Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-05-18, 10:23   #101 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Ha elfogadtok egy jótanácsot:

A merev feltételrendszer nem jó. Pláne ha túl sok pontból áll a "checklist".

A piac folyamatosan változik:két ugyanolyan szituáció nincs a piacon, csak sok hasonló.

A legtöbben abba a hibába esnek hogy mindenáron ki akarják küszöbölni a vesztes trédeket és ezért ha beesik egy bukó újabb szabályt tesznek a rendszerbe.

Ne akarjátok kivédeni a vesztes trédeket hanem próbáljátok meg elfogadni.

Ezt nyilván mindenki tudja elméletben de alkalmazni annál kevesebben.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-19, 00:36   #102 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
.... akkor ez egy nagyon homályos valami eddig.

Bocsi Norton!
Idézet:
norton3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Így igaz, ez egy nagyon hagyományos valami,
Tetszik ez félreértelmezés!

A felsőnek jelezném, hogy számomra az eddigi két oldal már sokkal tisztább mint a P szignálok bármelyike.

A válaszolónak meg hogy tisztítsa meg a homályos monitorját
Régi 2014-05-19, 00:48   #103 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Megtaláltam a koszos monitortisztítót.
No para!
Just open: http://www.sanger.dk/
Régi 2014-05-19, 08:13   #104 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 85
Hírnév szint: 4
norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tetszik ez félreértelmezés!

A felsőnek jelezném, hogy számomra az eddigi két oldal már sokkal tisztább mint a P szignálok bármelyike.

A válaszolónak meg hogy tisztítsa meg a homályos monitorját
upsz. én kérek elnézést felületes olvasásomért, de jó hír hogy azóta monitorom is megtisztítva.

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...4067239?ref=hl
norton3 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-20, 20:39   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 246
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Sziasztok!
Aki az oldalon van esetleg megmondaná, h az elmúlt hónapban milyen nyerességgel/ veszteséggel rendelkezik? Vagy ilyent nem illik kérdezni?
Piros nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-21, 05:37   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

épp most kezdtem el egy kis bemutató számlát

https://www.myfxbook.com/portfolio/habibabu/921597
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-21, 06:00   #107 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
épp most kezdtem el egy kis bemutató számlát

https://www.myfxbook.com/portfolio/habibabu/921597
Így nem jó a link. Ez a jó: http://www.myfxbook.com/members/habi...abibabu/921597
Régi 2014-05-21, 17:27   #108 (permalink)
Tag

norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.norton3 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jó példa mikor kimaradunk a jóból..... ilyen is van.
Ma nem kereskedtem egyéb elfoglaltság miatt, volt is miből kimaradni:
USDJPY számomra jelentős szinten fordult, 2.5 nyereségbe lehetne már menedzselni. De amit nem szoktam futni az ár után, erről lecsúsztam, majd jön másik.:
kereskedes-egyszerusege-usdjpyh4.png
kereskedes-egyszerusege-usdjpym15.png
EURJPY nél kistopolódtam, EURUSD nél pedig lehetséges belépésre várok

Csatolt kicsinyítések
kereskedes-egyszerusege-eurjpyh4.png   kereskedes-egyszerusege-eurusdm15.png  
Régi 2014-05-21, 17:39   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Hírnév szint: 5
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Bocsánat! Az M15 mikor került a képbe?! Az első oldalon még csak arról volt szó,hogy H4-en csinálunk mindent?!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-21, 17:50   #110 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 196
Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.Berci már nem kispályás.
Alapbeállítás

Visszaolvastam. Meg van. Bocsánat!
Berci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-21, 19:01   #111 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
Peet967 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Jó példa mikor kimaradunk a jóból..... ilyen is van.
Ma nem kereskedtem egyéb elfoglaltság miatt, volt is miből kimaradni:
USDJPY számomra jelentős szinten fordult, 2.5 nyereségbe lehetne már menedzselni. De amit nem szoktam futni az ár után, erről lecsúsztam, majd jön másik.:
Csatolás 5401
Csatolás 5402
EURJPY nél kistopolódtam, EURUSD nél pedig lehetséges belépésre várok

Jól gondolom, ha az eur-usd páron 1.3686 árfolyamot elhagyja egy szép bika gyertyával az árfolyam, akkor vételi pozíciót nyithatunk?
Peet967 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-21, 19:03   #112 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
Peet967 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Helyesbítek 1.3678
Peet967 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-25, 06:43   #113 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nézzük milyen várakozásaink lehetnek a közeljövőben.
EURUSD átvágtatott azokon a szinteken amiket fontosnak tartottam, meg egy szint van 1.35 nél ahol megállója lehet, ha itt sem fordulunk akkor átváltunk short irányú nézetekre.
kereskedes-egyszerusege-eurusdh4.png
persze lehet hogy lesz majd lehetőségünk a long pozíciók felvételére még a szint elérése előtt, de ezt majd átnézzük ha jönnek a lehetőségek.

