam, hogy a te elképzeléseiddel szemben, valójában miért nem működik ez. Hat éve én is azt hittem ez jó lenn, ma már nem.
Tévedsz. Senki nem írta le, hogy mi a probléma.
Amit te leírtál, az azt mutatja, hogy nem értetted meg, mi a topik lényege.
"Van akinek olyan startija van ami 10-ből 8 bukta vagy nulla"
Ki beszélt itt stratiról? Én biztosan nem. Nem azt mondtam, hogy stratik legyenek itt fejtegetve. Frászt.
Tegyél fel egy chartot, ahol be van rajzolva, meg van indokolva hogy mit miért úgy és ott. Ennyi.
Ha te fej vagy írással nyitsz, akkor te NE tegyél fel chartot.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 15:48   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Bill, szerintem egyértelmű a kérésed, ötleted.
Nem is értem, miért ment el ilyen irányba a "vita"....
Aki ma valamit be akar kötni valamilyen módszer szeirnt, azt, mielőtt bekötné, publikálja itt, és leírja, hogy mit miért gondolt, stb. Ennyi.

Aztán az más kérdés, hogy valaki vakon követi és beköti, és aztán ez mindkettőnek bukó lesz. Senkit semmilyen felelősség nem terhel, sem a tippet adót, sem a topik indítóját. Egyedül csak azt, aki szintén bekötötte. Ez nem befektetési tanácsadás, pláne nem "kötelezvény", de ez evidens.
Ez annyira tiszta és egyértelmű, hogy nekem se lett volna eszmbe se ezt külön hangsúlyozni.

Az már egy megint más dolog, hogy van, aki nem szeretné előre megosztani a közelgő belépési ötletét. Ez is teljesen elfogadható, erre sincs senki kötelezve. De akkor nem osztja meg, és kész.

Ha nem marad életben ez a topik, hát akkor nem marad életben... Ki tudja!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 15:57   #13 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

írtam ide vmit hirten, de benéztem.....nembaj, mindjárt kitalálok vagy kitálalok vmi frappánsat

Utoljára módosítva: kockasseggu által : 2014-04-04 16:01 Oka: benéztem
kockasseggu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 16:00   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bill, szerintem egyértelmű a kérésed, ötleted.
Nem is értem, miért ment el ilyen irányba a "vita"....
Aki ma valamit be akar kötni valamilyen módszer szeirnt, azt, mielőtt bekötné, publikálja itt, és leírja, hogy mit miért gondolt, stb. Ennyi.

Aztán az más kérdés, hogy valaki vakon követi és beköti, és aztán ez mindkettőnek bukó lesz. Senkit semmilyen felelősség nem terhel, sem a tippet adót, sem a topik indítóját. Egyedül csak azt, aki szintén bekötötte. Ez nem befektetési tanácsadás, pláne nem "kötelezvény", de ez evidens.
Ez annyira tiszta és egyértelmű, hogy nekem se lett volna eszmbe se ezt külön hangsúlyozni.

Az már egy megint más dolog, hogy van, aki nem szeretné előre megosztani a közelgő belépési ötletét. Ez is teljesen elfogadható, erre sincs senki kötelezve. De akkor nem osztja meg, és kész.

Ha nem marad életben ez a topik, hát akkor nem marad életben... Ki tudja!
Ez egészen pontosan így van, ahogy leírtad. Nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
XY észreveszi, hogy GBPCAD H4-en napos ellenállásról pinbar-ral fordul. Ráadásul fibo50-ről. Berajzolja, felteszi. YZ megnézi:
1. szerinte nem stimmel, hagyja
2. elismerően csettint ("én ezt hogy a túróba nem vettem észre?!"), és mélyen egyetértve beköti
Kinek fáj ez?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 16:36   #15 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás bad signal

Mellékeltem egy tuti tippet.
Innen kötöttem be.
Az elmélet lényege az volt hozzá, hogy a GBPUSD a következő szintet már biztos nem fogja elérni. (sárga vonal)
Volt valami más is, de már ez is elég jól hangzott.
Akkoriban elég sok csúcs/völgy alá rakott stoppom elesett, ezért biztos ami biztos alapon ráhagytam még egy picit. (+21 pip hogy biztos elég legyen)
Megmondom őszintén a végkifejlet után elég nehéz volt feldolgoznom hogy nem egy keresztet festettek a fejemre és csak az én stoppomért van összehangolva a világ összes metája.

Persze a tipp tulaja a megadott szintnél rámartingélezett és a végén jól jött ki belőle. (vagy csak mondta utólagos polírozásnak, lényegtelen)
De lehet csak szerencséje volt, hogy én nem csináltam ezt, mert talán még mindíg menne a célpont felé............

