Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-05-05, 11:24   #51 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Hírnév szint: 8
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
USDJPY ont szándékosan nem csináltam, lehet belinkelni képeket, hogy kinek milyen piacra lépési terve lennének.
Gondolatmenetedet követve:

kereskedes-egyszerusege-usdjpyh4.png

Mennyiséget meg ki-ki a számlamérete alapján szépen kiszámolja.

Tetszik a hozzáállásod, stílusod. Szurkolok, hogy a kezdeményezésed hosszú életű legyen, kedved ne szegjék az esetleges negatív hangok
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-05, 13:16   #52 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 85
Hírnév szint: 4
norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Figyelj!Szerintem ez így rendben,de ezeket mindenki tudja már!(remélem)
Ez is egy hagyományos kereskedési stílus.Ami engem érdekelne személy szerint,hogy pld mennyit lehet ezzel keresni?Tehát az eredményesség,dd,stb.Azaz egy myfxbook-os kimutatás,vagy egy valami görbe,vagy egyenes?
Szóval hogy már mindenki tud mindent, nem jelenthet gondot az az egyszerű kérdés hogy egy AUDUSD-n 100 dollárt kockáztatunk egy pozíción, és van egy 16 pip-es stopunk, valamint a kontraktus méretünk 10.000 (tízezer) akkor hány lot-ot is kellene vennünk??

Vagy az se lehet nagy kihívás hogy egy 5000 dolláros számlán 100 dollárt akarunk kockáztatni, részvényünk vételi ára 35 dollár, a stopunk pedig 30 dollárnál van.
Akkor hány db részvényt is vehetünk a birtokunkba??
és akkor nézzünk meg ugyanezt a részvényt még CFD-ben, mert ott nem darabra vesszük hanem lot-ra.....
norton3 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-05-05, 13:23   #53 (permalink)
Tag

norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem szoktál belekeveredni azonos brókernél lévő számláidba, akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.
Azonos brókercégnél lévő számláimat külön-külön telepített MT4-ből indítom és firkálok hozzá saját jpg ikonokat, majd konvertálom jpg to ico konverterrel. Így még véletlenül sem keverednek össze a tálcán.
Teljesen jó az amit csinálsz, az azonos bróker számlákat én is külön külön telepítem, és nálam már megszokás hogy mikor rákattintok egy számlára azonnal ránézek bal fölső sarokban a számlaszámra. Innentől kezdve már nem keveredek bele és tudom hogy azon a számlán hogyan kereskedem és mire kell figyelni, akár számlaméretnek megfelelő felvehető pozíció nagyságok szempontjából.
Régi 2014-05-05, 13:36   #54 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze,persze,én sem akarom elvenni a kedvét senkinek!Olvassuk,nézzük!
(csak gondoltam kezdjük a lényeggel)
Hajrá!
Szóval a lényeg hogy lássunk egy grafikont hogy mennyit is lehet ezzel keresni???
és mire mész vele ha azt fogod látni hogy a grafikon szépen húzza felfelé a csíkot, x idő alatt hozott x hozamot?
Holnaptól így fogsz kereskedni??
Biztosan nem! Amiket leírok az az ahogyan én csinálom, az ennek megfelelő hozamgörbe is az enyém lesz, és biztos lehetsz benne hogy a tiéd másképp fog alakulni.
Mi van hogyha eltelik egy év, kötöttem x pozíciót, és a számlám pont ott tart ahol az év elején?? se nyereség.... se veszteség
Elmondhatod hogy van egy rendszered amit tudsz üzemeltetni.
Finomítás ugyan még ráfér, mert valahogy ki kellene billenteni a nyereséges oldal felé. DE MINT MONDOTTAM ELMONDHATOD HOGY MÁR VAN EGY RENDSZERED AMIT ÜZEMELTETSZ!!
Hogy mit kell rajta finomhangolni azt pedig a naplód mutat majd meg, amiben ugye szépen minden kötést bepötyögtél.
De hát ezt alapból feltételeztem, hogy aki a mai napon bármilyen kötést nyitott az fel is tüntette a naplójában, vagy aki csak limit vagy stop megbízással várja hogy megnyíljon a pozíciója annak a napló is be van készítve hogy azt majd kőbe vésse.
Régi 2014-05-05, 13:51   #55 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolatmenetedet követve:

Csatolás 5320

Mennyiséget meg ki-ki a számlamérete alapján szépen kiszámolja.