USDJPY szinten fordult, ha folytatódik az emelkedés nem maradtunk le semmiről, lehetnek még lehetőségeink a beszállásra:

EURJPY ahol futó pozíció van, ha ez a szint is elesik, 136.5 ig vannak még long lehetőségeink, az alatt már itt is short lesz:
kereskedes-egyszerusege-eurjpyh4.png

Belépési jelzéseket mindenki ismeri, aki nem az visszaolvas.

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...?ref=bookmarks
Régi 2014-05-25, 06:52   #114 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Szándékosan nem megyek le kisebb idősíkokra, de USDJPY nál is jól látható ahogy ugyan ezzel a piaci látásmóddal dobálja a lehetőségeket a beszállásra.
Viszont ha valaki ezeken a kisebb idősíkokon kereskedik, annak bizony a gép előtt kell tölteni az idejét, és nem munkába, mint ahogy itt jó néhányan gondolom teszik.

egyébként most van tesztelés alatt egy újabb stratégia, lassan már meglesznek az eredmények, amit majd szintén megosztok veletek, hátha valakinek az a szemléletmód jön be jobban.

Régi 2014-05-26, 15:01   #115 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Összes hozzászólás: 56
Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A kereskedés egyszerűsége:

1) Várd meg míg lesz egy daily irányod. (Pl UJ-nál swing low + pinbar) - ezután egy furdulót várunk. Alapvetően long irányú belépőket keresünk. (Pinbar esetében extra nyalánkság lehet, hogy az ár visszateszteli a "left-eye"-t. Ilyenkor érdemes figyelni mert egy szűk stoppal meg lehet kezdeni a beszállást. (Szűk stopp =10pip)

2) Várd meg míg az ár megáll (lásd fenti chartokat). Ekkor kapsz egy resistance-t. Amennyiben egy erős kitörés volt, akkor lehet venni a szintet long irányba. Ennek a magyarázata az lehet, hogy jó pár trader bennragadt még shortban, így amikor az ár visszatesztel ők boldogan kiszállnak (Ez egy market long lesz), illetve azok akik lemaradtak a mozgásról, most be tudnak csatlakozni egy alacsony áron.

Vége.

Én sem értem minek túlbonyolítani. Finomítani lehet, nem mondom, de ez az egyik legegyszerűbb és legjövedelmezőbb "stragégiák" egyike.

Engedelmeddel beszállok majd a postolgatásba.
Üdv.
Phoenix
Ph03n!x nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-26, 15:10   #116 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ph03n!x már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Uj chart

UJ chartom:

4 óráson szoktam behúzni a fontosabb S/R szinteket.
Amennyiben még H1-en is szépek, akkor egy erős szintről beszélünk.

Érdemes még figyelni az olyan helyekre, amit az ár gyorsan elhagyott. (Sárga körök) Amennyiben ide visszatér az ár, gyakran talál új vevőket/eladókat, és erősen megpattan.

kereskedes-egyszerusege-uj-h.png
Régi 2014-05-26, 16:13   #117 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

1) Várd meg míg lesz egy daily irányod. (Pl UJ-nál swing low + pinbar) - ezután egy furdulót várunk. Alapvetően long irányú belépőket keresünk. (Pinbar esetében extra nyalánkság lehet, hogy az ár visszateszteli a "left-eye"-t. Ilyenkor érdemes figyelni mert egy szűk stoppal meg lehet kezdeni a beszállást. (Szűk stopp =10pip)

2) Várd meg míg az ár megáll (lásd fenti chartokat). Ekkor kapsz egy resistance-t. Amennyiben egy erős kitörés volt, akkor lehet venni a szintet long irányba. Ennek a magyarázata az lehet, hogy jó pár trader bennragadt még shortban, így amikor az ár visszatesztel ők boldogan kiszállnak (Ez egy market long lesz), illetve azok akik lemaradtak a mozgásról, most be tudnak csatlakozni egy alacsony áron.