Tanulság:
nincs, illetve nem sok. Azóta is szoktam bekötni a jónak tűnőket, csak hamarabb elvágom ha mégse.
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-bad_signal.jpg  
Régi 2014-04-04, 16:49   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Így jár, aki new hight shortol.

Mai nap tanulsága: ha a fő párok nem trendelnek tisztán, akkor a keresztek jobb eséllyel igen. Sokminden csúnyán ment, EURAUD szép volt...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 16:57   #17 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Mai nap tanulsága: ha a fő párok nem trendelnek tisztán, akkor a keresztek jobb eséllyel igen. Sokminden csúnyán ment, EURAUD szép volt...
kb, tegnap éjfélkor benyitottam egy AUDUSD longot, reggel lezártam, mert nem akart elindulni
kár volt
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 16:59   #18 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez rendben, megjegyezve egy életre. Tanulópénznek sok, de módfelett hatásos.
Még jó hogy bónusos volt.
Viszont statisztikailag hogy a francba lehetséges az, hogy ha beteszek jó előre, jó messzire bárhova egy stoppot, akkor napok kérdése és mindenképpen eljut oda. (nem egy hasonlóan több napos stoppost tudnék előkaparni amihez csak egy kis plussz kellett volna)

Mondjatok valamit, hogy hova húzzam fel vagy le és meddig )))))))))))
Régi 2014-04-04, 17:01   #19 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

mestergerenda????
Régi 2014-04-04, 17:28   #20 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez rendben, megjegyezve egy életre. Tanulópénznek sok, de módfelett hatásos.
Még jó hogy bónusos volt.
Viszont statisztikailag hogy a francba lehetséges az, hogy ha beteszek jó előre, jó messzire bárhova egy stoppot, akkor napok kérdése és mindenképpen eljut oda. (nem egy hasonlóan több napos stoppost tudnék előkaparni amihez csak egy kis plussz kellett volna)

Cseréld fel a stoppot a Tp-vel!
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 17:37   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Srácok, nem akarom elrontani a játékot, de így tényleg el fog süppedni ez a topik.
Mint topiknyitó, azt kérném, elsősorban azok a bizonyos előemésztett chartok jöjjenek majd ide.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 17:49   #22 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Srácok, nem akarom elrontani a játékot, de így tényleg el fog süppedni ez a topik.
Mint topiknyitó, azt kérném, elsősorban azok a bizonyos előemésztett chartok jöjjenek majd ide.
Olaj H4

elkészült egy fülescsésze
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-clk4h4.png  
Régi 2014-04-04, 17:56   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Picit bővebben kellene. Milyen prognózisod van a párra, merre fog menni, meddig fog menni?
Talán van, aki nem tudja, hogy ez egy trendfordító alakzat.
Tanulás és pénzkeresés együtt, ez lenne a cél.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 18:03   #24 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Picit bővebben kellene. Milyen prognózisod van a párra, merre fog menni, meddig fog menni?
őőőőőőőő, izé
maga az alakzat adja a megoldást (SL/TP)
értelem szerűen long, célár 1 a az alakzat teteje 105.2
feljebb D1-en van még 3 szint
SL jelenleg a fül alja, ettől nem egy acélos szignál, kell várni egy korit, a kedvezőbb SL miatt
Régi 2014-04-04, 19:30   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Viszont statisztikailag hogy a francba lehetséges az, hogy ha beteszek jó előre, jó messzire bárhova egy stoppot, akkor napok kérdése és mindenképpen eljut oda.
Hát az eleve nem jó, hogy ilyen messze rakod, plána és/ha trendel szemben... meg nem nyílvánvaló helyre kell tenni, mert mindenkié ott van és az ár szeret ott fordulni
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 21:31   #26 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hát az eleve nem jó, hogy ilyen messze rakod, plána és/ha trendel szemben... meg nem nyílvánvaló helyre kell tenni, mert mindenkié ott van és az ár szeret ott fordulni
Mondanám hogy én spec nem szoktam, mert tényleg egyáltalán nem jellemző rám a távoli stop, de mégiscsak én kötöttem be. Mint mondtam, ez egy fórumos tuti-tipp volt. A pluss 21 pipet meg elégnek gondoltam. Inkább a szignálosdi veszélyeire akartam ezzel rávilágítani, mert ha kaptam volna olyan instrukciót, hogy ha 1.67 után ne adj isten mégis megüti az 1.68-at is, akkor rá kell duplázni, akkor máshogy állok hozzá.
A másik dolog ami idegesít, hogy bárhova rakhatom a stoppomat ha hosszabb időtávra pályázok. Akár becsukott szemmel alkoholos filccel is rábökhetek a monitorra, akkor is hosszabb távon megindul arrafele.
Nálam ez statisztikailag nem stimmel. Kicsit hasonlít a lottó ötösre, ahol ha összeadnám az eddig kihúzott négyesek számát, majd elosztanám 86-al, akkor érzésem szerint nagyon nem klappolna az események valószínűsége.
Mert azért belegondolva ekkora távolságot ilyen pontosan előre belőni művészet és valahogy mindig negatívba sikerül, akárhogy forgatom.
Még ha elesne rendesen, de nem. Az ilyen hosszabb távúak mindig pont ott fordulnak.
Ilyenkor mindig jönnek az olyan gondolatok hogy ha én lennék a főmetaprogramozó, akkor ezt a globális darálógépet simán meg tudnám csinálni. Nehéz ezt elhessegetni, akármekkora plusszban is vagyok mostanság.
Régi 2014-04-04, 21:43   #27 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Talán van, aki nem tudja, hogy ez egy trendfordító alakzat.
Tanulás és pénzkeresés együtt, ez lenne a cél.
Tényleg hasznos ez a gondolat. Az ilyen fülescsésze dolgokat észre sem vettem eddig. Bár én a 3. érintésnél már shortolni szoktam.
Lehet hogy a hozzám hasonló emberek miatt törik le néha a bili füle ? )))))
Régi 2014-04-04, 21:47   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 696
Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.Lucem Ferre elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ezt nem hagyhatom ki