Tetszik a hozzáállásod, stílusod. Szurkolok, hogy a kezdeményezésed hosszú életű legyen, kedved ne szegjék az esetleges negatív hangok
Jé milyen szép, gyertyák is vannak a chart-on. évekkel ezelőtt nem igazán tudtam észre venni őket a csodamegmondó indikátoroktól.

korábban mint ahogy Zooli is írta:
Még erős, de: http://www.napigazdasag.hu/cikk/10096/

Akkor most TA, vagy funda?

ui: Most olvasom, hogy 30.-án már szó sincs élénkítésről. Ezek se tudják mit akarnak.

pont le sz.....om hogy van e szó élénkítésről vagy tudják e hogy mit akarnak, a gyertyákban benne minden, én majd haladok amerre terelgetik őket.
Későbbiekben érdekelhet majd hogy lesz ma 16:00 órakor egy dollárral kapcsolatos hír, ha kisebb idősíkokra is lemész, de 4 óráson ezeknek szinte semmi jelentősége. De ha nem érted meg magas idősíkokon a kereskedést a 5-15 perces grafikonokon el fogsz veszni.
Régi 2014-05-05, 14:00   #56 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szóval a lényeg hogy lássunk egy grafikont hogy mennyit is lehet ezzel keresni???
és mire mész vele ha azt fogod látni hogy a grafikon szépen húzza felfelé a csíkot, x idő alatt hozott x hozamot?
Holnaptól így fogsz kereskedni??
Biztosan nem! Amiket leírok az az ahogyan én csinálom, az ennek megfelelő hozamgörbe is az enyém lesz, és biztos lehetsz benne hogy a tiéd másképp fog alakulni.
Mi van hogyha eltelik egy év, kötöttem x pozíciót, és a számlám pont ott tart ahol az év elején?? se nyereség.... se veszteség
Elmondhatod hogy van egy rendszered amit tudsz üzemeltetni.
Finomítás ugyan még ráfér, mert valahogy ki kellene billenteni a nyereséges oldal felé. DE MINT MONDOTTAM ELMONDHATOD HOGY MÁR VAN EGY RENDSZERED AMIT ÜZEMELTETSZ!!
Hogy mit kell rajta finomhangolni azt pedig a naplód mutat majd meg, amiben ugye szépen minden kötést bepötyögtél.
De hát ezt alapból feltételeztem, hogy aki a mai napon bármilyen kötést nyitott az fel is tüntette a naplójában, vagy aki csak limit vagy stop megbízással várja hogy megnyíljon a pozíciója annak a napló is be van készítve hogy azt majd kőbe vésse.
Bocsi,rosszul fogalmaztam!Nekem személy szerint ez a lényeg,ezért kérdeztem..
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 06:52   #57 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Ha valaki nem eladni, hanem megosztani szeretné a stratégiáját, akkor attól én nem kérnék myfxbook-os kimutatást. Igaz, ha ad és az szépen ível felfelé, akkor az igen motiváló tud lenni

De addig is, amíg a türelem erényét gyakoroljuk, lenne néhány kérdésem. Tegyük fel, élesedik az egyik pozíció.
1.) Mit teszel, ha ellened megy az ár? Részzárás, hogy csökkentsd a kockázatot? Vagy ráveszel még, mert tudod, hogy fog az a jó irányba menni?
2.) Mit teszel, ha jó irányba megy az ár? Részzárás, hogy biztosíts némi profitot? Stoppmozgatás? Pozícióépítés? Valami más?

Vagy bármi történjék is, nem teszel semmit, hagyod, hogy minden menjen a maga útján?
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-06, 09:40   #58 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha valaki nem eladni, hanem megosztani szeretné a stratégiáját, akkor attól én nem kérnék myfxbook-os kimutatást. Igaz, ha ad és az szépen ível felfelé, akkor az igen motiváló tud lenni

De addig is, amíg a türelem erényét gyakoroljuk, lenne néhány kérdésem. Tegyük fel, élesedik az egyik pozíció.
1.) Mit teszel, ha ellened megy az ár? Részzárás, hogy csökkentsd a kockázatot? Vagy ráveszel még, mert tudod, hogy fog az a jó irányba menni?
2.) Mit teszel, ha jó irányba megy az ár? Részzárás, hogy biztosíts némi profitot? Stoppmozgatás? Pozícióépítés? Valami más?