Vége.

Én sem értem minek túlbonyolítani. Finomítani lehet, nem mondom, de ez az egyik legegyszerűbb és legjövedelmezőbb "stragégiák" egyike.

Üdv.
Phoenix
Ok. Phoenix, támogatom a posztolgatásaidat.
A látásmódod is tetszik, ugyan azzal az egyszerűséggel közelíti meg a piacot, mint miért ezt a topikot nyitottam.
Nem is azoknak szántam, akik már hosszú ideje kereskednek akár éles akár játszópénzes számlákon, hanem azoknak a szárnyaikat bontogató kereskedni vágyó emberkéknek, akik úgy érzik hogy még milyen sok nagyon fontos dolgot kell még tudniuk, hogy majd egyszer kereskedők legyenek.
Régi 2014-05-27, 06:40   #118 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Vége.

Üdv.
Phoenix
Ha ...., akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.

(Látom többen egy helyről indulunk ki.)

1) Várd meg, amíg D1, (esetleg W1) előző forduló ponthoz érkezik újból az ár. Fordulópont= csúcs/völgy=támasz/ellenállás=fordító gyertyák nyitótesztje.

2) Köztes pontokon, azonos idősíkon való beszállás, jóval kisebb R/R-t fog eredményezni, ezért nyugodtan a kijelölt vonalaidon keresd H1,M15, M5, M1-en a szabályos, szép gyertyákat, fordító alakzatokat és/vagy azok visszatesztjét. (Ami nagyban, az kicsiben, ami kicsiben, az nagyban) Ne kedvtelenítsen el a pár pipes helyeken való kistoppolódás, lépj be újra.

1 kép és 1 video link:

http://kepfeltoltes.hu/view/140527/e...toltes.hu_.png

http://www.youtube.com/watch?v=Wt_y_M4AhIQ
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-27, 22:22   #119 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 301
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Keresnétek az EUR/CAD-on long belépőket? Bejelöltem egy szintet az szerintetek is ott van, vagy csak én képzelem oda
Rászűrtem a CAD májusi adataira nem valami fényesek, illene neki már gyengülni, Ti hogy látjátok?

kereskedes-egyszerusege-ec-d1.png
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-28, 05:52   #120 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

[QUOTE=deimos;50366]Keresnétek az EUR/CAD-on long belépőket? Bejelöltem egy szintet az szerintetek is ott van, vagy csak én képzelem oda
Rászűrtem a CAD májusi adataira nem valami fényesek, illene neki már gyengülni, Ti hogy látjátok?

Teljesen jó a látásod, a távoli célár miatt én mindenképpen azzal a 15 perces hullám belépővel próbálkoznék, aztán egy kötés lesz a több százból ami vagy nyer vagy bukik. Ha ez a szint el esik, még egy kicsit lentebb lévő szint van ameddig erőltetem a longot, ha azon is átgázol, akkor keresem a shortokat.

kereskedes-egyszerusege-eurcadh4.png

Régi 2014-05-28, 05:53   #121 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha ...., akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat.

(Látom többen egy helyről indulunk ki.)

1) Várd meg, amíg D1, (esetleg W1) előző forduló ponthoz érkezik újból az ár. Fordulópont= csúcs/völgy=támasz/ellenállás=fordító gyertyák nyitótesztje.

2) Köztes pontokon, azonos idősíkon való beszállás, jóval kisebb R/R-t fog eredményezni, ezért nyugodtan a kijelölt vonalaidon keresd H1,M15, M5, M1-en a szabályos, szép gyertyákat, fordító alakzatokat és/vagy azok visszatesztjét. (Ami nagyban, az kicsiben, ami kicsiben, az nagyban) Ne kedvtelenítsen el a pár pipes helyeken való kistoppolódás, lépj be újra.

1 kép és 1 video link:

http://kepfeltoltes.hu/view/140527/e...toltes.hu_.png

http://www.youtube.com/watch?v=Wt_y_M4AhIQ
Okok. én értettem, de örülök hogy több olvasónak is értelmesebbre formáltad a gondolataidat.
Ami még hasznos lehet ha posztolgatsz, ha nem utólagos piacelemzés történik, hanem a valós pillanatban látható hogy belépésre van lehetőség, milyen stopal, milyen várakozásokkal, milyen szemlélettel, és majd utólag hogy milyen eredménnyel.