Ezennel megnyitom signal szolgáltatásaimat. Két tippem van.

Első esetben EURUSD visszazuhanásra számítok, bizonytalan piac, fej váll alakzat, a pár szeret beszakadni, és egyéb fundamentumok is erősítik. TP a sáv alja, 1,349, SL a sáv teteje, 1,394 körül. Nagyjából 1:1-es RR.

Második jelzésem EURUSD emelkedés, mert egy korábbi sáv tetejét teszteljük, és volt magasabb csúcs is, illetve gyenge bika piac a jellemző. Egyéb fundamentumok is ezt támogatják. TP minimum az előző csúcs teteje, 1,394, SL egy erős támasz szint, 1,349. Nagyjából 1:1-es RR.

A szolgáltatásom használók 50% nagyon boldog lesz, a maradék 50 meg 1 hiba miatt úgysem pártol el, fizethet a következő jelzésért
Csatolt kicsinyítések
tip-top-tippem-mara-csak-neked-1.jpg   tip-top-tippem-mara-csak-neked-2.jpg  
Lucem Ferre nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 21:52   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tényleg hasznos ez a gondolat. Az ilyen fülescsésze dolgokat észre sem vettem eddig. Bár én a 3. érintésnél már shortolni szoktam.
Lehet hogy a hozzám hasonló emberek miatt törik le néha a bili füle ? )))))
Amúgy ez nem fülescsésze, hasonlít, de ennél több minden kéne hogy stimmeljen hozzá
Régi 2014-04-04, 22:03   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
ha kaptam volna olyan instrukciót, hogy ha 1.67 után ne adj isten mégis megüti az 1.68-at is, akkor rá kell duplázni, akkor máshogy állok hozzá.
Ez tökéletes módszer arra, hogy az egész számla a kukában landoljon. Duplázni a veszteséget? Ilyet csak a nyerővel szabad
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-05, 00:14   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
Hírnév szint: 5
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez tökéletes módszer arra, hogy az egész számla a kukában landoljon. Duplázni a veszteséget? Ilyet csak a nyerővel szabad
Ez így nem ér, mert Te tudsz kereskedni magadtól, gépi támogatás nélkül is. Jómagam pszichológiailag alkalmatlan vagyok a kereskedésre, 10 orvosból 9 ez mondja, így kezdettől fogva csak robotokban utazom. DE, ennek köszönhetően sikerült találnom egy zsák olyan stratégiát, ami minden második-harmadik alkalommal nyer csak. Duplázás nélkül nem nyernek. Vele viszont nem gyengén.

A brókerhez utalt pénz teljes elbukásának esélye soha nem lesz 0.0 százalék, még akkor se, ha semmit se nyitunk. És a legszebb, hogy ezt pont Tőled tanultam...
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-06, 18:18   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás Gbpaud

GBPAUD D1
Fej-váll alakzat.
S/R és Fibo23.6 letörve ~ 1.8100
Visszateszt az előzőekhez (Doji), majd egy izmos bearish gyertya délnek.
Kb. 1 éves emelkedő trendvonalat letörte.
Nincs az útjában semmi ~ 1.7425-ig. Ott Fibo38.2 és egy S/R várja tárt karokkal.
Mindezek alapján tippem a következő napokra: kb. 350 pip délnek.
A helyzet EURAUD-on is nagyon hasonló.