Vagy bármi történjék is, nem teszel semmit, hagyod, hogy minden menjen a maga útján?
Ha ellenem megy az ár nem teszek semmit. Egy kötés lesz a több százból ami veszteséggel zárul. Volt egy időben hogy minimalizáltam a veszteségeimet azzal, hogyha limitmegbízással indult a pozíció és elment fél kockázati egységet jó irányba, akkor felére csökkentettem a kockázatomat, de nem hozott jobb eredményt ezért nem alkalmaztam tovább.
Rávenni semmi képen sem veszek, azt meg főleg nem tudom hogy fog e menni jó irányba. Nem azért teszek be megbízást vagy nyitok pozíciót egy adott szinten mert tudom hogy onnan felfelé vagy lefelé vezet az út, hanem azért mert a rendszerem a teóriám szerint beszállót jelez. Ugye azt nem kell magyaráznom hogyha van egy pl. 40% találati aránnyal bíró rendszered, akkor 100 kötésből abban a 60 kötésben is le kell nyomnod majd a gombot ami veszteséggel fog zárulni. Szóval ha rossz irányba megy az ár, akkor nagy valószínűséggel teljes kockázattal bukni fogunk egy kötést.
Ha jó irányba megy és limit megbízással indult a pozíció a nullába húzás amit nem használok, mert ha kistopolódok pont azon a szinten fogok kiszállni ahol egyébként újra be kéne szállni. Szóval jó irányba két egységet meg kell hogy tegyen a mozgás, hogy egy egység nyereségbe húzzam a stopomat.
Viszont annak majd lesznek feltételei hogy mikor adok be limit megbízást, és keresek más belépési formát. Pozíció építésnek meg lesz a lehetősége, de igen ritka, csak abban az esetben alkalmazom ha a pozíciók halmaza már nyereségben tud zárulni.
A két korábbi limitmegbízást is amit képpel illusztráltam egy picit bonyolultabban csinálom, csak próbálta az egyszerűségre törekedni a könnyebb megértés miatt, de nem jelentős az eltérés.
Szóval ha van egy EURUSD esetében 1500 pontos céláram, akkor megelégszem egy 1:2,5 hozammal is, ez esetben 1500/2,5= 600 és figyelembe veszem még a 100-as ATR értéket a 4H grafikonon, ami 200 itt a stop elhelyezése minimum 1,5ATR vagyis 300 itt a két értéket megközölöm (600 és 300) így egy picit agresszívabb stopom lett volna 450 en mint ahová a mellékelt limitmegbízásnál tettem. De ugye mivel így egy kicsit nagyobb lotmérettel tudok beszállni, ha jó az irány a pénz is több lehet.
egyébként menedzselés majd a csúszóstopal fog történni, ahogy kezdeti kockázati egységeket tesz meg jó irányba az ár, úgy kíséri majd a stop is.

Itt jön az hogy most veszítem el az olvasottság 70%át, mert akik még az MT4 használatával ismerkednek, azok most vonták kétségbe amikor az elején az egyszerűségről beszéltem.
Régi 2014-05-06, 12:34   #59 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A jó hír az hogy a tervezett célár szintet sikerült elérnünk, a rossz az hogy nem kerestünk vele egy fillért sem. Na ezek lesznek azok a fontos dolgok amiket el kell majd sokszor fogadnunk.
kereskedes-egyszerusege-eurusdh4.png

de azért az jól látható hogy a jelentős szinteken történő beszállók az utóbbi időben hozhattak 4 kockáztatott egység nyereséget.
kereskedes-egyszerusege-eurusdh4x.png
Régi 2014-05-08, 09:25   #60 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Tegnap este beadott megbízásom nem tudott benyílni éjszaka, mert pár pipel lemaradt az általam meghatározott helytől. Ilyen is van, ezt is el kell fogadni, de még háromnegyed óra várakozás, és kiderül vannak e itt még lehetőségek.