Régi 2014-05-28, 07:08   #122 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Ami még hasznos lehet ha posztolgatsz, ha nem utólagos piacelemzés történik, hanem a valós pillanatban látható hogy belépésre van lehetőség, milyen stopal, milyen várakozásokkal, milyen szemlélettel, és majd utólag hogy milyen eredménnyel.
M1, M5 idősíkokon való figyelés és belépés nem teszi lehetővé, hogy akkor parallel módon képeket posztolgassak.

# Fight club

# Fight club

Norbi topik :-)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-28, 10:27   #123 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
M1, M5 idősíkokon való figyelés és belépés nem teszi lehetővé, hogy akkor parallel módon képeket posztolgassak.

# Fight club

# Fight club

Norbi topik :-)
Te a Sindlerhez hasonlóan kerekedsz?
Régi 2014-05-28, 11:34   #124 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te a Sindlerhez hasonlóan kerekedsz?
így

A kereskedés egyszerűsége.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-28, 11:44   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
jaja ezt vágom, de melyik belépőket favorizálod? Szép gyertya, fordító alakzat ez mit jelent pontosan neked? Pin, elnyelő, W, M ? Akár m1-en m5-ön is?
Régi 2014-05-28, 17:14   #126 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
jaja ezt vágom, de melyik belépőket favorizálod? Szép gyertya, fordító alakzat ez mit jelent pontosan neked? Pin, elnyelő, W, M ? Akár m1-en m5-ön is?
http://kepfeltoltes.hu/view/140528/M...toltes.hu_.jpg

...és megszűntem, ez nem az én topicom. Elnézést norton3.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-28, 18:18   #127 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
http://kepfeltoltes.hu/view/140528/M...toltes.hu_.jpg

...és megszűntem, ez nem az én topicom. Elnézést norton3.
bocs ha értetlen voltam, nem kérdezek többet, inkább csak olvasgatok
Régi 2014-05-28, 19:01   #128 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

sokféle variáció van egy egyszerű szint visszateszt belépésre is. ezek klasszikus belépők, amik mindig működni fognak, mert trend és szintek mindig lesznek.
pl. h1 szintnél lehet h1,m30,m15,m5,m1-be. aztán ezek kombinációja. azt is lehet, hogy valamilyen egyszerű alakzatot várunk vagy RSI divergenicát...stb. ezeket le kell tesztelni (ForexTester) és amelyik a legszimpatikusabb azt kell használni. úgyis a pszichológia és kockázatkezelés,MM stratégia határozza
meg leginkább a nyereség nagyságát. a technikai elemzés csak kisebbik részben.
ugyanazzal a stratégiával(belépés,kilépés szabályok) az egyik trader csinál havi 10%-ot. a másik trader meg havi 70%-ot. csak más pszichoval és az MM stratégiával.
nem érdemes túlságosan logikát keresni a piac mozgásában. van benne. de a túlzott logikát a piac sokszor felülírja. lazán érdemes kezelni ezt.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-05-29, 07:44   #129 (permalink)
Tag

Ph03n!x logója

Alapbeállítás UJ

Hello.

Még pár napja berajzoltam egy S/R szintett továbbá írtam, hogy utoljára az ár meglehetősen gyorsan hagyta el ezt a szintet. (Sárga karika)
Voilá.

Csak nem... Ki hitte volna.
Csatolt kicsinyítések
kereskedes-egyszerusege-uj-update.png  
Régi 2014-05-30, 20:59   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Először is üdv közöttünk!

Nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e valakit is tanítani kereskedni. A stratégia csak egy eszköz. Ha kellően körülírt, akkor persze mechanikusan követheti valaki. Csak hát a piaci változásokat nem fogja tudni lekövetni és a stratégián finomhangolni, mert nem látja a lényeget. Szóval kereskedni még attól nem fog tudni. Jó példa erre a teknőc stratégia sztorija.

Nem akarok offolni, de ez a nyelvtanulási példa nagyon jó és sok szemléletes párhuzamot lehet hozni a kereskedéssel.