Válaszol idézettel
Régi 2014-04-07, 16:30   #33 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
őőőőőőőő, izé
maga az alakzat adja a megoldást (SL/TP)
értelem szerűen long, célár 1 a az alakzat teteje 105.2
feljebb D1-en van még 3 szint
SL jelenleg a fül alja, ettől nem egy acélos szignál, kell várni egy korit, a kedvezőbb SL miatt
alakul a kedvezőbb stop
Régi 2014-04-07, 17:02   #34 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

SPX h&s 5 tick charton: 9 pontot ér.. belépés jobb vállakon, stop a fej felett, zárás az alapvonalon. gyors, hatékony, semmi flikkflakk csak alakzat.

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-07, 19:23   #35 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

kérni is lehet tippet? van aranyam, ki milyen célárat adna neki? én 1400 körülre, vagy előző csúcsig örülnék neki nagyon

http://screencast.com/t/nOYhzorD0
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-07, 21:35   #36 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nekem is van Nekem az első célár 1311 a második 1334. Ha messzebb tekintesz, akkor én biztos, hogy nem 1400 körülre tenném. Onnan már nem fog még egyszer masszívan lefordulni szerintem, ha elmegy addig. Akkor célár 1460-70. Onnan el tudok képzelni egy visszatesztet 1400-ig és go 1560. Ott viszont mindenképpen kiszállnék. De azt hiszem, hogy egy kicsit előreszaladtam
Régi 2014-04-07, 21:37   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A ma reggeli EURCAD long sima ügy lett volna. Pipre megcsinálta a TP-t. Csak még kicsit bátortalan vagyok, hogy megosszam a tippjeimet
Régi 2014-04-08, 20:45   #38 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
alakul a kedvezőbb stop
pukk
meglenne
1 ~ 3 jelenleg
Régi 2014-04-09, 13:23   #39 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
pukk
meglenne
1 ~ 3 jelenleg
SL BE v. az új alj alá ~101.90
dupla csúcs rövidre, majd kiderül a hírekre, h mi lesz a sorsa
Régi 2014-04-09, 19:27   #40 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
SL BE v. az új alj alá ~101.90
dupla csúcs rövidre, majd kiderül a hírekre, h mi lesz a sorsa
stop feljebb 102.30

RR 1:4
Régi 2014-04-10, 10:09   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Eredeti: GBPAUD

Nehéz indulás után már +80 pipnél jár. Még kb. 250 pip benne lehet.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-10, 10:43   #42 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
stop feljebb 102.30

RR 1:4
lokál dupla csúcs, stop fel 103.10
ezzel RR 1:3 bebiztosítva, jelenleg 1:4
Régi 2014-04-10, 11:11   #43 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 878
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Úgy látom, szépen bejönnek a tippek, a következőkre jobban fogok figyelni
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-10, 11:41   #44 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
lokál dupla csúcs, stop fel 103.10
ezzel RR 1:3 bebiztosítva, jelenleg 1:4
vszínű, repülni fog, nincs jó helyen
a kitörés visszatesztje ki fogja venni, szvsz
tekintsük rövidtávú profit bebiztosításnak
Régi 2014-04-10, 11:56   #45 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Garancia nincs semmire a forexben, mint tudjuk.
De a nagy valószínűségű setup-ok nem véletlenül nagy valószínűségűek.
Jó lenne, ha többen is aktivizálnák magukat, ha van jó setup-juk, hogy legyen miből meríteni.
Itt senki sem szégyenülhet meg, mindannyian tudjuk, hogy a forex az forex.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-10, 15:02   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2-3 nyerő után ne kereskedj a követkzővel, mert már nagy az esélye hogy az lesz a vesztő.. ha lesz 2-3 vesztő publikálva, utána már nagy az esélye hogy a következő nyerő lesz.. Én emiatt szoktam 3 vesztő trade-em után emelni a risken..
Régi 2014-04-10, 15:17   #47 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
vszínű, repülni fog, nincs jó helyen
a kitörés visszatesztje ki fogja venni, szvsz
tekintsük rövidtávú profit bebiztosításnak
sl
.
Régi 2014-04-10, 16:55   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
2-3 nyerő után ne kereskedj a követkzővel, mert már nagy az esélye hogy az lesz a vesztő.. ha lesz 2-3 vesztő publikálva, utána már nagy az esélye hogy a következő nyerő lesz.. Én emiatt szoktam 3 vesztő trade-em után emelni a risken..
Miért függenének össze a tradejeid egymással?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-10, 17:02   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

..mert én nyitom..?!

Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Régi 2014-04-10, 17:07   #50 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
Hírnév szint: 4
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
..mert én nyitom..?!

Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Azért csak óvatosan

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szerenc...%A9ved%C3%A9se
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Csak az aranyról Borg82 Árutőzsde 247 2017-07-19 23:02
"Top lista" /Bróker cégek, online kereskedéshez, népszerűség szerint../ recefyce Brókercégek 6 2013-10-03 15:40
nincs trend ' csak PROFIT alleexander Csevegés 125 2011-06-21 13:53
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 13:58

A pontos idő 00:32 , a GMT +1 időzóna szerint.