USAJPY is lejött a jelentős szintre, a beadott limitmegbízást viszont itt sem aktiválta
Régi 2014-05-08, 18:44   #61 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Tegnap este beadott megbízásom nem tudott benyílni éjszaka, mert pár pipel lemaradt az általam meghatározott helytől. Ilyen is van, ezt is el kell fogadni, de még háromnegyed óra várakozás, és kiderül vannak e itt még lehetőségek.
Csatolás 5334

USAJPY is lejött a jelentős szintre, a beadott limitmegbízást viszont itt sem aktiválta
Gondolom mostmár benyílt. Az én meglátásom az, és nem akarok beleszólni a stratégiádba, hogyha pár pippel kihagyja a megbízást, és elkezd távolodni, főleg mint az eu, hogy új csúcsot is csinál, akkor gyorsan törölni kell, mert vagy nem megy már oda le, vagy ha igen akkor nagy gáz van mindenesetre az eredeti terv az, hogy benyílik, de az elmaradt, tehát ilyenkor én törlöm a megbízást, hiszen az amiért odatettem, nem jött össze, a szerencsére vagy távolabbi jövő mozgásra meg kár rábízni
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-08, 21:51   #62 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom mostmár benyílt. Az én meglátásom az, és nem akarok beleszólni a stratégiádba, hogyha pár pippel kihagyja a megbízást, és elkezd távolodni, főleg mint az eu, hogy új csúcsot is csinál, akkor gyorsan törölni kell, mert vagy nem megy már oda le, vagy ha igen akkor nagy gáz van mindenesetre az eredeti terv az, hogy benyílik, de az elmaradt, tehát ilyenkor én törlöm a megbízást, hiszen az amiért odatettem, nem jött össze, a szerencsére vagy távolabbi jövő mozgásra meg kár rábízni
Teljes mértékben egyet értek, töröltem én is a megbízást mikor felszúrt azzal a szép gyertyával. Ha már benyílt pozícióim vannak nem nagyon foglalkozom a hírekkel, viszont a hírek idejére a beadott pozíciókat törölni szoktam, majd ha megnyugszik a piac újra visszarakom őket.
Az eurusd nél a nézeteimen is változtattam kicsit, az a visszateszt ami nem nyílt be éjszaka már nem jelentős, mostmár egy oldalazásba gondolkodom, hogy nem tudott új csúcsra menni, csak felszúrt az ár. Következő lehetőségem a völgy alján lehet ha leballag odáig.

USDJPY nél viszont bekerült újra a számomra jelentősnek vélt völgyön a megbízás.

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...93032054067239
Régi 2014-05-09, 12:17   #63 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

és igen, már majd egy heti hosszú várakozás után volt oly hajlandó és leballagott az ár a várva várt szintre. Na ezt hívták a türelemnek...
A hosszú távú trendnézetem emelkedés irányú, ezért meg kellett várnom amíg eléri a jelentős szintet.... láthatjuk.... idő kérdése és eljön.
Le lehetett volna az eddig mozgást kereskedni shortban, de az egy kisebb idősíkú trend lett volna, de ugye az elején mondtam hogy egyenlőre nem fogok ugrálni az idősíkok között.
Amit most el kell hogy fogadjunk elsőként az az, hogy buktunk 500 dollárt.
Nem nyithatunk úgy pozit, hogy biztosan nyerünk, hiszen pont annyi esélyünk lesz nyerni ezen a pozíción mint veszteni. Menedzselésem egyszerű, vagy kistopolódunk, vagy ha két egységet emelkedik, akkor egy egység nyereségbe teszem a stopot.
kereskedes-egyszerusege-eurjpyh4.png

Régi 2014-05-13, 05:49   #64 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szárnyaló árakat újra
Kérdések nincsenek, így válaszolnom se kellett senkinek, de azért nézzük hogy is állunk.
Túl sok instrumentumot nem figyelünk, így nem leszünk elhalmozva kötéslehetőséggel, az idősíkunk is elég magas, 1 percesen már hülyére nyerhettük vagy bukhattuk volna magunkat, de nem hiszem hogy akik kezdők azoknak ez lehet a cél. Akik meg már profi kereskedők, gondolom nem itt szemezgetnek, hanem stratégiájuknak megfelelően halmozzák a profitjukat.
Szóval nekem van egy benyílt USDJPY kötésem, ami már a menedzselt tartományban van. A pozíció nyitás is másképp történt mint ahogy a jelentős szinten történő limitbelépést vázoltam, mert a beadott megbízásomat nem érte el. Ilyenkor van egy másik technika amivel piacra lépek, ennek a belépésnek a menedzselése is másfajta lefolyású.:

Az EURJPY nél is pozícióba vagyok, itt a limitmegbízás nyitotta a pozíciót, de még csak bóklászik az ár a benyílt szint környékén, tenni valóm nem túl sok.
kereskedes-egyszerusege-eurjpyh4.png

EURUSD ugye kialakult egy sávozás, ilyenkor várom az árat a sáv aljára, itt sem fogok limittel belépni, hanem majd várom a jelet ami engedélyezi a gomb lenyomását.:

Régi 2014-05-13, 06:03   #65 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
EURUSD ugye kialakult egy sávozás, ilyenkor várom az árat a sáv aljára, itt sem fogok limittel belépni, hanem majd várom a jelet ami engedélyezi a gomb lenyomását.:

http://www.port.hu/jelek_signs/pls/w..._film_id=47086
Ha a malacaim a hátsó kertben körkörösen kezdik el zabálni a kukoricatáblát,
azonnal eladom mind a kettőt. Dollárt is ajrót is gondolkodás nélkül küldöm a mélybe, de addig milyen jelre feszüljek be??
Régi 2014-05-13, 07:10   #66 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
azonnal eladom mind a kettőt. Dollárt is ajrót is gondolkodás nélkül küldöm a mélybe, de addig milyen jelre feszüljek be??
Kevésbé trollul megfogalmazva, milyen jelre is várunk pontosan? És miért nem jó a limites belépés?
Régi 2014-05-13, 07:36   #67 (permalink)
Szenior tag

Forex Gump logója

Hely: Veszprém
Összes hozzászólás: 399
Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Gump elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kevésbé trollul megfogalmazva, milyen jelre is várunk pontosan? És miért nem jó a limites belépés?
Szintnél P5. Vagy egy idősíkkal lejjebb P3. Esetleg P2. Vagy ugyanott RSI divergencia. Esetleg spike gyertya korreláló páron. Vagy még lejjebb sztohasztic kereszteződés. Vagy naposon nyitóár felülzárás. Mindegy mire csak lépj be mert a partvonalról nem lehet pénzt keresni
Forex Gump nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-13, 12:46   #68 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szintnél P5. Vagy egy idősíkkal lejjebb P3. Esetleg P2.
Ez nem a pitipetiprofitospintérentyűjének a popicja.
Halljuk inkább Norton mestert.
Régi 2014-05-13, 16:57   #69 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hogy milyen jelre fogsz befeszülni azt én nem tudhatom, ezt majd kitalálod magadnak.
én személy szerint egy hullám fölé zárásra szeretnék befeszülni.
Szerettem volna nem ugrálni az idősíkok között, de akkor nagyon leszűkítem a belépési lehetőségeket. Szóval ahhoz képest ahol megállapítom a trendet, két idősíkot szoktam visszajönni, és ott vadászok a belépési lehetőségre.
kereskedes-egyszerusege-eurusdm15.png

Régi 2014-05-13, 17:05   #70 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
beléphetsz limittel, csak én nem használom ha ilyen nagy a különbség a célár távolsága és a stop meghatározása között.
Magyarán olyan 2500 pont lehet a célárig, minimum 2,5 es hozamot várok, az 1000 pontos stop lenne, viszont a 1,5 ATR értékem 330 pont, így az 1000 és a 330 között nekem túl nagy a differencia, így inkább egy kisebb idősíkon történő trend elkezdődésnek a kialakulását várom.
Szóval ha a hozam-kockzatot össze tudom párosítani ennek megfelelően, akkor használom a limitet.