Hadd vitatkozzak kicsit mindjárt az elején veled
Ha valaki csak napi 10 percet, félórát foglalkozik bármelyikkel, akkor nem fog elérni eredményt. Hány olyan embert ismertek, aki évek óta tanulja az angolt, de ha megkérdezi tőle egy turista, hogy merre van a Parlament, akkor meg sem tud szólalni. Ugyanez a kereskedés. "Évek óta foglalkozok vele, de mégsem jönnek az eredmények" Hányszor lehet ezt hallani. Én az intenzitásban hiszek. Le akartam tenni a nyelvvizsgát németből. Csak ezzel foglalkoztam napi 6 órában fél éven keresztül és a végén megspékeltem egy kéthetes német úttal. Meg is volt az eredménye.
A döntés, hogy valaki kereskedő akar lenni ott kezdődik, hogy feladja a munkáját és ez lesz a fő tevékenysége minden nap megpróbálva ebből megélni! Eléggé motiváló tud lenni a mély víz. Mint a nyelvtanulásnál, amikor kimegy valaki egy kevés alapozó nyelvtanulás után külföldre dolgozni. Gyorsan fogja magára kapni a tudást.

Aztán eszembe jutott még, hogy nyelvet is tanítanak, akárcsak a kereskedést. Meg van az általánosan elfogadott séma. Nyelvkönyv, szótanulás, házi feladatok. Aztán a legtöbben sok-sok idő után sem tudnak szinte semmit pedig szorgalmasan követik, amit a tanár mond. Fejből vágják az egyes nyelvtani elemeket, csak éppen a lényeget, beszélni nem tudnak. Ha valaki kommunikálni akar egy nyelven, akkor ehhez a legjobb mód, ha minél többet kommunikál. Ugyanez a kereskedésnél is. Vannak a nagykönyvi sémák a stop-lossról, RR-ről, pszichológiáról, TA-ról, isten tudja, hogy még mi mindenről, csak valahogy mégsem állnak össze használható tudássá. Ahhoz, hogy valaki jó kereskedő legyen, egyszerűen csak minél többet kell kereskedni...élesben.

Aztán, ha valaki megtanul pár nyelvet, akkor egy újabb nyelvet már eléggé könnyű megtanulni, mert rájössz, hogy alapvetően mindegyik ugyanarra a logikára épül, csak az eltérésekre kell koncentrálnod. A kereskedésnél is minden stratégia a tőzsde egészen egyszerű alapvetéseit használja ki más-más eszközzel. Ha valaki mutat nekem egy stratégiát, akkor pillanatok alatt átlátom, hogy mire megy ki a játék és mire kell figyelnem és simán tudok vele pénzt csinálni.

Ígérem egy darabig nem szólok, mert nem szeretném, ha szétforgácsolódna a topik.
De ez most valahogy kijött...

Remélem lesz kitartásod a topikhoz!
Kedves norton3!

Elolvastam ezt a topicot az elejétől a végéig és sajnos a negyedik bejegyzésed után számomra már elveszett az az egyszerúség, amire számítottam a cím elolvasásakor. Sajnálom, hogy szinte minden topic "szakmaivá" válik, miután a szakemberek elkezdik leírni a véleményüket.

Amit kamionos írt az első oldalon az szimpatikus volt, valahol emberközeli olyan szempontból, hogy a szakmaiság ne vegye el a kezdőknek a kedvét.
Régi 2014-05-30, 22:53   #131 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Nagyon jó ez a topik és hogy már többen is posztoltok stratégiát képekkel, köszönöm a kezdők nevében is. Nálam a csárt sokkal kaotikusabb és overtrading van, mindent kötök ami mozog. Ezért nagyon jó letisztultabb rendszereket látni és azt hogy nem kell mindent túlbonyolítani ahhoz hogy eredményesen kereskedjünk. Egyenlőre nem kérdezek semmit, hátha n3d is visszatér
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-31, 05:19   #132 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Piros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves norton3!

Elolvastam ezt a topicot az elejétől a végéig és sajnos a negyedik bejegyzésed után számomra már elveszett az az egyszerúség, amire számítottam a cím elolvasásakor. Sajnálom, hogy szinte minden topic "szakmaivá" válik, miután a szakemberek elkezdik leírni a véleményüket.

Amit kamionos írt az első oldalon az szimpatikus volt, valahol emberközeli olyan szempontból, hogy a szakmaiság ne vegye el a kezdőknek a kedvét.
Szerintem olvasd el újra. Norton módszere tényleg egyszerű, ha az alapokat használod. A kisebb idősíkon belépő keresése kicsit zavaró lehet, mert az talán nem annyira egyértelmű, de egyelőre azt ki is hagyhatod.