Régi 2014-05-13, 21:22   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

EU long? Elérte az 1.37-es támasz szintet. TP: 1.394 - SL: 1.362? Vagy várjunk egyéb jelet?
Vagy várjuk meg míg a malacok elkezdik körkörösen zabálni a kukoricát?
deimos elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-13, 21:25   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EU long? Elérte az 1.37-es támasz szintet. TP: 1.394 - SL: 1.362? Vagy várjunk egyéb jelet?
Vagy várjuk meg míg a malacok elkezdik körkörösen zabálni a kukoricát?
Ja bocs, előbb írtam aztán vettem csak észre a 69-es hsz-t
Régi 2014-05-13, 21:44   #73 (permalink)
Tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 77
Hírnév szint: 7
Gszab a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha nem limittel lépsz be, mert az S/L értéke jelentősen nagyobb lenne a 1,5 ATR-től akkor a stop végül mennyi lesz nálad?
Gszab nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-14, 05:08   #74 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ja bocs, előbb írtam aztán vettem csak észre a 69-es hsz-t
már a 69 hsz. sem igaz, mert mélyebbre ment az ár így újabb 15percesen kialakuló emelkedő hullámzást várok. éjszakai mozgásokat nem veszem figyelembe, éjszakai hullámzások számomra értéktelenek.
Régi 2014-05-14, 05:13   #75 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gszab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem limittel lépsz be, mert az S/L értéke jelentősen nagyobb lenne a 1,5 ATR-től akkor a stop végül mennyi lesz nálad?
stop a legmélyebb pont alá teszem 2-3 spred távolságra megszokásból, de teheted érintőlegesen is a legmélyebb pont alá, ha visszajön az ár tapasztalataim ígyis úgyis kistopolódás, ritkán mentették meg még az ilyen visszainduló mozgások a spred távolságaim.

Régi 2014-05-14, 05:22   #76 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gszab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szóval ha tegyük fel az ATR eurusd 220, akkor ugye a 1,5 ATR 330, aanak a 2,5-3 szorosa 820-990 pont, tehát akkor adok be limitet, ha az arányok hasonlók, egy 33-35 pipes stop kell nekem egy 85-100 pipes célárhoz.
Ha nem limit a belépés, akkor a stratégiám találati aránya nekem engedi a 1-1,5 hozam kockázat arányú belépéseket is. De ez másnál változhat, ezt majd a naplód eredményei fogják megmondani.

Régi 2014-05-14, 17:02   #77 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
Peet967 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.Nagyon jó a stratégia, kezdőként nagy hasznát vehetem
Az előzőeket figyelembe véve jól gondolom, hogy a font/usadollár esetében egy támasz szintről lehet beszélni 1.6780-nál (4 óráson néztem)?
Ha átviszi long, ha visszapattan buy?
Peet967 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-14, 19:09   #78 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Peet967 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az előzőeket figyelembe véve jól gondolom, hogy a font/usadollár esetében egy támasz szintről lehet beszélni 1.6780-nál (4 óráson néztem)?
"Ha átviszi long, ha visszapattan buy?" ezt nem igazán értem, de csakis long vagy buy ban gondolkodom, mert a trend láthatóan felfelé húz.
kereskedes-egyszerusege-gbpusdh4.png

limitben itt sem gondolkodom, amit várok az az hogy már ne menjen mélyebbre, és legyen egy hullám fölé zárás (holnap) mert éjszaka aludni fogok.
kereskedes-egyszerusege-gbpusdm15.png

Régi 2014-05-14, 19:14   #79 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

EURUSD nél vártam ma a fölézárást, elmaradt, szintünk még nem esett el, holnap talán lehet valami....

Régi 2014-05-14, 20:07   #80 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Elnézést rosszul fogalmaztam.
Régi 2014-05-14, 20:08   #81 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

És köszönöm a segítséget
Régi 2014-05-15, 16:18   #82 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

usdjpy lassan benyílik a limitmegbízás:

eurusd és eurjpy nál pedig várom hogy a malacok elkezdjék kőrkörösen zabálni a kukoricát. :
kereskedes-egyszerusege-eurjpym15.png

Régi 2014-05-15, 16:21   #83 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
én itt nyitottam volna, de ugye nincs a kereskedési instrumentumaim között:

Régi 2014-05-16, 05:39   #84 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Aki még nincsenek pozícióba, azoknak jó belépési jelek lehetnek a fölé zárások:
kereskedes-egyszerusege-usdjpym15.png

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...4067239?ref=hl
Régi 2014-05-16, 05:57   #85 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hi,

ha fölézár az is jó, de ha fölézárás után visszatesztel abban is lenne egy kis bull sign és akkor a stop is jobban definiált.

kereskedes-egyszerusege-4igjpic.png
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-16, 10:07   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Aki még nincsenek pozícióba, azoknak jó belépési jelek lehetnek a fölé zárások:
Csatolás 5377
Csatolás 5378
Csatolás 5379

Ha a fölézárások megtörténnek a stoppot hova teszed, a legmélyebb ponthoz vagy a lokális völgyhöz?
Régi 2014-05-16, 16:35   #87 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hi,

ha fölézár az is jó, de ha fölézárás után visszatesztel abban is lenne egy kis bull sign és akkor a stop is jobban definiált.

Csatolás 5380
Ez a megközelítés is lehet jó, ha Te így szoktad csinálni akkor csináld így.
én mint ahogy eddig is megvártam a fölülzárást, és már kötöttem is.

stopot én mindig a legmélyebb pont alá teszem, mint ahogy már írtam is korábban, de nincs törvényszerűség hogy mennyivel. Lehúzom a célkeresztet az aktuális ártól a völgy alá, kiszámolom a pozíció méretet, beadom a piaci megbízást, majd ez után húzom le a stopomat, és addig viszem lefelé míg a tervezett kockáztatott összeget el nem érem.

Régi 2014-05-16, 16:42   #88 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Volt egyébként a délelőtt folyamán is egy fölülzárás, ezt azért nem nyitottam, mert szeretem ha a fölé záró gyertya nagyobb része a vonal fölött van:

Régi 2014-05-16, 16:47   #89 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Aki esetleg benyitotta a font dollárt, az már egy két egység nyereségnél tarthat, ezen a pozin már bukni nem nagyon kéne, minimum stop nullába, de én már egy egység nyerőbe húznám:

Régi 2014-05-16, 17:19   #90 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Aki esetleg benyitotta a font dollárt, az már egy két egység nyereségnél tarthat, ezen a pozin már bukni nem nagyon kéne, minimum stop nullába, de én már egy egység nyerőbe húznám:
Csatolás 5383

Aki esetleg benyitotta most nézi a poziját.. háttérben Norton mosolyog.

Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-16, 17:20   #91 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen, a gbp/usd jól haladt eddig 1.6785 nél vártam a vételi megbízás teljesülését máj 14-óta.2 nap türelem kellett hozzá és lám ma már 50 pip pluszban vagyok(kár, h csak demoban)Még nem minden világos.... miért került 6757-re a vonalad?
Régi 2014-05-16, 17:34   #92 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki esetleg benyitotta most nézi a poziját.. háttérben Norton mosolyog.

Aki nem tudná, ezt TrollJanótól egy dícséret lehetett, de persze nem biztos

Norton, jól nyomod. A módszer tiszta, egyszerű és logikus. Ha még nyereséges is lesz, az külön jópont Bár úgy gondolom, hosszú távon inkább nyereséges, mint nem. Egy visszateszt megmondaná, de én inkább figyelem az ügyködéseteket, az érdekesebb
Régi 2014-05-16, 17:56   #93 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, a gbp/usd jól haladt eddig 1.6785 nél vártam a vételi megbízás teljesülését máj 14-óta.2 nap türelem kellett hozzá és lám ma már 50 pip pluszban vagyok(kár, h csak demoban)Még nem minden világos.... miért került 6757-re a vonalad?
mielőtt megtörtént volna a fölülzárás újabb mélypontra ment, ilyenkor az előző tervet törlöm, és az újabb mélyponthoz tervezek.:ű

Régi 2014-05-16, 18:01   #94 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Aki nem tudná, ezt TrollJanótól egy dícséret lehetett, de persze nem biztos

Norton, jól nyomod. A módszer tiszta, egyszerű és logikus. Ha még nyereséges is lesz, az külön jópont Bár úgy gondolom, hosszú távon inkább nyereséges, mint nem. Egy visszateszt megmondaná, de én inkább figyelem az ügyködéseteket, az érdekesebb
visszateszthez az alábbi oldalamon találsz egy forextester linket, alapból a demoba minden instrumentumon lehet tesztelni egy hónapot a múltban, mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon hasznos lehet ha már van stratégiád, de nem tudom milyen eredményeket hozhat:

Régi 2014-05-17, 06:10   #95 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
woodcock a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Volt egyébként a délelőtt folyamán is egy fölülzárás, ezt azért nem nyitottam, mert szeretem ha a fölé záró gyertya nagyobb része a vonal fölött van:
Csatolás 5382

Hello Norton!