Javaslom a Kereskedés de hogyan topic elolvasását is, legalábbis az első 40-50 oldalt, különös tekintettel HWTrader, Sidius és Gio hozzászólásaira, sokat lehet ott tanulni.
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-31, 11:55   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem olvasd el újra. Norton módszere tényleg egyszerű, ha az alapokat használod. A kisebb idősíkon belépő keresése kicsit zavaró lehet, mert az talán nem annyira egyértelmű, de egyelőre azt ki is hagyhatod.

Javaslom a Kereskedés de hogyan topic elolvasását is, legalábbis az első 40-50 oldalt, különös tekintettel HWTrader, Sidius és Gio hozzászólásaira, sokat lehet ott tanulni.
Javaslatodat elfogadva elkezdtem olvasni:

"erről a témáról könyveket írtak. az biztos, hogyha a stopot nem húzod nullába és nem teszed kialakuló támasz/ellenállás"...

Ne haragudj, de már ez a mondat sem kezdőknek való. Ez nem kezdő szint!!!!
Régi 2014-05-31, 12:30   #134 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
Javaslatodat elfogadva elkezdtem olvasni:

"erről a témáról könyveket írtak. az biztos, hogyha a stopot nem húzod nullába és nem teszed kialakuló támasz/ellenállás"...

Ne haragudj, de már ez a mondat sem kezdőknek való. Ez nem kezdő szint!!!!
Nem haragszom De legyél kicsit türelmesebb, és olvasd az első hozzászólástól kezdve legalább a 30-40 oldalon keresztül. HWTrader mindent pontosan és részletesen elmagyaráz, mik a támasz/ellenállás szintek, pivot zónák, miért javasolja a stopp húzást, stbstb. Az alapoktól szépen felépíti az egészet. Ha nem így fogsz kereskedni, akkor is hasznos olvasmány, amiből sokat tanulhatsz!
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-31, 21:23   #135 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem haragszom De legyél kicsit türelmesebb, és olvasd az első hozzászólástól kezdve legalább a 30-40 oldalon keresztül. HWTrader mindent pontosan és részletesen elmagyaráz, mik a támasz/ellenállás szintek, pivot zónák, miért javasolja a stopp húzást, stbstb. Az alapoktól szépen felépíti az egészet. Ha nem így fogsz kereskedni, akkor is hasznos olvasmány, amiből sokat tanulhatsz!
Én is ezt próbáltam egyszer jelezni, hogy ahoz képest, hogy elsőre MT4 kezelése volt a téma, hirtelen történt egy tér idő ugrás, és minden kezdő tuti elvesztette a fonalat, átcsapott a téma egy beszélgetésbe, ami "évek óta tradelők" között zajlik
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-31, 21:34   #136 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 813
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Azért azt se veszítsétek szem elő, hogy az elején pont azért, mert lement nagyon az alapokig, kapott noszogatást, hogy azért ne itt kezdje már...
És ezt norton is leírta, hogy mivel különboző tudásszinteken vannak az olvasók, nem egyszerű egyformán szólni mindenkihez, - és igaza van.
Szóval teljesen normális jelenség, hogy nem lehet egyszerre mindenkinek megfelelő egy előadás, illetve nagyon nehéz az előadónak "egyensúlyozni", ha a teremben általános iskolások és egyetemi tanárok is ülnek.

De tanítani akar, és ez nagy dolog!

Nem pedig magamutogatóan csak trade-eket meg screenshoot-okat oszt meg, vagy egy-egy sikeres kötését, és mág ráadásul le is tolja a fórumozókat...
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-01, 21:33   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azért azt se veszítsétek szem elő, hogy az elején pont azért, mert lement nagyon az alapokig, kapott noszogatást, hogy azért ne itt kezdje már...
És ezt norton is leírta, hogy mivel különboző tudásszinteken vannak az olvasók, nem egyszerű egyformán szólni mindenkihez, - és igaza van.
Szóval teljesen normális jelenség, hogy nem lehet egyszerre mindenkinek megfelelő egy előadás, illetve nagyon nehéz az előadónak "egyensúlyozni", ha a teremben általános iskolások és egyetemi tanárok is ülnek.

De tanítani akar, és ez nagy dolog!

Nem pedig magamutogatóan csak trade-eket meg screenshoot-okat oszt meg, vagy egy-egy sikeres kötését, és mág ráadásul le is tolja a fórumozókat...
Igen, de a kezdőként tényleg tanulni szeretne az ember, mégpedig egyszerűen. A mostani dolgok lehetnének egy haladó részben.
Kicsit olyan érzésem van, hogy a régi rókák, amikor hozzászolnak, Ők már mutatják, h régi kereskedők és nem is akarják alább adni magukat. Azért megfogadom a javaslatokat és olvasok ezerrel.
Régi 2014-06-02, 06:00   #138 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, de a kezdőként tényleg tanulni szeretne az ember, mégpedig egyszerűen. A mostani dolgok lehetnének egy haladó részben.
Kicsit olyan érzésem van, hogy a régi rókák, amikor hozzászolnak, Ők már mutatják, h régi kereskedők és nem is akarják alább adni magukat. Azért megfogadom a javaslatokat és olvasok ezerrel.
Kedves Piros és St Lui!

Ha azok az emberkék akik tényleg a kezdetek kezdetén vannak, és nem zavarja őket a már haladottabb kereskedők esetleg lealacsonyító válaszai, ha mernek kérdezni nagyon szívesen válaszolok a leg alapvetőbb kérdésekre is.
Mivel hogy a kérdések sem jöttek, így értelem szerű volt hogy mindenki ért mindent, nem kell mélyebben boncolgatni semmit.
Hogy egy kicsit most kevésbé intenzív vagyok, az első sorban abból adódik, hogy az általam figyelt jelentős szintek elestek, viszont a nézeteim még mind három figyelt instrumentumon inkább a long irányt erősítené. Ilyenkor jön a türelem, és sajnos várni kell míg alakulnak ki újabb lehetőségek hogy piacra lépjünk.
Egy USDJPY nem még pozícióba van, de egyenlőre nincs arra lehetőség hogy menedzselésbe kezdjek, így ez a kereskedés akár még lehet vesztő is.

Kisebb idősíkokban pl. órás vagy még lejjebb is mehetnék adódtak volna lehetőségek, azok viszont pont a short irányt erősítették volna, és ezzel megint össze zavartam volna jó néhány kezdő szinten lévő kereskedőt.

Szóval nem szégyen az sem ha a teljes alapokról kérdez bárki bármit amit nem ért, mindenre válaszolni fogok, de hát ismerjük a mondást..... néma gyereknek anyukája ve.i.........

Régi 2014-06-02, 15:25   #139 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 511
Hírnév szint: 7
Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.Ginew már nem kispályás.
Alapbeállítás

de hát ismerjük a mondást..... néma gyereknek anyukája ve.i.........

https://www.facebook.com/pages/Fxlik...?ref=bookmarks[/QUOTE]

Akarod mondani, béna gyereknek
Ginew nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-03, 15:49   #140 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Na akkor vissza megint egy kicsit az alapokhoz, legalább is ahogy én közelítem meg a kereskedést.
Szóval kell egy instrumentum, vagy néhány..... kezdőnek semmi képpen sem javaslom hogy végigmolyolja az összes létezőt.
Legyen a három instrumentumunkból pl. az EURJPY
Amit megnézek az mindkét devizának az indexe, hogy önmagukban erősek vagy gyengék.:
EUR az én szemléletemben attól függetlenül hogy az utóbbi időben gyengélkedik, magasabb idősíkokon még mindig azt gondolom hogy felfelé nézelődik:
kereskedes-egyszerusege-ecm4h4.png

JPY nekem se le se fől:
kereskedes-egyszerusege-jym4h4.png

Tehát ha kereskedni szeretnék ezzel a párral, akkor én a long belépőket fogom még szorgalmazni.
és tegyük hozzá hogy 4 órás idősíkról beszélünk, mert ha csak órásra leváltanék, már mondhatom hogy megváltoznak a terveim is.

Régi 2014-06-03, 15:53   #141 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kezdetben nagyon fontos hogy ne ugrálj az idősíkok között.
Amit meg lehet tenni hogy a 4 órás idősíkon belül váltogasd a + - jelekkel a nézetet, és ez bőven elég lehet. Ugye 15 percesre én lemegyek, de csak a beéléshez használom segítségül. Vagy ha limitmegbízással lépek piacra akkor a 15 perc se kell, maradok 4 óráson.