Azért jobban örültem volna, ha azt írod, hogy bekötötted és kistoppolódtál, mint hogy előkerült utólag egy újabb szabály.

Egy magamfajta mazsola mit kezdjen azzal, hogy van jel, de nem szeretem, ha...

Ez nem kötözködés, csak eszembe jutott.
woodcock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-17, 08:08   #96 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Alapbeállítás

Idézet:
woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello Norton!

Azért jobban örültem volna, ha azt írod, hogy bekötötted és kistoppolódtál, mint hogy előkerült utólag egy újabb szabály.

A magunkfajta mazsola rendkívül pontos belépési feltételeket ír le magának Minden belépés előtt átnézi, és ha valamelyik feltétel nem stimmel, akkor nem lép be. Ha pl. 32 pontból áll a lista, akkor kicsit macerásabb az átnézés, de ez van, és a H4-be belefér Ráadásul ami még zavaró, hogy minél több a feltétel (szűrő), annál nagyobb türelemre lesz szükség, mert ritkulnak a belépések.

Ráadásul nem vagyok meggyőződve róla, hogy minél több a szűrő, annál biztosabb lesz a belépő.

Norton az alapoktól kezdte, a legfontosabb be és kilépési meg pozíció menedzselési szabályok már megvannak. Amit ezek után ír, azzal lehet finomhangolni.
Régi 2014-05-17, 11:29   #97 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 110
sorosgyuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Csak így tovább Norton, nagyon tetszik a topikod!
Ironikus, hogy évekbe telt meglatni mennyire nincs új a nap alatt.
Nekem legalábbis ráment pár évem
sorosgyuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-17, 19:04   #98 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...
Norton az alapoktól kezdte, a legfontosabb be és kilépési meg pozíció menedzselési szabályok már megvannak. Amit ezek után ír, azzal lehet finomhangolni.
Én átfutottam ezt a két oldalnyi hozzászólást, de szerintem ez ha MT4 használatával lett kezdve, mert, hogy a kezdők is.... akkor ez egy nagyon homályos valami eddig.

Bocsi Norton!
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-18, 10:00   #99 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello Norton!

Elég nehezen fogunk oda eljutni hogy valaki hozzászólását kötözködésnek vegyem. Tiédet sem veszem annak.
Egyébként nem írhatom hogy bekötöttem és kistopolódtam, mert mint ahogy orkati is írja, vannak apró finomítások az idő során, és ez nem most találódott ki.
Ha visszanézed azokat a képeket ahol belépést jeleztem (83, 87, 93) ott is látható hogy minimum fele felébe marad a gyertya a vonal alatt és felett, kanócot nem nézek. De ha bekötöttem volna se történt volna semmi, egy kötés a rengetgből amit nem találok el, ettől függetlenül mint ahogy majd látjátok is a rendszer pozitív lesz és nyereséges.
Régi 2014-05-18, 10:10   #100 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én átfutottam ezt a két oldalnyi hozzászólást, de szerintem ez ha MT4 használatával lett kezdve, mert, hogy a kezdők is.... akkor ez egy nagyon homályos valami eddig.

Bocsi Norton!
Így igaz, ez egy nagyon hagyományos valami, mint ahogy sorosgyuri is írta évei mentek rá mire rájött hogy nincs új a nap alatt. Ettől próbálom a kezdőket megóvni, hogy évekeig keresgéljék a stratégiát, és minden héten valami újba fognak bele, de az nem derül ki hogy amit éppen addig csináltak azt hosszú távon hoz e eredményeket vagy sem.
Ami sokkal fontosabb lesz az a napszak mikor kerskedsz, és az idősík amin kereskedszt, az instrumentum amivel kereskedsz és az egyszerűség vagy bonyolultság amivel kereskedsz. Ha ezeket az életedhez, idődhöz és habitusodhoz tudod hangolni, onnatól kezdve lesz egy irány ami előbb utóbb a pénzkerersés útjára fog terelni.
Válaszol

Címkék
deviza, FOREX, kereskedés, pénz, tőzsde

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 10:59 , a GMT +1 időzóna szerint.