Régi 2014-06-03, 15:57   #142 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Na akkor nézzük maga a devizapárt:

Voltak próbálkozások fontos szinteken, ezekről már beszéltünk hogy hol is kereshetjük őket, azán szépen átballagtunk rajtunk.
Van még egy ameddig a longot erőltetem, aztán ha az is elesik majd újra elemezzük az egészet, de össze vissza nem kereskedem, hogy ma long, holnap meg short, mert az a legrosszabb amit tehetnék.

Régi 2014-06-03, 16:04   #143 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Mi van akkor ha már le se jön arra a szintre amire váron, nem fogunk tudni piacra lépni??? Dehogynem!!!!
Na itt van amikor maradok 4 óráson, de belenagyítok a gyertyákba, és várok egy kialakuló trendelő mozgást. Azt azért már észre lehet venni hogy a múlt hetei csúcsot már megdöntöttük, ha marad az emelkedés, lesznek majd belépési lehetőségeink is. Ha nem emelkedünk, hanem esünk tovább, akkor majd a fontos szinten újra belépőket fogok keresni.

Régi 2014-06-03, 16:08   #144 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Na nem megyünk már le a jelentős szintig, akkor amit várok az egy trendszerű mozgás felfelé, és a belépőimet ugyan úgy fogom keresni mint ahogy eddig is tettem őket. Berajzolom majd a fontos szinteket, és ha limit belépőre lesz lehetőség azzal indulok, ha pedig nem felelnek meg az elvárásaim a limithez, akkor keresem a szinteken a hullám belépőket:

Régi 2014-06-03, 16:12   #145 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kezdőktől pedig továbbra is az a kérés ha valami nem tiszta kérdezzenek, mert a válasz csak úgy fog elhangozni. és ez lehet a legegyszerűbb akár MT4 el kapcsolatos kérdés is.
Ha van kérdés lesz válasz is.

Régi 2014-06-03, 17:24   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hello.

Még pár napja berajzoltam egy S/R szintett továbbá írtam, hogy utoljára az ár meglehetősen gyorsan hagyta el ezt a szintet. (Sárga karika)
Voilá.

Csak nem... Ki hitte volna.
Úgy tűnik ez nagy volatilitás mellett is működik, akár kisebb idősikokon is.

kereskedes-egyszerusege-szintek.png
Régi 2014-06-04, 05:59   #147 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Úgy tűnik ez nagy volatilitás mellett is működik, akár kisebb idősikokon is.

Csatolás 5428
teljesen egyetértek,
Mint ahogy kicsit feljebb már ejtettem róla szót, ha más az idősíkom, más a nézet is.
Csak ha 4 órás az idősíkod, és nincs belépési jel, akkor lemész majd órásra és keresel ott, ha ott le lesz akkor keresel majd 30 percen és folytathatnám....
Várd meg amíg megjönnek a jelek az idősíkodon, mert lesznek!!!

Ha ugyanazt nézem óráson mint deimos, akkor értelemszerű az eső trend, van fontos szint is, és ott keresem a belépőt:
kereskedes-egyszerusege-eurusdh1.png

Régi 2014-06-04, 06:04   #148 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ahogy én léptem volna be, vagy limittel ha jó a számtan része, vagy hullámmal ahogy már többször is írtam.
Ha 4 órás az idősíkom 15 percre megyek le hullámot keresni, ha órás az idősík 5 percesen keresem a belépést:

kereskedes-egyszerusege-eurusdm5.png

Régi 2014-06-04, 06:11   #149 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ha limittel megyek akkor ugye min. 1.5 ATR stop 2.5 hozam elvárással, de itt akár egy 2 ATR stop is hoz 2.5 es hozamot:

kereskedes-egyszerusege-eurusdh1.png

Régi 2014-06-05, 16:30   #150 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

EURUSD elérte a jelentős szintet:
kereskedes-egyszerusege-eurusdh4.png

egy hullám belépővel már lehet is tervezni:
kereskedes-egyszerusege-eurusdm15.png

USDJPY pedig kezd egy emelkedő trendet alakítani, ha visszajön a fontos szintre, itt is lehet indítani akár egy limit belépőt:

Válaszol

Címkék
deviza, FOREX, kereskedés, pénz, tőzsde

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:58 , a GMT +1 időzóna szerint.